Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) bbazso válasza Gézengúz (#39041) üzenetére


bbazso
tag

Changelog gondolom még mindíg nem divat a samuéknál. :(

(#39052) Gézengúz válasza bbazso (#39051) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az hagyján, nekem fel sem megy...Szépen felolvassa penről, aztán közli, hogy valami nem ok..

(#39053) silver87


silver87
tag

Sziasztok! Valaki kéne egy kis segítség. Egyik napról a másikra az UE40EH6030-as tv-m a fullHD-ból 1024-768-as felbontást csinált mint a pc másodlagos képernyője. Nem tudom a felbontást belőni, de htpc-t használok és szükséges a teljes felbontás. Emellett csak normál és szorakozás módot enged a képbeállításoknál. Eddig volt film, természetes meg kiemelt mód is. :S

VALAKI HELP

Köszi

(#39054) ilgatto


ilgatto
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy a CMR kikapcsolható-e?
Ha igen, akkor külön is, vagy csak olyan módon, hogy mondjuk Game módba váltok a TV-n.

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#39055) silver87 válasza silver87 (#39053) üzenetére


silver87
tag

Most jöttem rá hogy miért lehet hogy változott a felbontás, csak a megoldást nem tudom. HDMIvel van összekötve a gép a tv-vel, mégis az nvidia vezérlőpultja DVI-t lát. Pedig abban még kábel sincsen.

(#39056) nightshadow válasza ilgatto (#39054) üzenetére


nightshadow
veterán

Kikapcsolható külön is: Motion Plus, LED-mozgásjavítás. Ezeket keresd a menüben a Kép > Képopciók > ENTER-nél.

(#39057) ilgatto válasza nightshadow (#39056) üzenetére


ilgatto
tag

Köszönöm szépen! :)
Egyelőre még nincs TV-m, csak tájékozódás céljából kérdeztem.

Korábban azt olvastam itt a fórumban az ES6100 és a 6300-ról, hogy csak a DVB-S tuner a kettő között a különbség. Most találtam egy tesztet, ahol 31 ms-ra hozták ki az input lagot a 6300-nál, míg a 6100-nál 36ms-ot olvastam. Mindkettő tesztelt készülék 40" méretű volt.
Lehet, hogy ha több mérést hajtottak volna végre, akkor megegyezett volna a két érték, de ha ezek a tényleges értékek, akkor mégiscsak van minimális eltérés más tulajdonságukban is.

(Még mindig az input lag-on rágódok, félek, hogy ha megveszem az UE32ES6100-ast, akkor észrevehető lesz a késés, és akkor oda a játékélmény. Legszívesebben vennék egy 32"-os monitort...)

Számít a TV mérete az input lag-nál?

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#39058) vlevi válasza turbobusa (#39015) üzenetére


vlevi
nagyúr

"3d-s résznél mennyire nyomasztó ha kisebb a kijelző mérete?"
Gyakorlatilag élvezhetetlen. Van a családban Samu 32ES6100, amihez adtak ajándék szemüveget, találtam néhány 3D-s videó sample-t, hát marhára nem jött be. A Mediamarktban az 50"-os tévéken még csak-csak azt mondom, hogy néhány effekt erejéig látványos a 3D, de itthon, 32-es méretben alig akart elő-előtűnni a kép térbeli keterjedése. Amúgy pedig az egész 3D-ről többféle ellenvéleményem van. Az egyik a szemüveg. A másik, hogy sokszor nem nézem aktívan a tévét, a filmet, csak háttérzajnak van. Akkor meg akár lehet 0D is, minek 3? Ja, hogy azt rádiónak hívják? :DDD A másik, hogy tényleg azt láttam, hogy "rágyúrnak" néhány effekte, ami látványos, de nagyrészt semmi.

(#39059) JoeYi válasza bigdaddy3 (#39046) üzenetére


JoeYi
őstag

sajnálom, fogalmam sincs milyen szinten vagyunk. Mindenesetre ha így is rossz, akkor már csak azt kell tisztázni, hogy SBS filmekkel minden rendben van-e, illetve más half-ou -val is jelentkezik-e baj.

(#39060) silver87 válasza silver87 (#39053) üzenetére


silver87
tag

Örülnék én is némi tanácsnak, mert a család jönne hozzám filmezni és htpc nem üzemel csak 1024-es felbontásban. A gép sem látja a tv-t Samsungnak egyik bekapcsolásról a másikra történt az elállítódás, eddig full hdban üzemellt. :S

(#39061) nightshadow válasza ilgatto (#39057) üzenetére


nightshadow
veterán

Az input lag az nem egy állandó, hanem egy -tol -ig szám. Több mérést végeznek, s ezt átlagolják, s ezt az átlagot szokták megadni.

Számít a TV mérete az input lag-nál?

Lehet, hogy minimálisat befolyásol, de nincsen olyan teszt oldal, aki lefogja mérni neked egy sorozat összes méret input lagjét. Ha főleg játékra akarsz tévét, akkor az ES5500 ajánlott:

Samsung UE-40ES5500 16ms (hdtvtest.co.uk)

Hátránya, hogy nem valódi 100Hz-es, de ennek játék szempontjából nincsen jelentősége, az csak filmhez, sporthoz ajánlott.

(#39062) kazso76


kazso76
csendes tag

Sziasztok,mostanában készülök venni egy UE32ES6300-as Samsung Led tv-t.Szatelit tuneres és van CI slot-ja is.Kérdésem az volna,hogy működne-e a vétel UPC kártyával? Ha nem,lehet-e update-elni a tv szoftverét?Köszönöm a segítséget.

(#39063) vlevi válasza kazso76 (#39062) üzenetére


vlevi
nagyúr

ES6100 működik az UPC Mediacarddal.
A 6300-nak is mennie kell, mert abban mindhárom féle tuner benne van. Tehát DVB-T (földi), C (kábel) és S2 (műholdas) is. A tévék többségében a műholdas tuner nincs benne.
A CI Slot még nem lenne elég, CI+ Slot kell, de természetesen az is megvan. Tehát nyugodtan mehet bele a UPC Mediacard.
Ráadásul az idei samu tévékkel mindenféle hókmókolás nélkül rendben lesz az óra és az ékezet is. Ezt azért írom, mert a 2010-es tévékben is van CI+ és DVB-C tuner, de az ékezetek szarul jelennek meg. Vagy, ha jó az ékezet, nem jó az óra.

(#39064) kazso76 válasza vlevi (#39063) üzenetére


kazso76
csendes tag

Köszönöm a válaszodat,ki fogom próbálni.Csak azért tettem fel a kérdést,mert úgy tudtam,a 6300-nak Conax-os a CI slot-ja.A UPC meg Cryptoworks kódolású.De mindenképp kipróbálom.Még egyszer köszi! :)

(#39065) ilgatto válasza nightshadow (#39061) üzenetére


ilgatto
tag

Köszönöm a választ. :)
Filmekhez és játékhoz kellene, ezért ragaszkodnék a valós 100 Hz-hez is. Nem könnyű így látatlanban, ha én magam letesztelhetném, hogy zavar-e, akkor nyugodt szívvel vennék. :o

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#39066) silver87


silver87
tag

Sziasztok! Valaki kéne egy kis segítség. Egyik napról a másikra az UE40EH6030-as tv-m a fullHD-ból 1024-768-as felbontást csinált mint a pc másodlagos képernyője. Nem tudom a felbontást belőni, de htpc-t használok és szükséges a teljes felbontás. Emellett csak normál és szorakozás módot enged a képbeállításoknál. Eddig volt film, természetes meg kiemelt mód is. :S
VALAKI HELP
Köszi

(#39067) sandró60 válasza silver87 (#39066) üzenetére


sandró60
addikt

Próbáltál már resetelni-gyári visszaállitás?

(#39068) czakof1946


czakof1946
tag

NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT ÉS ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMTÁRSNAK ÉS CSALÁDJÁNAK

(#39069) sandró60


sandró60
addikt

Kellemes karácsonyt és boldog új évet kivánok minden fórumozó kollégának

[ Szerkesztve ]

(#39070) Flashget válasza Pagi79 (#39036) üzenetére


Flashget
félisten

40D6540 mert nagyobb és ultra clear panelvan nne amit az idei.modellek esetében a 7000-esne rakták.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39071) JoeYi válasza silver87 (#39066) üzenetére


JoeYi
őstag

TV-n: valószínűleg a bemenetet átállítottad PC-re. Illetve a tévé PC-ről jövő jelnek érzékeli és ezért tiltotta le a többi képbeállítást. Válaszd a TV-n a bemenet listát (Source gomb a távirányítón), menj rá a számítógép bemenetre, ne okézd le hanem a tools gomb megnyomásával állítsd át mondjuk DVD lejátszóra

PC-n: jobb gomb az asztalon, tulajdonságok, vagy képernyő felbontása. Itt válaszd ki azt a monitort ami a tévé és állítsd át a felbontását 1920*1080

Bocsánat ha túlmagyaráztam valamit, de ennyi infó alapján ennyit tudok mondani

(#39072) minifoximaxi


minifoximaxi
tag

Sziasztok!
ES6100W-ben mi lehet a wifi szabvány ill. max. sebesség? Tudja valaki hogyan lehetne megnézni vagy tesztelni?
Előre is köszönöm és boldog Karácsonyt mindenkinek!

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#39073) JoeYi válasza minifoximaxi (#39072) üzenetére


JoeYi
őstag

én úgy tudom G, 54Mbit/s

(#39074) minifoximaxi válasza JoeYi (#39073) üzenetére


minifoximaxi
tag

Köszi, akkor a 108M routeremtől nem lesz gyorsabb...

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#39075) Flashget válasza minifoximaxi (#39074) üzenetére


Flashget
félisten

nem

Realme GT Master Edition

(#39076) JoeYi válasza minifoximaxi (#39074) üzenetére


JoeYi
őstag

hát úgy lesz gyorsabb, hogy több eszköz egyidejű kiszolgálásra lesz kapacitása a routerednek, tehát nem akad meg a film miközben netezel a laptopodon, de a tv sávszélességére nincs hatással

(#39077) bigdaddy3 válasza JoeYi (#39059) üzenetére


bigdaddy3
tag

Hali!

Half SBS technikával minden film OK
Half OU ficsőrrel minden film anyag TORZ
nem tud értelmezhető 3Dt adni :(((

(#39078) fdisk


fdisk
őstag

A serviio helyett van más megoldás arra,h wifin keresztül tudjak pc-ről nézni akármit is a tv-n?
Mert a free-t csak 15 napig lehet használni.

És ne kelljen hozzá aktív net.
Tehát csak elindítok egy szervert a pc-n,és a tv-n pedig megkeresem.

És még egy kérdés.
Mekkora jelerősség kell a tv-nek a wifi esetén?
Mert a routerem a padon van fent.(vályog ház és födém)

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39079) minifoximaxi válasza JoeYi (#39076) üzenetére


minifoximaxi
tag

:) Ez számomra új, és ha így van, sokat segítettél! Eddig a 108M router 54M üzemmódban ment és sokszor előfordul, hogy 2 laptop és most még a TV is wifin csatlakozik. Természetes a lassulás, de ha visszaállítom a routert teljes (108M) kapacitására, lehet hogy az eszközökön nem lesz akkora lassulás?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#39080) donjohnson válasza fdisk (#39078) üzenetére


donjohnson
addikt

Samsung AllShare

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#39081) Bari81 válasza ilgatto (#39057) üzenetére


Bari81
tag

Ne aggódj, 40es6100 -en játszok, pont ezért cseréltem le a 6030-at. Nagyon minimális az input lag PC-s játéknál. Teljesen élvezhető. Még az fps gamék is pl: Battlefield 3, fifa, assassin creed, hitman, nsf.... Konzolon meg szinte semmi.

(#39082) Flashget válasza minifoximaxi (#39079) üzenetére


Flashget
félisten

Úgy látszik nem érted.
A tv-be 54 megás wifi van beépítve. csinálhatsz bármi mást az akkor is annyi marad.

Realme GT Master Edition

(#39083) Flashget válasza fdisk (#39078) üzenetére


Flashget
félisten

15 nap után is működik..

Realme GT Master Edition

(#39084) tjnet válasza fdisk (#39078) üzenetére


tjnet
aktív tag

Full hd nem lesz jó, mivel nincs elég sávszélesség a tv-nek. Tehát, ha full hd filmet is akarsz nézni mindenképpen kábeles kapcsolat kell hozzá. A serviio pedig 15 nap után is működik, ha nem működne töltsd le a serviio 0.622 verziót keresd meg a neten. Nekem egy "pár" stream is működik inkább 1280*720 méretű stream-ek. A serviio fórumán nagyon sok infót találsz.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#39085) minifoximaxi válasza Flashget (#39082) üzenetére


minifoximaxi
tag

Értem, hogy a TV és az egyéb perifériák max. 54M-en mennek, ez adott a saját hardveres képességeikből.
Ami nem világos, hogy ha a router sebességét feljebb állítom, akkor a csatlakoztatott eszközöknek esetleg több jut?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#39086) tjnet válasza minifoximaxi (#39085) üzenetére


tjnet
aktív tag

Mint írtam ha, full hd videót akarsz nézni csak kábeles kapcsolaton fog normálisan működni, nem hiszed próbáld ki.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#39087) fdisk


fdisk
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39088) minifoximaxi válasza tjnet (#39086) üzenetére


minifoximaxi
tag

Köszi, de én nem ezt kérdeztem.
Nekem az nem világos, hogy ha van egy 108M routerem, és több 54M kliensem, akkor segít-e a kliensek gyorsaságán az, ha a router 108M módban van?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#39089) Batib


Batib
őstag

Sziasztok!
Az uj TV-m Samu ES6100 minden bekapcsoláskor kapcsolódni akar a hálozathoz (kezdeti lépések, kapcsolódás stb) majd ha nincs bekapcsolva a router akkor egy idő után error üzenet.Ha be van kapcsolva a router akkor a közösségi oldalakkal szöszöl ahol én nem vagyok regelve. Ezek zavarnak, ez ellen lehet valamit tenni? Köszi a figyelmet.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#39090) Flashget válasza tjnet (#39086) üzenetére


Flashget
félisten

kábelen sem ment a 24p film

Realme GT Master Edition

(#39091) Flashget válasza minifoximaxi (#39088) üzenetére


Flashget
félisten

Majd ha samuék végre felnőnek az adott korhoz és ahogy a D szériás celeron procit (ami kb. 2000-ben volt divat) kicserélték az idei két magosakra, remélhetőleg a tv-be rakott 54 megás wifit kicserélik 300 megásra majd az F szériában, majd akkor lesz változás.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39092) minifoximaxi válasza Flashget (#39091) üzenetére


minifoximaxi
tag

Ja, és akkor megint rohanunk TV-t cserélni/venni, mint akiknek nem szóltak, hogy válság van:)

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#39093) vacs válasza ilgatto (#39057) üzenetére


vacs
veterán

Ne parázz feleslegesen, már többen írtuk (köztük én is), hogy gyakorlatilag nincs input lag ES6100-on.
Én X360-al tolom, és semmi késést nem tapasztalok, pedig még a játék mód sincs kiválasztva, mert nem tudom hol kell. :D
Közben JoeYi-nek (#39071) hála, megtaláltam hol kell beállítani. ;)

Más: csak én kaptam a tv-hez olyan leírást ami csak pár oldalas, és az alap dolgokon kívül semmi komolyabb beállításról nem ír ? :F

És még egy: ha veszek ES6100-hoz gyári N-es WiFi vevőt, akkor az működni fog, lesz N-es net a tv-n ?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#39094) Flashget válasza vacs (#39093) üzenetére


Flashget
félisten

Azért ez így ebben a formában nem teljesen igaz.

UE-40ES6100 36ms (hdportal.hr)

Más: csak én kaptam a tv-hez olyan leírást ami csak pár oldalas, és az alap dolgokon kívül semmi komolyabb beállításról nem ír ?

manapság már a legtöbb gyártó alig ad hozzá kezelési utasítást vagy egyáltalán nem ad. nekem a samu monitorhoz nem adott szintre semmit a honlapról kellett letölteni pdf fájlba. Ez a jövő de már a jelen is.
Honlapról tölsd le.

Realme GT Master Edition

(#39095) tjnet válasza Flashget (#39090) üzenetére


tjnet
aktív tag

Azt én is tudom,hogy a 24p film nem megy csak bluray-ról vagy médialejátszóról csak.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#39096) bbazso válasza minifoximaxi (#39088) üzenetére


bbazso
tag

54es Wifin max 20 Megát tudsz elérni, oda-vissza. Távolság, titkosítás függvényében.
40/20 as netem van , wifvel csal 20/20
Elvileg hiába kacsolod feljebb a rutert, mert a szűk keresztmetszetet a fogadó fél adja.
Esetleg ha 5-10 dolgot csatlakoztatsz lehet jelentősége a nagyobb " sávszél"-nek,

(#39097) ESP


ESP
senior tag

Letöltöttem egy MKV-t.

Van rajta angol és magyar nyelv. Felirat is.

Allshare play-n keresztül játszom le TV-n de nem tudok magyarra váltani. Hogy kell? Vagy hol?

media player classic-n ha gépen játszom minden gond nélkül megy.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#39098) Flashget válasza ESP (#39097) üzenetére


Flashget
félisten

Bár tipust nem írtál...a tv nem kezeli az mkv-ba rakott feliratot csak ha külön mellé van rakva azonos fájl néven.
magyar szinkront akkor tudsz választani, ha elindítod a filmet, entert nyomsz ekkor előjön a médialejátszó beállításai.

Realme GT Master Edition

(#39099) ESP válasza Flashget (#39098) üzenetére


ESP
senior tag

Megvan.

Távirányíton tools gombot megnyomva előjött a menü.

Felirat, nyelv, minden.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#39100) sysrq


sysrq
őstag

Samsung LE 40C550, DIGI kábeles digitális adás, a tv talál 100 csatornát de a magyar 1 2 nincs közöttük.
Találkozott már valaki ennek a problémának a megoldásával?
A közszolgálati csomagban levőket nem találja a kereséskor?

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.