Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) Neil Watts válasza minifoximaxi (#39550) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nekem ezt: UE40ES6100WXXH nem fogadja el. Sem IE-vel, sem Chrome-mal. :)

Üdv. core2

(#39552) JoeYi válasza Neil Watts (#39551) üzenetére


JoeYi
őstag

mit ír? Nekem olyan bajom volt vele, hogy kiírta hogy sikeres regisztráció, de mégsem jelent meg a regisztrált termékek között, és levél se jött. Kiderült az volt a baj, hogy az irányítószámomhoz két település is tartozik, ezért az irányítószám mező mellett ki kell választani melyik település a helyes

(#39553) Zsigi72 válasza HUNNIA1920 (#39548) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Előbb regisztráld magad itt, majd már a termék regisztrálásakor legördülő menü lesz, amiből könnyedén kiválasztható a típus.

(#39554) KovyBoy válasza sandró60 (#39547) üzenetére


KovyBoy
tag

Közbe csináltam még egy olyat, hogy többször bedugtam/kihúztam a notiból a hdmi dugót (még nem volt használva), nem kizárt, hogy vmi érintkezési gond is lehetett. (Utána beregisztráltam a samsung oldalára, beregiztem a tv-t is.)
Egyszer csak a semmiből feljött egy driver telepítés (az nvidia hangot tette fel 5 sorban, eddig ezek szerint fent sem volt, pedig amikor először bedugtam a kábelt, valamit telepített emlékeim szerint).
Na most azóta nincs gond és a tv-n is van hang (eddig fel sem tűnt, mert optikán ment ki a gépből és erősítőről szólt).
Remélem most már minden így is marad!
:D

(#39555) RudY válasza ozz (#39427) üzenetére


RudY
addikt

Serviio látja, megosztja, kezeli az m2ts fájlokat is: [link]
Nálam a TV is viszi (D5500 friss firmware), bár az izmosabb méretűeknél némileg szaggat vezetékes hálón, de ezt a BD játékos szépen megoldja ;)

(#39556) Csocsocx


Csocsocx
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy Samsung UE32EH6030WXXH próbálta valaki UPC-s mediacard-al?
Megy vele? Mert a UPC-nél nem szerepel a Tévé a listán.

Mikor beregisztráltam a Samsung oldalán, ott azt írták, hogy most jár még hozzá +4db szemüveg erről tud valaki bövebb infót?

Egyébként a Tévé tökéletes, szépen mennek rajta az 1080p és a 3D-s filmek is.

Választ előre is köszi! Üdv: Csocso

Gigabyte B450 Aorus M - AMD Ryzen 5 2600X - G Skill Aegis 3000Mhz 2x8Gb - Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB - Fractal Design Focus G Mini - FSP Hyper M85+ 550W Modular - Acer K242HL 24"

(#39557) Flashget válasza Csocsocx (#39556) üzenetére


Flashget
félisten

D verziók is mennek UPC kártyával és azok sem szerepelnek az UPC listán...szóval szerintem mennie kell.

Realme GT Master Edition

(#39558) Csocsocx válasza Flashget (#39557) üzenetére


Csocsocx
csendes tag

Okés Rendben Köszi! :)

Gigabyte B450 Aorus M - AMD Ryzen 5 2600X - G Skill Aegis 3000Mhz 2x8Gb - Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB - Fractal Design Focus G Mini - FSP Hyper M85+ 550W Modular - Acer K242HL 24"

(#39559) utánvétel


utánvétel
aktív tag

A UPC ennyire t**ü¨cég, jómagam is többször telefonáltam nekik, de nem képesek módosítani a honlapjukat, a felhasználók jelzései alapján. A lóvét persze szedik, dupláját mint a digi és fullHD nélkül.
Ez a kártyásdi is csak pénzbeszedés. Ha nem egy tv van a családban (és a legtöbb helyen nem egy van) akkor már 1800-2000 ft -al több a dekólás miatt (kártya,box) a havidíjad, mert ugye akkor már tv-nként jön a kártyadíj.
Igazi lehúzós cég.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39560) BBéci válasza KovyBoy (#39554) üzenetére


BBéci
titán

Arra ügyelj, hogy csakis kikapcsolt készülékekbe dugdoss és huzigálj HDMI kábelt, mert nem hotplug, ezért hazavághatja mindkét eszközt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39561) ozz válasza RudY (#39555) üzenetére


ozz
tag

köszönöm a segítséged!

(#39562) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Nem tudjátok, hogy az UE40D6500-as készülékhez mi a legfrissebb firmware? Nekem 1018 van fent jelenleg és neten nem akar frissíteni. Nem írja, hogy nincs frissebb csak azt, hogy nem elérhető...
ITT találtam egy újabbat, de azt írja angol. Nem tudom ez jelent e valamit.

(#39563) leslieke válasza BalaNce87 (#39562) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jobban jársz, ha nem frissíted. Az újabbakkal akadtak gondok filmlejátszáskor.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39564) JoeYi válasza BalaNce87 (#39562) üzenetére


JoeYi
őstag

nincs értelme frissítened, semmi új funkciót nem kapsz 1018 fölött, viszont bizonyos dolgok letiltásra kerülnek

(#39565) Flashget válasza BalaNce87 (#39562) üzenetére


Flashget
félisten

Én felraktam mindet ami a 1018 után kiadtak, de semmi javulást nem vettem észre. Samuék csak letíltanak szinte nem javítanak ;)
Jelenleg a 1016 van fenn nálam.

Realme GT Master Edition

(#39566) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Köszi az infót.
Csak azért kérdeztem, mert beszereztem nem rég egy 32EH5300-at is és azon 1024 volt.
Habár azon a TV-n már más a menü is. Teljesen animált minden, szóval valszínű eltér a miénktől.

(#39567) Flashget válasza BalaNce87 (#39566) üzenetére


Flashget
félisten

D 2011
E 2012
model..teljesen más a kettő.

Realme GT Master Edition

(#39568) Shirkan


Shirkan
csendes tag

Sziasztok, elsősorban szeretnék boldog új évet kívánni mindenkinek, másodsorban segítségeteket kérném egy vitás kérdésben, miszerint nem tudok dűlőre jutni két modell között.A szempontjaim a következők, leginkább mozizni szeretnék rajta, nem érdekel a 3D ( engem annyira még nem győzött meg ez a technika ) néha lehet rákötném a PC-met és egy autó szimulátort vagy valami fps-t azért szeretnék rajta játszani.A versenyzők pedig:

Samsung UE32EH5300 pro: ára, smart funkcio, kisebb mikrolagg
Samsung UE32EH6030 pro: 200Hz, időtállóbb - más hirtelen nem jut eszembe

Nos, kérdésem az hogy megér-e + 10-en pár ezer forintot a 6030-as széria, és mik a tapasztalataitok vele kapcsolatban.Válaszotokat előre is köszönöm :R

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#39569) KovyBoy válasza BBéci (#39560) üzenetére


KovyBoy
tag

Kösz szépen az újabb hasznos infót!

Lenne hozzád még egy kérdésem, pontosabban javaslatot kérek.
Elképzelhető, hogy a mostani 5 m-es kábelt majd egy 10 m-esre cserélném, mert egyelőre így kettészeli a szobát a vezeték. Ha van konkrét javaslatod, hogy 10 m-es kábelből pontosan (akár linkekkel kiegészítve) milyet lenne érdemes vennem (3D-s tv-hez).
A Hama anivity-t néztem, abból csak 5 m-es van. Néztem a KáCSa kábeleket is neten, azok meg elég húzósak.
De lehet csak én vagyok alultájékozott, ezért is kérem a segítséged/segítségeteket.
Köszönöm szépen! :R

(#39570) oz82 válasza Shirkan (#39568) üzenetére


oz82
senior tag

Szia!

Ha játszani is akarsz akkor az 5300 as mert kisebb a lag-ja (késleltetése), ha csak mozizni akkor a 6030.
Nekem 6030-am van. HD be nem játszok, és így nem is erre használom arra ott a monitorom.
De volt lehetőségem egymás mellett nézni egy 5xxx et és a 6030 at. És sokkal szebb a képe a 6030-nak, a játék miatt viszont nehéz kérdés. Neked melyik lenne a fontosabb játék vagy mozi?, ha mindkettő akkor a következő hsz szerint nézelődj.

3d-t néztem rajta (Powerdvd-vel lejátszva BLU-rayt PCről átküldve a képet), a technika engem sem győzött meg de azért szép. Hozzáteszem van kb. 0,75 dioptria a két szemem között (+ műtve is volt), uh nekem nehezebben jönnek át a 3d-s tartamak.

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#39571) Flashget válasza Shirkan (#39568) üzenetére


Flashget
félisten

játszani és mozizni is akarsz akkor egyiket sem veszed meg, hanem 6100-tól nézelődsz..

Realme GT Master Edition

(#39572) Flashget válasza oz82 (#39570) üzenetére


Flashget
félisten

De volt lehetőségem egymás mellett nézni egy 5xxx et és a 6030 at. És sokkal szebb a képe a 6030-nak
nem véletlen...
5xxx 50Hz
6030 100Hz

Realme GT Master Edition

(#39573) oz82 válasza Flashget (#39572) üzenetére


oz82
senior tag

:K

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#39574) Shirkan


Shirkan
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszotokat...sajnos azért az elfelejtettem mondani hogy az Ár is fontos szempont..tehát nem szeretnék 130+ HUF-ot kifizetni az újdonsült jövevényért.
A képfrissítés valóban fontos szempont..viszont a likromaggal kapcsolatban még az nem tiszta, hogy igazából ha online játszol csak akkor van fontos szerepe nem igaz? Érdekes hogy az 5300ban van smart a 6030-ban pedig valamiért kimaradt!Tehát summa summarum azért jobban járnék a 6030-al? és valóban megérné az a +12-13e HUF pluszköltséget?

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#39575) Imifej válasza KovyBoy (#39546) üzenetére


Imifej
senior tag

Nem lehet, hogy a PC-n bekapcsol a képernyővédőd, és ilyenkor csinálja?
Látom azóta megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#39576) Turbolédy


Turbolédy
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék billentyűzetet a tévémhez (40ES7000) és a Logitech K400-at néztem ki . Ez olcsóbb mint az eredeti. Ha valakinek van tapasztalata esetleg használ ilyet megköszönném ha megosztaná.
Még ugyanehhez a tévéhez szeretnék HDD-t is. 1TB szeretnék külön táp nélkülit. A legtöbb USB 3.0 már, de sehol nem találom, hogy a tévé támogatja ezt. Ebben az ügyben esetleg valakinek valamilyen tapasztalata?
Kinéztem egy HDD-t: Western Digital Elements Portable SE 1TB 2.5" külső merevlemez USB3.0 fekete (WDBPCK0010BBK)

(#39577) Ra3 válasza Shirkan (#39574) üzenetére


Ra3
őstag

Az input lag akkor valóban zavaróbb ha online játszol, de engem pl. egyéb esetben is zavar hogy van egy bizonyos késleltetés a gombnyomás és a hatása között.
100ms-nál szerintem már eléggé érezhető hogy nem azonnal történnek a dolgok ha nyomsz valamit.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39578) BBéci válasza Flashget (#39572) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a hertzek miatt jobb a képminősége. Magasabb szériába tartozik, ennyi bőven elegendő indok.
Bár számomra a 6030 képminősége is "visszafogott". Kerestem a megfelelő szót, amivel nem bántok meg senkit.

(#39576) Turbolédy
Mindkettőt fogod tudni használni a tévédhez. Viszont merevlemezből inkább 2 TB-os, 3,5 colost javaslok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39579) sixer66


sixer66
senior tag

Összekötöttem HDMI kábellel a számítógépet és egy Samsung 6030-as tv-t.Nah most az egyik, hogy hang az nem ment át rajta a másik meg hogy "megvettem" az Avatar-t Blu-Ray minőségben és a tv-n csak azt látom, hogy van 3D mert látom a kép szétválasztását, mármint hogy 3D...értitek....viszont ha szemüvegben nézem semmi változást nem látok, mi lehet a gond? TotalMedia Theatre 5-tel nézem és az elvileg támogatja a 3D-t nem?

Elnézést, közben láttam hogy van erre megfelelő topic, ott érdeklődök, de azért itt hagyom hátha itt is lesz valami okosság :R

[ Szerkesztve ]

(#39580) BBéci válasza KovyBoy (#39569) üzenetére


BBéci
titán

Minél hosszabb egy kábel, annál fontosabb a minősége.
1 méteresből meg szabad venni az 1500 forintost is, ha az márkás. Egy 40 colos 5-ös vagy 6-os szériájú tévén nem látnál (szinte) semmi különbséget a 10000 forintoshoz képest.
Viszont 10 méteres hosszban, különösen full HD 3D átvitelhez már érdemes kicsit többet áldozni a HDMI-re. Nálam KáCsa KSC köti össze a BD-játszót vagy az erősítőt a vetítővel, előtte volt másik is, (drágább) de nem vált be.

(#39579) sixer66
Ha a videokártyád HDMI kimenete 1.4, a kábel high speed, akkor a beállításokkal, a szemüveggel vagy a tévével van baj.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39581) RudY válasza sixer66 (#39579) üzenetére


RudY
addikt

Ismerősöm is is próbálkozott az általad is említett progival, kissé megfeledkezett arról, hogy legalább átnézze az alap beállításokat, mind hangilag, mind képileg.
[How to Set Audio Output]
A HDMI kiválasztása az egyik elég fontos szempont :K
Itt pedig a 3D megjelenítéssel lehet bíbelődni...és érdemes is:
[How to Play 3D Movie and 3D Blu-ray]

[ Szerkesztve ]

(#39582) sixer66 válasza BBéci (#39580) üzenetére


sixer66
senior tag

Máshol már érdeklődtem, ott azt írták, hogy 1.4-es a VGA-m viszont olvastam olyat is, hogy csak 1.3c, ez nem tudom mit takar vagy akkor most melyik igaz.A kábelre nincs ráírva, hogy High Speed, honnan tudhatom meg, mert kölcsönbe kaptam egy havertól.Tv ha pl. pen-ről játszok le filmet szépen megjeleníti a 3D-t, de ez a szép is relatív......kicsit off..... mert valamelyik nap is láttam egy UT50-es Pana plazmát és 3D ment rajta, gondolom Blu-ray-ről és igen.....csak néztem és néztem....az már 3D volt, de amit itthon tudok kisajtolni az elég karcsú, meg hát gondolom a tv-m se abba a kategóriába tartozik, de azért meg kellene jeleníteni a 3D-t.

RudY: köszönöm már böngészem is.

[ Szerkesztve ]

(#39583) BBéci válasza sixer66 (#39582) üzenetére


BBéci
titán

Durván 2 méteres hosszig a régebbi, standard speed kábelek is átviszik a full HD (BD ISO) 3D-t.
A tévék beépített lejátszója azokat nem ismeri fel, csak a felezett felbontású mkv SBS OUO-kat, ami vacak, ahogy Te is tapasztaltad.
A 6030 felezi a 3D felbontását, ráadásul plazmákon eleve jobb a 3D, mert szinte nulla az áthallás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39584) sixer66 válasza BBéci (#39583) üzenetére


sixer66
senior tag

Másfél méteres kábelről van szó, most már sikerült a hangot belőni viszont a 3D-t még mindig úgy látom, hogy mint ha lenne 3D, viszont szemüveggel hiába nézem.Valószínű valamit nagyon nem jól csinálok, de hát majd olvasgatok szorgosan :K

(#39585) RudY


RudY
addikt

Serviio régi és új felhasználóinak ajánlom a nem is olyan régi frissítést az 1.1 verzióra.
[Release Notes - 1.1]

(#39586) BBéci válasza sixer66 (#39584) üzenetére


BBéci
titán

A szemüveget párosítottad a tévével?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39587) sixer66 válasza BBéci (#39586) üzenetére


sixer66
senior tag

Igaz most nem rég kezdtem foglalkozni ezzel a 3D-s dologgal, de azért ennyire nem vagyok amatőr :DD persze párosítottam

(#39588) darkspell


darkspell
csendes tag

Üdv,

Nemrég vettem Samsung UE40ES6100-at, és (szoba felépítés meg egyéb nyalánkságok miatt) wifi-n keresztül streamelek rá mindent a gépről.
Sajnos bizonyos 1080p tartalmaknál a stream (Serviio 1.1) x időnként megakad és "Betöltés..." felirat ugrik fel pár másodpercre. Néztem az erőforrásfigyelőt, soha semmi nincs maxon (10 gb ddr3 ram, ocz ssd), mégis beakad.

Mielőtt nekiállnék fejleszteni, tudnátok tippet adni, hol lehet a szűk keresztmetszet? Esetleg szoftveresen lehet még valamit tuningolni, amivel ez megszüntethető?

Előre is köszi!

(#39589) sandró60 válasza darkspell (#39588) üzenetére


sandró60
addikt

A wifin lehet valami "bezavarás",de lehet nagy bitrátájú filmeknél is előfordúl.A wifinél esetleg a routerben állitsd a(chanelt)csatornát másra

(#39590) Arween


Arween
senior tag

erre valami ötlet esetleg?
még annyit hozzá:Volt kint a szerviz komplett panelt cseréltek.A helyzet maradt ugyan az:ha "lábon" áll hasít a smart tv,de fent a konzolon behal a net . Cseréltünk konzolt is ,ez a 3.-ik típus de ez se jó.

Lehet ez széria hiba, vagy vegyem tudomásul hiába adtam ki 30e többet a smart tv-re nem tudom használni?

(#39591) BBéci válasza sixer66 (#39587) üzenetére


BBéci
titán

Mit látsz? Mintha egymáson el lenne csúsztatva két kép?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39592) nightshadow válasza Shirkan (#39574) üzenetére


nightshadow
veterán

A 6030 gyakorlatilag alkalmatlan játékra. Ha nincsen keret az ES6100-re s az 5-ös sorozatnál maradsz, akkor a 32ES5500 a legjobb választás, mert az input lagje 16ms körül van. [link]

(#39593) sixer66 válasza BBéci (#39591) üzenetére


sixer66
senior tag

Igen.Láttam már szemüveg nélkül 3D-s tartalmat és olyan, de hiába veszem fel a szemüveget amit párosítottam nem változik semmi.Nem lesz 3D.

(#39594) Flashget válasza darkspell (#39588) üzenetére


Flashget
félisten

tv wifije a gyenge láncszem, mert az csak 54mbit..kösd össze kábellel a tv-t és routert és úgy nézd meg.

egyébként ez a "homokórázás" nagyon ismerős jelenség nekem :D

Realme GT Master Edition

(#39595) BBéci válasza sixer66 (#39593) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem kap jelet a szemüveg. Pár napja, amikor OPPO BDP-103EU lejátszót teszteltem, én is vacakoltam vele egy ideig, mire hajlandó volt működni. Nem LCD, de Samsung. Nyomkodtam a gombját, mégsem jelent meg a képernyőn a párosítás ablak. Aztán egyszer csak felbukkant, leokéztam és néztem az Avatart.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39596) Flashget válasza sixer66 (#39579) üzenetére


Flashget
félisten

egyébként sokat segített volna, ha leírod a vga pontos tipusát.
amennyiben ATI/AMD vga-d van az óra mellett a hangszóró ikon és Lejátszóeszközöknél ott van az AMD HDMI Output, akkor arra kell klattyolni, engedélyezni és lesz hang a HDMI-n.

Realme GT Master Edition

(#39597) Flashget válasza sixer66 (#39593) üzenetére


Flashget
félisten

Ha a tv-re írányitod a szemüveget és megnyomod a gombját felvillan a zöld vagy piros lámpa?

Realme GT Master Edition

(#39598) sixer66 válasza Flashget (#39597) üzenetére


sixer66
senior tag

Igen felvillan és ki is írja, hogy az eszkösz csatlakoztatva van és OK.
De akkor se történik semmi.
Hangot a lejátszóban sikerült beállítanom plusz volt olyan lehetőség hogy 1.4HDMI 1080p 24Hz ezt is kiválasztottam de semmi.A szemüvegem nem látja 3D-ben, pedig ki is írja hogy csatlakoztatva.
A VGA-m típusa: Gigabyte HD5770 1GB

(#39599) JoeYi válasza BBéci (#39595) üzenetére


JoeYi
őstag

oda kell lépni kb 10 centire a tévéhez és akkor viszonylag gördülékeny a párosítás

(#39600) JoeYi válasza sixer66 (#39598) üzenetére


JoeYi
őstag

próbáld meg hogy a távirányítón megnyomod a 3D gombot és a 2D->.3D módot választod. Ez alapból a 2d-ből 3d-be konvertálást jelentené, de hátha felismeri a tévé hogy eleve 3d anyagot kap és csak összerakja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.