Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) Tegla80 válasza Permet Elek (#40250) üzenetére


Tegla80
addikt

nem rosszból,vagy....... mondtam amit mondtam
sajnos szervíz,hidd el
ha garis:boci szemek és ártatlan,hozzá nemértő fej . és "mikor bekapcsoltam reggel az új tv-t ,bla-bla-bla)
ha nem akkor:buksztárca projekt
másképp nem lehet megoldani,csak nagyobb "kárt" okozol

Sony® & PlayStation®

(#40252) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Egy ilyen megvilágításra milyen fényforrás lenne megfelelő?
Ami nem ad le nagy hőt hogy a TV-nek ne legyen baja?

Lumia 950XL

(#40253) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valamilyen vezeték nélküli bill. + egér párost (nem 2in1), ami működik UE40ES6100-as tv-vel? Ha ez nem megvalósítható akkor vezetékesből kezel bármilyet?

i9 / 4080 / 32"

(#40254) Tegla80 válasza ZsoltG60 (#40252) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
egy fórumtársunk ezt találta

[link]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#40255) Tegla80 válasza Tegla80 (#40254) üzenetére


Tegla80
addikt

sajnálom, de ez csak így jött össze :B

itt a honlapjuk hsz-ban
[link]

Sony® & PlayStation®

(#40256) Tutu7030 válasza Tegla80 (#40254) üzenetére


Tutu7030
veterán

Levette a hátlapot?:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#40257) ZsoltG60 válasza Tegla80 (#40255) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Köszi :) Pedig olvasom folyamatosan a fórumot de ezt nem vettem észre.. :U Már csak egy kérdésem lenne: mi alapján érzékeli a ledszalag a színeket? vagyis amit videót néztem ott usb-vel csatlakoznak rá plusz a led saját tálját.

Lumia 950XL

(#40258) Tegla80 válasza Tutu7030 (#40256) üzenetére


Tegla80
addikt

nem, ez EeePC :)
szimplán b@f@szvótam :B

Sony® & PlayStation®

(#40259) MattRex


MattRex
csendes tag

Üdv!

2 hete beszereztem egy UE40ES7005U típusú készüléket, ami gyakorlatilag az ES7000S skandináv régióra gyártott verziója tehát ugyanaz a 2 típus az eladók szerint.
2 hetes használat alatt több probléma is felmerült, a kérdés az lenne volt-e hasonló tapasztalat ilyen készüléknél.
Jár a TV-hez egy SMART TOUCH CONTROL érintő felületes távirányító is a hagyományos mellé([link]), ami bluetooth-al kapcsolódik a TV-hez. A hibajelenség, hogy a távirányító a bekapcsolást követően durván 30-45perc múltán, ha nincs használva ezen idő alatt elveszíti a kapcsolatot a TV-vel. Innentől kezdve próbálhatok bármit nyomni rajta, elemet kivenni, újrapárosítani, akármit, olyan mintha nem is látná a TV-t mindaddig, amíg nem nyomok egy TV off-on műveletet nem is lesz újra használható. Illetve ez nem teljesen igaz, mert 1 gomb mégis használható: a TV ki-be kapcsoló gomb a tetején.
Nagyon remélem, hogy ez másnál nem így van, mert egy 300 ezer Ft-os TV-nél az ember legalább azt elvárná, hogy a hozzá adott perifériák működjenek 100%-osan.
ES7000-es szériájú TV-je van tegye már meg, hogy megnézi tapasztal-e ilyen "hibát" a távkapcsolójával, köszönöm.

más:
Smart Hub nekem is produkált érdekeseket(applikáció eltünések, sokszoros önújratelepítgetés, majd befagyás). Volt olyan is, hogy a Samsung apps-ból nem tudtam feltelepíteni semmit, csak kirakta az ikonját, de nem lehetett elindítani, ekkor nyomtam egy ki-bekapcsot, és akkorra már az ikon is eltűnt. Volt azonban olyan is, hogy összeomlott a kamera és a mikrofon szoftveres része, egyszercsak se kép se hang, vagy 30 perc skypeolás után mikrofon bemondta az unalmast, nem hallott a másik fél egy szót se. Ezeket a hibákat csak ki-bekapcs. oldotta meg. Aztán feltettem a 2003.4-es firmwaret, és azóta nincsenek ezek a hibák. Most látom, hogy már van 2004.1-es firmware is.

Samsung UE40ES7005U (FW: 2004.1)

(#40260) Silent77 válasza MattRex (#40259) üzenetére


Silent77
veterán

Nem így kell működnie, amióta párosítottam, azóta működik. :K
Smart hubot nem néztem pár napja, eddig nálam nem volt hiba.

Ilyen ledet szívesen beszereznék...

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#40261) kicsibacsi


kicsibacsi
tag

Barátom Philips tv-jén gyárilag van ilyen ledes dolog.Egy hét után megunta és kikapcsolta!
Kipróbálás szinten én is elfogadnék egyet!

(#40262) MedweSpali


MedweSpali
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy létezik-e UE40ES6100-hoz a gyárilag ajánlott Samu VG-STC-2000-en és CY-STC-1100-on kívül jobb ár/érték arányú skype kamera?

(#40263) Actionx


Actionx
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok és bár egy ideje már böngészem a fórumokat és tesztoldalakat,de a biztonság kedvéért megkérdezném az itteni szakértő társaságot is.:)
Jelenleg 3 típus között őrlődök:
UE40EH5300
UE40EH6030
UE40ES6100

Elsősorban HD filmeket,adásokat néznék rajta,illetve játszanék(PC,Xbox). Pont a játék miatt vagyok gondban,mert ahogy nézegettem az input lag adatokat,abban az 5300 a nyerő,viszont minden másban lemarad.A 6100-nál a 36ms-os input lag mennyire felel meg játékoknak?
A tényleges 100Hz sem mindegy,gondolom.:)
Illetve egy másik kérdés amiben nem tudok dönteni az a motion performance,ami ha jól tudom akkor szintén nem mindegy a gyorsabb játékoknál,illetve mondjuk sport adásoknál.

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.:)

(#40264) Ra3 válasza kicsibacsi (#40261) üzenetére


Ra3
őstag

Ambilight-nak hívják amúgy, a Philips szabadalma, a magasabb szériás tévéiken van (ha jól emlékszem 7-es és afeletti). Ezt másolták le külső ledcsíkkal, tény hogy a tapasztalatok alapján nem mindenkinek jön be.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#40265) Casti98


Casti98
tag

Jó estét!

Van egy 32es5500-es tv.Nos meg szerettem volna nézni a 25th Hour című filmet ami dvd.rip formátomú és 640x272 16/9 ilyen felbontású,nah hát azért írom le a részleteket,mert az Allshare beint,nem támogatott fájltipus,pedig egy sima AVI,tudtok valami tanácsot adni,vagy esetleg van valami más program az Allshare-en kívül amivel lehet lejátszani a tv-n?Külső merevlemezről próbáltam először és utána gépen streameltem volna de semmi,ugyan az! :/ elszomorít...

Valaki valami meglátás...

ui.esetleges allshare frissítés orvosolhatja-e a ibát,és mi a folyamata ha igen.

[ Szerkesztve ]

"Je ne regrette rien..."

(#40266) MattRex válasza Silent77 (#40260) üzenetére


MattRex
csendes tag

Azt megkérdezhetem, hogy WiFi-vel, vagy ethernet kábellel van a netre kötve a TV-d?
Azért kérdem, mert eddig wifivel használtam, és most átálltam kábelre, és úgy néz ki, hogy órák óta nem szakadt meg a kapcsolat a távirányítóval. Gondolom, ahogy a notebookokban, így a TV-ben is egy modulon helyezkedik el a Wifi és a Bluetooth, talán az lehet nálam a hibás.

Samsung UE40ES7005U (FW: 2004.1)

(#40267) Silent77 válasza MattRex (#40266) üzenetére


Silent77
veterán

WiFi-vel van összekötve amióta megvan.
Akkor lehet tényleg ott van a probléma.
Samsungot nem hívtad még?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#40268) MattRex válasza Silent77 (#40267) üzenetére


MattRex
csendes tag

De hívtam, de csak az ügyfélszolgálatos kislánnyal tudtam érdemben beszélni, ő meg tudjuk, hogy nem sokat ér műszaki kérdéseknél. A szervizben meg vagy nem vette fel, vagy amikor végre felvették, akkor a "hozzáértő szakember kiszálláson van egész nap" választ kaptam.

Samsung UE40ES7005U (FW: 2004.1)

(#40269) imis


imis
senior tag

sziasztok,

majdnem boldog tulaja vagyok egy blueray lejátszónak, de a rögzített videókat nem tudom leszedni, itt az oldalon olvastam egy-két megoldást de nekem nem hoz eredményt, penről sikerült leszednem a srf fájlt, de nem jön össze a destroi (1.3.3) progival a kódolás.
bde8300 a lejátszó, a tv meg 32c6500-as, sajnos az itt leírtak halandó usernek nem olyan egyértelműek.
A "mélyvíz" leírást olvasgattam és keresgéltem a fórumban, de most még butábbnak érzem magam. :W

(#40270) mfranky válasza VW-Corrado (#40208) üzenetére


mfranky
őstag

Nálam most detto ugyanez van, akkor megnyugodtam....semmi köze a fuso telepítéséhez? Eltűntek az appjaim nagyrésze...ES7000... :(

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#40271) tjnet válasza mfranky (#40270) üzenetére


tjnet
aktív tag

Szia

Ma este az ES7000 meghülyült, csomó app. eltűnt. KB 23 órára javult meg.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#40272) VW-Corrado válasza mfranky (#40270) üzenetére


VW-Corrado
csendes tag

Talán majd a 2013-as Smart rendszer jobb lesz. :))
YouTube - Samsung 2013 Smart TV Suite

Fuso nálam is volt, illetve kipróbáltam a nStreamLmod-ot, Én is ezekre gyanakodtam. :(
A bejegyzések alapján viszont nem egyedi eset. Jó lenne Samsung szervizes véleményt is tudni róla.

Engem is zavar, hogy csak úgy eltünedeznek dolgok. Nekem a 2003.4-es FW-rel csinálta A gyárival nem tapasztaltam, bár nem is volt fent sokáig. Nála viszont jó volt:(#40259) MattRex. Talán a mostani 2004.1-es megoldja. Még nem volt időm foglalkozni vele.

(#40273) Tegla80 válasza RudY (#40243) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
sikerült felvarázsolnom a serviiot (1.1 verza. van ebből újabb is?)
thx az infót :R
látom vele a ps3 at és a tv-t is.
holnap tesztelem,mire vagyok vele képes.(gondolom magyarul nem tud ugye? utána kell gugliznom mindennek még ezzel kapcsban)
amúgy oda vissza tudnák megosztani ezzel? (mmint a pc és a ps3 között)
nah léptem aludni
csao

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#40274) tjnet válasza Tegla80 (#40273) üzenetére


tjnet
aktív tag

A serviio tud magyarul, nálam teljesen az.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#40275) ultio


ultio
senior tag

Hogy alakulnak vajon a tv árak az új modellek megjelenésével?
Várható árcsökkenés a régebbieknél?

rasti rusti

(#40276) JoeYi válasza ultio (#40275) üzenetére


JoeYi
őstag

nemigazán. Tegyük fel egy UE40ES6100-at vennél most az olyan 160e Ft lenne. Az UE40F6100 kb 250-280e forintért fog debütálni és majd csak szeptember környékén közelíti meg a mostani árakat

(#40277) Ra3 válasza JoeYi (#40276) üzenetére


Ra3
őstag

És még az sem biztos hogy pl a képminősége jobb lesz, ennél a konkrét példánál maradva D6100 üveg talp, ultra clear panel, ES6100 műanyag talp, nincs ultra clear.
Persze van amiben fejlődött, csak nem biztos hogy azok a dolgok (wifi, tartozék szemüveg) mindenkinek fontosak.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#40278) mfranky válasza tjnet (#40271) üzenetére


mfranky
őstag

Szerintem még éjfél körül fent voltam, és ugyanolyan gáz volt a smarthub...nálam a verziószám valami (4.1xx-5.0) kell egy alapvisszaállítás, vagy majd magától (frissítéssel) helyrejön? :F

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#40279) mfranky válasza VW-Corrado (#40272) üzenetére


mfranky
őstag

Én is arra gyanakodtam, hogy mivel most dobták ki az új tv-ket a CES-en, globálisan jön valami új smarthub rendszer és ezért tűntek el az alkalmazások... nálam pl. csak a family gyerekvideo nézegetős app maradt meg, de semmi más a felső 2 sorban, se samsung apps, se semmi skype vagy facebook... Fuso megmaradt, meg internet, youtube, meg még ezen kívül 3-4 app.

....ööö most olvasom át csak jobban amit írtál, akkor ezt most nem értem... ez a jelenség most smarthub hiba vagy tv firmware hiba? Mert firmware-t nem láttam hogy frissített volna mostanában... :R

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#40280) JoeYi válasza mfranky (#40278) üzenetére


JoeYi
őstag

3-4 szer újra kell indítani a tévét. Én így csináltam:
- tv be
- menü -> hálózat állapota -> várni még felépül a netkapcsolat
- SMART megnyitása, smart verzió megnézése. Ezután 1-2 percen belül kinyögi hogy még mindig frissülni fog a smart és várni kell
- majd ha látszólag semmit se csinál akkor tv kikapcs és kezdeni újra a folyamatot annyiszor amíg jónak nem látszik

(#40281) kiraly01


kiraly01
csendes tag

Sziasztok! segitség kellen nekem van egy samsung lcd tv LE46D550K1W a serviz menübe let át áligatva egy két dolg most ugy nézki nem tudok vele csatoránt keresni nem elérhetö és a távirányitoval se lehet felkapcsolni és csatornát váltani a képsem az igazi ha valki tudna nekem küldeni egy beállitás vagy hogy lehet vissza álitani alap értékekre az segiten nagyon elöre is köszönöm

(#40282) utánvétel válasza kiraly01 (#40281) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Gyári beállítások visszaállítása

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#40283) mfranky válasza JoeYi (#40280) üzenetére


mfranky
őstag

Köszi!
Én az elején azt gondoltam, hogy a fuso miatt van az egész.
Mert mindent úgy csináltam, ahogy itt le volt írva:

develop account-ot
felh. név: develop, jelszó: bármi
utána tools gomb / beállítások / fejlesztés / szerver ip címének beállítása (ide kell a fuso szervere: 217.113.62.80)
és végül alatta alkalmazások szinkronizálása, amivel települ maga a program.

Ezután még ment a smarthub, tegnap meg elszállt. Nézegettem a beállításokat, és a szerver IP címe megmaradt a fent leírt, tehát gondoltam innen származhat a hiba, mert nem a smarthub IP-je van megadva neki. Egyébként itt nem volt semmi IP cím eleinte, hogy tudom ezt innen kitörölni? Próbáltam 0.0.0.0-t beírni, de azt nem mentette, vagy esetleg az EREDETI szerver IP címe micsoda? Amiről frissítette az app-okat?

:R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#40284) kiraly01 válasza utánvétel (#40282) üzenetére


kiraly01
csendes tag

köszi mindjárt ki probálom és meglátjuk jo e lesz köszönöm szépen :R

(#40285) kiraly01 válasza kiraly01 (#40284) üzenetére


kiraly01
csendes tag

sajnos nem jo nem jön fel semi üzente :F esteleg más meg oldás?

(#40286) sandró60 válasza MattRex (#40268) üzenetére


sandró60
addikt

Valakinek volt már hasonló problémálya,hogy a wifi "meghülyűlt".Úgy oldotta meg,hogy a routerben más csatornára álitotta.Próbáld meg hátha nálad is ez a probléma

(#40287) flegos válasza KovyBoy (#40246) üzenetére


flegos
senior tag

Üdv!
Köszönöm a választ! :R
Próbálkozom!

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#40288) sandró60 válasza kiraly01 (#40285) üzenetére


sandró60
addikt

Ahogy elnézem szerviz lessz belőle.Amikor az ember a sz.menűben"turkál"mindig legyen kéznél valami amivel letudod fényképezni az ép aktuális menűt-ezzel talán elkerűlhető a nem megfelelő beállitás utáni herce-hurca.Itt adok egy fórumtárs elérhetőséget aki szakember a lcd-led tévék javitása terén.talán tud valami információt adni [link]

(#40289) VW-Corrado válasza mfranky (#40279) üzenetére


VW-Corrado
csendes tag

Én csak azért írtam firmware adatokat, mert MattRex forumtárs vélt felfederzni összefüggést, de valószínűbb, hogy csak a smarthub szivat minket.

(#40290) zsozsi 78


zsozsi 78
tag

Sziasztok!

Tv vásárlása elött véleményt szeretnék kérni tőletek:
Eztb a 2 fajtát néztem ki szerintetek melyiket érdemeseb venni
Samu40es6800
Samu46es6100

Tvre , youtubra mese nézés és zene online filmekre használnámlegfőképpen

(#40291) JoeYi válasza zsozsi 78 (#40290) üzenetére


JoeYi
őstag

a 46es6100. Nagyon sokat számít az a plusz 6", viszont szinte minden tulajdonságukban megegyeznek. Ami nem pótolható hiány a 6100-ban, hogy nincs DVB-S tunere, tehát műholdas műsorokat csak kiegészítő beltéri egységgel tud fogni

(#40292) Actionx


Actionx
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok és bár egy ideje már böngészem a fórumokat és tesztoldalakat,de a biztonság kedvéért megkérdezném az itteni szakértő társaságot is.:)
Jelenleg 3 típus között őrlődök:
UE40EH5300
UE40EH6030
UE40ES6100

Elsősorban HD filmeket,adásokat néznék rajta,illetve játszanék(PC,Xbox). Pont a játék miatt vagyok gondban,mert ahogy nézegettem az input lag adatokat,abban az 5300 a nyerő,viszont minden másban lemarad.A 6100-nál a 36ms-os input lag mennyire felel meg játékoknak?
A tényleges 100Hz sem mindegy,gondolom.:)
Illetve egy másik kérdés amiben nem tudok dönteni az a motion performance,ami ha jól tudom akkor szintén nem mindegy a gyorsabb játékoknál,illetve mondjuk sport adásoknál.

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.:)

(#40293) Tegla80 válasza Actionx (#40292) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
(így kb 5. újrakérdezés után is)

6100 at vegyél,ha telik rá
5300 at ha kevesebb a büdzsé
6030 játékra is kell,ugye? akkor ezt felejtsd el

röviden ennyi.
"szakik esetleg +1 ezetek" ha megvan az 1etértés :)

Sony® & PlayStation®

(#40294) zsozsi 78 válasza JoeYi (#40291) üzenetére


zsozsi 78
tag

Köszi lehet nem it kéne feltennem a kérdést mert samus oldal és a 47lg620s hez mit szolsz? lehet rosszul néztem az össze hasonlitást de mintha jobb lenne tudásban de lehet tévedek igaz pár ezerrel drágább is.

(#40295) Tegla80 válasza Actionx (#40292) üzenetére


Tegla80
addikt

:B dupla lett
(akad a server mostanában :U )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#40296) Actionx válasza Tegla80 (#40293) üzenetére


Actionx
csendes tag

Köszi a segítséget:) (csak 3x kérdeztem meg de mindenki "elment" a kérdésem mellett szó nélkül...)
Vki nem olyan rég írta h vett 6030-t és tökéletesen mennek rajta a játékok...most akkor mi az igazság?

(#40297) rasky válasza Actionx (#40296) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem tökéletes rajta, pedig minden hibát kiszúrok bármi is legyen az. Az, hogy neked az lenne, az csak egy próbával derülne ki, erre való az internetes 8 napos elállás.

(#40298) KisApám


KisApám
addikt

Nekem nem tűnt el semmim. :K

Viszont nagyon nehezen találta a neten a szervert.
Meg néha netes kommunikációs hibát írogatott ki.

Nekem is fent van a Samsung oldaláról leszedett legutolsó firmware,
viszont se a Fuso se az a nstreamlmod nincs fent nekem.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#40299) Actionx válasza rasky (#40297) üzenetére


Actionx
csendes tag

Pc vagy konzol játékokkal játszol rajta? Mert ha jól tudom a Pc neccesebb ilyen szempontból mert ott nincs fix fps mint konzolnál.
Bár amúgy a 6100-es felé hajlok...feltéve ha az a 36 ms-os input lag megfelelő erre.

(#40300) tjnet válasza zsozsi 78 (#40290) üzenetére


tjnet
aktív tag

A 6800-as dupla magos proci, a 3D full HD.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.