Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) kazso76 válasza air (#39900) üzenetére


kazso76
csendes tag

Köszi,próbálok egyet szerezni.

(#39902) M1Bali válasza JoeYi (#39898) üzenetére


M1Bali
tag

Köszönöm, ettől tartottam. Sajnos nincs garanciám.

(#39903) Tippmix46 válasza M1Bali (#39902) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Szerintetek egy Samsung LED tv-vel felvett tv adás (úgy tudom, hogy a Samsung led tv-k külső vinyóra úgy vesznek fel, hogy előtte formázzák a vinyót, majd állítólag csak azon a tv-n játszható le, laptopon pl. nem), szóval hogy ettől függetlenül egy Note1 vagy Note2 mobil vajon le tudná-e játszani a felvett tv adást?
Csak egy család:)
Köszönöm!

(#39904) HornedReaper válasza Flashget (#39885) üzenetére


HornedReaper
senior tag

A Motion Plus még jó is lehetne, de be-beszaggat, mintha laggolna a 6030-on..
Vagy 24Hz-re kellene állítani a videokártyát a PC-n lejátszásnál?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#39905) air válasza Tippmix46 (#39903) üzenetére


air
nagyúr

Nem. (Néhány hónapja voltak próbálkozások a fájlrendszer Linux alatti felcsatolására, vagy egyéb partíció-olvasó programmal Windows alatt kinyerni a rögzített fájlt és spéci dekódoló programmal visszafejteni a rögzített anyagot. Ha jól emlékszem nem volt túl sikeres egyik próbálkozás sem.)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#39906) GLOCK34 válasza Tippmix46 (#39903) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Típus azonos,vagy csak konkrétan azon a tv ami felvette? :F

(#39907) air válasza air (#39905) üzenetére


air
nagyúr

Közben megtaláltam. RudY írt először a témában.
És mivel azóta volt egy kis kihagyásom a témában, látom, hogy azért voltak sikeres dekódolások. A Destroi szóra keress rá a topikban!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#39908) blakey válasza M1Bali (#39902) üzenetére


blakey
titán

Ha a közeledben van egy szaki, esetleg te sem félsz a kihívásoktól akkor hátlap le és ellenőrizni kell a csatlakozásokat, lehet, hogy csak ennyi a bibi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39909) Ametist


Ametist
csendes tag

Kedves Fórumtagok,
két kérdésben kérek Tőletek támogatást:
TV: ES7000
Bill: Logitech MK220

1.
A TV támogatja a Bluetooth kapcsolatot? Ha igen, fel kellene ismernie a billentyűzetet az USB stick nélkül is? (a saját Logitech USB stick csatlakoztatása után azonnal felismerte, de arra számítottam, hogy képes lesz a beépített Bluetooth rendszerén keresztül is kommunikálni, ha a menüben kiválasztom a külső eszköz keresést.)

2.
Hogyan tudok belépni a szerviz menübe? A távirányítón nincs Factory vagy Service gomb!

(#39910) sandró60 válasza Ametist (#39909) üzenetére


sandró60
addikt

Nem lehet. Csak a sját USB stick-et ismeri fel.A szerviz menűbe meg ne"kivánkoz",mert könnyen csinálhatsz egy téglát a tévéből

(#39911) Tippmix46 válasza GLOCK34 (#39906) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Samsung LED tv-külső vinyóra felveszi a HD tv adást...

Majd ezt a HD tv adást akarom Galaxy Note-on lejátszani (mely telefon akadás nélkül viszi egyébként az mkv fájlokat)...ezt szeretném...

(#39912) rasky


rasky
senior tag

A mai napon van 5 hete szervizben az ES6100. Hiába a 2+1 év garancia, ha nagy részét a szervizben tölti. :O

(#39913) air válasza Tippmix46 (#39911) üzenetére


air
nagyúr

Válaszoltam. Write-only-ban vagy?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#39914) Tegla80


Tegla80
addikt

Sziasztok
olyan problémám van,h nemtok bejelentkezni a tv-n a samsung fiókomba
regeltem a tv-t ugye a gari miatt,de ezzel az email el és jelszóval nem enged be.
(kellene ide is külön regelnem a bejelentkezésnél,vagy ua al mennie kéne?? :U )

az emil címemre azt írja,h nincs ilyen fiók
tutira én vagyok bfasz,de elmondanátok,h mit csinálok rosszul.
thx
(próbáltam rákeresni,de nem sok infó jött így sem :( )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#39915) geryyyy


geryyyy
tag

Sziasztok! Van egy Samsung UE-40D6100 Smart TV-m, és szeretnék rajta Skypeolni. Ennek mi a menete? Mer a Samsung apps között nem találtam, és gyárilag sincs telepítve a TV-n.

Valamint a másik kérdésem az lenne, hogy csak és kizárólag Samsung TV-hez készült cam csatlakoztatható hozzá? Mert elég húzós az ára, és rendelkezem egy igen jó kamerával, aminek az ára a harmada volt kb. Megoldható-e azzal, vagy mindenképp a Samsung kompatibilis kütyüt kell beszerezni?

Más téma: Hogyan tudok külső HDD-re felvenni vele adást? Ha egyáltalán lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#39916) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lenne egy olyan gondom hogy akarjuk bővíteni a házba a UPC-t. És nálam lenne a 2. médiabox ami nem felvevős és így nincsen sajna rajta HDMI. Viszont találtam itthon egy átalakítót amit kaptam az UE40C6000 LED tévémhez. Mégpedig egy HDMI to Scart átalakítót, így a médiaboxból jövő scart-ot bedugnám ebbe az átalakítóba, és elvileg így tökéletesen működne a dolog. Viszont mielött ezt így összedugnám mondom rákérdezek hogy ezt így használni teljesen rendben van-e? Vagy inkább kössem össze RCA-val a tévémmel?

Ezt hogy teljesen rendben van-e ez a megoldás arra értem hogy nem-e baj hogy scart csatit dugok hdmi-be átalakítón keresztül? Tehát kell-e esetleg számítnom bármi nemű képi vagy hangzavarra, a hdmi to scart miatt?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39917) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
lenne egy kis gondom: ES6710 TV-n a műsorújság (Guide gomb) nem jól kezeli az ékezetes betűket. Az ékezetes betű helyett 2 másik betűt ír, az egyik általában egy nagybetű háromszöggel a tetején. Akár Samsung, akár Rovi on screen van kiválasztva a menüben. A beállításokban minden magyar, Magyarország. UPC-s mediacard segítségével jön a jel.
köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#39918) sandró60 válasza geryyyy (#39915) üzenetére


sandró60
addikt

Ezen a tipusú tévén nem tudsz Skypeolni.Nem véletlen,hogy nincs a válaszható app-között a skype.Szerintem hardverileg gyenge hozzá.Csak a samu kamerája jó hozzá-ha lenne app-od

(#39919) air válasza jozsi252 (#39916) üzenetére


air
nagyúr

Ha erre gondolsz:

akkor ez véletlenül sem HDMI-SCART átalakító. Ez egyszerűen a TV SCART bemenete, csak spéci a csatlakozó a készüléken.
Ezt meg se próbáld betuszakolni egy HDMI aljzatba!

Egyébként inkább ezt használd, mint az RCA-t, mert SCART-on átmegy az RGB jel, az RCA pedig csak kompozit jelet képes átvinni, ami gyengébb minőségű.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#39920) sandró60 válasza zjuhasz (#39917) üzenetére


sandró60
addikt

A kérdésedre itt inkáb válaszolnának UPC topikok

(#39921) JoeYi válasza jozsi252 (#39916) üzenetére


JoeYi
őstag

én csak hallomásból tudom ezt, szóval nem biztos hogy így lesz, de egy kollégám arra panaszkodott, hogy a scartos UPC egységnek érezhetően gyengébb a képe, csak a scart miatt. Érdemes a HDMI-set választani ha van rá mód

(#39922) JoeYi válasza Ametist (#39909) üzenetére


JoeYi
őstag

"A szerviz menü idén is előhívható a Info-Menü-Mute-Power gombok egyszerre nyomásával"

forrás. Csak jó megfontolással lépj be. Véletlenül is elállíthatod a tévét használhatatlan állapotúra, amit csak a szervizesek tudnak javítani

(#39923) JoeYi válasza air (#39907) üzenetére


JoeYi
őstag

köszi az emlékeztetőt, beraktam a tudástárba

(#39924) kerekfej válasza pigatt (#39873) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung UE40ES6300 Terméktesztek:
hifitest.de 2012.09. 5 / 5 csillag
chip.de 2012.06. 92,6%
Audio Video Foto Bild 2013.01. jó (osztályzat: 4,07)
CHIP Tvtest 2012.11. kiváló (osztályzat: 4,8)
Chip Test & Kauf 2012.10. 1,2 (kiváló)

(#39925) RudY válasza JoeYi (#39923) üzenetére


RudY
addikt

Ajjaj ez már eléggé elavult (döglött linkek is vannak), hétvégén - elvileg - frissítem okosan és küldöm :K

(#39926) air válasza JoeYi (#39922) üzenetére


air
nagyúr

"A szerviz menü idén is előhívható a Info-Menü-Mute-Power gombok egyszerre nyomásával"
Egyszerre? :Y
Nem szépen sorban, egymás után?

(JoeYi! Szakértő, és még mindig nem tudja azt az alapelvet, hogy 5 percen belül nem írunk új hsz-t? ;] )

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#39927) AttyVin válasza Tippmix46 (#39903) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Egy UFS Explorer + DeSTRoi kombóval .ts formátumig lehet eljutni a TV által felvett anyagból.

Attól kezdve meg szinte bármilyen ismert program használható a további videókonvertálásokhoz vagy szerkesztésekhez.

Nálam az újabb szoftver-verziókkal már elég jól működik a dolog.
Eleinte tényleg nem volt egyszerű, más programokkal is próbálkoztam, de talán ezek a legjobbak erre a célra.

Visszatérve a "mobilos" kérdésre. Ahhoz, hogy a felvett anyag egyáltalán másolható legyen, először valahogyan hozzá kell férni (UFS Explorer).
Az így kapott .srf kiterjesztésű fáljt tudja kezelni a mobil? Ha igen, akkor OK, ha nem, akkor a DeSTRoi is kell.

És akkor még esetleg lehet némi terjedelmi korlát is, mivel egy kétórás HD-s felvétel jópár gigabájt...

Azért érdemes visszaolvasni/-keresni, mert többször szóba került a topikban!

Üdv, Vino

(#39928) sakal83


sakal83
addikt

Segítséget kérnék az alábbiakban.

Milyen tv-t tudnátok ajánlani, amit monitorkén használhatok?

Jelenleg egy ue32d5000-m van, és az utóbbi időben majd kifolyik tőle a szemem.

(#39929) Dictator^


Dictator^
veterán

Tudunk valami az ezévi Samsung modellekről?
LCD-LEDről főleg?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#39930) Flashget válasza tjnet (#39892) üzenetére


Flashget
félisten

Nocsak..gyűlik a banda? ;]
(#39865)

Realme GT Master Edition

(#39931) Ra3 válasza rasky (#39912) üzenetére


Ra3
őstag

Emlékeztem hogy november vége tájékán írtad hogy gariztatás lesz, de azt hittem már megoldódott. Azt lehet tudni hogy a bolt intézi a garit, vagy te vitted a Samsunghoz?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39932) Flashget válasza zjuhasz (#39917) üzenetére


Flashget
félisten

általános UPC hiba
digikábelen meg az, hogy nem töltődik be az EPG rögtön.
Trénél milyen hiba van samsungnál? :D

Realme GT Master Edition

(#39933) JoeYi válasza air (#39926) üzenetére


JoeYi
őstag

mondok jobbat: egy szabájt se tudok a PH-val kapcsolatban :) Egyszerűen kultúráltan viselkedek és lám egyetlen egyszer kaptam intést, akkor is mert apró hírdetést linkeltem fórumba :)

amúgy minden hsz-em külön-külön usernek megy, nem egyet floodolok :)

[ Szerkesztve ]

(#39934) rasky válasza Ra3 (#39931) üzenetére


rasky
senior tag

Pcdream vitte, holnap kapnak elvileg választ a Samsungtól, hogy mikorra jön vissza és értesítenek...remélem így lesz, mert már kezd sok lenni a 35 nap.

[ Szerkesztve ]

(#39935) JoeYi válasza sakal83 (#39928) üzenetére


JoeYi
őstag

túl nagy a fényerő?

(#39936) Flashget válasza Dictator^ (#39929) üzenetére


Flashget
félisten

Nem korai egy kicsit még? :)
ces 2013 is 5 nap múlva kezd csak. honlap
emlékeim szerint is tavaly márciusban kezdett összeállni a kép mire lehet számítani és a tesztek is valamikor június-júliusban jöttek csak.

Realme GT Master Edition

(#39937) JoeYi válasza Dictator^ (#39929) üzenetére


JoeYi
őstag

én még csak annyit olvastam hogy megújul a SMART felület, illetve a guide funkció

(#39938) leslieke válasza JoeYi (#39937) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A D sorozatokra is jön az új Smart?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39939) JoeYi válasza leslieke (#39938) üzenetére


JoeYi
őstag

kizárt. ES7-8000-re lehet majd rátolni smart evolution kittel

(#39940) Flashget válasza JoeYi (#39939) üzenetére


Flashget
félisten

de ezt már tavaly is mondták szóval semmi új dolog.

Realme GT Master Edition

(#39941) kerekfej válasza JoeYi (#39933) üzenetére


kerekfej
addikt

szabályt

(#39942) leslieke válasza JoeYi (#39939) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kösz az infót.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39943) air válasza JoeYi (#39933) üzenetére


air
nagyúr

Sebaj. De a szabály az szabály! (Ja, azok meg azért vannak, hogy áthágjuk őket.) :DD

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#39944) JoeYi


JoeYi
őstag

input lag ES6100-on és úgy általában:

korábban írtam egy szupermini tesztet es6100-ról és ott eléggé kritizáltam az input lag-ot. Nos van némi fejlemény.

Azóta töprengtem hogy miért lehet hogy nálam 45ms körüli míg tesztekben 32ms-ot említenek. Míg ma újra elővettem a témát és nem egy olyan képet lőttem sorozatban, amikor a laptop kijelzőhöz képest 0-10ms volt csak a lag. Jött a kérdés: mi a fene változott? És ráébredtem hogy az antenna épp olyan szögben állt hogy ne vegyen tévé adást. Így hát lehúztam az antennát és láss csodát a lag stabilan 10-30ms között ingadozott. Visszadugott antennával ismét gyakorivá váltak a 40-50ms -os lag-ok.

Próbáltam a terhelést USB vinyó rákötéssel és DLNA böngészéssel növelni, de leginkább a DVB-T antenna ki/be kötése hozott változást.

Ha valakinek van türelme próbálja megerősíteni légyszi a feltételezésemet, hogy ha a tévére aktív digitális tévé forrás van kötve akkor megugrik az input lag-ja (ez adhatna magyarázatot arra miért mérnek a tesztoldalak is akkora különbségeket)

[ Szerkesztve ]

(#39945) sakal83 válasza JoeYi (#39935) üzenetére


sakal83
addikt

Nem, mintha árnyékképesek lennének a betűk

(#39946) Balic


Balic
csendes tag

Sziasztok!

A Samsung UE6710 vagy UE6800 közül valamelyik tudja már a valós 200hz-et? Találgatásokkal találkoztam csak, ezért remélem tud valaki konkrét választ is adni. Köszi!

♪ "A földi lét 2 alapeleme a tánc és a gépzene!" by Luciano ♪

(#39947) CoolBoy323 válasza Flashget (#39847) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Melyik tipusokban van?

(#39948) donjohnson válasza Balic (#39946) üzenetére


donjohnson
addikt

a tudástár alapján mindkettő tudja már

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#39949) oliver7777


oliver7777
tag

Tud valaki Samsung UE40ES6100-hez mondani nekem egy jó képbeállítási paramétereket, ill, hogy mit érdemes bekapcsolni, és mit nem (pl clear motion-t úgy tudom jobb ha kikapcsolva hagyom)
Tudom, hogy kalibrálni kellene, azzal érhető el a tökéletes eredmény, de Szegeden nem tudok ilyen szakit, aki esetleg tud, azt is szívesen veszem.

Köszi!

(#39950) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
Vennék egy multimédia lejátszót egreat-ot, mindenhol dicsérik. Viszont bajba vagyok mert ami nekem megfelelt vona az r6s pro-t, már nem találom a speedshop kinálatába. Helyette eg r6s plusz pro van ( http://www.speedshop.hu/termekek/67588/medialejatszo-egreat-eg-r6s-plus-pro.html) aminek a leírásában nem találom a 3d iso lejátszásának támogatását (UE-46C7700-am van). Sajna hiába kérdezem öket nem tudnak megfelelelô felvilágosítást adni! Segítséget kérnék, tehát azért választottam volna az r6s pro-t, hogy nekeljen egy e-satát mûködtetni hanem direktbe rá bírjam csatlakoztatni a vinyót (a wifi sem árt) és a fô szempont,hogy ne az általatok gyenge minôségûnek tartott mkv-t keljen nézni (blue-ray lejátszon nem gondolkozom anyagi lehetôségem véges). Van valakinek ilyen plus pro-ja? Tudna felvilágosítást adni,hogy csak a speedshop leírása hiányos, vagy tényleg nem tudná a 3d-t (ISO-t)? Köszönöm! Fontos lenne!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.