Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) gyurigyerek válasza GabenBFG (#39249) üzenetére


gyurigyerek
csendes tag

Pont egy ilyet loptak el tőlünk mikor betörtek novemberben :O :D Nagyon szerettem, szerintem nagyon jó kis tv volt. :((

(#39252) GabenBFG

Újabb kérdés: a C530 milyen formátumú video fájlokat képes lejátszani USB-ről?

(#39253) utánvétel válasza rasky (#39247) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Nyilván a garanciális javításra gondoltál, nekem egy nem garanciális fényképezőm olyan 4 hónapig volt szervizben. Már el is feledkeztem róla, amikor kezembe került a szerviz munkafelvételi lapja és akkor kezdtem érdeklődni a beadott gép után, ami akkor még nem volt megjavítva.
Végül kb. 5 hónap után elkészült, akkor sem tökéletesen, ezáltal később még látogatást tett egy másik szervizben. (értelemszerűen az előző szervizzel megszakítottam az "üzleti" kapcsolatunkat)

Garanciális javítás esetében, (ha még él a régi jogszabály) akkor: ha a javítás 30 nap alatt nem végezhető el és a tulajdonos cserekészüléket nem kapott, akkor jogosult a készülék cseréjére vagy a vételár visszafizetésére.

Illetve itt kissé mást ír: Mikor és hogyan cserélhető egy termék?

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39254) Batib


Batib
őstag

Hello!
Beépített wifivel rendelkező tv (ES6100) tud-e kezelnu usb-n csatlakoztatott wifi stick-et?
Erről van-e valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#39255) roby42


roby42
csendes tag

Sziasztok!
Ilyen kiterjesztésű filmeket nem játszik le a 6100,: a.3D.1080p.BluRay.DTS.Half.SBS.Hun-TvDay
Milyen formátumra kéne konvertálnom? A 6030 simán lejátsza.

(#39256) nightshadow válasza GabenBFG (#39252) üzenetére


nightshadow
veterán

a C530 milyen formátumú video fájlokat képes lejátszani USB-ről?

"A 2010-es Samsung LCD és Plazma tv-k USB 2.0 porton keresztül a következő formátumokat tudják lejátszani (a C350-es LCD tv széria kivételével)." [link]

(#39257) maj15


maj15
csendes tag

Holnap kapom házhosszállítással beüzemeléssel az ES6100-amat. Hogyan tudom gyorsan tesztelni, hogy pixelhibás-e?
Nézzek még meg valamit rajta gyorsba, amíg a "beüzemelő" nálam lesz, hogyha hibás visszaküldhessem? Felhősödés van még eszembe.

(#39258) leslieke válasza maj15 (#39257) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azonnal sehogy nem tudod tesztelni. Meg kell várni, hogy felvegye a TV a szoba hőmérsékletét, ami legalább 1-2 óra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39259) GabenBFG válasza nightshadow (#39256) üzenetére

Ezer hála és köszönet! ;)

(#39260) DeRP


DeRP
csendes tag

Sziasztok!
Egy Samsung d6100-as tv-hez vettünk egy 1TB-os HDD-t.
Az lenne a gáz, hogy eredetileg NTFS-re van formázva, ami jó, mert rá tudom rakni a filmeket és a tv rendben le is játssza még a 3d-s mkv-kat is, viszont amikor tv műsort vennék fel mindenképp formázni akarja.
Miután ezt megtettem rendben működött a felvétel is, viszont így meg a pc nem ismeri fel, így nem tudok rá filmeket tenni.
Valami módja lenne, hogy mind 2 funkció működjön egyidejűleg?
Partícionálásra gondoltam, de inkább kérdezek mielőtt ezzel ütném el a karácsonyt, hátha kapásból életképtelen az ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#39261) d.véderjoe válasza GabenBFG (#39249) üzenetére


d.véderjoe
tag

válasz FW frissítéshez...

[ Szerkesztve ]

(#39262) Shocker válasza DeRP (#39260) üzenetére


Shocker
csendes tag

Hasonló problémát olvastam egy külföldi fórumon, ott azt mondták, Nortonnal csinálj két külön partíciót. Gondolom előbb a TV végezze el a dolgát, majd utána a géppel csinálj egy hasonló műveletet. Én legalábbis így csinálnám, de várj valaki hozzáértőre is! :)

Erre esetleg valaki? :B

(#39263) gergiusz


gergiusz
csendes tag

Sziasztok!

Samsung UE40EH5300 TV-m van.
Tervezek vásárolni egy hálózati meghajtót (NAS). A kérdés az, hogy a TV-t LAN-on keresztül a hálózatra csatolakoztatva látni fogja-e a NAS-t a hálón? Illetve az ott található tartalmakat? Vagy csak akkor, ha All Share Play van/lesz telepítve a NAS-re?

A félelmem az, hogy miután a NAS-t implementálom a hálózatomra, az ott lévő tartalmakat csak a PC-n (ami wifin keresztül csatlakozik) lévő All Share Playel tudom megosztani a TV-vel, ami oda vezet, hogy a meghajtón lévő HD állományokat továbbra sem tudja majd lejátszani a TV, hiszen hiába a hálózati meghajtó, ha a NAS tartalmát a PC fogja a TV-nek átadni a wifin keresztül...

NAS használóknak milyen tapasztalataik vannak? PC nélkül is eléri a TV a NAS-t vagy csak PC-vel?

Köszi,
G

"In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

(#39264) JoeYi válasza gergiusz (#39263) üzenetére


JoeYi
őstag

szinte minden NAS linux alapú. Ezekre már vagy gyárilag rátesznek egy DLNA szervert (allshare), vagy ha nem, akkor többnyire már létezik leírás hozzá hogy miként lehet rá rakni miniDLNA szervert. Ezzel a programmal lehet streamelni a videót a nas-ról a tévére, bármi más közbeiktatása nélkül

(#39265) Flashget válasza DeRP (#39260) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel a tv-vel felvett műsort csak azon a tv-n tudod lejátszani (még egy másik azonos típuson sem) ezért van így megoldva samuéknél a jogvédelem.
Hozz létre 2db particiót az egyiket meghagyod a tv-nek a másikra NTFS-t hozz létre.
(viszont ha sokat veszel fel tv-ről jobb lenne az egész HDD-t meghagyni ennek)

Realme GT Master Edition

(#39266) Tegla80 válasza gabesystem1 (#39244) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia.
Megnéztem neked és a DVD bekapcsolása után automatán átrakja a képet arra.
Tehát megy neki scart-on !
(PS2 őm nincs,max a PS3at tudnám rákötni,ha gondolod megnézem azt is,de sztem tuti megy az is rajta.)

DVD
sajnos jelenleg más tippem nincs,mint hogy próbáld megforgatni a kábelt(tudom ,hülyén hangzik,de nekem anno még a crt tv-video párosnál volt valami ilyen,h csak 1 irányban kapcsolta át a képet automatán a tv mikor bekapcsoltam a videót. Valamiért nem volt mindegy,h melyik vége hol is van)
PS2:
erre nemtom,mit mondjak.(boszant is!)
már vagy 5 éve volt mikor PS2őm volt,és nem is emlékszem ár rá,de azon nincs is menü még,ugye?? (ezt úgy értem,h abban nem tudsz képkimenetet vagy ilyesmiket állítani ugye?)
bekapcsolod és "PS" logó és mi is van?memokari meg még 1 ikon?(ha nincs bent lemez)

Nincs más eszköz amivel tudnád tesztelni a scart-od? vagy másik kábel(tudom crt vel megy ,mint írtad ,de akkor is meg kellen próbálni mindent,mielőtt rámondjuk: "lehet tényleg rossz a tiedén a scart csati" :U

agyalok még,mert bosszant,h nem tud játszani a PS-el a gyerkőcöd

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#39267) JoeYi válasza Shocker (#39228) üzenetére


JoeYi
őstag

ehhez a windowsos allshare dologhoz nem tudok hozzászólni, de mintha a sima windows media player is rendelkezne ilyen képességgel. Legalábbis a laptopom listázódik. Ahogy fentebb írtam nekem egy linuxos routerre telepített miniDLNA osztja a videókat a rá dugott vinyóról.

Olyan elő szokott fordulni hogy egy film nem jelenik meg a listában, de a program újraindítása általában segít. Esetleg a fájl kiterjesztése lehet a gond, vagy esetleg még nincs teljesen letöltődve. Olyan gond léphet fel, hogy túl nagy az adatsűrűsége a videónak, és nem elég jó a hálózatod az átjátszáshoz, de ilyenkor is csak annyi történik hogy akadozik a film

3: nem az a source választódik ki bekapcsoláskor ami ki volt választva kikapcsoláskor?

(#39268) JoeYi válasza maj15 (#39257) üzenetére


JoeYi
őstag

pl laptopot rákötsz és megnyitod ezt az oldalt. De ahogy leslike is írta, ha csak nem egy fűtött kocsival hozzák a tévét, akkor inkább nem kapcsold be 1-2 órán át

(#39269) JoeYi válasza rasky (#39247) üzenetére


JoeYi
őstag

nyomást kell helyezni rájuk. Hívogatni kell minden héten. Ezt itt Magyarország. Ha neked nem fontos akkor nekik sem...

(#39270) Shocker válasza JoeYi (#39267) üzenetére


Shocker
csendes tag

Újraindítottam a progit is, a gépet is, a TV-t is, áthelyeztem a megosztott mappába közvetlenül, a kiterjesztéssel is szórakoztam (.mkv eredetileg, átneveztem .mp4-re, majd vissza), de semmi. A WMP-en gondolkoztam, mert az AllShare megtalálja, szóval azon keresztül is küldhetek, nem is tudom, ezt végül miért nem próbáltam ki, de majd ma délután! :)
A leírás szerint a fájl adatsűrűsége nem lépi át a maximumot, hanem pont jó.

És nem: a TV-t nézve lett kikapcsolva, de makacs módon a DVD-lejátszót hozza be, amit azért sem értek, mert az ki van kapcsolva. Tehát az a kép fogad, hogy nincs jel, ami ugyan érthető, bár édesanyámra a frászt hozta :D
Ez utóbbi persze nem annyira kardinális, csak bosszantó, hogy van egy ilyen TV, és ezt a kényelmi funkciót nem engedi :)

+1 kérdés: A koaxon érkező analóg és digitális adásokat tudom "vegyíteni"? Azaz egy analóg után érkezhet digitális, esetleg fordítva a csatornalistán?

(#39271) KisApám válasza rasky (#39247) üzenetére


KisApám
addikt

Én úgy tudtam, hogy 3 hét után kötelező cserekészüléket adniuk, azaz amíg bent van a TV-d, addig kell adniuk egy másikat TVzésre.
De azt, hogy mikor kötelesek már ki is cserélni egy ÚJra, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39272) DeRP


DeRP
csendes tag

Köszi a válaszokat Shocker és Flashget! :R
Akkor megcsinálom a partíciókat.

(#39273) minifoximaxi válasza Shocker (#39228) üzenetére


minifoximaxi
tag

Szia,

Nekem is ES6100 van, nem a scart-on csatlakoztatott DVD combóval kezd hanem TV-n. Ha viszont bekapcsolom a DVD-t akkor a TV automatikusan átvált arra, de ha kell kézzel ekkor is vissza lehet állítani TV-re. Én a scart kábel körül keresgélném a megoldást...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#39274) gergiusz válasza JoeYi (#39264) üzenetére


gergiusz
csendes tag

köszi a gyors választ, remélem akkor nem lesz vele gond..

egyébként DLINK D320L vagy D325-ben gondolkodok. jelenleg 10k az árkülönbség. viszont hiába olvasgatom a specifikációkat, nem találom, hogy mi a különbség a két eszköz között. ezzel kapcsolatos tapasztalatai vannak valakinek?

"In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

(#39275) rasky válasza KisApám (#39271) üzenetére


rasky
senior tag

A bolt rendezi a garanciát (dream kft), csere tv is van (bár nem egy kategória), csak már kezd hiányozni az ES6100. A telefonom meg egy hét alatt megjárta a szervizt oda vissza, azért csodálkozok már.

(#39276) Tegla80 válasza Shocker (#39270) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia.
Megtennéd,h megforgatod a scart kábelt a készülékek között??
kíváncsi vok, akkor is csinálja e!!

Sony® & PlayStation®

(#39277) AttyVin válasza DeRP (#39272) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Egy kis információ még a PVR-dologhoz.

A felvett műsorok PC-n is lejátszhatók, de ahhoz egy legalább kétlépcsős mentés-konvertálás szükséges.

Ha erre igény van, érdemes visszanézni a jóval korábbi hozzászólásokat (pl. kb. november közepe-vége) itt a topikban, mert töbsször volt róla szó.

Üdv, Vino

(#39278) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Bocs, ha már ki lett tárgyalva, de hogyan tudom az mkv-ban lévő forced feliratot megjeleníteni?
TV típusa: Samsung UE40D6100
Sem servion keresztül, sem USB-n keresztüli lejátszáskor nem választható....
Köszönöm

(#39279) Flashget válasza urbanjozsi (#39278) üzenetére


Flashget
félisten

Mert a tv médialejátszója nem kezeli az mkv-ba rakott feliratokat!
Kikell szedni belőle egy progi segítségével és az mkv mellé rakni, úgy már megjelenik a felirat.

Felirat kiszedése mkv fájlból:
Az MKVtoolnix program és az MKVExtract plugin segítségével a feliratok muxolásához hasonlóan egyszerűen lehet feliratokat (vagy amit a fájl tartalmaz) kinyerni .mkv kiterjesztésű konténerfájlokból.
A program és a bővítmény letölthető innen és innen
Az MKVtoolnix telepítése után az MKVExtractot ki kell csomagolni a telepítési mappába. Onnan futtatható vagy parancsikon és létrehozható.

Indítás után az Input File: mezőbe be kell tallózni az .mkv fájlt, míg az Output Dir: panelban kell megadni a végeredmény kívánt helyét.
Már csak pipát kell tenni a kinyerendő állomány(ok) mellé, és az Extract gombra kattintani.
Az .mkv-kban általában UTF8 kódolásúak az .srt feliratok, ezért Jegyzettömbben megnyitva a Mentés másként... funkciónál az ANSI-t választva át kell alakítani.

Ha .ssa a felirat kiterjesztése, mentésnél elvben ugyanez a teendő. Azonban ha a sub formázott, SW hibásan (hiányosan) végzi el a műveletet. Ha valaki ilyet tapasztal, több lehetőség közül is választhat: Vagy Subtitle Editben kell konvertálni, vagy haladóknak Jegyzettömbben a Szerkesztés/Csere... menüpontban vagy Ctrl+H billentyűkombinációval a színkódokat kitörölni, illetve a formázás stílusát megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39280) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Nem tudja vletlen valaki,hogy 3D adás van valahol a világon?...már ami nálunk elérhető...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#39281) Flashget válasza 206 cc (#39280) üzenetére


Flashget
félisten

Mindigtv-n volt a nyáron, tele felkonvertált kamu 3D-vel..

Realme GT Master Edition

(#39282) urbanjozsi válasza Flashget (#39279) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Uhhh! :)
Köszönöm a kimerítő választ!
Mindjárt nekifogok!
Köszi :R

(#39283) fdisk válasza 206 cc (#39280) üzenetére


fdisk
őstag

Smart hubon keresztül elérhető az Explorer 3d. Azon belül van egy pár 3d-s tartalmú film, videó stb. Most néztem meg.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39284) 206 cc válasza fdisk (#39283) üzenetére


206 cc
senior tag

ezer hála :R :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#39285) KisApám válasza fdisk (#39283) üzenetére


KisApám
addikt

Ott ha jól tudom csak demo anyagok vannak, meg filmbemutatók, semmi komoly, hosszabb film.
HA jól emlékszem.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39286) Flashget válasza urbanjozsi (#39282) üzenetére


Flashget
félisten

miután a 24p filmek meg ez az mkv-ba lévő feliratok miatt szívtam eleget, vettem egy asztali Pioneer 3D BD lejátszót ami DLNA képes is, gondok letudva.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39287) 206 cc válasza KisApám (#39285) üzenetére


206 cc
senior tag

Demóra rátérve amit mutogatnak az MM-ben samu lemez az elérhető valahol...a Stunehenge-s érdekelne...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#39288) mihaly13 válasza 206 cc (#39280) üzenetére


mihaly13
tag

Ha egy olyan tévéd van amelyben van műholdvevő is akkor az Astra 19,2°műholdon van 3D szabad adás : 10803 H ,SR 22000, FEC 3/4 ---------11612 H, SR 22000 , FEC 5/6 és gyönyörűen lehet látni.

(#39289) 206 cc válasza mihaly13 (#39288) üzenetére


206 cc
senior tag

ES7000 van...ebben van ...már ha jól tudom..

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#39290) JoeYi válasza 206 cc (#39287) üzenetére


JoeYi
őstag

(#39291) JoeYi válasza mihaly13 (#39288) üzenetére


JoeYi
őstag

DVB-S tuner. De sokkal keményebb feltétel hogy parabola antennája is legyen :)

(#39292) sixer66


sixer66
senior tag

Nekem van egy eladó alig 2 hetes Samsung UE40EH6030-as tv-m hibátlan állapotban 4 szemüveggel, amiből kettő utólag érkezik majd.2 év gyári Samsung garival.

(#39293) mihaly13 válasza JoeYi (#39291) üzenetére


mihaly13
tag

Ezt gondolom hogy tudja,mert kár nem kihasználni ezt a ES7000-est, nem is kell olyan nagy antenna egy 90 cm már bőven elég,és a műholdról kitűnő képet lehet látni.

(#39294) KisApám válasza mihaly13 (#39293) üzenetére


KisApám
addikt

Akkor csak egy parabola antenna kell középen a vevőfejjel plusz kábel a TV-ig és kész?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39295) 206 cc


206 cc
senior tag

OK...köszönöm.Van egy antennám fejjel együtt a digisek el sem vitték anno....az gondolom használható akkor?
Majd keresem az astra-t....és nézelődöm.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#39296) mihaly13 válasza KisApám (#39294) üzenetére


mihaly13
tag

Igen így van,na meg dél felé kilátás mert másképp nem megy.

(#39297) mihaly13 válasza 206 cc (#39295) üzenetére


mihaly13
tag

Igen az jó lesz csak rá kell állítani az Astra 19,2° Kelet műholdra és már jó is. Be másolod azokat az adatokat amit írtam és kész.

(#39298) GabenBFG válasza d.véderjoe (#39261) üzenetére

Köszönöm! ;)

(#39299) KisApám válasza mihaly13 (#39296) üzenetére


KisApám
addikt

De jó, hogy van egy 10 emeletes előttem... :(((

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39300) WalterODim


WalterODim
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem mert megakadtam. 1001 éves Samsung 55 cm-es tv-t szeretnék lecserélni, kiolvastam az egész internetet kb. az elmúlt hetekben és 2 tv-re szűkítettem a listámat:

UE40EH6030 vagy UE32ES6100

Igen tudom, hogy különböző méretűek, de a 130-140k a max. amit szeretnék egy tv-ért adni.

A nagyobb 6030 felé húz a szívem, de nem tudom mennyire van rá szükségem. Kb. 2 mérettől néznénk (fel tudjuk tornázni 220-230cm-re a távolságot), sd analóg adásokat, illetve többnyire 720p sorozatokat/filmeket (1080p-s filmeket 6030 esetén).

Előfordulhat játék is majd a későbbiekben és ez szól a 6100 mellett. Smart funkció nem lényeg, wifi kényelmesebb a 6100-ban, de egy kábel kihúzásába sem halok bele (DLNA).

Tényleg a kérdés, hogy szükségem van-e ekkora távolságban a nagyobb tévére, illetve az input lag mennyire zavaró.

Esetleg egy FW frissítésben nem várható valami javulás 6030-nál az input lag terén, vagy ez nem így működik? Mintha valamelyik LG tv-nél olvastam volna...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.