Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) ladlac


ladlac
tag

Adott egy C650-es tévé, amire a laptopról akarok Allshare-en keresztül videót küldeni. A probléma azzal van, hogy az mkv fájlban több hangsáv is van, és csak az elsőt játssza le. Visszakeresve láttam, hogy elvileg az enterre előjön a lejátszó beállítása, de nekem semmi ilyet nem sikerült elővarázsolni. Próbálkoztam a tévén belül is hangsávot váltani, de ott sem jártam sikerrel.

Illetve azt sem tudom, hogyan lenne jobb az Allshare-ben elindítani a filmet. Van a listát módszer, amikor egyből streameli a program a tévére, meg van, hogy elindítod a lejátszót (tehát a kijelzőn is elindul a film), majd ott beállítod, hogy másik eszközön játssza inkább.

Tudnátok segíteni?

(#40552) #18538752 válasza Zsigi72 (#40505) üzenetére


#18538752
törölt tag

Megnézem akkor a 7000-es modellt is :)

(#40553) Zsigi72 válasza #18538752 (#40552) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Csak 7000-ig nézd meg, 8000-t ne nézd meg, mert sokba fog kerülni a nézelődés. :DDD
Én is így jártam 6030-tól indultam és több lépcső után a 7000-nél kötöttem ki. :C
Szerencsémre vagy inkább a pénztárcám szerencséjére nem volt épp akkor kitéve 8000-es. :DD

[ Szerkesztve ]

(#40554) BBéci válasza Zsigi72 (#40553) üzenetére


BBéci
titán

Ha olyat vettél volna, mint amilyen nálam van, sikítva vitted volna vissza.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40555) ghostrider20 válasza KisApám (#40550) üzenetére


ghostrider20
tag

Telről írtam bocsi!

(#40556) Zsigi72 válasza BBéci (#40554) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Igen, ezt már megbeszéltük egyszer. A felhasználás mikéntje és módja miatt voltam kénytelen az LCD technológia mellett dönteni (változatlan tartalom hosszabb időn keresztül). Egyébként plazma lett volna, pontosabban lesz majd nem sokára a másik versenyző egy 50-es Panasonic személyében.

[ Szerkesztve ]

(#40557) BBéci válasza Zsigi72 (#40556) üzenetére


BBéci
titán

Megbeszéltük, viszont csak hétfő óta van nálam az ES8000, korábban nem volt ennyire hosszas és testközeli tapasztalatom. A fele árát sem éri meg.
A plazmákra sosem figyelek, mivel tesztkészülékek, de még soha, egyik sem égett be, pedig előfordult, hogy 4,5 hónapig használtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40558) Stitch


Stitch
őstag

Sziasztok!

Szerintetek a hagyományos, 50 Hz-es LED tévék meddig lesznek kaphatóak a Samsung kínálatából (5-ös széria)?

Egyébként a Smart LED-ek mivel tudnak többet?

(#40559) Borisz76 válasza jani-wan (#40474) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen úgy működnie kell.

Bocs a késői válaszért....melóztam.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40560) BBéci válasza Stitch (#40558) üzenetére


BBéci
titán

A Smart funkciókkal, melyeknek listája a gyártó honlapján olvasható.
Meddig lesznek a kínálatban? Fene tudja. Ha rajtam múlna már 3 éve nem léteznének, de kell a népnek az olcsó kategória is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40561) Zsigi72 válasza BBéci (#40557) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Én nem 4,5 hónapig fogom használni, hanem sok sok éven keresztül. :)
Túlzottan nem akarok belemélyedni ebbe a dologba most, majd ha meglesz a Panasonic plazma megírom a saját tapasztalataimat. :)

(#40562) BBéci válasza Zsigi72 (#40561) üzenetére


BBéci
titán

Ha 4,5 hónap durva használattal nem ég be, akkor 10 év alatt sem fog.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40563) fgo


fgo
tag

Fuso állandóan eltűnik a smartból miért van?

(#40564) Sir Gunar


Sir Gunar
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
2 napja vagyok tulaja egy ES5500 -nak és állandóan vacakol a nettel, nehezen csatlakozik vagy nem is, amit telepítek appot az kikapcsolom és másnapra nincsen, smarthub állandóan frissít és mindig vmi uj lesz, meg pár addigi eltűnik! Ez 72 órán belüli csere lesz, vagy ennél ez normális, esetleg vmit én állítottam be rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#40565) Ferko75HUN válasza Sir Gunar (#40564) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

dupla. :U

[ Szerkesztve ]

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#40566) Ferko75HUN válasza Sir Gunar (#40564) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Ha csak 1-2 oldalt visszaolvasol, kb. a hsz-ek 80%-a arról szól, hogy sz@rakszik a központi szerver és mindenkinél bug-os nemcsak nálad. :)

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#40567) air válasza Imifej (#40442) üzenetére


air
nagyúr

Az IP címük lehet, de a fizikai címük (MAC address) ettől nem lesz azonos.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#40568) Rebell


Rebell
senior tag

Jó reggelt!

mondanátok nekem egy olyan programot ami hasonlít az Allshare-hez ? Tegnap óta meghülyült, és nem tudom a film mappámat megosztani a Tv-vel. Updateltem-újraraktam , de még mindig 1 rakás sz*r-

D6100as a Tv , ha ez számít.

köszönöm

(#40569) eFeMeR74 válasza Rebell (#40568) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Serviio :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#40570) Rebell válasza eFeMeR74 (#40569) üzenetére


Rebell
senior tag

:R , de jól tudom, hogy a Seviio-val problémák vannak, és nem játssza le az MKV kiterjesztésű fájlokat?

Adtam még 1 lehetőséget az Allsharnek, leszedtem netről még1xer , hátha javítottak időközben rajta valamit, és most minden okés megint.

Viszont, ha megint problémáim lesznek vele, akkor megy fel a Serviio.

:R

(#40571) KisApám válasza Rebell (#40570) üzenetére


KisApám
addikt

Nekem nincs problémám az AllShare progival.
Szerencsére.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#40572) eFeMeR74 válasza Rebell (#40570) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Én nem is használom az allsharet :) (letöröltem, mert sz.r)

A Serviio messzemenőleg sokoldalúbb progi.
Mindent lejátszik mivel a PC van és nem a beépített ML használja a TV-nek
Ha valami gond van vele akkor a TE gépeden lenne a hiba mivel a Serviio azokat a Codececet ill filtereket használja ami a gépedre fel van telepítve. rakd fel ezt: FFDShow

Ráadásul pont a mkv filek lejátszása miatt használják - mindent visz :)

"Egyre elterjettebbek az LCD TV-k, és ezek között is jópár típus képes LAN-on média szerverekkel kommunikálni.
Így, ha a számítógépünkön fut egy ilyen média szerver alkalmazás, és a TV is ezen a hálózaton van, akkor a filmjeinket, zenéinket elérhetjük a TV-n is. Ezen leírásban a Serviio nevü alkalmazás telepítését írom le.
Kollégámnak nemrég szüksége volt egy ilyen alkalmazásra a Samsung TV-jéhez, és kellett egy kis idő mire összejött, jobb leírni, mert elfelejtődik :) Más programokkal (pl rygel, minidlna) nem jött össze az mkv és egyéb formátumok támogatása, csak ez a program hozta a tökéletes megoldást." cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#40573) dj_real83


dj_real83
csendes tag

hali. na meguntam, nem lehet összekötni a tv-t vga-s kimenettel rendelkező laptoppal,amelyik tv-n csak hdmi van szóval laptop elcserél egy hdmi-s kimenettel rendelkező pc-re. állat :DD :C :R

[ Szerkesztve ]

(#40574) localhost válasza dj_real83 (#40573) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ne terjessz félinformációkat, kérlek! :N
Hogyan nem ? De össze lehet kötni, csak a notebook VGA kimeneten NINCS mindenkor képjel, csak ha bekapcsolod.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#40575) dj_real83 válasza localhost (#40574) üzenetére


dj_real83
csendes tag

ok. elözmény:volt egy laptopom, amin vga kimenet volt csak, meg van egy eh5300-ás tv-m, amin csak hdmi van, gondoltam olyat hogy vgaről dvi-re átalakitó csatlakozó, aztán dvi-hdmi kábel-el tv, de nem müködik, mivel vga analóg dvi pedig digitális. csak úgy működik ha vennék egy vga hdmi convertert ami 20 ezer forint környéke.ilyesmit. ezért cseréltem el egy asztali pc-re. igy teljes a kép? :B

(#40576) flegos


flegos
senior tag

Sziasztok!
Tud valaki esetleg olyan samsung appot ami a RAW fájlokat is felismeri?
Ha fényképezőt direktbe rákötöm tv-re csak jpg-ket látja.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#40577) kicsibacsi


kicsibacsi
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy az ARC-os HDMI csatlakozóra rá tudok-e kötni tabletet?

(#40578) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Gyors segítég kellene!
Otthon Rákötöttem a C6000-es Led TV-t Lan Kábellel a Routerre.
Olyat szeretnék, hogy a PC vel összehangolni, azaz hálózaton keresztül filmeket lejátszani (hogy a TV lássa a gép megosztott mappáját stb.)
Olvasgatva a fórumot kell külön szerver program hozzá? Routeren (Thompson speedtouch) milyen alapbállítás kell?

THX!

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#40579) jefte


jefte
csendes tag

Hello,
2 kérdés.
- BD 50/25 fájl típust hogy lehet lejátszani Samsung ES7000 TV-n? Próbáltam Plex-el/Serviio-val plusz megpróbáltam külső merevlemezről is és csak sok mappát mutatott, nem találtam olyat amit el lehetne indítani. A többi faszán megy, csak ez a két fájl típus nem. Hogyan tudom lejátszani kiírás nélkül?

-A másik pedig, hogy van 3 hdmi csatlakozó a tv-n. Viszont különböző feliratokkal van megcímkézve, mit jelentenek ezek?
HDMI: 1. MHL, 2. ARC, 3. DVI (Ezt még vágom :))
1 - 2re mit lehet csatlakoztatni és miket jelenteken ezek a feliratok?
Érdekes volt, hogy a laptopot csak a dvi-n vitte át szépen, viszont a PC-t rácsatlakoztathattam bármelyikre, akkor is szépen átvitte.

(#40580) sinus1 válasza flegos (#40576) üzenetére


sinus1
csendes tag

App-ot nem tudok, de az itt emlegetett Serviio új verziója ismeri a RAW formátumot.

(#40581) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Tv-m: Samu UE40D6100
Napokban szereztem be egy UPC-s mediacard-ot, és nálam a kép minősége nem hozza az elvártakat. Ha meghagyom azokat a beállításokat, amiket a BOX-on használok, akkor a kép siralmas. A HD adások még csak-csak, de a többi.......... Ha viszont új beállításokat próbálok(már két napja állítgatom össze-vissza), akkor a HD-kat ki tudom hozni, tökéletesre, de a többi az igencsak homályos marad.
Van-e esetleg egy jól sikerült képbeállítás leírás valahol?

(#40582) flegos válasza sinus1 (#40580) üzenetére


flegos
senior tag

Köszi, megpróbálkozom vele.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#40583) AttyVin válasza oz82 (#40578) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Általában Serviio vs. Samsung AllShare.

Van, aki az egyiket, van, aki a másikat dicséri.

Nekem az első jött be jobban (D sorozat).

Üdv, Vino

(#40584) BBéci válasza jefte (#40579) üzenetére


BBéci
titán

Ki kell csomagolni, aztán az m2ts-t le fogja játszani.
De sokkal jobban jársz, ha külső médialejátszót használsz, mert a tévék a 24p-t (az összes HD film olyan) 60 hertzre erőltetik és az egy rakás kaki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40585) Jadro válasza AttyVin (#40583) üzenetére


Jadro
veterán

Pont most próbálgatom a Serviio-t, az Allshare-t használtam eddig. Nos a Serviio egész szuper a stream nézéshez, bár kevés a tényleg értelmes és működő stream, de még keresgélek. AMi jobban bosszant, hogy sorozatnézésnél kettőből kettővel volt gondom. Az egyiknél a 720p-s MKV-ra írja, hogy nem támogatott formátum, közben az Allshare simán viszi, a másiknál ami avi meg nem passzint alá feliratot. Az allshare ugyanazt simán kezeli. Lehet hogy beállítási dolog csupán, de ha a gépemről akarok megosztani filmet, eddig az Allshare bizonyult gördülékenyebbnek.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#40586) oz82 válasza AttyVin (#40583) üzenetére


oz82
senior tag

Már megoldottam a Samsung PC Share manager programmal, ez volt a legegyszerűbb, ezt dobta ki először a kereső,a de rákeresek a Serviio-ra is.

(A Router jól volt belőve alapból, a Tv-n indítottam egy auto keresést és kész)

Mennyvel tudhat többet a Serviio?

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#40587) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Üdv!

Nekem lenne egy samsung le40c530f1w típusú készülékem.
Az lenne a gond hogy letöltöttem két darab 1080p.BluRay.DTS.x264.Hun filmet.
Mindkettő mkv fájl.
Az egyiket lejátssza a másikat nem.
Az de van egy 1080p.Bluray.DTS.Only.x264.HuN-MWT amit gond nélkül lejátszik.
Mi lehet a gond?
Mindegyik 10 giga felett van szóval én nem értem.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#40588) sandró60 válasza sotetlovag97 (#40587) üzenetére


sandró60
addikt

Az adat leirás végén van három betű-idézem"1080p.Bluray.DTS.Only.x264.HuN-MWT"Tehát a kulcsa ez a három betű-MWT ;]

[ Szerkesztve ]

(#40589) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Sziasztok.
Most vennék nem sokára Ledes Samsungot és az lenne a kérdésem,hogy 66cm-82cm-est vennék és fontos,hogy rá tudjak kötni egy upc set-top boxot és egy dvd-video kombót valamint laptopot is szeretnék rákötni.Szóval melyik típusokat ajánljátok és hol lehet olcsón venni?Max.80-90 ezer között van a pénztárcám.
Köszi

(#40590) sandró60 válasza mr.tamasbiro (#40589) üzenetére


sandró60
addikt

Erről az oldalról válogass.Sokan vásároltak az elmúlt hónapokban tőlük.Megbizhatók [link] Gyűjtsél még hozzá,hogy jobb felszereltségűt vehes

[ Szerkesztve ]

(#40591) LanyUs válasza Csekusz (#39986) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm, hogy leírtad őszintén a véleményed marketinget a háttérbe téve. A sok bolti eladó mind be akarja magyarázni, hogy óriási különbség van a technológiák között. Én akkor mindig megkérdezem, hogy nem az ELMÉLETI hanem a GYAKORLATBAN is érezhető különbségre lennék kíváncsi.

Éppen erre a típusra fáj a fogam, amit vettél :) ( nekem a képminőség a lényeg a többi extra nem kell, van telefonom amin skypeolok, stb. ). 200Hz-es Ultra clear panel azért biztosan gyönyörű képet ad, de ha annyira nem érezhető a különbség, akkor lehet ue46es6100 lesz belőle. Az ár különbség nagyon sok a kettő között.

(#40592) Sir Gunar


Sir Gunar
aktív tag

Biztosan volt már szó róla, de ennyi hsz-t lehetetlen elolvasni, de inkább mondanám az időm szűkös.
A kérdés lehet-e vmi módon android apk-t telepíteni és használni ?
Az ominózus app az rtlmost lenne mivel a páromnak néha lemaradnak dolgai a felvételeiből, hát arról szokta nézni, ezért kellene. Ha vki tud segíteni és rá is ér ere légyszi ne fogja magát vissza. Köszi előre is!

(#40593) dj_real83


dj_real83
csendes tag

Hali. Lenne egy kérdésem: tv össze van kötve hdmi kábellal a géppel, a hang jön tv-n, de én azt szeretném hogy az a gép hangkártyájából jöjjön ki, mert azon van az 5.1, és mivel csak fejhalgatón tudom kivitelezni a tvből a hangot, de a rendes tv-t nem szeretném 5.1-el, azért lenne elég ha a pc-ből jönne a hang. tv:5300,vidikártya gigabyte gt220, hangkártya integrált realtech, win7-es rendszer. próbáltam már pár dolgot, esetleg valaki tudna segíteni???

(#40594) dj_real83 válasza dj_real83 (#40593) üzenetére


dj_real83
csendes tag

Közben rájöttem, simán vezérlőpult-rendszer-eszközkezelőben letiltottam a videókártya hangvezérlőjét, és lőn csoda, szol az 5.1 mint a barom. ha valaki hasonlót szeretne azért irtam le.

(#40595) fraser 60


fraser 60
csendes tag

Üdv mindenkinek segítséget szeretnék kérni.Az történt hogy beköttettem IP Tv-t és azóta a samsung allshare nem találja a tv-t.Azt írja nincs csatlakoztatott eszköz.Beállítás menüben minden engedély megvan.Eddig routerem volt arról elindult minden.A tv-n van net és wifis a modem.Valami jó ötletért hálás lennék! THX előre is. :((

(#40596) AttyVin válasza Jadro (#40585) üzenetére


AttyVin
aktív tag

A Serviio config-jába (profiles.xml) bele lehet "piszkálni" a beállítások javítása miatt, illetve, ahogyan alantabb írták (#40572) a feltelepített ffdshow is besegíthet.

Az AllShare esetén ezt nem tudom.

Mint írtam, a mi rendszerünknél a Serviio jobban bevált.

Üdv, Vino

(#40597) AttyVin válasza oz82 (#40586) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Az előző hozzászólást (#40585) érdemes elolvasni.

Nálunk jobban bevált, nekem egyszerűbb a használata és sokkal kevesebb baj ("nem látja a megosztást a TV", stb.) van vele, mint az AllShare-rel. Tehát nekem többet tud...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#40598) tibike8 válasza Rebell (#40570) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem már nagyon rég óta nem megy a serviion az mkv lejátszás és már beletörődtem és nem használok semmi dlna-s cuccot. Amúgy fura, ha a sarviio a PC kodket használja mert magában mindent lejátsziok a géppel, csak serviion nem ismert az mkv.

(#40599) mustad1


mustad1
tag

sziasztok!
digitvm van.

van valami beállítás, hogy mindig a magyar szinkron szóljon ha van?

beálltiom magyarra, de ha elkapcsolom a csatornát, majd vissza, akkor állithatom újra be.

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#40600) KSparrow válasza dj_real83 (#40593) üzenetére


KSparrow
senior tag

a gépet kellene összekötni az 5.1-es hangfallal. A HDMI a VGA-val ellentétben hangot is átvisz, de tapasztalatból tudom, ha a pc érzi a hang kimenetet, az lesz az elsődleges, így nem a tv, hanem a hangfal adja a hangot.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.