Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) jani-wan válasza Iginotus (#40925) üzenetére


jani-wan
tag

Hali

Ha DVI-t csatlakoztatsz a tévébe ahhoz kell a külön PC hangbemenet (nálam kellett az előző LCD-nél). Én is DVI + PC hang be csatit használtam eddig, és úgy látom hogy az 5000-es amit írtál ezt nem tudja, csak az 5300-as amit INHOUSE írt.
DVI Audio bemenet (Mini Jack dugó)
5000 - nincs
5300 - 1 (PC Audio bemenet)
http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/productcompare?prda=UE32EH5000WXXH&prdb=UE32EH5300WXXH

Tartok tőle hogy HDMI nélkül nem lesz PC hangod az 5000-esen.
Én most vettem egy 6030-ast és én is PC-re kötve használom, és ezen sincs PC hang be. Szerencsére van alaplapi HDMI kimenetem, de vettem HDMI kábelt, és azzal viszem át a hangot és a képet egyben,
Máshogy nem megy.
Esetleg ha van erősítőd, akkor esetleg arra köthetnéd a hangot, és igaz akkor sem jön a tévén a hang de 5.1-en csak jobban szól.

(#40952) BBéci válasza ultio (#40948) üzenetére


BBéci
titán

Túloztam a döntő többség kifejezéssel, helyette a sokan lett volna jó. És ezt fórumos hozzászólásokra alapozom.
Tovább nem akarom ragozni ezt, mert még többen megutálnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40953) jani-wan válasza ultio (#40867) üzenetére


jani-wan
tag

Nos ami azt illeti én az 5500-ast és a 6030-ast összehasonlítottam a boltban, és bizony látható volt a különbség.
Ezzel együtt, a 6030-as amit végül is megvettem a sportközvetítésnél (amerikai foci) a labdát figyelve bizony láthatóan szaggat. Sőt a kép is csikos/pixeles lesz időnként.
Pedig hát ez 100 Hz vagy mi a szösz, ráadásul rátoltam én mindenféle kisegítőt (motion plus és LED mozgásjavítás).
Viszont az is igaz hogy ugyanazt a meccset nézve a Sport 1 adásánál ez nem jelentkezett olyan mértékben mint az ESPN adásánál.
Szóval a csuda tudja hogy mi az igazság.

Nem sport közvetítésnél viszont nagyon szép képet ad, egyáltalán semmi szaggatás.
És kikapcsolt állapotban tükörnek is használható.

(#40954) BBéci válasza Silious (#40950) üzenetére


BBéci
titán

1. 3 méterre 55-60 colos tévéket szoktam ajánlani, attól függően, milyen arányban néznek majd rajta SD és HD filmeket, műsorokat. Full HD 3D esetén, 3 méterre még a 60 colos sem eléggé nagy, nem lesz meg az igazi tárhatású élmény. Ezen lehet segíteni, közelebb kell ülni.
2-3. Optimális esetben a TB középvonala szemmagasságban van. 20 centi eltérés nem vészes. Viszont Samsungból nincs passzív 3D, de nem is javasolnám, mert felezi a felbontást.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40955) jani-wan válasza katalin888 (#40875) üzenetére


jani-wan
tag

Ha sportközvetítés közben folyamatosan késik minden egyes képkocka akkor hol a gond?
Folyamatos lesz, vagy nem?

Hogy teszteljem a tévét kipróbáltam játékra online a 6030-ast:
http://starwars.com/play/online-games/trench-run/index.html
legnehezebb fokozatban végigmentem az akadálypályán, pedig ott már nagyon számít a reakció.

Szóval lehet hogy az online multiplayernél kis hátrányt okoz, de az túlzott állítás hogy nem alkalmas játékra.

(#40956) Tegla80 válasza ultio (#40948) üzenetére


Tegla80
addikt

"szép a szó tesó" mondhatnám ezt is :C
ezt még anno, a megvételkor írtam a tv ről.
[link]
azóta is fentartom,h nekem ...... :K

Sony® & PlayStation®

(#40957) Attila! válasza Tegla80 (#40956) üzenetére


Attila!
tag

Mi a véleményetek erről a tévéről?
http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/ue32eh5000-p78815432/
Leginkább pendriveról szeretnék rajta, full HD filmeket nézni , meg néha persze tévét is.
Ebben az árkategóriába van ennél jobb?
Mennyire rossz az,hogy csak 50 hz-es? Pörgősebb akciójeleneteknél jön majd ez elő?

(#40958) BBéci válasza Attila! (#40957) üzenetére


BBéci
titán

Hány hozzászólást olvastál el és mennyi találatot adott a kereső?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40959) Flashget válasza TomiLi (#40939) üzenetére


Flashget
félisten

Azért azt jó lenne tisztázni neked milyen szolgáltatásod van. DVB-T tunerrel semmire sem mész digikábelen mert ott DVB-C kell.
Amennyiben a tévédben nincs DVB-C tuner akkor bérelsz a digitől vagy SD vagy HD csatornákhoz.

Realme GT Master Edition

(#40960) localhost válasza TomiLi (#40939) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Digitális, az digitális, de:
a földfelszíni = DVB-T
a kábeles = DVB-C
a műholdas = DVB-S
A te általad mutatott "átalakító", ami valójáben egy tuner, DVB-T-hez való = MinDigTV.
A Digi kábeles adásaihoz nem jó, oda DVB-C tuner kell!

LÁBJEGYZET: Flashget kösz, de ceaser tévéjében csak analóg tuner van.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#40961) Flashget válasza jani-wan (#40953) üzenetére


Flashget
félisten

Ezzel együtt, a 6030-as amit végül is megvettem a sportközvetítésnél (amerikai foci) a labdát figyelve bizony láthatóan szaggat. Sőt a kép is csikos/pixeles lesz időnként.
Pedig hát ez 100 Hz vagy mi a szösz, ráadásul rátoltam én mindenféle kisegítőt (motion plus és LED mozgásjavítás)

istenem...pont azt írtam meg BBéci is KAPCSOLD KI ezeket. Ez nem kell a 100Hz-nél csak az 50Hz-es 5xxx-nél, hogy ezeket használva lesz kamu 100Hz. Továbbá azt is írtam a Motion Plussal kell játszadozni melyik a jó beállítás, mert ami nálam 10/3 a jó nálad nem valószínű.

Realme GT Master Edition

(#40962) Inhouse válasza Iginotus (#40925) üzenetére


Inhouse
őstag

Azt nem tudom megmondani, hogy megy-e, mert nekem a laptopom nincs DVI kimenet, csak VGA, azt meg már kitárgyaltuk, hogy VGA-DVI még csak van. Hiszen a DVI lehet analóg is, de ezt már hiába alakítanám át HDMI-re, mert ilyen is van, az csak a digitálissal megy... Az előző TV-men volt DVI bemenet, így egy VGA-VGA kábel+VGA-DVI átalakítóval használtam.
Szóval van rajta ilyen bemenet, ha megnézed a leírását, ott is benne van.

Üdv Inhouse

(#40963) ultio válasza Attila! (#40957) üzenetére


ultio
senior tag

Erről ment a beszélgetés korábban, olvass vissza.

Röviden, nekem ilyen van, de 40-es. Én semmit nem veszek észre az említett 50 Hz miatti hibákból.
Nekem tökéletes, tudja azt, amire kell. Nyilván van jobb, szebb, drágább, erről is volt szó korábban.

rasti rusti

(#40964) ultio válasza Tegla80 (#40956) üzenetére


ultio
senior tag

A linkelt hozzászólásod utolsó mondata nagyon igaz!
Haveromnak is ezt mondtam, mikor megnéztem az ő 3 éves Samsung LCD tévéjét.

rasti rusti

(#40965) ultio


ultio
senior tag

Egyébként nagyon szívesen megnézném ezeket a tévéket egymás mellé rakva ugyanazzal a tartalommal, hogy milyen különbségek vannak.

Mert többen írták, hogy konkrétan az 5000 és 6030 egymás mellé téve nagyon látszik a különbség.
Elhiszem, csak éppen azt ne felejtsük el, hogy a 6030-as több 25 ezer Ft-al drágább, nyilván szebb képet kell mutatnia.
És itt olvastam a fórumban, hogy a Samsung se hülye, úgy lövi be az alapbeállításait, hogy a drágább tévék természetesen jobb, szebb képet mutatnak. Ez azonban nem jelenti azt, hogy egy olcsóbb tévét jól beállítva ne lehetne az egyel fentebb lévő képéhez nagyon hasonló minőséget összehozni.
Nekem legalábbis ez jött le az elmúlt hetek hozzászólásaiból.

Szóval bekalibrált, egymás mellé rakott, ugyanazt a tartalmat mutató tévéket szívesen megnéznék. Már ha van valahol ilyen lehetőség.

rasti rusti

(#40966) jani-wan válasza Flashget (#40961) üzenetére


jani-wan
tag

Ezek az opciók alapból ki vannak kapcsolva.
Úgy rossz volt a kép.
Ezután kapcsoltam be és állítgattam.
Egyébként a Motion Plusban kétfajta beállítás is van
elmodódáscsökkentés
torzításcsökkentés
Szóval ezeket a beállításokat változtatgattam miközben ugyanazt a pár másodpercet néztem újra és újra,
Nem javult semmit sem.
Ezután írtam hogy a 40953-as HSZ-t.

(#40967) krx21 válasza BBéci (#40932) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig én úgy gondoltam, nincsen alapvetően szignifikáns különbség képminőségben a kettő között...

(#40968) JoeYi válasza BBéci (#40932) üzenetére


JoeYi
őstag

6100-tól 6800-ig pont ugyan olyan a képminőség, ha egymás mellé lennének rakva ezen modellek csupasz paneljai szerintem senki fia meg nem mondaná melyik-melyik. Azt meg te is jól tudod hogy a bolti viszonyok és az otthoni tévé nézés között ég és a föld a különbség, nem tudom miért vonsz le következtetést

(#40969) Flashget válasza JoeYi (#40968) üzenetére


Flashget
félisten

6100-tól 6800-ig pont ugyan olyan a képminőség, ha egymás mellé lennének rakva
azért azt az elhanyagolható különbséget ne feledd 6500-tól valós 200Hz van már.
ez pont olyan különbséget eredményez látványban, mint egy D6500 és D7000 között. Szemmel látható a különbség.

Realme GT Master Edition

(#40970) ultio válasza JoeYi (#40968) üzenetére


ultio
senior tag

A 40965-ös hozzászólásomban pont erre utaltam, hogy egy boltban a drágább tévének nyilván szebb képet kell mutatnia, hisz ha nem így lenne, akkor valóban csak a szolgáltatásokban lenne különbség és akkor ki venné meg a drágább tévét, ha a szolgáltatás nem kell neki, mint ahogy nekem se kellett.

És ezért nézném én meg ezeket a tévéket rendesen beállított állapotban.

Félreértések elkerülése miatt megjegyzem, én elhiszem, hogy vannak különbségek a tévék között képminőség, mozgásmegjelenítés, stb. terén is, de már annyit olvastam ezekről, hogy megnézném élőben.

Van ilyen bolt vajon valamerre?

rasti rusti

(#40971) JoeYi válasza Flashget (#40969) üzenetére


JoeYi
őstag

a 6 és 7 között látható a külömbség ez tiszta sor, de a 7-esekbe mindig is jobb panelokat raktak, nagyobb kontraszttal, fényerővel és betekintési szöggel, de ez nem attól van mert esetleg 200Hz-es. Az hogy 100 vs 200 Hz csak a kép folyamatosságára lehet hatással, de az idei 6-os szérián belül e felől is kétségeim vannak, mivel 2D módban az ezt szabályozó híres "10/3"-as csúszka 6100-nál és 6800-nál is csak 10 lépcsős, ergó nincs lehetőség finomabb hangolásra. A 200Hz-es panel (ha ugyan tényleg ilyen van bennük) szeirntem 3D-ben jön előtérbe, hogy mindkét szem megkapja a 100Hz-ét

viszont én tényleg csak azt akartam mondani, hogy ne hasonlítsunk már két tévét úgy, hogy az egyiket otthon kalibrálva ideális távolságból bámulom, a másikat meg bolti körülmények között random képi üzemmódban 20 centiről. 1 lépés távolságból minden fhd tévé képe sz*rnak hathat, főleg ha sd adás megy rajta, aztán mikor otthon leül az ember elé 2-3 méter távolsága félhomályban, nem is érti hogy lehet ilyen jó a képe ha a boltban olyan volt amilyen

[ Szerkesztve ]

(#40972) tiboo


tiboo
csendes tag

Sziasztok kedves fórumozók! Gondoltam megosztok veletek egy érdekes és egyenlőre számomra megmagyarázhatatlan jelenséget a tavaly novemberben vásárolt Samsung UE46ES6710 tip. tévémmel kapcsolatban, hátha tud rá valaki értelmes magyarázatot adni.

A story-m 2012.dec.28.án kezdődött, mikor az esti órákban a párom felhívott munka közben, hogy bekapcsolta a tv-t és egyetlen csatorna sem jön be a közel 50-ből pedig előtte kb .1 órával még minden tökéletesen működött, Ekkor arra gondoltam biztos megnyomott, elállított valamit csak nem meri elmondani, de sebaj másnap hazamegyek és beállítom. Erre másnap azt tapasztalom, hogy minden csatornánál azt írja a tv hogy nincs jel vagy gyenge. Mondom jól van, jöhet egy újra hangolás. Ez már eleve gyanúsan lassan futott végig és meglepő módon egyetlen csatornát sem talált. A házban a többi tévé hibátlanul működött. A kábellel sem volt semmi baj, mert a dvd felvevőn keresztül scarttal tv-re csatlakoztatva befogta a csatornákat. Hát mondom fasza, az 1 hónapos tévének annyi. Még utolsó próbálkozásként a Samsung oldaláról leszedtem a legutóbbi firmwaret, amit pendriveről sikeresen telepítettem ,de a hiba jelenség továbbra is ugyan az volt. Ekkor már e"elgurult a gyógyszerem" és felhívtam a Samsung prémium ügyfélszolgálatot. Akik először meg akartak győzni, hogy a kábel szolgáltatómmal vegyem fel a kapcsolatot biztos, hogy ott van gond. Nagy nehezen megértettem velük, hogy nem azzal lesz a gond, majd ígérték hogy a bejelentésemet továbbítják a szervíznek és meg fognak keresni. Így is történt a szervíz hívott és jan 7- re tudtunk időpontot egyeztetni. 7.-én házhoz is jött a szervízes kollega. Megpróbálta ő is hangolni a csatornákat. Mikor látta, hogy rohadt lassan pörögnek a százalékok és nem talál csatornát, elkezdte a fejét vakarni és mondta, hogy ez panel csere lesz. Természetesen garanciában, mert a tv-re a vásárlástól számított 3 év garancia van. Ekkor mondta, hogy kb. 1 hét mire megjön Szlovákiából az új panel.

Jan. 15.-én, csodák csodájára a tv (amit a hiba óta dvd-n keresztül használtunk) fel ajánlott egy Smart Hub frissítést. Ekkor mondom mi baj lehet, hát frissítsünk úgy is napokon belül javítják a tv-t. A frissítés követően kíváncsiságból nyomtam egy automatikus csatorna hangolást és lám-lám nem hittem a szememnek megtalálta 1 percen belül az összes csatornát. És azóta is tökéletesen működik. Az ügyfélszolgálat felé is jeleztem a történést, de pontos okot ők sem tudták megmondani. Annyit mondtak, hogy a napokban a Smarthub túlterheltség miatt leállt ezért kaphattam frissítést, de nem tudják mi az összefüggés a kettő között.

Hát egyenlőre ennyi az ön gyógyító Samsung ue46es6710 története:). Szívesen várom a véleményeket hogy ki mit gondol az esetről...

(#40973) Batib


Batib
őstag

Biztos nagyon láma a kérdésem, de...
Itt a forumon, ha panelről beszélünk ezalatt pontosan mit is értünk,

A vezérkőpanelt (mainboard), a szerelt kijelzőmodult (LCM), vagy a kopasz lcd lapot amit a Samsungnál
opencellnek hívnak? Esetleg valami mást?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#40974) Tin válasza tiboo (#40972) üzenetére


Tin
veterán

tegnap nekem is nyomott egy smart hub frissítést, de semmi változást nem láttam (igaz, csak ránéztem).

azt nem írtad le, hogy ezek analóg vagy digitális csatornák voltak-e, illetve hogy ki a szolgáltatód...

de mindenesetre magától nem javul meg semmi, maximum ha szoftverhibás vagy kontaktos. előbbit kizárnám, mert közben frissítettél firmware-t, és egyik pillanatról a másikra ment, a kontakthiba lehetséges. ahogy az is, hogy a szolgáltatód által adott jellel valami nem volt rendben, túl gyenge volt, vagy a lakásodban valami elosztó, ami elosztja a jelet, megmozdult és kontaktos, vagy a házban vagy a közeli elosztószekrényben állítottak el valamit, millió oka lehet.

amíg hibás volt, a másik szobában a jól működő tévé helyén ezt a tévét, azt a tévét ennek a helyén kellett volna kipróbálni, mindkét tévét újrahangolni.

(#40975) BBéci válasza JoeYi (#40968) üzenetére


BBéci
titán

Azért, mert volt 6800-as is ugyanott a boltban és láttam a különbséget.
Elég ha én tudom, miért vonok le következtetéseket. Igaz nem vagyok szakértő, mert csak 9 és fél éve foglalkozom lapostévék tesztelésével. ;]

(#40969) Flashget
Ne vitatkozz, Ő a szakértő, mi csak tudatlan, tapasztalatlan fórumozók vagyunk.

(#40970) ultio
Mindegyik boltban, mindegyik TV üzleti módra van állítva és a dinamikus profillal megy.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40976) BBéci válasza Batib (#40973) üzenetére


BBéci
titán

A kopasz LCD lapot, de az említett esetben a szerelő alighanem a mainboardra gondolt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40977) ultio válasza BBéci (#40975) üzenetére


ultio
senior tag

Mindegyik boltban, mindegyik TV üzleti módra van állítva és a dinamikus profillal megy.
Akkor elméletileg látnom kell a különbséget.
Na majd valahol megnézem akkor.

rasti rusti

(#40978) Batib válasza BBéci (#40976) üzenetére


Batib
őstag

OK

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#40979) JoeYi válasza BBéci (#40975) üzenetére


JoeYi
őstag

szóval a boltban teszteled a tévéket, sry, nemszóltam :R

(#40980) digikábeles válasza BBéci (#40975) üzenetére


digikábeles
aktív tag

BBéci, én kétféleképpen szoktam digitális műsorokat nézni: vagy a tévé saját tunerével, ami egy B sorozatú Samsung lcd tv, vagy egy D sorozatú BD felvevő tunerén keresztül. Elég jelentős képminőségbeli különbségek vannak az utóbbi javára. Pedig a tévé egy és ugyanaz.

(#40981) BBéci válasza ultio (#40977) üzenetére


BBéci
titán

Az a mód mindegyiken botrányosan vacak. Olyan helyen hasonlítgass, ahol a távirányító ki van téve, vagy az eladók a kezedbe adják. Aztán válaszd a film módot, kapcsold ki a képrontó truvájokat, dinamikus kontrasztot, zajszűréseket.
A lényeg, pendrive-on vigyél magaddal jó ismert filmrészleteket!
Hajrá!

(#40980) digikábeles
Ezen nincs miért csodálkozni, a tunerek képminősége között van különbség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40982) Iginotus válasza jani-wan (#40951) üzenetére


Iginotus
őstag

HAli köszi így már ok a dolog.
Inhouse Neked is köcce.

És akkor vagy 5300 ast veszek vagy külső hangfal használat vagy vga kell venni a pcbe ami hdmi-n ad hangot is.

Plug and Pray... :)

(#40983) bmwm3


bmwm3
tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne hozzátok

1. Használ-e valaki innen C650-el UPC mediacardot. A UPC honlapot nincs a támogatott TV-k között, de több helyen olvastam, hogy mégis szereti
2. Ha működik vele a C650 és be van hekkelve rajta a PVR funkció, akkor az megmarad a mediacardos bővítés után is?

Köszi az infókat!

(#40984) BBéci válasza bmwm3 (#40983) üzenetére


BBéci
titán

Az itt olvasottak alapján: igen, igen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40985) bmwm3 válasza BBéci (#40984) üzenetére


bmwm3
tag

Köszönöm!

(#40986) sandró60


sandró60
addikt

Újra lehet kapni a 2012-es Smart tévékhez ezt a kicsit különleges billentyű-"egér"(trac ball)párost
itt olvashatsz róla
itt megveheted

(#40987) Flashget válasza JoeYi (#40971) üzenetére


Flashget
félisten

D6500 és D7000 között a különbség (mindkettőben ultra clear panel van)100 - 200 Hz, pont ugyanolyan mint a E6100 és E6500/6800 közötti 100 - 200Hz-es látványban. Csak az E szériánál már hatványozódik azzal is, hogy az E6xxx-be már nem raktak ultra clear panelt az E7xxx-hez képest.
És akkor megvan a magyarázat arra is ami a D szériában be vállt 10/3 az miért nem működik az E6xxx-nél, hanem más beállítás kell neki, amit a tulajoknak kell kitapasztalniuk nem lehet "távgyógyítással" megoldani.

Realme GT Master Edition

(#40988) tiboo válasza Tin (#40974) üzenetére


tiboo
csendes tag

Van benne a 7 ingyenesen fogható digitális és 50-analóg. Egyébként kipróbáltam másik tv-t ennek a helyén és hibátlanul fogta az adásokat. A Samut is felvittem a másik két tv helyére és ott sem fogott semmit, szóval rejtély..

(#40989) BBéci válasza Flashget (#40987) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan erről beszéltem tegnap. Sokan hiszik azt, hogy a magasabb sorozatszámú tévék csak szolgáltatásokban különböznek, csak abban nyújtanak többet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40990) Tin válasza tiboo (#40988) üzenetére


Tin
veterán

akkor viszont jobb lenne kicseréltetni az alaplapot szerintem... nem tudom elképzelni, hogy egy smart hub frissítés oldja meg.

egyvalami lehetséges még, hogy akkor valami resetelődött a tévében, de a szerelő is gondoltam resetelte a tévét, tehát ez is ellentmond ennek.

(#40991) Silious válasza BBéci (#40954) üzenetére


Silious
tag

Köszönöm a válaszodat.
Ezek közül gondolkozok: UE40ES6800, UE40ES6560
Ahogy nézegettem kb. tudásra ugyanaz a kettő, csak az elsőnek több extrája van.

(#40992) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali!

Lementettem a tv listámat de nem jelenik meg semmi amikor meg akarom nyitni a samtoolboxal
nem irja a csatornákat lt24b350 led tv.

ötlete valakinek miért nem irja a csatona neveket?

[link]

(#40993) ThuG4LifE válasza Jarod1 (#40992) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Használd ezt: [link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#40994) JoeYi válasza Flashget (#40987) üzenetére


JoeYi
őstag

E szériáról beszéljünk. Kicsit kezdtem már hülyén érezni magam hogy ennyire erősködtök, ezért előkerestem a 6xxx széria service manuálját, amit a samygo fórumon tettek közzé: [link]

Maradjunk a 46-os méretnél, ha már erről volt szó. A 6710-es modellt leszámítva az összes ES6 modellbe ugyan az a LCD panel kerül. Mi több, ezen dokksi szerint mindegyik 100Hz-es. Ha belegondolsz hol olvastad hogy a 65xx fölött valódi 200Hz-es a panel akkor szerintem arra jutsz te is, hogy nemtudod és az az igazság hogy a tudástárban én is csak betippeltem. Ha lehet hagyatkozni erre a doksira akkor csupán a CMR gyorsabb a magasabb számozású es6-okban, ergo gyorsabban tudják villogtatni a LED-eket.

Ettől függetlenül az igaz, hogy a es61(3)xx és az es65xx< modellekbe valamelyest különböző az alaplap, már csak abból kiindulva hogy es65xx felett több csatlakozó néz oldalra, de a proci és a memória mindben ugyan az (igen, az es6800-ban is, igyekszek majd előkeresni a doksit amely szerint nincs külömbség, csak egy prezentációs elírás miatt terjedhetett el hogy kétmagos proci van benne. Még ezen az oldalon látható alaplap bemutató szerint is ugyanaz a 68 elektronikája mint a többi hatosnak, és ezt nem találtam ki hanem az a samsung szervizes srác küldte be ide a fórumba)

szóval sok a tévedés a fejekben, de ebbe nem szoktam belekötni hogy mi valódi 100 meg 200hz-es, mert felesleges erről vitázni az egyszeri tévévásárlókkal. Az meg hogy BBéci 9 és fél éves tévétesztelői tapasztalattal benyögi hogy a boltba megnézte és jobb a 6800 mint a 6100... hát, nincs hozzáfűznivalóm

[ Szerkesztve ]

(#40995) Jarod1 válasza ThuG4LifE (#40993) üzenetére


Jarod1
addikt

Kösz ThuG4LifE !!!!! Müxik

(#40996) BBéci válasza JoeYi (#40994) üzenetére


BBéci
titán

Jobb is, ha nem fűzöl hozzá semmit egy másik fórumozó szubjektív véleményéhez.
Én sem kételkedem abban, ha Te kijelented, hogy nem láttál különbséget. Készséggel elhiszem, elfogadom!
De engedtessék meg nekem, hogy egy szabad, nyilvános fórumon leírjam a tapasztalataimat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40997) JoeYi válasza Flashget (#40987) üzenetére


JoeYi
őstag

még valami (és nehogy támadásnak vedd kérlek, csak azért írom mindig neked hogy valamennyire látszódjon mi a téma ha neadj isten valaha valaki is használná a fórum keresőjét :) ). Szerintem bolti körülmények között leginkább azt lehet leszűrni, hogy:
- igen, az ES5500 képe röcögősebb az ES6-okhoz képest.
- igen, az ES7000 színei, kontrasztja és betkintési szöge tényleg jobb az ES6-okénál
ezek tényleg annyira szembetűnőek, hogy bárki észreveszi. Sőt még az EH6 és ES6 között is van talán különbség, de az már tényleg csak olyan, hogy nehezen megfogható, nem tudja az ember, hogy nem-e csak beállítás miatt van

[ Szerkesztve ]

(#40998) Inhouse válasza sandró60 (#40986) üzenetére


Inhouse
őstag

Szia!

Tegnap már lelkendeztem róla...
Nem volt alkalmam Logitech K400-at kipróbálni, de ez bejön.

Üdv Inhouse

(#40999) sandró60 válasza Inhouse (#40998) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem K400-van amit most a számitó géphez használok.Gondolkodom egy ilyen beszerzésén.Csak volna valaki akinek már van ilyen és ide irná a tapasztalatott :K

(#41000) BBéci válasza JoeYi (#40997) üzenetére


BBéci
titán

A nálam lévő ES8000 és ES6800 betekintési szögei durván szűkek. Ha az 55 colos előtt ketten ülünk ideális nézési távolságban, 2,2-2,3 méterre, akkor a kép ellentétes széle már csúnyán fakul, szürkül.
Most állítom össze véglegesre a cikket, holnap olvasható lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.