Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) urbanjozsi válasza Flashget (#39286) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Nem rossz ötlet :)
Tipusa? Ennek már akkor nem gond az mkv-ban lévő felirat?

(#39302) Tutu7030 válasza WalterODim (#39300) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én a 40-est venném. Nekem egy 40d6570 van és ~ 1,5 méterről nézem. :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#39303) Neil Watts válasza WalterODim (#39300) üzenetére


Neil Watts
veterán

UE40EH6030 de ha beleférne esetleg a keretbe akkor egy ES6100-on is elgondolkozhatnál :)

Üdv. core2

(#39304) Flashget válasza WalterODim (#39300) üzenetére


Flashget
félisten

40" majdnem 2 méterre is kevés FHD esetében. Mellette szól még az is, hogy ez nem felhősödik a 6100 viszont igen. 6100-ba viszont több a funkció viszont kisebb a képarány és felhősödik.

inputlag nem érint mert nem használom játékra a D6500-at.

Realme GT Master Edition

(#39305) fdisk


fdisk
őstag

Van egy 6100-m,amiben nincs satelites tuner.
Ha jól sejtem ennek csak akkor lenne jelentősége,h a fejből közvetlenül egy kábelen megy a jel a tv-be.
Digi tányérom van,és azt hallottam ha digi is át akar állni digitális adásra.
Ennek keretében cserélnék le a régi analóg beltériket digitálisra.
Gondolom így nincs jelentősége h van-e S-s tuner a tv-ben vagy nincs.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39306) mihaly13 válasza KisApám (#39299) üzenetére


mihaly13
tag

Hát az baj ,az Astra 19,2°műhold kb. iránytűvel dél töl egy kicsit balra van és a jel 45° fokba jön ,ha 10 emeletes nincsen nagyon közel talán bejön a jel.

(#39307) sandró60 válasza WalterODim (#39300) üzenetére


sandró60
addikt

Itt a fórumon 6030 eladó két hét után.Érdeklőd meg nála miért adja el ilyen hamar a tévéjét?Talán nem jött be,de lehet,hogy rájött ez a ES6100-jobb lehet nála.Szerinten az ES6100-vedd meg

[ Szerkesztve ]

(#39308) utánvétel válasza Flashget (#39304) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Erre van ötleted?

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39309) sixer66 válasza sandró60 (#39307) üzenetére


sixer66
senior tag

Én 6100-asat se venném meg magamnak, mert sajnos az aktív 3D technológia miatt akarom eladni, mivel néztem kb 5 percig és fáj a fejem Tőle, nem bírja sajnos, viszont az LG passzív 3D-vel semmi baja a szememnek.Lehet sokkal rosszabb a minősége, de azt tudom órákig nézni, aktívat nem sajnos.Amúgy ár érték arányban tényleg nagyon jó, remélem ha LG-t veszek lesz ilyen képminősége, mint ennek a 6030-as Samsungnak, mert az tényleg nagyon szuper.És ez nem marketing ;)
Plusz rájöttem, hogy oké most nem játszom rajta, de későbbiekben lehet arra is sor kerül és akkor bánni fogom, hogy nem olyan tv-t vettem aminek az input lag-je is jó.Előre kell gondolkodni és inkább várni, gyűjteni.Igazán jó tv-t úgy se fogsz tudni venni, mert mindig lesz ami a másikban jobb lesz, de nagyjából be lehet lőni saját igényeidnek megfelelően kellő idővel és persze pénzzel.

[ Szerkesztve ]

(#39310) Flashget válasza urbanjozsi (#39301) üzenetére


Flashget
félisten

Nincs benne wifi hanem kábeles lan csak, ha ez számít. Van hozzá külön wifi vevő de valami 30K-ért. A DVD-t meg hihetetlenül szépen konvertálja fel a BD lemez meg egyszerűen gyönyörű.
BDP-150K
Azóta mióta vettem, már az MM is árulja és van magyar tájékoztató is a csomagban. Meg új fw.
Ennyi a változás.
Viszont DLNA-ban nem kezeli a fájlok mellé rakott feliratot! Mint ahogy gyakorlatilag egyik asztali BD lejátszó sem. Másik jó tipus ebben a 40K-s árkategóriában a Panasonic DMP-BDT120EG vagy a Panasonic DMP-BDT220EG (különbség csak annyi utóbbiba van wifi) BD lejátszási képességeik ugyanazok viszont a Pionak a médialejátszása jobb. Azt is nézd neked kimenetben mire van szükséged (erősítő, házimozi)amennyiben ilyen vételén gondolkodsz ne add alább szerintem. LG, samsung felejtős.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39311) Flashget válasza utánvétel (#39308) üzenetére


Flashget
félisten

Nem jön be nekem az oldal.
Nem tudok mást mondani..nekem az írás 10MB/s lehet a tiédnek nem? Mert azt nem hiszem, hogy 8GB-ra felvesz 64-re meg nem.
Ja és az enyém USB 2.0 bár a 3.0 visszafelé kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39312) sandró60 válasza sixer66 (#39309) üzenetére


sandró60
addikt

Voltam én is igy amikor használni kezdtem a kiszemelt "szuperkütyüt"rájöttem,hogy nincs is szükségem a különböző funkcióira.Sok sikert az eladáshoz.Azt ugye tudod amikor kihozod a boltból az árút már nagy árengedménnyel tudod eladni.

(#39313) Flashget válasza sixer66 (#39309) üzenetére


Flashget
félisten

mert sajnos az aktív 3D technológia miatt akarom eladni, mivel néztem kb 5 percig és fáj a fejem Tőle, nem bírja sajnos,

mókolt, kokány .mkv-ba pakolt SBS és társai általában ezt okozzák. nálam avatar sbs féle mkv fájlnál volt ez.
Valódi 3D filmet simán végig lehet nézni 2 órán át mindenféle egyébb kisérő jelenséggel.

Realme GT Master Edition

(#39314) KisApám válasza mihaly13 (#39306) üzenetére


KisApám
addikt

kb. 30 méterre van szemben az a 10 emeletes, és van felettem kb. 7 emelet...
Esélytelen...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39315) vlevi válasza WalterODim (#39300) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A nagyobb 6030 felé húz a szívem, de nem tudom mennyire van rá szükségem. "
Ég és föld a különbség a 32-es és a 40-es között. Nekem egy 40C650 van, és most vettem egy 32es6100-t édesanyámnak. Egérmozi :) 40"-st vettem volna neki, de olyan béna a szoba kialakítása, hogy a 32"-s is csak épphogy elfér el a falon a két ablak között.
Amúgy pedig 1-2 nap és megszokod, azután azon fogsz gondolkodni, hogy az 55-ös is elférne. Tévéből nem lehet elég nagyot venni :)

(#39316) sixer66 válasza Flashget (#39313) üzenetére


sixer66
senior tag

Amit Én néztem az Avatar 3D.BluRay.Half.OU.Dts.x264.
Nem tudom hogy ez most mennyire jó vagy nem, de akkor ezek szerint ha Blu-Ray lejátszóval nézném, akkor sokkal jobban bírná a szemem?Mármint jobb minőségű felvételre gondoltam.

(#39317) KisApám válasza vlevi (#39315) üzenetére


KisApám
addikt

Nekem 2 hete van egy 40 colos TV-m.
Egy 50 colos nagyon jó lenne helyette... vagy legalább egy 46-os!!!

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39318) minifoximaxi válasza Shocker (#39228) üzenetére


minifoximaxi
tag

2. kipróbáltam, 21GB-os filmet is lát az AllShare a PC-n és a TV-n is megy wifin keresztül.

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#39319) utánvétel válasza Flashget (#39311) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Az enyémnél az írás USB3.0 -án 110MB/s USB2.0-án 32MB/sec. Ezért nem értem miért nem lehet rá felvenni?
De ha valakinek van ötlete esetleg? ADATA N005 3.0 pendrivére miért nem rögzít a Samsung D7000?

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39320) Flashget válasza sixer66 (#39316) üzenetére


Flashget
félisten

24p filmet nem is tudsz a tv lejátszójával nézni!
Ez a valódi 3D-s Avatar. 46GB-os iso.
Avatar.2009.3D.Blu-ray.1080p.CEE.AVC.DTS-HD.MA-Mont

Avatar (BD3D+DVD)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39321) kissdani válasza KisApám (#39317) üzenetére


kissdani
senior tag

Nekem 55"-os van egy éve, ezt nézem 2.5m-ről de már ugy megszoktam és olyan kicsinek látom muszály voltam egy projektort venni ami 120" és 2.5m-ről nézem, ez se tul nagy! :D
Minél nagyobb annál nagyobb élményt ad, nagy klasszikusokat nézem ujjból és mondhatni ég és föld! :B

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#39322) PITYU//


PITYU//
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyen teszem fel a kárdést, így előre is bocs. es6800 tv. Ha blu ray lejátszóba teszek be dvd filmet, akkor a tv felül kiírja, hogy 1920/1080/50p. Mit is jelentenek a számok? az első kettő a képfelbontást gondolom de az 50?

Előre is köszönöm

(#39323) Neil Watts válasza PITYU// (#39322) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az 50 HZ-es progresszív képfrissítést. Az i az interlaced. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#39324) RudY válasza utánvétel (#39319) üzenetére


RudY
addikt

Sajnos azért nem rögzít rá, mert egyértelműen lassúnak találja. Amit megadtál linket, ott a gyártó csak ennyit ad meg írásnak: USB 2.0 - 20 MB/s, nyilván mérhetsz vele többet is, de ha a TV nem "eszi meg", akkor nem igazán lehet vele mit kezdeni :(((
Talán ez a [link] segíthet - másnak is -, de ettől nem lesz gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#39325) PITYU// válasza Neil Watts (#39323) üzenetére


PITYU//
csendes tag

Köszönöm a választ. Ilyenkor a dvd film miatt van az 50 hz, vagy a TV rosszalkodik? Lehet állítani rajta, vagy a film ilyen? Befolyásol ez valamit képminőségben. Bocs a sok tudatlan kérdésözönért

(#39326) hangyaqtya


hangyaqtya
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Kis segítségre lenne szükségem. Vásároltam nemrég egy Samsung ue40es6100 típusú készüléket. Járt hozzá bluetooth-os billentyűzet is . Samsung VG-KBD1500 tipus. A problémám az lenne, hogy a böngészőn keresztül szeretnék vele chatelni a facebookon de hiába gépelem be a chatablakba a szöveget nem küldi el hiába enterezek. Ehelyett előjön ill. eltűnk a képernyőn egy virtuális billentyűzet. Azzal is próbálkoztam de csak nem küldi el az üzenetet. Skypeoláskor el megy az üzenet. Mi lehet a gond? Van facebook APP a samsunghoz de az nagyon kaki szerintem. Mondjuk a böngészője sem szaggatja az istrángot. Esetleg más böngészőt fel lehet tenni rá? Pl. firefoxot. Előre is köszi a választ.

Üdv

(#39327) leslieke válasza hangyaqtya (#39326) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Másik böngészőt nem tudsz feltenni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39328) vlevi válasza PITYU// (#39325) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazából már csak amolyan háttérinformáció szintjére süllyedt le a képfrissítése frekvencia. Mert sok jelentőssége nincs, változtatni túlságosan sokat nem lehet rajta. Az én DVD játékosom pl. nem tud 1080i-nél többet kipréselni magából.
Azért írtam, hogy csak "háttérinformáció", mert a valóságos képfrissítése frekvencia, amit a tévé is megjelenít, ennek a többszöröse is lehet. A 100Hz, 200Hz, 400Hz nem azt jelenti, hogy ennyi a bejövő jel frekvenciája, hanem azt, hogy a bejövő jelet többféle képjavító algoritmusokon keresztül megtöbbszörözi (interpolációval köztes képkockák, vagy más módszerek), és így lesz az 50Hz-es adásból 100Hz-es kép.
Aki viszont mélyen beleássa magát a házimozizás rejtelmeibe, az már nem is foglalkozik ezzel :)

Az én tévém pl. 100Hz-es. Namármost, hogyan értelmezzük a 100Hz-et akkor, amikor számítógépről nézek rajta filmet, és 1920x1080@60Hz formátumban jön a kép? Sehogysem lesz belőle 100. Főleg, ha a lejátszóprogi átvált 24Hz-es megjelenítésre, mert akkor még az interpolálással is csak 48Hz lenne, szóval hosszú történet :)
Ha pedig játszok, akkor minden ilyen vacak ki van kapcsolva, és fixen 60Hz-en megy a kép.

(#39329) Tomi0703


Tomi0703
őstag

udv.

fater most vett egy es7000-et 230 k-ert. gondoltam idejovok es megerdeklodom, hogy jo vetel volt-e, illetve jo teve-e, valami nagyobb hibai vannak-e, tovabba ebben az arkategoriaban van-e ennel jobb teve?

koszi szepen elore is. :)

szerk.: bocs a sok "e"-ert. :D

[ Szerkesztve ]

(#39330) Balumackoo


Balumackoo
csendes tag

Van egy UE40EH5300 tipusú készülékem. AZ lenne a kérdésem, hogy szeretnék rácsatlakoztatni egy 250 Gb-os USB-s külső vinyót, de a külső házon nincs tápegység. Az lenne a kérdésem, hogy támogatja a tv az USB-n keresztül annyi árammal, hogy az egyszem USB csatlakozó elég legyen hozzá? Vagy pedig olyan külső házat kell keresnem, melynek van külön tápegysége? Ez azért lenne fontos, mert akkor esetleg egy kisebb vagy más fajtájú külső vinyót vennék hozzá. Valaki azt mondta nekem, hogy 320 DB-ig elmegy az egy USB csatlakozós is, mert csak ezen méret felett kell neki külső tápegység.

Szép az élet

(#39331) Flashget válasza Tomi0703 (#39329) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#39332) vlevi válasza Balumackoo (#39330) üzenetére


vlevi
nagyúr

Általában támogatják a külön táp nélküli 2.5"-s vinyókat a samu tévék.
Az enyém már pár éves, 40C650 típus, ezen is van egy olyan USB port, amire az van írva, hogy HDD. Eddig csak tippeltem rá, hogy itt nagyobb áramfelvételre van lehetőség, de amióta láttam az ES6100-at, amira az van írva, hogy 5V 1A, már biztos vagyok benne. A szabvány ugyanis csak 5V 500mA lenne. És még ezzel a fél amperrel is el szoktak menni a külső vinyók.
Tehát no para, menni fog. 500 Gigás WD Caviar Blue mindenképpen. Ez volt a legnagyobb 2.5"-os, táp nélküli, amit próbáltam.
Hogy pontosak legyünk, nem a tárolókapacitás számít, hogy elbírja-e, vagy sem, hanem az áramfelvétel. A régebbi, többlemezes 2.5-es vinyók több áramot igényelnek, de az újabbakban ilyen gondok nem nagyon vannak. Főleg azoknál, amiket gyárilag külső vinyónak árulnak táp nélkül, hiszen ott alapkövetelmény, hogy működnie kell 500mA áramfelvétellel. Többet nem vehet fel, mert a számítógépre kötve nem pörög fel.

3.5"-os méretűből, aminek saját tápja is van, a 2TB-ost is kezeli.
Természetesen lehet NTFS-re formázni a vinyót, a tévé ezt is megemészti, ellenkező esetben nem mennének rá a 4GB-nál nagyobb filmek.

[ Szerkesztve ]

(#39333) JoeYi válasza Tomi0703 (#39329) üzenetére


JoeYi
őstag

a méretét is megírhattad volna. Ha 40"-os akkor jó vétel volt.

Természetesen létezik magasabb kategória, de képminőségben a 7000 már a legjobb LED TV-k közé tartozik.

(#39334) Flashget válasza Balumackoo (#39330) üzenetére


Flashget
félisten

Valaki azt mondta nekem, hogy 320 DB-ig elmegy az egy USB csatlakozós is, mert csak ezen méret felett kell neki külső tápegység.

Az a valaki nem tudta jól, mert 500GB-os vagy nagyobb 2,5" samsung portable HDD-t raktak a tv-re a HDD feliratú portba és vígan ment a rögzítés, lejátszás. Ott kapja az 5V-ot.

Realme GT Master Edition

(#39335) Tomi0703 válasza JoeYi (#39333) üzenetére


Tomi0703
őstag

102 centis, szoval az. es akkor ebben az arban nem lett volna jobb vetel ugye?
koszonon a valaszt! :)

[ Szerkesztve ]

(#39336) Flashget válasza JoeYi (#39333) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem nem is gyártanak 7000-ből 40"-nál kisebbet.

Realme GT Master Edition

(#39337) KisApám válasza Flashget (#39336) üzenetére


KisApám
addikt

NEM gyártanak.
Nekem is Samsung UE40ES7000 van.

Az angol oldaláról letölthető a legfrissebb firmware.
Felraktam, működik.

Az a nagy infra valami meg gondolom a mutogatásos,
karlendítéses tenyeres irányításhoz van kisegítőnek (???)

Ha igen, a nélkül is műxik, de akkor több fény kell neki (a beépített kamerának).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39338) 206 cc válasza KisApám (#39337) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Dobnál linket a firmware-hez gondolom 46"-hoz is jó

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#39339) KisApám válasza 206 cc (#39338) üzenetére


KisApám
addikt

A multilanguage fájlt használtam INNEN az UE40ES7000-hez.
PDF-ben ott a telepítési útmutatója.

ITT van a 46-oshoz, de szerintem ugyan az.

Kb. 3 hetesek, szóval elég frissek :D

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39340) totigor


totigor
csendes tag

Segítséééég!
Beléptem a menübe, majd rá is nyomtam az ADC -> AV Calibration gombra és elkezdett kalibrálni, minek végeredménye FAILURE és nagyon szar kép. Nem tudom visszaállítani.Roppant sötét a kép és túlszaturált Ver a víz. Mit tegyek? :F (SAMSUNG UE32D5000 tv-ről van szó)

Köszi előre is

(#39341) utánvétel válasza totigor (#39340) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Bekapcsolt tv állapotban exit gomb nyomva kb. 10-15 másodpercig, amíg meg nem jelenik a felirat: Az összes beállítás visszaállítása alapértékre...majd leokézás.
Remélhetőleg ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39342) nightshadow válasza WalterODim (#39300) üzenetére


nightshadow
veterán

2-2,5 m-re kell a 40"-es tévé. Ha játszani is szeretnél, akkor viszont rossz választás a 40EH6030.

Esetleg egy FW frissítésben nem várható valami javulás 6030-nál az input lag terén.

Erre én nem alapoznék.

(#39343) krisz2004 válasza Flashget (#39286) üzenetére


krisz2004
csendes tag

Tudnál segíteni a felirat kiszedésében mert én is ilyen gondokkal küzdök, amit leírtál a mkvtoolnix-al vagy ha leírnád pontosabban mert nekem nem indult el.Még nem csináltam ilyet egyébként,vagy ha tudsz valami jó lejátszót ami mindent visz.kőszi

(#39344) mihaly13 válasza Balumackoo (#39330) üzenetére


mihaly13
tag

Én csak annyit fűznék hozzá,hogy a tévédnek két USB bemenete van a fentin írja : HDD 5V-1A ,a másikon pedig írja :5V-0,5A, tehát na vinyót a fentire kell csatlakoztatni ahol 1A áram jön ki és működik.

(#39345) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!
UE32EH6030 hoz melyik filmek valók? Azok amelyik nincs két részre osztva és persze nem a régi kétszínű. Honnan tudhatom, hogy jó hozzá, ha nincs fent róla mintakép?

(#39346) Bearing2006 válasza WalterODim (#39300) üzenetére


Bearing2006
csendes tag

Amennyiben nagyobb is szóba jöhet, árulok egy 46-os 6030-ast alig drágábban.
[link]

(#39347) Flashget válasza krisz2004 (#39343) üzenetére


Flashget
félisten

Melyik része a nem tiszta? Ez?
Az MKVtoolnix telepítése után az MKVExtractot ki kell csomagolni a telepítési mappába. Onnan futtatható vagy parancsikon és létrehozható.

Telepíted az MKVtoolnixot majd a mappájába berakod az MKVextractot és ott indítod el ezt az exe fájlt vagy az asztalon létrehozod a parancsinkonját.

Ennél egyszerűbben nem tudom leírni..mondhatni szájbarágósabban.
Lehet van rá más progi is erre a feladatra nem tudom, de ez nálam teljesen bevált módszer.

Lejátszóban érdeklődj az asztali médialejátszós vagy a BD lejátszós topicban.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39348) Flashget válasza Bearing2006 (#39346) üzenetére


Flashget
félisten

1116cm-es
nem kicsit túlzás ez? :DDD

Realme GT Master Edition

(#39349) Bearing2006 válasza Flashget (#39348) üzenetére


Bearing2006
csendes tag

Kösz, hogy szóltál, javítottam! Ha akkora lenne nem adnám, főleg nem ennyiért. :D

(#39350) Flashget válasza Bearing2006 (#39349) üzenetére


Flashget
félisten

Ha akkora lenne azt már mozinak hívnák :))

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.