Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) cápaFeri válasza kutyman (#11394) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Na megtaláltam, hogy néz ki pontosan az enyém:
AA59-00508A

(#11402) daniel2121


daniel2121
senior tag

A c550 és a c650 között beépített médiaplayer szemponjából van különbség. Gondolok itt arra, hogy a c650-ben fejlettebb a m.player?

(#11403) biznice


biznice
csendes tag

Samsung UE-40C6820 LED TV

Full HD LED tv Kép
Képernyő mérete: 40" (101cm)
Kijelző felbontása: 1920x1080
Dinamikus kontraszt arány: Mega Contrast
Képernyő oldalaránya: 16:9
100Hz Motion Plus HyperReal Engine Wide Color E (200Hz)

Ezt csak ajánlani tudom, minden tekintetben jó, és minden igényt ki elégít!

Hivj telefonon! Átvételi lehetőség III.ker! Nem cserélek!

(#11404) BBéci válasza ORCA58 (#11390) üzenetére


BBéci
titán

Az a 800 sor inkább csak 600-650. A 200 hertzesek tudnak magasabb mozgóképfelbontást, de a 1080-at azok sem érik el.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11405) johnny82 válasza ORCA58 (#11390) üzenetére


johnny82
őstag

Ezt még sosem hallottam. Akkor amit a tv dvb-c csatornán 1080i-nek ismer fel, azt valójában nem is 1080i-ben látom? 576i-vel mi a helyzet. Mert sokkal, de sokkal szebb, tűéles képe van az 576i-hez képest. Azért nem használom amúgy, mert engem nagyon zavar, akár egy sorozatnál, pl CSI, de egy filmnél még jobban. Pedig mikor tv-t vettem, elsődleges szempont volt, hogy tudja a 100Hz-et.

(#11406) #09634560 válasza johnny82 (#11405) üzenetére


#09634560
törölt tag

De igen,tudja az 1080i-t (és p-t is),csak állóképen. Mozgóképen is annyit jelenit meg természetesen csak 1 képváltás alatt nem mind az 1080 sor hanem jóval kevesebb,50 Hz feldolgozás alatt még a felénél is kevesebb képpont frissül.

(#11407) tibiska


tibiska
csendes tag

Hali! Most készülök tv-t venni eddig a Samsung LE-40C530 at néztem ki az ára miatt , dehogy itt olvasgatam a fórumon elgomdolkoztam hogy Samsung LE-40C650 at kellene bevállalni az lenne a kérdésem hogy ez +40e forinttal jobb is? 50 vagy 100 hz nél annyi a külömbség? előre is köszi

(#11408) BBéci válasza tibiska (#11407) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a 100 hertz a 650 előnye, jobb minőségű panel és elektronika dolgozik benne.

(#11405) johnny82
A de-blur és de-judder csúszkákkal kell személyre szabni a Motion Plus működését, megtalálni a neked legjobban tetsző állapotot!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11409) trippla


trippla
tag

Samsung lcd tv-t szeretnék vásárolni 37" méretben. Leszűkítettem két típusra, de ezek közül nem tudok dönteni.
Az egyik Samsung 37C6000
Másik: Samsung 37D5000

A D-s széria még elég friss és nem nagyon találtam teszteket kommenteket ezekkel kapcsolatban, így tanácstalan vagyok. Ti mit javasolnátok?

(#11410) nightshadow válasza trippla (#11409) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem érdemes 40”-et nézni, mert a Samsung 37”-es méretben nem gyárt panelt. Itt a 32D5500 tesztje: [link] Ez csak a SmartTV-vel tud többet, mint a D5000.

(#11411) Tron13


Tron13
csendes tag

Olá mindenkinek.

Nekem is volt ilyen Wifi interferencia problémám. Ezt azzal sikerült orvosolni, hogy:

-Menü
-BeállÍtások
-Hálózat
-SWL (Samsung Wireless Link ) KI

Ameddig be volt kapcsolva esélytelen volt, hogy csatlakozzak a hálózathoz.

Remélem segÍtettem kicsit.

Som

(#11412) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Szervusztok!

Május elején vettünk egy Samsung LE32C450 típusú LCD TV-t. Viszonylag problémamentesen működött, amíg kb. két héttel ezelőtt el nem kezdett furcsán viselkedni. Nem sokkal bekapcsolás után fekete sávok ugrálnak a képen és a kép is elmegy egy időre, viszont a hang végig tiszta marad. Azonban miután visszajön a kép már semmi baj nincs és órakon át problémamentesen működik. A tápcsatlakozót és az antennabemenetet leellenőriztük és rendben volt. A TV-n egyébként DVB-C adást nézünk.

Szerintetek nálunk van a probléma vagy szerviz? :(

Előre is köszönöm.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#11413) Tron13


Tron13
csendes tag

Hát mára még egy.

AllShare. Ezt a cumit amit ezzel végig kellett élni, de meg van. A probléma ügye, hogy szegény honpolgárnak XP-je van nem Win7.

Szóval XP alá allshare:

Elsőre is le kell tölteni a Samsung hivatalos lapjáról a programot:
http://www.samsung.com/global/allshare/pcsw/index.html
A HUN Samsungon ne is keressétek, felesleges. Viszont magyar nyelven is mükszik a program.
Természetesen le kell tölteni és telepÍteni a programot.
Az elején pár beállÍtást érdemes megtenni, hogy könnyÍtsünk az életünkön.
A beállÍtásoknál az első fül a itt nem érdemes senkivel se foglalkozni, jó ahogy van.
Megosztás: itt az első lehetőségre pipa. A megosztásokat pedig érdemes itt kijelölni.
Hozzáférés: Na itt kezdődnek a turpisságok. Itt a MINDENT ENGEDÉLYEZ a szerintem legjobb beállÍtás mert Így nincs kérdés. Továbbá az alsó részen a MinÍg engedélyezi a kért tartalmak lejátszását pontot érdemes X elni.
Kiszolgáló: A kommunikációra képes eszközök látása. Sok mindent nem lehet hozzáfűzni.
Lejátszó: Szintén zenész. Nagyon nem lehet mit mondani.

Az ALKALMAZ gombot ne felejtsük el lenyomni!!!
Majd: OK

Ezután a TV és az XP már látja is egymást. Itt kell várni pár percet ameddig a rendszer frissÍti a hozzá csatolt fájlokat.

Két féle képen lehet lejátszani:

1. A programban van egy lejátszó beépÍtve.
2. A tv Allshare-jében megkeressük a file-t és indÍtjuk.

Teszt: hmmm... Csodát ne várjunk. A film folyamatos lejátszása hagy némi kÍvánni valót maga után. Tehát aki az Avatar full hd 3D-t akarja nézni vagy full hd filmet annak el kell, hogy vegyem a kedvét. A mai felhasználók által használt eszközök wifi router sajnos nem alkalmasak ennyi adat forgalmazására egy időben. Amennyiben mellette letöltünk hát...

Szóval aki csak képeket, zenéket akar megosztani arra tuti. A nagyobb filmeknél még komoly akadások vannak.

Elvileg van XP-alá olyan Win media player amivel ez állÍtólag nem gond. Ezzel még nem kÍsérleteztem. Ki tudja?!

Remélem adtam még egy kis támpontot.

Som

(#11414) nicu71 válasza Tron13 (#11413) üzenetére


nicu71
addikt

Ha teheted,válts win7re! nagyon rég volt xp-m de nem hiszem hogy a win media playerével lehetne lejátszani a tv-n-ez a "play to"funkció csak a win7 alatt van,én a samsungos pc share progival felváltva használom! :K
ha akad a wifivel,akkor kábelt neki!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#11415) biznice válasza nicu71 (#11414) üzenetére


biznice
csendes tag

Samsung sharevel hasznalom meg egyszer se akadt...win7 alatt

Hivj telefonon! Átvételi lehetőség III.ker! Nem cserélek!

(#11416) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Üdv!
Tegnap a TV (40C6000) feldobott egy ablakot, hogy van új firmware, letöltöm-e?
Lejött egy T-MSX6DEUC-2001.0 nevű, a Samsung honlapja szerint 2010. decemberi (egy hete még tutira nem volt fönn...).
Tud valaki valamilyen changelog-ról? Én nem vettem észre semmilyen változást...

(#11417) randras83 válasza Joy001 (#11386) üzenetére


randras83
csendes tag

Samsung Story Station 1,5TB, meg egy 320-ast az is samu

/LIVE:MADJESUS83/

(#11418) Koczi


Koczi
tag

Sziasztok lenne egy kérdésem a szakikhoz szeretnék venni egy külső vinyót a c650 es tévéhez pvr miatt ez a kiszemelt 1TB WD 2.5" My Passport Essential SE WDBACX0010BBL usb3/usb2.Azt kérdezném valaki használ valami hasonlót mert ha nem jó nem veszem meg.Választ köszönöm.

(#11419) BBéci válasza Koczi (#11418) üzenetére


BBéci
titán

A márka WD, és a típus, Essential jó választás, a méret már kevésbé. Sokkal jobb ár/tárhely arányúak a 3,5" 2 TB-os merevlemezek.
Viszont PVR-re az 500 gigás is bőven elég.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11420) Koczi


Koczi
tag

BBéci a választ köszönöm.Azért esett erre a választásom mert usb3 és usb2 is van rajta,a pcmröl is erre menteném le az adatok.

(#11421) Paal


Paal
csendes tag

úgy rémlik, hogy valaki már kérdezte, de nem emlékszem a válaszra.

1-2 terrás külső winyót, ha két részre particionálunk, akkor tudja mindkettőt kezelni a tv?
Konkrétabban arra gondolok, hogy c650-hez vennék egy 1 terrás külső winyót és azt szeretném a pvr és film/zene/képek használat miatt ketté bontani. Ezt könnyedén lekezeli a tv? Egyszerűen lehet váltani a két partíció között?
Külső winyó választásánál elég az áram az usb portból? Folyamatos tv-n csüngés nem árt a winyónak?

(#11422) cápaFeri válasza Koczi (#11418) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Analfabéta vagyok...mi az a PVR? Had tanuljak!
Nekem van egy külső mentés vinyó (képeknek, videóknak, filmeknek) a PC-hez, ami USB-n van csatlakoztatva. Ha a TV-n akarom megnézni a képeket, filmeket, videókat, egyszerűen átdugom a TV-be egy USB hosszabbítóval és bekapcsolom a külső vinyót aztán nézem.

(#11423) jegenye77 válasza cápaFeri (#11422) üzenetére


jegenye77
addikt

Hosszabbítóval nem biztos,hogy menni fog.Nálam legalábbis ha hosszabbítóval kötöttem össze,akkor a vinyó el se indult.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11424) BBéci válasza Koczi (#11420) üzenetére


BBéci
titán

A 3,5-ösökön is van USB 2.0 és 3.0 is, ez nem indok. Viszont PVR-re érdemes külön merevlemezt használni, amit csak arra a célra fogsz be. A particionálás nem használható megoldás. Legalábbis informatikus, rendszergazda, C650 tulajdonos szomszédom szerint.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11425) Koczi


Koczi
tag

Melyik 3.5 en van usb2/usb3?Mert eddig nem találtam olyant nincs feltüntetve csak az mellet a tipus mellet amit beírtam

(#11426) BBéci válasza Koczi (#11425) üzenetére


BBéci
titán

Elég sok 2011-es Samsung és WD modellen van, valamint a külön kapható rackokon is.
Például Story Station 3.0, My Book Essential 3.0. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11427) Joy001 válasza Paal (#11421) üzenetére


Joy001
tag

Működik a több részre particionált meghajtó, folyamatosan így használom őket.
Engem is érdekelne milyen az a 2,5" meghajtó, ami bitóztos megy külső táp nélkül.
A jelenleg használt toshiba meghajtóm pl. (a nálam járt C650 típusok közül) van amelyik készülékkel külső táp nélkül probléma mentesen működött, és van amivel csak külön tápról táplálva megy (sajnos ilyen a jelenlegi is).

Nem is értem, hogy lehet ekkora szórása a beépített nyákoknak.

[ Szerkesztve ]

(#11428) BBéci válasza Joy001 (#11427) üzenetére


BBéci
titán

Tehát az egyik partíciót PVR-re használod, a másikat filmek tárolására és lejátszására?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11429) cápaFeri válasza jegenye77 (#11423) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Nekem megy szépen. :)
Van egy rakás film, amit vagy időhiány miatt, vagy mert nem volt kedvem a PC-monitoron kis méretben megnézni, így most nézem őket sorban. Így azért már más egy jó kis film!
Arról nem is beszélve, hogy eddig a családi fotókat dvd-re írva a DVD lejátszóból néztük az 50 Hz-es CRT tv-n, most meg ezen a tv-n a külső vinyóról és ég és föld a minőségi különbség! :D
Ja...megnéztem, mi az a PVR...nekem egyelőre jó ez a megoldás így... :)

[ Szerkesztve ]

(#11430) ORCA58 válasza Paal (#11421) üzenetére


ORCA58
addikt

C650-es TV-n az 1 T-ás Samsung HDD 2 partícióra formázva tökéletesen megy. Ekkor a két külön forrásként látja a TV. A media player funkcióban lehet választani a partíciók között (piros gomb). A Winyótól függ, hogy tápnak elég-e a Tv vagy sem . Van, hogy egy Y dugót mindkét USB-be bele kell dugni a TV-n. Nekem külső tápos van, nagyobb winyónál az a biztos megoldás.

(#11431) vlevi válasza Koczi (#11420) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 3.5"-s MyBook Essentialból is van USB3-as. És az egyben USB2-es is, én vagyok rá a példa, a számítógépen USB3-on használom, a tévén pedig jobbhíján USB2-esként megy, tökéletesen. Ha nincs a gépedben USB3, akkor is megy a számítógépen USB2-n.

És a 3.5"-s vinyók majdnem félárban vannak a 2.5"-shez képest. Vagy fordítva, ugyanazért az árért majdnek 2x akkora kapacitást kapsz.

(#11432) Paal válasza ORCA58 (#11430) üzenetére


Paal
csendes tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de egy külső tápos winyónak nem tesz rosszat, ha állandóan be van kapcsolva? Pl. ha pvr-ezni akarnék és mondjuk másnap kora este van a felveendő műsor, akkor egy napig bekapcsolva lesz, vagy ha a tv keresné, akkor magától kapcsol be?

(#11433) jegenye77 válasza cápaFeri (#11429) üzenetére


jegenye77
addikt

De hosszabbítóval megy? :F

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11434) trippla


trippla
tag

Samsung C6000-nél az optikai kimenet az 5.1-es, vagy csak sztereo? A tv média lejátszóját szeretném használni és a hangját kivezetni a házimozira. Ez lehetséges jó minőségben?

(#11435) cápaFeri válasza jegenye77 (#11433) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Persze, hogy hosszabbítóval. Mivel a gép és a tv egymástól több, mint egy méterre van és a tv-n lévő USB pont a túloldalon, ezért kellett egy 2 m-es USB hosszabbító.
Így a vinyó vezetékét vagy a pc hátuljába, vagy ha tv-n akarok nézni valamit, akkor a hosszabbítóba és így a tv-be dugva használom. Vinyót bekapcsolva egyből felismeri a tv.

(#11436) Joy001 válasza BBéci (#11428) üzenetére


Joy001
tag

Igen az egyik Winchesterem így használom.

(#11437) Joy001 válasza Koczi (#11418) üzenetére


Joy001
tag

Ha beruházol egy ilyen My Passport Essential SE meghajtóra, légyszíves írd le majd a tapasztalataidat.

(#11439) vlevi válasza Paal (#11432) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt az állandó bekapcsolás dolgot a WD MyBook Essential úgy oldja meg, hogy fél óra inaktivitás után lekapcsolja a lemezek forgását. De csak a lemezeket, látszólag megmarad a vinyó, legfeljebb annyit veszel észre, hogy ha sokáig nem nyúltál hozzá, akkor 5-10mp-ig is eltart, mire reagál. Azt nem tudom, hogy a PVR funkció mennyire tolerálja azt, ha nem tud írni azonnal.
De ha a tévé ki van kapcsolva, és csak a PVR idejére kapcsol be, akkor a vinyó is ki van kapcsolva, mert ha USB-n nem kap feszkót, akkor teljesen leáll.
Ezért nem értettem egy ideig, hogy mi a fészkes fenétől pörög fel hajnal 1-2 körül a vinyó. Aztán rájöttem. Be volt kapcsolva készenléti frissítés, és a hülye tévé átbogarászta a másfél terányi mentésemet, filmemet, hogy van-e köztük firmware :D

(#11440) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem a legolcsóbb 40"-os Samu LCD Tv-t a napokban, név szerint a c530-as típust.
Kérdésem az lenne, hogy ajánljátok-e ezt 60% TV, 30% Divx és 10% FHD filmekhez / sorozatokhoz?

Egy eladó hétvégén az 1024-es plazmák irányába akart tolni, a sok tévénézés miatt, de sikerült egymás mellett megnézni a fent megnevezett típust meg valamelyik 1024-es Samu plazmát és arra jutottam, hogy kb 2 méter után már nem feltűnő a magasabb felbontás miatti sűrűbb kockásodás.

Ami miatt aggódom viszont, hogy azt olvastam régebbi hsz-ekben, hogy a beépített médialejátszója nem bírkózik meg az .avi-val és az .mkv fájlokkal sem. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

(#11441) BBéci válasza trippla (#11434) üzenetére


BBéci
titán

Jó hírem van, kimegy optikain az 5.1 bitstream jel.

Joy001
Köszi, remélem a VT30 is tudja ezt!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11442) Joy001 válasza BBéci (#11441) üzenetére


Joy001
tag

Az nem Panasonic típus?
Azt biztosan mondhatom neked, hogy az E30 a leírtakkal ellentétben vígan működik NTFS fájl rendszerrel.

(#11443) Koczi


Koczi
tag

Köszönöm mindenkinek a segitségét.Most a 2.5ˇ és a 3.5ˇos WD között vacilálok sok tipusa van és nem tudom nekem melyik kell jó lenne ha kicsi lenne esetleg nem csak a tv használná hanem a pc is ha viszem valamelyik havernak a motyót,vagy hozom haza.Ki melyikre szavazna.

(#11444) Joy001 válasza #45553408 (#11438) üzenetére


Joy001
tag

Ne tarsd magadban, mi a problémád?

(#11446) daniel2121 válasza t-bali3 (#11440) üzenetére


daniel2121
senior tag

É úgy tudom, hogy a c530 is viszi az avit és az mkv-ét is.

(#11447) BBéci válasza Joy001 (#11442) üzenetére


BBéci
titán

De bizony Pana a VT30, ráadásul plazma, tehát kétszeresen offtopik tévé. LCD-t csak kényszerhelyzetben tesztelek, ha elfogytak a plazmák.
Tudom, hogy megbirkóznak az NTFS-sel, olyan van hozzákötve, de nincs partícionálva.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11448) ORCA58 válasza Paal (#11432) üzenetére


ORCA58
addikt

Azt nem tudom, hogy a TV mikor kapcsolja be ill. ki a winyót, ott csak addig van bekapcsolva míg filmet nézek.
A PVR-t és a felvételt nem a tv-n hanem a Boxon használom. Időzített felvételnél ha box kikapcsol, akkor a winyó is leáll. Egyéb esetben lekapcsolom, ha nem kell.
Agyébként az okosok szerint a a winyónak többet árt a ki-be kapcsolgatás mint a hosszú folyamatos üzem.

(#11449) BBéci válasza Koczi (#11443) üzenetére


BBéci
titán

Nem vészes a 3,5 colosok mérete, ráadásul az ár/tárhely arányuk miatt nálam fel sem merült, hogy kettőfelest vegyek. Jelenleg 2 db másfél terásom van, de már gyűjtögetek a következőre, ami 2 TB-os lesz. Ha minden jól megy, összerakok egy négyes NAS-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11450) daniel2121 válasza BBéci (#11449) üzenetére


daniel2121
senior tag

nekem is egy négyes nas a célom. Te melyik nast preferálod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.