Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) ORCA58 válasza aag (#11747) üzenetére


ORCA58
addikt

Látom Misi 007 válaszolt. A HD adást is TS-ben rögzíti. Az enyém 4 Gb-onkét új fájlba ír.
Szerkesztés előtt érdemes "megtisztítani" összefűzni pl TsDoctorral (sajna nem ingyenes) vagy legalább újra muxolni az ingyenes tsMuxerGUI.exe-vel. Ezt a ts fájlt a TV is le tudja játszani

Misi 007 Ezt a progit nem ismerem, majd kipróbálom, mert néha a beváltnak hitt sem ad mindig megfelelő eredményt.

(#11752) aag válasza ORCA58 (#11751) üzenetére


aag
őstag

Köszi! Privi ment!

(#11753) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot, de sajnos akkor a választék, hogy még így is nehezen boldogulok. LED háttérvilágítású (tehát nem edge lighting) TV-t szeretnék venni, ebben kérném a segítségeteket.

A szempontok:

- 42' vagy nagyobb méret
- 100 Hz
- kb 200.000 HUF +-10%
- 2D TV legyen, nincs szükségem 3D-re
- Filmeket szeretnék nézni rajta, tehát a képminőség a válaszidő és a kontraszt a legfontosabb szempont.
- Nem kell sok extra, de csatlakozókkal jól el legyen látva azaz minimum 3 HDMI aljzat
legyen. A képernyőért szeretnék fizetni, nem a plusz szolgáltatásokért (persze nem
bánom, ha azért vannak extrák)

Az LG LV5500 sorozatot néztem, nem tudom, hogy Samsungból mi lenne a hasonló kategórás készülék. Ez a két márka van kiszemelve, de nem vagyok elkötelezve, tehát ha van más ötlet, azt is szívesen venném.

Köszönöm.

(#11754) #88471552 válasza Golota (#11753) üzenetére


#88471552
törölt tag

sztem nem edge ledeset nem kapsz ennyi pénzért

(#11755) gepetto86


gepetto86
tag

Szaisztok!

Bekapcsoláskor a tv-men kb 1 mp-re jön be a kép és utána sötétség majd megint van kép.Elmegy-visszajön.Mi lehet a probléma?

(#11756) Anonymus23 válasza Golota (#11753) üzenetére


Anonymus23
veterán

De hát az LG xxLV5500 sorozat is edge LED!
Ilyen árkategóriában szerintem csak edge LED van.

[LG 42LV550]

;) - The Power of the Light Side

(#11757) Golota válasza Anonymus23 (#11756) üzenetére


Golota
aktív tag

Értem, akkor ezt benéztem. Ha ennyilrt edge led van, akkor olyat veszek. A többi sempontot figyelembe véve javaslat?

(#11758) Anonymus23 válasza Golota (#11757) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha nem LED háttér világítású is jó, akkor:
46c650

Itt még kapható is:
[link]

Nekem ugyanennek a 40colos verziójú testvére van. Ez CCFL háttér világítású, és aránylag sokat tud.

Bár LED-essel csak monitorban volt dolgom, de a felhősödés miatt, olyan LED-est, ami ebben az árkategóriában van, olyat nem tudnék mondani.
Samuban meg nem igazán van 42 colos.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#11759) magic_screen


magic_screen
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy LE26C350 Samsung TV-t ami nagyon jól szuperál. A user manual-ban azt írják hogy ne használjak sokat állóképeket rajta mert a kijelző foszfort tartalmaz és be tud égni rajta a kép. Én abban a hitben voltam hogy ez csak a CRT tévékre volt igaz, vagy ekkora nyomdahiba ez a jól kiemelt figyelmeztetés?

[ Szerkesztve ]

(#11760) whited


whited
addikt

Sziasztok max 130-140 körül milyen tvt érdemes venni??
Amire kell:
- Playstation 3 al való játék
- műholdas tv nézés
- bd filmezés
Tudom kicsit off de akkor a plazma mar felejtos??
Pl ő milyennek számít??
Samsung UE40C5000

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#11761) aag válasza magic_screen (#11759) üzenetére


aag
őstag

Szerintem is nyomdahiba.

(#11762) Tomics válasza magic_screen (#11759) üzenetére


Tomics
addikt

LCD is be tud égni, láttam már nem 1-et :)

PH! addikt since 2004

(#11763) vlevi válasza whited (#11760) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha maradsz a samunál, akkor helyette LE40C650. Árban ugyanannyi, de nem LED megviálgítású. Ami egyáltalán nem hátrány, mert a LED az alsóbb árkategóriában sajnos csak marketingmaszlag. Cserébe viszont jobb LCD panel, jobb médialejátszó, jobb elektronika, és fényes kijelző, amitől még szebb a képe. De ha nem kell fényes kijelző, akkor LE40C630.
Playstationozáshoz persze nem mindíg a samut szokák ajánlani, mert van más tévé, aminek kisebb az input lagja, azaz kevesebb késéssel jelenik meg a videókártyából jövő kép a tévén (nem összetévesztendő az LCD kijelző válaszidejével). De azt hiszem, playstationozésnél ez nem jön elő, COD-os multiplayerben már annál inkább. De akit ez zavar, COD-ozzon CRT monitoron :D

[ Szerkesztve ]

(#11764) whited válasza vlevi (#11763) üzenetére


whited
addikt

tehát amit linkeltem azt haggyam a fenébe akkor? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#11765) vlevi válasza whited (#11764) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen. Hacsak nem tudsz egy olyan érvet, ami mindenképp a LED mellett szól. Fogyasztást ne is említsd, a LED-es 73W-ot fogyaszt, ugyanolyan beállításokkal a CCFL (azaz nem LED világítású, de szintén LCD) pedig 81-t. Ezt nem én mértem, de itt a fórumon valaki. Azt senki nem tudja, hogy melyik megvilágítás lesz a tartósabb, ez talán billenthetné a mérleg nyelvét valamelyik irányba, de mint mondtam, még senki sem használt 25-30 évig ilyen tévéket, hogy tudná. Ellenben mennek nem LED-es tévék jó sok éve plázákban és hasonló helyeken, szinte napi 18-20 órában, és nem hiszem, hogy túl sűrűn cserélnék őket.

[ Szerkesztve ]

(#11766) Jakuu válasza gepetto86 (#11755) üzenetére


Jakuu
őstag

Kezd a TVdben tonkremenni az inverter. Tipikus Samsung hiba. Keszulj fel ra, hogy nemsokara lehet bekapcsolni se fogod tudni taviranyiton keresztul csak ha ki, majd visszadugod a TV-be a tapkabelt.

(#11767) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Ezzel a Samsung LCD-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

LE32B350F1W

Kepminosegre gondolok de barmilyen tipp vagy tanacs johet. :R

(#11768) pepe_g válasza Kickass (#11767) üzenetére


pepe_g
tag

Szia!
Én is először a 3 as sorozatból nézegettem, de aztán ajánlották az LE32C530-at!
Szerintem gyönyörű a képe, tud usb-n filmet játszani, Full HD, és ha rákeresel neten, akkor láthatod hogy nagyon jó áron adják! ~76e
Szóval ennyi szerintem... :K

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#11769) sandró60 válasza Jakuu (#11766) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Ez a Samsung betegség előfordulhat az ujabb 2011-es led tv-nél is.Vagy csak a hagyományos lcd-tv-nél?? :F Mert sokan ellene vannak a led tv-nek :K
Jó tudom a felhősödést emlegetik állandóan!!!!

[ Szerkesztve ]

(#11770) aag válasza sandró60 (#11769) üzenetére


aag
őstag

miazaz felhősösdés :F

(#11771) sandró60 válasza aag (#11770) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Szálló ige=Időjárás jelentés "Led-betegség" Legalábis ebben a topikban :C

[ Szerkesztve ]

(#11772) aag válasza sandró60 (#11771) üzenetére


aag
őstag

Jó-jó, ez a neve, de mi maga a jelenség?

(#11773) sandró60 válasza aag (#11772) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem ahogy elnézem Tag létedre nemsokat olvastál ebben a fórumban.Szerintem pedig-DE :Y

(#11774) aag válasza sandró60 (#11773) üzenetére


aag
őstag

:F

(#11775) Kickass válasza pepe_g (#11768) üzenetére


Kickass
őstag

Ez tenyleg jo alternativa es arban is eleg jo, boven szazezer alatt hozza lehet jutni, talaltam rola tesztet is ott is dicsertek. Koszonom! :R

(#11776) nightshadow válasza aag (#11772) üzenetére


nightshadow
veterán

Clouding:
- elmélet [link]
- gyakorlat [link]

(#11777) aag válasza nightshadow (#11776) üzenetére


aag
őstag

:R

(#11778) Jakuu válasza sandró60 (#11769) üzenetére


Jakuu
őstag

Sajnos ezt nem tudom megmondani, de az biztos, hogy a 2010-es modelekig bezarolag mindnel elofordulhat. Mvel nalam is volt 2009-es es 2010-es monitor is ilyen problemaval es a neten is rengeteg regebbi modelnel is volt hasonlo, eleg ha googleba beirod "Samsung lcd tv black screen but sound"

(#11779) sandró60 válasza aag (#11777) üzenetére


sandró60
addikt

Gondolom te se a sötét képernyőt fogod nézni állandóan amit a második linken ajánlot a kolléga.Van ennél durvább is amikor kivilágosodot képernyőn is látni lehet.Általában a Samsung 2011-es modeljein már nem annyira feltünő ;)
Ennyit az időjárás jelentésről(felhősödés) :R

[ Szerkesztve ]

(#11780) nightshadow válasza sandró60 (#11779) üzenetére


nightshadow
veterán

Van ennél durvább is amikor kivilágosodot képernyőn is látni lehet.

[link]

(#11781) aag válasza nightshadow (#11780) üzenetére


aag
őstag

Afenébedecsúnya! Akkor jobban jártam a fénycsöves megoldással?

(#11779) sandró60: kicsit levettem a gyári beállítás-fényerőből, mert majdkisütötte a szememet, de a kép egyébként nagyon rendben van. Szerintem.

Amin még problémázom az a firmware-frissítés. Most akkor kell, vagy nemkell? És mi a módja?

:F

[ Szerkesztve ]

(#11782) vlevi válasza aag (#11781) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Most akkor kell, vagy nemkell? És mi a módja?"

Nem feltétlenül kell. De nekem egy ideje naponta kötözködött a tévé, hogy van újabb, fel kéne rakni. Meguntam, felraktam, semmi változást nem látok, győzike segge ugyanolyan szőrös az új firmware-el is :D

(#11783) aag válasza vlevi (#11782) üzenetére


aag
őstag

...és honnan a fenéből tudta, hogy van új? Az én TV-m tipusa a kövekező: LE40C530F1WXXH. Jó lenne tudni, hogy egyáltalán hol vannak a frissítések és hogyan kell felrakni. Az is érdekelne, hogy a mostanit hogyan lehet elmenteni? Hátha vissza akarnám csinálni a dolgot? Egyébként az enyém nem akart még magától frissíteni. Lehethogy az én tipusom nem is tud ilyet? Egyáltalán, mi a frissítés felrakásának a módja?

(#11784) vlevi válasza aag (#11783) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az enyém C650-es, és abban van internet, onnan tudja. De ha nincs bajod a tévével, szerintem ne frissítsd.

(#11785) macikos válasza Tomics (#11762) üzenetére


macikos
addikt

LCD-nél beégés? :O Ezt ugye nem gondoltad komolyan?

(#11786) gyugyo79 válasza macikos (#11785) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pedig van. Céges monitornál elég sokkal találkoztam már de a legjobb általam látott az az volt aminek a jobb felső sarkában a wow (egy játék) minimapja volt beégve.

(#11787) akos_1984


akos_1984
tag

Ugy nez ki, hogy 32D5000 lesz a befuto.

Akinek ilyen van, volt barmilyen negativ tapasztalata ezzel a tipussal kapcsolatban?

(#11788) Freestyle79 válasza macikos (#11785) üzenetére


Freestyle79
tag

Megerősíthetem én is. Statikus kép a monitoron heteken keresztül. Reboot-nál simán látszik a kép kontúrja. De kikapcsolt állapotban ez megszűnik.....

(#11789) Freestyle79 válasza nightshadow (#11776) üzenetére


Freestyle79
tag

Az én C6900-asom ilyen Katt

(#11790) vlevi válasza Freestyle79 (#11788) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Statikus kép a monitoron heteken keresztül."
Mondjuk Taskbar? Start gomb? Éveken át kinnt volt ez a statikus kép a monitoromon, de semmi beégés. 2004-es kiadású az a Samu LCD moncsi, ami még mindíg megy, világéletében XP volt rajta, azaz, elég statikusnak mondható a taskbar és a start gomb :D

(#11791) Freestyle79 válasza vlevi (#11790) üzenetére


Freestyle79
tag

Értem én úgy, hogy akár fél évig 0-24-ben ugyan az a program.
Igaz régebbi, 710N és hasonló típusú Samsung monitorok, amin a Samsung LCD main lapok funkciós tesztprogramja fut. Hidd el, saját szememmel láttam ilyeneket. Bár már a mostani monitorokon nem rémlik, hogy ilyet láttam volna, de lehet csak megszoktam már. :)

(#11792) vlevi válasza Freestyle79 (#11791) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ok, de azért az már igencsak extrém felhasználás. Hogy hónapokon keresztül plakátnak használjanak egy monitort, és ne változzon rajta a kép, és ki se kapcsolják 1-1 órára.
Átlag felhasználó ilyet nem csinál, ha van egy kis esze.

(#11793) Tomics válasza macikos (#11785) üzenetére


Tomics
addikt

De, legutóbb le32d550-nél volt ilyen probléma, 1 óra után beégett simán 10ből 8...
nem jellemző, de bizonyos paneloknál előfordul

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#11794) jegenye77 válasza Freestyle79 (#11789) üzenetére


jegenye77
addikt

Ennyit a sz@r edge-led felhősödéséről. :C

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11795) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Szervusztok!
Még korábban írtam, hogy betegeskedik az LE32C450 tévénk. Lehet ideje lesz meglátogatni vele az üzletet. Viszont az a problémám, hogy ha esetleg cserét határoznak meg, akkor mire cserélhetik? Pl. ha nincs raktáron már C450-es, akkor adhatnak pótdarabként D450-est? Azért kérdezem ezt, mert láttam már élőben D450-est és nekem gagyibbnak tűnt. Pl. kevesebb HDMI port van rajta. Esetleg tudtok véleményt mondani a D450-esről?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ui. Kicsit csalódtam a Samsungban. A képe gyönyörű a tévének ( legalábbis számomra ), de ez, hogy fél évet se bír ki, kicsit gáz szerintem :U

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#11796) Murphistic válasza Tomics (#11793) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Jó ilyet tudni. Én is kamunak vettem a használati utasítás szövegét, hogy beéghet a kép. Ezek szerint nem szabad feleslegesen okoskodni.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#11797) wwenigma válasza jegenye77 (#11794) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mákja volt. Az ellenkezőjéről kell videjó? ;]

Más. Mit javasoltok LCD TV tisztitasra? Kijelző+körülötte mindenhol. Talan ez jo lenne? Vagy ilyen occsóbban.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11798) botiking


botiking
csendes tag

Egy kis infó a SamuTV + Média lejátszásról.

Mivel nincs kedvem beruházni egy külső vinyóra, így wifin keresztül osztom meg a filmeket a tévével. Tök jól működik, persze van 1-2 film, ahol elő kell venni az mkvmerge progit.

Egy dolog aggasztott:
Többen mondtátok, hogy megéri beruházni egy média lejátszóra + winyóra annak érdekében, hogy ne legyen hajmeresztő az áramszámla.

Namármost lemértem fogyasztásmérővel a laptopom fogyasztását: 25-30watt töltés közbe. Ehhez képest egy média lejátszó 15wattot eszik. Viszont a média lejátszó + vinyó az körülbelül 15+15ezer lenne, azaz 30ezer.
Egy kWh áram az 45 forint. Tehát a média lejátszó + vinyó befektetés kb. 666 órányi folyamatos használat alatt térülne meg. Ez a szám pedig valójában, napi 3-4 órányi használat esetén kb 170nap alatt térülne meg.
És mivel a laptop gyakran megy (akár nézem a tévét, akár nem), így arra jutottam, hogy felesleges egy külső média lejátszó ;)

A formátumkezelési, hangsáv és áramfogyasztáson túl van valakinek érve a média lejátszó mellett?

botond

(#11799) wwenigma válasza botiking (#11798) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Olyan ééééééééééééééédi. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11800) botiking válasza jegenye77 (#11794) üzenetére


botiking
csendes tag

Ez ilyen.Simán együtt lehet vele élni (vagy csak az én szemem rossz...) :R

botond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.