Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Tomekk. válasza sokadikgab (#10545) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Létezik egyáltalán olyan TV, mert magyar webshopokon kívül sehol sem találni infót róla? :DDD

(#10552) villamos


villamos
őstag

Viszont ha a távirányítót nyomkodod, a bal alsó led aktivizálódik. Akár meg is lehetne moddolni a készüléket, a jobboldali led helyére betenni egy kicsit nagyobb fényerejűt, és el lehetne helyezni középen, így világíthatna a díszcsík.
Csak kérdés, hogy ki olyan idiot, aki a vadonásúj tévéjét szétbarmolja egy ilyen hülyeségért... :))
Egyébként véleményem szerint ez a bordó árnyalat nem illik igazán a készülékhez, helyette egy hasonló sötét kék jobban mutatna, meg a samu színe is kék. Szerencsére nem is igen látszik...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10553) Zoli-206


Zoli-206
senior tag

Sziasztok,

Bocsánat, hogy ide írom, de a DVD fórumban (amit találtam) elég gyér az aktivitás :)

DVD lejátszót szeretnék vásárolni, C530-as TV-hez.

Ami szempont: HDMI, USB, HD felkonvertálás

A Samsung DVD-C550 és Samsung DVD-D530 között gondolkozok.

Esetleg van valakinek tapasztalata bármelyikkel is? Ill. hasonló árban van-e amelyiket jobban megéri megvásárolni?

köszönöm :R

(#10554) snefftamas válasza Zoli-206 (#10553) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Miért nem veszel blu ray lejátszót? Most láttam sonyt a Duna pláza saturnban 20 k ért.
Ua megbirkózik DVD lemezekkel is.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10555) Willie


Willie
őstag

Ma megjött az LE40C650, kitűnő készülék, nagyon elégedett vagyok vele, csak egy valamit nem értek, hogy miért kaptam hozzá egy angol konnektorhoz passzoló gyári tápkábelt illetve egy nem gyári sima tápkábelt?
Illetve miért van a menüben az országom megadásánál csak Nagy-Britannia, Írország.
A tévét egyébként a 220V webshopból rendeltem meg.

Van valakinek valami ötlete, hogy most ez miért is van?

(#10556) Willie válasza Willie (#10555) üzenetére


Willie
őstag

Szerkeszteni már nem tudtam a hozzászólásomat, így a másik kérdésemet ideírom, a szerviz menübe belépve az LE40C650-ben a panel típusa 40D1UF0C ez jó vagy rossz?
Előre is köszönöm az előzőre illetve erre a választ.

(#10557) canniball válasza Willie (#10556) üzenetére


canniball
nagyúr

CMO panel, és ha elégedett vagy vele akkor természetesen nem rossz. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10558) #16155904 válasza Willie (#10556) üzenetére


#16155904
törölt tag

Hát, az CMO-s panel lesz. A papírforma szerint nem tartozik a legjobbak közé. (Csak olvastam, tapasztalatom nincs vele.)
De szerintem nézd a tv-t, biztos nincs látható gondja. Betekintési szög, és a gyenge kontraszt amit hátrányként említenek. De hogy ez valójában mennyire észrevehető... nem tudom, nem láttam még ilyent.
Szóval, biztos, hogy jó az is. Panellottó az van, de vackot talán nem mernek eladni.

Ha tetszik a képe, ne is foglalkozz a panel típusával.

[ Szerkesztve ]

(#10559) Willie


Willie
őstag

Értem, köszi. A gyenge kontraszt az szerintem meg van. Van még esetleg valaki akinek ilyen panel van a tévéjében? Illetve tudna valaki valami jó beállítást adni nekem?

Illetve még mindig érdekelne, hogy miért kaptam hozzá egy angol konnektorhoz passzoló gyári tápkábelt illetve egy nem gyári sima tápkábelt, amit utólag tehettek a dobozba?
Illetve miért van a menüben az országom megadásánál (nem a nyelvi menürész) csak Nagy-Britannia, Írország?
A tévét egyébként a 220V webshopból rendeltem meg.
Van valakinek valami ötlete, hogy most ez miért is van?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10560) Willie válasza #16155904 (#10558) üzenetére


Willie
őstag

http://www.google.hu/search?q=40D1UF0C&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

Amúgy nem igazán van sok találat erről a panelről... :S Kifogtam egy gagyi panelos tévét?

[ Szerkesztve ]

(#10561) BBéci válasza Willie (#10559) üzenetére


BBéci
titán

Az a cég szürkeimportból származó tévéket (és egyebeket) árul, nem adnak hozzá hologramos Samsung Magyarország garancialevelet, ha elromlik, a boltba kell visszavinni, ahonnan külföldre szállítják javításra. Ez akár 3-5 hétbe is telhet.
Remélhetőleg sem a DVB-C, sem a DVB-T vétellel nem lesz gondod, az országbeállítás miatt!
A helyedben élnék a vásárlástól elállás jogával!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10562) Willie válasza BBéci (#10561) üzenetére


Willie
őstag

Létezik ilyen? Hogyan élhetek vele?

(#10563) BBéci válasza Willie (#10562) üzenetére


BBéci
titán

Visszaviszed és közlöd, hogy nem kívánod megtartani, adják vissza a pénzedet. Indokolni nem szükséges. Ezt 8 napon belül teheted meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10564) cc_rider


cc_rider
csendes tag

Értem és köszönöm!

NAgyon jó készülék!

(#10565) #41750016 válasza vlevi (#10550) üzenetére


#41750016
törölt tag

Vagy ha bármivel megvilágítod hátulról!

[ Szerkesztve ]

(#10566) botiking válasza Willie (#10555) üzenetére


botiking
csendes tag

Azok a tévék, amelyek neve LE-vel kezdődik, - mint a Te esetedben - azokat az egyesült királyságba szánják. Ami neked jó, azok az UE kezdetű tévék... és igazából van UE40C650 is, szóval nem értem, miért LE-t választottál. :)

botond

(#10567) Willie válasza BBéci (#10563) üzenetére


Willie
őstag

A pénzemet egyből megkapom? Igaz 8 munkanapról beszélünk? Magyarán a szombat, vasárnap nem számít bele?

Tudtommal az LE40C650 az LCD-t jelöli, míg az UE40C650 a LED televíziókat.

[ Szerkesztve ]

(#10568) flexxx2


flexxx2
őstag

Le-32 c530on gondolkodom, az usb media lejátszóról kellene vélemény, hogy mit tud: divxek, feliratok, mkv 720p/1080p akadásmentes-e, upscale avinál :) nézegettem a netet de nem nagyon vesézik ki ezt a részét.

(#10569) nightshadow válasza botiking (#10566) üzenetére


nightshadow
veterán

Azok a tévék, amelyek neve LE-vel kezdődik, - mint a Te esetedben - azokat az egyesült királyságba szánják. Ami neked jó, azok az UE kezdetű tévék... és igazából van UE40C650 is, szóval nem értem, miért LE-t választottál.

Ezt rosszul tudod. Ha ez így lenne, ahogy írod, akkor mit keres a magyar Samsung oldalon az összes „brit” modell? :) [link]

LE- Európai CCFL-es LCD
UE- Európai LED-es háttér világítású LCD
LN- Észak-Amerikai CCFL-es LCD
UN- Észak-Amerikai LED-es háttér világítású LCD

[ Szerkesztve ]

(#10570) Carlo009 válasza Willie (#10559) üzenetére


Carlo009
tag

Az enyémben AA03 panel van. Ez AUO panel. Miért ilyen panelost hoztak, miért, miért??? Ááááá!!! :W :W Azóta is átkozom magam!!!! Miért??? :W :W SQ paneles kellett volna!!!
Ááááá!! Ökör vagyok, soha nem bocsátom meg magamnak!!

Van még itt valaki, akinek AA03 paneles c650-ese van? Mik a tapasztalatai vele?

(#10571) botiking válasza Carlo009 (#10570) üzenetére


botiking
csendes tag

Akkor sorry a fals infóért :W

botond

(#10572) BBéci válasza Willie (#10567) üzenetére


BBéci
titán

30 napon belül kötelesek visszautalni/adni a pénzedet. A 8 napos időtartam munkanapokra vonatkozik. Keresd meg az erre vonatkozó rendeletet! Ide a topikba is többször belinkelték.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10573) Willie válasza BBéci (#10572) üzenetére


Willie
őstag

Rendben van, köszönöm.

(#10574) Zoli-206 válasza snefftamas (#10554) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Egyike vagyok azoknak akik nem estek hasra a Blue Ray-től :)

Ill. nem szeretnék beruházni íróra és a lemezek is jóval drágábbak mint a dvd és a lényeg ott is ugyan az: a film :)

Egyébként a PC-vel össze van kötve HDMI-vel, ha nagyon "villogni" akarok a képminőséggel az ismerősöknek akkor rátolok egy 40 gigás filmet és annyi :), de nekem nincs rá szükségem, ezért keresek csak DVD lejátszót.

(#10575) didros válasza Carlo009 (#10570) üzenetére


didros
senior tag

Szintén 220volt-os beszerzés? Szerintem inkább csak a tudat fáj, hogy nem a "jobbik" paneles a készüléked. Lehet nem is vennéd észre a különbséget ha egymás mellett látnád a két különböző paneles tv képét.

(#10576) Carlo009 válasza didros (#10575) üzenetére


Carlo009
tag

Kalocsai dream bolt volt.

[ Szerkesztve ]

(#10577) BBéci válasza Zoli-206 (#10574) üzenetére


BBéci
titán

A PC-d nem tud lejátszani DVD-t?

Én sem estem hasra, de amióta 1080-as filmeket is tudok nézni, (legalább 50 db várja, hogy időm legyen rájuk) még elvétve sem veszek elő DVD-t. Sajnos csak porfogók a polcomon.
Inkább letöltöm 720p változatban, mint például nemrég a Halál 50 óráját.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10578) jupp008 válasza Carlo009 (#10570) üzenetére


jupp008
senior tag

Szia,

nekem AA -s 46C650 -es TV van, és meg vagyok elégedve vele...semmi hibát nem találok benne. Minimális felhősödés a jobb oldalon, de ez csak akkor látszódik ha oldalról nézed és másodpercekig tök sötét a képernyő, szal átlag felhasználás mellett nem látható. Ne aggódj, ha szép a képe akkor tök fölösleges ezen rágnod magad. Sztem egy kicsit túl van lihegve a panel mizéria ezen a fórumon...nem feltétlen jelenti azt a más panel, hogy egy tök szar TV -t vettél :)

(#10579) jupp008 válasza Zoli-206 (#10574) üzenetére


jupp008
senior tag

"Blue Ray" :))

(#10580) krisztofer55


krisztofer55
tag

Sziasztok!

Előre is bocsánatot kérek - gondolom ezt a kérdést előttem már százan feltették!

Nagyon rég szeretnék már beruházni egy TV-re. A szobám - és a pénztárcám - kellő mértékben kicsi ahhoz, hogy nagyobb (40" körüli) tv-t nézzek - 32"-ban gondolkoztam mindig is.

Ami a lényeg lenne, hogy főleg monitorként szeretném használni - előtte ülve -, főleg játékra ( fps, autós szimulátor) Másodsorban filmezni, harmadsorban pedig tv adásokat "bámulni". A szobám mérete kb. 3x3m. A filmezés közbeni távolság kb 2-2,5m, monitorként kb 1 m. Jelenleg egy 22"-os monitort használok mindenre. :B

Az általatok már oly sokat emlegetett - és nagyon közkedvelt - típust a C650-et néztem ki, abból is a legkisebb változatot a 32"-t. ( az olcsóbb kategóriás LED tévékről lebeszéltek a "szellemvilág" miatt :D )

Kérdésem lenne, hogy ez a típus véleményetek szerint meg fog felelni az általam említett "feladatok" betöltésére? Monitorként mennyire használható?

Köszönöm előre is a választ! :R

[ Szerkesztve ]

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#10581) Zoli-206 válasza BBéci (#10577) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Dehogynem tud :) De amikor már félálomban vagyok és kikapcsolnám egy mozdulattal az egészet, lusta vagyok felállni, odamenni, leállítani :DDD

Meg viszonylag elég nagy teljesítményű a gépsas, feleslegesen fogyasztaná 1 dvd miatt az áramot, lehet hülyén hangzik, de nem kenyerem a pocséklás :D

Kicsit konzervatív is vagyok, szeretem megfogni a lemezt és betenni az asztali lejátszóba :D

Blue Ray-re pedig sajnálok 2x többet kifizetni mert tudom, hogy nem használnám ki :B

(#10582) BBéci válasza Zoli-206 (#10581) üzenetére


BBéci
titán

Mihez képest fizetnél kétszer többet? Az említett 20000 feléért vennél DVD-játszót?
Egyik sem jó ötlet, gagyi a húszezres Blu-ray-lejátszó és a feléért kapható DVD-játékos is.
Én is konzervatív vagyok, szeretem a lemezeket, de összehasonlíthatatlanul egyszerűbb, kényelmesebb médialejátszóhoz csatlakoztatott merevlemezről lejátszani a filmeket, zenéket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10583) Zoli-206 válasza BBéci (#10582) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Ahogy az első kommentben volt, a Samsung DVD-C550 és D530 -ban gondolkozok, az első 12k a második 14k. Szerintem egyik sem gagyi, pontosabban a célnak teljesen megfelel.

(#10584) snefftamas válasza BBéci (#10577) üzenetére


snefftamas
aktív tag

+1 a DVD számomra is már a múlt, valamit miután a br lemezek esni fognak (mert fognak) akkor még több értelme lesz a BR lejátszónak. Nem hiszem hogy egy BR lejátszó gyengébben adná le a DVD filmeket mint egy DVD lejátszó pláne ha nem 3 chipes DLP projektorra van kötve ahol ki jönnének a lejátszók minőségbeli különbségei :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10585) snefftamas válasza jupp008 (#10579) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Mi a bajod a kék sugárral? :))

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10586) snefftamas válasza krisztofer55 (#10580) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia!

A felhasználáshoz amit leírtál egy AMVA paneles 32C650 felelne meg jobban. A mogásfeldolgozás jobb a amva paneleken mint az spva-n.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10587) snefftamas válasza Willie (#10573) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Ha neten rendelted nem boltba vetted akkor élhetsz az elállás lehetőségével indok nélkül 8 napig. Nem tetszik a színe indokkal is. Neked kell biztosítani a visszaszállítást és kötelesek visszautalni a pénzed.

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10588) BBéci válasza Zoli-206 (#10583) üzenetére


BBéci
titán

Hányféle DVD-játszót hasonlítottál össze? Én rengeteget és hatalmas különbségek vannak a képminőségük között. Ráadásul a Samsung lejátszói sosem voltak az élvonalban, mindig le voltak maradva a Denon, Pioneer, Panasonic, Sony gépei mögött.
Egyébként a DVD-játszók ugyanúgy kihalóban vannak, mint a CRT tévék.

(#10584) snefftamas
Bármennyire furcsának találod, az a valóság, hogy a BD-játszók nem képesek annyira jó minőségben lejátszani a DVD-ket, mint az arra készített gépek. Persze azonos ár és minőségi kategóriát tekintve. CD-ket mindkettő készülékcsoport pocsékul szólaltatja meg. Kivéve a csúcskategóriás lejátszókat, mint például a Pioneer BDP-LX91.

Ha nem muszáj, ne írj 4 percen belül 3 hozzászólást, szerkeszd az elsőt!!!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10589) Zoli-206 válasza BBéci (#10588) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Az említett 2 lejátszót hasonlítottam össze. (paraméterek alapján) Nagyobb összeget nem szeretnék kiadni egy esetleges jobb képminőséget produkáló Pioneer vagy Denon-ért éppen azért, mert kihalóban a technika :)

Esetleg még szóba kerülhet a Pioneer DV-220V

[ Szerkesztve ]

(#10590) gyugyo79 válasza Zoli-206 (#10583) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha az esti filmet pld.: media player classic home cinema -val nézed akkor be tudod állítani, hogy a film végén kapcsolja ki a géped.A tv-be meg sleep timer és meg se kell mozdulnod, el is aludhatsz a filmen. Elég sok filmet megnézhetsz így mire kifizeted villanyszámlába az a 10k Ft-ot amit a dvd playere költenél csak azért hogy a villanyszámlán spórolj (számolj utána) ...
Főleg, hogy a dvd player kikapcsolva is fogyaszt egy minimálisat és akkor meg ahhoz kéne felkelned, hogy kihúzd a konnektorból ...
Én amúgy már nem vennék csak sima dvd lejátszót.De persze ez a te döntésed.

(#10591) BBéci válasza Zoli-206 (#10589) üzenetére


BBéci
titán

Nem akarlak rábeszélni valami drága készülékre, csupán felvilágosító célzattal jegyeztem meg, hogy olcsó húsnak híg a leve.
Az a Pio jónak tűnik.
Paraméterek alapján nem lehet kép és hangminőséget összehasonlítani. Na jó, egy HQV Realta chip már jelent valamit. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10592) Zoli-206 válasza gyugyo79 (#10590) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Tisztában vagyok vele, hogy lehet 1000 féle módon időzítve kikapcsolni a gépet és a TV-t. A lényeg itt az volt, hogy DVD lejátszót szeretnék venni és szerettem volna találni olyat akinek a 2 típusról van tapasztalata. Ha akarnám, akkor az autót is rákötném a TV-re, de nekem DVD lejátszó kell, asztali, akkor is ha elavult :D

Zenét ilyen alibi kütyükkel amúgy sem hallgatok (arra ott van az Onkyo és a Mission) :K

Azért köszönöm, hogy próbáltatok segíteni :R

(#10593) snefftamas válasza BBéci (#10588) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Neharagudj de miért zavar hogy hány percen belül hány hozzászólást írok? A szerkeszteni nem szeretnek mivel iphonen eleg macerás.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10594) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Szeretném kérni valamelyik lelkes felhasználó segítségét abban, hogy hogyan lehet a samsung c650-re a youtube-ot HD-t rávarázsolni. Szóval, hogy a youtube videókat HD-ban nézhessem. Régebben lexuska azt írta, hogy a szlovák oldallal lehetséges, de azóta sem tudtam meg többet.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#10595) nfsu17 válasza snefftamas (#10593) üzenetére


nfsu17
veterán

Pedig ez a szabály:
"ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat."

Még "ájjfónosoknak" is kell szerkeszteni, azok sem kivételek. Ha meg macerás, vegyél normális telefont.

[ Szerkesztve ]

(#10596) snefftamas válasza nfsu17 (#10595) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Telefonom normális es nem jutott eszembe semmi hanem másik témához szóltam hozza ha nem tetszik tiltáss ki! Részemről téma lezárva.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10597) BBéci válasza snefftamas (#10596) üzenetére


BBéci
titán

Ne kapd fel a vizet, hanem tartsd be a fórum szabályait!
Nem hiszem, hogy az ájfon butább lenne, mint az én ZTE Blade telefonom, amivel ugyanúgy működik a szerkesztés, mint PC-vel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10598) snefftamas válasza BBéci (#10597) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Nem kaptam fel csak nehezen tolerálom a gúnyos válaszokat, illetve nem az elkezdett hozzászólásomat javítgattam újra és újra hanem másik témához szóltam hozzá. Szerkeszteni szoktam persze de egy hozzászólásban 4 témához nem szeretnék válaszolni de ha öt percenként lehet csak fórumozni majd próbálkozom észbe tartani.

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10599) canniball


canniball
nagyúr

Továbbra is érdekelne: honnan tudom meg melyik fw dolgozik a készülékben, kell/lehet-e azt frissíteni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10600) #16155904 válasza canniball (#10599) üzenetére


#16155904
törölt tag

A legelső sor tartalmazza.(Service menübe belépve)
Hogy érdemes-e frissíteni, annak nézz utána. Van rá példa, hogy a "frissítés" csak hekkelés elleni védelmet tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.