Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) JaniACE válasza GoZoL (#10303) üzenetére


JaniACE
tag

Szia.
A program használati útmutatója példával is -> Itt. Néhány pontban módosult azóta mióta írtam:
A 10-es pontban írttal ellentétben nem lehet a jellegzetes stringeket lementeni, hála a kellően csicsás, de szerintem elemzabálóbb és felhasználó-barátlanabb inputfelületnek.
A 12-es pontban a listaléptetés már működik, viszont ha weboldal esetén nem jelenik meg, akkor a lefelé gombbal elő lehet csalni (talán...). Vigyázni kell a flash-tartalmú oldalakkal, időnként belefagy az oldal legenerálásába, és rosszabb esetben csak áramtalanítás után fog újra reagálni a tévé.
A 13-as pont kiegészül a p.size gombbal, lehet variálni a képarányt/méretet. Egyes videóknál nem működik a tekerés, előszeretettel le is fagy olyankor.
A 15-ös pontot el lehet felejteni.

RSS-hez azt a linket kell beírni, amit az aktuális oldal rss-linkjében van: pl a blog.hu oldalaknál keresni kell a 'RSS 2.0 bejegyzések' linket, és azt kell megadni a netplayernek - például: http://iddqd.blog.hu/rss
Végül is az rss az xml formátum. ;)
Rengeteg oldal hibásan, szétcsúszva, hibás karakterkódolással, rossz színekkel jelenik meg, de jobb mint a semmi. ;)
Interakció a weboldallal (írás, médialejátszás, stb..) nincs, csak a scrollozás lehetséges az oldal aljáig.

Szemezgethetsz azozo kolléga médiagyűjteményéből is -> Itt keress xml fileokat, például: radiojani.xmldátum: 2010.12.04. 6:08, létrehozta: A Zoli (1. verzió)
59 kB Letöltés
A 'Letöltés' linkből (https://sites.google.com/site/azozotv/rss/radiojani.xml?attredirects=0&d=1) a netplayerbe csak az xml-ig bell beírni: https://sites.google.com/site/azozotv/rss/radiojani.xml .

-----
@mamu#10308: Szóközt a jobbra nyílt lenyomva adhatsz a szöveghez.

[ Szerkesztve ]

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#10352) grabla válasza powerwade (#10324) üzenetére


grabla
csendes tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de ezzel a kábellel mit tudok csinálni amit nélküle nem? :)

Köszi a választ.

(#10353) JaniACE válasza grabla (#10352) üzenetére


JaniACE
tag

Samygo-s és egyéb hekkeléseket.
Ami jelenleg kimerül a csatornaváltásban.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#10354) snefftamas válasza UBO (#10348) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Azt javaslom, hogy ha Auchanba veszed akkor előtte bontasd ki a dobozt és nézd meg a matricát az oldalán ha a version numbernél SQ01,02,03 van akkor csapj le rá, ha AA01,02,03 akkor bontass ki egy másik dobozt. A Saturnba ezt bevállalták mikor megkérdeztem hogy ez járható út-e, próbálkozz meg az Auchannal is.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10355) UBO válasza snefftamas (#10354) üzenetére


UBO
csendes tag

Köszi az infót.
Mivel magyarázzam neki a bontást? mert gondolom jó érv kell nekik amit nem tudnak csak egy sajnáljuk nem bontható ki a többi vevő érdekében szöveggel v vmi hasonlóval elhárítani
Mit vesztek ha mondjuk AA?

[ Szerkesztve ]

(#10356) snefftamas


snefftamas
aktív tag

:W :W :R :Y :F :C :U :K :B ;) :P ;] :O :o :((( :(( :( :N :DDD :DD :)) :)) :)) :) gfizohiouuuiouoouoiöpolpöpi9öoi
jiioiip pépúépúő
kkképklplpéop
jkjkjlkéljllékkjlkpékléléáéűőálpoááápőp
ikjpopőopoőppő89poiőp9i
opipiüpo9ö9iü9öü9oü9oöü8p9üöü9üöü9üöü99
űip8ipöü9p9oüö9ö9ö
9u8ou
ioipöiü9ü
uououou
iipip
ipoőpúpúő
éáláőpéápéáűlpőúéáőiőlop
poőoőlpoőpő
oőoőo
oőo9oppoouopuu8uihugzgtr
uijukujkikizulploozikopikk uzuizzuz78uztiuitzouoipoékiokiozuoioi
ipipoipii
iukhuojoippppupoiplopuiztizooipooooooopopikpéuohunkuuihuloitliuzoiuouor8ozoioiuépzziuziuziuuh-ééééékjjéoékélkéáláélél-ékáoéloélűőéűé
kkűkkéáűé
úéé

é

pűoopőoőppppppúő9uiopoiéoűáűopiupiáiőálká
kéláőpőáŰl
uoépioluoulopoöiéppip
kuo79o89ööp8p8ö8ö9
öúöóúoöüóúö

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10357) didros válasza snefftamas (#10354) üzenetére


didros
senior tag

Az én készülékemen csak egy betűk nélküli 02-es volt az oldalsó matricán. lyen is van. Ma addig kukucskáltam a szellőző rácson, míg megtaláltam a lényegi infót: BN07-00801A LTF400HF15
Google szerint nyertem a lottón. :-) A képminőség valóban lélegzetelállító!

(#10358) snefftamas válasza snefftamas (#10356) üzenetére


snefftamas
aktív tag

ez a gyerek véleménye volt :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10359) snefftamas válasza UBO (#10355) üzenetére


snefftamas
aktív tag

semmivel az igazsággal SQ panel samu AA01 China panel. Nézd meg a kiállított darabon és ha ott SQ van akkor mond azt hogy ILYET kérek nem másfajtát...

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10360) #16155904 válasza didros (#10357) üzenetére


#16155904
törölt tag

Akkor már nem kell írnom, hogy jobban kukucskálj be. :)
Az enyém is O2-es a matricán, és csak akkor vettem át, mikor a rácsokon át benézve látható volt, hogy samu paneles.
A szerviz menübe természetesen csak a kiszállító távozása után tudtam belenézni, (készenléti állapotban. INFO, MENU, MUTE gomb megnyomása gyorsan egymás után) és ott is látszott, hogy samsung paneles. (40A1UF0C)

(#10361) canniball válasza BBéci (#10350) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem erőltetem, csak kihasználnám (másra úgysem tudom) mivel a kinézett TV hátán csak két HDMI van. Persze ez még képlékeny, csak előre érdeklődök hogy mire is számíthatok.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10362) Polemius válasza UBO (#10355) üzenetére


Polemius
aktív tag

Szerintem elég, ha azzal magyarázod: ha megteszik akkor eladtak ma már egy tv-t, ha nem teszik meg, akkor meg nem. Az ő zsebükre megy (legalábbis az osztályvezetők biztosan kapnak jutalékot).
Ha az eladó arra hivatkozik, hogy ő ilyet nem tehet, akkor beszélj az osztályvezetővel.
Meg akkor már lehet próbálkozni alkudni kicsit az árából. :)

Ne felejtsük el, hogy még tart a válság, sorra zárnak be a boltok (lásd most épp a Photo Hall).
Ha meg akarnak élni, akkor tegyenek azért, hogy náluk hagyd a pénzed, ne másnál.

(#10363) powerwade válasza grabla (#10352) üzenetére


powerwade
senior tag

Lásd egy korábbi hozzászólásomat [itt]

(#10364) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb?
40D550 vagy 40C650?

Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#10365) balu999


balu999
tag

Sziasztok
Kéne egy kis segítség . Szeretnék venni egy LCD v. LED tv-t nem a legnagyobbat , monitorként is használnám kb. 100000-110000 Ft körül . Ami nem cseszi szét a szemem .
Köszi

(#10366) UBO válasza Polemius (#10362) üzenetére


UBO
csendes tag

Köszönöm a tanácsot

(#10367) #16155904 válasza Csaby25 (#10364) üzenetére


#16155904
törölt tag

C650.

(#10368) BBéci válasza canniball (#10361) üzenetére


BBéci
titán

Elhibázott ötletnek tartom a VGA csatlakozást, azzal nem használnád ki a tévé tudását.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10369) UBO


UBO
csendes tag

Ha van egy creative p5800-as 5.1-es hangfalam (megélt már pár évet) azt "befogadja" a samu c650-es? talán még jobb mint a saját hangszórója

(#10370) hoffman_ válasza UBO (#10369) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Önmagában 5.1-et nem fogsz tudni rákötni direktbe. Kell valami közbülső eszköz, egy szimpla erősítő leginkább. De befogadni befogadja.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10371) BBéci válasza UBO (#10369) üzenetére


BBéci
titán

A tévéd hangját az optikai kimeneten keresztül érdemes erősíteni, az adja a legjobb minőséget.
A Creative nevű csodát hagyd a számítógéphez kötve!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10372) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Szeretnék venni C650-es tévémhez külső vinyót.
Tudnátok ajánlani valami jó vételt ?
1-1,5 terrás bőven elég lenne.....

Laca

(#10373) randras83 válasza laca71 (#10372) üzenetére


randras83
csendes tag

Samu StoryStation 1,5 TB olyan 20K, nekem ilyen van. Külső tápos 3,5"-es. Hibátlan.

/LIVE:MADJESUS83/

(#10374) balu999 válasza balu999 (#10365) üzenetére


balu999
tag

Ötlet , tanács ?

(#10375) snefftamas válasza laca71 (#10372) üzenetére


snefftamas
aktív tag

WD külső tápos:

http://www.argep.hu/product_1090305.html

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10376) didros


didros
senior tag

A 2011 januári firmware-t érdemes lecserélni a legújabbra? (c650)
Mennyi ideig tart kb. egy ilyen frissítés? Teljesen automatikus?

(#10377) didros


didros
senior tag

A TV Media Player-e nálatok sem látja a .mov fileokat? Átnevezéssel orvosolható a probléma? Mire kell átnevezni? (.avi?)

(#10378) powerwade válasza JaniACE (#10349) üzenetére


powerwade
senior tag

Mitol "europai" a keszulek? A root / hotelmode / service mode segitsegevel sem lehet elhitetni a TV-vel, hogy o mondjuk nem europai keszulek? Az rendben, hogy az internet@tv regiot atlehet tenni pl. US vagy UK-ra, de az nem vonatkozik a TV egeszere.

(#10379) ORCA58 válasza didros (#10377) üzenetére


ORCA58
addikt

MP4 -re nevezd át.

(#10380) Jrox23


Jrox23
csendes tag

le32c550 vásárlásán gondolkozunk (~90k huf)

ennél a típusnál is van az, hogy valószínűleg nem samsung paneles a tv? SQ akármicsoda...
vagy ez inkább csak a 650-es típusnál van?
mert így akkor elég lutri lenne webshop-ól rendelni

[ Szerkesztve ]

(#10381) Zedlog


Zedlog
csendes tag

Sziasztok,

Elég sokat bújtam a topciokat, és leszőkült a kör egy Samu UE37c6500-ra és egy Pana TX-L37E30-ra.

A Samu mellett szól a szebb kép, az USB kezeli az NTFS-re formázott vinyókat, mélysugárzó, picit olcsóbb is. Viszont olvasom a panel lottót, és úgy látom, hogy a 37-es méretben csak MVA panel van. Gondoltam, legyen akkor egy 40-es, 200-ba az is belefér, de ha jól látom, ott van PVA és MVA panel is. Tényleg annyira durva a különbség, mint ahogyan azt írják? Illetve az Ultra Clear paneltől is tartok a tükröződés miatt.

A Pana mellett szól, hogy van SD slot, felhősödésről nincs hír (attól még lehet, hogy létezik a jelenség itt is), USB-re lehet rögzíteni, viszont alacsony a kontraszt, és ami a legjobban idegesít, hogy csak FAT32-t kezel. Ezt sem akarom elhinni. Egy HD Tv-nél tényleg elkövetik azt a hibát, hogy csak max. 4 gigás fájlokat lát? Vagy ez szándékos lehet? Esetleg egy későbbi fw-ben ezt korrigálhatják?

Várom a véleményeket és a tanácsokat, hogy melyik mellett döntsek. Előre is kösz.

(#10382) GoZoL válasza JaniACE (#10351) üzenetére


GoZoL
senior tag

Köszi a segítséget!

(#10383) zzub válasza nfsu17 (#10286) üzenetére


zzub
csendes tag

Köszönöm a tippet. Végül megoldódott a probléma. Egy földhurok leválasztót kellett betenni a STB elé a koax kábelre és a kép hibátlan lett. Kár hogy 2 hétig tartott, mire sikerült eddig eljutni, de legalább úgy érzem, megdolgoztam a sikerért :DDD

(#10384) BBéci válasza Zedlog (#10381) üzenetére


BBéci
titán

Honnan veszed, hogy a Pana nem kezeli az NTFS merevlemezeket? A VT30 vidáman elvan velük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10385) Zedlog válasza BBéci (#10384) üzenetére


Zedlog
csendes tag

A digitalversus-on írták az l37e30 típusra mint negatívum.

(#10386) BBéci válasza Zedlog (#10385) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint az olcsóbb modellek médialejátszója butább. :(
A BDT 310 is csak NTFS-t ismer, viszont a feliratok mögé takarást tesz, amit a csúcs tévéjük nem tud. A fene se érti ezeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10387) Zedlog válasza Zedlog (#10385) üzenetére


Zedlog
csendes tag

(#10388) snefftamas válasza Zedlog (#10381) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia!

37-es méretben nem gyártanak spva panelt, így abban max amva panelt szerelnek. A különbség a kettő közt azért nem mondanám, hogy "durva" mindkettő szép képet produkál, spva kicsit mélyebb fekete, nagyobb betekintési szög viszont gyengébb mozgásmegjelenítés így játékokhoz inkább az ajánlott. 40" méretben kaphatsz ilyen-olyan panelt is ott is jelen van a lottó.

Az UCP-nek inkább örülj mint, tarts tőle növeli a kontrasztot jó hatással van a színekre és a feketére. Nekem semmi bajom nem volt a "tükröződéssel".

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10389) didros


didros
senior tag

Van arra esély, hogy egy mezei tp-link usb wifi adapterrel beümezeljem az internet@tv-t?

(#10390) randras83 válasza Zedlog (#10381) üzenetére


randras83
csendes tag

Nekem 37C650-em van ami AA01, láttam sq paneles 40-est, lehet tényleg szebb a képe, de azért az AUO-s sem "szar", sőt teljesen rendben van. Én hanyagolnám a Panát, leginkább a 4 GB-os korlát miatt, ha fontos a media-tudás, akkor szerintem samu.

/LIVE:MADJESUS83/

(#10391) randras83 válasza didros (#10389) üzenetére


randras83
csendes tag

próbáld ki, nekem netgear-es usb stickem van, bedugtam és semmi...szóval maradt a cat5e.
:))

/LIVE:MADJESUS83/

(#10392) Zedlog


Zedlog
csendes tag

Köszönöm az infókat. Én is hajlok a Samu felé.

(#10393) need


need
addikt

Üdv...
este már sikerült lerakni a hajamat vagy 2x :O

kellene kis segítség... mégpedig..
csak röviden..
Samu C650 tévém van..
Tegnap jött el a napja hogy kicsit foglalkozzak a tévével..!
Pendriveröl felraktam a májusi firmet.. gondoltam akkor indítok egy új csatorna keresést!
Egyébként Digi a tévé szolgáltatóm..!
A keresésbe csak a digitális keresést indítottam.. meg is találta a csatornákat de érdekesen..
pl. az M1 megvan simán 2x Hd-ba is 2x a rádiók is megvannak 2x ugyan az!
Szintén ez van a Duna tévével!
Hogy a bánatosba lehet kitörölni a csatornákból amit 1-nél többször vannak meg..???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10394) balu999


balu999
tag

Sziasztok
Kéne egy kis segítség . Szeretnék venni egy LCD v. LED tv-t nem a legnagyobbat , monitorként is használnám kb. 100000-110000 Ft körül . Ami nem cseszi szét a szemem .
Köszi

(#10395) snefftamas válasza balu999 (#10394) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia!

Én monitornak IPS panelest használnék (lok is). Egyik samu sem az. Különben egyik lcd sem cseszi szét a szemed :) De ha samu akkor nézegess a C530-C650 kategóriában 37" méretben ajánlott a monitor használat miatt.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10396) azozo válasza need (#10393) üzenetére


azozo
senior tag

Bocsi ja hogy mindenből kettő :k
Melyik firmware?
3008-as? vagy 3009-es?

Mert adják nornál és HD felbontásban is :DD
Inkább örülök neki legalább HD is adják :)

Csatornákat lehet szerkeszteni,de inkább készits egy kedvenc listát a jobb csatornákról ;)
Egyszerübb kényelmesebb

[ Szerkesztve ]

(#10397) need válasza azozo (#10396) üzenetére


need
addikt

eddig is adták hd felbontásban de miért van ugyan az a csatorna 2x HD 2x simán..?!?
nekem bőven elég egy sima és egy HD!!!

3009.2 van fent..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10398) azozo válasza azozo (#10396) üzenetére


azozo
senior tag

Akkor még jó hogy nem frissitettem 3007.1-es van nálam..
:F

[ Szerkesztve ]

(#10399) didros


didros
senior tag

[link]
Valaki próbálkozott már a fentiekkel? Eredmény?

(#10400) randras83 válasza need (#10393) üzenetére


randras83
csendes tag

A legegyszerűbb, ha csinálsz, egy teljes keresést, aztán exportálod a listát USB-re, számítógépen meg megszerkeszted a Samsung Channel List PC Editor-ral [link] én így csináltam. Ja és persze visszatöltöd.:)

/LIVE:MADJESUS83/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.