Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Treff


Treff
aktív tag

Na uraim, mára sikerült odáig jutnom, hogy addig és olyan sokat olvastam szerte a netem C530 és C650 ügyben, hogy mostanra halvány lila f*ngom sincs, milyen tv-t vegyek. Túlolvastam magam a témában. :F

It a fórumban és 1-2 másik tesztben azt mondják, SPVA-s paneles kell, mert annak jobb a képe, feketéje és kontrasztja, mint az MVA-snak.
Egy másik tesztben azt írják, MVA-nak ugyanolyan jó a feketéje és kontrasztja, sőt nagyobb a betekintési szöge, mint az SPVA-nak (Itt olvasható)

Egyik helyen azt írják, nagyon jó az SD adás képe (32C650), a másik helyen azt, hogy nagyon vacak (40C650).

Többször azzal találkoztam, hogy nagyon jó a C530 betekintési szöge, itt meg azt írják, igen gyenge.

Ja és tán mind a C530, mind a C650-re azt olvasni a fenti 2 teszten, hogy az SD és HD adásoknál sok apró részletet elmos a tv.

Van, ahol azt írják, egész jó a C650 hangja, van ahol azt, hogy erőtlen és kevés a többi LCD tvhez képest. Ugyanez a helyzet a C530-ra is.

Szóval túl sok a kérdőjel, túl sok az ellentmondás, teljesen összezavarodtam. :W
Ráadásul eddig úgy voltam, 32 collos akarok, de arra azt mondjátok, kicsi lesz 2,7m-ről (főleg sima tv adásokhoz kell, néha 1-1 film), 37 collban meg csak MVA panel van, ami elvileg nem olyan jó, 40 collos meg bazi nagy, ráadásul 40C650 fényes képernyő, tükröződik, mint állat. Áhh, elegem van... :O

(#10802) canniball válasza Treff (#10801) üzenetére


canniball
nagyúr

"...2,7m-ről...40 collos meg bazi nagy..."
Kb. 3m-ről nem érzem hogy nagy lenne a 46", sőt... ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10803) Treff válasza canniball (#10802) üzenetére


Treff
aktív tag

nekem zavarja és fárasztja a szemem a túl nagy képernyő

[ Szerkesztve ]

(#10804) suhanojoe


suhanojoe
csendes tag

sziasztok!
tudna segiteni abban valaki ,hogyan tudnám megoldani a samsung le46c580 tv-nél ha rádugok egy fejhallgatót akkor ne vegye le a hangot a hangszórórol.

(#10805) snefftamas válasza Treff (#10801) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Az elet sokkal egyszerűbb lenne ha nem szivavatne a népet a Samsung vagy nem olvasnal teszteket es furomokat :). A két tv közül igazából nem lehet biztosra menni hogy melyik a jobb a panel mizéria miatt. De az spva mindenben jobb az amva nel kivéve a mozgasmegjelenitest. Hogy kotrasztban ua lennének hat az spva csak 2xnagyobb kontraszttal bír. A távolság miatt ne aggódj min 40" bőven elfog menni oda. Nekem 50" van 2.7 méterre. Szóval barmelyikek is választod meg mindig jobban jársz mint az edge ledes tvknel. Vedd az olcsóbb es nagyobbat meg egy média playert hozza. Vagy a dragabbat mp nélkül :).

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10806) Anonymus23 válasza Treff (#10801) üzenetére


Anonymus23
veterán

40C650-esem van, és csak a tükröződéssel kapcsolatban jegyezném meg.
Az Ultra Clear panellel sokkal élesebb a képe szerintem mint a normál panellel. A tükröződésről meg annyit, hogy attól függ, hogy milyen szögben esik rá a fény. A régi CRT TV-m pl sokkal jobban tükröződött, csak annyi a különbség.

Megmondom őszintén eleinte én is féltem, hogy mennyire fog látszani, de fényes nappal sincs vele gondom, igaz a TV síkja merőleges az ablakra, így ezzel sosem volt semmi bajom.

;) - The Power of the Light Side

(#10807) gyugyo79 válasza canniball (#10798) üzenetére


gyugyo79
addikt

Most komolyan szerinted a felhasználók hány százaléka használja így a TV-t? Szerintem jobban zavarná így a nagyon nagy többséget az általad kitalált gomb csere mint az ahogy ez most +2 gomb nyomással meg van chlist -> A (piros gomb) és kiválasztod amelyiket használni szeretnéd ... Főleg, hogy így ahogy szerinted logikátlan pont ott van rögtön az új forráshoz választható csatorna lista is.Viszont akit ez így zavar nyom egy tools ->fel->jobbra gombot és már váltott is (bekapcsolt pvr-el 2 db fel gomb). Gondolj bele mi lenne ha minden ilyen funkcióra lenne egy gomb a távirányítón. Vagy ha valaki a játékhoz be szokta kapcsolni a játék módot annak mennyit kell nyomkodni a távirányítót mire megvan pedig azt biztos többen használják mint egyszerre a dvb-t -t és c -t.

(#10808) eroltetett válasza tothbe (#50) üzenetére


eroltetett
csendes tag

Igaza van gurigainak angol alap minimum .. de lehet kevés is

(#10809) bozsozso válasza canniball (#10798) üzenetére


bozsozso
őstag

köszönöm válaszod

(#10810) canniball válasza gyugyo79 (#10807) üzenetére


canniball
nagyúr

Erről jut eszembe: a [tools] gomb "tartalmát" esetleg személyre lehet szabni valahogy?

Illetve a közszolgálati csatornák saját műsorai mind HD minőségűek vagy csak egy-kettő amit külön jelölnek is?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10811) gyugyo79 válasza canniball (#10810) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem lehet személyre szabni.
Csak egy-kettő amit külön jelölnek is.De jobb a minősége annak is amit felkonvertálva adnak mint az sd-nek.

(#10812) vagyula válasza Anonymus23 (#10806) üzenetére


vagyula
senior tag

Nekem is 40C650-esem van és napfényben szerintem kicsit zavaró a tükröződés(nekem legalábbis), de hát filmet nézni tök sötétben igazán jó :) (Meg hát azért van a redőny)

miui.hu

(#10813) CHROMED7 válasza suhanojoe (#10804) üzenetére


CHROMED7
tag

Szia!

Ugyanez a jelenség C8000-en is... :(
Annyit tudtam csinálni, hogy az audio out-ba dugtam, így most van hang a TV-n is, meg a fejhallgatón is. Cserébe viszont ez nem erősített.

Megoldás?
Majd veszek egy ócsó külső erősítős hangfalszettet csak emiatt :F

(#10814) canniball válasza gyugyo79 (#10811) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor itt van a kutya elásva. Tegnap ugyanis nyomtam egy kábel: digitális+analóg hangolást, talált egy-két digit csatornát köztük az m1HD-t, amire írta is az [info] hogy 1080i; láthatóan jobb volt a minőség mint analógon (ellentétben pl. az SD TV2-vel, az ugyanúgy sz@r) de nem tudtam úgy megszámolni a bemondó hajszálait mint pl. Big Buck Bunny bajszát. Pedig úgy emlékeztem egyszer valamelyik m1-vezér büszkén mesélte hogy ők már HD kamerákkal dolgoznak így az átállás a saját készítésű műsoroknál adott, csak azok a nagy felbontású műsorok kerülnek/kerülnének többe amit úgy kell megvenniük...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10815) 1egal válasza suhanojoe (#10804) üzenetére


1egal
tag

Ezt javaslom:[link]
Nem olcsó,de nálam bevált.....

[ Szerkesztve ]

(#10816) Erzsébeti válasza 1egal (#10815) üzenetére


Erzsébeti
tag

Ez hasonlót tud, fele annyiért.
[link]

(#10817) jegenye77


jegenye77
addikt

Úgy néz ki holnap rendelem a tv-t.40"-ban akkor a C650 még a tuti vétel?Nem fogok csalódni benne C6000 után?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10818) jegenye77


jegenye77
addikt

Na bementem Szegeden a 220V boltba gondoltam megnézem a TV-t.Erre mondják,hogy nem bonthatják ki a dobozból és így nem tudom megnézni milyen panelos a készülék.
Csak szériaszámot írt fel nekem a két készülékről ami a raktáron van.
Ez alapján ki lehet deríteni milyen panel is van a készülékbe?
Ha netán nem a jobbik van benne akkor,az mennyivel rosszabb?Mik a hátrányai?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10819) BBéci válasza jegenye77 (#10818) üzenetére


BBéci
titán

Válassz másik boltot, garancia szempontjából is jobban jársz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10820) BBéci válasza jegenye77 (#10818) üzenetére


BBéci
titán

Válassz másik boltot, garancia szempontjából is jobban jársz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10821) jegenye77 válasza BBéci (#10820) üzenetére


jegenye77
addikt

Csak Szegeden nem túl nagy a választék ahol van is belőle.
Más boltokban megnézik a panel típusát nekem?Vagy ez mindenhol így van.
Gondolom ha neten rendelek akkor se bontják ki ezért.Esetleg a Kalocsai cég?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10822) #16155904 válasza jegenye77 (#10821) üzenetére


#16155904
törölt tag

A kalocsai cég kibontja. Meg lehet nézni, bevilágítani, csak bekapcsolni nem, amíg azt nem mondod, hogy rendben.

(#10823) snefftamas válasza #16155904 (#10822) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Csak az a baj az idei szériában csak a szerviz menubol derül ki a panel típusa. Náluk is mar idei széria van. Pár oldallal előbb írtak.

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10824) jegenye77 válasza snefftamas (#10823) üzenetére


jegenye77
addikt

Hívtam őket és nekem is ugyan ezt mondták.
De nagy a különbség a panelek között?Mivel rosszabb a rosszabb paneles?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10825) #16155904 válasza snefftamas (#10823) üzenetére


#16155904
törölt tag

Az enyém is idei. Az oldalsó matricán a Version az 01 volt. De én még bevilágítással le tudtam olvasni a panel típusát, és ott figyelt rajta a samsung logo. Majd a kiszállító távozása után a szervízmenüben is látszott, hogy samsung.

#10824) jegenye77: Én az AUO-t még megtartottam volna, csak a CMO-st nem. Az itteni, és egyéb fórumok leírása alapján azért a "gyengébb" panelekkel szerelt készülékek sem nézhetetlen hulladékok.

[ Szerkesztve ]

(#10826) BBéci válasza jegenye77 (#10824) üzenetére


BBéci
titán

Pár hozzászólást olvass vissza!
Például fele a kontrasztja, ami önmagában elegendő ahhoz, hogy feleárnál többet ne adjak érte.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10827) jegenye77 válasza #16155904 (#10825) üzenetére


jegenye77
addikt

És ha kihozzák a tv-t amit rendeltem.Kibontás után megnézem hogy milyen panel van benne és nekem nem felel meg,akkor vissza is vitethetem?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10828) didros


didros
senior tag

Azért elég durva látni, hogy hogyan esik az ára hétről hétre a 40c650-nek... Mit tippeltek, hol lesz a vége? 100.000 ft körül? Bele is vizelek a konnektorba asszem. :-)

(#10829) #16155904 válasza jegenye77 (#10827) üzenetére


#16155904
törölt tag

Én a megrendelésnél a megjegyzés mezőbe beírtam, hogy kizárólag Samsung paneles érdekel. Ez szerepelt a kiszállító papírján is, kiemelve. Mikor elbizonytalanodtam a Version 01 miatt, kaptam pár percet eldönteni, hogy kell-e, vagy vigye vissza.

(#10830) jegenye77


jegenye77
addikt

Akkor melyik paneltípus ajánlott és melyik az amelyiket kerüljem?
Holnap megkérdezek egy két boltot,hogy megnézik-e nekem vagy esetleg megnézhetem személyesen.
Vagy vegyek C6000-est?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10831) snefftamas válasza jegenye77 (#10830) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A c6000 sem mentes a panel lottotol ott is ua kifoghatsz Samsung vagy kínai panelt. Egyik boltban sem nézik mondjak bontják ki neked kivéve a kalocsai boltot. Esetleg hivatkozz a fenti kollegara akinek sikerült leegyeztetni a Samsung paneles verziót.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10832) fekomat


fekomat
tag

Ha már ennyire téma ismét a panel lottó, gondoltam én is megnézem az UE40D5500-am típusát. A szerviz menüben ezt látni: 40P6UF0E
P típust eddig nem láttam itt a fórumon, akkor ez most vajon mi lehet???

[ Szerkesztve ]

(#10833) Willie válasza jegenye77 (#10818) üzenetére


Willie
őstag

220Voltban semmiképpen se vedd meg, tapasztaltból beszélek.
Nekem az oldalán nem volt matrica, de bevilágítással látszódott az LTF-el kezdődő sorozatszám (ha jól tudom az jelöli a Samsung panelos tévéket) illetve a szervízmenüben is látszódik a 32A1AF0C a panel jelzésére, elvileg az én tévémet 2011.05.03.-án gyártották.

(#10834) jegenye77 válasza Willie (#10833) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor megkérdezem a Kalocsai céget,hogy tudják-e úgy szállítani,hogy tuti a jó panel legyen benne.
Nem értem miért nem bontják ki a boltban a dobozt?Vagy nem lehet visszaragasztani úgy,hogy ne látszódjon,hogy belenéztek?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10835) randras83 válasza snefftamas (#10831) üzenetére


randras83
csendes tag

ezért kell 37"C650-est venni abban AUO van.:):):):):)

Na azért ne öljetek meg :))

[ Szerkesztve ]

/LIVE:MADJESUS83/

(#10836) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

halihó.

Angliában élek és vettem egy c750-es tv-t, meg tudná valaki mondani, hogy hogyan tudnáma az index.hu widgetet feltelepíteni? Skype-ot már sikerült, csakhát kamerám nincs hozzá,esetleg megoldható másféle, olcsóbb kamerával?

Előre is köszi a válaszokat. :)

(#10837) Willie válasza jegenye77 (#10834) üzenetére


Willie
őstag

Nem üzlet nekik mert ha nem veszed meg akkor az aki utánad úgy dönt, hogy megveszi - egy felbontott terméket fog kapni, látni fogja, hogy ez már ki lett bontva mert a tápkábelt ki kell bontani a zacskóból például. Te nem vinnéd vissza azt a tévét amit úgy vélsz, hogy már kibontották előtted? Elég csak arra gondolni, hogy úristen, mi van akkor ha kiállított termék volt, és már több ezer óra van benne? Legalábbis én így gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#10838) Willie


Willie
őstag

Már nem tudok szerkeszteni, lenne egy olyan kérdésem, hogy van arra lehetőség, hogy C650-en internetrádiót hallgassak?

(#10839) vlevi válasza Willie (#10838) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen. Van hozzá ilyen alkalmazás, a vTuner internet radio. Fogható vele elég sok magyar is Juventus, Kossuth, Petőfi, és a helyiek is, mint pl. Debrecen, Nyíregyháza környéki adók. Ugyanis lehet benne helyet megadni, akkor felkínálja a környéket.

(#10840) Willie válasza vlevi (#10839) üzenetére


Willie
őstag

Köszi szépen, pont ilyet kerestem.

(#10841) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok!
Augusztus vege fele TV-t szeretnek venni, minimum 115cm-eset, es 200k a plafon.
Foleg TV, DVD-zes + Xbox+kinect amire lesz hasznalva.
Egyenlore ezt talaltam ami szimpatikus:
LE-46C650 L1W
Van valakinek ilyen TV -je ? Velemeny, esetleg valami alternativa ? :U

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#10842) nightshadow válasza ovecs (#10841) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem ezt már nem fogod megkapni augusztus végén, mert addigra kifut. Alternatívát nehéz írni, mert az ideiekkel még nincs tapasztalat, másrészt jóval drágábbak. Harmadrészt megkavarja a dolgokat a 3D, ami becsúszott idén a középkategóriába, aminek szintén nincs jó hatása az árakra. Lásd Sony, ahol ha 100Hz-es tévét szeretnél, akkor mindenképp megkell venned a 3d-ét is egyben (EX720).

(#10843) ovecs válasza nightshadow (#10842) üzenetére


ovecs
senior tag

Viszont ez eleg jo arban van, 185000 ft 3 ev garival. Akkor szerinted jobb ha megveszem most ? A LED esek (ami nem korbe ledes) sokkal dragabbak, a 3d pedig amiket eddig neztem, nos horror arban van :O
Olvastam itt a forumon valami panel mizeriarol, na meg 1 Kalocsai cegrol, esetleg valaki fel tud homalyositani privatban ? :U

[ Szerkesztve ]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#10844) nightshadow válasza ovecs (#10843) üzenetére


nightshadow
veterán

Hát inkább vedd meg most, mert augusztusban C650 kategóriájú idei 46”-ost, hogy nem fogsz kapni 185k-ért, az biztos.

(#10845) snefftamas válasza ovecs (#10843) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Vedd meg most, ebben a méretben 90% amva panelt tesznek de ezt azzal sem tudnád kikerülni hogyha ledeset vennél, sőt a Samsung 2011-től növelni akarja az beszállított panel-partnerek által szerelt tvk arányát... akárcsak a Sony

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10846) jegenye77


jegenye77
addikt

Na megrendeltem a 40"C650-et.Csak remélni tudom,hogy jófajta panel lesz benne.
Lehet meg se nézem mert akkor csak azon idegesítem magamat.
Ha C6000 után a kép minőségével nem lesz bajom akkor nem fog zavarni milyen panel van benne.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10847) istvanszucs válasza ovecs (#10841) üzenetére


istvanszucs
tag

Én is így használom (lásd .sig) és teljesen elégedett vagyok vele.

(#10848) istvanszucs válasza Mlnr To'm (#10836) üzenetére


istvanszucs
tag

Úgy tudod, ha átállítod az országot Magyarországra. Sajnos más megoldást nem tudok, mert nem láttam hogy az index widgetet bárki elérhetővé tette volna.

[ Szerkesztve ]

(#10849) headhunter válasza jegenye77 (#10846) üzenetére


headhunter
addikt

Na megrendeltem a 40"C650-et.

PcDream-től?

(#10850) jegenye77 válasza headhunter (#10849) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen onnan.220V-ról le lettem beszélve gariztatás miatt.
Már várom,hogy milyen is ez az "agyon istenített" masina.
Remélem nem kell csalódnom.
Mint írtam C6000-em volt,és azzal meg voltam elégedve.Csak az 32"-os volt.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.