Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Dog 11 válasza mpierre (#11483) üzenetére


Dog 11
tag

Amit írtam azt a Samu ügyfélszolgálat javasolta nekem először. Hívd fel a 80..... as telefonszámon Őket hátha tudják a megoldást,vagy a szervizt küldik ki.

(#11502) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Tegnap megjött a Fuji A530-as laptopunk. A kérdés az hogy rákötöttem a tv-re(Samsung A656). Tökéletes a képe. Annyi hogy mikor full HD videót játszok le vele akkor nem az igazi.

A kérdés: Lehet hogy nem is Full HD felbontásban játssza le a tv? Én azt hittem ha rákötöma laptopot akkor úgy ismeri fel mint egy monitort ami simán megy 1920*1080-as felbontásban.
De mivel a laptop kijelzője csak HD felbontás bír lehet az a baj?

Egy asztali gépre is rá van kötve a tv. Monitorként használom. Ott jó a Full HD felbontás.

(#11503) Joy001 válasza pepe4 (#11492) üzenetére


Joy001
tag

Nézd meg az LG passzív 3D TV-ket.

(#11504) bigdigit


bigdigit
addikt

páromnak van egy 40C650-es tv-je.korábban olvastam lehet rajta aktiválni a PVR funkciót de sehol nem találom már a menetét,hogy is kellene.
ha valaki leírná vagy belinkelné megköszönném. :R

illetve az is érdekelne figyelni kell-e melyik szoftverre próbálom beállítani...igaz tavaly decemberben lett frissítve utoljára és azóta nem tudom kijött-e újabb szoftver rá mert jelenleg nem lóg a neten a tv.

(#11505) botiking


botiking
csendes tag

Megvan életem első samu LED tévéje (meg úgy amúgy LCD tévéje).
Samsung UE40C6510.... Hát elsőre le vagyok nyűgözve.
Még alapbeállításokon sem gáz az SD adások képe :)
De majd este írok egy kis összefoglalót.

botond

(#11506) BBéci válasza torma1981 (#11502) üzenetére


BBéci
titán

A TV minden bemenetváltáskor kiírja, milyen felbontást kap, valamint az Infó gomb megnyomására is. Ha nem 1080, akkor a laptop kimenetét állítsd át!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11507) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Egy LE40C650 tulajdonosa lettem. Lan kábelt rádugtam és figyelmeztet, hogy frissítsem a szoftvert, ha nem akkor meg 24óránként újra felugrik az ablak.
Nyugodt szívvel frissíthetem?

(#11508) rokapet


rokapet
tag

Üdv!

Gondoltam megosztom, közérdekű:

Euronics (a Vecsésen levőben voltam)
Samsung UE32D5000PW
Ár (amennyiben áruhitelre veszed): 120.400 Ft + kezelési k. (16856 Ft)
Ár (teljes): 139.990 Ft

Az áruhiteles ár eléggé verhetetlen, webshop-okban nincs ennyiért. Ja és rendes Samsung garanciával adták. A többi típust igazából nem is néztem, a fenti volt a kiszemelt.

(#11509) rokapet


rokapet
tag

Előzőhőz kieg.:

Összesen 6 Euronics üzletben van ilyen, ha minden igaz, több termékre is. Csepel, Vecsés, Lurdy, Savoya, Újpest, Érd.

(#11510) #88471552


#88471552
törölt tag

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy lenne lehetőségem lecserélni egy 1 éves samsung le40c650 tv-t egy új ue40d5500-ra teljesen ingyen.Szerintetek megéri?

(#11511) torma1981 válasza BBéci (#11506) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi!

Megoldottam.

(#11512) pepe4 válasza BBéci (#11498) üzenetére


pepe4
tag

Helló!Akkor a 3d led közül melyik a tuti?Az lenne még a kérdésem,hogy a sima 3d led és hz led közt nagy a külömbség vagyis megéri többet fizetni érte mondjuk egy 800hz szebb a kép?

(#11513) canniball válasza Draken (#11507) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha frissíted akkor nem lesz PVR.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11514) bigdigit válasza canniball (#11513) üzenetére


bigdigit
addikt

melyik az utolsó szoftver amin még működik a PVR C650 esetén?vagy az utolsóban is bekapcsolható?

(#11515) Jakuu


Jakuu
őstag

LE37C679 -t megeri szerintetek megvenni 100k-ert ?

(#11516) headhunter válasza bigdigit (#11514) üzenetére


headhunter
addikt

(#11517) bigdigit válasza headhunter (#11516) üzenetére


bigdigit
addikt

akkor ha jól veszem ki 3009.2-őt kerüljem ha PVR-t szeretnék kapcsolni.igaz csak ez van a samsung honlapján.
eddig még sosem volt bekapcsolva egyébként.
másik kérdésem az lenne pendrive-ról is frissíthetek gondolom?már csak azért is mert ugye netről alapból csak az utolsót szedné a tv.

(#11518) canniball válasza bigdigit (#11514) üzenetére


canniball
nagyúr

Az utolsóban a topikban olvasottak alapján úgy tudom nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11519) sandró60 válasza #88471552 (#11510) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Röviden válaszolva MEGÉRI :K
Nekem olyan tv-m van április óta amilyenre most lecseréled.Sokkal megbizhatóbban müködik minden funkciója.
Melesleg az ára sem utolsó - én 220000 ft -ért vettem :C

[ Szerkesztve ]

(#11520) balu999 válasza balu999 (#11496) üzenetére


balu999
tag

Köszi a segítségeket hang probléma megoldva .

Más kérdésem lenne .

Elvileg tudja a tv a kép a képben (pip) funkciót . Az lenne a kérdésem , hogy meg tudom-e azt oldani , hogy pip funkcióval menjen egyszerre tv műsor és pc is a készüléken ?

(#11521) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!
Sikerült megvennem a Samsung LE32C530-at! :DD
Aminek külön örülök, sikerült Samsung panelest vennem!
Szóval a kérdésem az lenne hogy: Nem tudjátok véletlenül hogy mik a jó manuális képbeállítások?? Mert valahol láttam egyszer, de már nem találom azt az oldalt! :Y
Nagyon megköszönném ha valaki tudna ebben segíteni!
:R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#11522) Murphistic válasza balu999 (#11520) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Igen működik. A használati utasításban le van írva, hogy kell beállítani. Azt hiszem, hogy ilyenkor csak a kis képben mehet a TV, de nem vagyok biztos benne. Viszont a hangot váltogathatod, hogy a PC-é vagy a TV-adásé szóljon.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#11523) #88471552 válasza sandró60 (#11519) üzenetére


#88471552
törölt tag

köszönöm a válaszod.Felhősödés mennyire tapasztalható nála, feketéje milyen?
A mostani c650-nél azért nem szeretnék rosszabbat, magyarul javult-e tavaly óta a ledes tv-k minősége.

(#11524) balu999 válasza Murphistic (#11522) üzenetére


balu999
tag

Szia
Köszi , sikerült is megoldani . Most éppen m1-et nézek miközben ezt írom :D

(#11525) Murphistic válasza balu999 (#11524) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Ötvös Csöpi és Kardos doktor kombinálva a Prohardverral... Nem semmi :))

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#11526) BBéci válasza pepe4 (#11512) üzenetére


BBéci
titán

Az a 800 hertz nem valós, ne foglalkozz vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11527) sandró60 válasza #88471552 (#11523) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Én is csak a a különböző fórumokból itélve mondom,hogy mivel ez egy 2011-es model
szerintem a leddes tv-k már kinövik a kezdeti gyerekbetegségeiket(felhősödés)
Felhősödést itt csak akkor látsz,de akkor is minimálisan amikor a távirányitóval csatornát váltasz és abban a pillanatban ugye lesötétűl a képernyő ami még 1-másodperc se lehet.
tehát melegen ajánlom pláne,hogy neked ingyen meglehet oldani : :Y
A feketéjét meg úgy állitod a menüben ahogy neked tetszik :K

[ Szerkesztve ]

(#11528) siteface válasza canniball (#11513) üzenetére


siteface
csendes tag

Hello!

Ez nem igaz. Én is frissítettem 3009-re (még az elején, amikor kijött) és van minden, mint karácsonykor. :))
Semmi sem állítódott el.
üdv.:
siteface

Samsung Wave I Bada 2.0, LE40C650

(#11529) canniball válasza siteface (#11528) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint írtam én a topikban olvasottak alapján nyilatkoztam (személyes tapasztalatom nincs mivel c530-am van), ezek szerint tévesen. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11530) botiking válasza botiking (#11505) üzenetére


botiking
csendes tag

Alaposabban is szemügyre vettem a c6510-esem.
- Némi finomhangolás után sikerült meglehetősen szép, és valósághű képbeállításokat elérni SD adásoknál. Szóval már majdnem olyan jó, mint a korábbi, CRT képe. (ez azért vicces, hogy ezért felárat kell fizetni, mert a belépőszintű tévéknél nem soknál mondható el ugyan ez).
- HD tartalom: nincs mit kommentálni rajta, lenyügöző
- DLNA + allShare progi: Nem volt olyan egyszerű beállítani, de végül is működik (maga az allShare program hagy némi kívánnivalót maga után), és élvezem, hogy az 1080p videók direktbe streamelődnek a laptopról
- Médialejátsz: pendrivera másolgattam kb 10 különféle tömörítésű és felbontású filmet, és mindet megette (term. az MKV filmeknél, ahol volt angol vagy egyéb hangsáv, az MKVToolnix-al ki kellett szednem a "felesleget".)
- Internet@TV: jopófa, van 1-2 értelmes widget, de azért nem egy nagy szám :)
- Hangzás: pont olyan, mint amilyet ki lehet hozni egy iszonyat vékony tévéből.
- Csatlakozások: szívás, hogy nincs rajta SCART, de az átalakító, ami jár hozzá, működik. Gáz, hogy a set top box-on nincs HDMI, de ezért nem fogok felárat fizetni az upécééknek, mivel egyelőre nincs tervbe a HD csomag vásárlása). Laptop + HDMI tökéletesen működik.
- Betekintési szög: azért nem 178°, mint ahogy az összes LCD tévéken feltüntetik, de meglehetősen nagy (a többi tévéé, amit a médiában néztem, sokkal ratyibb volt)
- Felhősödés: teljesen besötétített szobában néztem sötét tartalmakat, és egy picit se tűnt fel hogy lenne ilyen (bár lehet hogy én vagyok a vak)

Hátrányok:
- Eddig csak egyet tapasztaltam: a színátmenetek megjelenítése nem az igaz, eléggé zavaró, az hogy feltűnik, hogy ha színátmenetek vannak megjelenítve a képen.

Amikor megvettem, eredetileg 37 colosat szerettem volna, mert meg voltam róla meggyőződve, hogy nagy lesz a 40es.
Így hogy már megvan a 40es, ez is kicsi, és jó lenne valami nagyobb... :)

botond

(#11531) nfsu17


nfsu17
veterán

Samsung honlap:
LED/LCD tévék:
"Szűkítse le a találatokat"
-Full HD
-37"-40"
-100Hz

És mind LED, mind LCD esetén csak 2010-es modelleket ad ki.
Nagyok lennének az igényeim 2011-re, vagy ennyire elkorcsosult a "kívánságom"? Vagy még nincs minden modell kint?

[ Szerkesztve ]

(#11532) botiking válasza nfsu17 (#11531) üzenetére


botiking
csendes tag

Inkább csak felejtsd el a keresőt:

Itt van pár (a magyar Samu oldaláról):
UE40D6100
[link]

UE37D6500
[link]

Ahogy elnézem, az idei D sorozatok 3D-sek... az meg nem tudom kinek kell, nekem biztos nem kellene :)

[ Szerkesztve ]

botond

(#11533) nfsu17 válasza botiking (#11532) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi. :R
Igen "baráti" áruk van, szerintem idén sem lesz tévém. :W

[ Szerkesztve ]

(#11534) Źşë'


Źşë'
addikt

Samsung UE-46C6000 erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#11535) botiking válasza nfsu17 (#11533) üzenetére


botiking
csendes tag

Ja, ez ilyen ördögi kör... Most nyáron a C modelleket érte meg megvenni mert hihetetlen jó áron adták (a D-hez képest).
Csak sajna már nem mindegyik modelt lehet kapni (max. webshopokban).

D sorozatból én max a köv. nyáron vennék.

botond

(#11536) botiking válasza Źşë' (#11534) üzenetére


botiking
csendes tag

Szia,

Nekem 6500as van, és csak 40 colos, de meg vagyok vele elégedve.
Elméletileg a 6000es ugyan ez, csak nettel.

Szóval ha kiv. vagy a véleményemre, lásd az előző hozzáoszlásomat.

botond

(#11537) Źşë' válasza botiking (#11536) üzenetére


Źşë'
addikt

az szuper, köszi :))

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#11538) balu999 válasza balu999 (#11524) üzenetére


balu999
tag

Sziasztok
Lenne még egy kérdésem 650-es tévével kapcsolatban .

PIP (kép a képben) móddal van még kérdésem . Nem tudok csak 7 (ATV1-7) csatorna közül válogatni a PIP módban de azt se én állítom be . Hogyan tudom azt beállítani , hogy PIP módban tudjak IPTV-t nézni ?

Köszi

(#11539) vlevi válasza balu999 (#11538) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem azt sehogy, mert az írás szerint csak az antennabemenetről hajlandó pip-be kitenni a képet. Amit egyébként én sem értek, hogy miért van ez a megkötés, mert nálam sem az antennáról kapja az adást, hanem UPC STB-ból.

(#11540) torma1981


torma1981
veterán

Az érdekes. Nálam az A656-nál simán lehet a forrásokat pip módban változtatni. Nincs a távirányítón egy tools nevű gomb? Nálam azzal rögtön el lehet érni a PIP-et és lehet változtatni a forrást.

(#11541) krisztofer55 válasza botiking (#11536) üzenetére


krisztofer55
tag

Szia!

Én (és szerintem sokan mások) nagyon örülnék egy általad leírt véleményről PC-re kötve, monitorként használva. Megoldható lenne?

Feltettem már ezt a kérdést, (32" esetében) de választ sajnos eddig nem kaptam.

Fps és autóversenyzős játékra használnám....

Nagyon köszönöm előre is!

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#11542) vlevi válasza torma1981 (#11540) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem. Itt a tools menüben lehet bekapcsolni a PIP-et, és ott csak a csatornát, hangot,... lehet állítani a PIP forrását nem :(

(#11543) pepe_g


pepe_g
tag

Valaki tud segíteni? [link]
Sokszor olyan mint ha valótlan lenne a színösszeállítás, és a fekete is elég erős tud lenni, és zavaró!
De amúgy jó a tv! ;]

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#11544) nightshadow válasza pepe_g (#11543) üzenetére


nightshadow
veterán

LE-32C530 Calibration settings:

Mode: Movie
Backlight – according to your room.
Contrast: 90
Brightness: 44
Colour: 43
Tint: G53/R47
Sharpness: 0 for HD

All other features/”enhancers” off. Colour Space: Auto.
Leave the Greyscale/White Balance settings at their defaults. We only made very minor adjustments for this individual panel.

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11545) Sellia


Sellia
csendes tag

Hellosztok van egy körülbelül 3 4 éves samsung 26 " os LCD TV m ami néha fogja magát és beáll a kép elkezd változni a kép és nem javul semmit . Bekapcsolásnál 10 percet kell várni míg megjön a kép és lehet tv zni . Valami ötlete van esetleg valakinek mi lehet a baja vagy hogyan lehetne orvosolni köszönöm a válaszokat előre is . :C

(#11546) pepe_g válasza nightshadow (#11544) üzenetére


pepe_g
tag

1000 kösz!!! :R :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#11547) tibiska


tibiska
csendes tag

Hy! Ma én is egy 40c650es tulaja lettem ,van 1 problémám beteszek 1 pendrivet rajta avi- s filmekkel és a TV látja ami rajta van , de elinditás után tölt vagy 2 percet és utána kiirja hogy nem tudja lejátszani vmi tippet tudtok megoldásképpen? előre is köszi

(#11548) tibiska


tibiska
csendes tag

Oks már jó szoftvert frissitettem :) :))

(#11549) balu999 válasza torma1981 (#11540) üzenetére


balu999
tag

Van tools gomb a távkapcsolón és el is érem a pip-et de nem tudok forrást állítani csak hang meg csatorna . De nem is igazán a forrással van a bajom , az a problémám , hogy csak 7 csatorna közül lehet válogatni pip módban . De ha átkapcsolok full képernyős antenna módra akkor is csak 7 csatorna közül lehet választani .

Elég is lenne az a 7 csatorna mert nem is nagyon nézek több adót . Ha tudnám , hogy arra a 7 csatornára hogyan tudom behangolni a kívánt adókat az fasza lenne .

[ Szerkesztve ]

(#11550) BBéci válasza balu999 (#11549) üzenetére


BBéci
titán

Kis képre csak tévéadást tudsz kitenni, ha hetet talál a tuner, az DVB-T lehet. Analóg kábeltévé 28-35 csatornája valamivel bőségesebb választékot kínál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.