Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) gyugyo79 válasza canniball (#10650) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az a baj én azt nem értem, hogy mit nem értesz.Azzal, hogy átkapcsolsz légi / kábel közt váltod a forrást a tv az adott forráshoz letárolt csatornákat mutatja.Egyszerre hogy akarsz mindent nézni amikor 1 tuner van a tv-ben? Nem mindegy melyik gombbal váltasz ? Ha már letároltad a csatornákat akkor a tv megjegyzi, hogy melyik frekvencián milyen tulajdonságokkal jön 1-1 csatorna. Ha nincs ütközés akkor minden jól működik mint írtam is.Ha van akkor is csak az azonos frekvencián lévőket nem lehet nézni amik különbözőn vannak azokat igen. De a legegyszerűbb ha kipróbálod és akkor meg is érted.

(#10652) #16155904 válasza Werth (#10646) üzenetére


#16155904
törölt tag

Én vettem, 40C650-et, nemrég. (4-5 hete talán) A címkén a Version 01 volt, de a hűtőrácsokon át bevilágítva, majd az átvétel után a szerviz menüben is látható volt, hogy samsung paneles.
Én amúgy az AUO panelektől se tartanék, a neten fellelhető infók alapján azok se rosszak.

(#10653) vlevi válasza #16155904 (#10652) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Én amúgy az AUO panelektől se tartanék, "
Egyik sem tökéletes. A Samu panel (S-PVA) egyik problémája pl. az utánhúzás, ami főleg fekete háttér előtt mozgó világos tárgyaknál figyelhető meg. A másik két fajta panel (AUO, MVA) pl. jobban teljesít ezen a téren. Viszont másban meg az S-PVA a jobb.

(#10654) Imifej válasza gyugyo79 (#10651) üzenetére


Imifej
senior tag

A kábelen jövő jelem analóg. Az antennán pedig digitális. Így is össze tudnak keveredni a jelek?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#10655) BBéci válasza Imifej (#10654) üzenetére


BBéci
titán

Igen, analóg és digitális is lehet ugyanazon a frekvencián, mivel nem ugyanaz a cég szolgáltatja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10656) nicu71 válasza SzlobiG (#10619) üzenetére


nicu71
addikt

szia!erre a problémára tökegyszerű a megoldás csak kevesen ismerik,én is szivtam,egy horror el se mesélem :U korábban már más is irta,és senki se adott normális választ neki míg magától rá nem jött.
Tehát kiválasztod a forrást a hdmi1/dvi kimenetre/erre kösd rá a pc-t a hdmi-vel/majd a tools/eszközök gombbal a távirányítón ezt szépen a legördülő menüből elnevezed PC-nek.
ekkor a tv megtudja hogy mit kell csinálnia és szépen magától rááll a windows optimális megjelenitésére :K
ennyi és máris tűéles a kép.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#10657) SzlobiG válasza nicu71 (#10656) üzenetére


SzlobiG
félisten

Közbe másik topikba segítettek az átnevezés meg volt csak a rossz porton 2. hdmi port van a pc-nek nekem meg az elsőbe volt, de megoldódott, azért köszi.:))

(#10658) need


need
addikt

Sziasztok...

Problémák merültek fel a fotókkal kapcsoltban és nem tudom melyik oldalról közelítsem meg..?
Az egyik oldal a NAS a másik a tévé...! A tévé típusa C650!
A probléma a következő lenne..

De előzményként jelzem azt tettem amit letöltöttem a hivatalos oldalról Synology Assistant legújabb változatát és azzal töltöttem föl! Maga a gyártó ezt javasolja..!
Ha megnézem a két képet az eredetit és ami a Nasson van minden tökéletesen megegyezik..mint felbontásban mint méretben..
Az eredeti kép ami 2592*1936 és nagyból a többi kép is ekkora méretű..a tévére már csak 640*487 lesz...!
Mit ne mondjak elég vicces egy 46" tévé közepén valami kis valami..:(

Maga a fénykép nézegetés mindig is tökéletesen működött amikor csak a sz.gépem volt ott használtam egy PC Share Maneggert és ez osztotta meg a képeket!
Ez továbbította és úgy ahogyan azt kellett..!

Nem találok semmi olyan lehetőséget arra hogy állítsak a Nasson és lehetőséget sem a tévén hogy az eredeti méretet jelenítse meg..:(
Vagy csak nem vettem észre hogy hol van..!
Mit lehetne tenni hogy a tévén is pontosan azt lássam ami az eredeti kép méret és nem annak a butított változatát..??

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10659) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket és tapasztalatotokat szeretném kérni 3 dologban:

1. A szobám 3,6m X 4,7m nagyságú, a mostani tvm a hosszabbik falnál van és szemből nézem, tehát kb. 3m távolságból. Samsung C650-est szeretnék venni, eddig a 32"-ban gondolkoztam. Mezei tvzés és DVDzéshez használnám.
A kérdés az lenne, hogy akinek van 32" vagy 37" nagyságú tvje, ő milyen távolságból nézi? :F
(ismerem a hivatalos optimális távolság/coll táblázatot, de az egy dolog)

2. Tudom, hogy 37"-ban nem gyárt a Samsung saját panelt, hanem más gyártóktól veszi. Érdemes ebben a méretben 37C650-est venni? Ha igen, melyik fajta panel a jobb választás? :F

3. Ha 37"-ban a Samsung C650 felejtős, akkor mit ajánlotok helyette? :F

Előre is köszi!

(#10660) gyugyo79 válasza need (#10658) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha valakinek használja ilyen Nas -al a tv-t és kapsz pontos választ akkor ezt hagyd figyelmen kívül.
Nem ismerem pontosan a Synology DMS (csak rémlik, hogy ez a neve) dlna szerverét.De én arra googliznák rá, hogy abba be lehet e állítani, hogy a képeket ne átméretezve küldje át a tv-nek, esetleg vannak profilok különböző eszközökhöz stb. Gondolom, alapból valami általános profilon van ami mobilokhoz is jó amik nem tudnának a nagyobb képmérettel mit kezdeni. De egy Synology Nas -okal foglalkozó fórumon jobbak az esélyeid a válaszra.

(#10661) need válasza gyugyo79 (#10660) üzenetére


need
addikt

gondolod hogy a NAS méretezné át a képet...?
mondjuk érdekes feltevés..
nyomozom a dolgot..
thx:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10662) nightshadow válasza Treff (#10659) üzenetére


nightshadow
veterán

A 37C650-nek hangosan zúgott a tápja széria hiba miatt, elsősorban ezért nem ajánlott vétel. Állítólag ezt később kijavították, de ez vagy igaz, vagy nem, mindenesetre itt a fórumon többen kicserélték emiatt. 3 méterre a 32”-es nagyon kicsi. A 40”-es C650 mindössze 5k-val drágább az argep.hu szerint a 37”-nél, ezért a 40”-et érdemes megvenni szerintem.

(#10663) domi80


domi80
csendes tag

Sziasztok.
Nemrég vettem egy Samsung l40c650 tévét és kérdezném hogy a internet tv T-home internettel működik-e? Mert én összekötöttem a vezeték nélküli routerer és az ip cimet elfogadja de az átjáró ping mindig hibásat jelez .

(#10664) BBéci válasza Treff (#10659) üzenetére


BBéci
titán

Tapasztalatom szerint érdemes hinni a táblázatoknak, elfogadni és betartani az ajánlott nézési távolságokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10665) Willie válasza Treff (#10659) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Személyes tapasztalat alapján 2.5-3 méterről nézve nekem nagy volt a 40", nem láttam át ilyen távolságból az 1 méter átlójú képet, így nem tudtam teljes mértékben feldolgozni a látott képeket. Ez lehet, hogy megszokás kérdése lett volna, sőt biztosan így van de én visszavittem több ok miatt a tévét, köztük volt ez is, így most a pénzemre várok, és aztán ha meg lesz, és még lesz piacon akkor egy LE32C650-re fogok benevezni. Annyi biztos, hogy ez a széria rendkívül jól sikerült, érdemes beruházni egy C650-es tévére, kivéve a 37"-os változatra, mivel ott valamiféle búgás hallható, miközben a tévé bekapcsolt állapotban van, mint ahogyan ezt előttem említették, és tényleg, az 5000 Ft eltérés nem megfizethetetlen dolog, én is emiatt vettem 40"eset, az már más kérdés, hogy nekem nagy volt a képe.
Ja, és az én szobám kb. 3x5 méter.

(#10663) domi80

Nekem egyből felismerte anno, semmit se kellett állítanom, igaz, hogy én UPC-s vagyok, szerintem itt a lényeg a routeren van, az UTP kábel jól van krimpelve? Ha mással kötöd össze akkor minden rendesen működik?

[ Szerkesztve ]

(#10666) BBéci válasza Willie (#10665) üzenetére


BBéci
titán

2 méterről nézem az 50 colost, ha kíváncsi vagyok a full HD felbontás minden előnyére. 3,8 méterre lévő kanapémról már kicsinek tűnik, elvesznek a részletek, ellentétben a 2,4 méter széles vászonra vetített képpel, az onnan nézve pont jó.
Három hónapig volt nálam 63 colos Samu plazma, nekem és családtagjaimnak is az a méret tetszett legjobban.
Egy hét után másképp nyilatkoznál, főleg akkor, ha hibátlan a tévéd.
Hangsúlyozom: 1080-as filmekre vonatkozik, amit írtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10667) Willie válasza BBéci (#10666) üzenetére


Willie
őstag

Igen, emiatt írtam, hogy valószínűleg megszokás kérdése lett volna a dolog. :)

(#10668) istvanszucs válasza gyugyo79 (#10660) üzenetére


istvanszucs
tag

Nem lehet ilyet állítani rajta, de nem hiszem, hogy bármit átméretezne. Van egy synology NAS-om és bár teljesen meg vagyok vele elégedve, mint DLNA szerver elég limitált a tudása, különösen az "extrákkal" kapcsolatban, mint tekerés, feliratkezelés, formátumok, transzkódolás.

Íme egy link a felhasználói kézikönyvhöz.

http://download.synology.com/download/ds/userguide/x11-Series/Syno_UsersGuide_NAServer_hun.pdf

(#10669) gyugyo79 válasza istvanszucs (#10668) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bele olvastam, tud enkódolni de amire én gondoltam, olyan beállítás (kliens profil szintű) tényleg nincs.
De beírtam googleba a hibát.
1 meg még 1 google találat.

[ Szerkesztve ]

(#10670) randras83 válasza Treff (#10659) üzenetére


randras83
csendes tag

Nekem pont ilyen TV-m van. Rosszat nem tudnék mondani, kivéve azt, hogy ha vártam volna mostanáig, akkor az árából már kijött volna egy 40-es is.:)

Rosszat nem nagyon tudok mondani, igaz, hogy nem samsung paneles, hanem AUO, de én ettől nem tartanék, láttam 40-es samu panelest meg 37-es auo-t egymás mellett, tényleg szebbek a feketék, de nem nagyon számít a mindennapos felhasználás során szvsz.
Kicsit kezdem azt érezni, hogy túl van lihegve ez a panel-téma :)

A zúgásról csak annyit, hogy a régi szériáknál volt ilyen, az enyémnek semmi hangja nincs, szólva ezt megoldotta a samu.
Amúgy, ha a keret nem gond, nyugodtan vegyél 40-est, a 32"-es kicsi, én néha 1,5 m-ről nézem, néha 2,5 m-ről. Attól függ,hogy melyik végén döglök a kanapénak:)
Szóval nyugodtan vegyél akár 37-est is:)

/LIVE:MADJESUS83/

(#10671) BBéci válasza randras83 (#10670) üzenetére


BBéci
titán

A fekete szint és a kontraszt a két legfontosabb (a delta E mellett), a mérhető paraméterek közül.
Ha ezek gyengék, soha nem látsz igazán jó képminőséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10672) randras83 válasza BBéci (#10671) üzenetére


randras83
csendes tag

Ez így van, ettől függetlenül szerintem egy átlag felhasználó nem biztos, hogy foglalkozik ezzel. Szóval nem olyan rossz ez a panel. Bár érdekelne, hogy hogy lehet bemérni a dE-t, megnézném a színhűségét a tvmnek.
Én is állítgattam sokat, sokféle forumos beállítást megnéztem, nekem tetszik a képe.:)

Mondjuk, ha az ember betéved akármelyik media-shopba ott az "összes" tv förtelmes színben pompázik, éljen a "kiemelt" opció.:)
Tegnap átállítottam a tv-t kiemeltre, majdnem elhánytam magam.:)

/LIVE:MADJESUS83/

(#10673) BBéci válasza randras83 (#10672) üzenetére


BBéci
titán

Az átlag felhasználó is észreveszi, hogy aminek feketének kellene lennie, az szürke.
A jobbik panel kontrasztjának a felét képes produkálni a gyengébbik, ha ez nem jelentős különbség, akkor mit neveznél annak?
Kalibrálni, Delta E-t mérni, műszerrel lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10674) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Akinek tud 100Hz-et a tévéje, az mindig úgy használja? Vagy nem is lehet 50Hz-en, csak 100-on? Azért kérdezem, mert olvastam olyat, hogy 100Hz-en (vagy az lehet 200Hz volt?) az illető úgy látta a filmet, mintha az sietett voltna...mintha fel lett volna gyorsítva.
Én még nem láttam 100Hz-es tévét élőben, így nem tudom milyen lehet, ezért szeretném megkérdezni. Főleg tévézésre (dvb-c, hdmi-n keresztül, hd boxról) lenne használva, meg persze néha mkv-k hdd-ről.
Az LG LCD-nkben van egy CAM, azzal nézzük a dvb-c-t. HD-t is. Nagyon szép a képe.
HDMI-n keresztül a HD dvb-c boxomról kapnék olyan képet, mint ha nem kábellel lenne összekötve, hanem a Samsungban is lenne egy CAM?
Amúgy 32C650 lenne a tervem.
Mert pl a 42-es LG-nk 50Hz-es és a sima tévé adás sokszor eléggé elmosott a CRT-hez képest. Mondjuk ha f1-et, vagy teniszt nézek. CRT-n végig kerek a labda, LG-n meg szép íve van. Ezen segít a 100Hz?
Kitudna ebben segíteni valaki?
Köszönöm. :R

(#10675) KL


KL
tag

Helló!

TV vásárlás előtt állok. Először próbaképp bementem egy üzletbe, hogy mit ajánlanak, legyen miből kiindulnom a netes nyomozásnál.

Először egy Samsung 32c650-et javasoltak, mivel szerintük 3 méternél közelebbről nézve ez az optimális.

Majd amikor kérdeztem, hogy a nagyobb 40c650-el mi a helyzet, arra már azt mondták, hogy 40 colos kivitelben már nem jó, helyette egy Sharp 40LE705-öt kínáltak.

Na most ezt nem értem, alapból azt gondoltam volna, hogy a kétféle Samsungon belül csak a panelek mérete különbözik, a tv szolgáltatásai, a minősége az hasonló.

Nem így van? Eetleg más már a képfrissítés gyakorisága?

Másik kérdésem egy normál szobában elhelyezve, kb. 2,5-3 méterről nézve tényleg nagy lenne egy 40 colos? (véleményük szerint fárasztaná a szemet, mert egy pontot nézve nem látnám át a képernyőt, így mozognia kellene)

Kösz!

[ Szerkesztve ]

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#10676) villamos válasza Treff (#10659) üzenetére


villamos
őstag

Az én szobám ennél valamivel kisebb, a tv-t kb 3 méterről nézem az LE40 C650 -et. Persze a 37" -os is egészen jó, főleg ha nem zúg. Mivel egymás mellett tudtam kipróbálni a két készüléket azt kell mondanom, hogy a 40 -es képe valamivel szebbnek találtam ugyanazon beállítások mellett, és ha nem zúgott volna a Tv, akkor biztosan nem cseréltem volna le a 37 -est. Végül nem bántam meg a cserét, és bár egy kicsit drágább volt a 40 -es, örülök hogy így alakult.

KL: nem ismerem az ajánlott Sharp -ot, de én meg vagyok elégedve a 40 C650 -nel. FullHD 100Hz, beépített médialejátszó, DVB-T -C tuner stb. (És a 74 -es StarTrek a képjavítókkal olyan tűéles, hogy elvágja a szemedet :DDD .)

Az viszont igaz, hogy egy lassan kifutó szériáról van szó, így nem biztos hogy az újabb példányokba jut SQ panel, de szerintem a többi panel sem lehet olyan rossz, legalábbis a 37 -esé nem volt az, mint már említettem.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10677) kingadam


kingadam
csendes tag

A Samu 40" d5000-ről (gondolom a d5500 képben ugyanaz csak az tudja a smart tv-s netes dolgok nagy részét) valakinek van valami konkrét tapasztalata? sehol sem találok tesztet. Milyen mondjuk egy c6000-essel összehasonlítva

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#10678) nightshadow válasza kingadam (#10677) üzenetére


nightshadow
veterán

32d5500-as teszt: [link]

(#10679) randras83 válasza BBéci (#10673) üzenetére


randras83
csendes tag

Jó rendben, de ettől még nem mondanám rossznak az auo-s panelt, ha a kedves samsung gyártott volna 37"-esben is akkor keresgéltem volna. Spec nekem nem tűnik annyira szürkének, hogy zavaró lenne, sőt az Avatar 1080p-ban lenyűgöző.
Én csak arra akartam rávilágítani, hogy nem kell ettől annyira tartani...
Vitába nem szeretnék belefolyni, hisz nincs akkora tapasztalatom, mint neked.

Más téma, ha a 720p felnagyítom 2.üzemmódba, ott már torzul a képarány, ugye?

Közben rájöttem, hogy kalibráló kell hozzá, de azért köszi.

/LIVE:MADJESUS83/

(#10680) #16155904 válasza nfsu17 (#10674) üzenetére


#16155904
törölt tag

Szia!

Ez eléggé egyén függő. A fiam is gyorsítást lát, én meg a nejem olyan "szappanoperás" hatásúnak látja. (40C650)
Viszont egyéni módban lehet a 2 csúszkát állítani, ezzel talán be lehet lőni az optimális állapotot.
Amúgy biztos, hogy nem érdemes simán kikapcsolni a 100Hz-et. Egy 40C550-esen ugyan azt a vacak (parabolás digitv) adást nézve, nagyon észrevehető a különbség.

(#10681) BBéci válasza nfsu17 (#10674) üzenetére


BBéci
titán

A 100 Hz a mozgások elmosódását csökkenti, be lehet úgy állítani, hogy ne legyen szappanoperás.
Ha lehet, Conax modult használj, a box ront a képminőségen.
LCD tévén sosem lesz olyan éles az SD adás mint CRT-n.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10682) BBéci válasza randras83 (#10679) üzenetére


BBéci
titán

A 720p filmeket miért akarod nagyítani???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10683) Imifej válasza BBéci (#10673) üzenetére


Imifej
senior tag

Úgy látom eléggé otthon vagy C650 témában. Az lenne a kérdésem, hogy ha a TV paneljét kicserélik, akkor a szervíz menűben ezt látni kellene? Nekem pixel hibás volt a készülékem (SQ) matricás, és amikor kicserélték a panelt, semmi sem változott a szervíz menűben. Pedig szerintem más panelt tettek bele, mert oldalról ennek enyhén kékes a képe. [L:/dl/upc/2011-05/30/312041_s0sdtcvkzn3hn8cx_febr_004_large.jpg](IMG:/dl/upc/2011-05/30/312041_s0sdtcvkzn3hn8cx_febr_004_large.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#10684) Imifej válasza Imifej (#10683) üzenetére


Imifej
senior tag

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#10685) randras83 válasza BBéci (#10682) üzenetére


randras83
csendes tag

Mert az eredeti méretben kicsi a TV-hez képest.:)
mkv-s filmről beszélek, külső HDD-ről megy.

[ Szerkesztve ]

/LIVE:MADJESUS83/

(#10686) BBéci válasza Imifej (#10683) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem változott semmi, nincs mit tenni. Legalább az üzemidőnek kellett volna nullázódnia.

Randras83
A Tools opciói között állíts képméretet!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10687) randras83 válasza BBéci (#10686) üzenetére


randras83
csendes tag

azt tettem, csak ugye ott van 3 variáció eredeti, 1.üzemmód, 2.üzemmód, na a 2-esnél dobja ki teljes képernyőre, de néha olyan érzésem van, mintha torzulna a képarány ami simán lehet is mer a 1080p 1920x1080, a 780p meg 1280x720, ergo torzul.

Ezt miért nem néztem meg korábban... :W :))

/LIVE:MADJESUS83/

(#10688) nicu71 válasza KL (#10675) üzenetére


nicu71
addikt

Egyöntetű vélemény,már 100x leírták itt ,hogy nem lehet ELÉG nagy tv-t venni!!!
Nekem 32's van,nagyobbat nem tudtam volna beszorítani erre a csepp helyemre kalapáccsal sem,de főleg 3 méterre kell az a 40 colos,hogy a full HD minden részletét kiélvezhesd.A 40 colos nemhogy rosszabb hanem vsz jobb a 32-nél panel tekintetében is,vagy ugyanaz,de mindenképpen a legjobb választás ár/érték arányban is,ne engedd hogy lebeszéljenek már.... :N

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#10689) Treff válasza Treff (#10659) üzenetére


Treff
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat 32C650 vs 37C650 vs 2,7m távolságra milyen méretűt vegyek témában.

Szüleimnek 37 collos Samsung van, 4 éves kb., A sorozat előtti, azt tettem be tesztelni, milyen lenne, de kissé nagynak érzem és szemfárasztónak. Hát még milyen lehet akkor a 40 collos!
Full HD adást jól tudom, hogy csak Blue Ray lemezről lehet nézni? Mert én alapvetően DVD-t és SD adást néznék, BD-t és konzolt nem szándékozom venni.

Szívem szerint köztes megoldásként talán egy 37C650-et vennék, de abban nem létezik Samsung paneles, csk a gyenge MVA panel változat, így nem tudom, mi a túró legyen :F :F Sakk-matt! :W

Mégis akkor kik veszik a 32 collos tvket? Nem hiszem, hogy 1,5 méterről néznék.

Ráadásul az idő meg k*rvára szorít, mert mindjárt lejár az akció a Metroban a 32C650-re. :Y Kettőt kibontatam, mindkettőben Made in Slovakia panel volt a rácson betekintve, BN08... sorozat (ennyire emlékszem), de akkor még nem tudtam, hogy a vonalkódon a legfelső sort kell keresnem paneltipus tekintetében (LTF...), így csak sejtésem van, hogy SVPA-s mind, hiszen Szlovákiában van a Samsung új gyára.

[ Szerkesztve ]

(#10690) grabla válasza randras83 (#10687) üzenetére


grabla
csendes tag

Mit értessz az alatt, hogy torzul? A képarány ugyanaz, csak a minőség rosszabb valamivel.

(#10691) Treff válasza Treff (#10689) üzenetére


Treff
aktív tag

Itt meg istenítik a 37C650-t, ráadásul a kontraszt 4000 feletti szerintük:
http://www.chip.de/artikel/Samsung-LE37C650-37-Zoll-LCD-TV-Test_43067847.html

(#10692) Treff válasza Treff (#10691) üzenetére


Treff
aktív tag

Nem is igazán találok teszteket 37C650-re...eddig asszem 2 német nyelvű akadt, semmi egyéb :(

[ Szerkesztve ]

(#10693) randras83 válasza grabla (#10690) üzenetére


randras83
csendes tag

ezt lehet elnéztem, az arány ugyan az, csak ha 2.üzemmódra kapcsolom, akkor megnyújtja a képet, hogy ne legyen fekete csík, 1.üzemmódban van csík, rendes aránnyal...akkor ez a forrás "hibája" lesz...

Vennem kell egy BD lejátszót.:)

(#10689) Treff: azért az a panel nem olyan gyenge...és a 37"-es átló sem nagy. Mondjuk én ha most vennék biztos 40-est vennék! Szvsz a 32"-est kicsinek fogod találni...előbb-utóbb :K

/LIVE:MADJESUS83/

(#10694) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

Erről a típusról esetleg tudtok valamit?
UE40D5003
Ledes háttér, de butított, média lejátszó képességek nélkül?
A kereső csak lengyel linkeket dobál be, műszaki leírás szinte semmi. :(

(#10695) nightshadow válasza FRIZ 22 (#10694) üzenetére


nightshadow
veterán

Az utolsó két szám elvileg a designra vonatkozik.

(#10696) snefftamas válasza FRIZ 22 (#10694) üzenetére


snefftamas
aktív tag

tudásban belcsínyben ua kéne lennie mint a 5000 típusúnak, kisebb design eltérés lehet, vagy másik pl. német piacra szánt típus, esetleg plusz vevő egység van benne, de tudásra ugyanaz.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10697) masterful87


masterful87
senior tag

Ha HDMI-n keresztül kap DTS hangot egy DVD-lejátszótól a C650, akkor nem kéne megszólaltatnia? Tudtommal a TV tud DTS kódolást?!
Vagy a DVD nem is küldi ki a DTS-t HDMI-n??? Csak az optikai, vagy koax SPDIF kimeneten? (ezek szerint ha DTS-t akarok hallani, akkor nem hagyhatom ki a házimozi erősítőt a képletből :( )

(#10698) need


need
addikt

Üdv...

Nagy Nagy Örömöt okoznátok drága barátomnak ha valaki dobna egy linket a
42B650 tévéjéhez...! :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10699) CHROMED7


CHROMED7
tag

Sziasztok!

Tud valaki linkelni képbeállítást egy C8000-re? A héten befigyel egy, és szeretném jól beállítani.

Köszönöm!

(#10700) didros


didros
senior tag

De jó, hogy írtatok erről a "gyorsított képről" Már azt hittem az én tv-mel van egyedül ilyen probléma, vagy csak a képzeletem játszik velem. Engem nagyon zavar, hogy folyton siet a lejátszás, olyan mintha be szeretné hozni a kép a lemaradását, ugyanakkor az ezt megelőző lassulást nem veszem észre. Mit lehet tenni a jelenség ellen? Valami conax modulról írtatok.. az micsoda?
őszintén szólva, most hogy a lecsengett a vásárlási láz kissé csalódott vagyok az egész LCD technológiában. Valami zavar folyamatosan a "siető kép"-en kívül is, csak nem tudom megfogalmazni, hogy micsoda. A CRT TV-t szívesebben néztem. Más is tapasztalt ilyet??
Bízok benne, hogy csak arról van szó, hogy nem szoktam még hozzá a nagyobb képmérethez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.