Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) nfsu17 válasza Freestyle79 (#11789) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez elég jó. :R
A mi LG-nk az olyan, mintha kis kulcstartós lámpával világítanál a sarkai körül. De nem érdekel senkit, mert senki nem néz fekete képernyőt nálunk.

Én egy 37C6000-el szemezgetek, nem tudom milyen hátránya van az ideiekkel szemben, ha nagyon nem érdekel a net része, mert arra van szgép, csak tévézni lenne (hdmi), meg hd filmeket nézni, viszont azt lehet, hogy majd wifi-n keresztül. De kezdetben jó a pendrive is.

(#11802) botiking válasza nfsu17 (#11801) üzenetére


botiking
csendes tag

C6500om van, olyan mint a 6000, csak van benne net.
Én meg vagyok vele elégedve. Alapból is tök jók a színei + egy kis korrigálással meg abszolút élethű, semmi mesterkéltség benne.
A gyors mozgásokkal jól boldogul, és a sima adásokat még a 40colosom is nagyon nagyon szépen viszi (sokkal rosszabbra számítottam MM, Euronics nézelődés után).

És én is wifin játszom le a dolgokat:
Laptop -> Router (wifin)
Router -> Tévé (madzagon).

Feliratoknál van némi késés (gondolom a "csodás" wifi miatt, de lehet korrigálni szerencsére.

Más:
Próbálkozott már valaki a téhóm digitális kábeltévével, STB nélkül? Kipróbálta már valaki?
Állítólag van valami Conax konverter, aminek segítségével megszabadulhatsz a ronda, kinai vacak STB-től.

botond

(#11803) jegenye77 válasza nfsu17 (#11801) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem olyan van és meg vagyok elégedve vele.Net nekem se hiányzik.Teljesen feleslegesnek tartom.A telefonomon gyorsabban megtalálom ami kell mint azon a nehéz irányítású vacakon.Na meg van itthon kettő szgép is amin meg még gyorsabban.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11804) nfsu17 válasza jegenye77 (#11803) üzenetére


nfsu17
veterán

botiking, jegenye77 köszönöm. :R

A net az gyak. annyit takar, hogy pl port.hu-t, indexet, meg ilyeneket lehet nézni? Meg youtube, stb?
Persze ha benne lenne, nem lenne hátrány, de most egy tévén nem ez az elsődleges szempont nekem.
Szerk: á, pf, tegnap óta már nem forgalmazzák a c6000-et, ahol vettem volna. :W

(#11805) jegenye77 válasza nfsu17 (#11804) üzenetére


jegenye77
addikt

Biztos belehet máshonnan is szerezni jó áron! ;)
Mennyiért lett volna?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11806) nfsu17 válasza jegenye77 (#11805) üzenetére


nfsu17
veterán

Hogy jó áron-e vagy sem, de 160k lett volna itt helyben.

(#11807) botiking válasza nfsu17 (#11804) üzenetére


botiking
csendes tag

"A net az gyak. annyit takar, hogy pl port.hu-t, indexet, meg ilyeneket lehet nézni? Meg youtube, stb?"

Pontosan, meg vannak kezdetleges flash játékok, pl. bowling, darts.
Kipróbálni jópofa, és pl. én kettő widgetet használok:
- AccuWeather (szép, okos, és általába eltalálja az időjárást)
- Youtube (ebből mondjuk hiányolom a HD videókat)
- Egyedi fejlesztgetés: probálhatom h h lehet programozni.. :D Elég primitív.. :D

botond

(#11808) Anonymus23 válasza Freestyle79 (#11789) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azért én még kérnék egy dolgot, hogy ha nem menne hátul a lámpa, akkor szeretném látni a képet. Nem kötekedésképpen, hanem mert a fényképező/kamera optikáját is szépen be lehet csapni (gyakorlatilag sokkal jobban), mint a szemünket egy hátsó fényforrással.

Pl ezért nem illik a fotózni kívánt dolgot nappal szemben fotózni, vagy pl a múlt évben videóztam egy esküvőt, és nem nagyon kérdeztek meg, hogy jó lesz-e a terem ahol az egyházi szertartás ment, és hát, ahol ülni akart az ifjú pár, a mögött volt 2 hatalmas ablak, ami ráadásul az összes külső fényforrása volt a teremnek. Na mondom: :C
Mondtam is nekik, hogy ha szeretnének valamit is látni a videóból, akkor legyenek szívesek átülni az egyik sarokba, de kicsit nehézkes volt az egész elképzelést felrúgni, ahogy a termet kialakították nekik...

;) - The Power of the Light Side

(#11809) Freestyle79 válasza Anonymus23 (#11808) üzenetére


Freestyle79
tag

A lámpa, ami megy hátul, az nem más mint a Nap :D
De most már sikerült lakapcsolnom, így megcsinálom a videót még egyszer, de a kamerát is fix helyre teszem.

(#11810) Anonymus23 válasza botiking (#11798) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez valóban igaz is lenne, de szerintem a többségnek azért asztali gépe van, amelyek kevés megy 100W alatt. Nem a HTPC-ről beszélek, hanem a komplett asztali gépekről.
A másik meg az amortizáció, ami egy laptop esetében sem elhanyagolható, főleg a szerelhetetlensége miatt.
PL én ezért vettem 2 eSata-t dupla dokkolót, hogy amikor a gép megy, akkor csak az a vinyó menjen, amin a rendszer van. A többi vinyót meg csak akkor használom, amikor éppen szükség van rá. Ebből már szinte automatikusan jött, hogy vegyek egy médialejátszót, nem beszélve pl arról, hogy ezt a feleségem is simán kezeli, mígnem egy hálózatról megosztott cuccosnál ha valami gond lenne a hálózattal, akkor csak engem zaklatna mindig ha meg akarna nézni egy filmet.
Stb. stb. Sorolhatnánk még a speciálisabb okokat, amiért adott esetben egy médialejátszó sokkal jobban megéri...

Ja és még egy: egy komolyabb bitrátájú MKV filmnél is megnézted már a laptopod fogyasztását, vagy csak, hogy mennyit vesz fel töltés közben?

;) - The Power of the Light Side

(#11811) Anonymus23 válasza Freestyle79 (#11809) üzenetére


Anonymus23
veterán

Akkor meg az előző kijelentésem él, Nappal szemben nem illik fotózni/filmezni.
Tévedés ne essék, nem azt akarom bebizonyítani, hogy a TV-d vacak, hanem tényleg kíváncsi vagyok, hogy milyen. Anno az első kiszemeltem egy 40c6500 volt, de azon az MM-ben is 50000W világítás mellett is látszott a felhősödés...

;) - The Power of the Light Side

(#11812) Freestyle79 válasza Anonymus23 (#11811) üzenetére


Freestyle79
tag

No, megcsináltam teljesen sötétben is Katt
A TV háttérfénye 20-ason, dinamikus kontraszt kikapcsolva.
A kamera fix fókuszon, és fix fényértéken, a legérzékenyebb állásban.

De ha jobban felhősödne, bevilágítana se zavarna, mert én sötét szobában 5-ös fényerőn nézem csak.
Előtte egy Le32C650-em volt, Samsung paneles. És az ehhez képest felhősödött szépen....

(#11813) jegenye77 válasza Freestyle79 (#11812) üzenetére


jegenye77
addikt

Én úgy látom,hogy nincs ezzel semmi probléma. :N
És ahogy írtad is egy minimális felhősödés elviselhető!Mert az is csak csatornaváltáskor látszódik tök sötétben.
Nem olyanra gondolok,mint az imént linkelt Sony ahol a világos jelenetnél is látszódik!!!
Bár szerintem ez azért ritka,hogy ennyire sz@r legyen.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11814) nightshadow válasza jegenye77 (#11813) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerencséje volt, kifogott egy jót. Itt van két idei Samsung teszt, azok is cloudingolnak rendesen:

- D8000 [link]
- D6500 [link]

(#11815) jegenye77 válasza nightshadow (#11814) üzenetére


jegenye77
addikt

Az gyönyörű! :C
Úgy látszik a D sorozat se lett tökéletes. :(
De hát mindegyiknek megvannak a maga hibái és előnyei is.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11816) BBéci válasza whited (#11760) üzenetére


BBéci
titán

Miért lenne felejtős a plazma? Szerintem éppen nyerő választás a Te felhasználási céljaidra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11817) Mr_Rob


Mr_Rob
tag

Sziasztok!
LE46C530 vásárlását tervezem. Olvastam a fórumon, hogy S-PVA és MVA. Engem a betekintési szög érdekel, ez mennyivel rosszabb MVA esetén? "Látható", vagy "zavaró"? A szoba úgy van elrendezve, hogy 45°-ról is szoktunk TV-zni.
Jelenleg egy LE37B530-om van, az milyen panellal szerelt? Azzal semmi bajom sincs ilyen téren.
A gyári számból lehet következtetni, vagy csak doboz kibontása után derül ki a típus? Mik a gyakoribbak mostanában?
Üdv,
Robi

(#11818) rokapet válasza akos_1984 (#11787) üzenetére


rokapet
tag

32D5000: Én ilyet nyúzok két hete, alapvetően nincs vele baj. Két dolog volt ami problémás:

- Gagyi Auchan-os HDMI kábelen nem fütyült össze a notebook HDMI kimenetével, bár ugyanazzal a kábellel az STB teljesen jól működik, azaz a notebook is lehet ludas. Másik kábellel tökéletes.

- AllShare-en keresztül (kábelen, notebook-ról, a saját Samsung programjával megosztva) egy 11GB-os MKV-t szaggatva játszott le. Éppen csak annyira szaggatott, hogy zavaró legyen. Lehet hogy az MKV baja, vagy a progit kell még tuningolni egy kicsit, de sajnos egy 2 hónapos és egy 3 éves gyerek mellett nem sok időm van próbálgatni. ;-)

(#11819) canniball válasza Mr_Rob (#11817) üzenetére


canniball
nagyúr

A 37-es paneljét megtudod ha megnézed a ráragasztott matricát és visszakeresel itt a topikban.
Az újaknál már trükköznek, így csak kibontás után tudod meg hátul bevilágítva vagy a szerviz menüből. Én 2-3 hónapja vettem ilyen 46-ost, MVA paneles.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11820) aag


aag
őstag

DVB-T szobaantennával kapcsolatban tudtok topikot?

(#11821) nfsu17 válasza aag (#11820) üzenetére


nfsu17
veterán

(#11822) aag válasza nfsu17 (#11821) üzenetére


aag
őstag

:R

(#11823) canniball válasza aag (#11820) üzenetére


canniball
nagyúr

prohardver.hu/tema/milyen_belteri_dvb-t_antennat_vegyek/friss.html
Bár nem mai de hátha beindul ha felhozod. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11824) akos_1984 válasza rokapet (#11818) üzenetére


akos_1984
tag

Koszi az infot. A lenyeg, hogy kepminosegre nincs panasz. Haloszobaba lesz, ott pedig nem nagyon lennenek kihasznalva az "extra" funkciok, a fontos, hogy minel kevesbe alljon el a faltol (mert oldarlrol is ra lehet majd latni) es szep legyen a kepe.

(#11825) Mr_Rob válasza canniball (#11819) üzenetére


Mr_Rob
tag

Sajnos arról lemaradtam, már tovább adtam a TV-t :(
Fogyasztása amúgy mennyi egy ilyen 46-os monstrumnak? Normál, vagy Film üzemmódban használom.

(#11826) vlevi válasza Mr_Rob (#11825) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Fogyasztása amúgy mennyi egy ilyen 46-os monstrumnak? "
40C650 (tehát kisebb testvére) gond nélkül beállítható úgy, hogy 80W körül fogyasszon. Szerintem 46"-s méretben is bőven 100 alatt lehet tartani.

(#11827) SFONarayan


SFONarayan
tag

Üdv! Viszonylag sűrgős lenne a kérdés, és nem találtam értelmes összehasonlítást a kérdésemre. Ami annyi lenne, hogy mit érdemes venni? 40LE-C650 vagy 40UE-C5000? Egy árban lennének, és én nem vagyok nagy szaki ebben a témában. X360, TV nézés, szám.gépről filmezés, illetve USB-ről. Köszi, ha vki érthető összefoglalást ad a pozitív/negatív dolgokról egy laikusnak. :) :R

[ Szerkesztve ]

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#11828) SFONarayan


SFONarayan
tag

Esetleg még egy UE40-D5500 is szóba jöhetne, összevetve a D5000-el. Ez a 2 modell is szinte azonos árú, sőt a D5500 valamivel olcsóbb. :R

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#11829) canniball válasza Mr_Rob (#11825) üzenetére


canniball
nagyúr

A TV-t külön nem mértem, csak az AC Ryan Mini-vel és az erősítővel+hangfalakkal (5.0) együtt, átlagos használat mellett ~20kWh (~1kHUF) / hó.
A TV normál módban, a háttérvilágítást kicsit levettem+dolgozik a fényérzékelő.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11830) botiking válasza SFONarayan (#11828) üzenetére


botiking
csendes tag

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy már sokakban felmerült ez a kérdés és szerintem a választ is megtalálod. :)

botond

(#11831) SFONarayan válasza botiking (#11830) üzenetére


SFONarayan
tag

12-ig kellene leadjam a rendelést, ezért nem nagyon lenne idő vissza keresgéljek. Azért köszi a tippet, bár egy ctrl+c ctrl+v is megtette volna, vagy egy üzenet szám.

De gyorsban visszaolvasva pár elsőnek kidobott kommentet, azt szűröm le, h a C5000 felejtős, inkább akkor a C650. Jól értelmezem?

[ Szerkesztve ]

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#11832) botiking válasza SFONarayan (#11831) üzenetére


botiking
csendes tag

Bizony.

botond

(#11833) SFONarayan válasza botiking (#11832) üzenetére


SFONarayan
tag

És akkor még annyit kérdeznék, h mi érné meg jobban? 138e-ért C650, vag 179e-ért D5500? 40-es mindkettő. Megéri-e a +40e ráköltés?

Pár első után szintén az jön le, h a C650 ideális ár/érték. De erősítsd meg. :)

[ Szerkesztve ]

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#11834) botiking válasza SFONarayan (#11833) üzenetére


botiking
csendes tag

Hát a D5500-ra biztos ne költs +40et.
Annyi különbség a D5000 és 5500 között, hogy az egyikbe van net a másikba nincs. :)

A C650 viszont nagyon pöpec nagyon sokak szerint, jó vételnek számít, és örülj hogy még egyáltalán tudsz szerezni valahonnan. :)

És 40 col alatt nem érdemes szóba állni ezekkel a tévékkel (ha van rá keret + hely). :)

botond

(#11835) SFONarayan válasza botiking (#11834) üzenetére


SFONarayan
tag

Esetleg konkrét ajánlás max 180-al bezárólag? :) Illetve a C650 ársávjában (de szép szó :) ) van-e jobb? Ez most 135-140k.

[ Szerkesztve ]

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#11836) botiking válasza SFONarayan (#11835) üzenetére


botiking
csendes tag

Szerintem a C650nél nem kapsz jobbat ár/érték arányban, ha megfelel neked az LCD is.

LED-esből hasonló kaliberű a C6000 és a C6500 sorozat.
Viszont ezek drágábbak + mindegyiknél tapasztalható a felhősödés (mondjuk én ezzel együtt tudok élni, abszolút nem zavar)

botond

(#11837) botiking válasza botiking (#11836) üzenetére


botiking
csendes tag

Az 5000-es sorozatból nem vennék sem tavalyit (C) sem ideit (D). :)
De ez csak az egyéni magánvéleményem. :)

botond

(#11838) SFONarayan válasza botiking (#11837) üzenetére


SFONarayan
tag

Akkor, ha a helyemben lennél, és most vennél, akkor C650? :)

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#11839) Carvus válasza SFONarayan (#11838) üzenetére


Carvus
senior tag

ha még tudsz venni...én is így voltam vele, h mképpen C650 lesz, mégis D5500 áll az asztalon. :U

(#11840) Zsembi77


Zsembi77
csendes tag

Most töltöttem le egy DVD filmet, ami rar-ba jött le, majd átalakítottam iso-ba.
A Samsung TV media lejátszója az iso file-okat nem tudja lejátszani. (most már tudom)
Van valakinek ötlete, hogy egy iso-val mit lehet tenni ahhoz, hogy a tv kezelni tudja?

(#11841) SFONarayan válasza Carvus (#11839) üzenetére


SFONarayan
tag

Elvileg még tudok... :) Bár a mai 12-ig rendelésről lemaradtam... :( Viszont olyanokat olvasgatok, h nem kifejezetten jó a C650 játékhoz? Vmi "lag"-ról írnak, ami nagy. Sajna nem találok magyar nyelven komplett, összefoglaló tesztet a típusról... :(

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#11842) botiking válasza Zsembi77 (#11840) üzenetére


botiking
csendes tag

Azt hiszem meg tudod ugy oldani, hogy windows media playerrel elkezded lejátszani a DVD-t és kivetíted DLNA-n keresztül a tévére.

[link]

botond

(#11843) Zsembi77 válasza botiking (#11842) üzenetére


Zsembi77
csendes tag

Hű ez új nekem. Bár nem Windows 7-em van fent...
Én eddig csak a PC merevlemezéről olvastam be zenéket filmeket.
Hát egy Windows frissítést nem ér meg. :N

(#11844) botiking válasza SFONarayan (#11841) üzenetére


botiking
csendes tag

Én ugyan nem vagyok gamer de találtam egy fórumon egy érdekes hozzászólást:
[link]

botond

(#11845) Golota


Golota
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Még nézelődök kicsit. Most megnéztem az LG LV5500-at, de valahogy a Samsung c650 képe kontrasztosabbnak, élesebbnek tűnik. Ott viszont gond a panel lottó és nincs kedvem ez után rohangálni, nem akarok zsákbamacskát.

Tudom, hogy kicsit OFF, de most a West End-ben láttam egy Toshiba 46 VX 733 tévét, aminek nagyon szép képe volt és az ára most 200 alatt van, leárazva. A válaszidő viszont 5 ms.

(#11846) vlevi válasza botiking (#11842) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, van ilyen, de sajnos a Win7 hálózatos lejátszása elég gyér. Nálam pl. elég sokszor már a képarányt is elbarmolja. Ja, és mégegy dolog, ami miatt nálam a legelső dolog ennek a win7-es hálózatos lejátszásnak a kikapcsolása az a bakcup. Használhatatlanná teszi, ugyanis folyamatosan módosított állapotúnak mutat minden filet, ettől persze a backup megőrül, és ment mindíg mindent, holott hetente csak 2-300 mega változik a gépemen. Ezzel szembe 15Gigát akarna backupolni :(
Sajnos DVD lejátszásra még nem találtam meg a tökéletes megoldást, hacsak az nem, hogy Media Player Classiccal játszom le. Nekem közel van a tévé a géphez, HDMI-n össze is van kötve. A másik megoldást médialejátszó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#11847) vlevi válasza Golota (#11845) üzenetére


vlevi
nagyúr

"de valahogy a Samsung c650 képe kontrasztosabbnak, élesebbnek tűnik. Ott viszont gond a panel lottó és "

És vajon a Panel lottóból melyik panelt láttad abban a samu tévében???

(#11848) SFONarayan válasza botiking (#11844) üzenetére


SFONarayan
tag

Ez hasznos volt, köszi. :) Na de a feletted szóló újabb kérdést vet fel bennem, amiről fogalmam sincs... Mi az, h "panel lottó"? Van belőle jó, meg sz@r? :F

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#11849) snefftamas válasza vlevi (#11847) üzenetére


snefftamas
aktív tag

És az LG-kben vajon milyen panel van?

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#11850) SFONarayan


SFONarayan
tag

Illetve a C650-nél nem látom egy leírásban sem a válaszidőt... Egy tesztet nézegettem, itt játéknál 45ms-et írnak, amúgy meg 95ms. Ez az az érték, ami más LCD-knél 2-4ms??? :F Bocs, ha láma a kérdés, de abszolút nem vagyok otthon ebben a témában. :R

Itt a Teszt

[ Szerkesztve ]

XBOX Live gamertag: sfonarayan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.