Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) KL


KL
tag

Helló!

Ma beüzemeltem egy Samsung 32c650-et, egyelőre analóg jel jön, talán jövő héten jön a UPC a digitális csomaggal.

Kérdésem az lenne, hogy:
- a digitális adással jönnek a 16:9-es adások?
- milyen képméretre érdemes állítani a tv-t (tv nézéshez) 16:9, vagy automatikus méret?

Kösz!

KL

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#10752) BBéci válasza KL (#10751) üzenetére


BBéci
titán

Attól, hogy a jeltovábbítás digitális, nem változik a képarány. Ami most 4:3, az továbbra is az marad. Éppen ezért ajánlott a tévét 4:3-ra állítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10753) Treff


Treff
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget, aki válaszolt a feltett kérdéseimre. ;)

(#10754) Treff


Treff
aktív tag

Néhány hozzászólással feljebb többek részéről felmerült, hogy a Samsung LE40C650 tvjükben most akkor milyen panel is van.

A kérdés halál egyszerű, amire már 1000x elhangzott a válasz:

1. A tv bal oldalán (szemből nézve jobb oldalt) ennél a méretnél van egy kis felragasztott cimke, a Version-nál ott vagy, hogy SQ01... vagy csak 01, ...04 Ez ugyebár nem mindig mond sokat (mostanában semmit)

2. Van a szervizmenű, amiben meg lehet nézni. AZONBAN ez macerás, be kell üzemelni hozzá a tvt, stb-stb., szóval felejtős.

3. A MEGOLDÁS: szemben állva a tvvel annak a jobb felső részénél hátul felülről a hátlap szellőző nyílásain át nézz be és csekkold le a panelon lévő címkét. Ez asszem 3 sornyi vonalkód meg számok halmaza, DE téged CSAK a legfelső vonalkód feletti szöveg-számsor érdekeljen. Ha LTFxxxxxxxx kezdetű, akkor Samsung panel van benne. Pont.

Tesóm pasija most vett egy Samsung LE40C530-at. Oldalán a címkén a Version-nál 04-van (nesze semmi, fogd meg jól). Bekukkantottam hátul - amihez segítségül hívtam egy kis elemlámpát, mert olyan mélyen volt a panel címkéje - és bevilágítva meglestem. Made in China, panel LFT400HM01, tehát Samsung panelos. Még a Samsung logó is rajta van a cimke jobb felső sarkában. Semmi szervizmenű túrkálás, kisérletezés. Ráadásul így még a dobozt is hajlandóak kibontani a boltban, nem kell bekapcsolni a lecsekkoláshoz. Ennyi. :C

(#10755) Martintailor


Martintailor
csendes tag

Sziasztok!

Régóta kinéztem magamnak a c650-es modellt, és nagyon megörültem, hogy ennyire lement az ára, úgyhogy le is foglaltam egyet, aztán meg is vettem. Vásárlás előtt megnézettem a kiválasztott boltban ugyanilyen kiállított tv-n a kódszámot, megnyugodtam, samsung paneles volt, sőt a boltban is azt mondták, náluk amit kibontottak mind ilyen volt. Vásárlás előtt azonban nem tudtam kinyittatni a dobozt, csak miután kifizettem. Csak egy 01-es szám volt a versionnál. Otthon kidobozolás, nagyon tetszik a tv, a szaga :), minden. Gondoltam lecsekkolom a szervízmenüt, ekkor lettem nagyon pipa, mert kiderült, hogy cmo panellel szerelt. Bekukkantottam hátul a szellőzőn és az egyik matricán is rajta van a csij mej optoelektroniksz vagy mi. Megvizsgáltam pixelhibára meg ködölésre (fekete, sárga, stb. színű teljes képernyős képekkel), szerencsémre teljesen rendben van (kopp-kopp). A tv képét beállítottam az ajánlottak szerint, nagyon tetszik, viszont itt van ez a panel mizéria.
Még mindig pipa vagyok, bár megtettem mindent, mégis kifogtam a 3 közül a legrosszabbat:
1. megpróbáljam esetleg kicseréltetni, és akkor lehet ugyanilyen panelosat kapok, vagy esetleg kifogok pixelhibát, vagy egyéb gyíkot aztán megint csak főhet a fejem?
2. vagy hagyjam a francba ezt a panelmizériát és élvezzem a tv-t?

Az hogy CMO paneles, kb azt jelenti hogy pl egy c550-el egyenlő minőségű? Vagy egyszerűen a c650 samu panelesnek mondjuk hány %-a? Csak hogy mihez viszonyítsak.

Segítsetek légyszíves, mert most eléggé el vagyok keseredve...

(#10756) didros válasza Martintailor (#10755) üzenetére


didros
senior tag

A tv képét beállítottam az ajánlottak szerint
Ez pontosan mit jelent? Engem is érdekelne.
A panellal meg szerintem ne foglalkozz....

(#10757) Martintailor válasza didros (#10756) üzenetére


Martintailor
csendes tag

A fórumban korábbi hozzászólás alapján: [link]
Én is ezt vettem alapul, a színeket nem babráltam mélységeiben, meg kicsit növeltem a háttérvilágítást. Eredet és Avatar 1080p-ben lenyűgöző.... Még egy napja sincs meg a tv, még előttem állnak a finomabb beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#10758) jupp008 válasza Martintailor (#10757) üzenetére


jupp008
senior tag

Ha teljesen elégedett vagy vele és semmi probléma nincs akkor sztem ne foglalkozz vele.

(#10759) nfsu17 válasza #16155904 (#10680) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi.
Az a baj, hogy én a 60Hz-es juddert is észrevettem anno a monitoron, aztán valahogy megszoktam. De ha lehet állítani, az jó jel.

Köszi BBéci Neked is. A STB nem gagyi szolgáltatós, így az biztos marad, ha egy hangyaf.sznyit romlik is a minősége HDMI-n, hát bevállalom, de legalább tudok felvenni, plusz már be vannak lőve a csatornák, stb.

Most az a kérdés, elég-e a G-s wifis routerem majd az usb wifihez. Fogtam egy laptopot és oda tettem, ahova majd a tévé megy. Indítottam egy fájlmásolást és figyeltem a sebességet. 1,7Mbyte/s alá nem ment többszöri próbálkozásra sem. Kiszámoltam, ez elég lenne a gépemen lévő "legdurvább" 1080p-s filmhez is. De mivel a 720p-nek is már elég jó a minősége, így arra meg tuti jó kell, hogy legyen. Kérdés, hogy a tévé is majd így gondolja-e, azaz tudja-e hozni ezt a sebességet. :F

(#10760) Anonymus23 válasza Martintailor (#10757) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak azt nem mondtad, hogy milyen méretű. Ha jól tudom pl 37 colosban nem is gyárt a Samu panelt.

;) - The Power of the Light Side

(#10761) headhunter válasza Treff (#10754) üzenetére


headhunter
addikt

[l]2. Van a szervizmenű, amiben meg lehet nézni. AZONBAN ez macerás, be kell üzemelni hozzá a tvt, stb-stb., szóval felejtős.

Szervízmenübe hogyan kell belépni és mit kell nézni? (kód beütés, stb...?)

Samsung Panelt, milyen betű vagy számsor jelöli?

[ Szerkesztve ]

(#10762) nightshadow válasza headhunter (#10761) üzenetére


nightshadow
veterán

Belépés saját felelősségre:

belépés szerviz menübe:
kikapcs - Info - Menu - Mute - bekapcs

Magyarázat:
L - pánel gyártója (A - Samsung, D - CMO, L -AUO, I - CPT)
6 - Frekvencia (6 -50/60Hz ; 1 - 100/120Hz ; 2 - 200/240Hz)
A - Panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear)
F - Felbontás (F - FHD, H - HD, U - UD)
0 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1...)
C - BLU (BackLight Unit) C - CCFL, L - LED, E - Edge LED

[ Szerkesztve ]

(#10763) Martintailor válasza Anonymus23 (#10760) üzenetére


Martintailor
csendes tag

Igaz. 40 colos a tv.

(#10764) Zedlog


Zedlog
csendes tag

Na, rászántam magam egy 40D6500 vásárlására. Minden szép és jó, csak a TV-n nem látom a számítógépen lévő cuccokat. Egy hálón vannak, a TV kábelen, a számítógép WIFI-n csatlakozik a T-Home routeréhez. A számítógépre felraktam a samsung share manager programot, beállítottam a mappákat, és mégis semmi. Tűzfalat kikapcsoltam a gépen, semmi. Valami ötlet?

(#10765) canniball válasza gyugyo79 (#10651) üzenetére


canniball
nagyúr

"Azzal, hogy átkapcsolsz légi / kábel közt váltod a forrást... Nem mindegy melyik gombbal váltasz ?"
Bocsánat ha értetlennek tűnök, de ez az első TV-m amiben nem csak analóg tuner van és kissé nehezen igazodok ki ezen a részén. :R A logika alapján kerestem a "tuner-váltó gombot", mivel ilyet nem találtam a [source] gombon kerestem ezt az opciót ott sem volt. Átolvastam még egyszer az útmutató ezen részét, lássuk jól értem-e: ha rákötöm a kábeles analóg és a földfelszíni digitális forrást is, akkor a hangolás során letárolja mindkét forrást és a [ch list] gombbal tudok köztük váltani?

KL!
A beállítások között az automatikus méretet be lehet állítani úgy, hogy ha 4:3 adás van akkor így mutatja, ha 16:9 akkor pedig ennek megfelelően. Így (jó esetben) nem kell nyomkodni a [p.size] gombot.

Martintailor!
Ha elégedett vagy vele akkor sz@rni rá hogy milyen panel van benne. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10766) nfsu17 válasza canniball (#10765) üzenetére


nfsu17
veterán

A mi LG-nken is van analóg, meg dvb-c és teljes keresésnél letárolta mindkettőt. Majd a csatornaváltó gombbal ha végigérek az összes dvb-c adón (ezek egy halmazban vannak), akkor az utolsó dvb-c adó után jön az analóg. Nincs semmi source váltás, stb.

Kérdés:

A 40C650 lenne az új kiszemeltem.
Ebben is van panelmizéria? Úgy hallottam itt csak Samsung van.
Van valami negatív tapasztalat vele kapcsolatban?
Pl a 37C650 búgó tápjához hasonló dolgok.

(#10767) CHROMED7


CHROMED7
tag

Sziasztok!

Megjött a 46C8000! Wow. Marha szép képe van, pöpec a cucc!
Ámde.
Nem tudja valaki hogy lehet megoldani, hogy a fejhallgatót ne kelljen egyfolytában ki be dugdosni, ha azon akarom hallgatni a TV-t?
Egy hosszabbítóval akartam megoldani, mert a TV-t falra raktam, így viszont elég nehéz hozzáférni a jack-hez....
De ha bedugom a hosszabbítót, azonnal leveszi a normál hangot. Akár van a hosszabbítóra fejhallgató dugva, akár nincs.

Régi TV-m külön kezelte ezeket, és a fejhallgatón mindig volt hang, ha a hosszabbító be volt dugva, meg abba a fejhallgató, akkor is szólt a saját hangszórója, így csak annyit kellett tenni, hogy lenémítottam a TV-t, és akkor csak a fejhallgató szólt.

Na ez itt nem megy. Ha bent van a hosszabbító, akkor CSAK azon szól.
Nincs erre vmi megoldás??
:W

(#10768) #16155904 válasza nfsu17 (#10766) üzenetére


#16155904
törölt tag

Igen, a 40C650-nél is van panel lottó. Csak 2-3 oldalt olvass vissza, és tisztább lesz a kép.
Ha még többet vissza olvasol, akkor az is világossá válik, hogy ebben a kategóriában a C650 igen jónak tartott típus.

[ Szerkesztve ]

(#10769) Szroncs


Szroncs
tag

Sziasztok.

Gondolkozom egy Samsung UE40C6000 vasarlasan.
Eloszor is az erdekes ebben, hogy PC monitornak szeretnem hasznalni a TV resze nem igazan erdekel tehat mint PC megjelenitot haszlalnam.

Kerdeseim:
1, Elmebeteg otlet ez tv nem monitor felejtsem el?
2, Imput lag? elsosorban jatekra "fps" es persze film.
3, milyen kabellel erdemes osszekotni geppel? DVI to HDMI ?

esetleg tapasztalatok ako hasznalja szamitogeppel?

Valaszokat koszonom.

(#10770) Szroncs


Szroncs
tag

Ja meg esetlag valaki meg tudja mondani , hogy a UE40C6000- ben TFT vagy IPS panel van-e sehol nem talalok infot.

(#10771) nfsu17 válasza #16155904 (#10768) üzenetére


nfsu17
veterán

Oké, köszi, akkor kevertem valamelyik másikkal. Átnézem alaposabban.

(#10772) majanor válasza Szilardt (#10179) üzenetére


majanor
csendes tag

Ugyanugy jartam mint te egy c650-sel. Megmondanad hogyan varazsoltad vissza a csatornakat, mert nekem a menuben a Csatorna menupont alatt minden szurke, es alatta azt irja hogy nem elerheto. Semmit sem tudok allitani... koszi

(#10773) ORCA58 válasza nfsu17 (#10766) üzenetére


ORCA58
addikt

Többféle panellel gyártják.
SAMSUNG legnagyobb kontraszt, legszebb fekete. (Nekem csak ez volt a nyerő)
AUO, CMO. gyengébb fekete, de valamivel gyorsabb reakció idő.
Szerintem ez a minőségi sorrend is, de ez egyéni ízlés il. érzékenység dolga is. A 37-eshez hasonló gond ezzel nem jelentkezik, legalábbis nem hallottam vagy olvastam ilyent.
A legjobb az ár érté aránya, emellett ha SAMU paneles és nem fogsz ki hibás példányt a legegyenletesebb képminőséget kaphatod. Az enyémen ismeretlen a clouding. Az EDGE ledesek a nyomába sem érnek.

A 40C750-es csak SAMU paneles, az 200Hz-es, de ott más problémák jelentkezhetnek a külföldi fórumok szerint.

[ Szerkesztve ]

(#10774) nightshadow válasza Szroncs (#10769) üzenetére


nightshadow
veterán

70ms az input lag Game Mode-ban, ami fps-hez gyakorlatilag nem ajánlott, másrészt, ha itt visszakeresel a fórumban, akkor olvashatod, hogy clouding miatt egy páran visszavitték itt ezt a típust.

(#10775) Szroncs válasza nightshadow (#10774) üzenetére


Szroncs
tag

Ez elszomorito. Esetleg tudsz ajanlani hasonlo kategoriaban tv-t ami pc-vel osszekotve alkalmas frps-re is. olvasgatom a forumot de finoman szolva is kicsit hosszu a tema..

(#10776) nfsu17 válasza ORCA58 (#10773) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi. :R
Mindenképp ki akarom deríteni előtte, hogy Samu-e vagy sem. Van egy-két bolt ahol majd megnézem alaposan.

(#10777) fekomat válasza Zedlog (#10764) üzenetére


fekomat
tag

Nekem ugyanez a problémám van egy 40D5500-zal.
Felállás ua., mint Nálad, vagyis a TV kábelen, a gép wi-fin csatlakozik a routerhez.
A netes dolgok mennek a TV-n. Samsung share telepítve, tűzfal a gépen nincs, a routeren kikapcsolva.
Ezen kívül pedig a TV1, TV2 és a Dunák nem jönnek digitálisan, T-kábel, CAM modullal.
Ha valakinek van 5lete, köszönettel veszem...

(#10778) nightshadow válasza Szroncs (#10775) üzenetére


nightshadow
veterán

Philips 40pfl7605 (input lag 25ms) [link]
A clouding itt is jelen van, itt egy teszt róla: [link]

Philips 40pfl5605 (input lag 20ms alatt) [link]
Itt a teszt szerint nincs clouding: [link]

Az az igazság, hogy nehéz olyan tévét találni, ahol a képminőség is megfelelő, és az input lag is alacsony, mivel a jó képminőség eléréséhez bonyolultabb elektronikára van szükség, ami növeli az input lag-et, az edge-LED megvilágítás pedig a cloudingot.

(#10779) Werth


Werth
csendes tag

Sziasztok!
A 7en sikerült tulajdonomba keríteni egy 650-est, és nagyon megkönnyebbültem, hogy SQ panelos.(Rajt volt az oldalán). Mivel ez az első"komoly" lapos tv-m , kicsit tudatlan vagyok hozzá. Minap csatlakoztattam hozzá t-home sat beltérit, HDMI csatlakozóval , ami sikerült is , és a képernyőn ezt látom:1280X720@50Hz. Namármost a720-at alacsonylom ill. az 50Hz-et, mivel a tv ennél többet tud. Lehet ezt valahogy feljebb tornázni, vagya a beltéri "buta" hozzá?
Illetve lenne még egy kérdésem! Elnézést ,ha már elhangzott ez a kérdés, de sajnos elég minimális időt tudok internetezésre fordítani, szóval tudna esetleg valaki "takarékos képbeállítási paramétereket adni(segíteni)?.Talán olvastam is valahol, hogy fogyasztásmérővel tesztelgettetek, hogy bizonyos beálításoknál mennyit fogyaszt a tv.Tőbbfajta beállítás is érdekenle, hogy mennyit fogyaszt oránként.
Köszönöm.

(#10780) nfsu17 válasza Werth (#10779) üzenetére


nfsu17
veterán

"Minap csatlakoztattam hozzá t-home sat beltérit, HDMI csatlakozóval , ami sikerült is , és a képernyőn ezt látom:1280X720@50Hz. Namármost a720-at alacsonylom ill. az 50Hz-et, mivel a tv ennél többet tud. Lehet ezt valahogy feljebb tornázni, vagya a beltéri "buta" hozzá?"

A kérdés jó, ez eddig eszembe sem jutott, hogy a 100Hz esetleg ki sem használható, ha a beltéri nem tudja. A választ én sem tudom, de érdekelne majd.
Amit meg tudsz nézni: a beltéri menüjében, a videó beállítások között lehet állítani a kimenetet. Jelen esetben ha nekem már meglenne a tévém, akkor ez egy 1080i-s beállítást takarna. Bár nem t-home-os cucc, de hasonló. Van amúgy nekem ott még 720p (i?) beállítás is, meg 576i, stb, vagy esetleg AUTO.

(#10781) pbala válasza Werth (#10779) üzenetére


pbala
csendes tag

A felbontást a t-s beltérin tudod átállítani.
Talán a Disp gombbal

(#10782) Werth válasza pbala (#10781) üzenetére


Werth
csendes tag

Köszönöm Pbala!
Igazad van, át is állítotam, de még mindig 50Hz-en duruzsol.
Menne ez 100Hz-n is, vagy nem? :F

(#10783) snefftamas válasza Werth (#10782) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Európába 50hz val sugároznak. Az hogy a tv 100hz tud azt nem fogja kiírni. A 100hzt a kepbeallitasoknal tudod aktiválni van két csuszka a judder cancellert érdemes 0ra tenni MIG a másikat 100 maxra blur reduction ha jól emlékszem. A beállításokkal annyi kezdetnek eleg ha a mozi módot választod ki es a napszaknak megfelelően csak a cellafeny erősségén állítasz. A cellafenyt nagysága nagyban befolyásolja a fogyasztás.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10784) Erzsébeti válasza fekomat (#10777) üzenetére


Erzsébeti
tag

"Ezen kívül pedig a TV1, TV2 és a Dunák nem jönnek digitálisan, T-kábel, CAM modullal."

Manuálisan keress rá a 177 MHz-re és akkor a sor végére fűzi a Samu. Onnan meg átrendezed őket oda ahová akarod.

(#10785) Conan1234


Conan1234
csendes tag

Sziasztok!

C650-esen meg lehet valahogy jeleníteni mkv fájl lejátszása közben (USB-HDD) a feliratot? Nálam sem az mkv-ban lévőt, sem a külső (.srt) feliratot nem jeleníti meg. Az srt kiterjesztésű fájl neve ugyanaz, mint az mkv kiterjesztésűé.

Köszönöm!

(#10786) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Nekem is lenne egy kérdésem.

C650
T digi kábel.

Van egy két csatornám aminek a hangja nem magyar, és úgy kb. a 3. lehetőségen áll.
amennyiben elkezdek rákeresni a magyar hangra akkor megtalálja valamelyik szám mögött (csatornánként más szám mögött), de nem tudom úgy beállítani, hogy ne felejtse el, hogy én pl. a 2. számú nyelvet akarom.
Állandóan visszaáll arra a számú nyelvre ahol volt előtte..
Gondolom át lehet fixen állítani, mivel alapból sem az 1.-n van, ergo valahogy kivan választva most, hogy hányas számú nyelven szóljon.
pl. a Travel channel a 4. en van és portugálul beszél... míg a 3. on ott a magyar hang, amit addig tudok élvezni amíg nem kapcsolok el a csatornáról. Amint elkapcsolok el is felejti, hogy én a 3. számú nyelvet akarom használni.

Tudja valaki, hogy hol lehet elmenteni ezt a beállítást?

(#10787) Erzsébeti válasza Erzsébeti (#10786) üzenetére


Erzsébeti
tag

c650
Conax modullal.

(#10788) vlevi válasza Conan1234 (#10785) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az mkv-ban lévőt nem fogja megjeleníteni, de a mellette lévő srt-t azt meg kellene. Tényleg tökugyanaz a neve? kis, nagybetűk, minden? Vagy esetleg túl hosszú a filenév, és belezavarodik.

(#10789) Conan1234 válasza vlevi (#10788) üzenetére


Conan1234
csendes tag

A végén már egy egyszerű "a" betűt adtam mindkettőnek :-)

(#10790) Imifej válasza Conan1234 (#10789) üzenetére


Imifej
senior tag

Magától nem fogja megjeleníteni, csak ha a tools menűben bekapcsolod.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#10791) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

LED tv vásárlás előtt állok. Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy melyiket vegyem. 37-40"-ban gondolkodom. Amit ki szeretnék adni érte az 150-200k. Nem tudom megéri az idei kiadásokra többet kiadni vagy inkább a valamivel olcsóbb 2010-es modellek? Ha azt nézem akkor az előző évi modellekből a 6000-es sorozat kb. egyforma árban van az idei 5000-es sorozattal. Esetleg még az is megfordult a fejemben, hogy megéri egyáltalán a LED alacsonybb fogyasztása miatt ebbe fektetni? Mert ha jól tudom akkor csak ennyi különbség van az LCD-hez képest. Bár lehet tudatlan vagyok és nem csak ennyi.

Ti mit javasoltok ebben a méretben melyiket vegyem?

(#10792) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérem! A megfelelő topik sajnos nem túl aktív, így itt kérdezek. Acer laptopomat (Mobility Radeon 5850 VGA) HDMI-n keresztül összekötöttem az LCD-tévémmel (Samsung LE46C750). Hang is, kép is megjelenik gyönyörűen, egy a baj: kb fél másodpercet késik a kép, így játékra nem igazán alkalmas a dolog. Mi lehet a baj? Már próbáltam másik HDMI-kábelt, másik HDMI-aljzatot, piszkáltam a drivert, semmi. Régebben, más körülmények között (asztali PC + Sony LCD TV kombó) nem tapasztaltam ilyesmit. PLZ HELP!!! Előre is köszönöm!

(#10793) Treff válasza Treff (#10754) üzenetére


Treff
aktív tag

Update a 3-as ponthoz:

Az elmúlt 2 napban végigjártam a nagyáruházakat, rengeteg tv van kitéve. A Samsung modelltől függően elkezdett(?) sumákolni: nem mindig látható a panel címkéje a 2010-es tvken, mert előfordul, hogy olyan mélyen van felragasztva, hogy nagyon nehezen lehet valamit leolvasni róla a szellőzőrácson keresztül bekukkantva.
A 2011-es LE32D550 esetében semmilyen panelcímkét nem láttam. Lehetséges, hogy máshová vagy még mélyebbre ragasztották, hogy ne lássa a mezei paraszt a panel tipusát, csak a szervizmenűből. A tv hátsó cimkén csak ennyi van a tipust illetően: Version 01 Ez tudja valaki, milyen gyártmányt takar?

A ledes Samusungok meg olyan vékonyak, hogy ott a betekintős taktika nem működik. :(

(#10794) Treff


Treff
aktív tag

1-2 gyors kérdés:

1. A Samsung C sorozatú LCK-k esetében azt hol látjátok, hogy SQ01, 02... a pontos tipus, ha nincs címkével felagasztva?

2. A C550 és C650-en lévő LAN csatlakozó milyen előnyt nyújt a C530-ashoz (nincs LAN csatlakozó) és hogyan működik ez a gyakorlatban? (azon elmélkedem, kell-e az vagy elég a mezei 530)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10795) gyugyo79 válasza canniball (#10765) üzenetére


gyugyo79
addikt

Úgy képzeld el, hogy fizikailag 1 tuner van benne de technikailag 3. Egy dvb-t egy dvb-c és egy analóg.Technikailag a dvb-c és t egy kicsit eltér ezért kell váltanod a légi és a kábel közt a csatorna váltóban és amikor lekeresed a csatornákat akkor is mivel a tv bejövő jel értelmezője is vált ilyenkor ezért elég egyértelmű, hogyha a kábel módban keresed le a csatornákat akkor a dvb-t seket nem fogja megtalálni és fordítva. Szóval ha feltételezzük, hogy nincs ütközés akkor ha egy közösítővel bemegy a jel akkor nincs más dolgod mint lekeresni először a az egyiket aztán a másikat.Akkor a csatorna listában lesz egy Légihez tartozó digitális + analóg csatorna lista meg egy kábelhez.Amikor váltasz a 2 közt a csatorna váltóban mindig csak az aktuálisat látod és mindkettőt külön rendezheted.
(Mivel az analóg adás technikailag is megegyezik ezért azokat lekeresi mind a 2 nél (Szóval a léginél is ott lesznek a kábelon jövők és fordítva).

[ Szerkesztve ]

(#10796) villamos válasza Treff (#10793) üzenetére


villamos
őstag

Valószínűleg a partnerek elkezdtek panaszkodni a gyártó felé, hogy csak ezt, vagy azt a gyártmányt vásárolják, a többi meg a nyakukon marad. Így valamilyen módon ki kellett ezt védeni. Persze a legegyszerűbb az lenne, ha mindegyik készülékbe ugyanaz a típusú panel kerülne, hogy mindenki ugyanazt a vackot kapja, és így nincs belőle vita. A jobb panelek meg a drágább készülékekbe kerülhetnének...

Szerintem ez az egész panelmizéria amúgy túl van lihegve... Vedd meg azt a példányt, amelyiknek tetszik a képe, és kész. Ne foglalkozz azzal, hogy milyen panel van benne...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10797) jegenye77


jegenye77
addikt

Tehát itt mindenki azt mondja hogy c650-nek szebb képe van mint a c6000-nek./40"/
És a betekintési szög?
Most már el kellene döntenem melyik is legyen. :F

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10798) canniball válasza gyugyo79 (#10795) üzenetére


canniball
nagyúr

Az "1 tuner=3 tuner kérdés" eddig is tiszta volt, most már a hangolás is az. Bár azt még mindig logikátlannak tartom hogy nincs külön "tuner-kapcsoló gomb" avagy miért nem ez van a [ch list] gomb helyett, de ez már egyéni probléma. :R

bozsozso!
Csak az alacsonyabb fogyasztás nem lehet perdöntő, ha jól tudom csak 1-2W-ról van szó.

Treff!
A C530 és a C550 között úgy tudom +1 HDMI (hátul) és a LAN csati a különbség, utóbbival pl. hálóról tudod etetni a médialejátszóját.
A C650 hálómentes párja a C630, ennyiben térnek el.
Hogy az árkülönbség megéri-e a LAN-képességet azt neked kell eldönteni. Én úgy voltam vele hogy mivel nem játszik le mindent a Media Play így nekem mindenképpen kell mellé valami célkütyü, ergo ezen funkcióért nem fizetek és maradtam a C530-nál.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10799) Treff válasza canniball (#10798) üzenetére


Treff
aktív tag

Köszi villamos és canniball a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#10800) snefftamas válasza jegenye77 (#10797) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A betekintesi szög a benne levő paneltipus függ amit sajnos egyik típusnál sem lehet biztosra venni épp mit raknak bele. Különben a spva val szerelt tipusoknak a legjobb a betekintesi szöge a panelek közül amiket beleraknak. A kettő közül a c650 ajánlott amíg meg kapható különben.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.