Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) jegenye77 válasza Zsom! (#11200) üzenetére


jegenye77
addikt

A lista ára nagyon tetszik! 274990 :C
Ha jól látom 50Hz-es ami nálam felejtős.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11202) azozo válasza BBéci (#11199) üzenetére


azozo
senior tag

És a beállitások PVR és egyébbek megmaradnak!?

(#11203) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Aki pvr-t akar használni az ne frissítsen!
Meg kell várni,, hogy itt mit írnak róla.A T-VALDEUC 3009.2 -nél már a megjelenés után nemsokkal írták, hogy kikapcsolták azt a menüpontot ahol a pvr-t aktiválni lehetett.

Nem tudom, lehet hogy csak nekem új de most szúrtam ki a port.hu -s widgetet. Nagyon jó lett.

(#11204) azozo válasza gyugyo79 (#11203) üzenetére


azozo
senior tag

KÖszi..:(

JAja :)
Sőt pár más is ha keresgélsz ...
Nők lapja café+Nők lapja widget.
Viaway widget
:))

[ Szerkesztve ]

(#11205) Zsom!


Zsom!
tag

Melyik tv-t ajánlanátok 120.000-ig? Játékra, filmnézésre lenne használva. Méretben 32"-os.

(#11206) oz82 válasza Zsom! (#11205) üzenetére


oz82
senior tag

Szia!

Samu UE32C6000- sorozat, de nagy kedvezmények vannak neten, lehet h 6500 as is belefér

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#11207) jegenye77 válasza Zsom! (#11205) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem volt UE32C6000-es készülékem,és nagyon megvoltam vele elégedve.Bár játékra nem igazán ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11208) Zsom!


Zsom!
tag

Köszönöm mindkettőtöknek. :R

(#11209) ziku


ziku
csendes tag

Sziasztok.

Megkaptam a TV-met (Samsung 46C650), de nem tudom eldönteni milyen panel van benne. Bekukkantottam elemlámpával és a következő számot tudtam leolvasni:

M$44-D053463-L$R3954980011JX356.

Esetleg valakinek ez mond valamit? Vagy teljesen más címkét kell keressek? (Ez a címke hátulról nézve bal felül van egy rács mögött, úgy nézem, hogy a panelon).

(#11210) bulek válasza azozo (#11204) üzenetére


bulek
tag

Nekem is tetszik a port.hu-s widget, egy bajom van vele, hogy nálam egy órát késik,pedig a tv órája pontosan be van állítva. Másnál is késik az aktuális műsor?

(#11211) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
Nem nagyon tudom, hol tegyel fel a kérdésem, de hátha itt is megállja a helyét és tudtok segíteni. Samsung tv-re prn-drive, amin képek vannak. Van közte olyan, amit úgy mond nulláról csináltam (felirat stb egy egyszerű háttérrel), és fotók is. A fotóknál van előnézeti kép, a "gyártott" képnél nincs. JPG kiterjesztésű mind, a képet photoshop-al csináltam. Természetesen a metaadatok között van különbség... azt szeretném tudni, hogy mit tegyek, hogy legyen előnézeti képe az általam létrehozott feliratos képeknek is?
Ha egy fotót veszek alapul, és arra rakok színt, arra a feliratot, akkor persze megintcsak van előnézet...

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#11212) vlevi válasza bulek (#11210) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nekem is tetszik a port.hu-s widget,"
Rohadtul k.....l lassú :(
Pedig jó ötlet lenne.

Ami viszont most így hirtelen megtetszett, az a BBC-s widget. Lehetne ilyen magyarul is.

(#11213) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok tudnátok ajánlani tv-t nekem max 200k-ért?

Led, 40,46" 100hz szép kép. Pc-re kötném.

Előre is köszi :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#11214) Imifej


Imifej
senior tag

Hogy lehet kikapcsolni a C650-en hogy ne akarjon állandóan frissíteni? Félek hogy valamelyik gyerek egyszer csak véletlenül leokézza.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#11215) vlevi válasza Imifej (#11214) üzenetére


vlevi
nagyúr

Menüben (a legutolsó, ?-es menüben) ki kell kapcsolni.

(#11216) azozo válasza bulek (#11210) üzenetére


azozo
senior tag

Nekem is késik :(

(#11217) szombatitomi válasza ziku (#11209) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

A tévé jobb oldalán nincs egy címke? Az usb csatlakozók fölött. Itt kellene ráírva legyen a version alatt.

(#11218) Imifej válasza vlevi (#11215) üzenetére


Imifej
senior tag

Ott ki van kapcsolva, mégis előjön. Írja is , hogy naponta fog próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#11219) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!
Itt is felteszem a kérdést, hátha előbb kapok választ...
Van valakinek tapasztalata erről?Jó választás lenne? :F
Samsung LE-32C530
Vásárlás előtt állok, de csak az adatok, és tudása alapján tudok választani. Amúgy semmi tapasztalatom ezen a téren.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#11220) Paal


Paal
csendes tag

Sajnos felengedtem - a naponta ígért próbálkozás miatt - a 3009-es szoftverfrissítést és az addig remekül működő PVR már nem beállítható a hotel módos módszerrel. Valakinek van használható ötlete, hogy mit tudok tenni?
Valahol olvastam a downgrade-ről, de az a hotel módos változtatáshoz képest sokkal bonyolultabbnak tűnik, nincs erről egy nagyon részletes leírás? Esetleg más módszer?

(#11221) Zedlog válasza B_Tibi (#11137) üzenetére


Zedlog
csendes tag

Panel lottó nincs, mindegyik Samsung paneles. Felhősödés van, de csak teljesen sötét képnél. Ha van valami esemény a képen - tehát valamilyen filmet nézel -, akkor nincs semmilyen felhősödés, akármilyen sötét a képi világ.

Amúgy egymás mellé tettük a c650-est a d6500-assal. Ég és föld!!! Plusz még egy fényév a különbség. Gyerekek! Ezt a két tévét nem nagyon lehet egy lapon említeni. A c650-es nagyon jó a maga kategóriájában. De a d6500-zal nem lehet összevetni.

[ Szerkesztve ]

(#11222) #16155904 válasza Zedlog (#11221) üzenetére


#16155904
törölt tag

De az árát se.

(#11223) BBéci válasza #16155904 (#11222) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan, tehát az egésznek semmi értelme nem volt. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11224) nightshadow válasza Zedlog (#11221) üzenetére


nightshadow
veterán

A feature-ok alapján a C650-et a D5000/5500-al lehet összevetni a LED-es háttér világítású Samsungok közül. Elsősorban a 100Hz-re, meg az Ultra Clear Panelre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#11225) Zedlog válasza BBéci (#11223) üzenetére


Zedlog
csendes tag

A felhősödést néztük, azért tettük egymás mellé őket. Nyilván nem ugyanaz a kategória.

(#11226) ziku válasza szombatitomi (#11217) üzenetére


ziku
csendes tag

Meg van a címke, de a Version után csak ennyi van: 03. Semmi más nincs a 03 előtt.

(#11227) Zoli-206 válasza pepe_g (#11219) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Nekem ilyen van, nemrégen vettem. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Amire kell arra jó :) Egyébként nagyon szép képe van (szerintem)

(#11228) jegenye77


jegenye77
addikt

Az normális ha kikapcsolom a TV-t /37C6000/ akkor mielőtt teljesen elsötétedne,a képernyő alsó részén egy fehér csík látszódik kb 1-2mp-re.
Eddigieknél /32C6000,40C650/ ilyet nem láttam.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11229) sanyi101 válasza pepe_g (#11219) üzenetére


sanyi101
csendes tag

Decembertől használom eddig még nem volt semmi baj vele, - remélem nem is lesz - a képe nagyon jó. Full HD filmeket jó minőségben lehet nézni rajta. Az interneten találsz értékeléseket a készülékről, azok is kivétel nélkül jót írnak. Persze kifogás mindig akad, de nem vagyunk egyformák, és az igények sem egyformák.
Üdv.

(#11230) BBéci válasza Zedlog (#11225) üzenetére


BBéci
titán

Óriási szerencsével ki lehet fogni alig bevilágítós és felhős LED-est. Teljesen homogén talán nem is létezik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11231) Imifej


Imifej
senior tag

Nem tudom ez mennyire mérvadó, az EVEREST ezt írta a C650-ről. VGA-val csatlakoztattam rá.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#11232) cápaFeri


cápaFeri
csendes tag

Sziasztok!
Ha minden igaz, holnap boldog tulajdonosa leszek egy 40-es C650 Samsungnak. Remélem jól választottam, de ha nem, akkor részben a Ti lelketeken is szárad majd! :D :D :D
Már egy ideje nézegettem a tv-ket, titeket is rengeteget olvasgattalak, így aztán kb másfél éve kezdődött, hogy kinéztem egy 32"-os B650-est, miután elég jókat mondatatok róla. Aztán mostanra érett meg a dolog és mivel a B650 sehol sincs, már a C650-et is csak elvétve kapni, ha minden jól megy sikerült elcsípni egy uccsó darabot. Remélem az enyémen is LTF felirat lesz a rács alatt! :F A boltban lévő másik típusokból elég sok volt AOU (vagy mifene), egy meg asszem A01, de valamelyiken (asszem egy LE40D5003-as volt) nem is lehet belátni, mert a rács alatt egy fém lemez takarja a panelt, sem oldalt nics cimke, sem hátul semmi. Na majd holnap meglátjuk ha kibontom a boltban az enyémet. Lehet ha enm LTF-es lesz, el sem hozom, kissé elriasztottatok a másik panelesektől.
A lényegre térnék.
Elég régi cuccaim vannak itthon, azokhoz kellene csatlakoztatni ezt a szuper tv-t, kezdődik a fejtörés. :)
Van egy S47-es Pana DVD, ami a jelenlegi TV-hez (Sony KV29 LS35 ) asszem scarton megy.
Van egy video, ami szintén scarton megy a tv-be.
Eddig OK. Viszont van egy Technics SA-GX 230 erőlködő, amibe eddig a tv-ből RCA-kon volt kivive a hang, így "moziztuk" hangfalakon sztereóban. (nincs házimozi)
Ennek az új Samsung TV-nek a leírásában (letöltöttem már a netről) nem látok hang kimenetet, illetve valami optikai kábelt mutat a házimozihoz csatlakozásra. De ilyen mintha nem lenne az én erősítőmön, csak RCA bemenetek.
Hogyan kell csatlakoztatni egy sima erősítőhöz? Tudja valaki?
Előre is köszi!
Üdv!

(#11233) BBéci válasza cápaFeri (#11232) üzenetére


BBéci
titán

Az egyik Scart, kimenetként is működik, abból tudsz sztereó hangot vinni az erősítőbe.
Az optikai lényegesen jobb minőséget és nagyobb élményt nyújtana, a hozzá csatlakoztatott házimozi rendszerrel.
32 colosnál nagyobbat nem tudnál venni, elhelyezni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11234) jegenye77 válasza BBéci (#11233) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha minden igaz, holnap boldog tulajdonosa leszek egy 40-es C650 Samsungnak. Remélem jól választottam, de ha nem, akkor részben a Ti lelketeken is szárad majd!
:D bocsesz!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11235) BBéci válasza jegenye77 (#11234) üzenetére


BBéci
titán

Igaz, a 32-es az eső körben kinézett B650-re vonatkozott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11236) jegenye77 válasza BBéci (#11235) üzenetére


jegenye77
addikt

Ez szerinted normális?
Nincs egyébként bajom vele,csak eddig a többi készüléken nem láttam ilyet.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11237) BBéci válasza jegenye77 (#11236) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem normális jelenség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11238) cápaFeri válasza BBéci (#11233) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Csak az a baj, hogy mindkét scart foglalt lesz. Az egyikbe a DVD, másikba a videó kerül.
Lehet elő kellene keresnem az erőlködő leírását, mert mintha valami optikai csatlakozás lenne rajt, de asszem azt írták arra, hogy a deck-kel kell ott összekötni, hogy lehessen irányítani az erősítő távirányítójával. Úgyhogy az elvileg kimenet, nem bemenet az erősítőbe. Vagy nem tudom....
Igen, 40-es lesz, a 32-est kicsinek találtam 4 méterről. Ennél nagyobbra meg nem volt pénz, na meg állítólag az sem jó, ha túl nagy, mert sokat mozog a szem és hamarabb elfárad...vagy valami ilyesmit magyaráztak.... :)

(#11239) BBéci válasza cápaFeri (#11238) üzenetére


BBéci
titán

Nehogy már VHS videó képét nézegesd a 40 colos full HD tévén! :Y Szerinted milyen lesz a 240 sor 1080-ra skálázva? Elárulom, iszonyatosan vacak.
Egyébként a DVD-játszók némelyikén át lehet vezetni a Scart jelet, de létezik elosztó is.
Ha az erősítőd képes fogadni optikai jelet, az a legegyszerűbb és legjobb.
Nekem 3,8 méterről az 50 colos is kicsinek tűnik, ezért gyakran 2 méterről nézem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11240) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Van egy C650-em, ami hálózaton van, és mostanában minden nap szól, hogy van 3009-es fw, de én nem szeretném frissíteni. Nem lehet ezt az automatikus figyelést valahol kikapcsolni?

(#11241) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Tv vásárlás előtt állok, erről mit tudok mondani: Samsung UE40D5500 LED ?
üdv Gábor

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#11242) villamos válasza BBéci (#11239) üzenetére


villamos
őstag

Az az erősítő a 90 -es évek terméke, nincs rajta ilyesmi hívság, mint optika... :N

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#11243) cc_rider


cc_rider
csendes tag

Üdvözletem!

Jelenség az mint Cobráé.
A 40LEC650-em azt írja, h frisítést talált, telepíteni szeretné, 3009-es frissítést.

Frissítsem vagy mi volna a hozzászólás?A TV hibátlanúl működik.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11244) -cobra- válasza cc_rider (#11243) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Elvileg nem érdemes frissíteni, mert az új fw-vel ugrik a hotel mode-os pvr.

(#11245) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Ha valaki szeretné a TV-t távirányítani sz.gépről stb. és még nem ismerné. Itt letölthető egy kis program.
A tv beállításaiban engedélyezni kell a vezeték nélküli távvezérlőt.

(#11246) nightshadow válasza Gabe123 (#11241) üzenetére


nightshadow
veterán

#10678

(#11247) Joy001 válasza cápaFeri (#11232) üzenetére


Joy001
tag

Az analóg hangot valamelyik Scart csatról le tudod venni.
A TV hanszórói és a hangkimenetek között egyébként szinkron hiba van, emiatt a saját hanját ki kell kapcsolni, ha erősítőt is használod.

Néhány hete vettem én is egy C650-et, én megbántam.

(#11248) Joy001 válasza Kuha87 (#11125) üzenetére


Joy001
tag

Hogyan állítottad be természetes módban a 1458 hsz. szerint a C650-et, merthogy csak a mozi módban enged mindent állítani?

Egyébként pl. vob fájlok-ból nem játszik le mindent. Nekem 32" van, a hangja véleményem szerint kifejezetten rossz.

(#11249) Joy001 válasza galco (#11144) üzenetére


Joy001
tag

Az MPEG4-players fórumon válaszoltak az első kérdésedre fél órán belül.

(#11250) sonkamiki


sonkamiki
tag

Tervezem egy 40C650 tv vásárlását és ebben kérnék segítséget...akár pü-ben is.
Van itt a "panel mizéria" :), akkor most melyik paneles az ami jó és melyik amit tuti nem szabad megvenni / hol látom a feliratát......a "tv hátulján" kívül :)/?
A "frissítési ráta" sem igazán tiszta. A tv-nek akkor ténylegesen mennyi /tv adásoknál, illetve pc-re kötve/?
A pc játékoknál mit jelent a "lag"? Akad a kép vagy elmosódott lesz? Nem játékra venném,csak érdekel mennyire zavaró a jelenség?
A NET-s HD/FULL HD videóknál van értelme használni a "Motion Plus-t"? Láttam már "élőben" a kisebbik testvérét /32"/ tv adásnál elég meggyőző képe volt :).
Pc-vel összekötve hány Hz-t tud a tv?
Többnyire tv-ni fogok,de a pc monitort is kiváltanám vele.Csak DVI kimenetem van a pc-n arról egy adapterrel megoldható a HD/FULL HD anyagok átvitele a tv-re?
Beégés elleni védelem van-e benne? A hibás pixeleket hogy tudom kiszűrni? Volt-e valakinek ilyen jellegű gondja?
Kifutó modell sok helyen :Y , ez mikori évjáratú? Ugye nem egy "ősrégi" technika? :)
Még egy utolsó kérdés: a típusjelölés után van-e jelentősége a minőség szempontjából a betűknek? Pl.: LE40C650L1K, LE40C650L1KXXU
Köszönöm előre is a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.