Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) BBéci válasza jegenye77 (#10945) üzenetére


BBéci
titán

A C5000 lenne az eddigi legrosszabb választásod, ugyanúgy felhősödik, mint a 6000-es, ráadásul 50 hertzes, ezért az elmosódás még erősebben fog jelentkezni. Annál is létezik panel-lottó.
Normálisan be kellene állítani a tévédet, bár az SD adások akkor sem fognak jól mutatni rajta, nem arra tervezték.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10952) BBéci válasza Kuha87 (#10949) üzenetére


BBéci
titán

Vedd meg a gyári falitartót, az csak két centi vastag! Ha drágállod, ügyes esztergályos negyedárért elkészíti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10953) BBéci válasza CHROMED7 (#10946) üzenetére


BBéci
titán

A Tecső videókat nem lehet HD-ban megjeleníteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10954) jegenye77 válasza BBéci (#10951) üzenetére


jegenye77
addikt

Reggel odáig jutottam,hogy még a motion plust-is bekapcsoltam.
A C6000-en ezt ki kellett kapcsoljam mert szappanoperás lett a kép tőle.Ezen meg nem látom ezt a jelenséget,viszont javított a helyzeten egy kicsit.
Hogy lehetne tökéletesen beállítani mindent rajta?
Tv-t lehet kalibrálni ment a monitort?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10955) CHROMED7 válasza BBéci (#10953) üzenetére


CHROMED7
tag

Nem? Nem értem miért csinálták ezt így :F
Na mindegy, tudok nélküle élni, lehet hogy majd egyszer egy frissítésben megoldják...

Thx!

(#10956) snefftamas válasza tigipuf (#10924) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Elméletileg azok igen, nem volt még hír az ellenkezőjéről. Én is azt akartam venni csak időközben plazma lett.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10957) BBéci válasza jegenye77 (#10954) üzenetére


BBéci
titán

Igen, lehet és kell is kalibrálni.
Számomra Motion Plus nélkül nézhetetlen, elmosódott vízfestmény. A blur és judder csúszkákkal kell beállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10958) didros válasza jegenye77 (#10939) üzenetére


didros
senior tag

Analóg forrásból jönnek nálad az SD adások? Az én TV-men is nagyon gyatra volt a kép először, miután azonban váltottam a MindigTV szolgáltatóra (CA modullal) hirtelen gyönyörű lett minden. :-)

(#10959) jegenye77 válasza BBéci (#10957) üzenetére


jegenye77
addikt

Hol és ki csinálna nekem ilyen kalibrálást?

didros T-s iptv set top box-al.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10960) nightshadow válasza Martintailor (#10948) üzenetére


nightshadow
veterán

Aki belement teljes mélységeibe a dolgoknak, kérem linkeljen tesztet, mérési eredményeket (konkrétabb bizonyítékot) a panel problémáról, mert ez a szájról-szájra terjedő dolog egyre nagyobb, bizonytalanabb méreteket ölt.

Letesztelték az AUO paneles C630-ast és a Samsung paneles C630-ast. Az előbbinek a kontrasztja 1990:1, míg az utóbbinak 4181:1. Ez azért jelentős különbség. A teszt szerint betekintési szögben is jobb a Samsung paneles. Ezért a Samsung paneles 5 csillagot kapott, az AUO paneles csak 4-et. S ezután van még a CMO paneles, ami az AUO-nál is gyengébb, de erről nem találtam tesztet.
C630-as teszt [link]

A digitalversus letesztelte a Sony 40EX713-at, ez az EX710 angol változata. (Csak abban különböznek, hogy a 713-ban az ott használt Freeview vevő van.) A készülékkel elégedettek voltak, 4 csillagot kapott. Erre, akiknek 32”-es, illetve 46”-os EX713-uk volt, azok jelezték a tesztíróknak, hogy nekik nem olyan jó a kép minőségük, mint ahogyan a teszt írja. Ennek a tesztírók is utána jártak, s kiderült, hogy míg a 40”-es és 55”-ös méretben Sony-Samsung SPVA panel van, addig a 32”-es és 46”-os méretben pedig AUO MVA panel. A tesztelők erre kértek egy 32EX713-at is tesztelés céljából, s ennek már csak 3 csillagot tudtak adni a gyengébb kontraszt, kisebb betekintési szögek, és a nagyobb válaszidő miatt. Ezért a 40”-es és 55-ös méretben érdemes megvenni. (Mért adatok a tesztben.)
40EX713-as teszt [link]
32EX713-as teszt [link]

[ Szerkesztve ]

(#10961) Martintailor válasza botiking (#10950) üzenetére


Martintailor
csendes tag

Tényleg nem akarok kötekedni, de hogy lehet egy olyan fórum meggyőző egy 2011-ben gyártott tv-vel kapcsolatban, amiben az első hozzászólás 22-04-2007, 7:18 PM-kor volt (4 éve) az utolsó pedig 22-02-2008, 12:28 PM-kor érkezett (több mint 3 éve)?

(#10962) Martintailor válasza nightshadow (#10960) üzenetére


Martintailor
csendes tag

Köszi, így azért konkrétabb. Most akkor melyik panel nem hozza a gyári értékeket, amik az általános ismertetőben szerepelnek? Egyszerűen nem fér a fejembe, miért alakult ez így, hogy ugyanazon típus eltérő minőségű panellel kapható. Vagy az van, hogy a leggyengébb hozza a gyári értékeket ami jobb az pedig még inkább, vagy valamelyik hozza valamelyik nem. Hogy lehet az, hogy átvernek, és le van tudva, panel lottó. Nincs mit tenni? Nem verhetem az asztalt, hogy nem azt kaptam mint a szomszédom ugyanazon típusnál, vagy hogy nem hozza a gyári értékeket?!

(#10963) randras83 válasza Martintailor (#10962) üzenetére


randras83
csendes tag

Bár nem vagyok egy nagy guru a panel-témában, de nekem az a véleményem, hogy nem kell ettől annyira tartani. teljesen ízlés dolga, van akinek ez tetszik, van akinek az. Tény, hogy számomra szebb a képe a samu panelnak - ezt is csak onnan tudom, hogy láttam MM-ben egy samu paneles 40"-eset és egy 37"-es volt egymás mellett, ami auo-s.
Tényleg szebb a fekete, de ettől még a 37"-es is korrekt gép szvsz.

Az más kérdés, hogy Samsungéknál mi az oka ennek, hogy többféle panellal szerelik...ktg hatékonyság...stb. Ahogy állnak a dolgok a jövőben teljesen mindegy lesz, mert úgyis csak a szerviz menüben fogjuk látni, ahogy a dolgok most állnak.:)
Szóval, ha megveszed és tetszik, akkor ok, ha nem ki kell cseréltetni.

Ja és még valami, gondolom van az az árkategória, ahol már csak samu panel van???

[ Szerkesztve ]

/LIVE:MADJESUS83/

(#10964) Kuha87 válasza nightshadow (#10960) üzenetére


Kuha87
csendes tag

Nagyon köszi a segítséget, már csak 1 kérdésem maradt :D

* Version "A" panels: AC01, AC02, AC03, AC04, AA01, AA02, AA03, AA04 and BA01 all come from AU Optronics
* Version "S" panels: SQ01, SQ02, SQ03, SQ04, SS01, SS02, SS03, SS04 and SX03 are made by Samsung
* Version "C" panels: CN01, CN02, BN01 and BN02 stand for CMO, according to one reader who found yet another MVA panel on his 32''.

Ez a lényeg akkor, ha jól értem (?):
Mikor megveszem, meglesem a hátulján a matricát, és ha ott a Version sorban S-el kezdődő jelölés van, akkor az Samsung paneles, meglehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#10965) canniball válasza Kuha87 (#10964) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez a matrica az oldalán van és már mást írnak rá (az enyémen pl. ez áll: Version 04).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10966) Willie válasza canniball (#10965) üzenetére


Willie
őstag

Az enyémen pedig nem volt matrica az oldalán. (bontatlan televíziót kaptam)

[ Szerkesztve ]

(#10967) tigipuf válasza Kuha87 (#10964) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nézegettem a MM-ban a samsung 40 c530-t,annyit tudtam kivenni,hogy szlovák(de lehet,hogy a Mo-i gyár is benne van a gyártásban)és annak az oldalára rá vagyon nyalva egy SQ04 feliratú matrica.
Egyszerűen vizuálisan képtelenség ilyen megvilágítású helyen beazonosítani a panel gyártmányát.
Mellette nyomják a toshiba 40"-át,és nehéz megmondani melyik a jobb...
Én nem látom,persze otthon a lakásban egyből rá tudnák bökni melyik tetszik.
Na mindegy akkor az SQ04 az samsung panel vagy nem?
Mennyi az esélye,hogy egy ekkora cégnek mint a MM,van akkora tekintélye,hogy nem merik odanyomni a gyengébb panelos verziókat.?(tartok tőle,hogy semmi :D )

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#10968) randras83 válasza tigipuf (#10967) üzenetére


randras83
csendes tag

Szerintem simán nem foglalkoznak vele, jön a kamion, be a raktárba, ki a demot...aztán ennyi.:)

/LIVE:MADJESUS83/

(#10969) snefftamas válasza tigipuf (#10967) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Igen az Samsung paneles menj oda es mond hogy te ilyet kérsz mint a kiállított darab es csak akkor veszed meg miután meggyozodsz hogy sq... Matrica van a tvn (bontsak ki).

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10970) tigipuf válasza snefftamas (#10969) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi,de most inkább engem ez a dolog érdekelne:[link] :D (legjobban a plazma tipusa .és egyéb tapasztalatok röviden,ha kérhetném :R,jöhet priviben is esetleg )

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#10971) BBéci válasza Martintailor (#10962) üzenetére


BBéci
titán

Melyik gyári értékre gondolsz?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10972) xkutya


xkutya
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap előtt vettem egy Samsung LE46C580-as TV-t, de nem adtak hozzá magyar használatit. Neten az 550-es van, az is jó? Mi a különbség az 550-hez képest? Amúgy állat egy TV! :D

(#10973) Camelus


Camelus
csendes tag

Bocs az offért, de tudja valaki, hogy miért nincs hétvégén soha sem adás a Mindigtv-n? Köszi

Nincs más hátra, mint előre!

(#10974) Camelus válasza canniball (#10965) üzenetére


Camelus
csendes tag

Az enyémen "Version AA01" szerepel. Ez a panelra vonatkozhat?

Nincs más hátra, mint előre!

(#10975) canniball válasza xkutya (#10972) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy tűnik ezt a modellt nem a magyar piacra szánták, gondolom ezért nincs hozzá magyar mánüel.

Camelus!
A MindigTV-t itt kérdezd meg! ;)

"Az enyémen "Version AA01" szerepel. Ez a panelra vonatkozhat?"
Igen.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10976) xkutya válasza canniball (#10975) üzenetére


xkutya
csendes tag

Köszi! Akkor addig használom az 550-es használatit!

(#10977) snefftamas válasza jegenye77 (#10954) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A blur max-on a judder 0-ra, igy ajánlják a motion plus beállításokat.

xkutya:
ez szürkeimportos tvnek tűnik. Hol vetted? Mennyi és milyen garanciát adtak hozzá?

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10978) tigipuf válasza Camelus (#10973) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ilyet még nem hallottam :N ,melyik adótoronyról veszed a jelet??

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#10979) emre33


emre33
addikt

Samsung LE40B650 tudja a DVB-T2? (simát T tudom hogy tudja.)

kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#10980) canniball válasza emre33 (#10979) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy tudom még a tavalyi (C) széria sem tudja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10981) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hali! Adott egy LE40C650
A kérdés az lenne, hogy hogy tudom a hangot kivinni egy hagyományos rca bemenetes házimozi cuccra stereo-ban. 5.1-re ha jól rémlik csak optikain van lehetőség.
scart-on próbálkoztam ilyesmi átalakítóval de nem jött össze :B nemigazán vagyok otthon a témában.

[ Szerkesztve ]

(#10982) canniball válasza Tamoo (#10981) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezzel az átalakítóval mennie kéne (feltéve ha a scart minden tüskéje be van kötve és az átalakító in/out kapcsolóját megfelelő állásba toltad), próbáld meg a másik scarton!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10983) Tamoo válasza canniball (#10982) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Átdugtam a másikba (megcseréltem a t-home-cuccával) így most oké, már megy a hang.
Ezek szerint csak a felső megy kimenetként?
Mondjuk van némi késleltetése a beépített hangszóróhoz képest.
Köszi a segítséget!

(#10984) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok,

Ismerősöm TV vásárlása előtt áll, és megkérte, hogy segítsek neki megtalálni a legmegfelelőbbet. Kivételesen a televíziókhoz nem értek, ezért szeretném kérni a Ti segítségeiteket, hogy megtalálhassa a legjobbat.

Annyit kell róla tudni, hogy 46-50" körül szeretne készüléket, mivel nagy Samsung mániás, így nem is akart ebből sem mást. Fontos lenne, hogy van egy X360 konzolja, és a későbbiekben egy HTPC-t, is rádugna majd a TV-re. Természetesen, mint minden TV vásárló, ő is látványmániás, ezért a legfontosabb az lenne, hogy a megadott árból a legjobb készüléket tudjam neki ajánlani. Amiket én nézegettem.

LE46C650
LE46C750
UE46C5100
UE46C6730

Lehetőleg, valamilyen sorrendet állítsatok fel, hogyha az egyiket mégse tudná megvásárolni, akkor rögtön legyen helyette egy másik.

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat előre is, és a barátom nevében is,
zsambek`

(#10985) canniball válasza Tamoo (#10983) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, úgy tűnik ez lesz a ki+bemenet, a másik pedig csak be.
Nincs mit!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10986) xkutya válasza snefftamas (#10977) üzenetére


xkutya
csendes tag

igen, nem boltban vettem! 1 év teljes gari! Megbízható hely és amik ott voltak.... öcsém! :D LE46C580 140e volt!

(#10987) BBéci válasza xkutya (#10986) üzenetére


BBéci
titán

Akinek rengeteg kidobnivaló pénze van, az vegyen ilyen feltételekkel tévét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10988) ovecs válasza xkutya (#10986) üzenetére


ovecs
senior tag

Szia!
Privibe dobnal valami infot, hogy hol sikerult venni ilyen olcson ? :)

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#10989) istvanszucs


istvanszucs
tag

Sziasztok!

A C650-esemnek kilazultak az USB csatlakozói a wifi adapter kábel USB csatlakozója lötyög, , így most a Wifi csatlakozásom nem valami megbízható.
Tud valaki valamilyen megoldást javasolni?

Üdv:
István

(#10990) snefftamas válasza zsambek (#10984) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia!

A sorrend
1. LE46C750
2. LE46C650
3. UE....

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10991) snefftamas válasza xkutya (#10986) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Azért nem olyan jó ár az, ennyi pluszt megér egy normális tv 2 év garival:

http://www.argep.hu/product_1222452.html

Ez gyakorlatilag ua mint a Tiéd.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10992) nme2


nme2
csendes tag

Sziasztok, tudna valaki segíteni, hogy milyen beállításokkal nézne ki legjobban (digitalis UPC-n) az adás egy Samsung UE32D6500-on? Valahogy nem olyan mint vártam.
Köszönöm!

HP 8510p, T9300 4 Gb DDR-2 667 Mhz, Mobility Radeon HD2600, Samsung SSD 470 64 Gb, w7 HPx64, Zorin OS 5.2 x64

(#10993) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Valaki megtudja nekem mondani, hogy az miért van, hogy ha összekötöm a TV-t és a gépet HDMI kábellel akkor 1920x1080 mellett a kép széleiből levág? (pl. fele tálca látszódik csak - minden oldalból ennyi marad le)
TV: LE32C650
VGA: Sapphire HD6850

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10994) saniel


saniel
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Vettünk egy samsung le22b450c4hxxc- tv-t. A boltban kérdeztük, hogy jelent e valamit, hogy hotel tv, azt mondták semmit. De azt tapasztaljuk, hogy szinte semmit nem enged programozni. Tudnátok segíteni, hogy mit lehet tenni, mivel szeretnénk használni a tv funkcióit? Előre is köszi!

(#10995) saniel


saniel
csendes tag

Köszi!
Megtaláltam régebbi fórum bejegyzésben a választ!

(#10996) zsolt008


zsolt008
tag

sziasztok,
szeretnek venni egy 46"-os tv-t, fullhd, nem 3d-s, lehetoleg 200k-250k alatt, medialejatszasra, internetre (flash, java, javascript).
eddig pana plazmam volt, szoval felhosodesrol max hallottam.
mit vegyek, ledes vagy lcd-s tv-t,
illetve az internet tv-vel mennyire szabad a bongeszes? es a smart tv-vel?
arra is gondoltam, hogy nem kell okos tv, csak legyen jo a kepe, es veszek hozza egy lg smart box-ot.
ultra clear paneles legyen? led-es? a medialejatszo is vigyen lehetoleg mindent, feliratot is.
c630,c650,d550 vagy mas? segitsetek pls.
koszi

(#10997) Kuha87


Kuha87
csendes tag

Hallottam, hogy bizonyos Samsung lcd tv-k, a HDMI kábel ellenére valamiféleképp "konvertálnak" a képen ( a forrás film fullHD), és úgy jelenítik meg. USB-ről ugyanazt a filmet nézve láthatóan szebb a képminőség. Oké, elég kétes infoforrás, de gondoltam rákérdezek.. van, volt ilyen? A Samsung LE-40 C650-re már ugye nem vonatkozik? Vagy ez pl egy fullHD mkv video DLNA-s továbbítására vonatkozik, ami "kiküszöbölhető" egy HDMI kábellel? (tudtommal mkv-t nem játszik le DLNA által a tv.. bár a fullHD olyan sávszélességet kíván az én tippem szerint, h semmiképp nem boldogulna vele)

Másik, hogy áll. samuéknak van olyan alkalmazása a tv-re, ami a pc-t háttértárólónak "tünteti fel" a TV számára, és úgy lehet róla szemezgetni nézendő cuccokat. ez a tv is képes erre?

másik, hogy egy FullHd film 24 fps-es, illetve 50 fps-es, az csak akkor lehet "probléma", ha USB-ről játszom le? Ha a HDMI-vel kötöttem rá a gépet, tökmind1 neki, ha a gépemen fut hiba nélkül, a tv-n is értelemszerűen fog gondolom..

Másik tán még fontosabb kérdésem: A gépen használt lejátszóprogramtól függ e az adott, pl fullHD videó képminősége, mármint a TV-n HDMI-n keresztül nézve? Ha igen, melyik player az ajánlott?

(#10998) grabla válasza Willie (#10993) üzenetére


grabla
csendes tag

Emlékezetem szerint az overscan részt kell babrálni, itt egy kép róla, hogy nagyjából merre találod.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10999) Willie válasza grabla (#10998) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Köszi, ezzel tudtam rajta állítgatni, de nem tudtam tökéletesre beállítani. Más lehetőség nincsen? Pl. a monitoromon van olyan lehetőség, hogy auto, és magát állítja be.
Avagy kössem össze D-SUB kábellel? Gondolom én, hogy DVI-vel lenne a legjobb.

(#11000) user137


user137
őstag

Sziasztok! B650-hez keresnék egy olyan média szervert, ami igény esetén tud realtime transcodingot a TV-nek. Az Xvid, mp4 és barátait nem szereti a TV (az iPad meg a többit nem :P), és egyelőre nem is jöttem rá hogy lehetne megoldani, mert a PC Share Manager se tudja ezt (ismeretlen fájlformátum).

Ti hogy oldjátok meg ezt a problémát? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.