Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Treff válasza randras83 (#10390) üzenetére


Treff
aktív tag

Szia!

És mikor vetted? Nem zúg?

(#10852) Kuha87


Kuha87
csendes tag

Hali!

Szakértők segítségét szeretném kérni pár perc erejéig :)

Samsung UE-37C5000 ( ~ 144 ezer huf)
Samsung UE-37C6000 ( ~ 154 ezer huf)

e között a 2 tv közt vacillálok. A kérdésem az lenne, hogy megéri e a 6. széria a felárat?

Többségében 720, 1080p HD tartalmakat néznék rajta, elvétve SD/DVD/Xvid-et, HDMI-n keresztül..
Olvastam, h a panel sem mind1, melyikben van a jobb képminőséget adó? Megy egyáltalán, hol találom azt hogy pl a 5.ösben melyik van, és hol, hogy az jó e? (mert akkor már rátudnék keresni)
Talán viccesnek hathat, de a HDMI és usb csati helyek ha szemből nézek rá a tv-ere, jobbról vannak, ugye (v. max alulról..)? (másképp nem fér, a falig be kell tolnom így "nem lehet" balról..)

Ezeket az újításokat véltem felfedezni a 6. szériában: Ezek közül melyik ami jó nekem? :)
- Eco Sensor (ezt mindkettő tudja, kérdés, hogy ez jó nekem? Túl sokat írják h NEM. Ki lehet e kapcsolni? -volt, ahol nem tudták... És tényleg ilyen pillanatnyi felhősödés is hatással van rá és ott állítgatja..? - A TV az ablak mellett lesz, de teljesen háttal neki, ezenkívül délelőtt 10 után már nem süt be direkt fény (keleti fekvésű a szobám)... persze ha beborul akkor így is sötétedik nálam is... :) ) aztán..
- Ultra Clear Panel (?)
- 400 Clear Motion Rate (a korábbi 150 helyett)
- 100 HZ motion plus (a korábbi 50 helyett) - láthatóan szebb lesz tőle az akciódús jelenetek képminősége?

Köszönök szépen bármilyen felvilágosító, okosító hozzászólást!

Üdv.

Lui

(#10853) nightshadow válasza Kuha87 (#10852) üzenetére


nightshadow
veterán

Olvastam, h a panel sem mind1, melyikben van a jobb képminőséget adó? Megy egyáltalán, hol találom azt hogy pl a 5.ösben melyik van, és hol, hogy az jó e? (mert akkor már rátudnék keresni)

37"-es méretben a Samsung nem gyárt panelt. Ebben a méretben AUO panel szokott lenni. Ráadásul a tavalyi 37”-es „C” sorozatú CCFL-es LCD-ék szériahibás táppal lettek szerelve, ezért búgtak. Azt nem tudom, hogy a LED-es háttér világítású LCD-ket is érintette-e a probléma. A clouding viszont igen. Ha visszakeresel itt a fórumon, jó páran visszavitték a C6000-et clouding miatt. Ha jól emlékszem, volt aki egymás után hármat is visszavitt.

[ Szerkesztve ]

(#10854) jegenye77


jegenye77
addikt

A C650-se ajánlott játékra?Input lag itt is magas?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10855) nightshadow válasza jegenye77 (#10854) üzenetére


nightshadow
veterán

45 ms Game Mode-ban. 30ms-nál kisebb ajánlott gyors játékokhoz, pl. fps-hez.

(#10856) jegenye77 válasza nightshadow (#10855) üzenetére


jegenye77
addikt

Pont fps-re gondoltam.Nem lényeg igazából.
Azért egy próbára összekötöm. :K
Főleg ha itt lesz.Már alig várom,hogy meglegyen.Hét második felére ígérték.
Olyan vagyok mint egy gyerek aki izgul,hogy milyen lesz az új játéka. :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10857) vlevi válasza jegenye77 (#10854) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A C650-se ajánlott játékra?Input lag itt is magas?"
Ez relatív. Monitoroknál valahogy kevésbé kerül szóba az input lag kérdése, csak tévéknél, mégis, amikor mértem, azt tapasztaltam, hogy a tévém (40C650) input lagja 5 századdal kisebb, mint a monitoré (Samu 2243BW). Akkor most jó játékra, vagy nem :F A mostani monitoromnál mindenképp.

(#10858) Kuha87 válasza nightshadow (#10853) üzenetére


Kuha87
csendes tag

ITT olvasgattam, viszonylag jókat mondtak a c6000-osról.. kár h a c5000 vs c6000-es tesztet nem találni. (Sok olyan dolog van amt a B-nél még gáz, a C6000-nél már jó. kérdés h c5000-nél IS jó-e már..
(pl. a dinamikus kontrasztarány kikapcsolhatatlansága a B-sorozatnál, vagy itt az első kép alatti 2 bekezdés..

Akkor jól értem, hogy inkább egy C5000-est vegyek?
Vagy Te milyet ajánlanál?

(37" fullHD és lehetőleg Samsung.)

[ Szerkesztve ]

(#10859) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne, amely a következő: Internet TV-nél - azon belül vtuner - lehet valahogy a képi beállításokon változtatni? Mivel sehogyan se jövök rá, hogy a háttérvilágítást hogyan vehetném lentebb, egyszerűen kiégeti a szememet...

[ Szerkesztve ]

(#10860) nicu71 válasza didros (#10828) üzenetére


nicu71
addikt

nagyon durva áresés ez! :Y
Egy éve vásárolt 32 colosom árából ma símán vehetnék egy 40-t../már ha nem küzdenék helyhiánnyal ekkora panel esetén/Ennyi pénzért ajándék,főleg ha azt nézzük hogy milyen jó kis tv :K és néhány tesztet elolvasva a D-széria nem jobb számottevően nála...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#10861) randras83 válasza Treff (#10851) üzenetére


randras83
csendes tag

Február vége, március eleje körül.

Nem zúg...semmi baja :))

Kuha87: Mindenképp ledes kell????

[ Szerkesztve ]

/LIVE:MADJESUS83/

(#10862) nightshadow válasza Kuha87 (#10858) üzenetére


nightshadow
veterán

Én C650/C630-ban gondolkodnék, csak nem 37"-ben a táp problémák meg a panel miatt, hanem 40"-ben. Ezek olcsóbbak is, mint az edge-Led-es társaik, s kevésbé hajlamosak a cloudingra.

(#10863) randras83 válasza nightshadow (#10862) üzenetére


randras83
csendes tag

Annyit hozzáfűznék, hogy táphibásak a korai példányok voltak -ahogy a fórumon is olvasható-, nálam nincs ilyen hiba!
Mondjuk a ledest én sem venném meg, főleg ha azt vesszük hogy ledesből c6500 kell, mert az tudja ugyan azt, mint a C650..ha jól emlékszem

[ Szerkesztve ]

/LIVE:MADJESUS83/

(#10864) nightshadow válasza randras83 (#10863) üzenetére


nightshadow
veterán

Az elején se azt jelentette, hogy mindegyik zúg, csak azt, hogy jelentős számban előfordult. Az tény, hogy valaki írta itt, hogy kijavították a hibát, csak arról nem, hogy honnan származik az infó. Így ez a hír vagy igaz, vagy nem. Az, hogy a tiéd nem zúg, az nem bizonyítja, hogy kijavították a hibát, mivel amint írtam, az elején se azt jelentette, hogy mindegyik zúg. Annak aki most vesz tévét, annak a legegyszerűbb elkerülni a hibát úgy, hogy 40”-et vesz. Így még arra is esély van, hogy kifog egy Samsung panelest, amire ugye 37”-es esetén esély sincs.

[ Szerkesztve ]

(#10865) Martintailor


Martintailor
csendes tag

Sziasztok!

Össze szeretném kötni a pc-met a 40c650-emmel, ebben kérnék segítséget.
Tetszik a beépített lejátszója, csak a hang nem olyan jó minőségű, mint amit a számítógépemből elő tudok hozni (creative x-fi 5.1 hangkártyával). A gtx-460-am mini hdmi kimenetén keresztül csatlakoztatnám a tv-t, a hangot pedig szoftveresen letiltanám (ahogy jelenleg is üzemel a gépem), mert az a hangkártyáról menne. Többen írták hogy csúszhat a hang és/vagy fakó a kép, amit én nem szeretnék. Meg lehet oldani a fent vázolt összeköttetést olyan kép és jobb hangminőségben (csúszás nélkül), mint ahogy a tv-re rákötött hdd-ről lejátszott hd filmen hozza?

(#10866) Zoty@80


Zoty@80
tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni kedves a Samsung LED tv-s fórumtársaktól, hogy tapasztaltak-e olyat az első bekapcsolás után hogy TV a sarkaiban világos foltok vannak?

Vasárnap sikerült beszereznem egy 40"-os Samsung csodás és tegnap miután végre felkerült a falra és bekapcsoltam, azt tapasztaltam, hogy a bal alsó sarokban egy nagyobb világos folt van és körbe a tv széleinél is kisebb ilyen világos foltok. Szállításnál biztos hogy nem sérült és a felszerelésnél is nagyon óvatosan lett vele bánva a kijelzőjét nem érhette semmilyen nyomás vagy ütés.

megnéztem egy 2 órás filmet rajta remélve hogy csak nem melegedett be vagy fogalmam sincs, de nem tűnt el.

kifogtam egy gyári hibás tv-t? mert ha igen akkor ma jár le a vásárlás 3. napja még ma este vissza is viszem a boltba.

bármi nemű ötletet vagy hozzászólást szívesen fogadok.

köszi :R

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#10867) jegenye77 válasza Zoty@80 (#10866) üzenetére


jegenye77
addikt

A led-es tv-k ilyenek.Szinte mindegyiken megjelenik a felhősödés.Nekem is a C6000-en látszódott.
A tv-hátuljára felszerelt led csík sokat javított a helyzeten.
Itt egy kép róla.
Tök sötétben még jól is néz ki,és a foltokat se fogod látni.C650-re is fel fogom tenni.
CSAK ITT LENNE MÁR! :O

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10868) Zoty@80 válasza jegenye77 (#10867) üzenetére


Zoty@80
tag

köszi szépen, de ez számomra semmit sem mond a képen megy egy bekapcsolt tv-nél többet nem látok.
mi az a led csík? :B :B

jah meg a kiállított műtermi tv-nél miért nem láttam ilyen felhősödést vagy mit? biztos meg se vettem volna... :(((

és akkor ezek szerint ebbe tőrődjek bele hogy az ott is lesz? sehogy se fog eltűnni? :O

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#10869) jegenye77 válasza Zoty@80 (#10868) üzenetére


jegenye77
addikt

Itt látod miről van szó.Bár neked a falon van a tv.Úgy nem tudom mennyire hatásos.De gondolom azért van hely a tv és a fal között.
[link]
Csak nekem fix fehér fényt adó csík van fent.
Tapasztalatom szerint nem. :(

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10870) jegenye77 válasza Zoty@80 (#10868) üzenetére


jegenye77
addikt

Akár ilyen foltok is lehetnek a tv-n.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10871) nightshadow válasza Zoty@80 (#10868) üzenetére


nightshadow
veterán

Ezt hívják felhősödésnek, azaz cloudingnak, amely az edge-Led technológia velejárója. Többnyire ezért nem ajánlják itt a fórúmban az edge-Led-es tévét a CCFL-sel szemben. Ha túlzott mértékűnek találod a bevilágítást, megpróbálhatod kicseréltetni, ha most vásároltad, de semmi garancia, hogy a következő nem fog cloudingolni, mivel, mint írtam, ez a technológia velejárója.

mi az a led csík?
beltéri Led szalagok [link]
eredmény [link]

(#10872) Zoty@80 válasza jegenye77 (#10869) üzenetére


Zoty@80
tag

ohh értem, nos ez esetben ma este viszem is vissza a picsába a LED tv-vel, ekkora szart hogy lehet eladni, mondjuk én is jó nagy láma vagyok hogy nem olvastam utána csak beleugrottam egybe.
a plazma besülhet, a sima lcd meg vastag rohadás...hát hogy vegyen így tv-t az ember?! :Y :F

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#10873) jegenye77 válasza Zoty@80 (#10872) üzenetére


jegenye77
addikt

Csendben megjegyzem,hogy Én is így jártam. :B
Itt bújom a fórumokat de meg nem kérdeztem volna,hogy ajánlott-e ez a fajta tv. :W

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10874) snefftamas válasza Zoty@80 (#10868) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A felhősödés nem fog eltűnni bármit csinálsz, a bemutatóteremben amit látsz sajnos nem túl mérvadó ott agyon van világítva a helyiség és dinamikus képmódban járatják a tvt, ami otthoni körülmények közt használhatatlan. Ez nem hibás példány ez a ledes tvk feature-e.

Ha vásárlás előtt utána olvastál volna akkor valszeg C650-et veszel :)

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10875) Zoty@80 válasza nightshadow (#10871) üzenetére


Zoty@80
tag

értelek, köszi szépen neked is az infót.

akkor ezek szerint én egy ilyen edge-LED technológiás ganét vettem. :W :W :W

Létezik olyan LED TV is amit vásárlás után nem kell úgy feldíszíteni, mint egy karácsonyfát.?!

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#10876) Zoty@80 válasza snefftamas (#10874) üzenetére


Zoty@80
tag

ezek szerint a C650-es nem ezzel a fos technológiával készült mint ami most van nekem és nem felhősödik? :F

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#10877) jegenye77 válasza Zoty@80 (#10875) üzenetére


jegenye77
addikt

Azért egy ilyen led csíkkal felszerelt tv-t nézz meg élőben!
Tök sötétben nagyon hangulatos tud lenni!Nem lesz "karácsonyfás" hatása!
De ettől függetlenül tényleg nagyon gáz,hogy ilyen készülékeket árulnak. :W

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10878) snefftamas válasza nightshadow (#10871) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Ezek a led szalagok nagyon jó áron vannak. Milyen szín az ajánlott a hideg fehér? Ezekhez kell még plusz tápot meg kapcsolót venni?

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10879) jegenye77 válasza snefftamas (#10878) üzenetére


jegenye77
addikt

+táp,+kábe,+kapcsoló.De kb 5k-ból kijön az egész.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10880) Zoty@80 válasza jegenye77 (#10877) üzenetére


Zoty@80
tag

lehet hogy hangulatos tud lenni, de tudod nem vagyok az a házi barkácsolós mekk mester fajta fazon, közgázra jártam nem szakmunkásba (sajnos). úgy hogy a villanykörte cserén kívül képtelen vagyok bármit is megcsinálni a lakásban. :B :B

tehát még ha meg is oldaná a problémámat a led csík, magamtól biztos nem tudnám beüzemelni, a másik meg hogy azért raktam a falra mert gondoltam ott jól fog mutatni ha nem látszódnak a drótok.

most ha rakok rá ilyen led csíkokat feltételezem ahhoz kell valami áram forrás vagyis plusz drótok..stb stb..

ma van pont a 3. nap a vásárlás óta, asszem az lesz a legegyszerűbb ha visszaviszem és veszek egy másik modellt amit nem kell otthon házilag még gányolni...

de akkor viszont melyiket is!? ez a C650 amit az előbb írt valaki ez már nem felhősődik? vagy ez igaz minden C sorozatra? :F

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#10881) jegenye77 válasza Zoty@80 (#10880) üzenetére


jegenye77
addikt

Lehet készen is kapni.
De ha most zavar és van rá lehetőséged,akkor inkább vidd vissza!
Később meg fogod bánni,hogy nem cseréltetted ki.Mindig ez lesz előtted mikor ránézel.
Én így voltam a méretével 32-est vettem és 2-hét után fél évig ezen rágódtam.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10882) nightshadow válasza snefftamas (#10878) üzenetére


nightshadow
veterán

Milyen szín az ajánlott a hideg fehér?

A szín egyéni ízlés kérdése, a Philips ambilight is minden színben pompázik.

(#10883) nightshadow válasza Zoty@80 (#10880) üzenetére


nightshadow
veterán

A C650 a tavalyi év egyik legjobb tévéje. Clouding a hagyományos LCD-nél is előfordul, de sokkal kisebb mértékben, ami már nem zavaró.

(#10884) Zoty@80 válasza nightshadow (#10883) üzenetére


Zoty@80
tag

hoppá, ezek szerint a C650-en amiről szó van nem is LED hanem LCD? :Y
az előbb mintha valami olyan technológiáról beszéltél volna ami ugyan LED de nem felhősödik a tv. én azt hittem hogy ez az! :(((

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#10885) nightshadow válasza Zoty@80 (#10884) üzenetére


nightshadow
veterán

Olyan, hogy LED tévé, nem létezik. LCD tévé van, aminek a háttérvilágítása lehet a hagyományos fénycsöves, ezt nevezik CCFL-es LCD-nek. Ilyen a C650. A fénycsöveknek hely kell, ezért ez vastagabb.
A másik fajta LCD a LED-es megvilágítású, ahol a fényt a LED-ek biztosítják, ezt szokták tévesen LED tévének nevezni. A LED-eknek sokkal kisebb hely kell, ezért vékonyabb a tévé. Bővebben: [link]

(#10886) Zoty@80 válasza nightshadow (#10885) üzenetére


Zoty@80
tag

köszönöm a cikket elolvasom, de ezek szerint ha vékony LCD-t akarok a falra tenni akkor vagy sima régi LCD-t veszek ami vastagabb és nincs felhősödés, vagy LED megvilágításút és feldíszítem led csíkokkal és csak remélhetem hogy ez megoldja a problémám. igaz? :F

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#10887) nightshadow válasza Zoty@80 (#10886) üzenetére


nightshadow
veterán

Nagyjából ez a helyzet. Harmadik variáció a plazma tévé.

(#10888) Zoty@80 válasza nightshadow (#10887) üzenetére


Zoty@80
tag

igen, nagyon köszönöm neked is és mindenkinek az építőjellegű hozzászólásokat, sokat segítettek. :R

megspórolhattam volna magamnak egy rakás idegeskedést ha vásárlás előtt kérdezem meg ezeket a dolgokat, na most már mindegy.

most, a legfontosabb hogy leverekedjem a tesco-val hogy visszavegyék a tv-t, hiába vagyok 3-napon belül azt mondta a picsa akivel beszéltem telefonon, hogy csak úgy veszik vissza ha minőségi hiba van a tv-vel... :(((
nem tom hogy adom be nekik hogy a felhősödés miatt akarom vissza cserélni.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#10889) BBéci válasza Zoty@80 (#10888) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy snefftamas írta, a LED-csíkos játék nem fogja megszüntetni a bevilágítást/felhősödést, csak a szemeidet csapod be vele.
Amit korábban a plazmákról megjegyeztél, hogy besülnek, az jókora tévedés. Számomra csakis a plazma számít tévének, az LCD valami tévészerű pótlék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10890) Zoli-206


Zoli-206
senior tag

Sziasztok,

Találkoztatok már olyan problémával, hogy USB-n keresztül bizonyos filmeknél mintha vibrálna a TV? Nagyon zavaró. Viszont nem minden filmnél jelentkezik a probléma, SCART-on, HDMI-n nincs ilyen jelenség, csakis USB-n a beépítetett media playerrel.

Elképzelhető, hogy a 24p-t nem tudja USB-n lekezelni? :(

(#10891) Anonymus23 válasza Zoty@80 (#10888) üzenetére


Anonymus23
veterán

1-2 dolgot hadd jegyezzek meg a felhősödéssel kapcsolatban:
Mások írták korábban és akkor felkeltette az érdeklődésemet:

A felhősödés erősen függ attól is, hogy összeszerelésnél milyen odafigyeléssel rakták össze.
Pl valaki írta itt korábban, hogy szervízbe kellett adnia a TV-t, és előtte voltak foltok, de szervizelés után nem, azaz amikor összerakták, akkor már jobban sikerült, mint első gyártásnál.

A másik meg, hogy ugyancsak itt olvastam, hogy a felhősödést (elsősorban a led megvilágításúaknál) az is befolyásolhatja, hogy a talpán, vagy a falon van konzolon, mivel annyira vékony az egész, hogy ha bár csak minimálisan is, de hajolhat.

Én meg vagyok elégedve a 40C650-emmel, örülök, hogy hamarabb olvasgattam a fórumokat, előtte nekem is a 40C6500-es volt kinézve, de ez még olcsóbb is volt, a 6500-ason még a multiban is látszott a felhősödés, persze, amikor már tudtam, hogy mit is kell nézni, sok-sok utánaolvasás után. Az hogy vastagabb, szerintem elhanyagolható...

;) - The Power of the Light Side

(#10892) bozsozso válasza fekomat (#10832) üzenetére


bozsozso
őstag

Ez engem is érdekelne. Valalmint az is, hogy tudomásom szerint 100Hz-es a TV és a szám alapján csak 60-as. Nekem mondjuk az UE40D5003-as van, de abban is P illetve 6-os szerepel. Nem tudja valaki akkor most mi a helyzet? Akkor nem is 100Hz-es? Vagy rosszul tudom ez a típus nem is 100Hz-es?

Más: Mennyire hivatalos a szervíz menübe belépni? Erre lehet hivatkozni esetleg, ha visszaviszem?

(#10893) tigipuf


tigipuf
senior tag

Okés értem én ezt a ledes problémát,de mi lesz azokkal akik hónapok múlva akarnak lcd-t venni,és addig ugye elfogynak valószínüleg a neonos tÍpusok.
Akkor azok ráb..tak?
Ugye senki nem akarja azt sugallni ,hogy nem lesznek felhősödés és egyéb problémáktól mentes ledes samuk,mert nehogy már visszafele menjünk képminőség terén,mert ez nonszensz...
Most is egy ledes monitoron pötyögök,szerintem kisebb méretben már megoldottak ezek a gyermekbetegségek.
Az a gond,hogy nagyon ráálltak a gyártók az egyéb(internet,hálózat,médiaplayer )funkciók fejlesztésére :( ,de könyörgöm egy tv-nél az első szempont maga a képminőség kellene,hogy legyen sejtésem szerint...

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#10894) tigipuf válasza bozsozso (#10892) üzenetére


tigipuf
senior tag

Elmennek a p.csába!!!!
3-4 billentyű egymásutáni megnyomása a távon és upsz már benne is vagy a szervízmenűben.Jól írta valaki ,hogy egy gyerkőc simán belép tök tudatlanul,és akaratlanul is véletlenszerű jelleggel....
Ja bocsi,hogy mennyire hivatalos arra hivatkozni az már kérdéses,mivel a szervízmenü gondolom,nem a felhasználók "vadászmezeje" lenne eredetileg :D
Elnézést tudom nem ide való kérdés,de a Toshibákról miért van ekkora csend ,annyira szarok lennének?

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#10895) randras83 válasza nightshadow (#10864) üzenetére


randras83
csendes tag

Igen ebben igazad van, sőt az is biztos, hogy ha most vennék TV-t tuti én is a 40-est venném meg, főleg hogy ma annyiba kerül, mint a 37-esem.:) :)

Bár már hajlok a 46-os felé, a párom nem annyira.:) :) :)
Igaz a 37"-esre is azt mondta, hogy nagy, aztán amikor nézte a Szex és New York 2 HD-ben
igazat adott..:)

BBéci: a D-s modellekről van már tapasztalat?????

[ Szerkesztve ]

/LIVE:MADJESUS83/

(#10896) nightshadow válasza tigipuf (#10893) üzenetére


nightshadow
veterán

Ugye senki nem akarja azt sugallni ,hogy nem lesznek felhősödés és egyéb problémáktól mentes ledes samuk,mert nehogy már visszafele menjünk képminőség terén,mert ez nonszensz...

A teszteket olvasva bizony az jön le, hogy az idei típusok is cloudingolnak (D7000, D8000, EX520, EX720). A végén tényleg a plazma tévéknél kell körbe nézni.

(#10897) BBéci válasza randras83 (#10895) üzenetére


BBéci
titán

Nálam még nem volt idei Samu, kollégáim tesztelgetik őket. Panasonic VT30 plazmát vizsgálgatok egy hónapja, ha rajtam múlna, sosem tennék a helyére LCD tévét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10898) jegenye77


jegenye77
addikt

Na megérkezett a C650!
Egy ajánlott beállítást linkelne nekem valaki!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10899) nightshadow válasza jegenye77 (#10898) üzenetére


nightshadow
veterán

#1458

(#10900) Zoty@80


Zoty@80
tag

nah, sikeresen megoldódott a tegnapi mizériám, vissza vittem és vissza kértem a pénzem. és vissza adták :C :C
soha többet nem megyek LED-es világítású lcd közelébe amíg ez a felhősödéses f@szságot nem tudják kiküszöbölni.
Van már a nappaliba egy jó kis PS50C7000-es 3D-s plazma valami hasonlót veszek a hálóba is. csak tán egy mérettel kisebbet. :K
köszi mindenkinek még1x a segítséget :R

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.