Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Delta74


Delta74
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem - remélem jó helyen teszem fel !
Tegnap vettem a szüleimnek egy Samsungot, ezt itt:[link]

A kérdésem az lenne, hogy ez a készülék alkalmas e alapban a MIndigtv extra kártya vételére? Az okés, hogy van benne kártya hely, de nem tudom az a tipus e ami ehhez kell - a honlapon Conax CAS7-s kártyaolvasót irnak, de nem találtam információt a Samu honlapján, hogy a készülékben milyen van.
A nyilt 7 csatorna simán jött, a minősége kiváló - mivel egy hétvégi házba van, ezért nem akarunk a nagyoknál (T-home, Digi, stb) szerződni, viszont ha ez a Mindigtv extrás dolog menne, az akkor még beleférne, mert a készüléket most 75.000-t meg tudtuk venni.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#11552) rocket válasza nightshadow (#11544) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez a beallitas pocsek, sarga kontrasztos, es szintelen a kep.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11553) ORCA58 válasza Delta74 (#11551) üzenetére


ORCA58
addikt

Működnie kell vele. A kártya fogadó modul kódolástól függetlenül egyforma, ezért mindegyik bele megy a TV-be. Egy Conax 7-es modul kell bele, abba pedig a mindigtv kártya.

(#11554) ORCA58 válasza rocket (#11552) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem tudom milyen panel van a TV-dben, de a teszteket szinte mindig SAMU paneles TV-vel végzik és a beállítások is ahhoz tartoznak.
Egy másik ok lehet, hogy Te is a harsány színeket kedveled, a beállítás pedig soha sem azt, hanem lehetőleg a legjobb élethű színeket próbálja elérni.

(#11555) Carvus


Carvus
senior tag

Sziasztok,

beléptem én is eme klubba...sok teszt és utánajárás után kinéztem a 40C650-es típust, amit mki bestbuyként emleget, de sajnos elég nehéz beszerezni már, főleg megfelelő pénzkonstrukcióra. Így mai napon hirtelen felindulásból vettem is 40D5500. :)
Első tapasztalatok:
-qrva nagy...
-kicsit fura még, eddig egy 71' 8000éves Orion monstrum volt.
-2,5"-es külső vinyót egyből rá is dugtam, simán vitt eddig mindent, 10+gigás mkv-t is röhögve viszi. kicsit talán lassan tölti be a vinyó tartalmát az elején.
-hálózati alkalmazásokat még nem volt lehetőségem megnézni, de remélem azzal se lesz gond.
-ami viszont rohadt idegesítő volt, hogy a tartókonzolt megértem becsavarozni, mivel el voltak csúszva a furatok...4-ből egyiket nem is tudtam rendesen becsavarni. Ebből lehet később gond? v elég a "3.5"?

Összességébe eddig tetszik, megváltás a régi után(elég sok gond volt vele az utóbbi időben, mképpen megérett az upgrade). Remélem nem nyúltam nagyon mellé vele. Sztetek? :U

(#11556) sandró60 válasza Carvus (#11555) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Üdv a klubban :C
Április óta nyúzom MINDEN frankon működik :C
Nem Nyúltál sőt jóhelyre Nyúltál :C

(#11557) vlevi válasza Carvus (#11555) üzenetére


vlevi
nagyúr

"-qrva nagy..."
Á, dehogy. 1-2 nap, legfeljebb 1 hét, és már azon fox morfondírozni, hogy nagyobb is elfért volna :D

(#11558) rocket válasza ORCA58 (#11554) üzenetére


rocket
nagyúr

Samsung paneles.
Ebben a beallitasban semmi elethuseg nincs.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11559) Carvus válasza vlevi (#11557) üzenetére


Carvus
senior tag

az biztos, de ahhoz nagyobb zseb se árt... :)

sandró60: neked furatokkal/csavarokkal nem volt gond?

(#11560) balu999 válasza BBéci (#11550) üzenetére


balu999
tag

Na akkor írom mi hova van dugva mert sehogy sem találom , hogy váltsak forrást a pip-hez .

HDMI1-re pc
HDMI2-re IPTV setup box
Analóg coax bemenetre coax kábel (tv)
Scart1-re IPTV setup box
Scart2-re házimozi dvd lejátszója
Comozitra (rca bemenet) IPTV setup box

Szóval bedugtam már minden kábelt amit találtam itthon .

(#11561) sandró60 válasza Carvus (#11559) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Nekem is volt,de úgy oldottam meg,hogy a hozzáadot csavarral előbb szabályosan menetet vágtam a furatba(esztergályos a szakmám) persze még azelőt,hogy összeillesztettem, utána már könnyen össze tudtam szerelni.Gondolom te a talpról beszélsz :F
küldtem PÜ-t hasznos információval :K

[ Szerkesztve ]

(#11562) #88471552 válasza Carvus (#11555) üzenetére


#88471552
törölt tag

Engem például érdekelne egy összehasonlító teszt a 2 modell között 40c650 és 40d5500.Javult-e az idei évben az edge ledes bevilágítás,lehet-e ugyanolyan bestbuy mint a c650 volt.
És itt most nem a "Pana plazma az istenkirály" BBéci véleményére vagyok kíváncsi aki egy privátra annyit sem tud nyögni, hogy olvasgasd a fórumot:P

(#11563) sityupityu


sityupityu
veterán

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni!
Van egy nem nagy,de felettébb bosszantó problémám.Van egy Samsung c650 lcd tévém,és bekapcsoltam a pvr funkciót.Az itt leírtak alapján nem volt nagy dolog,sikerült is ,működik! Viszont! Észrevettem egy problémát amióta bent jártam a szervíz menüben. A tv ugye rendelkezik fényérzékelővel amit tetszés szerint be lehet állítani. Amikor este nézem a tévét,ami az általam beállított minimális háttérvilágítással működik ilyenkor,és belépek a media menübe akkor kivilágosodik a képernyő,minha ki lenne kapcsolva az Eco érzékelö!? Viszont miután kiválasztottam pl az adott filmet és elindítom,akkor ismét működik,és leveszi az általam beállított értékre. Nem vagyok szakember,de nem is vagyok teljesen láma,tudom hogy mindenhol(média lejátszó,kimenetek stb)külön be kell állítani az Eco érzékelőt hogy működjön! És mint írtam működik is,amint elhagytam a média lejátszó kezelőfelületét. A másik az internet tv,ahol ezt tapasztaltam. Ott annyi külömbséggel,hogy amikor belépek az alapképernyön még minden rendben van,csak miután beléptem egy alkalmazásba,ott történik megint,hogy kivilágosodik a képernyő. Mi a fenétől lehet ez??? Elötte tuti hogy nem volt. Több mint fél éve meg van már a tv,alaposan kiismertem. A szervizmenüben meg biztos,100% hogy nem állítottam el semmit!!! Nappal nem gond ez,de este amikor hozzá van szokva az ember szeme a halványabb háttérvilágításhoz,és a médialejátszóba vagy az internet tv-be belépve elvakít az iszonyatosan rossz. Miután olvasgattam a fórumokat,és megbizonyosodtam,hogy a 3009-es firmware nem veszélyezteti az aktivált Pvr funkciót hát frissítettem. De ez sem segített. Ha valaki tudja az okát,hogy mitől van ez és mi lehet rá a megoldás azt nagyon megköszönném.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11564) vlevi válasza #88471552 (#11562) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nem a "Pana plazma az istenkirály" "
Ma mászkáltam az MM-be. Egymás mellett volt egy 55"-os Samu D8000, egy LG plazma 60"-ban, és egy 55"-s Pana plazma. Sajnos a plazmák típusát nem jegyeztem meg, de a 600 ezres árcédulából gondolom, nem az alja kategória. Mindhárom készüléken ugyanaz a film ment, valami gyerekfilm, de nem rajzfilm, viszont egyértelműen nem SD tévéadás volt. Valszeg BR-ről. Hogy is mondjam. Valahogy természetesebbnek tűnt a plazma képe, de feltűnt, hogy a világos jeleneteknél vibrál. Próbáltam átállítani a kiemelt módról film módra, de akkor is látszott. Viszont a gyors mozgásoknál nem láttam, hogy annyival sokkal élesebb lenne a plazma képe, mint a Samu D8000-é. Ha már a film is elmosódott (motion blur), azzal a plazma sem tud mit csinálni.

(#11565) pepe4


pepe4
tag

Sziasztok!!!!!3D tv-t szeretnék vásárolni a közeljövöben 40" Samsung max 300.000 ft-ig.Szeretnék segitséget kérni milyet vegyek?

(#11566) ORCA58 válasza sityupityu (#11563) üzenetére


ORCA58
addikt

Nekem is így működik mióta megvan a tv. kb egy éve. Soha nem mászkáltam a szervízmenüben, és frissítés sem változtatott rajta.

(#11567) vlevi válasza ORCA58 (#11566) üzenetére


vlevi
nagyúr

Úgy rémlik, a médialejátszó főképernyőjének beállításai akkor változnak meg, ha képeket nézegetsz és ott állítod át, mondjuk filmre.

Valószínű, hogy az internet tv menüje is hozzáköthető valamihez,

(#11568) torma1981 válasza pepe4 (#11565) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem az LG passzív 3D-s tv-i jobbak mint a Samsung.

(#11569) sityupityu válasza ORCA58 (#11566) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát most meg is nyugtattál meg nem is. :) Azért nem mert én biztos vagyok benne,hogy elötte nekem nem volt ilyen. Azt még elfelejtettem mondani,hogy miután kilépek a szervizmenüből az összes beállításom alaphelyzetbe áll! A beállított tv csatornák megmaradnak,de az összes többi (fényerő stb)a gyári értékre áll vissza. Ez nektek is így van?

Vlevi! Nem állítottam el semmit a médialejátszónál,képeket még csak nem is néztem róla mióta meg van. Ezért nem értem az egészet!

De köszönöm a hozzászólásokat!

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11570) pepe4 válasza torma1981 (#11568) üzenetére


pepe4
tag

Hello!!Mivel jobb az lg nem nagyon értek hozzá valamit írnál róla miért pont az lg?Meg szerintetek ki lehet már használni a 3d tv-ket?pl. filmet lehet letölteni 3d-ben ,meg az adásokat lehet már úgy fogni?Köszi

(#11571) torma1981 válasza pepe4 (#11570) üzenetére


torma1981
veterán

Megmondom őszintén szerintem még nincs kiforrva a 3D-s technológia.
Biztos egy eredetileg 3D kamerával felvett film (Pl:. transformers 3 stb) nagyot üt de 2D-t átkonvertálni 3D-be nem nagyon látom az értelmét. Pár év múlva biztos ez a jövő de most még nem érdemes 3D-s tv-t venni. Inkább egy jobb minőségű 2D-st. De ez csak az én véleményem.

Meg ahogy a MM-ben láttam a Samsung 3d-s tévéknek elégé vibrálós volt a képe a szemüvegen keresztül. Az LG passzív tv-je messze nem erőltette meg a szemet.

[ Szerkesztve ]

(#11572) pepe4 válasza torma1981 (#11571) üzenetére


pepe4
tag

Kösszi!!Akkor még lehet,hogy nem veszek majd csak év végén 1-et akkora az ára is lehet kedvezőbb lesz.

(#11573) wwenigma válasza sityupityu (#11569) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nalam is igy van, kopkodtem is mert nem volt felirva. :W Aztan egy kulfoldi oldalon talaltam javasolt beallitasokat, kicsit szokni kellett, mert kiderult hogy a fehernek is vannak arnyalatai. (le37b679)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11574) vlevi válasza sityupityu (#11569) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért írtam, mert alapból nekem is rikítóan világított a médialejátszó menüje, és ettől a beállítástól lett este elviselhetőbb.

(#11575) Azur76 válasza pepe4 (#11565) üzenetére


Azur76
tag

300eft körül kapd most meg a Samu UE40D6500+2 szemcsi+Shrek 1-4 BD film csomagot akcióban.

(#11576) Azur76 válasza torma1981 (#11571) üzenetére


Azur76
tag

Sajna nem nagyon marad választásod ha jó tévét akarsz.
Ami csak 2d megjelenítést tud az általában már nem tud se 200 se 100hz megjelenítést és természetesen felszereltségben is gyengébb.
A 3d-t meg vagy kitudod használni vagy sem, igazából egyenlőre a ps3 az amivel a legjobban kilehet használni egy ilyen készüléket szerintem.
Az aktív szemüveg jobban fárasztja a szemedet, de ez is megszokás ill. beállítás kérdése.
A passzív készülékeknek meg van több más gyenge pontja is.

(#11577) sityupityu válasza vlevi (#11574) üzenetére


sityupityu
veterán

Üdv!

Sikerült amit mondtál! :C :C :C
Felraktam pár képet a hdd-re és ténnyleg ott lehetett állítani rajta. :) Mint írtam még soha nem néztem képeket rajta,és ha nincs elérhető kép a számára nem is lehet hozzáférni ehez az állítási lehetőséghez. Nem szoktam magam lebecsülni,de szerintem az életben nem jöttem volna rá. :) Amúgy marha érdekes,nekem alapból ahogy megvettem nem volt ezzel gond. És volt egy párszor,hogy elmentek a beállításaim(firmware frissítés stb),de ez a része soha. Csak most,hogy a szervízmenüben jártam,ez után állítódott el. Na mindegy,most már ezt is tudom.

Hálás köszönet még egyszer! :) :) :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11578) vlevi válasza sityupityu (#11577) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is csak véletlenül tűnt fel, hogy mások lettek a médialejátszó színei.
Egyébként az is megfigyelhető, hogy a film nézés, ha be van állítva a "film" módra, akkor a médialejátszó először az alap beállítással kezd neki, és 1-2mp múlva vált át film módra.

(#11579) BBéci válasza torma1981 (#11568) üzenetére


BBéci
titán

A felezett felbontás miatt már eleve nem lehetnek jobbak a passzív szemüveges LG-k.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11580) torma1981


torma1981
veterán

Nem azt mondtam hogy jobb hanem hogy kevésbé fárasztotta a szemem. A Samsung kb 60Hz-n villogott. Majd kifolyt a szemem. De szerintem most még nem éri meg a 3D. Azért a pár filmért nem érdemes.

(#11581) sonkamiki


sonkamiki
tag

Sziasztok!
A Samsung LE 40C650 LCD Tv-nek mi lehet még a "vetélytársa minőségben/árban? Adnék pár ezerrel többet .....ha megéri :).
Félelmem csak attól van,hogy ez már kifutó modell :F !
Egyébként a "mély fekete" a 100Hz és a médialejátszó ami "fontos" Nekem :).
Tv-ni-filmet nézni használnám elsősorban, másodlagosan pedig PC monitort váltana ki.
Ennek a modellnek mennyi a válaszideje?

(#11582) ORCA58 válasza vlevi (#11567) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi!
Ezt nem vettem észre! Mindig tanul az ember!

(#11583) ORCA58 válasza torma1981 (#11580) üzenetére


ORCA58
addikt

Soha sem értettem miért erőltetik az aktív 3D-t. Gondolom egyszerűbb, vagy olcsóbb, vagy csak nagyobb hasznot lehet belőle kihozni, mint a full HD-s passzív 3D-ből.
Az biztos ha lesz is rá keret, csak akkor lesz 3D-s tv-m ,ha a Full HD-s passzív megoldás elfogadható áron lesz elérhető.
Ezt most is meg tudnák csinálni, csak kétszer annyi pixel kellene, de gondolom a panel ára ezzel hatalmasat ugrana.

(#11584) nightshadow válasza sonkamiki (#11581) üzenetére


nightshadow
veterán

Az ideiek közül tudás alapján az LE-40D670, illetve az UE-40D5000(/5500) tekinthető a C650 utódjának. Árban viszont még nem veszik fel vele a versenyt, majd talán az év vége felé.

(#11585) pepe4


pepe4
tag

Mi a különbség a passzív és az aktív 3d között?

(#11586) Jakuu válasza sonkamiki (#11581) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat, ha a TV valaszideje szamit, akkor nem igazan a Samsung TV-k a legajanlottabbak.
Szerintem akkor inkabb valaszd az LG 42LD750-t a maga 2,2ms idejevel es 126 ezres araval. Mindazt tudja mint a 40c650 valamivel olcsobban.

[ Szerkesztve ]

(#11587) BBéci válasza torma1981 (#11580) üzenetére


BBéci
titán

Ezt írtad, erre válaszoltam: "Szerintem az LG passzív 3D-s tv-i jobbak mint a Samsung."

(#11583) ORCA58
Óriási élmény az aktív szemüveges 3D, ha tehetném, minden filmet abban a változatban néznék. Na persze nem LCD tévén, mert az áthallás, szellemkép miatt számomra élvezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11588) istvanszucs válasza ankaz (#11270) üzenetére


istvanszucs
tag

Sziasztok!

Két csatornaszerkesztőt is letöltöttem, de egyik sem működik:

A SamyGoChannelEditor 0.42 a map-AirD, map-CableD-re is azt mondja hogy nem jó a hossza. A map-SateD-t megnyitja, de műholdas TVm nincs, azon ráadásul ismeretlen csatornák vannak.

a chlpced-0.72 pedig azt mondja, az .scm filera hogy invalid file format.

46C650-ről exportáltam.

Van valakinek ötlete?

Üdv:
István

(#11589) krisztofer55 válasza nightshadow (#11584) üzenetére


krisztofer55
tag

Nem szeretnék veled vitatkozni a C650 vs. D5000/D5500-at illetően, de ha jó tanácsot szeretnél adni, akkor ne állíts olyan dolgot ami nem teljesen igaz, mert sokan támaszkodnak az ezen az oldalon leírt információkra.

A D5000/D5500-as készülékek nem tudják a valódi 100hz-et!!!

Ez csak egy markerting fogás, semmi több. Két képkocka közé csak egy feketét "lök be" hogy: "így a mozgás kevésbé lesz elmosódott, élesebb lesz elvileg a végeredmény." ;]

Ég és föld a különbség. Volt szerencsém egymás mellett kipróbálni a C650, C6500, D5500-as készülékeket. A D5500-on olyan volt a kép, mintha szaggatott volna (mivel szaggatott), (Ice Age 3 ment rajtuk) a 6-os szérián pedig olyan sima, és gördülékeny volt, mint egy csinos lány olajozott teste.

Aki valódi 100-hz-s tv-t szeretne, és nem szeretne csalódni, annak a C szériát ajánlom (650,6X00), illetve a D-ből a 6X00-est.

Illetve még egy tanács: nézzétek meg élőben, működés közben őket vásárlás előtt. A műszaki áruházakban (reklám nélkül) készségesen segítenek az eladók (mivel ez a dolguk)!
Van lehetőség hozott eszköz/anyag bevitelére is! :K

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#11590) ORCA58 válasza istvanszucs (#11588) üzenetére


ORCA58
addikt

Ezt samuhoz készült : [link]

BBéci: Az tény, a 3D szép látvány. Mivel hosszabb ideig nem volt szerencsém kipróbálni, nem tudom fáraszt-e avagy sem. Ettől függetlenül az aktív megoldást nem tartom szerencsésnek, de mint látszik engem nem kérdeztek meg a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#11591) tomgabor


tomgabor
senior tag

Mekkora a legnagyobb HDD-t amit tud kezelni a TV? külső tápos lenne a HDD

(#11592) BBéci válasza ORCA58 (#11590) üzenetére


BBéci
titán

13 hónapja csak 3D tévék vannak nálam, korábban nekem is ellenérzéseim voltak az aktív szemüveg iránt, de az első öt percben beleszerettem a velük megvalósuló térhatásba. De számomra csakis plazmán, leginkább Panasonicon élvezhető.

tomgabor
2 terást is kezelnek, én csak saját táposokat használok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11593) vlevi válasza tomgabor (#11591) üzenetére


vlevi
nagyúr

3.5"-os, 2T kapacitású WD MyBook Essentialt gond nélkül viszi az LE40C650 tévé, természetesen NTFS-re formázva.

(#11594) tomgabor válasza vlevi (#11593) üzenetére


tomgabor
senior tag

Akkor rákötöm és is a 2TB-osat, csak ki kell venni a gépből.

(#11595) Thomaster12


Thomaster12
tag

Üdvözlet!
A kérdés valószínűleg egyszerű de eléggé ciki lenne ha utólag derülne ki hogy mégse... Szóval tervezek venni egy Samsung LE32C530 típusú TV-t illetve mellé egy Logitech Z623-as 2.1-es hangrendszert. A kérdés az, hogy a hangfalat rá tudom-e kötni a TV-re úgy, hogy még szóljon is? :D A válaszokat előre is köszönöm!

(#11596) BBéci válasza Thomaster12 (#11595) üzenetére


BBéci
titán

Az utóbbi években megjelent tévékből optikai kimeneten lehet a legjobb minőségű hangot kinyerni, ez vonatkozik a C530-ra is. Ebből következik, hogy optikai bemenettel rendelkező erősítő (hangrendszer)kell hozzá.
Hangfalat nem tudsz hozzákötni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11597) Jakuu válasza Thomaster12 (#11595) üzenetére


Jakuu
őstag

Max fejhallgatot kotsz arra ugy hogy szoljon is erosito nelkul.
Amugy miert akarsz 50Hzes TV-t venni, inkabb fontold meg es vegyel 100Hzest, ha nem akarsz szappanoperat nezni a TVn. Jo persze olcso (mar ha a kozel 80k olcsonak mondhato egy szereny tudasu TVnel) az a 32c530, de olyan is.

[ Szerkesztve ]

(#11598) dezz válasza krisztofer55 (#11589) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha 50 Hz-en váltogatott képkockák közé "lökne be" feketét, akkor egy 50 Hz-es villogás lenne az eredmény, mint a régi CRT-knél...

Nem lehet, hogy egyszerűen ki volt kapcsolva a Clear Motion?

(#11599) dezz válasza dezz (#11598) üzenetére


dezz
nagyúr

Mondjuk ha képkockánként (50 Hz-es) 2x villant, úgy már 100 Hz-es a villogás. Csak úgy nem olyan sok értelme van, bár jobb, mint a semmi.

(A moziban 3-5x villantanak. Régen még csak 1x, úgy egész folyamatosnak tűnt a 24fps, csak állatira villogott. :) )

[ Szerkesztve ]

(#11600) nightshadow válasza krisztofer55 (#11589) üzenetére


nightshadow
veterán

Őszintén megmondom, hogy nem igazán értem a hozzászólásodat, egész pontosan azt a részét, hogy valótlant állitok. A kérdés úgy szólt, hogy mi lehet az alternatívája a C650-nek minőségben és árban? Erre válaszoltam, hogy a C650 utóda idén az LE-40D670 (illetve D679). Ez nem vélemény, hanem tény kérdése. Az más kérdés, hogy ez nálunk hivatalosan nem forgalmazott típus, ezért (meg a DVB-S tuner miatt) nálunk magas az ára: kb. 205k. S ennek edge-Led-es változata gyakorlatilag a D5000(/5500), ami nálunk is forgalmazott modell, ezért az ára is barátságosabb: jelenleg 175k.
Abban igazad van, hogy idén ennél a két típusnál (D670, D5000) a frame-interpolationt felváltotta a black frame insertion (bővebben itt: [link]), de mindkét eljárás célja ugyanaz, azaz az elmosódás csökkentése, és a mozgókép felbontás növelése. Ez utóbbi adat a geeks tesztje szerint 850 sor a D5500 esetében. Egy sima 50Hz-es tévé 250-300-nál többet nem tud. Tehát azért „álmegoldásról” nem beszélnék.
Abban nincs vita köztünk, hogy a D6000/6500 sokkal jobb tévé, mint a D5000, illetve C650. Csak hát nincs értelme összevetni őket, mivel ahogy mondani szokták: „nem egy ligában fociznak”, amit a D6000/6500 ára is megmutat. S főleg ez utóbbi miatt, aki a C650 ársávjába keres tévét (kb. 150k-ig), annak már csak a 260k-ás vételár miatt sem alternatíva a C650 helyett.
Úgyhogy az én részemről továbbra is fenntartom a véleményemet, hogy aki a C650 helyett keres idei modellt, annak jó alternatíva lehet a D5000(/5500), főleg, hogyha a következő hónapokban tovább csökken az ára.

Ami pedig a képszaggatást illeti, én is eddig két helyen láttam kirakva, ahol mindkét helyen film ment rajta. Én személy szerint nem láttam, hogy szaggatott volna, de ez nyílván nem mérvadó, mert más otthoni körülmények közt kipróbálni. Viszont itt a fórúmon, ha jól emlékszem, már két D5500 tulaj is van, s eddig nem számoltak be képszaggatásról. Sőt inkább az ellenkezőjéről, mégpedig hogy elégedettek a tévével, legalábbis eddig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.