Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) BBéci válasza daniel2121 (#11450) üzenetére


BBéci
titán

Jó kérdés, amelyiket meg tudom fizetni.
Hülye vagyok hozzá, ezért pongyolán fogalmazok: olyan RAID lesz, amiben három aktív és egy tarcsi merevlemez van. Csak multimédiára használnám, biztonsági mentésre maradnak a meglévő külső házasok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11452) Koczi


Koczi
tag

Köszönöm mégegyszer a korrekt segitséget most még annyit kérdeznék c650 mekkora vinyot képes kezelni?És kell e külső táp neki.

(#11453) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
Mivel többeknek akadt gomdja a legutolsó le40c650-s fw-vel, így nem frissíteném a tv-t. De dróton a routerre kötöttem, emiatt 24 óránként feldobja, hogy van új fw. Tőcsem le. Ez a 24 óránkénti kérdés kikapcsolható (fw telepítés nélkül)?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11454) Joy001 válasza #45553408 (#11445) üzenetére


Joy001
tag

Abból amit jelenségként leírtál, nem lehet megmondani, hogy miből ered a hiba.
Nem tudom Samsungra érvényes-e, a Sony készülékeknél a Led felvillanásának száma jelzi konkrét a hibát.

Kénytelen leszel szakemberhez fordulni.

(#11455) nfsu17 válasza Koczi (#11443) üzenetére


nfsu17
veterán

Én egy LG 2,5"-os, 320GB-os (WD belső) hdd-t használok pvr-ezésre. Nem samu tévével, de ez most lényegtelen. Egy darab, kb 20cm hosszú kábelt adtak hozzá. Kezdetben ment hosszabbító+saját kábel-el a pvr-es boxommal, majd valamit elcseszhettem, mert egyszer nem ment, azóta a hosszabbító nélkül, a sajátjával megy. De napokig ment stabilan a hosszabbítóval is (+saját), nem tudom utána mi lelte. Lehet, hogy most újra menne, ki tudja.
Ez a box.
Számítógépen is használok hosszabbítót (2m?) + saját, és itt stabilan megy mindig.

PVR-re mi lenne az ideális méret? Kb ezt a 320GB-ot még jóóópár hónapig biztosan nem töltöm fel, pedig már 2 hónapja megvan. Pedig azért használom, persze nem veszek fel napi 5 órát, van hogy 1 héten semmit, van hogy 1 héten 4-5 órát is. Nekem elég ez a 320GB, mert mire elfogyna a hely:
a, törlöm a legrégebbi felvételt, ha már nem kell
b, átmásolom szgépre, majd törlöm a felvételt.

Az én szolgáltatómnál 1-1,5MByte/s körül vannak a HD adások. Van, hogy kisebb a bitráta.
Így 1 óra 5400MB. 56 óra HD adás fér el így a hdd-n.

[ Szerkesztve ]

(#11456) cápaFeri válasza mpierre (#11453) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Én (nemrég vett LE40C650 van) pár nap után meguntam, hogy mindig kiírta, (asszony egyenesen ki akarta húzni, vagy kidobni az ablakon az egészet :D ) így tegnap lefrissítettem. Azon kívül, hogy újra kellett hangolni a csatornákat (ráengedtem, mert az előző kicsit kecebajkós sorrend lett) eddig semmi gond nincs vele.
Még örültem is neki, mert úgy indult újra a tv, mintha ez lenne az első bekapcsolása és így legalább elindulhattam a kályhától....ugyanis bemutató darab volt és a boltban eléggé elállítgatták.

(#11457) BBéci válasza Koczi (#11452) üzenetére


BBéci
titán

Akár 2 TB-ost is tud kezelni. 3,5-ös csak külső táppal létezik, ezzel eldőlt a kérdés.

(#11455) nfsu17
Olyanról még nem hallottam, hogy valakinek sikerült volna a PVR-es felvételeket bármi más módon megnéznie, mint a tévével, ami azokat felvette.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11458) nfsu17 válasza BBéci (#11457) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezért írtam OFFban és ezért írtam "...Nem samu tévével,...". ;)
Hurcolászni havernak jobb a 2,5", legalábbis kisebb, táp nélküli. Ezért okfejtettem ki, hogy akár még 320GB is elég lehet, kinek mi az igénye.

[ Szerkesztve ]

(#11459) BBéci válasza nfsu17 (#11458) üzenetére


BBéci
titán

Teljesen mindegy, milyen tévéről van szó, a felvétel csak azzal a készülékkel játszható le, amivel készítették, még másik azonos típusúval sem. PC-vel szintén nem lehetséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11460) nfsu17 válasza BBéci (#11459) üzenetére


nfsu17
veterán

De én nem is tévéről beszéltem. ;)
"...saját kábel-el a pvr-es boxommal"...
Azért vettem, hogy a szgépen tudjam editálni, ha kell.

Tudom, hogy ez a tévé topikja, de itt inkább hdd-kről megy az utóbbi időben a diskurzus, ezért akartam megosztani a tapasztalataim.

(#11461) BBéci válasza nfsu17 (#11460) üzenetére


BBéci
titán

Rendben.
Akkor meséld el, milyen típus az a box, hátha valaki szívesen használna olyat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11462) nfsu17 válasza BBéci (#11461) üzenetére


nfsu17
veterán

(#11463) gyugyo79 válasza BBéci (#11424) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én speciel gond nélkül, használom.Első particióra "veszek fel" leginkább csak time shift a másodikon meg a filmek vannak. Mióta bekapcsolható a PVR így használom probléma nélkül.
Mondjuk nem is értem mi baja lehetne ettől a hdd -nek. Linuxok is használják mind a mai napig a swap particiót gond nélkül.Rengetegen használják a gépüket több particióval, operációs rendszerrel .A fájlrenszer sérülésének a ki be húzgálás miatt is ugyan annyi az esélye mintha 1 partició lenne főleg, hogy a windows ezt a fájlrendszert alapból nem is látja, piszkálja. Teljesen használható megoldás az ilyen információkat adó informatikus kollégákról meg megvan a véleményem.Főleg, miután nem lementhető a felvett anyag tényleg kb. felesleges egy teljes hdd -t elpazarolni rá míg a time shift használható akár egy 10-20 GB -os particióval is.

(#11464) BBéci válasza gyugyo79 (#11463) üzenetére


BBéci
titán

Egy szóval sem mondtam, hogy baja lenne a merevlemeznek.
Közben rájöttem, nem az informatikus haverom mondta, hogy a tévé (Panasonic plazma) nem tudja kezelni a partíciókat, hanem egy másik cimbi. Én ki sem próbáltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11465) hgaby82


hgaby82
csendes tag

Sziasztok,

Egy LE32B650W-s tv-m van.
Egyetlen apró problémám adódott az elmúlt több mint 1 évben.
Konkrétan, ha külső hangszórót használok, akkor a hang megelőzi a képet néhány tized másodperccel, és ez egy kissé zavaró. Van valakinek valami ötlete, hogy ezt kiküszöböljem? (Vagy egyáltalán nincs erre megoldás?) Válaszotokat előre is köszönöm!

(#11466) BBéci válasza hgaby82 (#11465) üzenetére


BBéci
titán

Olyan házimozi erősítőt kell használni, aminek van "Lip Sync" funkciója!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11467) ORCA58


ORCA58
addikt

A másik fórumon megtalálható a régebbi Firmware felrakásának leírása.
A sikeres downgrade-et egy UE37C6730-as készüléken végezte tulajdonosa.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11468) chris-v


chris-v
senior tag

Egy kis érdekesség!

Samsung b550 szerviz menü játék közben megfordult a kép.
Fejjel lefelé volt minden, de végül meg lett a megoldás, ezért gondoltam megosztom, hátha valakinek is hasonló problémálya lesz/van.
Nem tudom hogy ms típusnál működik-e, de itt bevált.

A megoldás a következő:
Belépsz a factory-ba
Control -> Config Option -> Chealsea HV Flip, ez legyen off!

Elmented újraindítod és minden ok! :))

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#11469) canniball válasza hgaby82 (#11465) üzenetére


canniball
nagyúr

A C szériában van valami hangkésleltetés menüpont, a tiédben nincs ilyen?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11470) krisztofer55


krisztofer55
tag

Urak!

32C6500-at néztem ki megvásárlás céljából. Kérdésem lenne, hogy mennyire használható PC-re kötve - főleg monitorként használva? Nagyrészt játszani (FPS, autós) használnám, illetve böngészni, és természetesen filmezni.
Sajnos nincs lehetőségem vásárlás előtt ezeket kipróbálni. :(

Előre is köszönöm a választ! :R

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#11471) Koczi


Koczi
tag

Sziasztok.BBéci egy kérdésem még lenne te usb3 as vinyót használsz az usb2 es tévén?És jól müködik?

(#11472) Dog 11 válasza mpierre (#11453) üzenetére


Dog 11
tag

Az 530-nálés az 550-nél a Menü>Öndiagnosztika>Szoftverfrissítés>Készenléti frissítés>Ki
Lehet, hogy Nálad is erre van szükség.Nálunk a készülék automatikusan bekapcsolt amíg a Ki állásba nem tettem a frissítést.

(#11473) mpierre válasza Dog 11 (#11472) üzenetére


mpierre
veterán

Áhá... :)) Megnézem este. Kösz.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11474) gyugyo79 válasza Koczi (#11471) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kompatibilis visszafelé. Szóval tudod a tv-vel használni minden gond nélkül.

(#11475) Koczi


Koczi
tag

Köszönöm.

(#11476) UBO


UBO
csendes tag

Hi!
Hétfőn rendeltem egy 40c650-t (a sokat említett kalocsai cégtől) és kedden délután már nézhettem is:) (pedig 200km-re vagyok tőlük!!!) le a kalappal előttük.

Visszatérve a tv-re hát kicsit zavaró h minden hd filmezés előtt audio&felirat nemkezelés miatt ki kell menteni a feliratot és a felesleges hangsávot eltüntetni :( de egye fene meglehet szokni.
m2ts fáljtípust nemkezel :( úgyhogy most convertálás:) motion plus hát avatar-t nézve vele nem élvezetes mivel amint bekapcsolom (bármire állitva) elkezd akadozni másnál eddig nem vettem észre, de pl nem hd minőségnél kifejezetten jó
22 gb-os hd már sajnos nem támogatott, de még nagyon az elején vagyok:)
jah 01 version (bekukucskálva LTF 400 HF15 és egy samsung logo) nemtudom h ez most azt is jelenti h samsung paneles-é vagy sem (made in china)
van vmi megoldás arra h esetleg neten nézzek vmi sport csatornát (focimeccsek) vagy F1-et? vmi stream-elt csatornák nincsenek?

(#11477) nightshadow válasza UBO (#11476) üzenetére


nightshadow
veterán

m2ts fáljtípust nemkezel

az m2ts fájlt át kell nevezni ts-re, és akkor elvileg viszi

(#11478) UBO válasza nightshadow (#11477) üzenetére


UBO
csendes tag

m2ts átnevezve ts-re! és probléma megoldva :)) köszi !!!!
ööö viszont fellépett egy újabb probléma :( :) egy filmet imigyen töltöttem le és mikor átnevezem nincs hang tv-n :( (van sok más mappa is de azokban számomra ismeretlen fáljok vannak) van erre vmi probléma?

[ Szerkesztve ]

(#11479) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!
Mi lehet a probléma, ha az ue37c5000 a filmeket usb-n viszi, ugyanazokat a filmeket dlna szereveren keresztül nem? Próbálkoztam többféle szerverrel, de semmi eredmény. A filmek nagy részénél kiírja, hogy ismeretlen fájlformátum, de van 1-2 aminél elkezd gondolkodni és kiírja nincs meg a fájl.
Tudna valaki ebben segíteni nekem?

(#11480) ORCA58 válasza UBO (#11478) üzenetére


ORCA58
addikt

Gondolom bluray formátumba lehet a filmed.
M2ts és TS esetén nem próbáltam, hogy lehet e hangsávot váltani, de MKV esetén lehet. dts hang sem probléma.Csak a feliratot kell mellé tenni, abból csak egyet kezel sajna.
tsMuxer-el sem lehet vele valamit elkövetni?

(#11481) ORCA58 válasza UBO (#11476) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez biztos SAMU panel ! Az enyém is LTF 400 HF15 csak Szlovák.

(#11482) vlevi válasza ORCA58 (#11480) üzenetére


vlevi
nagyúr

"M2ts és TS esetén nem próbáltam, hogy lehet e hangsávot váltani, "
Lehet. Nekem van egy 15-16 gigás, 45 perces blueray iso-m, amit kicsomagoltam. tele volt m2ts állománnyal, átneveztem őket .ts-re. A legnagyobb filet próbáltam és a tévé simán megette, megtalált benne vagy 10 hangsávot, abból a 6. volt a magyar.
Sokkal jobban játsza a blueray fileokat, mint a VOB-t :D

(#11483) mpierre válasza Dog 11 (#11472) üzenetére


mpierre
veterán

Sajna ki állásban van... Mégis 24 óránként feldobja, hogy új fw van, és letöltse-e. :O

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11484) Ferke[HUN]


Ferke[HUN]
tag

Sziasztok!

Ma sikerült vennem egy Samsung LE40C650-es tv-t, minden nagyon király, majdnem sírtam, amikor bekapcsoltam - egy ezer éves 55cm-es samsung CRT-ről váltottam.

Viszont egy valamit nem tudok belőni:

Még pedig arról van szó, hogy az internet@tv-ben nem tudok belépni se a youtube-os, se a facebook-os fiókomba.

internet@tv > beállítások > internet@tv bej.az > kezelő > app.fiók > jelszó beír > ott fb azonosító nevem, jelszavam > "szolgáltatási...sikeresen hozzáadva" Aztán visszamegyek a fb ikonhoz, és ezt írja ki: "csak regisztrált...bla,bla,bla... menjen a beállítások..." Nem enged be! Hol rontom el? Persze előtte már a beállításokban létrehoztam a bej.azonosítót.

Tud valaki valamilyen okosságot mondani? Tudom... ne fbozzak, hanem filmet nézzek, de szeretném kipróbálni!

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#11485) mcroberto válasza Ferke[HUN] (#11484) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Csinálj először egy felhasználót. Talán piros gomb? Nem vagyok benne biztos.

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#11486) Ferke[HUN] válasza mcroberto (#11485) üzenetére


Ferke[HUN]
tag

Köszi, így már sikerült! :R

(#11487) #88471552


#88471552
törölt tag

Üdv!
Egy kérdésem lenne.Azt tudom, hogy a samu le40c650 többféle panellal létezik.Az igaz-e, hogy a 46 colos viszont csakis samu panelessel szerelt?

(#11488) shumanus válasza #88471552 (#11487) üzenetére


shumanus
csendes tag

Ez engem is érdekelne!
ill. ekkora méretben c650 vagy c6000-et ajánljátok ?

[ Szerkesztve ]

(#11489) Jakuu


Jakuu
őstag

Kernek tanacsot a szakerto uraktol, hogy melyik 32"-s Samsung modelek azok, amelyeket el kell kerulni es melyek azok, amelyeket ajanlotok es batran gond nelkul meglehet venni ???

[ Szerkesztve ]

(#11490) ORCA58 válasza #88471552 (#11487) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem igaz. Korábbi fórumosok sokan nem Samu panellel kapták.

(#11491) ORCA58 válasza vlevi (#11482) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez jó hír !

(#11492) pepe4


pepe4
tag

Sziasztok!Szeretnék venni 3D tv-ét melyiket tudnátok ajánlani és miért?Köszi a segitséget!

(#11493) UBO válasza vlevi (#11482) üzenetére


UBO
csendes tag

közben mkv-s hangsávváltást megtaláltam :) köszi de viszont m2ts (most már nevezhetjük ts-nek:) ) talál 10 hangsávot de mikor elindítom kiírja h audiocodec nem támogatott és amint váltok másik hangsávra kiakad a kép is szerencsére ilyenkor nem kell kikapcsolni csak kilépni menübe, amúgy igen a legnagyobb fáljt játszom én is mellesleg lejátsza a többit is jórészt és valamelyiknél van hang is (pl gondolom ami a bluray menüje meg egy két bevezető, és ott hang is van) de akk úgylátom 10 közül csak beadja vmelyik hang ha nem akk nekiugrok vmi konvert progival

amúgy net részét a tv-nek mire lehet még kihasználni?
BBC-t tudom online nézni esetleg lenne még vmi amit lehet így?

[ Szerkesztve ]

(#11494) balu999


balu999
tag

Sziasztok
A következő lenne a problémám .
Vettem egy Samsung LE32C650 lcd tv-t .

TV adatai : http://www.220volt.hu/Samsung+LE32C650

Összekötöttem a pc-vel dvi-hdmi kábellel . Hangot is szeretném tv-re kikötni de nem megy .
Vettem egy jack-rca kábelt (rca-nak két vége van ) .
Ilyet:http://kepfeltoltes.hu/110706/jack_rca_apa_kabel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajnos ezzel sem megy a hang . Egy mezei integrált hangkártyáról van szó , nincs rajta csak jack .

Segítsetek kérlek .

[ Szerkesztve ]

(#11495) vlevi válasza balu999 (#11494) üzenetére


vlevi
nagyúr

Milyen videókártyád van?
ATI esetén van egy másik hangkártyád is, mégpedig a videókártyán. Film nézéshez ezt a hangkártyát kell beállítani alapértelmezettnek. Akkor kimegy a hang HDMI-n.
Nvidia sajnos ilyet alapból nem tud, ott valamit drótozni kell, de nem lehetetlen.

(#11496) balu999 válasza vlevi (#11495) üzenetére


balu999
tag

Szia
Asus Gf 8800 gt

(#11497) Willie válasza vlevi (#11495) üzenetére


Willie
őstag

ATI esetén hogy, hol lehet ezt megoldani?
Sapphire HD6850 kártyám van.

(#11498) BBéci válasza pepe4 (#11492) üzenetére


BBéci
titán

LCD-ből egyiket sem, mert még nem sikerült kiküszöbölni az áthallást (crosstalk), emiatt zavaró, szédülést és egyéb nyűgöket okozó szellemkép látható rajtuk.

Interceptor
Be kell állítani, hogy a HDMI legyen az alapértelmezett hangkimenet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11499) Murphistic válasza balu999 (#11494) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Le32C450 esetén van külön jackbemenet a tévén. Ha DVI-HDMI kábellel kötöd össze, akkor csak a jack kábellal tudod átvinni a hangot (DVI-n általában nem megy át hang).

Ilyenkor a HDMI1 bemenetre kötöd a DVI-HDMI kábelt és a TV jack bemenetére meg a hangot. Sohasem próbáltam, de a használati utasítás szerint megy. Viszont VGA, jack kombináció tökéletes volt (azzal próbáltam).

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#11500) Willie válasza BBéci (#11498) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, sikerült megoldanom! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.