Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) #75912448 válasza Mezo_B (#11865) üzenetére


#75912448
törölt tag

HD és dinamikus kontraszt? :W Az az első amit ki kell kapcsolj. De úgy érzem sok lesz ott a háttérfény+kontraszt arány is.

(#11902) botiking válasza jegenye77 (#11899) üzenetére


botiking
csendes tag

Íme a link:
http://www.wikihow.com/Fix-a-Stuck-Pixel-on-an-LCD-Monitor

És itt a "Pressure Method" módszert alkalmaztam. Soha nem gondoltam volna hogy beválik ... :W De mégis. :Y :R

Ez a plazmás baseball ütős püfölés elég kemény:D
Azt hittem hogy képletesen írták a címben hogy "fix" és szétverik. De nem :)

[ Szerkesztve ]

botond

(#11903) botiking válasza zistvan (#11898) üzenetére


botiking
csendes tag

Kétség kívül a felhősödés túl van lihegve: normál használat, vagy akár filmezéskor nem látszik (én nem tapasztalom).
Ha "sötét" játékkal játszom, ott látom, de csak ha nagyon nagyon koncentrálok rá.
Viszont ha megnyitok egy tök fekete képet, és teljesen besötétített szobába nézem, akkor azért durva.

botond

(#11904) zistvan válasza botiking (#11903) üzenetére


zistvan
tag

Köszi az infókat.

Ahogy látom neked C-s led-es tvd van, más fórumba is olvasgatva azt tapasztalom, hogy a 2011-es D-s széria a felhősödés tekintetében is "sokat" javult, de itt is ki lehet fogni
"szélsőséges" modelleket...

(#11905) Mezo_B válasza BBéci (#11888) üzenetére


Mezo_B
csendes tag

Nekem a 100-as kontraszt nem túl erős, mivel így a kép dinamikusabb és nem fátyolos. Ráadásul a tv-t nem csak pontosan szemből nézzük, és így oldalról is szebb kontrasztosabb marad. A másik dolog, hogy a neten fellelhető kalibrált beállításoknál is 90-es feletti kontrasztot javasolnak. A dinamikus kontraszt alacsony állásban nem túl erőteljes, és ha nem nagyon sötét egy film, akkor jót is tesz. De egyébként azért írtam, hogy ezeket menet közben is szoktam állítgatni, használattól függően, ha úgy látom, hogy erős egy bizonyos filmhez, akkor kikapcsolom. Az általad preferált beállításokat a Film módhoz állítottam be. Úgy tényleg természetesebbek a színek, de az sem tökéletes, mivel a fehér képrészeket kicsit sárgítja, pl különböző feliratok. Pont tegnap este próbálgattam, és amíg egy sorozatnál tényleg szebb, élethűbb színűek voltak az emberi arcok, addig átkapcsolva egy másik műsorra, ahol egy rajzolt animáció ment, már túlságosan sárgás hatású volt, kicsit elvitte a kék, zöld és fehér részeket. Persze lehet, hogy ehhez viszont lehetne használni a bőrszín korrekciót is, még nem próbáltam. HDMI-n inkább a játék módot szeretem használni, hogy minél jobb legyen a reakcióidő. Ott úgysem kell javítgatni a képet, amit küld a gép az jelenjen meg (mint egy sima monitoron). (pl. Avatar 1080p-t próbáltam HDMI-n Motion Plus-al, nem igazán tetszett neki, hol felgyorsult a kép hol megakadt kicsit, nem volt egyenletes, viszont LAN-on vagy USB-n keresztül ugyanez a film tökéletesen folyamatos és szép). És így a hang is mehet számítógépről lag nélkül (pl játék vagy netes videók / PHTV!!! :) /, stb.). Szerintem a képjavítások LAN-on vagy USB-n keresztüli filmnézésnél jók igazán. Szóval én úgy gondolom, hogy amit használok az nem a legtermészetesebb beállítás, de talán univerzálisabb és nekem egyenlőre így tetszik rajta minden fajta tartalom. De ha van olyan beállítás ami természetesebb és minden szempontól jó, akkor örömmel használnám azt.

(#11906) botiking válasza zistvan (#11904) üzenetére


botiking
csendes tag

Jajam, 40C6510esem van, szóval a "régi" model.

botond

(#11907) didros


didros
senior tag

Pusztító vihar volt nálunk és teljesen beázott a nappalink. :-( Sajnos víz folyt a TV-be is, csak későn vettük észre. Mit gondoltok, mik az esélyeim? Mi a teendő ilyenkor? Egyelőre nincs áram, szóval bekapcsolni nem tudom... (Munkahelyemről írom ezt)

(#11908) botiking válasza didros (#11907) üzenetére


botiking
csendes tag

Banyek. :W Sajnálom nagyon. :)

Ha áramtalanítva volt, és úgy folyt be a víz, akkor még lehet esélyed. De egy jópár órán át be ne kapcsold, amíg tutira ki nem szárad. Hátha... reméljük.. :F

botond

(#11909) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

Végül egy Samsung LE46C650-re esett a választás. A kalocsai cégtől rendeltem, elvileg holnapra itt van. Valószínűleg MVA paneles lesz, de a kocka el van vetve. :)

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#11910) Zoli-206 válasza didros (#11907) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Ne is próbáld bekapcsolni. Ha tudod bontsd le a hátulját és pár napig hagyd száradni. Esetleg egy ventilátorral támogasd meg. Szerencsére meleg van, klímát ne használj, tedd egy olyan szobába ahova szépen besüt a nap. Ha teljesen kiszárad nem biztos, hogy baja lesz, de 2-3 napig én nem kapcsolnám be a helyedben. Esetleg érdemes felhívni a legközelebbi szervizt, hogy mit javasolnak, lehet, hogy ők profin ki tudnák szárítani sűrített levegővel vagy bármivel.

[ Szerkesztve ]

(#11911) Jakuu válasza didros (#11907) üzenetére


Jakuu
őstag

Ha meg volt aram amikor beazott, akkor nagyon halovanyak az eselyeid.
Azert probald meg azt amit a kollega leirt.
Semmikeppen ne kapcsold be es probald kiszaritani teljesen. Ha mar nem volt aram amikor a beazas megtortent, akkor ezzel megmentheted a TV-t, de ehhez minedenkeppen az kell, hogy teljesen ki legyen szaritva a TV belseje.Hajszarito teljesen megfelelo erre a feladatra.

(#11912) didros válasza Jakuu (#11911) üzenetére


didros
senior tag

Nagyon köszönöm a segítségeket! A hátlap leszerelése nem jár garanciavesztéssel? :F

(#11913) PeterPH válasza didros (#11907) üzenetére


PeterPH
senior tag

Mire való a biztosítás, ha nem erre...

(#11914) Anonymus23 válasza didros (#11912) üzenetére


Anonymus23
veterán

Elektronikai eszközből azért illene ultrahanggal vízteleníteni, ha 100%-ra akarsz menni, szerintem érdemesebb megbízható szervizbe vinni, mint próba-szerencse alapon 2-3 nap ventilátorozás vagy hajszárítózás után "próbálkozni".

;) - The Power of the Light Side

(#11915) jegenye77 válasza PeterPH (#11913) üzenetére


jegenye77
addikt

És biztos kötött olyan biztosítást,hogy a tv-be ha belefolyik a víz akkor fizessen!Mert egy sima lakásbiztosításra nem hiszem,hogy fizet ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11916) gabort válasza Anonymus23 (#11914) üzenetére


gabort
csendes tag

Persze, csak egyáltalán nem biztos, hogy kényelmesebb (és célravezetőbb) becipelni a szervízbe, hogy ott ventillátorozzák. Egyébként a hátlap miatt nem aggódnék, mert nem csak annak leszerelése, de a TV eláztatása is hatással van a garanciára...

Amennyiben standby-ban volt a TV, akkor is nagy valószínüleg csak a táp ment ki benne, és ez nem hiszem, hogy javíthatatlanná tenné. Biztosítót mindenképpen izzítsd be viszont.

(#11917) gabort válasza jegenye77 (#11915) üzenetére


gabort
csendes tag

Beázás okozta kárra? Hát már miért ne fizetne? (más kérdés persze, ha az ablak nyitva volt, és úgy jött be a víz...

(#11918) Jakuu válasza didros (#11912) üzenetére


Jakuu
őstag

Ha jol megcsinalod nem , ellenben azzal biztos elveszted a garanciat, ha bemesz oda ahol vetted es elmondod, hogy beazas tortent es azert nem mukodik a keszulek, mivel erre nem vonatkozik a garancia es ha elarulod mi tortent, akkor semmit nem tehetsz tobbet a csere erdekeben.

Akkor tuti nem fogjak a keszuleket cserelni, hanem elkuldenek a biztositohoz.
Ha pedig nem volt biztositasod, akkor buko van.

(#11919) didros válasza gabort (#11917) üzenetére


didros
senior tag

Nem volt nyitva az ablak. Orkán erejű szél volt és vízszintesen esett az eső. Megbontotta a cserepet is, de ahol nem, ott is bepréselte magát a víz valahogyan így elázott az egész lakásunk.

(#11920) zistvan válasza didros (#11919) üzenetére


zistvan
tag

Ha volt biztosításotok, és a lakásban lévő ingóságokra is kiterjedt, akkor fizetnie kell erre a biztosítónak.

(#11921) Anonymus23 válasza gabort (#11916) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ki beszélt itt szervizben való ventilátorozásról? Én ultrahangos víztelenítésről beszéltem...

;) - The Power of the Light Side

(#11922) aag válasza Anonymus23 (#11921) üzenetére


aag
őstag

Én ultrahangos víztelenítésről beszéltem...

Húha, az milyen? :F

(#11923) jegenye77 válasza aag (#11922) üzenetére


jegenye77
addikt

Az olyan,hogy hajszárítóval kiszárítják. ;)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11924) Anonymus23 válasza aag (#11922) üzenetére


Anonymus23
veterán

Pl. ilyen, lehet, hogy ultrahangos szárítást kellett volna írnom, az helyesebb, de a lényeg ugyanaz.
[link]

Régebben a vízbe esett mobiloknál alkalmaztak ilyet a szolgáltatók. Elektronikában, ahol nem csak a felület érintett ha elázik, hanem ettől jóval összetettebb az egész, és olyan helyekre is kerülhet víz, ahol szemmel nem látod, és nem biztos, hogy a melegítés (párolgás/hőtágulás) az használható alternatíva, ott ez is tökéletes megoldás lehet...

Jegenye77: Azért mer ilyenről még nem hallottál, attól ez még egy működő eljárás :P

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#11925) BBéci válasza Mezo_B (#11905) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem Te egy mintaszerűre kalibrált tévét is fátyolosnak találnál. Olyan az a kontraszt felhúzás, mint a loudness, azzal próbálják elfedni a hibákat, a készülék gyengeségeit.
Egyébként úgy nézed, olyan beállításokkal, ahogy akarod, csak azt remélem, másokat nem fertőzöl meg vele! :((

Rendes BD- vagy médialejátszóval nem akadna, gyorsulna a kép.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11926) botiking


botiking
csendes tag

Nem tudja valaki véletlenül, hogy mi a különbség a Clear MotionRate és a Motion Plus között?

botond

(#11927) jegenye77 válasza Anonymus23 (#11924) üzenetére


jegenye77
addikt

Félreértettél,mert csak vicc volt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11928) SFONarayan válasza zistvan (#11880) üzenetére


SFONarayan
tag

Még csak rendelés alatt van, nem érkezett meg hozzám. Talán péntek.

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#11929) gabort válasza Anonymus23 (#11924) üzenetére


gabort
csendes tag

Nem tudom, valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy televízió márkaszervízben külön ultrahangos szárító berendezést tartanak azért, hogy hátha ötévente betéved valaki egy TV-vel, hogy ki kéne szárítani :) Mondjuk hajszárító, vagy ventillátor, vagy hősugárzó, az lehet, hogy előbb van...

(#11930) Mezo_B válasza BBéci (#11925) üzenetére


Mezo_B
csendes tag

Én senkit sem szeretnék "megfertőzni", aki kíváncsi rá megadom, hogy nekem, hogyan van beállítva. Akinek nem tetszik legfeljebb visszaállítja. Azt rontottam el, hogy az első hozzászólásomnál nem hangsúlyoztam ki, hogy a "szinte tökéletes" erősen szubjektív vélemény. Egyébként meg ennyire nem kellene ugrani az ilyen dolgokra, ha az ember alapvetően csak segíteni szeretne...

Azt pedig már írtam, hogy a tv médialejátszójával remekül mennek a filmek, akkor miért kellene DB vagy külön mediaplayer?

De ha valakinek LE40C650-hez megvannak a kalibrált legjobb beállításai, örömmel kipróbálom, biztos, hogy jobb lenne mint az enyém. Nem vagyok régi LCD tv használó, majd javul az izlésem idővel.

Bocs az off-ért!

[ Szerkesztve ]

(#11931) BBéci válasza Mezo_B (#11930) üzenetére


BBéci
titán

A 11910-es hozzászólásban Regger fórumtárs is kételkedett abban, hogy az általad leírt beállítások valóban jó képminőséget eredményeznek.
Te panaszkodtál HDMI-n szaggatásra, gyorsulásra, azért javasoltam valamilyen jobb minőségű, külső lejátszó kipróbálását.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11932) daniel2121 válasza didros (#11919) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ha megbontotta a tetőt a vihar akkor fizet a biztosító. Jelentsd be minél előbb amúgy sem vesztesz vele semmit.

(#11933) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Kérdeztem már, Samsung "C" sorozat felismeri -e az USB 3 -as külső HDD -ket :F :R

(#11934) Mezo_B válasza BBéci (#11931) üzenetére


Mezo_B
csendes tag

Igen, olvastam az ő véleményét is. Az a helyzet, hogy először dícsértem a tv-m (40C650) képét, ezután valaki kérte hogy osszam meg a beállításaimat, hát megosztottam. Persze valahol sejtettem, hogy ha nem követem a tv tesztekben javasolt beállításokat, akkor ezt fogom kapni többektől. Most már tényleg kíváncsi lennék egy kalibrált beállításra valakitől. De félreértés ne essék, köszönöm az észrevételeket, a tv-m kiválasztásánál is sokat számítottak pl. a te hozzászólásaid is.

[ Szerkesztve ]

(#11935) nfsu17 válasza HoReSz1975 (#11933) üzenetére


nfsu17
veterán

(#11936) #75912448 válasza Mezo_B (#11934) üzenetére


#75912448
törölt tag

A hdtvtest.co.uk beállításait próbáltad? Ők 4-es háttérfényt ajánlanak filmre, ezért is írtam, hogy a 10 biztosan nagyon sok lesz. Valószínűleg HD-hez még túl is élesíted a képet. Az egyik legfontosabb a helyes fehéregyensúly, ez az általad írt beállítással nem lehet az igazi. Nem tudom, hogy számít-e neked, de az LCD TV-k fogyasztását szinte csak a háttérfény befolyásolja. Tehát ha folyamatosan 10-esen használod, akkor a készülék a maximumot fogyasztja. Nem tudom Samsungéknál mostanában hogy állnak panel lottó ügyben, de a tesztelt beállítások ezek voltak:

Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)

Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off

CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55

White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24

10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0

[ Szerkesztve ]

(#11937) HoReSz1975 válasza nfsu17 (#11935) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Ok, nem vettem észre :R

(#11938) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#11937) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Samsung LE40C530 TV -et jövőre lecserélem Samsung PS51D550 -re, vélemények, tapasztalatok vannak a 2011 -es 3D Full HD plazmával kapcsolatban :F :R

(#11939) BBéci válasza HoReSz1975 (#11938) üzenetére


BBéci
titán

A plazmás topikban ketten írtak róla legalább ötven hozzászólást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11940) kokobe válasza BBéci (#11939) üzenetére


kokobe
senior tag

Lenne egy nagy kérdésem 3d samsung 3d tv-kkel kapcsolatban nekem is van 1 c750-em és az lenne a kérdés hogy akinek van 3d tv-je az a 3d-s beállításoknál, a 3d optim menüpont alatt hanyason használjátok -1,0 vagy 1-en nem tom eldönteni melyik a legjobb de talán -1-esen a legjobb a mélység.Várom tapasztalataitokat,válaszaitokat és előre is köszi mindenkinek...

<---AMD___ATi--->

(#11941) BBéci válasza kokobe (#11940) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az alapállapot, a nulla a legjobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11942) sityupityu


sityupityu
veterán

Sziasztok!

40c650 készülékemen tegnap behalt a you tube. Rámentem az internet tv-re és kiírta,hogy a you tube szolgáltatás frissítést igényel,majd elkezdte. Semmi gond,gyakori dolog ez. Csakhogy! Azóta hiába megyek rá nem csinál semmit. Csak annyit,hogy be tudok lépni a szolgáltatásba ill abból kilépni. De a you tube-on belül semmit. Gondoltam megpróbálom kitörőlni,majd újratelepíteni,de itt jött az újabb meglepetés hogy nem lehet kitörőlni?! Bármit ki lehet csak ezt nem! Mi a here van ilyenkor? Kiváncsi vagyok hogy tegnap óta másnak is van e gondja vele.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11943) zistvan válasza sityupityu (#11942) üzenetére


zistvan
tag

Firmware újra telepítést próbáld meg az ez is felül vágja úgy is és utána lehet a frissítéssel újra próbálkozni. Bár nem tudom egy már fenn lévő firmwaret enged-e újra feltenni, vagy ha csak az újabb a réginél....

(#11944) azozo válasza sityupityu (#11942) üzenetére


azozo
senior tag

Neem is ,de szeremcsére van még egy 3DHD youtube widget feltelepitve :P
Remélem javítják majd :DD ...

(#11945) azozo válasza sityupityu (#11942) üzenetére


azozo
senior tag

3008-as van rajta....

[ Szerkesztve ]

(#11946) sandró60 válasza sityupityu (#11942) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
A firmware frissités menüpontnál nincs olyan ópció,hogy az előzőt visszategye
Mert nálam a 40D5500-tipusnál van egy ilyen. 2011-es model.
Talán akkor visszaállna minden :K

(#11947) Joy001 válasza didros (#11907) üzenetére


Joy001
tag

Ha a TV-t nem kapcsolod be, ki fog száradni.
Azonban a víz nyomai meg fognak maradni a nyomtatott áramköri lapopkon. Ha a későbbiekben garanciás problémád lesz, a szervíz amelyik szétszedi észre fogja venni, ami miatt jó esélyed lesz arra, hogy elutasítsák a garanciát.

(#11948) sityupityu válasza zistvan (#11943) üzenetére


sityupityu
veterán

Üdv!

A legújabb firmware van rajta,tehát ez az út nem járható.

Sandró60! Ezen a készüléken nincs ilyen opció,hogy visszategye az előzőt. Meg is lep hogy a 2011-es modelleken van,nem rossz dolog.

Azozo! Valamennyire megnyugtattál hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Neked mikor lépett ez fel?

Köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11949) bandi007


bandi007
csendes tag

A samsung ue32c6000 tipushoz mit szóltok? Nekem csak 32"-os fér vagy vmi más alternatívát tudtok? Tv-zésre kell( ki gondolta volna!)

(#11950) lucifer15 válasza sityupityu (#11942) üzenetére


lucifer15
tag

Én ma reggel mentem fel a net-tvre,You tube frissít, azóta semmi.Valakinek hasonló tapasztalat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.