Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) gabort válasza dezz (#11650) üzenetére


gabort
csendes tag

Kis korrekció... a TV csak 32"-os, de a fw valóban 3009.2 és cseszik a PVR aktiválódni... Túl vagyok a factory reseten, az USB újbóli Fat32-re való formázásán is. Az USB-t kezeli, mert pl. a "clone TV to USB" parancsnál rendensen kiteszi rá a konfigot. Fura...

(#11652) BBéci válasza dezz (#11650) üzenetére


BBéci
titán

Csak a belső, digitális tunerek által fogott műsor rögzíthető. Törésről nem tudok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11653) PeterPH válasza dezz (#11650) üzenetére


PeterPH
senior tag

Csak belső digitális tunerről működik a PVR, kódolt, nem törték fel.

(#11654) stratova válasza Jakuu (#11624) üzenetére


stratova
veterán

vlevi, Anonymus23 és Jakku:

Köszönöm a válaszokat. A TV tuner kártya megoldását azért is vetném el mert egyrészt kevéssé kényelmes másrészt ez nem egy mai vas, némi étvágya de elsősorban zavaró hangja is van. Ez utóbbi játéknál szükséges rossz, de ha már film alatt ki lehetne szűrni akkor miért ne.
A FullHD felbontás mellett meggyőzhető a tegnapi tesztelgetés után.
Ha monitort kellene én/mi is az említett Dellel paktálnánk le :]

(#11655) Jakuu válasza stratova (#11654) üzenetére


Jakuu
őstag

Ha ez a helyzet akkor is csak az tudnam tanacsolni, hogy 22"-s TV-t ne vegyetek 50-ert, hanem akkor inkabb gyujtogessetek meg. Ha mas megoldas nincs akkor is inkabb vegyetek egy olcso 50-60Hzes 32" TV-t mint, oszver TV+Monitor megoldast, mert azokban is az 50k alatti keszulekek a " semmi penzert ne vegyel meg kategoria".

A legolcsobb 1980 kepes Samsung ha jol emlekszem most 70 korul van a Samsung LE32C530 szemelyeben. Mondjuk en mar nem vennek 50Hzes TV-t, hanem minimum 100ast, de az meg dragabb es az altalatok tervezett keret kozel ketszerese.

(#11656) akos_1984


akos_1984
tag

Sziasztok,

32-es Samsung LED TV-k kozul melyiket ajanlanatok, ha nincs szuksegem semmi extra funciora? TV adas mellett USB-rol, vagy VGA kabelen keresztul notebook-rol neznek filmet.
A kovetkezo tipusokat neztem:
UE32C5000
UE32D4000
UE32D5000

A leglenyegesebb dolog, hogy legkevesbe alljon el a faltol. Emiatt fontos, hogy sullyeszve legyenek a hatuljan a csatlakozok es a SCART atalakito (mert ha jol tudom a TV-n nincs ilyen, csak atalakitoval megy) csatlakoztatva elferjen mogotte es ne foglaljon tobb helyet, mint a konzol, ami 12mm vastag.

Elore is koszi a segitseget.

(#11657) gabort válasza akos_1984 (#11656) üzenetére


gabort
csendes tag

Esküszöm, nem piszkálódásból, csak kíváncsiságból kérdem: ez miért fontos? Én lemértem. a 32C650-em képernyő síkja 14 cm-re van konzollal a faltól. És még így sem egyszerű pl. USB-t dugni bele, mert mellette van egy szekrény, szóval jó is, hogy eláll. Miért fontos az a pár centi, hogy emiatt a LED sajátos "ghosting" effektjét érdemes elszenvedni?

(#11658) sandró60 válasza gabort (#11657) üzenetére


sandró60
addikt

Neharagudj,de nemértek veled 1-et.
Mindig felhozzátok a led "GHOSTING"-ját,szándékos nagybetű.
Holot a Samsung 2011-tipusainál már szerintem nem annyira szembetünő,mint az előző tipusoknál
A kérdés viszont nem a ghostingról szólt a tisztelt fórumozó:akos_1984 kollégától :K

(#11659) tomgabor


tomgabor
senior tag

Amikor a beépített mediaplayer-el nézek filmet miért érzem úgy mint ha picit gyorsabban játszaná mint a PC?
Tud valaki ingyenes progit ami .ass feliratból .srt-t készít?

(#11660) gabort válasza sandró60 (#11658) üzenetére


gabort
csendes tag

Tudom, hogy nem erre kérdezett rá. Nálam pl. fordított a preferencia, engem nem igazán érdekelne, hogy 4 vagy 14 centire áll el a TV a faltól, ha a képe ettől jobb. Azt akartam megtudni, hogy neki miért a vastagság a lényeg.

(#11661) kutyman válasza tomgabor (#11659) üzenetére


kutyman
aktív tag

Próbáld ki ezt.

[ Szerkesztve ]

(#11662) tomgabor válasza kutyman (#11661) üzenetére


tomgabor
senior tag

Ezer köszönet :R

(#11663) akos_1984 válasza gabort (#11660) üzenetére


akos_1984
tag

Azert, mert mellette fordulok be az ajton es esztetikailag nem tul szep, ha valami 10-15 cm-re kilog a falbol, plusz olyan a szoba el- es berendezese, hogy egyszeruen ronda lenne.

Akkor visszaternek az eredeti kerdesemre

[ Szerkesztve ]

(#11664) dezz válasza BBéci (#11652) üzenetére


dezz
nagyúr

+PeterPH: Köszi!

(#11665) botiking


botiking
csendes tag

Érdekes jelenség a C6500as tévé + T-home router kombinációról:
Router ujrainditása után az alábbi dolgokat tapasztaltam:
- a DLNA-n keresztül lejátszott filmek 5perceként megálltak és ujraindult a tévé
- Internet gombot megnyomva a távkapcson 5 perc próbálkozás és kvázi lefagyás után szintén ujraindul a tévé
- Hálózati beállításoknál minden OK a tévé tesztje szerint
- Számtalan ujraindítás (tv, router) és madzag ki be dugás után se javult meg a helyzet

Mi lehet a probléma?
A válasz az, hogy a kedves router rosszul osztotta ki az IP címeket. A laptop amit még használok a routerrel, 192.168.1.64-es IP-t kapott (widget fejlesztés miatt tudtam, hogy ez a gép IP címe). A TV viszont kettőt is.. legalább is a router szerint. Beléptem a router konfig felületébe, LAN -> Client list. Itt szintén meglepődtem, hogy 3 eszközt látok, 2 helyett:
- 192.168.1.64
- 192.168.1.65
- 192.168.1.66

A 65ös elemnél rákattintottam a release gombra, így frissült a router client listája, és máris csak 2 eszközt láttam.
Ez után minden normálisan működött, DLNA, internet, stb.

Ha nem lennék infós, akkor valószínűleg szervizbe kötött volna ki előbb utóbb, pedig teljesen primitív volt a megoldás.

botond

(#11666) BBéci válasza sandró60 (#11658) üzenetére


BBéci
titán

A LED háttérvilágítású tévékre egyáltalán nem jellemző a ghosting, az plazma "betegség". Ezzel szemben a bevilágítás és a felhősödés igencsak zavaró tud lenni, ezért számomra ez a technológia még nem elfogadható.

(#11663) akos_1984
Nekem is nagyon tetszik a falhoz simuló, festményszerű tévé, de a képminőséget sokkal fontosabbnak tartom. Az általad felsorolt készülékek egyikével sem tudnék együtt élni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11667) wwenigma válasza botiking (#11665) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem az LE37B679 nem hajlando mukodni kozvetlen a routerbe dugva, egy switch kell kozejuk...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11668) jegenye77 válasza BBéci (#11666) üzenetére


jegenye77
addikt

A plazmákra mennyire jellemző a ghosting,mint a led-nél a felhősödés?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11669) sandró60 válasza akos_1984 (#11656) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Mivel a Samsung D-sorozata 2011-es model én ebből választanék :K
Nekem különben UE40D5500 tipusú van és szerintem elég lapos ahoz ami miat neked kell
Ha teheted nézd meg személyesen valahol ahol körbe tudod járni a készüléket :U

(#11670) sandró60 válasza BBéci (#11666) üzenetére


sandró60
addikt

Szia én tudom,hogy a GHOSTING plazma betetgség ,de legalább "gabort"fórumozó kollégának irtad volna aki előtem hozta fel ezt a "LED-GHOSTING" betegséget
Az elöző hozzászólásomban még külön jeleztem ezt a marrhaságot NAGYBETŰVEL :R
Tudom,hogy egy kicsit érthetőben kellet volna válaszolnom :R

[ Szerkesztve ]

(#11671) BBéci válasza jegenye77 (#11668) üzenetére


BBéci
titán

A plazma technológia velejárója, elkerülhetetlen, de a mai tévéknél egyáltalán nem zavaró, sokan észre sem veszik. Te láttál már olyat?

(#11670) sandró60
Amennyiben csak Neked szánom, privátban írtam volna.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11672) jegenye77 válasza BBéci (#11671) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem láttam még ,csak érdekelt,hogy a plazmánál is vannak ilyen "gyerekbetegségek" mint a led-nél.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11673) sandró60 válasza BBéci (#11671) üzenetére


sandró60
addikt

De mégis én vagyok a hunyó "gabort"kollega megsincs szólitva részedről nyilvánosan lehet,hogy neki irtál pm-ben.Tudom "akinek nem inge ne vegye magára" :R
Részemről a LED-GHOSTING lezárva :K

[ Szerkesztve ]

(#11674) gabort válasza sandró60 (#11673) üzenetére


gabort
csendes tag

Miért kell hisztizni?

Igen, én hoztam fel. Pusztán kíváncsiságból. És? Szóval nem ghostingnak hívják, hanem felhősödésnek. OMG. Megyek és rebootolom a feszületemet.

A kérdésem lényege az volt, hogy miért olyan fontos a laposság, hogy érdemes együtt élni a még kiforratlan technológia okozta (illeszd be kedvenc becenevedet a jelenségre) gyengébb képminőséggel? Választ is kaptam rá, minden OK.

Egyébként csinálnak még 2011-ben nem ledes TVket is a Samunál? Pl. a 46C650-nek van olyan utóda, amely nem arra koncentrál, hogy vékony legyen, hanem, hogy jó? (bocs a sarkalatos fogalmazásért :) ) És jobb is? Na ez pl. érdekelne :)

(#11675) sandró60 válasza gabort (#11674) üzenetére


sandró60
addikt

Azért a"HISZTI" végre te is reagálj rá!
Peace! :R Bocs ha megbántottalak a lelkedbe gázoltam volna :R És köszi a minősitésemet :R

[ Szerkesztve ]

(#11676) nightshadow válasza gabort (#11674) üzenetére


nightshadow
veterán

A C650 utóda a D670: [link]

(#11677) vlevi válasza BBéci (#11671) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én nem is a ghostingot vettem észre a múltkor, hanem azt, hogy világos részleteknél vibrált a kép :( Típust sajna nem tudok, 55"-os Pana volt.
Viszont maga a kép az tényleg :R Mellette volt egy Samu D8000, és a tenger, meg ilyenek tényleg máshogy néztek ki. Főleg, amíg "kiemelt" módban ment mindkettő. Addíg a Samun a tenger, ha szabad így fogalmazni RGB 0-0-255 volt. A plazmán viszont nagyon szép, kicsit türkizkék hatású, szóval sokkal valósághűbb volt. Persze átállítottam film-re, sokal javult a Samu is, de a Pana plazma sem lett rosszabb. Csak ez a vibrálás :O

(#11678) piki1982


piki1982
csendes tag

sziasztok

valaki segítene a Samsung B650 TV frissítésében?
hogyan tudom telepíteni az újat és honnan tudom leszedni?

a problémám, hogy usb-ről több mkv-s filmet nem játszik le
azt írja hogy "nem támogatott videoformátum"

olvastam itt hogy a DTS-t nem támogatja

ezeken a problémákon a frissítés segíthet? illetve mit tudok elérni a frissítéssel és hogyan tudom maximálisan megoldani ezt a "lejátszom/nem játszom" problémát?
... mert így értelmetlen volt 1 TB-os vinyót vennem TV-re a nagy felbontású filmek miatt.

próbáltam megkerülni a tv-t és a PS3 -usb-be bedugni és onnan játszani de ott meg az maga az MKV a gond.

valaki segítsen ebben légy szíves mert a nagy többség amit itt olvasok nekem kínai :)

előre is köszönöm!
üdv

(#11679) stratova válasza Jakuu (#11655) üzenetére


stratova
veterán

22"-ra még én is monitort vennék nem TV-t csakhogy külön kérés volt a TV funkció, amúgy meg szgép asztalon áll a jelenlegi monitor és nem korlátozza semmi a nagyobb képátlót. Max az, hogy közvetlenül előtte ül lakótársam ha monitorként üzemel, mert az asztalhoz kötött a bill.tartó (ergó annál messzebbre ülni nem tud vagy nem érdemes neki).
32"-nál mi az ideális távolság?
Ha augusztusig tud rászánni 70 körül akkor talán meggyőzhető, ha nem marad az öszvér.
Konkrét javaslat esetleg 32" 70k (inkább alulról közelítve) környékére, ami már tényleg megéri azt a +20k-t?

[ Szerkesztve ]

(#11680) pecsivsk


pecsivsk
tag

46'-os tv-t szeretnék venni... Kb 200 körül melyiket javasoljátok az idei modellek közül? Nem akarok játszani rajta, csak film, tv-re használnám. Köszi a válaszokat !!

(#11681) nightshadow válasza pecsivsk (#11680) üzenetére


nightshadow
veterán

Az idei modellek közül még 40”-es is alig van 200k alatt, nemhogy 46”-os. Jelenleg ez a legolcsóbb: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11682) pecsivsk válasza nightshadow (#11681) üzenetére


pecsivsk
tag

Köszi, akkor úgy kérdezem, hogy melyiket javaslod a 46"-osok közül??? 100Hz-es legyen és net képes...

(#11683) attamero81 válasza gabort (#11674) üzenetére


attamero81
senior tag

Gyártani még gyártanak,de ma magyarban szadán van egy összeszerlő üzem ami Koambra néven megy.Ők is Samsung tv-ket gyártanak.Illetve alkatrészeire bonják a roszkat és felhaszálják.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#11684) nightshadow válasza pecsivsk (#11682) üzenetére


nightshadow
veterán

Jelenleg ez az egyetlen nem 3D-és 46”-os SmartTV [link] A többi, főleg a 3D miatt 300k fölött van ebben a méretben. Itt egy teszt róla: [link] A D5000 az ugyanez, csak SmartTV nélkül: [link]
A tavalyiak közül a 46C650-et érdemes megnézni, ez még mindig jobb vétel az előbbieknél: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11685) Willie válasza pecsivsk (#11680) üzenetére


Willie
őstag

Tavalyi modell ugyan, de én a helyedben ezt venném: Samsung LE46C650
A kalocsai boltban (Pc-Dream Shop) 205.950 Ft + házhoz szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#11686) pecsivsk válasza nightshadow (#11684) üzenetére


pecsivsk
tag

Köszi a kimerítő választ, sokat segített ! :R

(#11687) pecsivsk válasza Willie (#11685) üzenetére


pecsivsk
tag

Azóta leértékelték :C 199.990 Ft

(#11688) Willie válasza pecsivsk (#11687) üzenetére


Willie
őstag

Na, akkor még jobb! :)

(#11689) nightshadow


nightshadow
veterán

UE-46D6530 teszt: [link]

(#11690) akos_1984 válasza sandró60 (#11669) üzenetére


akos_1984
tag

Technoogiaban van barmi kulnonbseg a D5000 es a D5500 kozott?

(#11691) nightshadow válasza akos_1984 (#11690) üzenetére


nightshadow
veterán

Csak a SmartTv.

(#11692) BBéci válasza piki1982 (#11678) üzenetére


BBéci
titán

Haverom hozzád hasonlóan szenvedett a B8000 típusú tévéjével, de megunta és pár napja, (tanácsomat megfogadva) vett egy Asus O!Play Mini lejátszót 15000 forintért. Azóta boldog, fülig ér a szája és ezerrel tölti a DTS hangú BD 25 filmeket.
A 2 TB-os WD merevlemezt is én javasoltam Neki, magától feleakkorát vett volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11693) vlevi válasza BBéci (#11692) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A 2 TB-os WD merevlemezt is én javasoltam Neki"

Pedig tudhatná, hogy terabájtból sosem elég :)
Aztán, ha az is kezd tele lenni, akkor esetleg lehet törölgetni azt, amit a letöltése óta sosem nézett meg.

(#11694) BBéci válasza vlevi (#11693) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted megérte volna a 24000 forintos, 2 TB-os WD MyBook Essential helyett a másfélszer akkora kapacitásút venni, 39000-ért?
Nem törölni kell, ha megtelik, hanem venni egy másikat, addigra még olcsóbb lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11695) vlevi válasza BBéci (#11694) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az már természetesen nem, de az 1T helyett a 2T mindenképp.

(#11696) randras83 válasza gabort (#11651) üzenetére


randras83
csendes tag

Én annyit olvastam erről, hogy 3009-től nem lehet a hotel mode-os trükkel aktiválni a PVR-t, az utolsó ilyen firm a 3008-as volt, valahova lementettem, hogy hogy lehet downgradelni a TV-t, ha meglesz elküldöm privben. Az viszont érdekelne, hogy van-e értelme frissíteni 3008-ról 3009-re,mivel azt is olvastam, hogy ha már aktiválva van akkor frissítés után nem tűnik el.

BBéci: nincs valami infód a témával kapcs????

/LIVE:MADJESUS83/

(#11697) aag


aag
őstag

Sziasztok!

Egy LE40C530E-jelű tévém van. Kérdésem: Hogyan tudnám azt elérni, hogy a beledugott pendrájvra felvegyen?

(#11698) aag válasza aag (#11697) üzenetére


aag
őstag

Bocs, eltévesztettem a tipust. A helyes: LE40C530F1WXXH

(#11699) vlacko


vlacko
csendes tag

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a témával kapcsolatban, mivel Samsung LED TV vásárlás előtt állunk a családdal még nem eldöntött, hogy 32 vagy 40 colos lesz mivel ...
1. Azt hallottam egy "hozzáértő" eladótól, hogy a 37 colos LED TV-ket nem érdemes megvenni a Samsung-tól, mert nem ő gyártja valamijét (nem tudom pontosan mit :)) hanem veszi valakitől és az szerinte gyengébb minőségű... Tehát inkább a 32 vagy 40-es a tuti a Samsungtól. Ez tényleg igaz?
2. Technikai kérdés (nagyon nem értek hozzá, ezért sorry ha nagy hülyeséget kérdezek)
Filmeket (avi, mkv, stb.) szeretnék lejátszani a leendő TV-nken PC-ről (saját belső HDD) nem közvetlenül összekötve HDMI-vel vagy bármi mással (2 külön szoba) hanem mondjuk routeren keresztül.
/a. Jól gondolom, hogy ez megoldható szimpla UTP kábelesen? Illetve erre elég egy LAN portos készülék?
/b. WIFI routeren keresztül is megoldható ez UTP kábel nélkül? Ehhez kell a WIFI támogatás a készüléken? Milyen eszközzel tudom ezt megoldani elég egy wifi-s USB stick, vagy van sajátja a Samsungnak (stick) vagy beépítve van neki mint egy notebooknak?
/c. Mindezeket meg tudom valósítani már egy UE-32C6500-es készülékkel jól látom, hogy a UE-32C6000 WIFI-t nem tud?
3. Az úgynevezett "smart" internetes UE-32D5000 és UE-32D5500 készülékek hogyan csatlakoznak fel a net-re, szintén kell egy wifi vagy kábeles router nekik beállítva aktív internet hozzáféréssel?

Köszönöm előre is a válaszotokat!

(#11700) canniball válasza vlevi (#11619) üzenetére


canniball
nagyúr

Passzív ION/Brazos - néma és ~20W.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.