Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) randras83 válasza kori18t (#10247) üzenetére


randras83
csendes tag

Emlékeim szerint nem kerülhet vissza a kereskedelembe, csak ilyen diszkont áron.
Valóban csak csomagsérült termékekről van szó, amit maga a gyártó már nem értékesít a normál csatornákon. Azért van hozzá csak fél év gari, mert azt a forgalmazó vállalja, és nem a gyártó, pontosan a fentiek miatt.

A csillaghegyi boltról van szó - BPIII.ker-??
Volt itt a fórumon olyan aki ilyen terméket vett, kettőt is és ő nem bánta meg.

De ha fontos a gari, akkor inkább normál csatornákon válogass!
Én ezt tettem, úgy gondolom plusz 10-20eFt megér, persze lehet, hogy megveszed és vígan használod, amíg le nem cseréled. Szóval nem lebeszélni akarlak.

/LIVE:MADJESUS83/

(#10252) randras83 válasza tomic (#10249) üzenetére


randras83
csendes tag

Nekem tetszik, de nem tudom, hogy megéri-e a ledes?

Gondolom nem magyar forrás, vagy igen? Rendes gari van hozzá?

Nekem amúgy tetszik!
Itt egy link:
http://www.samsung.com/in/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UA46C6200URMXL/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

/LIVE:MADJESUS83/

(#10253) fardavid válasza Brave_86 (#10233) üzenetére


fardavid
csendes tag

Én is ilyennél vettem (alacsonyárak) a 46C750-t. Jóval olcsóbb volt, mint boltban. Sajnos nekem nem csak a csomagolás volt hibás, nem működött a 3D funkciója. Persze rögtön visszavittem és 2 hét alatt kicserélték a panelt benne, azóta tökéletesen működik (már fél éve). Ott viszont 1 év garancia van rá!
Az előző Samu TV-m is kéz alól volt, semmilyen garival és kb 4 év után volt csak egy kisebb hibája, ezért mertem most is csak 1 év garanciával venni. Remélem nem bánom meg később...

(#10254) tomic válasza randras83 (#10252) üzenetére


tomic
addikt

Nem Magyar hanem Német. Rendes gari van hozzá hiszen egy MM üzletben van.

(#10255) tjessy


tjessy
csendes tag

Sziasztok,

hosszas tipródás után vettem ma egy UE40C6000-et. Az első impressziók lenyűgözőek voltak, PS3-on a GT5 brutál jól néz ki és úgy általában a többi dolog is. Viszont amikor azt mondtam, hogy "Automatikus csatorna keresés", a 43 adóból csak 23-at talál meg... Próbáltam kézzel is, de a Vidanet által megadott S14 245.45 Mhz - TV2 , be sem állítható... sok szórakozás után úgy tűnik, hogy ami 470Mhz alatt van, azokat egyszerűen nem találja meg... csak jövő héten tudnak CI kártyát adni, addig esetleg valami ötlet?

Jelenleg sima koax-kábellel próbálkozom. Előre is köszi az ötleteket!

Üdv,
J

“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” (Albert Einstein)

(#10256) randras83 válasza tjessy (#10255) üzenetére


randras83
csendes tag

Teljes keresést csináltál???

/LIVE:MADJESUS83/

(#10257) tjessy válasza randras83 (#10256) üzenetére


tjessy
csendes tag

Teljes, hálózat és gyors is megvolt... ugyanazzal az eredménnyel.. általában a keresés 75%-ánál kezdi csak el megtalálni a csatornákat... :/

“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” (Albert Einstein)

(#10258) randras83 válasza tomic (#10254) üzenetére


randras83
csendes tag

Nem is tudom, 210 körül kapsz itthon is 46C650-et is, ami persze nem ledes..
De ha van plusz ~30e akkor már 46C750-et is be lehet szerezni, rendes mo-i garival, ami már 3D-s, bár ezekben nincs sub, és persze vastagabbak is...

Bár most néztem...nekem úgy tűnik, mintha nem lenne benne DTV tuner....de valaki hozzáértő erősítsen meg!
"DTV Tuner Built-in: NO" ?! - Ha ez így van akkor felejtős, és nyert a LE46C650

/LIVE:MADJESUS83/

(#10259) amerigo válasza hitman77 (#10250) üzenetére


amerigo
aktív tag

Hát hogy Xbox-ra alkalmas-e azt nem tudom, de a Shift2 megy rajta bitangul :)

(#10260) randras83 válasza tjessy (#10257) üzenetére


randras83
csendes tag

Az érdekes.......kézi beállítás?
Milyen szolgáltató? - ja látom....Nincs sok tippem.
Nálam Digi van coax-on. Egy teljes keresés után talát vagy 90 digitális csatit meg még egyszer ennyit analógon, és 3 rádiót...

Esetleg szervíz?

[ Szerkesztve ]

/LIVE:MADJESUS83/

(#10261) trafóóó válasza hitman77 (#10250) üzenetére


trafóóó
tag

Szia.
Nem szoktam sokat hozzászólni a dolgokhoz inkább csak csendes bámészkodó vagyok itt.
Sokat agyaltam én is a c650 en az Xbox miatt.Lehet ezt is azt is hallani.
Nem oly rég belevágtam és megvettem a 46c650-et.
Kezdetnek simán rákötöttem a gyári kábellel ,gondoltam megnézem ezzel és utána még mindig tudok venni vagy Vga vagy Hdmi kábelt hozzá ,de szerintem simán jó az alap kábel,és nem veszek észre semmi input lag-ot.A játék módot be kell kapcsolni mert anélkül valóban "szaggat" de a játék mód bekapcsolásával nekem telesen élvezhető.

(#10262) istvanszucs válasza trafóóó (#10261) üzenetére


istvanszucs
tag

Én mezei HDMI kábellel kötöttem hónapokkal ezelőtt és semmilyen problémám nincs.

(#10263) Imifej


Imifej
senior tag

Nemrég kérdezték, de nem volt válasz arra, hogy valakinek fut e már a C650-n a NetSurf?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#10264) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
A 40C650-hez hasonlo ar/minoseg aranyu tv-t tud-e meg valaki ajanlani, ugyanis ezt nehezen tudom beszerezni jo arban :((
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#10265) siemensfun válasza Imifej (#10263) üzenetére


siemensfun
tag

Nem.

(#10266) snefftamas válasza Csaby25 (#10264) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Sony kdl 40ex500 ban ugyanaz a Samsung spva panel van es nincs panel lottó. Kicsit dragabb mondjuk vagy a 40c750 más nagyon nincs ebben a kategóriában.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10267) snefftamas válasza Csaby25 (#10264) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Miért nem tudod beszerezni jó áron? Kalocsán van raktáron jó áron :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10268) hitman77 válasza amerigo (#10259) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Akkor az Xbox-os dolgokkal sem lehet gond.
Mi a különbség a 100Hz-en kívül a c530 és a c630 között?

Az Lg 42ld450 a méretében jobb lenne, de a Samsung jobban tetszik. Melyiket érdemes megvenni?

(#10269) Thom!


Thom!
veterán

Az idei D széria közül 40" környékén van matt panelos TV?
Mert mintha mind fényes lenne, pedig 5000/5500 széria Ultra Clear mentesnek lett írva, de láttam video review youtube-on és ez fényes volt, meg MM is, úgy emlékszem.

(#10270) Flashget válasza hitman77 (#10268) üzenetére


Flashget
félisten

LG tévék nem tudják a DTS hangot..tehát ha külső vinyót kötsz rá és a filmnek DTS a hangja néma tátika lesz csak..

Realme GT Master Edition

(#10271) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Sok-sok hetes vizsgálódás után arra jutottam, hogy egy 40"-es C630-at szeretnék venni. Ehhez a Sony EX500-ast, a nagytesó C650-et, és pár plazmát picsázott el. Viszont lenne pár kérdésem.

Olvastam paneltémában pár apró, bosszantó problémát. Ez a zúgás mennyire elterjedt dolog? Keresőt használtam, de mérvadó infót nem találtam. A másik pedig a panel-lutri. Mi az esély, hogy 40"-es méretben MVA, esetleg AUO panel van SPVA helyett? Mert ugye ez a gyártás hiányából fakadt Samsung/Sony berkeken belül, de a 37"-es méretre jellemzően. Van erről valaki(k)nek tapasztalata?

Előre is köszönöm :B

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10272) BBéci válasza hoffman_ (#10271) üzenetére


BBéci
titán

A másik topikban korrekt választ kaptál a panel lottót illetően.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10273) hoffman_ válasza BBéci (#10272) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Gondoltam itt is felvetem, topic címéből ítélve itt nagyobb eséllyel találkozom C630 tulajjal, hátha akad konkrét eset.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10274) nightshadow válasza hoffman_ (#10273) üzenetére


nightshadow
veterán

C630 teszt, ahol összehasonlítják a kétfajta panelt: [link]

(#10275) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Melyik boltból érdemes rendelni Samsung LCD TV-t? (40c650) Fontos az ár, korrektség, garancia. Kivel van pozitív tapasztalatotok? Köszi!

(#10276) gattien válasza cccpmate (#5756) üzenetére


gattien
csendes tag

Szia!

Nekem is van egy Samsung LED TV-m és ugyanezek a problémáim vannak vele. A TV bal oldalán 4 szürkésfehér folt található. Fél éve vettem, még garanciális. Kicserélték neked? Vagy esetleg javítható? Ha tudnál nekem infót küldeni a gszabolcs15@freemail.hu e-mail címre nagyon megköszönném. Üdv! Szabolcs

(#10277) didros válasza hoffman_ (#10271) üzenetére


didros
senior tag

A C630 mivel tud kevesebbet a C650-nél? Egyedül az internet csatlakozás hiányát véltem felfedezni? A 650-en ez WIFI-t jelent vagy csak sima UTP-t?

(#10278) nightshadow válasza didros (#10277) üzenetére


nightshadow
veterán

C630
- nincs Ultra Clear Panel, ezért nem tükröződik a képernyő
- dinamikus kontraszt 120,000:1
- nincs internet@tv

C650
- Ultra Clear Panel miatt tükröződik (kivéve 32"-es, 37"-es méretben))
- dinamikus kontraszt 150,000:1
- van internet@tv

[ Szerkesztve ]

(#10279) didros válasza nightshadow (#10278) üzenetére


didros
senior tag

Köszönöm! Panel lottó esély mindkét típus esetén 50-50%?

(#10280) nightshadow válasza didros (#10279) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen, vagy PVA-t kapsz, vagy MVA-t.

(#10281) BBéci válasza didros (#10279) üzenetére


BBéci
titán

Az Ultra Clear panel egyértelműen jobb képminőséget nyújt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10282) didros válasza nightshadow (#10280) üzenetére


didros
senior tag

Kicsomagolás után hol találom meg az infot, hogy milyen paneles a tv-m?

(#10283) didros


didros
senior tag

Még egy ergonómiai kérdés... Milyen magasra célszerű szerelni egy 40"-os LCD TV-t? Úgy mint a monitoroknál, hogy a képernyő felső éle szemmagasságban legyen?

(#10284) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Vettün egy samsung UE32C6000RW Led tv-t. Szuperül jó rajt filmet nézni, jó a médialejátszója stb.
2 irányból kapja a jelet a tv, Kábel tv, és Inviteles Set top box (scart átalakítón keresztül rákötve)

Pár nap után a következő hibák vannak:
-A kép rendszertelenül zavarossá, hangyássá válik , ha kapcsolgatok a kábel-TV ([link]) és a set top box- között ([link]) , nem javít rajt, ugyanis mindkét csatornán jelentkezik a hiba (ez jelentheti azt is hogy a készülékkel van valami, de a Samsung ügyfélszolgálat összekötő kábelcserét javasol). Kipróbáltam más Scart-ot, de semmi javulás, néha jó néha nem :(
A DVD lejátszónak ugyan azon portra kötésével a képből hiányzik a piros szín, vagyishát a piris igazából lila :S

-Azonkívül a HDMI-vel csatlakoztatva a set top boxot érdekes kékes képet produkál ([link]).
Ez mitől lehet?! Minőséggel nincs gond csak kék foltos a kép (esetleg zavarszűrős HDMI kéne?)

Az USB eszközök képével nincs gond. A régi tv-t visszakötve az új helyére az tökéletesen működik, annál nem tapasztalhatóak hibák (Samsung hagyományos sugárcsöves tv),

Nem tudom mi állhat a hiba mögött, megpróbáltam mindent, ujrakalibráltam a készüléket. Arra is gondoltam hogy a két kábel egymást is zavarhatja ugyanis egymás mellett vannak, lekötöttem a kábel TV-t, majd csak a set top box-al használtam fordítva is, akkor is előjött.

TV adatai:
Model numb.: UE32C6000RWZXG
Vern: CN01
S/N: B20H3HHB200633L

Előre is köszönöm ha esetleg valaki tapasztalt ilyet vagy hasonlót!

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#10285) BBéci válasza didros (#10283) üzenetére


BBéci
titán

A közepe legyen szemmagasságban!
A panel adatait a szervizmenüben és/vagy a hátuljára ragasztott címkéről olvashatod le. Ez utóbbi a szellőzőnyílásokon bekukkantva látható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10286) nfsu17 válasza zzub (#10232) üzenetére


nfsu17
veterán

Szia!
Biztos, hogy nem tévé probléma, 3 kül. tv-t tudok mondani a családban, ahol volt STB (nem UPC-s) és ugyan ez a gond volt, a digitális nézése alatt ment a szellemkép.
Az egyik helyen megoldottuk a box kiiktatását CAM modullal, a 2. helyen vettem egy jobb minőségű hdmi-s boxot (bár még SCART-on megy CRT tévébe, analóg már nincs, szellemkép sincs) a 3. helyen meg nem nézik nagyon a digitálist, és nem is veszik észre a szellemképet.
Ahol most a hdmi-s van, ott korábban volt egy STB+dvd felvevő páros. Na ezt különböző kábelezésekkel (SCART+RCA), RCA tévé elejébe kötve, sikerült kiküszöbölni a szellemképet.
Jobb minőségű koax+scart sem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#10287) hoffman_ válasza nightshadow (#10274) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi a linket, sajna ismerem. Tudom mi a diffi a két panel között, pont ezért is vacillálok. De teljesen mindegy, így is, úgy is C630 lesz, csak reménykedni tudok.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10288) canniball


canniball
nagyúr

Szemezgetek az LE46C530-cal, a topikban visszakeresve erre akadtam rá; ezek szerint (meg ha jól értem (?) ezek szerint is) ennél a modellnél két panel lehetséges és ennyi köztük a különbség?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10289) hoffman_ válasza canniball (#10288) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Valamit elírtál. Ha C630-at akartál írni, akkor sajna igen. Fele-fele, hogy jobb(spva), vagy rosszabb(mva) panel lesz benne. Amennyiben tényleg C530-at keresel, ott ez tudtommal nem játszik. Majd rám cáfolnak, ha mégis. A linkelt oldalon van még másik teszt is, SPVA panellal 5/5 pontot, MVAval 4/5 pontot kapott a tévé.

más:

Valaki meg tudja mondani, hogy vajon (26") B350-ben milyen panel van? Neten zéró infót találtam róla.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10290) canniball válasza hoffman_ (#10289) üzenetére


canniball
nagyúr

"Valamit elírtál."
Nem írtam el, az LE46C530-ról lenne szó.

"Amennyiben tényleg C530-at keresel, ott ez tudtommal nem játszik."
Mi nem játszik?

"A linkelt oldalon van még másik teszt is, SPVA panellal 5/5 pontot, MVAval 4/5 pontot kapott a tévé."
Melyik TV, a C530 vagy a C630? És melyik oldalon? Teljesen összekeversz... :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10291) nightshadow válasza didros (#10282) üzenetére


nightshadow
veterán

A tv hátulján van egy matrica, a Version szó után van két betű, két szám. Az SQ az Samsung paneles, az AA, AC az AUO paneles, a CN pedig CMO paneles. A három közül a Samsung paneles a legjobb és a CMO paneles a leggyengébb. Bővebben itt: [link]

(#10292) hoffman_ válasza canniball (#10290) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az első hozzászólásodban mind a kettő link C630-hoz kapcsolódott :) Ezen postod szerint C530 az alany ténylegesen. Na hozzá írtam, hogy ez a panel-lutri tudtommal nem érvényes. C630/650-nél biztos, hogy van. C530-nál nem hallottam, de nem kizárt, hogy ott is létezik. Ezért írtam, hogy legfeljebb megcáfolnak.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10293) nightshadow válasza hoffman_ (#10292) üzenetére


nightshadow
veterán

C530-nál nem hallottam, de nem kizárt, hogy ott is létezik. Ezért írtam, hogy legfeljebb megcáfolnak.

A cáfolat ott található a #10291-es hozzászólásomban a megadott linkben. Ott részletesen típusonként tárgyalja a panel lottót. Látható, hogy a C530 is érintett.

(#10294) hoffman_ válasza nightshadow (#10293) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem "mi" voltunk a címzett, úgyhogy ezért át is siklottam felette :B Ezesetben köszönöm a korrekciót.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10295) canniball válasza hoffman_ (#10292) üzenetére


canniball
nagyúr

Az első link kifejezetten az LE46C530-ról szólt (ne tévesszen meg a válasz első része, jelen esetben csak a második fele a lényeges!), a második meg mindenféle Samsung modellről, ha jobban megnézed köztük van az LE46C530 is (Here's what we've found so far-> C530-> 46"). ;)
Utóbbi oldalon írják is hogy : MVA (AA01 + AA04 - AUO, panel T460HW03) + PVA (SQ01 - Samsung, avril 2010, panel LTF460HM01, ref. 46A6AF0C).

Szóval akkor még egyszer a kérdés (mindenkihez :) ): jól látom, hogy az LE46C530 estében valóban nincs CMO panel csak Samsung és AUO (tehát nagyon roszul nem lehet vele járni)? És ha igen akkor a kettő között valóban ez a különbség ("Rosszabb a feketéje és a látószöge, cserébe jobb a mozgásmegjelenítése.")?

De lassú vagyok...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10296) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok!

Mik a képminőségbeli különbségek a 650 és az 530 sorozat között?

A médialejátszási meg hálózati képességeket nem használnám ki, csak tv-t meg filmet néznék rajta HTPC-ről.
Ezért ha a képminőségben nincs difi, akkor inkább 46C530 lenne a 40C650 helyett, mert árban nagyjából ugyan ott vannak.

De ha jobb a képe a 650-nek akkor inkább maradok a kisebb átlónál.
Ha már ennyi pénzt beruházok, akkor legyen szép a képe.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#10297) Misi 007 válasza canniball (#10295) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Az 55D6000-nél honnan lehet tudni hogy melyik a Samsung paneles?
Nincs valahol valami link erről?

(#10298) snefftamas válasza Victorio (#10296) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A méret a lényeg különben van különbség kepminosegben persze a c650 javára de ha szerencséd van akkor kifogsz egy pva paneles 46 c530. Ez eleg furcsa samsungeknal mert egy pva panelra 530as jobb mint egy mva paneles 650es szvsz.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#10299) vlevi válasza Victorio (#10296) üzenetére


vlevi
nagyúr

Annyi biztos, hogy a C650 ún. Ultra Clear paneles. Azaz fényes. Ez kb. olyan, mint a mostani notebookok kijelzője. Ha közvetlenül rásüt a nap, vagy nagyon világos van a szobában és sok a sötét a filmben, akkor szívás (mert tükröződik), de egyébként szépen kiemeli a színeket. Meg persze más az elektronika, meg satöbbi, de ezt nem tudom neked számszerűsíteni, hogy emiatt melyik a jobb, de az Ultra Clear panel nekem bejött. Számítógép monitorként nem tudom, el bírnám-e viselni, de tévéhez jó. Ehhez persze hozzátartozik, hogy nálam oldalt van az ablak, és szemből semmilyen direkt fényt nem kap a tévé, emiatt nem jellemző, hogy lenne, ami tükröződni tudna benne.

(#10300) canniball válasza Misi 007 (#10297) üzenetére


canniball
nagyúr

Ne tőlem kérdezd. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.