Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) gabort válasza sandró60 (#11291) üzenetére


gabort
csendes tag

Hát, engem bizony foglalkoztat, hogy ha kiadok 4-5száz ezer forintot egy tévérre, akkor az ne legyen rosszabb mint a régi Philips plazmám, vagy a C650-es Samum...

Nem vagyok egy pixelpeeper, tehát nem fogok nekiállni és nagyítóval keresgélni hibákat. Tetszik a beépített média lejátszó, és a smart tv funkciók is. A ledes technológiától berzenkedem egy kicsit, mert amolyan műmájer dolognak tartom. Igazából tök mindegy, hogy 3 vagy 5 centire áll el a tévé a faltól...

Tehát, ha ven egy kiforrott (nem krómos, nem májer) technológia ami jól, megbízhatóan működik, akkor érdekel.

Persze az is lehet, hogy egyedi eset volt, és a többi D8000-nek nincs baja. Egyébként ezekbe is többféle panelt tesznek, szóval vásárlásnál panel lottó van?

(#11302) nfsu17 válasza henesa (#11300) üzenetére


nfsu17
veterán

Gondolom a .m2ts-t játsza le, ami a lemez 95%-át teszi ki, azaz egy db 35GB .m2ts kiterjesztésű fájl. Ez semmiben nem más, mint egy .mkv.
A "lemez" ugye nem boltban vett korong, mert azt hova is tennéd be a tévébe...ha meg van BD játékos, akkor meg azon kell hangot választani. Így marad a .m2ts, amiből tsmuxer-rel kigyomlálod a külföldi hangsávot és csak a magyart hagyod.
A többiek a Tools gombbal tudnak hangot választani mkv esetén, itt nem tudom hogy megy.

[ Szerkesztve ]

(#11303) BBéci válasza Joy001 (#11287) üzenetére


BBéci
titán

Ilyet csak az kér, aki nem ért a fotózáshoz, vagy azt hiszi, a másiknak nincs fogalma arról, mit lehet kihozni egy ügyes beállítással, végső esetben fotoshoppal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11304) henesa válasza nfsu17 (#11302) üzenetére


henesa
aktív tag

Hát a tools -ban próbálom én is de vesszek meg nem találom pedig nem sok lehetőség van
nyilván itt is a valamiért " egyiket lejátszom másikat nem " szindróma van

[ Szerkesztve ]

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#11305) nfsu17 válasza henesa (#11304) üzenetére


nfsu17
veterán

Olyat is olvastam már, hogy DLNA-n (wifin?) például nincs minden menü meg, mint ha pendrive-ról menne. Pl a hangsávváltás.

(#11306) henesa válasza nfsu17 (#11305) üzenetére


henesa
aktív tag

És igen köszönöm a tippet feltettem a sample-t egy pendrive -ra és simán tudok nyelvet választani dlna-n keresztül viszont nincs ez a menüpont. Viszont basszus 8 gigás a legnagyobb penem

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#11307) canniball


canniball
nagyúr

A teletextből tényleg csak három lépésben lehet kilépni (vagy csak én nem jöttem rá az egyszerűbb megoldásra)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11308) rocket válasza sestertius (#11276) üzenetére


rocket
nagyúr

C530 2010-es model.
Vannak kodolasi eljarasok amiket nem tamogat a TV hiaba .AVI-k ,.MKV-k stb.

Uj FW-t megprobalhatod, de tapasztalatom szerint ami nem ment a nem tamogatott kodek miatt, ezek utan se fog.

Update fileok kozott nem tudom mi a kulonbseg , en a TDT5-tel kezdodoket raktam fel mindig.

#11307: 3 lepesbol, vagy en se jottem ra a gyorsabb kilepesre :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11309) qantum válasza rocket (#11308) üzenetére


qantum
senior tag

Sziasztok!
Az eladó azt mondta hogy a kontraszt vegyem le 100 ról, mert jót tesz a tévének , ez igaz ?
(Samsung UE 32 C 6000)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11310) BBéci válasza qantum (#11309) üzenetére


BBéci
titán

A szemeidnek és az idegrendszerednek is jót tesz. Számomra nézhetetlen a 100-as kontraszt. Nem ártana egy tesztlemezzel beállítani, ha már igazi kalibrálást nem kap a tévé!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11311) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Van valakinek Samsung A656-os LCD tv-je? Nekem már majd 3 éve megvan. Eddig mindig mikor bekapcsoltam búgó hangot adott,gondolom ventilátor. Van egyáltalán benne? Na a lényeg hogy eddig mindig hallottam ez a hangot már a bekapcsolásnál is. Tegnap bekapcsoltam semmi zaj. A TV megy azzal nincs gond de most miért nem kapcsolt be a búgó hang? Valami hűtése csak van a TV-nek nem? Lehet hogy az szállt el?
Most így nagyon csendes. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Üdv

(#11312) sestertius válasza rocket (#11308) üzenetére


sestertius
őstag

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#11313) qantum válasza BBéci (#11310) üzenetére


qantum
senior tag

Hol tudok tesztlemezt fellelni? köszi

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11314) cápaFeri válasza ORCA58 (#11290) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

No tegnap ütyködtem a programmal. Sajnos nem lettem maradéktalanul elégedett, mert van olyan digitális csatorna, ami a visszatöltés után eltűnt, így analógként kellett kézzel behangolnom.
A másik gond, hogy a programléptető gombbal továbbra sem működik a léptetés úgy, hogy sorrendben hozza a csatornákat. Hiába tettem kedvencekbe a csatornákat, valamiért ő úgy kezeli, hogy digitálisok egy csoport, analógok másik csoport és véletlenül se keveredjenek össze.
Kellett nekem modern tv mi? :D A régi jó crt-n amit ahova tettem, az ott volt! Hmmm...
Azért köszi a segítséget, amúgy a progi ügyes, tetszik. Még az is lehet, hogy én vagyok kicsit béna a programmal, lehet másnak elküldve a lementett csatornalistát (aki már dolgozott ezzel a programmal) , neki sikerülne.
Azért volt sikerélményem is, LAN kábelt kötöttem routerrel, simán netezek, térképet nézhetek, időjárást, híreket, stb.
Egyszer sikerült valahogy bekapcsolnom a PIP funkciót is, de most nem megy. Na arra sem jöttem rá, hogy tudnám visszakapcsolni, mert nem enged rálépni a menüben.
Üdv!

(#11315) jegenye77


jegenye77
addikt

Mikor C650-em volt /kb 1 hétig/ azt hittem milyen frankó,hogy van benne internet.Aztán majdnem az lett a legnagyobb csalódás!Ill.nem sok értelmét láttam. :(
Nehézkes az irányítása is és ha netezni akarok akkor ott van a gépsárkányom meg egy laptop.Azon egy picit könnyebb és gyorsabb. :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11316) canniball válasza rocket (#11308) üzenetére


canniball
nagyúr

Nagy kár, mert elég idegesítő... :((

cápaFeri!
A digitális és az analóg csatornákat sajna nem lehet összemixelni. A CRT TV-del azért nem volt ilyen gond, mert azon csak analógot tudtál nézni. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11317) Joy001 válasza BBéci (#11303) üzenetére


Joy001
tag

Meg az aki szeretné, ha egyszer konkrétan felmutatnál valamit.

(#11318) Źşë' válasza torma1981 (#11311) üzenetére


Źşë'
addikt

nekem is az van, de mióta megvan (2,5 éve kb) azóta csendes, semmi hangja, a búgó hang neked lehet h valami tekercs lehetett, vagy trafó, és hogy miért szűnt meg a hang ez jó kérdés... ventiket tudtommal nem nagyon szoktak tvbe szerelni, én még sose láttam/hallottam róla

mai szemmel mi a legjobb vétel samuban?! olvasom a topikot h felhős a kép meg kék, az ilyeneket elkerülve ugye

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#11319) Joy001 válasza qantum (#11313) üzenetére


Joy001
tag

Ugyan nem engem kérdeztél, de pl. itt találsz:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11320) Joy001 válasza qantum (#11313) üzenetére


Joy001
tag

Itt is találsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11321) qantum válasza Joy001 (#11319) üzenetére


qantum
senior tag

köszi

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11322) qantum válasza Źşë' (#11318) üzenetére


qantum
senior tag

talán a plazma tévékben van venti

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11323) Géjza


Géjza
őstag

Tegnap vettem egy LE46C650-est. Csak az otthoni kibontás után derült ki, hogy SQ02-es matrica van az oldalán :)) Beüzemelése ma lesz. Boltban nem engedték kibontani a csomagolást, így vakon repültem.

Nem tudom voltak-e már ezek a cikkek linkelve, de hátha hasznos lesz másoknak is (pl. S-es panelek között is van difi): panelmizéria

* Version "A" panels: AC01, AC02, AC03, AC04, AA01, AA02, AA03, AA04 and BA01 all come from AU Optronics
* Version "S" panels: SQ01, SQ02, SQ03, SQ04, SS01, SS02, SS03, SS04 and SX03 are made by Samsung
* Version "C" panels: CN01, CN02, BN01 and BN02 stand for CMO, according to one reader who found yet another MVA panel on his 32''.

But even then, different panels from the same series can also show variation. For instance, panels SQ01 and SQ02 are both PVA panels with an extended gamut (92% of the NTSC colour space) and 10 bit colour, while panels SS03 and SS04 have a standard gamut (72% of NTSC) and 8 bits.

Ez meg egy PVA vs MVA összehasonlító teszt ugyanabban a tv-ben: klikk ide.

[ Szerkesztve ]

(#11324) nightshadow


nightshadow
veterán

Hivatalos infó a „nem létező” D679-ről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11325) cápaFeri válasza canniball (#11316) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Hát igen Cannibal...sajnos én is ezt látom, akárhogy ütyködök... :F
Nekem mondjuk úgy tűnne logikusnak, hogy a csatornaszám határozza meg a helyét...
Hiszen úgyis összevissza vannak a frekvenciák, akkor miért nem mindegy, hogy akár egy helyről, akár két helyről szedi össze az infót a csatorna megjelenítéshez azok sorba legyenek?
Na mindegy....azért az még érdekes, hogy a pendrive-ra lementett digitális csatorna a programmal csak más csatornaszámra rakva és visszatöltve a tv-be miért nem jön be....? Nem bántottam semmi mást rajta, csak a számát... :U
Na mindegy, ez legyen a legnagyobb baja a tv-nek úgy 10 évig! :D Kiegyezek vele! :D

(#11326) cápaFeri válasza jegenye77 (#11315) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Én hasznosnak találom ezt az alapvető netet. Napjában többször felnézek pl. az origóra, átfutom a friss híreket. Van, hogy csak kb érdekel, milyen idő lesz két nap múlva, mert szó esik egy szabadidős programról, avagy gyorsan kéne egy € árfolyam, vagy meg kéne néznem, hogy valamelyik településen hol van egy utca. Mindezekhez be kellene kapcsolni vagy a PC-t, vagy a GPS-t, vagy manuálisan térképet keresgélni. A tv meg sokat megy nálunk, nagy valószínűséggel be van kapcsolva, de a gép nem annyit.
Persze van teletext is, de amire ott kihámozza az ember, hogy milyen idő lesz azon a településen, avagy átfutja, milyen oldalra kell lépni az aktuális hírekért...szerintem macerásabb.

(#11327) canniball válasza cápaFeri (#11325) üzenetére


canniball
nagyúr

Korábban én is problémáztam itt ezen, kb. azt a választ kaptam hogy egyedi az igényem, mert úgyis vagy analógot vagy digitálisan néz az ember. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11328) nicu71 válasza cápaFeri (#11326) üzenetére


nicu71
addikt

Én is napi szinten használom,a pc nem megy állandóan,és van hogy azonnal meg kell hallgatnom/néznem egy számot a youtuberól,vagy lefekvés elött gyorsan a napi híreket megnézni...nekem ezek fontos dolgok! :K

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#11329) nfsu17


nfsu17
veterán

Ti az Internet@TV funkcióról beszéltek most? (csak kérdezem, mert lemaradtam) Az wifi-ről is menne?
Milyen oldalak jönnek be rajta? Minden, ami egy sima pc-n is?

(#11330) BBéci válasza Joy001 (#11317) üzenetére


BBéci
titán

Az ilyen kóstolgatásokra csak a középső ujjamat szoktam felmutatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11331) jegenye77 válasza nfsu17 (#11329) üzenetére


jegenye77
addikt

Arról. :K
Azt felejtsd el. :(

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11332) Joy001 válasza BBéci (#11330) üzenetére


Joy001
tag

Akkor ebben maradunk. Az effajta személyeskedésbe nem megyek bele. Persze meg van a véleményem a "szakértelmedről", sajnálom, hogy csak azután olvastam a fórumon hosszabban a válaszaid miután kidobtam nem kevés pénzt a C650-re.

(#11333) BBéci válasza Joy001 (#11332) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyok szakértő, csupán sokféle tévét használok hosszabb, rövidebb ideig, ezért az átlagnál több tapasztalattal rendelkezem.
Sajnálom, hogy elégedetlen vagy a tévéddel, nem én tehetek róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11334) #16155904 válasza Joy001 (#11332) üzenetére


#16155904
törölt tag

Szerintem Te kifogtál valami gyenge darabot. Se az általad lefényképezett felhősödés, se a rossz betekintési szög (kékesedés) nem jellemző. Legalábbis azon, amit én használok, nyoma sincs ilyesminek.

(#11335) Źşë' válasza #16155904 (#11334) üzenetére


Źşë'
addikt

sztem is ez lehet az ok, ha mindegyik ilyen lenne kinek kellene? ki dicsérné?

melyik samut érdemes am most megvenni? továbbra is várom a válaszokat, ár/érték arány, 42"-46" méretek játszanak, ill. usbs mkv

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#11336) nicu71 válasza Źşë' (#11335) üzenetére


nicu71
addikt

én,ha most vennék,akkor csakis olyat amin ultra clear panel van.Eszméletlenül megdobja a képminőséget,és lehetőleg a D szériából,de most még várnék egy kicsit....essen csak az ára egy kicsit :K Mivel ezek már mind LED-esek számolni kell a felhősödéssel,de ez engem nem nagyon érdekelne :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#11337) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Tervezem hogy lecserélem a TV-m. Max 200k-ig érdekelne milyen TV-t érdemes most venni?
LED vagy LCD. Szép legyen a képe mert monitornak is szeretném használni. És 40 colos legyen minimum. Melyik Samsungot ajánljátok? Érdemes 3D-s Tv-t venni?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11338) Géjza válasza torma1981 (#11337) üzenetére


Géjza
őstag

Ebben az árkategóriában gyenge edge ledes tv-ket kapsz csak. CCFL-lel jobban jársz (pl. Samsung LE40C650), jóval kisebb az esélye, hogy felhősödni fog a kép a tv-n, mint edge ledessel.

(#11339) Tomekk. válasza torma1981 (#11337) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Szerintem a C550-es Samsung lenne jó monitornak, mert alacsony az input lag-ja, a Samsung panelosnak a képe is szép és nem is tükröződik. Vagy van a D550-es, de erről a tévéről még nem sokat tudni. A 46c550 talán ki is jön 200-ból ha lehet még kapni.

(#11340) jegenye77


jegenye77
addikt

Hihetetlen,hogy még mindig két sorozattal régebbi típusok a "jónak" mondott készülékek. :F
Vagy lehet nálam is hibás C650 volt,de nagyon gáz volt a kép minősége.
Bár sok felhasználó nem is látott az otthonában jobb tv-t,és ezért mondja,hogy a C650 az mennyire tuti.Mellé tenne egy újabb sorozatú,és abban hasonló kategóriájú tévét,akkor lehet ki is dobná a régit.
Viszont árban tényleg jó! :C Csak kérdés mire? :F

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11341) Tomekk. válasza jegenye77 (#11340) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Sokakat elriaszt, hogy sötétben nem lehet TV-t nézni a LED-esekkel annyira felhősödik a nagy részük. :D

(#11342) Géjza válasza jegenye77 (#11340) üzenetére


Géjza
őstag

Kicsit unalmas vagy már ezzel a fröcsögéssel. Inkább nézd meg a teszteket, minthogy abból az 1db általad vett hibás C650-ből vonsz le általános következtetéseket...

Samsung LE40C650 vs Samsung UE46D7000.

Azt talán mondanom sem kell, hogy a ledes már D sorozatú (legújabb) és a 7-es szériából van, de sok fontos paraméterben odaver neki a szerinted régi, öreg, ócska C650-es. :D

(#11343) canniball


canniball
nagyúr

Jól értem mánüelt: ha optikain rákötöm a TV-t az erősítőre, akkor ha be van kapcsolva az erősítő akkor oda küldi a hangot és a TV hangszórói elnémulnak, ha pedig ki van kapcsolva az erősítő akkor a TV hangszórói zörögnek? Avagy ehhez direkte Anynet+-os erősítő kéne?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11344) Géjza válasza jegenye77 (#11340) üzenetére


Géjza
őstag

És a következőt egy majd fél millás LED tv produkálja, ami nem is beugrószint ügye... Kevesebb mint felébe kerülő C650-esnél nem nagyon fogsz ilyen "remek" felhőkbe botlani, ott jó eséllyel mindig szikrázó tiszta idő lesz, nem felhős :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11345) jegenye77 válasza Géjza (#11344) üzenetére


jegenye77
addikt

Az is unalmas,hogy csak a C650 az isten! :DD
De mint korábban is volt már a sima lcd-ről is lehet ilyen képeket linkelni.Szóval ez egyáltalán nem meggyőző. :(
Én csak a tapasztalatomat írtam le,de ha téged ez zavar akkor bocs,és mindenki vegye a C650-et! :C

Tomekk. Én is sötétben is nézem a led-est és semmi bajom vele. ;) Sőt!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11346) sandró60 válasza Géjza (#11344) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem ledes tvm van a Samsung UE40D5500LE legujabb sorozatbol. én nemszoktam nézegetni a sötét képernyőt, általában valamelyik tv csatorna képét vagy a szuper beépitet média lejátszóján jóféle mkvt :K
A"FELHŐSÖDÉS" maximum egy sötétszobában csatorna váltáskor 1másodpercig ha látható :K Ami már teljesen világos környezetben látható felhősödés az szerintem hibás tv :Y

(#11347) sandró60 válasza canniball (#11343) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Ha optikával kötöd össze az erősitőt akor a tv-ben a hangszórón is kijön a hang.Ilyenkor 2-lehetőséged van
1:a tv távirányitójával a hangerőt leveszed nullára
2:a tv hang menüjében beállitod,hogy küső hangszoró
Legaláb is a Samsung UE40D5500LE tv-nél igy működik ami 2011-es kiadású tv :K
Hozzáteszem egy régi Sony erősitöm van ami nemegy mai gyerek,lehet,hogy a mostani erősitők már autómatikusan lekevernek mindent :K

[ Szerkesztve ]

(#11348) Géjza válasza sandró60 (#11346) üzenetére


Géjza
őstag

Nekem nem tűnik ez sötétnek, pont a világos részeken látszik eléggé a felhősödés (ledes sony): clouding

Nem vagyok benne biztos, hogy csak hibás ledes produkál ilyeneket, egyszerűen az edge led hátránya ez. Vékony a tv, cserébe erősen hajlamos felhősödni. CCFL sem tökéletes, de sokkal jobb ilyen szempontból, mint egy edge led.

(#11349) Géjza válasza jegenye77 (#11345) üzenetére


Géjza
őstag

Nem isten, de jobb, mint az edge ledesek, ár/képminőségben messze lekörözi őket. Nem véletlen, hogy ezt ajánlják/ajálnjuk.

Belenyúltál egy hibásba, hát van ilyen. De ettől miért lenne xar a másik 99%?

(#11350) BBéci válasza Géjza (#11348) üzenetére


BBéci
titán

Teljes mértékben igazad van. A bő másfél millás C9000 is felhős, bevilágítós, engem még teljes képernyős filmnél is zavart, pláne 2,35:1 arányúaknál, ami a BD-ken általános.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.