Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160851) mr_kickass válasza norbert1998 (#160844) üzenetére


mr_kickass
tag

norber1998+Ciccuka: ti amugy megneztetek az oldalt, amit linkeltem? Ha igen, annak megfeleloen kertetek a refundot a shipping utan is, es azt utasitottak el? Mert addig ugy mukodik, ahogy DougButabi forumtars pontositotta: fizeted, es utolag refundoljak. Nekem sosem volt ezzel gondom...

(#160852) norbert1998 válasza mr_kickass (#160851) üzenetére


norbert1998
veterán

Persze, 404-et dobott :))
Most viszont jó.

Használtam már ilyet, angliába küldtem vissza cuccot, tudom, hogy megy. De egyrészt nem ebben egyeztünk meg, másrészt jó eséllyel a posta sem fogja elküldeni, mert ékszernek minősíti a pista, és onnan kuka, a nemzetközi csomagokban nem lehet ékszer. :B

(#160853) pulutodurumo válasza Degeczi (#160850) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A tested hány fokos? Kábé 36. Ha az óra rajtad van, akkor az is felmelegszik 28-30-ra.

Na ezek után a melegvízhez képest a hőmérséklet különbség maximum 20 °C (50 °C-os vizet feltételezve). Az már rendesen forró. De még akkor sem változik az óra hőmérséklete azonnal, hiszen a viselő testhője mostmár hűti.

A 316-os acél lineáris hőtágulási együtthatója 16*10^(-6)m/m/°C
Egy centi acél esetén, 20 °C változásnál ez 3,2*10^(-6) méter, azaz 3,2 mikron. Ekkora tágulást felvesz bármilyen tömítés. Az óra tok falvastagsága valahol 3-4mm körül lehet vaskos búvároknál. Ami ennél vékonyabb, az még kevesebbet tágul.

Röviden: Tusolástól, melegvíztől csak az az óra ázik be, ami egyébként is

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#160854) Ciccuka válasza mr_kickass (#160851) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#160855) Degeczi válasza pulutodurumo (#160853) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elhiszem, ettől még tény, h pont az említett 5ATM kategóriára több gyártó is csak hideg vízzel engedi a zuhanyozást, pl.:

Nyilván éppen azért, mert ezeken még semmi különösebb tömítés nincsen.

(#160856) MasterMark válasza Silent77 (#160836) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem multkor az Ausztriabol jott csomag fel volt vagva, es ki volt lopva belole cucc. Ranyomott a magyar posta egy papirt, hogy serulten erkezett kulfoldrol.

Switch Tax

(#160857) pulutodurumo válasza Degeczi (#160855) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Zuhanyozzon hideg vízzel a Yeti. :D Egy Casio használatijában nincs ilyen. Aki ilyet ír, attól egy kavicsot nem vennék, nemhogy órát.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#160858) silvergod válasza Digitalis (#160846) üzenetére


silvergod
őstag

akkor ha jól értem ,a tronsmart fülesnél csak telefonnal megy a zenehallgatás/hivás.. de ha laptophpz,tv-hez kapcsolódik a cucc akkor szétkapcsol?

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#160859) Degeczi válasza pulutodurumo (#160857) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Stimmt, de alább is a kínai ipar tizenpárdolláros remekéről van szó, nem Casioról.

(#160860) zsiz válasza r0by (#160827) üzenetére


zsiz
őstag

Érdekes, valóban pc-n böngészőből ott van, mobil appban nincs. Szerintem régen mobilon is ott volt. Legalábbis nagyon ritkán alizok pc-n, viszont hosszabbítani többször is kellett már.. Na mindegy, köszönöm! :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#160861) Digitalis válasza silvergod (#160858) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szét, a krv@nnát! Megfelelő illesztékkel, egyébként tényleg részletgazdag, remek hangú ez a füles. Kár érte...

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#160862) zebede


zebede
őstag

Egyébként hány nap után kell kezdeni izgulni ha megakad a csomag Feucht-ban?
Vissza néztem jó pár rendelésem, ami át haladt ott és minden esetben max két napot töltött náluk, kivéve a mostanit.

[ Szerkesztve ]

(#160863) sopruk


sopruk
aktív tag

Ez a Feucht valami Bermuda háromszög? Mi történt ott, hogy a rettegés városa lett? :)

(#160864) silvergod válasza Digitalis (#160861) üzenetére


silvergod
őstag

hát az gáz..pedig most akartam venni egyet kuponnal :D
van tws ben olyan füles, ami nem kapcsol szét, ha mondjuk laptop, vagy tv-hez csatlakozik? kb 20-25 dollár körüli áron.
A Haylou GT1 és GT2 vagy az Airdots is csinálja?
mondjuk ezek meg nem aptx-esek...

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#160865) anadroid válasza sopruk (#160863) üzenetére


anadroid
senior tag

A helyi brazil gépsor szárnyakat ad a kívánatosnak tűnő csomagoknak, s azok huss, átröppennek a kerítésen.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#160866) wwenigma válasza sopruk (#160863) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Onnan jöttek a korábbi Lucky Package cuccok is....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#160867) Digitalis válasza silvergod (#160864) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ez engem is érdekelne. Nekem a z adóm aptx_hd-s, de abszolúte hallani is, ezt a spunky tényleg jól adja, míg szét nem kapcsol...

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#160868) vince válasza sopruk (#160863) üzenetére


vince
őstag

A gearbest topikban keress rá a feucht szóra :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#160869) Jancsi válasza norbert1998 (#160841) üzenetére


Jancsi
aktív tag

324 x 229 24 mm-ig elviszik levélként, maximum a szíjat kell levenni és mellétenni. [link] Feladáskor adnak hozzá azonosítót is, azt nekem elfogadta az aliexpress.
Egy hungarocell lapba belevágod az órát, a két oldalára masszívabb karton vagy műanyag lap
, pár réteg ragasztó és mehet is bubis borítékba.
50 grammba lehet nem belefér bele, de 1725 Ft már csak az óra árának bő harmada. [link]
Én így procit küldtem így vissza, két próbanyák között.

(#160870) norbert1998


norbert1998
veterán

Köszönöm a helpet mindenkinek :R

(#160871) snpetit válasza norbert1998 (#160870) üzenetére


snpetit
aktív tag

Ahogy Jancsi írja, levélként küld, nyomon követve 3030 Ft volt nekem egy mediabox Kínába.

(#160872) ReFleXx


ReFleXx
addikt

valami történt a postával. ma a postaládában várt 4db nyári alis rendelés (jun eleje - aug eleje közöttiek). ezekről már régen lemondtam, már a refund is hónapok óta megérkezett. :U

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#160873) wwenigma válasza ReFleXx (#160872) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

;] [link]

Írj az eladókra amúgy, örülnek neki.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#160874) ReFleXx válasza wwenigma (#160873) üzenetére


ReFleXx
addikt

ergó a posta kötelezve lett a kötelessége elvégzésére :C nagyszerű

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#160875) fradi81


fradi81
veterán

philips sonicare kompatibilis fogkefefejet vett valaki ami bevált? Úgy látom nincs a kínai változatokon ez a kis jelölés mint ezen.
Kérdés ez miért van?

moto g72, Ninebot d28e

(#160876) Benhill válasza ReFleXx (#160872) üzenetére


Benhill
senior tag

Nem vagy ezzel egyedül, nálam szintén :)

(#160877) sopruk válasza vince (#160868) üzenetére


sopruk
aktív tag

és
(#160866) wwenigma
(#160865) anadroid

Köszi a válaszokat!
Ez nagyon durva. Nem gondoltam volna hogy No.-ba történik ilyen. És már évek óta...

(#160878) finest válasza sopruk (#160877) üzenetére


finest
őstag

Nekem is ott tűnt el a telóm, bár nekem gyanús volt, h ki sem küldték valójában.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#160879) alázógyík válasza ReFleXx (#160872) üzenetére


alázógyík
őstag

Szintén Júliusi rendelés futott be. :F

(#160880) New Bluestar válasza KrAt (#160823) üzenetére


New Bluestar
tag

Szia !
Én pont tavaly ilyenkor kaptam egy mi8 telót a gearbesttől Feuchton keresztül, paráztam rendesen, de simán megjött.

(#160881) zoltan6 válasza New Bluestar (#160880) üzenetére


zoltan6
őstag

Mi ez a Feucht? Valami német raktár,vagy rossz hírü futárcég? :F

(#160882) MarioAna válasza ReFleXx (#160872) üzenetére


MarioAna
senior tag

Szintén zenész, augusztus 26-i rendelésemet kaptam meg.
BP VII. kerületben pedig hetente 2-3x jön be max a postás (akkor látok új leveleket szétdobálva a postaládákban), visszadátumozva dobálja befelé az értesítőket...
Nyilván nem a kézbesítő hibája, hanem maga az elbszott állami rendszeré + a karácsonyi túlterheltségé, de akkor is :((( . Múlt héten már inkább a tracking alapján bementem a csomagomért előre, hogy átvenném, mert tudom hogy ott van. Még aznap jött az értesítő 1 nappal visszadátumozva, tehát csak a helyi adminisztráció miatt két munkanapot csúszott - volna - a csomag :DDD .

(#160883) DavidQ válasza zoltan6 (#160881) üzenetére


DavidQ
tag

Az a hely, ahol 50-50 hogy lenyúlják a csomagod [link] .A német bermuda. :DDD

Nem minden kínai szirszar szar!

(#160884) vince válasza zoltan6 (#160881) üzenetére


vince
őstag

A DHL egy logisztikai központja.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#160885) ztibor válasza fradi81 (#160875) üzenetére


ztibor
senior tag

Igen, én vettem Aliról. [link]
Jelenleg a sensitive-t használom (kék) kb 2 hete, és teljesen megvagyok vele elégedve.
A tartóssága majd kiderül, egyelőre bírja a strapát.

(#160886) fradi81 válasza ztibor (#160885) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi hát remélem beválik.

moto g72, Ninebot d28e

(#160887) silvergod


silvergod
őstag

erre esetleg valaki? köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#160888) sphe


sphe
senior tag

Mindenkinek ajánlom hogy óvakodjon az Aliexpress standard shipping szállítási módtól. Európai partnerük a Meest Europe, aki a következő számomra agyatlan dolgokat teszi:

- nem hozza ki házhoz a csomagot, nem postához tartozik a csomag
- a belvárosban random Pick pack pontokra szórják szét a Sprinter futárszolgálattal (pl. hiába vagyok 4. kerületi, bepakolja a 15, 9.kerületbe, mikor merre)
- a csomag teljesen más, mst kezdetű azonosítót kap, úgyhogy ha több mindent rendelsz, fogalmad sincs mi jött meg amíg ki nem nyitod
- minden egyes csomagért telefonálni kell, hogy ugyan tegyék már a címemhez legközelebbi Pick pack pontra, ami így is távol van tőlem (két közeli postát oda vissza megjárok, amíg eljutok a benzinkúti Pick pack pontra)
- amikor megérkezik a csomag Pick pack pontra, a Meest elküldi az Aliexpressnek, hogy signed for delivery at address, tehát átvettem és aláírtam a címemen (!!!) Mindezt anélkül, hogy a csomag nálam lenne. Ha nem veszem át, mert email értesítőt nem kapok, akkor így jártam, nem is reklamálhatok (vagyis már próbáltam dispute-ot, elutasították)
- a net tele van panaszkodó emberekkel, hogy az Aliexpress Standard delivery kézbesítette a csomagot, de ők nem kapták meg, mit lehet tenni

Nem az első, zsinórban az ötödik eset, hogy ezt csinálják, és csak az Aliexpress Standard shipping tud ilyen lenni

[ Szerkesztve ]

(#160889) betyarr


betyarr
veterán

szerintetek?ilyen nagy a forgalom kínában is,vagy valami gebasz lehet,hogy egy hónapja csak a kicserélőben van a csomagom?ráadásul kettő is ugyanolyan cucc,ugyanattól az eladótól...

[ Szerkesztve ]

(#160890) wwenigma válasza betyarr (#160889) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem vonattal jött egy csomagom, az már Lengyelországban van hasonló idő alatt és onnan elindult hozzám.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#160891) sambenez válasza sphe (#160888) üzenetére


sambenez
addikt

Két napja jött így csomagom. Házhoz szállították, még időablakos emailt is kaptam előtte.

(#160892) kenand válasza sphe (#160888) üzenetére


kenand
veterán

Amikor először jött én is meglepődtem, de én a címhez legközelebbihez kaptam, bár én is kértem volna mást, ha előre megadhatnám..

(#160893) erdey_a válasza sphe (#160888) üzenetére


erdey_a
őstag

így buktam 21 dollárt... tracking szerint delivered, de persze soha, sehova... én nem kaptam a sprintertől se értesítést és senki nem tudja, hol a csomagom

Vérboci

(#160894) MittuDomain_ válasza DavidQ (#160883) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Feucht...
Hát mit ne mondjak, ismét be vagyok.
A 11.11es 3D nyomtatót direkt Csehországból rendeltem, mégis onnan jött. Mondjuk végig DHL követett, aláírós csomag, de akkor is para.
Amit viszont egy hete az olasz Aliról rendeltem (hátha megjön karácsonyra, még rá is kérdeztem a store-ban), az ma támadt fel Feucht-ban.

El még nem tűnt onnan csomagom, de volt már, hogy közel egy hónapig ott dekkolt, mialatt kínai rendelések bőven érkeztek. A fekete lyuk és a Bermuda háromszög metszete az a hely.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#160895) vince válasza MittuDomain_ (#160894) üzenetére


vince
őstag

Ha a DHL/német posta az európai szállító, akkor szerintem mindegy, hogy honnan rendeled, Feucht-on keresztül fog menni, legalábbis nekem így jött az összes kínai raktáras, de német postás küldemény, Lengyelországból indított csomag (az emlékezetes nyári lámparendelés :DDD ), illetve a 11.11-én rendelt Wltoys 12428 is (ami elvileg szintén cseh raktáras, aztán Németországban adták fel), ami szerencsére nov. 20-án már nálam volt.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#160896) xcvbxcvb válasza sphe (#160888) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ezen állítások a postára is igazak .
Nem hozzák ki a csomagokat, nagy ritkán az ajánlottakat amiket kötelező lenne nekik mindig a címre kézbesíteni.
Értesítő se mindig jön.
A postán is eltűnnek a küldémények.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#160897) Mr.Csizmás válasza xcvbxcvb (#160896) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó, de ott 30 éve is loptak, pölö usából jövő borítékokat felvágtál dollárért ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#160898) MittuDomain_ válasza vince (#160895) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az előző végig DHL volt, ezt viszont a DHL át akarja adni a magyar postának, akik szerint ilyen számmal nem is létezik csomag...

Hát igen, a kanadai varázsló csodálatos kalandjai. :DDD ;]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#160899) vince válasza MittuDomain_ (#160898) üzenetére


vince
őstag

Amíg nem adja át a német posta (ez a Feucht-ból való továbbindulás után történik), addig a magyar nem fog tudni róla semmit.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#160900) sphe válasza xcvbxcvb (#160896) üzenetére


sphe
senior tag

Oké, hogy a posta sem szent, viszont a posta csinál olyat, hogy aláírja helyetted és azt mondja átvetted? Nem. Ha mégis trükközne a kézbesítő tudsz kérni aláírási címpéldányt és mondani hogy nem te írtad alá? Igen.

- Aliexpress Standard shipping esetében nem tudod megfellebbezni az ő állításukat hogy kézbesítették a csomagot.
- Posta kb minden harmadik utcában van, míg külső kerületekben (pl nálam ) az egész kerületben kettő.

Hatalmas különbség van aközött, hogy a szabályokhoz/elvárthoz képest mi a végeredmény és aközött, hogy már elejétől fogva hogy állnak hozzá. Itt alapból tojnak rá, tehát ehhez add hozzá az emberi morált is és úgy várd a végeredményt.

sambenez: a STANDARD shipping magyarországi partnere a Sprinter pick pack szolgálat. Tehát tiéd, függetlenül attól mit írt ki az Aliexpress, nem standard shipping volt, hanem express, prémium, stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.