Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160651) ztibor válasza silvergod (#160647) üzenetére


ztibor
senior tag

A NAV végrehajtó szervezet tehát kötelező a paragrafusokat követni, nem jófejség alapján dönt (az más kérdés hogy nem kötelező elfogadnia a számla összegét ha ők úgy ítélik meg hogy jóval drágább lehet az áru, mondjuk nekem még nem volt ilyen)

márpedig a 2016. évi XIII. törvény 68.§ (5) bekezdése alapján:
A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, tíz eurónál vagy az 51. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét - kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket - nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság. Nem kell megfizetni, illetve visszafizetni azt a tíz euró alatti, egyéb teher különbözetet, valamint visszafizetni azt a tíz euró alatti vámtúlfizetést, amely az egy határozatban egy vagy több jogcímen kiszabott és megfizetett összeg különbségéből keletkezett. Az így keletkezett tartozást a vámhatóság utólag törli, a túlfizetést pedig köteles bevételként adónemenként belső bizonylattal előírni és elszámolni.

(#160652) dugynok válasza zeon.hu (#160648) üzenetére


dugynok
senior tag

70mai, setino.eu-ról pàr nap alatt itt van :) Van egyébként autós kamera topic is!

(#160653) sambenez válasza silvergod (#160647) üzenetére


sambenez
addikt

Mi az hogy ha akarja elfogadja? De szíved joga kevesebbért vásárolni mint amennyiért áfa nélkül tehetnéd.

(#160654) Plero válasza cof (#160650) üzenetére


Plero
tag

akkor keresek kutatok. :) Köszönöm.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#160655) Imy


Imy
veterán

Milyen pillanatragasztót szoktatok kintről rendelni? Ami bevált, az érdekelne. :R

(#160656) w.miki válasza Imy (#160655) üzenetére


w.miki
veterán

én olyat még nem találtam :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#160657) Benhill


Benhill
senior tag

[blitzwolf sdb2]

Ilyet már vásárolt valaki? Jelenleg kb 28ezer CZ raktárból. Megéri az árát? Elég jó árnak tűnik. emagon úgy látom hogy 78ezer...bár ott lehet hogy a mély is mellette van.

Soundbart keresek TV-hez 30 körüli áron mélynyomó nélkül, esetleg ár/érték arányban mi most a jó?

[ Szerkesztve ]

(#160658) bul07 válasza Imy (#160655) üzenetére


bul07
nagyúr

Én nem kintről szoktam, és ez vált be [link]
Legutolsó alkatrészes rendelésnél 17db-ot rendeltem belőle, egy ideig kitart :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#160659) kurtuzov válasza dugynok (#160652) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Stimmel: ismerősnek dobtam össze egy 70mai pro-t a minap. Setino-ék árban teljesen jók és van raktárkészletük. Aznap mehetett az üzletükbe és másnap már azzal utaztak.

(#160660) Ciccuka válasza cof (#160646) üzenetére


Ciccuka
veterán

TV box audó-videó kábelek: [link] [link]
piros a jel elvileg az olcsóbbiknál

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#160661) zeon.hu válasza dugynok (#160652) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#160662) Ciccuka válasza Imy (#160655) üzenetére


Ciccuka
veterán

Csak ezek jók az olcsóbb pillanatragasztókból:
Uhu (lidl-ben szokott lenni)
Pattex
Berner
Würth
Loctite (spar, tesco)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#160663) gyeniko válasza silvergod (#160647) üzenetére


gyeniko
őstag

Valóban így tudtam én is, de van egy legális "kiskapu", itt olvashatsz róla. Eszerint ("37 euros kiskapu") 42 USD összegig nem kell megfizetni az ÁFA-t sem.
Most látom, hogy többen is írtak erről előttem...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#160664) mazsi válasza gyeniko (#160663) üzenetére


mazsi
senior tag

Évente lehet egyszer magánszemélyként a 10 euro alatti kivetett ÁFA összeg elengedését. Nyáron kétszer is fizetési kötelezettséget írtak elő nálam. Háromszor is küldtem dokumentumot a vásárlási összeg igazolásáról mindig más helyről (weboldal lementée, paypal tranzakció, és banki kivonat). Végül a harmadik ügyintéző már csak postázta a csomagom :)

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#160665) sambenez válasza mazsi (#160664) üzenetére


sambenez
addikt

"Évente lehet egyszer "

Ezt hol olvastad hogy csak egyszer?

(#160666) mazsi válasza sambenez (#160665) üzenetére


mazsi
senior tag

Nem fogok most törvényt bogarászni, de az üzletszerű behozatalra nem vonatkozik. Keresett már hivatalos személy pár éve, mikor 1000 feletti csomagom érkezett Kínából. Valaki a postán jelezhette hogy lassan egy önálló kihordót kell dedikálniuk a háztartási szükségleteimre :D

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#160667) edk- válasza mazsi (#160664) üzenetére


edk-
őstag

Semmilyen jogszabályban nem szerepel, hogy évente egyszer engednék el a 10 euró alatti fizetendőt.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#160668) MittuDomain_ válasza mazsi (#160666) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nálam ez az év olyan 400 csomaggal fog zárni, de megnyugodtam, hogy nem velem van a baj.:DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#160669) AtHoS válasza MittuDomain_ (#160668) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egyszerre rendeltél 400 cuccot? ;]

read-only mode on the forum

(#160670) silvergod válasza mrrr74 (#160644) üzenetére


silvergod
őstag

A spunky villog folyamatosan miközben megy a zene? Ki lehet kapcsolni a villogást?

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#160671) varmi2 válasza Benhill (#160657) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha tényleg jó hanagzást akarsz magadnak kevés pénzből, akkor elfelejted az összes soundbart, mert mind rossz. Veszel egy genius 1250b-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#160672) Nikaré válasza varmi2 (#160671) üzenetére


Nikaré
őstag

Itt szerintem a tv hangkimenettel lesz probléma, hogy némelyikkel az összekötés nem lesz egyszerű. Nem?

(#160673) V/ válasza mazsi (#160664) üzenetére


V/
titán

Ha nem tudod indokolni akkor felesleges ide írni ezt, ez van:
2017. évi CLII. törvény az uniós vámjog végrehajtásáról
162. § [A vámtartozás megfizetése]
(5) A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, 10 EUR-nál vagy az ezzel megegyező, a 138. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét - kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket - nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság. Nem kell megfizetni, illetve visszafizetni azt a tíz euró alatti, egyéb teher különbözetet, valamint visszafizetni azt a 10 EUR alatti vámtúlfizetést, amely az egy határozatban egy vagy több jogcímen kiszabott és megfizetett összeg különbségéből keletkezett. Az így keletkezett tartozást a vámhatóság utólag törli, a túlfizetést pedig köteles bevételként adónemenként belső bizonylattal előírni és elszámolni.

Van egy vámeljárás és készül egy vámhatározat, az hogy csak egy darab vámos behozatal lehet, hogy korlátozva lenne bárhogy is nincs a jogszabályban.
Viszont az igaz hogy nem mindenre vonatkozik, aláhúztam hogy mire nem, de ez sem az egy darab.

[ Szerkesztve ]

(#160674) mazsi válasza edk- (#160667) üzenetére


mazsi
senior tag

Én is ezt mondtam a vámolásnál. Mindig csak egyet akarok vámmentesen megkapni. Sosem vetemednék arra hogy egyszerre két csomagnál kérném a csekély összeg elengedését :D
Egyébként pedig szokásjog van. Az ukrán határon is kérhetted hogy jövedéki termékből vámmentesen behozhass csekély mennyiséget a megengedett mennyiség felett. Évente egyszer ezt meg is engedték rendkívüli eljárás keretében. Aztán volt akinél naponta mind a három nagyobb átkelőnél előkerült ilyen kérelem...

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#160675) Degeczi válasza Nikaré (#160672) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van: nem mindegyik tv-n van fejhallgatókimenet (amire egy aktív hangszórót lehetne kötni), és amelyiken van, azon is jellemzően ratyi minőségű.
Ezért általában még egy DAC-ot is szoktak tenni a PC-s hangszóró elé (mert optikai digitális kimenet már van a mai tv-ken), azzal jó a hangminőség - de ugrik a hangerő távvezérlés lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#160676) V/ válasza mazsi (#160674) üzenetére


V/
titán

Nem ide való téma, de ez mese:
Az ukrán határon is kérhetted hogy jövedéki termékből vámmentesen behozhass csekély mennyiséget a megengedett mennyiség felett. Évente egyszer ezt meg is engedték rendkívüli eljárás keretében.
Szokás jog? Azokat a vámosokat bezárták a börtönbe akiknél ez szokás volt
Mi van az áfával? Nem vámmal és akkor évente egyszer miért nem vásárolhatunk jövedéki terméket vám és áfamentesen a boltban?
De szerintem kevered a határforgalomban vámmentesen behozható termékek dolgait (nem kereskedelmi jellegű árubehozatal 300 €-os keret) a mondjuk online vásárolt termékek vám és áfa szabályozásával.

Ez a határon behozható jövedéki termékek
40 db cigaretta, vagy 20 db szivarka (darabonként 3 grammnál nem nagyobb tömegű), vagy 10 db szivar, vagy 50 gramm fogyasztási dohány
Alkoholtermékekből és alkoholt tartalmazó italokból
1 liter 22 térfogatszázaléknál nagyobb alkoholtartalmú alkohol és alkoholtartalmú ital, vagy legalább 80 térfogatszázalék alkoholtartalmú nem denaturált etilalkohol; vagy
2 liter 22 térfogatszázaléknál nem nagyobb alkoholtartalmú alkohol és az alkoholtartalmú ital;
4 liter szőlőbor
16 liter sör
A járművek üzemanyagtartályán kívül 10 liter üzemanyag szállítható vámmentesen.

[ Szerkesztve ]

(#160677) farkas-j válasza Benhill (#160657) üzenetére


farkas-j
őstag

Én kuponnal a BlitzWolf BW-SDB1-et vettem meg. Nem HiFi de sokkal jobban szól mint a TV saját hangszórója. Ha meg HiFi hangzásra vágyom beröffentem az 5,1-es házimozit.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#160678) mrrr74 válasza silvergod (#160670) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Villog és sajnos nem lehet kikapcsolni. Kb. 7 másodpercenként villan fel kéken az érintőfelület körüli led csík.

Neo-ra Geekbuyingnál kuponkód:

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#160679) maestro87 válasza varmi2 (#160671) üzenetére


maestro87
őstag

Az Edifier R980T a szaktopik szerint jobb és Emagnál 14 ezer szokott lenni akcióban.
De soudnbar-os topikban meg azt írják, hogy a soundbar jobb mint bármelyik 2.0 rendszer, ugyanis azokban nincs elég mély alacsonyabb hangerőn. Legalábbis valaki erre panaszkodott ott. :)

(#160677) farkas-j: HDMI ARC-on keresztül használod? Mert ismerősnek nem megy át ezen még a HD csatornák hangja sem. :( Sajnos a tesztek meg pont a lényeget nem írják, hogy milyen hangformátumokat támogat.

(#160680) nepszter1


nepszter1
addikt

Helló! Akinek esetleg van valami felé levegő tisztítója az akár a cigi szag megszűrésére is alkalmas?

(#160681) kigyi_23 válasza maestro87 (#160679) üzenetére


kigyi_23
addikt

Szerintem ezt ne itt hanem valamelyik szaktopikban folytassátok, mert nagyon off a dolog.
A megfelelő minőségű 2.0 nagyon korrekt mélyeket fog kiadni magából és nem lesz az kevés ha mégis akkor be kell állítani egy SUB-ot.

ARC-on pedig nem is kell átmennie a HD hangformátumoknak, mert csak sima DD5.1-ig támogatja őket. Amin a HD is átmegy az az eARC, de gyanítom nem lesz olyan sok készüléken :D Természetesen ehhez a HDMI 2.1 szabvány dukál.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#160682) kenand válasza maestro87 (#160679) üzenetére


kenand
veterán

Ha van hely akkor egy használt -akár 10 éves- erősítő +5.1 (akár használt szett) kenterbe ver bármely soundbart

(#160683) mazsi válasza V/ (#160676) üzenetére


mazsi
senior tag

Azok a vámosok teljesen más miatt kerültek eljárás alá, itt írásbeli kérelem alapján szüntetik meg az eljárást.. A vámeljárás gyakorlati szabályzata amúgy számos ponton kedvez a magánszemélyek javára.

Jól idézted a több helyen más rendelkezések által módosított 1186/2009/EK rendeletet. Eszerint eljárva nyugodt szívvel hozhatsz 10 liter üzemanyagot át a határon, és garantáltan minden második belépésnél félre állítanak, és tételesen átnézik az autód. Közben pedig bőven hagynak időt a fenti jogszabály mantrázására amíg le nem esik hogy valamikor valaki mesélt neked lappangó jogforrásról, és áldásos hatásairól.

De tőlem lehet igazad, én a fotelből olvasható rendelkezést igyekszem úgy módosítani hogy a 17 jogszerűen bevethető szankcióból minél kevesebbel szembesüljek határátlépéskor. Viszont erre van szaktopik, ennyit nem ér ez a téma részemről.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#160684) V/ válasza silvergod (#160647) üzenetére


V/
titán

100% igaz, több ilyen vásárlásom volt ahol a jogszabálynak megfelelően elengdeték a 10 $ meg nem haladó áfát,
Ezekre nem lehet:
- alkoholtartalmú termékek,
- parfümök és kölnivizek,
- dohány vagy dohánytermékek.

(#160685) maestro87 válasza kigyi_23 (#160681) üzenetére


maestro87
őstag

Ezt nem tudtam, köszi. :R Mondjuk azt sem tudom, hogy a HD adáshoz HD hang is társul vagy csak valami spéci kodek amit nem ismer a Blitzwolf soundbar. Nekem elég lenne az is, ha csak az 5.1-et és DTS-t kezelné.
Félig ide is tartozik, mert az volt az eredeti kérdés, hogy érdemes-e venni az SDB2-t vagy inkább itthonról valami mást. :)

(#160682) kenand: Még szép, hogy az 5.1 jobb, de 2.0-ról volt szó. :) Nálam sajna nincs hely.:(

(#160686) HKorn


HKorn
addikt

Ilyen Baseus kábelre nem tud valaki kupont?

Run&Ride

(#160687) #53667584 válasza HKorn (#160686) üzenetére


#53667584
törölt tag

Én hármat rendeltem belőle 4/1-es kuponnal: JDXMAS4

(#160688) farkas-j válasza maestro87 (#160679) üzenetére


farkas-j
őstag

Először nekem sem ment át a hang ARC-n. Kipróbáltam 4 HDMI kábelt és abból egynél működött. Utánaolvastam és nem mindegy, hogy milyen kábelt használnak hozzá. Most az a gondom, hogy ugyan a hang átmegy, de az LG LA660-as TV-m távszabályzójával sajnos nem tudom vezérelni a hangerőt. Már kipróbáltam az összes gyártó rendszerbeállítását a TV-n, de sajnos nem jött össze. Írtam a tesztet közreadó oldalra, hogy írja meg a tesztelő, hogy hogyan társította az öreg LG TV-jével, hogy tudja vezérelni a hangerőt.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#160689) KamuMazsola válasza maestro87 (#160685) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Egy régi hifitorony rádióerősítő meg két hangfal, azt tuti 2.0-s rendszer és szól rendesen. Max egy optikai rca átalakító kell, az meg kb 10$.
Jah, és ehhez képest bármilyen soundbar csak sokol rádió.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#160690) silvergod válasza mrrr74 (#160678) üzenetére


silvergod
őstag

na akkor az kilőve...az onyx neo úgy olvastam már nem villog...talán akkor az jó lenne,vagy egy Haylou GT1 bár azt írtátok a tronsmart jobb nála..gondolom az onyx is.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#160691) koxkids válasza silvergod (#160690) üzenetére


koxkids
őstag

A Spunky Beat-et nézve Alin, a műszaki infóknál azt írja:
"No more flashing LED lights during usage"

Számomra ez azt takarja hogy semmi villágás nincsen. Elírás lenne?

(#160692) silvergod válasza koxkids (#160691) üzenetére


silvergod
őstag

írták is hogy villog, és teszt videókon is láttam..szerintem elírás

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#160693) kenand válasza maestro87 (#160685) üzenetére


kenand
veterán

HD képhez nem társul HD hang alapból.
HD hang (DTS mater audio, vagy dolby digital true HD) általában Blu-ray lemezek eredeti hangsávjában van (angol) magyar max dolby digital, vagy DTS, azok nem HD hangok. Ezek még a SPDIF-be (opita, koax)is beleférnek egyébként.

csak arra utaltam használt dolgokból 5.1 -ha van hely- nem sokkal drágább, mint egy új soundbar

de stereo erősítő és 2 jó -testes- hangfal is jobb

[ Szerkesztve ]

(#160694) tonyrulez válasza farkas-j (#160688) üzenetére


tonyrulez
őstag

"Kipróbáltam 4 HDMI kábelt és abból egynél működött. Utánaolvastam és nem mindegy, hogy milyen kábelt használnak hozzá."

Teljesen laikusként, én eddig azt olvastam mindenhol hogy "minden HDMI kábel egyforma, mert mindben ugyanannyi vezeték megy, az adott funkció átvitele attól függ hogy amire rá van dugva, azt tudja-e azt, pl HDMI 2.1, Ethernet-over-HDMI stb"
Most ezek szerint mégsem, és van különbség?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#160695) mrrr74 válasza silvergod (#160690) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Valószínű jobb, szerintem az van belül, mint a Beatben.
koxkids most néztem meg sokadjára, villog. Itt van előttem.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#160696) mrrr74 válasza koxkids (#160691) üzenetére


mrrr74
aktív tag

x

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#160697) koxkids válasza mrrr74 (#160695) üzenetére


koxkids
őstag

Ezt jó tudni :) Köszi!
Pedig gondolkoztam hogy beszerzek egyet, de így akkor felejtős.

(#160698) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

70mai Dash Cam Pro + gps-hez tud valaki kupont esetleg?

#?*@&!

(#160699) maestro87 válasza tonyrulez (#160694) üzenetére


maestro87
őstag

Nekem is van egy noname HDMI kábelem amivel nem működik a CEC funkció, és kellett pár perc hogy leessen miért nem működik.

(#160693) kenand: Akkor nem értem, hogy az SDB1 miért nem viszi a UPC-s HD adás hangját ismerősnek.

(#160695) mrrr74: A Spunky Beat nálam csinál olyat, hogy lekapcsol pár perc múlva, ha nincs a bluetooth-on bekapcsolva a "telefonhang". Ezt másnak is csinálja? Mert így csak telefonhoz lehet használni. :(

(#160700) Pcgamers


Pcgamers
tag

Sziasztok!
Szerintetek ez az eladó mennyire lehet megbízható? [link] Az átlaghoz képest jóval olcsóbban árulja a linkben hangszórót, de ezenkívül sok a pozitív értékelése. Furcsa, mert azt írja, hogy 3 darab még elérhető, de vásárolni már nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.