Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Integra válasza Archer (#35850) üzenetére


Integra
titán

marha jók ezek a videók, egyszer elkellene menni egy ilyen világkörüli motoros túrára... azt láttad, amikor a faszi r1-gyel nyomja a föld körül? na az aztán nagyon rendben van :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35852) Bogyó bá' válasza Integra (#35851) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Áruljátok már el,, hogy mi a sz*rral lehet annyi pénzt keresni, hogy az ember egy ilyen féléves / egyéves világkörüli utat finanszírozhasson magának?! Én is bírnám, de szerintem életemben összesen nem kerestem ennyi pénzt, ami elég lehet egy ilyen bulihoz... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35853) Archer válasza Integra (#35851) üzenetére


Archer
őstag

Na az már tényleg beteg :DDD Mondjuk a szponzor is aki egy R1-gyel támogatta az útra, gyakorlatilag alkalmatlanabbat nem is adhatott volna :DDD (jó persze gondolom a faszi választotta).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#35854) vendingo válasza Archer (#35850) üzenetére


vendingo
veterán

Ezután a videó után alig várom a nyári albán utat :)
Kéne valami frankó túraendúró az SV helyett és zordabb helyekre is mehetnék.

Izlandra szeretnék majd eljutni motorral, az jó kis buli lenne.

bogyo112: Szponzorokkal.
De ahhoz hogy valakit szponzoráljanak le is kell valamit tenni az asztalra.

Sajna nekem saját zsebből mennek a túrák, ezért megrekedtem európában.
Na meg az SV alkalmatlan komolyabb utakhoz. (vagy én vagyok alkalmatlan a motorhoz :) )

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35855) Integra válasza Archer (#35853) üzenetére


Integra
titán

amikor beborul a saras folyóba és kihalásszák és öntik ki belőle a vizet és a kipuffból is dől a sárga lé... elképesztő :DDD le a kalappal a pali előtt, komolyan

bogyó:
jó kérdés... ezeknek max utána lehetne olvasni, érdeklődni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35856) Archer válasza vendingo (#35854) üzenetére


Archer
őstag

Látod az emlegetett fószer sportmotorral utazta körbe a világot, ahhoz képest még az SV is sokkal "túrásabb".

Integra: miután hazaért, ment fel a motor a használtautóra: megkímélt, pályát sosem látott, csak túrázásra használt ;]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#35857) vendingo válasza Archer (#35856) üzenetére


vendingo
veterán

Az lehet, hogy túrásabb az sv, de én 2 méter vagyok :-)
Egy Gs kényelmesebb lenne számomra.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35858) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#35852) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A legtöbb közülük milliomos (nem forintalapú :DDD ) alapjáraton és /vagy a felmenői. De álltalában saját maguk tettek le valami olyat az asztalra amiből egy ilyen túra nem számít nagyobb kiadásnak.
Utánaolvastam párnak mondok egykét példát.:
Long way round/down - Ewan McGregor ( nem kell bemutatni star varsz szinész, stb.)
Sok everest expedíciósról is olvastam - Ezekközül soknak a felmenőik banktulajdonosok stb.
Múltkor egy Román/magyar arcról olvastam körbebiciklizi mind az 5 kontinenst - neki egy elég jól menő pizzériája van :DDD
Abba a hibába meg ne essetek hogy szponzor-szponzor, igen apróságokat kaphatsz kis segítségeket, bármiről is legyen szó, de a lényegi kiadásokat neked kell állni. Pl egy ilyen túrában is a motor megvétele (vagy szponzortól való megkaparintása) bagatel kiadás az egész út és mindennek a költségeihez képest.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35859) canniball


canniball
nagyúr

Amikor valamelyik teszt végén a kommentek között olvastam nem akartam elhinni de úgy tűnik az Alpine WorkSafe tényleg ugyanúgy vágja a különböző frekvenciákat mint a Motosafe a sárga pöcökkel; létezik hogy a körítéstől (zöld pöcök, tok) eltekintve ugyanazt tudja a kettő vagy van még ott valami trükk?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35860) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Kérném majd egy illetékestől az első hsz.-ben a motorom kicserélését. Suzuki GSXR 750 Srad

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#35861) Dexar007 válasza Ferdzsoo (#35858) üzenetére


Dexar007
veterán

Long Way Round szerintem 2-3 millional nem kerulhetett tobbe. Eleve ha jol emlekszem 1-2 honap alatt teljesitettek a tavot,es gyakorlatilag legvonalban haladtak osszesen alig 30 ezer km-t, tobbnyire olyan helyeken ahol 200ft kornyeken van a benzin literje atlagosan. ;] Ha ezt osszeszorzod,akkor a maradek 2.5 millabol szerintem 2 honapig "szukosen", de ki tudod huzni :DDD

Give me your cum,bull!

(#35862) TommyGun válasza canniball (#35808) üzenetére


TommyGun
őstag

Nem is azért írtam mert kevés lenne de amikor a 600-as vasak már 100-120 lovasak az ezredesek meg 140-150 felé mocorognak ez nem kirívó, de baromi nyomatéka van. Nem vagyok lóerő függő :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#35863) Ferdzsoo válasza Dexar007 (#35861) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szerintem ezt gondold át mégegyszer. :U
3 motor, meg a kisérőató, filmes felszerelés, ezek költségei, motorok oda-vissza utaztatása, stb.stb.
Szerintem csak ez kb amit írtál annak a többszöröse. ;]

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35864) -Mosquito- válasza Archer (#35850) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Azt hiszem 33lityis a tankja.. :D 4-600 kt elmehet Aki meg ilyenen elindul az visz tartalék kannát is. Egyik Varás ismerős most indul DRZ-vel 60napos karikára.. 26000Km lesz. Na az rendesen fel lesz pakolva. :Y [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#35865) vendingo válasza -Mosquito- (#35864) üzenetére


vendingo
veterán

Ha egyszer sikerül vennem egy Afrika Twint, az lesz az első beruházásom, hogy veszek rá egy 50 literes tankot.
SV-el nagy szopás, hogy 180-250, finoman haladva 270km a hatótáv.
A legnagyobb szívás, hogy rossz az szemanyagszintjelzőm, ezért 150km után tankolás van :)

Amúgy meg léteznek olyan dobozok, amire kis benzineskannákat lehet rárakni, ami jól tud jönni egy nomádabb túrán.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35866) KoVee84 válasza Something_ (#35805) üzenetére


KoVee84
senior tag

(#35867) Integra válasza vendingo (#35865) üzenetére


Integra
titán

neked mekkora motor az, amin kényelmesen elférsz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35868) vendingo válasza Integra (#35867) üzenetére


vendingo
veterán

Nem mekkora, hanem milyen.
A túraendúrók többségén kényelmesen elférek. GS-ek, Tenerek, afrika twin, dl, versys, transalp, vara....
Sportosabb motorok közül még a z1000SX volt jó kis kompromisszumokkal.
Nem is a mérettel van a baj, mert ráhajtogatom magam, de 500+km után fáj a derekam/csuklóm.
Ha nem túráznék, nem is lenne akkora baj az SV.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35869) Ribi válasza canniball (#35859) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hmm, jó tudni, hogy ilyen is van. Ha esetleg a motosafe megadja magát lehet csak ilyet veszek, tok úgyis van. Nagy különbség szerintem sincs a 2 között. Használtam már én is a motosafeet fűrészeléshez meg fűnyíráshoz. Gondolom fordítva pont ugyanúgy megy.

(#35870) Dexar007 válasza Ferdzsoo (#35863) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem az egesz bagazsra ertettem. Hanem ha valaki itt a topikbol egyedul neki szeretne vagni mindenfele kiseret nelkul akkor ennyi penzbol boven ki lehet hozni 1 embernek egy "vilagkoruli" utat.

Give me your cum,bull!

(#35871) csongi válasza KoVee84 (#35866) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem a Magyar árakból, vegyél le 60% kereskedelmi árrést és 27 % áfát és a vámot.
És mindjárt kiderül mennyi a mennyi :)

(#35872) Something_ válasza KoVee84 (#35866) üzenetére


Something_
őstag

Akkor várok az SP2-re, pardis eladó asszondta, hogy kb 2 hét. Ez is vicces. 21. század, eu és 2 hét :D:D

Viszont addig is, hogy ne álljon a della, meg van a leendő sisakom. Nézegettem 5 csillagos MT-t, 5 csillagos Caberg-et és 4 csillagos Nitro-t. Hát egyikbe se szerettem bele úgy, hogy a Shoei XR1100 Hadron-ba.
Holnap érkezik :-)

(#35873) Ribi válasza Ribi (#35869) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kicsit utánanéztem ezeknek a dugóknak és pl a musicsafe pro-ban (8k) van white silver gold vég, a musicsafe classicban (6k) van silver és gold vég, a party plugban (4k) meg silver. Szóval kicsit azért érdekes az árazás.
Persze pont a motoroshoz nem írnak dB értékeket. Más oldalon írtak, de furcsa mód pont megegyezik a musicsafe classiccal. Persze lehet, hogy tényleg meg is egyezik vele. Szóval szerintem a work safe 4k-s ár tényleg barátibb. Ahhoz is tartozik egy kis műanyag tok, ami bőven elég.

(#35874) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#35852) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ha jól hallottam akkor a 60napos 26.000km túra megvan 600eFt-ból. Nagyon sokat lehet spórolni egy jó fogyasztású/megbízható motorral,na meg sátrazással,kajával is.

Vendingo:

Nem kell oda nagyobb tank,fel lehet simán pattintani a dobozokra plusz kannákat. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#35875) vendingo válasza -Mosquito- (#35874) üzenetére


vendingo
veterán

Egy ilyet ebben a formában eltudnék viselni :)
Nem kell nekem se GS, se Tenere, csak egy szép megbízható AT :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35876) Integra válasza vendingo (#35868) üzenetére


Integra
titán

hm, akkor neked a sportmotorozás, meg a kompakt motorok ki is esnek, annyira kicsik :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35877) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#35874) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem a benzinre gondoltam, sőt! Papírok, engedélyek, vízumok, szállás, tb.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35878) vendingo válasza Integra (#35876) üzenetére


vendingo
veterán

Engem nem is érdekel a sportmotorozás.
Alapból is sportos túrázásra alkalmas motort kerestem, de aztán rájöttem, hogy nekem nem valók.
Nem is érdekel már a motorozás, nem is járok sehova, egyedül a túrázás jön be, de sajna az negyedévente 1-2x-r van. Ezért is szeretnék egy olcsó kompromisszummentes túramotort, de csak jövőre, vagy pár év múlva.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35879) Integra válasza vendingo (#35878) üzenetére


Integra
titán

akkor valóban egy nagyobb dög kell neked, túraendúró, ahogy mondod :)
miért fordultál már el amúgy a motorozástól?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35880) Integra


Integra
titán

kis motor fel és lepakolás :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35881) Bogyó bá' válasza Integra (#35880) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz a reklámfilmet! Mi forgalmazunk ilyen felhajtórámpákat is, ha valaki esetleg kedvet kapott hozzá! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35882) csongi válasza Integra (#35880) üzenetére


csongi
veterán

Istenem :D az allatkert!!

(#35883) boogie84


boogie84
veterán

Saroléa 180 lóerő

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35884) vendingo válasza Integra (#35879) üzenetére


vendingo
veterán

Meguntam, nem köt le, felesleges pénzkidobásnak tekintem.
Össze vissza cikázni, meg motorozgatni nincs kedvem, sajnálom rá a pénzt, meg untat is, de ha van hosszabb cél (400+ km) arra bármikor kapható vagyok.
Idén 1x-r vettem elő a mocit, mentem 20 km-t aztán haza mentem, mert szó szerint untatott, ásítoztam.

Az albán túrát viszont nagyon várom, illetve a horvátországi kiruccanásokat, mert azt nagyon szeretem, szeretek új vidékeket felfedezni, kötelékben menni, tenger mellett motorozni, szerpentinezni a jó utakon, lazítani, pihenni.

Ha lenne pénzem úgy, ahogy a korábban tárgyalt videókban lévő embereknek, akkor le se szállnék a motorról, már bejártam volna a fél világot :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35885) Dexar007 válasza Bogyó bá' (#35877) üzenetére


Dexar007
veterán

A zindexen volt egy cikk egy biciklis hazasparrol akik egyutt jarjak a vilagot mar tobb honapon keresztul,es napi 8 euro-bol kell kijonniuk,ebben pedig benne vannak a papirok/vizumok dijai is.Ha motorral mesz,szamolj napi 40 euroval,ami brutalis osszeg,de ha fel evig is motorzgatsz,akkor is "mindossze" egy normalisabb auto ara.

Give me your cum,bull!

(#35886) vendingo válasza Dexar007 (#35885) üzenetére


vendingo
veterán

Korábban már linkeltem, de hátha valakinek újdonság :)

Ők több mint 7 éve mennek egy AT-el.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35887) Integra válasza boogie84 (#35883) üzenetére


Integra
titán

wow, mintha valami 60-as évek beli részert hegesztettek volna össze csúcstechnikával és egy hűtőszekrény van a közepében :DDD az a 400nm eszement, kíváncsi lennék, hogy vajon hány nm-t használ kigyorsításnál ténylegesen anélkül, hogy hanyatt vágná magát rajta a pilóta

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35888) BoB


BoB
veterán

Long way erre meg arra -val szerintetek Obi wan meg a többiek pénzt veszített? Szerintem inkább profitált.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35889) canniball válasza TommyGun (#35862) üzenetére


canniball
nagyúr

Áááá, de ez nem sportgép. :N

Ribi!
" Persze pont a motoroshoz nem írnak dB értékeket. "
Ott van(nak) az oldalon amit linkeltem, csak "nyisd ki"!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35890) Ribi válasza canniball (#35889) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hinnya vazze, pedig nyomkodtam. Többinél is lenyitottam, de itt valahogy rámtörhetett az elmezavar :D
Akkor a PartyPlug a zöld, a worksafe meg a sárga motosafe-nek felel meg.
És külön véve legalább 2 fülbedugót kapsz érte, csak nincs hozzá az a kis szütyő. :R

(#35891) Kolondrum

Az index használata azért fontos, mert ha valaki nem használja és lassan megy pl én kielőzöm és ne akkor érjen a meglepi, hogy egyenesen neki fogok menni a **** életbe! A szép audit majdnem szarrátörtem oldalról. Egy szerencsém, hogy a tag látta, h jövök és beleállt a fékbe én meg a kocsi orra előtt el.
Az ilyet h védem ki? Ha nem jelzi kanyarodási szándékát és én elkapom ki a franc bizonyítja be, hogy nem indexelt?
Körforgalomba viszont én vétettem ma egy k nagyot, de nagyon nagyot. A bejárat meg a kijárat egymás mellett volt, lényegében egy nagyobb ív és lendületből mentem bele, igenám, de jött egy autó aki nem hitte, hogy én lassítás nélkül megyek oda be. Nem volt gyors csak a bejövő sebességgel haladtam tovább. Integettem neki, hogy bocsi....

(#35892) fattyu válasza Kolondrum (#35891) üzenetére


fattyu
veterán

eljőve a nap amikor majd leírod hogy hogy törted rommá magad is, vagy már le se írod. nem gyanus hogy ha kicsit több ésszel meg körültekintéssel mennél ennek a kétharmada nem történne meg veled?

Attól hogy balra indexel még nem biztos hogy jobbra fog menni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35893) Kolondrum válasza fattyu (#35892) üzenetére

Ha ennél is nagyobbal megyek akkor minden fű előtt 10-re lassítok. Így is ált a motorosok úgy mennek el mellettem mintha állnék, sőt az autók előzgetnek. Siettem haza a zuhé elől.

Így is már csak töredék a meleg helyzetek száma a korábbihoz képest. Azaz január előttinek.

[ Szerkesztve ]

(#35894) TayRol válasza fattyu (#35892) üzenetére


TayRol
veterán

ez olyan, mint az elsőbbség. akkor van, ha megadják.

(#35895) Kolondrum válasza fattyu (#35892) üzenetére

Lesz valaha rendes fejkamarám érdekelne a véleményetek arról hogyan közlekedem. Addig valóban csak pár betű minden eset.

(#35896) fattyu válasza Kolondrum (#35893) üzenetére


fattyu
veterán

lassan is lehet bután és vakon menni.

Szötymörgő tétova autós mellé nem teszem be épp ezért mert ki a fene tudja mire készül.

leírsz kifejezetten olyan szitukat amik szerintem észrevehetőek előre láthatóak és mint ilyen pulzusemelkedés nélkül megoldhatóak lettek volna.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35897) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#35891) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, nem csak motorral közveszélyes a közlekedés, hanem személyautóval is: ma kocsival voltam Pesten, sederek hazafelé ezerrel a kis Yarissal :DDD előttem két kamion úgy 90-nel battyognak. Szembejövők elfogynak, index ki, vissza kettő padlógáz és a hátsó kamion mellé érek, amikor az index és egyebek nélkül elkezdi előzni az elsőt. A sz*r is belém hűlt, de valahogy észrevett a fickó a tükréből és visszarántotta a kormányát és a fékbe taposott. Azt hittem egy pillanatig, hogy csak a gyászjelentésem ér haza... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35898) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Gas gasal van valakinek tapasztalata? Újat szeretnék venni,tehàt szarnak nem lehet szar :)) ec 300 factory

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#35899) zsolt19900 válasza Bogyó bá' (#35897) üzenetére


zsolt19900
őstag

ezért a sederek szóért már érdemes volt ma felkelnem :P

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#35900) Bogyó bá' válasza zsolt19900 (#35899) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"sederek ezerrel" - ez így teljes! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.