Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) fattyu válasza TommyGun (#35100) üzenetére


fattyu
veterán

Nekem időlimitem van :D másfél két órát bírok ki egy seggel. Ideális esetben addigra ugyis tankolni kell :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35102) Bogyó bá' válasza fattyu (#35101) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én háromnegyed óránként - óránként mindig megállok egy szál cigire, kinyújtózkodom (max. 5 perc), aztán jöhet a következő etap. Napi 280-300km-t bírok így megtenni, ez 5-6 óra motorozgatás. A leghosszabb napi táv eddig 345km volt a kis 125-ösön, de másnap nem kívántam motorra ülni. Múlt hétvégén viszont megjártam a Kalocsa - Debrecen távot oda-vissza 2 nap alatt, ez 2 x 285 km volt, és nem volt nagyobb gondom vele. Óránkénti cigiszünettel (meg egy-egy tankolás, kávé a kúton) kerek 5 óra volt mindkét nap a menetidőm. (80-90-es tempó mellett)
Hasalós motorral nem bírnék fele ennyit sem motoron tölteni, nagyon rosszul viselem, ha a csuklómon van a súlyom jelentős része...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35103) DigitXT válasza Bogyó bá' (#35102) üzenetére


DigitXT
félisten

Kösd össze a cigit a tankolással... Kirobbanó sikered lesz.;]

(#35104) mocsanisi válasza Bogyó bá' (#35102) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ha a csuklódon tartod magad az rég rossz. Tankot lábbal összeszorít, és az tartja a súlyod, karjaid pedig lazán.

Más: Első nap megállt alattam a Gixxer is, úgy látszik nálam mindig ez van. Bandit is megállt az első napon. Szerencsére csak az ac-pumpának vagy a befecskendezésnek ment ki a biztosítéka. Hogy mitől az rejtély, azóta jó. Ma beletettem 150km-et, egy hiba jött ki ami a próbakörön nem, nyélgázra megcsúszik a kuplung. Ezzel együtt jó vétel volt :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#35105) whYz válasza mocsanisi (#35104) üzenetére


whYz
addikt

Az a gond, hogy en is mindig csuklomon tartom magam es csak akkor veszem eszre amikor mar faradok mint az allat, utana probalom ellazitani.

Ti raktatok fel tank/knee padot? Jo ez valamire, mondjuk karcolasokat meggatolja a tankon, vagy csak menozes?

[ Szerkesztve ]

(#35106) BoB válasza mocsanisi (#35104) üzenetére


BoB
veterán

Ki tudja milyen olajat rakott bele az előző gazdája (meg milyen rég). Egy csere ilyenkor szerintem mindenképp jó ötlet.

Csak hogy borzoljam a kedélyeket, egyik munkatársam pl. autóba való motorolajat rakott bele mert az olcsóbb volt... Most csinálta úgyhogy tapasztalata nincs még vele mennyire válik majd be :U

whYz: karcosodás megelőzése.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35107) kcsa válasza BoB (#35106) üzenetére


kcsa
veterán

Robogóknál korrekt megoldás, nade olajos kuplungnál... :U

(#35108) polimorf válasza whYz (#35105) üzenetére


polimorf
tag

Nekem van és szerintem jó dolog mivel mikor felülök a gépre előre hajolok és ebben az esetben a kabát zippzárja valószínűleg össze vissza karcolná a tankot. Én nem menőzésből tettem rá.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#35109) polimorf


polimorf
tag

Egy ülésre 250 km-t tudunk megtenni (persze én sosem autópályázok),aztán meg kell állni nyújtózni, cigi tankolás meg ilyesmi és gyíí tovább.
A haverhoz képest még így is papírkutya vagyok, mert ő akár napi 800-1000 km-t is lemegy ha kell.(persze nem együlésre)
Na ez azért sok lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#35110) polimorf válasza Bogyó bá' (#35102) üzenetére


polimorf
tag

Lehet nálunk a korral is jár, hogy nem tudunk olyan sokat lemenni mint a fiatalok.
De sebaj mi is ugyan oda jutunk el mint ők csak nekünk tovább tart. :P
Ráfogjuk, hogy mi már nem sietünk sehová. :D

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#35111) csongi válasza kcsa (#35107) üzenetére


csongi
veterán

Nem jo otlet ;). Csak ha a minositesnek megfelel es es gyari ajalnlas engedi az ettol eltero olajat, vagyis nem koti 4T scooter olajhoz.
Amibe jo azok a regebbiek es szaraz kulungosak. Pl: BMW k sorozat, 2000 utani kiadasoknal is alkalmazhato.

(#35112) canniball válasza polimorf (#35108) üzenetére


canniball
nagyúr

Nofene, pedig azt hittem a tiéd egyenesen ülős paripa.

(#35110)
Méghogy korral jár...mikor egy seggel megy 250km... :D Én ma másodszor tettem egy 150km-s karikát de újfent úgy jártam mint múltkor: az út háromnegyedénél már éreztem hogy nem kellemes az ülepemnek, itthon pedig a gépről leszállva - a székre leülve egyáltalán nem öntöttek el kellemes érzések odalent. Igaz az én ülésem elég kemény, a tiéd biztos kényelmesebb.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35113) mocsanisi válasza canniball (#35112) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nekem az ujjaim állnak be a kuplungolástól :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#35114) kcsa válasza csongi (#35111) üzenetére


kcsa
veterán

Olvastam már pár manualt, de kifejezetten robogós olaj-előírást még nem láttam. De biztos van, ha ilyen határozottan mondod :)

Jellemzően valami API Sx és viszkozitás szokott lenni - már ami láttam.

(#35115) canniball válasza mocsanisi (#35113) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem nagyon szoktam nagyvárosok felé járni, így szerencsére ez a probléma elkerül.
De a tanfolyamon a rutinpályán volt ilyen tapasztalatom: olyan kemény volt az ER6 kuplungja hogy kb. a harmadik kör után már azt hittem leszakad a csuklóm.

Más
Majd elfelejtettem megosztani a tegnapi tapasztalatot. Visszavittem a Superzone-ba a cordura nadrágom mivel szétfoszlott egy helyen az anyag. Az eladó telefonált egyet majd felajánlotta hogy vigyek egy másikat. Mikor mondtam hogy szívesebben cserélném farmerre ezt is megkérdezte és ez is OK volt. Szóval a (sajnos már megtapasztalt) hosszas garis várakozás helyett hozhattam egy új nadrágot, részemről kap a bolt egy ajánlott plecsnit.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35116) csongi válasza kcsa (#35114) üzenetére


csongi
veterán

Érdekes, nálam írja, bár engedi a kiváltást, de a piagio manualjaban nem is hozza szóba. 5W-40 API Sj oszt jónapot.Sőt ACEA A3, JASO MA, de ezek meg minek? :) A Jaso MA kívüli ACEA A3 kimondottan személygépkocsiknál érdekes.
Én meg vettem elsőre a drága motult, :) Többet se.
Egyébként te milyen olajat használsz?
Most találtam 5W-60 MOl olajat, azt teszem bele.

A sajátomba, meg szinte minimális eltéréssel van Eni olaj, olcsóbban sem nagyon van Motor olaj. 2200Ft volt literje.
:)

(#35117) Kolondrum

Nem jó úgy motorra ülni ha az ember kavarog, mert olyan dolgokba megy bele amibe nem kéne és sokkal hamarabb szakad el a cérna. Kijött elém, balra mellette és a szembe jövő mellett elmentem centikre, besatuz előtte, nem szórakozol velem. Kanyarban zárón kamiont. Hú fiúk csak kialszom.

(#35118) mocsanisi válasza Kolondrum (#35117) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Besatuzol előtte? Majd jól telibe nyom és repülsz egy jó nagyot... Én is lerántottam ma a gixxi-nek de csak belátható, jó minőségű úton, ahol még elédkanyarodni se nagyon tudnak. Záróvonalon kanyarba kamiont? Nem sokáig fogsz motorozni :U

canniball: Városba nyomtam ma 120 km-et, ügyintéztem, hát beálltak rendesen az ujjaim, a végén már csak 1-ből 2-be váltottam kuplunggal, illetve 2-ből 1-be...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#35119) Kolondrum válasza mocsanisi (#35118) üzenetére

Nagy a kaki az életben most. Deka türelem nincs, amint valaki nem úgy megy ahogy én tök mindegy hol már előzöm. Holnap gyalog kellene mennem.

(#35120) Archer válasza Kolondrum (#35117) üzenetére


Archer
őstag

Egyszer fogy el a szerencséd, aztán bye. Ne haragudj, hogy ezt mondom de nem Hornet kell Neked hanem roller. Nekem is vannak gyenge napjaim, de általában hamar észre is veszem ha nem tudok a vezetésre koncentrálni és teszem is le az autót/motort amint lehet. Mondjuk kamionokat előzgetni kanyarban záróvonalon már egy más kategória...
Mod: azzal nem segítesz magadon ha magadat és másokat is veszélyeztetsz.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#35121) canniball válasza mocsanisi (#35118) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem szívesen lettem volna a helyedben. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35122) Kolondrum válasza mocsanisi (#35118) üzenetére

TEtszikeltem. ;)

Archer! A csekk is ez miatt volt/lehet. Előtte történtek dolgok és még nem is vagyok a lecsó közepén.

(#35123) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#35122) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Manapság már isteni nyugtatókat lehet kapni, de egy jó jointtól is le lehet lazulni. Feszült vagy, na! :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35124) hcstuning


hcstuning
tag

Hali!

Kijött a gépjárműadós határozatom, április 1-i keltezéssel. Az éves díjat ugye két részletben kérik megfizetni. (márc közepe meg szept közepe) Az a kérdésem, hogy ilyenkor az első fele ráér szeptemberig vagy minél hamarabb be kéne fizetni? :DDD

Üdv

-=Joey=-

(#35125) Bogyó bá' válasza hcstuning (#35124) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha idén neked kell fizetned, akkor az első felét tedd meg azonnal, mert késedelmi kamatozni fogják!

(#35127) longwild: inkább biciklizzen. Futni és gyalogolni olyan megalázó, nem? Az ember azért taléálta fel a kereket, hogy ilyen inzultusban minél kevesebbet legyen része... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35126) canniball válasza hcstuning (#35124) üzenetére


canniball
nagyúr

Tessék elolvasni azt a határozatot rendesen, benne van hogy pontosan meddig kell fizetni! ;) Később is lehet, csak akkor pótlék is kerül rá.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35127) longwild válasza Kolondrum (#35122) üzenetére


longwild
aktív tag

Mindaddig amig nem tudjuk a lecso mibenletet, addig nem fogunk megerteni.

Bar jobban meggondolva akkor sem... ha tenyleg ugy kozlekedsz ahogy irod.. akkor a feszkokezeles legveszelyesebb formajat valasztottad.

Motor helyett nem akarsz inkabb futni jarni? Lefogadom, hogy 5km utan nem kivannal igy kozlekedni, ahogy most.

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#35128) hcstuning válasza canniball (#35126) üzenetére


hcstuning
tag

Igen, csak nincs nálam a határozat, hanem szóltak otthonról, hogy postám érkezett. :B

Csak az a fura, hogy határidő után küldték ki, ezért vetődött fel a kérdés bennem.

-=Joey=-

(#35129) canniball válasza hcstuning (#35128) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor az ápr. 1. nem a keltezés ideje? (Az imént ezt írtad.) :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35130) Kolondrum válasza longwild (#35127) üzenetére

Egy olyan iskolába járok aminél nincs osztályzat, helyette van egy közel 80%-os limit ami felett oké, ez nem lenne baj, de az már igen, hogy ha valahol ezt nem érem el akkor kiraknak és nem két forintot kell azonnal visszafizetnem. Megfekszi a gyomrom a jelenlegi része. Egy pofon után épp, hogy megnyugszik az ember és már kapja a másikat. Motorral járok be és a hazafelé út gyakran jár csőlátással, most mi lesz úr isten. Ma inkább az emberi patkányság jött elő és nem tudom, hogy felrúgjam e a leendő egyik főnökömet aki velem jár vagy sem. Amikor kijött elém az a kocsi épp azon gondolkodtam, hogy meg kéne fogni és fel kéne vele nyalni a termet. :)
Reggel és du teljesen máshogy közlekedem. Még időben is komoly különbséggel járok. Megfigyeltem, hogy képes vagyok olyanra amire reggel még akkor sem ha fizetnének sem.
Kis nyugis életemnek vége szakadt pár hónapja.

Megjött a bowdenem, csak 6 rongy volt... Olajszűrő 1600, meg szombaton olaj, az is lesz vagy 2k a 2 liter.

[ Szerkesztve ]

(#35131) hcstuning válasza canniball (#35129) üzenetére


hcstuning
tag

Az a baj, hogy nem láttam még fizikailag a papírt.

Az a tiszta, ha befizetem, igazából nem egy horror összeg.

Páromnak megrendeltük a bukót, de csak jövő hétre kapom kézhez. Azt hittem már hétvégén tudunk egyet gurulni. HJC lett, ha beválik, akkor nyáron lehet cserélek én is :DDD

-=Joey=-

(#35132) longwild válasza Kolondrum (#35130) üzenetére


longwild
aktív tag

Nem tudom, hogy milyen suliba jarsz, de az en iskolaimban 60 v 66% volt a 2-es. Aztan lenyomtam több szakmai tanfolyamot is, volt közöttük két éves is, s ezeken 70-80% volt a megfelelt kategoria barmilyen szamonkeres eseten. Soot. A keteves tanfolyam gyakorlatorientalt volt es a gyakorlati vizsgan a 100% volt az elegseges...

Megsem kozlekedtem autoval, bicajjal, gyalog ugy, ahogy te... persze nem akarok en beleszolni es tenyleg jarj el futni. Lazit az agyad kozben, nem ugy, mint motoron. 😉

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#35133) canniball válasza hcstuning (#35131) üzenetére


canniball
nagyúr

Ne bánkódj, ramaty időt jósolnak hétvégéig/re.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35134) hcstuning válasza canniball (#35133) üzenetére


hcstuning
tag

Akkor kipróbálom magam esőben is, mert holnaptól megint motorral járok melóba.

Láncszett csere kellett a gépen, már meg-megugrott menet közben.

[ Szerkesztve ]

-=Joey=-

(#35135) teppik_amon válasza whYz (#35085) üzenetére


teppik_amon
tag

N-Com téma
Nah, azt hittem én is hogy az N-Com az ilyen. blútút! szabvány! miért ne menne?! Hát a fene megette az olaszokat.
N103-as sityakom van, gyári ncommal, kb 2 éves. Ez még csak saját magával kompatibilis. BTkit 2 asszem.

Az új az már igen, az tud ilyeneket hogy másik típusó bt headsettel kommunikáljoon. (BLUETOOTH KIT3 PLUS 2014)
Euromotornál tudnak segíteni szerintem a témában. Egy gurulást megér.

(#35136) DigitXT válasza teppik_amon (#35135) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha esetleg le akarnád cserélni az újra, lehet tudnék érdeklődőt rá.:D
Nekem pl. elég, ha a telóval kommunikál, sztereóban, kábel nélkül...
Sajnos csak nemrég gyúrtak rá, hogy "intercomok egymás közt", de
gyártófüggetlenül. Bár valahol érthető (saját termékekhez láncolás).

(#35137) Kolondrum válasza longwild (#35132) üzenetére

de itt komoly pénz táncol pengeélen.

(#35138) Pocee válasza Kolondrum (#35137) üzenetére


Pocee
senior tag

az még nem ok arra,hogy másokat és magadat veszélynek tedd ki forgalomban.komolyan,ebben a formában nem neked való a motor.a vezetési helyzeteket megoldani kell nem elszenvedni.vegyél boxzsákot vagy menj el egy két boxedzésre,majd megnyugszol.

Mr.Brightside

(#35139) TommyGun válasza hcstuning (#35124) üzenetére


TommyGun
őstag

Nálunk az önkormányzat nem nagyon vegzál vele, nekem sokszor volt hogy autóra novemberbe fizettem be a két csekket...aztán küldtek egy 200ft-os késedelmi kamatot...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#35140) Type-R


Type-R
őstag

(#35141) Dexar007 válasza TommyGun (#35139) üzenetére


Dexar007
veterán

En pedig ugy kaptam meg az idei adot,hogy mar a kezhezvetel pillanataban volt 4-5 nap kesesem.Kivancsi leszek,hogy fel fogjak-e szamolni.

Give me your cum,bull!

(#35142) kcsa válasza Kolondrum (#35137) üzenetére


kcsa
veterán

Amikor ezeket olvasom tőled, örülök hogy bár közel laksz, de útjaink nem keresztezik egymást. A korábbi két "figyelmeztetés" az élettől nem volt elég? Take it easy man :)

(#35143) AtisFace


AtisFace
csendes tag

Sziasztok!

Read only módban egy ideje követem már a topicot. Egy 2010-es 690 Duke R-t nyúzok novembertől első nagy motorként. Ami miatt írok, hogy a bőr dzsekim ujja 1-2 centivel hosszabb, mint ami pont kényelmes lenne. Tudnátok ajánlani Budapesten valakit, aki ezt meg tudja varni igényesen? Lehet a cipzárhoz is hozzá kellene nyúlni...
Privátba is jöhet!

(#35144) kcsa válasza AtisFace (#35143) üzenetére


kcsa
veterán

Teljesen más, de rohadtul bejön a 690-es Duke :R

(#35145) TommyGun válasza Dexar007 (#35141) üzenetére


TommyGun
őstag

Tudja fene, én úgy vagyok fele hogy 200ftokért nem fogom magam idegelni, tudom hogy jogtalan és ha te tartozol 200ftal meg a vesédet is lerúgja az állam ha meg ők tartoznak feléd sok ezerrel hónapokig az meg rendben van szerintük, de nyugalom a hosszú élet titka, kölcsék gyógyszerre...felpattanok a mocira krúzolok egyet a duna mentén terpeszkedve gyönöyrködve a dunakanyarba, feladom a 200ft büntit és kinyalhasság a v@...gam :DD

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#35146) Dexar007 válasza TommyGun (#35145) üzenetére


Dexar007
veterán

En sem idegelem magam,teljesen higgadtan fellebbezek es vagy/megprobalom elerni,hogy ne kelljen kifizetni azt a 200Ft-ot,mert nem az en hibam miatt kesett a csekk. :) Ha 10 millio embertol kernek el mindossze 200 ft-tal tobbet,mar az is boven eleg valakiknek egy eleten at tarto Bahamai nyaralasra.
Persze meg egyaltalan nem biztos,hogy ki fogjak szamlazni.

Give me your cum,bull!

(#35147) Mizsala válasza AtisFace (#35143) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Szerintem Soma a "nyóckerben" tud neked segíteni, kifejezetten ilyesmivel foglalkozik: http://www.motorosruha.hu/
Rendes jó fej faszi, nekem varrt már bőrruhát jó áron és nem ma kezdte a szakmát :)

(#35148) DigitXT válasza Mizsala (#35147) üzenetére


DigitXT
félisten

Hm, 30K körül egy bőrnaci nem is rossz, de hova megy bele protektor?:R
(Szerk: vagy a farmerszabásúba egyáltalán sehova, amibe igen, az 100K+?)

[ Szerkesztve ]

(#35149) Mizsala válasza DigitXT (#35148) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Fogggalmam sincs, részleteket nem tudok. Egy telefont megér.
Nem jártam nála évek óta, de ha emlékeim nem csalnak, akkor bármibe belevarrja a protektort, mert ugye az gyakorlatilag egy tépőzáras tartó.
Érdemes egyébként meglátogatni az üzletet ha arra jársz, igazi manufaktúra kisbolt :) A bőrszagot már az utcáról lehet érezni :DDD

(#35150) hcstuning válasza hcstuning (#35134) üzenetére


hcstuning
tag

Olyannyira kipróbáltam ma az esőt, hogy be is áztak a gyertyáim, és leállt alattam a motor. Sikerült kis idő után az egyik hengert újra életre keltenem és elvánszorogni a munkahelyre.

Hazafele már egyik henger sem akart robbanni, így maradt ott egyelőre. Holnap viszek szerszámot, szétszedem, kipucolom a pipáknál. Remélem megoldódik, és nem ment ki a traffója :(

[ Szerkesztve ]

-=Joey=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.