Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Suzuki tesztnap Budakalászon

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#35652) Kolondrum válasza -Mosquito- (#35651) üzenetére

Kössssz! :R Megyek sztem!

(#35653) -Mosquito- válasza Kolondrum (#35652) üzenetére


-Mosquito-
őstag

B@szki.. ;] Már csak a Mátra TT man hiányzik.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#35654) Kolondrum válasza -Mosquito- (#35653) üzenetére

Nem tartod jó ötletnek? Szarok rá! Mindenkire! :DDD

(#35655) Integra válasza zedok (#35629) üzenetére


Integra
titán

most műszakiztattam, nem kell átiratni színt, nem foglalkoznak vele. már hivatalból sem, sőt, új törzskönyvekbe pont ezért már színt sem adnak meg az elmondásuk szerint. simán levizsgáztatták fehér idommal és azt mondták, ne foglalkozzak vele, teljesen szabályos ez így.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35656) Teasüti válasza fattyu (#35649) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Működő taktika: megállsz abban a pózban, ahogy addig sétáltál és türelmesen megvárod amíg kikerülnek.
Nem szólt ezért még soha senki nekem, én előzékeny voltam, nem löktem fel a járdán, ő meg vegye szépen a fáradtságot és ha addig nem akart előzékeny lenni és elfoglalták a járdát, akkor igenis lépjen arrébb és kerüljön ki.
Olyanra még nem volt példa, hogy megálltunk volna egymással szemben. :N

Egyébként lányok társaságában mindenki feszíteni akar, csak tudnám mire... :U

Amúgy nekem is az előző generációval van a legtöbb problémám, hihetetlen, hogy a szüleim generációja szarik bele leginkább a közlekedésbe. Fura, engem tisztességesen megtanítottak már kisgyerekként, hogy mik a szabályok. :U

[ Szerkesztve ]

(#35657) Mizsala válasza Integra (#35655) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Te hol vizsgáztattad? :Y

(#35658) Integra


Integra
titán

itt szentendrén a hév végállomásnál van egy bosch elektronikai szervíz/műszaki állomás. 10e pénz volt, ami egyszerűen vicc (bár kétlem, hogy máshol olcsóbb lenne sokkal, hacsak nem a mozaikba mész, de én ott még 2 óránál nem vártam kevesebbet soha, igaz autókat viszem oda), de nekem most ez volt a legközelebb és ma sütött a nap, leugrottam autóval, bementem, kérdeztem, fél óra múlva mentem motorral és kész is voltam. persze 3500ft a hatósági ár, amiről persze nyomtak számlát, de a többiről meg persze teljesen véletlen nem... mindenhol ez megy ebben az országban, csak én vagyok olyan fasz, hogy minden adóm befizetem az utolsó fillérig... ja és persze utána hazafelé 5 km-en belül bőrig áztam, legalább tiszta a ruhám meg a motor is végre :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35659) Kolondrum válasza Integra (#35658) üzenetére

Hehe igen van, szerették volna ha oda viszem a motort. Mondom legutóbb az eredeten szóltatok a hangja miatt, akkor miről beszélnünk?

(#35660) Integra válasza Kolondrum (#35659) üzenetére


Integra
titán

negyed órás semmiért zsebbe 6500 huf azért pofátlan összeg. mert betolták, látta, hogy mindenből a legjobb, hibátlan és nyomott két gombot a rendszerben, meg fotózott hármat, aztán ennyi volt a nagy vizsga kb..
nem vág földhöz, de menjenek a búsba, én sem szülöm a pénzt, kőkeményen dolgozom érte.. és akkor látod, hogy így meglopnak.. mert ez az, ez a társadalom meglopása. előtte a yamaha world-nél vizsgáztattam anno a régi fézert, ott sem volt kevesebb és ott sem jártak el másképpen...
ok, mehetek a mozaikba és ott valóban csak a 3500 ft van, na de az meg ott egy tébolyda.. a múltkor feltették a fordulatszámmérő szenzort az intercoolerre és vakarta a fasz a fejét, hogy miért nincsen fordulatszám a monitoron.. hát édes istenem, sírni lehet ezektől kínjában az embernek komolyan.. meg kioktat, hogy milyen awd van az autómban, mert ő ismeri a típust. mondom tedd alá a görgőt a hátsó kerek alá, mert ez állandó awd, nem kapcsolós.. nem, ez kapcsolós, mert ismeri a típust. aztán majd kiugrott az autó a sávból, én meg üvöltöztem vele, hogy ha kárt okoztál most az autóban, megfizeted te fasz.. és teljesen rezignáltan benyőgi, hogy hát talán mégis bekéne tenni a görgőket a hátsó kerekek alá és nekiáll betenni... ott állsz és hüledezel, hogy ezt a központi vizsgaállomáson a kamerák kereszttüzében csinálják.. gondolom naponta valaki elküldi a halálba ezeket, azért sem pattognak már a reakciókon.. szóval magasról tesznek az egészre...
egyik sem jó, nincsen korrektség és szakértelem már szinte sehol egyszerre jelen. :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35661) Kolondrum

Fiúk. Gyertyát hol?

(#35662) Teasüti válasza Integra (#35660) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem értem a szitut.
Ugyan nekem még nem kellett egy járművet sem vizsgáztatnom - bár apámat már kísértem a kocsival -, de mire fizetsz ki zsebből 6500-at, ha amúgy minden érték jó?
Mert a mi kocsink ha nem felel meg a károsanyag kibocsátás teszten és megy némi csúszópénz, azt értem.
De ha minden megfelelő, akkor miért nem 3500 Ft?
Vagy ez a "gyors" eljárás felára, hogy nem vártál rá 2 órát? :F

(#35663) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#35661) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

[link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35664) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#35663) üzenetére

Komolyan kérdeztem. Az NGK-ból akad hamis is.

(#35665) Something_ válasza Teasüti (#35662) üzenetére


Something_
őstag

Előzetes vizsga címszóként szokták ezt bekérni autóknál. Igaz ott szokott lenni 6k körül, ahol eltörpül a ~ 20e körül díj mellett.

Amúgy ez most tök új, hogy motorra 3500 ft a műszaki, ez így tök korrekt ár az autóhoz képest.
Plusz ahhoz képest, hogy a 250es robogóra valami 15e az eredetiség vizsga átírásnál :D

[ Szerkesztve ]

(#35666) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#35664) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én tavaly a székesfehérvári Honda szervizben vettem Honda - NGK feliratos gyári dobozban lévő NGK gyertyát, 1350,- forintért, bár az eredetivel sem volt semmi gondom, de hát néha illik gyertyát cserélni. A régi ment tartalékba, elvileg 20k km-enként kell cserélni.

(#35660) Integra: szerintem a 3500,- forint az államnak befizetendő összeg, a többi meg a szerviz munkadíja. Én a kalocsai Autóklubnál vizsgáztattam egy hónapja a kis csótányt, 8500,- volt mindenestől, és természetesen számlát és állapotlapot is (vizsgalapot) kaptam róla. Nagyon becsületesen átnézték a motort (fél óra a papírmunkával együtt), de természetesen hibátlan állapotban vittem oda. Előtte voltak a fékbetétcseréim, illetve a hátsó csapágyak cseréje is. Gumik gyakorlatilag vadiújak, kipufogó csendes, motor patyolattiszta.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35667) zsolt19900 válasza Kolondrum (#35664) üzenetére


zsolt19900
őstag

én lángéknál (langauto.hu) vettem, és az ketyeg most is benne :)

ez volt itt helyben, emberi áron, értem én ez alatt, hogy se nem gyanúsan olcsó, sem nem horribilisen drága

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#35668) canniball válasza zsolt19900 (#35667) üzenetére


canniball
nagyúr

Vettél új gépet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35669) Integra válasza Bogyó bá' (#35666) üzenetére


Integra
titán

persze, világos, hogy a 6500-at zsebre vágták. tisztában vagyok vele, hogy felárat kell fizetni, hogy ha nem a központba mész. de ez nem mentesíti fel őket a számlakötelezttség alól a 6500 ft-ra sem.
egyébként az autóklub is megéri a pénzét, egyszer vizsgáztattam egyik telephelyükön, és nem tudott a rázólappal rendes értéket mérni magának és elkezdte osztani az észt, hogy túl nagy a keréknyomásom. gyári 2.2-re volt beállítva, mondom ott a b oszlop aljában beragasztva a matrica is.. nem, az túl sok és ennek 1.6 körül kéne lennie és leeresztette ez a félkegyelmű a szerinte jó értékre.. nem mondok semmit, csak végezzünk már, aztán soha többet ne lássalak.. kimentem az útra és az első tempósabb kanyarban majdnem eldobtam az autót, mert nem volt tapadásom emiatt a félkegyelmű miatt, pedig még jóval óvatosabb is voltam mert tudtam, hogy ez így nem jó.. borzalom ez a sok buta ember, komolyan..
nem mondom azt, hogy mindenhol ökrök vannak, de ez is egy volt a sokból, az biztos..

néztem, hogy 20e az autó vizsga, az awd meg 24e. mozaikban ugyanezek 16e és 20e. majd szólok, ha találtam valahol egy tisztességes, becsületes vizsgaállomást korrekt, segítőkész emberekkel. nem lesz könnyű :DDD

süti:
mert ők nem állami műszaki állomás, hanem kijelölt műszaki állomás. tehát ők rendelkeznek a meglévő jogosítványokkal magán cégként arra, hogy műszaki vizsgáztathassanak. az egész hely bevan kötve a központi vizsga rendszerbe, bevan kamerázva, a kihelyezett számítógépeket és eszközöket használják etc.
kötelesek a 3500ft-ot a vizsgáért továbbítani az állami kasszába, számlát kiállítani és saját hatáskörben eldönthetik, hogy mennyi lesz munkadíj, ami az övéké. ez az ő esetükben itt, ezen a helyen 6500ft (ez máshol lehet kevesebb vagy több is), tehát kerek 10e ft-ot kérnek a motorok vizsgáztatásáért. csak éppen az ő munkadíjukról nem adnak számlát..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35670) Kolondrum válasza zsolt19900 (#35667) üzenetére

Jaja láttam h made in japan. Nincs bajuk, de a 12000 az 12000km. Első gumit is lenulláztam már.
Gondoltam veszek iridiumos gyertyát, de aztán rájöttem h minek ha a motor már nem lesz nálam olyan sokat. Elég a sima.

(#35671) zedok válasza Integra (#35655) üzenetére


zedok
senior tag

Köszi a tippet. Akkor ráérek abszolút. :K

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#35672) -Mosquito- válasza Kolondrum (#35661) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ez egy komolyabb cég mint amit Bogyó linkelt! ;] [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#35673) Dexar007 válasza -Mosquito- (#35653) üzenetére


Dexar007
veterán

Megyek en is.Eltuntetem azokat a bizonyos csikokat,ne maradjatok szegyenben. ;] Ja,de csak 50-nel lehet totyogni valamelyik egyenesben,akkor nem megyek. :DDD

Give me your cum,bull!

(#35674) Bogyó bá' válasza Dexar007 (#35673) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én smirglivel szoktam, az nem olyan strapás! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35675) Dexar007 válasza Bogyó bá' (#35674) üzenetére


Dexar007
veterán

Ajjaj,nekem pedig megjottek a majdnem uj gumijaim.: [link] Holnap felrakatom oket,aztan olyat dontok veluk,hogy az arokban kotok ki. ;]

Give me your cum,bull!

(#35676) zsolt19900 válasza canniball (#35668) üzenetére


zsolt19900
őstag

neem-neem, úgy értem, hogy a gs-ben is jelenleg az a gyertya van benne, amit a lángban vásároltam

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#35677) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Szeretnék venni alkatrésznek egy motort, úgy tudom kivonták a forgalomból mert az előző tulaj elhunyt. Ilyen esetben mi a menete a vásárlásnak? Elég csak az adásvételi papírt kitölteni, utána már nem kell eredetvizsgálatra vinni és átíratni ugye? Ha későbbiekben mondjuk a blokkot szeretném hivatalosan felhasználni egy másik motorban akkor az megoldható, vagy túl sok macerával járna?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#35678) canniball válasza zsolt19900 (#35676) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja, azt hittem már új paripáról van szó. De ha nem akkor ez neked szól! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35679) Bogyó bá' válasza canniball (#35678) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ennyi pénzt, egy 6 éves, használt "műanyag motorért"?! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35680) TayRol válasza Bogyó bá' (#35679) üzenetére


TayRol
veterán

ez azért ennyi, mert a tulaj motorja, aki nem kevés pénzt locsolt rá az extrákra. hozzájuk jártam szervizre, állandóan csak a szalonban volt kiállítva. nagyon nézegettem, hogy a 650-est beváltom egy nagyra.:)

[ Szerkesztve ]

(#35681) canniball válasza Bogyó bá' (#35679) üzenetére


canniball
nagyúr

Én azért nem haragudnék meg ha alám tolnának egy ilyen "6 éves, használt műanyag motort". :))

TayRol!
És mi tartott vissza?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35682) TayRol válasza canniball (#35681) üzenetére


TayRol
veterán

Igazából csak a pénz. Illetve hogy a 650-est sem motoroztam ki, kvázi felesleges lett volna.

(#35683) .mf válasza Integra (#35660) üzenetére


.mf
veterán

Nem tudom, mi ez a 3500, amit itt mindenki emleget. 4360. Mondjuk nem mintha a világvége lenne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#35684) zsolt19900 válasza canniball (#35678) üzenetére


zsolt19900
őstag

hehe, bár csak lenne ennyi felesleges pénzem :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#35685) Integra


Integra
titán

húúúúú, micsoda kaférészer műhely!!! :)
gyönyörű bringák

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35686) canniball válasza TayRol (#35682) üzenetére


canniball
nagyúr

Mindig azok a piszkos anyagiak... :)
Neked most milyen géped is van? Úgy rémlik a Banditád eladtad, de az első postban még az van bent.

zsolt19900!
Azt hittem már megtollasodtál kint. :D

Integra!
Úgy látom neked CR "mániád" van...ezek után nem értem: hogyhogy nem egy ilyenen tolod? :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35687) Integra válasza canniball (#35686) üzenetére


Integra
titán

az, valóban egyik mániám ezek a kis dögök, van bennük számomra valami varázslatos :) de sajnos csóró vagyok hozzá, se pénzem, se helyem, se kellő méretű garázsom ilyen projekthez (még), tudásom is a nullához van közelebb, bár tanulni sosem szégyelltem.. megtudnám ezt is. majd ha már pocakot eresztek és nem szeretnék sportmotort gyilkolni, akkor majd jönni fognak ezek a kétkerekűek is, de ez még nagyon soká lesz :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35688) canniball válasza Integra (#35687) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem úgy gondoltam hogy építeni, hanem hogy a Honda helyett egy ilyet venni/csináltatni. Vagy nem olyan áron mérik őket?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35689) Integra válasza canniball (#35688) üzenetére


Integra
titán

nem akarok sem venni, sem csináltatni. ha egyszer lesz lehetőségem rá, akkor szeretném én magam megépíteni. :) most egyébként is annak örülök, hogy a számláim még ki tudom fizetni, a vállalkozósdi egy elég rizikós történet. :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35690) canniball válasza Integra (#35689) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval meg akarod adni a módját; végül is érthető.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35691) Integra válasza canniball (#35690) üzenetére


Integra
titán

meg, mert ennek van igazi értéke, legalábbis számomra.
nem mondom, iszonyú jó érzés, amikor a vadonatúj motorod lerakják az ajtód elé, te emeled ki a kisbuszból, mikor meghozták és csak örülsz, hogy elérted, emlékszem az első percekre mai napig.. maradandó élmény, mert bizonyítottál magadnak, célt tűztél ki és elérted.. és még biztos lesz ilyen élményem újra (hamarabb is lesz ez, mint a részer), de most már úgy érzem, hogy az, hogy könykékig olajos és piszkos vagyok és szépen-lassan reszelgetem össze magamnak a saját kis részeremet, ennek sokkal nagyobb értéke van, mint annak, hogy jön egy újabb 0 km-es vas.
szóval ez teljesen szubjektív, lehet, hogy csak én gondolom így. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35692) TayRol válasza canniball (#35686) üzenetére


TayRol
veterán

most semmi.:) jelenleg más a prioritás, de ami késik, az jön.:)

(#35693) TommyGun válasza .mf (#35683) üzenetére


TommyGun
őstag

4360Ft a hatósági ár, múlthéten kísértem el a haverom a Mozaikba, forintra ennyit kértek...

Ez nem neked szól .mf csak úgy általánosan >
Nekem spec megér +5k-t hogy ne keljen bemotorozni a Mozaikba és ne keljen 3 órát sorban állni, meg vigignézni a "szakik" szerencsétlenkedését. Betolták fékpadra, lefotózták az alvázszámot mindezt 10 perc alatt, időre mentem nem kelett várni, nekem ez megér 5k-t. Adtak korrekten számlát mindenről.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#35694) Integra válasza .mf (#35683) üzenetére


Integra
titán

3490 huf, ennyi van a hatósági vizsga számlán. viszont az jutott még az eszembe, hogy valóban 4360 huf lesz az a végén, csak az állam felé kötelezően utalandó összeg a 3490, a maradék meg az alap megállapított munkadíj lesz a munkavégzés hejszínén, ami ott is marad, és ettől eltérhetnek, de szintén kötelezően kifizetendő. más logikát nem látok benne, hogy miért állít ki 3490-ről számlát az állam felé. tehát még azt a pár száz forintot is zsebre rakta :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35695) Outlander


Outlander
őstag

Nem akarom megvenni, nem is az a lényeg... hanem hgoy egy értelms képet nem bírt készíteni. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#35696) longwild válasza TommyGun (#35693) üzenetére


longwild
aktív tag

Szia!

Azért vitatkoznék veled... Mozaikban is maximum akkor állsz sorban, ha épp beesel, hogy neked műszaki kell. Pár éve már időpontokat osztanak és az elmúlt 3 alkalommal amikor ott voltam, mindig időben foglalkoztak az autóval és már a rávezető pályákban sem állt sor... maga a vizsga pedig korrekt volt. Elmúltak ott is a régi dugós, pénzlehúzós idők. Utóbbi egyre inkább az alvállalkozók jellemzője...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#35697) Bogyó bá' válasza Integra (#35694) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az a pár száz forint különbség az véletlenül nem a matrica díja? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35698) Integra válasza Bogyó bá' (#35697) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, passz

longwild:
akkor neked mázlid volt, hiába megy az ember időpontra, ha a kapun belül kb ömlesztik az autókat egymás után, ki hogyan érkezik oda a sorba. az időpont alapvetően a bódéban való bejelentkezésre szól. a véleményem pedig nem változott meg róluk az utolsó vizsgáztatásaim óta sem. sok ott is a... a teljesen dilettáns, hozzá nem értő. persze ki lehet bírni, nekem is az van a legközelebb.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35699) zsolt19900 válasza canniball (#35686) üzenetére


zsolt19900
őstag

végül is itthon maradtam

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#35700) Dexar007


Dexar007
veterán

BMW vezetestechnikai trening

Give me your cum,bull!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.