Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) doc válasza Integra (#19950) üzenetére


doc
nagyúr

futasteljesitmenyrol esetleg tudsz valamit mondani?
nekem lassan cseres lesz a Z6, es elegge adna magat ugye a Z8, de hallottam olyanokat hogy lenyegesen gyorsabban kopik mint a Z6 :U

(#19952) vendingo


vendingo
veterán

Nem tudom ti honnan szoktatok gumit rendelni, de nekem eddig mindenki az R17.hu-t ajánlotta, de találtam egy olcsóbb céget. Belinkelem, hátha valaki nem ismeri.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19953) stifi


stifi
senior tag

a gumikérdés olyan mint a vallás.

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#19954) canniball válasza doc (#19951) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom ezt olvastade-e, témába vág.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19955) doc válasza canniball (#19954) üzenetére


doc
nagyúr

igen, olvastam, koszi :)
mondjuk a vegen az update-re nem emlekeztem, azt csak most lattam

amugy pont ez a ket tipus az, amin nagyon gondolkodom (illetve harmadikkent ott van meg egy kovetkezo adag Z6, az raadasul nagyon olcso is)

majd meglatjuk kb. egy honap mulva... :U

[ Szerkesztve ]

(#19956) alvaro válasza doc (#19951) üzenetére


alvaro
senior tag

Z8-at Michelin Pilot Road 3-mal együtt tesztelte Kutya:

[link]

Csak mivel nem egy motoron voltak, ezért elég nehéz összehasonlítani őket :(

Na mindegy, a magam részéről Pilot Road 2 fog felkerülni (már megvan), f650.hu-s brigádból többen dícsérték, és most, hogy van utód, kicsit moderálták az árát is a sz@r forint ellenére.

Egyébként végeztek a 104 ezres 100 ezres 120 ezres szervizzel (óra szerint 104k, illetve 4k, a 100 ezres eltolva egy időközi olajcsere miatt, és úgy 120 ezer lehet benne igazából). Érdekes, hogy az "alig használt" (8500km, a hivatalos ciklus 10 ezer) olajat jobban megviselte a használat, mint a "túlhordott" gyertyát (máskor 20 ezernél cserés, most 24-nél maradós).

A villaolaj se volt szép látvány 2 év után. Lehet, hogy évente fogom cseréltetni, főleg, ha ilyen hulladék utakon járok... márpedig fogok.

Összességében most kicsit jobban veszi az úthibákat, és újra sokkal finomabban jár a váltó. A letört index cseréje meg az elgörbült kormány egyenesítése már csak hab volt a tortán. Ja, 33400km után kapott új első fékbetét. Még biztos bírta volna egy darabig, de lehet, hogy egész évben ennek kellett volna bent maradni, azt meg azért mégse kéne :)

(#19957) .mf


.mf
veterán

:U
Tegnap azt vettem észre hazaérkezéskor (~250-300km-t még beletoltam munka után délután-este, egy kis dugó-szlalom M3 bevezetőn, egy kis M2/2 a határig, majd vissza egy kis M0, M1 és haza), hogy valami folyadékpermet van csak a bal csizmámon. Azt gondoltam elsőre, hogy a nemrég cserélt hűtőfolyadék sapkája lehet, hogy nem volt eléggé meghúzva. De meg volt. Ma hazamentem kajáért, s napfényben jobban meg tudtuk nézni. Nedves az a környék is, de nem onnan jön. S nem víz. Olaj...
Idomzat, tank le.
Kb hengerfej karbi-oldalától kezdődik az olajcsík, onnan lefelé minden összekenve.
Olajszint szerencsére még min. felett van.
Csakhát így ma se Kecsó, se Kakucs, se csavargás.
Valszeg csak nagy nyomás (magas ford.) mellett préselődik ki egy kevés a hengerfej-pakolásnál.
Jövő hétvégi program ezek szerint megint szerviz lesz...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19958) F1DO válasza vendingo (#19952) üzenetére


F1DO
senior tag

Köszi, valóban, az R17 nem mindenben olcsóbb!

Statisztikát kedvelőknek: [gumiteszt.com]

És épp ez a dilemma, hogy mindenhova jó legyen..
Pl a most fennlévő Pirelli Dragon (eszembenemjut melyik típusa) egy kiváló gumi, de jártam már úgy vele nyáron, hogy kánikulai hőségben városba érve egy élesebb kereszteződésben kicsit vehemensebb / jobban elfordított kormánynál + kicsit megdöntve indulásnál majd kiesett a kezemből a motor eleje.. oldalra kicsit megcsúszott a gumi. Meglepő volt, szerintem túlmelegedhetett (szinte folyt az aszfalt) vagy / és kicsit porosabb volt ott az út.

A másik végletként meg olyanokat is olvasok pálya(sport) gumikról, hogy szinte egy hosszabb egyenesben képesek lehűlni..?? :F

és még egy dolog, a Bridgestone egyes típusainak egész jó a megítélése. (marketingje, reklámja?)

[ Szerkesztve ]

(#19959) #25954560 válasza F1DO (#19958) üzenetére


#25954560
törölt tag

ma nem tudsz rossz gumit venni. ne gondolkodd tul. iden vegyel ilyet, jovore meg olyat. ha valamelyik megtetszik, maradj annal.

(#19960) Integra válasza doc (#19951) üzenetére


Integra
titán

eddig 15k km van a tehénben, a gumi 0 km-es korában került rá. nagyon jó állapotban van, pedig nyomaték az bőven akad. igaz apám nem egy vadulós, de néha én is használom. kvázi újszerű. szerintem még legalább 15k km benne van a gumiban, utána öregedés miatt úgyis cserés lesz. hamarabb mint ahogy elfogyna a profil. maximálisan elégedett vagyok vele. kockásodásnak jele sincsen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19961) boogie84 válasza Integra (#19960) üzenetére


boogie84
veterán

öregedés miatt úgyis cserés lesz

Kb mennyi ez az idő?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#19962) doc válasza Integra (#19960) üzenetére


doc
nagyúr

:R

(#19963) Archer válasza vendingo (#19952) üzenetére


Archer
őstag

A hátsó gumik tényleg elég jó árban vannak (180-ast néztem), viszont az elsők majdnem annyiba kerülnek mint a hátsók. Supercorsa SP 42k-ért szerintem elég jó, vagy az M5 Interact 33k-ért. Megjegyzem ezt a boltot.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#19964) vendingo válasza Archer (#19963) üzenetére


vendingo
veterán

Azt viszont nem értem, hogy a sport attack 2 miért ilyen baromi drága mindenhol. Tudtommal nem kimagasló minőségű, mégis a jobbakkal van egy árban.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19965) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Hali!

Igényeltem hordós green MOL kártyát. A neten 10 kiválasztott kúton 5 Ft-tal olcsóbban tankolhatok, viszont a kutas azt mondta, hogy péntektől vasárnapig 8 Ft a kedvezmény. Aki hasznal ilyet felvilágosítana?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19966) vendingo


vendingo
veterán

Nem mai, de jó kis teszt.
http://www.motorrevu.hu/motorteszt/nagy_sportgumiteszt_tapadjon_ra?page=1
Bocs, teloról vagyok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19967) #25954560 válasza Integra (#19960) üzenetére


#25954560
törölt tag

logok neked valami minosegi piaval, ha elmegy 30k-t az a gumi hatul :D

(#19968) Integra válasza #25954560 (#19967) üzenetére


Integra
titán

valami jó féle single malt whisky legyen, de nem ilyen sétáló jani meg a többi kommersz lötty :DDD
majd csinálok fotót róla, milyen állapotban van a gumi :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19969) #25954560 válasza Integra (#19968) üzenetére


#25954560
törölt tag

all az alku.
most kuldtem joatyamnak haza single barrel jack danielst, de ha az sem uti meg a mercet, mehetunk feljebb :)

[ Szerkesztve ]

(#19970) Integra válasza #25954560 (#19969) üzenetére


Integra
titán

glenmorangie, talisker, knockando, benromach, the yamazaki, suntory... - és hasonlók :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19971) ALI_G válasza #25954560 (#19969) üzenetére


ALI_G
veterán

kőbányai világos 'oszt jóvan :DDD

(#19972) boogie84 válasza ALI_G (#19971) üzenetére


boogie84
veterán

:C

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#19973) Integra válasza ALI_G (#19971) üzenetére


Integra
titán

utoljára katonaságban kaptam egy fél literes dobozos kőbányait, mert vért adtam. cserébe azt kaptam. meg 2 nap eltávot.. a vizezett kantinos sör után egész finomnak tűnt a kőbányai is. egészen addig, míg kint be nem toltam egy heinekent... szóval ha lehet, ne :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19974) Tüzi


normális?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19975) alvaro válasza Integra (#19970) üzenetére


alvaro
senior tag

Ezért még kapsz :DDD Most bogarat ültettél a fülembe, sose ittam még japán whiskyt...

(#19976) #25954560 válasza Integra (#19970) üzenetére


#25954560
törölt tag

rendben.
en nem iszom, de van egy baratom, aki nagy szakertoje a viszkiknek es a teaknak :) tole mar hallottam ezt-azt.

(#19977) csongi válasza Integra (#19973) üzenetére


csongi
veterán

Fullos kantin volt :) Mi azt sem tudtuk hetekig milyen a kantin belülről, nemhogy sör meg még ihattunk is volna. :)
Japán Viszkéj érdekes ital lehet , megkóstolnám ;]

[ Szerkesztve ]

(#19978) tutis


tutis
őstag

pályaidom ülésszivacs nem kell valakinek? (EPDM szivacs)
1 méter szélességben árulják, 2cm vastag, cm-re 400 Ft. Mivel csak méteres szélességben van, így 40cmx100cm darabot kellene megvennem, de nekem ebből csak 40x33cm-es darab kell, tehát 3 db is kitelik a táblából, így két embert keresek még akikkel közösen meg tudnánk venni a 40cm-es darabot. A költség is így harmadolódna. 16000 Ft egyben, 5335 Ft lenne fejenként..Akinek kellene, szóljon, jövő hét elején megejteném a vásárlást..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#19979) ALI_G válasza tutis (#19978) üzenetére


ALI_G
veterán

És ez a szivacs mit tud ennyiért? :)

(#19980) zack válasza ALI_G (#19979) üzenetére


zack
nagyúr

Mit tudna? Védi az ülőgumóidat. :DDD Drága dolog a pályázás, nehogymáá a szivacs olcsó legyen. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19981) tutis válasza ALI_G (#19979) üzenetére


tutis
őstag

ülhetsz rajta :D
amúgy ez a legtartósabb fajta, nekem 3-4 évig fent volt az idomon, és semmi baja nem volt, csak mivel ragasztva volt, és a festés miatt most leszedtem, így újat rakok fel, új festéshez új ülés dukál..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#19982) TayRol válasza tutis (#19981) üzenetére


TayRol
veterán

milyen lesz az új szín? mint a régi, vagy mást találtál?

(#19983) tutis válasza TayRol (#19982) üzenetére


tutis
őstag

Itt még lakkozás előtti állapot van, azóta kész van az is.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#19984) TayRol válasza tutis (#19983) üzenetére


TayRol
veterán

akkor majdnem olyan mint a régi, nem? egy-két fekete résszel feldobva.

a lényeg hogy jól néz ki!

[ Szerkesztve ]

(#19985) tutis válasza TayRol (#19984) üzenetére


tutis
őstag

hát majdnem, bár azért kevés a hasonlóság, a színkombók hasonlók, de ez most szerintem a legjobban sikerült design.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#19986) Integra


Integra
titán

haslam szépen széttörte a lábát :(

na kérem, egy hiteles pali (neil hogdson) mondja éppen (angol eurosport2 wsbk stúdió beszélgetés): vezette a panigale-t és a hp4-et, egymás után, elég sokat cserélgetve és azt mondja, hogy a hp4 sokkal könnyebben motorozható. a panigale képes a hp4 idejére, de jóval keményebb fizikai munka vele elérni a hp4 idejét és kevésbé megbocsátó ha valamit elront az ember. a hp4 egy fireblade kezelhetőségben könnyedtségben, csak széjjel van szteroidozva hozzá.
azt már csak én teszem hozzá az eredményeket látva, hogy a fireblade már csak a futottak még kategóriában foglalhat el helyet ebben a mezőnyben. nagyon elmentek mellette már..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19987) ALI_G


ALI_G
veterán

Sikerült gumit cserélnem, ebéd után megyek kecsóra. Hívjon ha valaki arra jár!

(#19988) Pocee válasza Integra (#19986) üzenetére


Pocee
senior tag

viszont a fireblade még mindig egy hétköznap is használható motor,persze a többi is,de a teljesítményük már nem arra való,hogy fagyizzgasson az ember vele,ezeket már érdemes futtatni pályán,míg a fireblade közel sem kerül annyiba mint a szénné fejlesztett "versenymotorok".szóval ár/teljesítményben meg szinte verhetetlen...ja és mégis csak HONDA ;]

Mr.Brightside

(#19989) Pocee válasza ALI_G (#19987) üzenetére


Pocee
senior tag

nem tudom a számod:D

Mr.Brightside

(#19990) ALI_G válasza tutis (#19981) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem egyelőre marad a gyári faridom és ülés, de ha kimarad egy, akkor elrakom későbbi felhasználásra.

Ma megyek este Pestre is, 1-én valaki tud segíteni felrakni a tengelygombákat? panelban lakok :D

(#19991) Topiccsendőr válasza tutis (#19978) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nekem kellene, de jovo het utan het kozepen tudok lepni barmit az ugyben.
Ha neked megfelel addig, akkor lestipistopiznek egyharmadot.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19992) tutis válasza Topiccsendőr (#19991) üzenetére


tutis
őstag

okés, már csak 1 embert kell kerítenem, harmadát akkor félreteszem neked, aztán amikor kell, összefutunk..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#19993) Topiccsendőr válasza .mf (#19957) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hengerfej, vagy siman a szelepfedelnel jon? Szelepfedeltomites elobb hal meg.
Hengerfejbol nem szokott jonni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19994) Topiccsendőr válasza tutis (#19992) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ok, koszike!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19995) zsolt19900


zsolt19900
őstag

lenne egy kérdésem :B nehogy hülyeségből ill. feleslegesen ezt okoljam és adjak ki pénzt rá

a szitu a következő: kicsit nagyobb tempónál 120-30 körül elkönnyül a motor eleje, lehet ezt a telóolajjal orvosolni, hogy pöppet többet tesznek bele és/vagy sűrűbb keverékkel dolgoznak a cserénél? egyszerűen nem tudom rádönteni a motort az ívre mert megy szinte egyenesen ilyenkor fék-fék aztán ugye lassabban már fordul is be a gumik múlt szezonosok szóval nem azok lesznek a bűnösek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19996) csongi válasza zsolt19900 (#19995) üzenetére


csongi
veterán

Gumi csere?

(#19997) zsolt19900 válasza csongi (#19996) üzenetére


zsolt19900
őstag

michlein pilot active pár hónapos csak nem azzal van a gond

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19998) vendingo válasza zsolt19900 (#19997) üzenetére


vendingo
veterán

Mióta van ez a tünet?
Korábban is volt, vagy csak nem rég jött elő?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19999) zsolt19900 válasza vendingo (#19998) üzenetére


zsolt19900
őstag

tavaly szezon utolsó harmadában eléggé hideges időben kezdtem meg a motorozást akkor azért sem és ugye frissesség miatt sem toltam neki, most néha tolom és akkor jön elő.... lehet ám az is hogy belém kap a szél és megemeli éppen annyira a kormányon át az elejét, hogy úgy érezzem hogy labilis, és ez nekem pont elég, és épp ezért kérdezem, hogy ha bekeményítenénk így az olajjal játszva a telót akkor ugye tovább maradna lent a földön? vagy pont puhítani kellene? a puhítással meg az a baj, hogy most is olyant üt néha ha egy bukkanóra -hosszanti bordás bukkanó- rámegyek hogy ihajj

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20000) Topiccsendőr válasza zsolt19900 (#19995) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Valszeg nem elol keresendo a problema, hanem hatul.
Hatso gatlo elofesziteset novelnem, h a segge feljebb keruljon, ezzel a suly nagyobbreszt elore megy. Az elejeben gondolom nem lehet az elofeszitest allitani. Ha lehet akkor nincs utanaallitva a hatulja hozza. Esetleg hatul szar rugo van. Vagy bepuhult az idok folyaman. Az is elofordulhat.
Szimpla geometriahiba az, amit leirtal.
Nem olajjal, nem gumival orvosolhato. Jo futomubeallitassal.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.