Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) tutis válasza yodamastah (#20333) üzenetére


tutis
őstag

ez így van, ajánlottak már nekem 105%-os használt pályagumit is, csak röhögtem magamban... Én mindig új gumit veszek, tavaly vettem egy használt pályagumit, sikerült is eldobnom a vasat az első gumi miatt a hringen, egyszerűen elfogyott a gumi oldala. Amire azt mondják X kör, azt szépen fel lehet szorozni minimum kettővel, ha nem hárommal, kb annyi kör van benne. Persze utcára elvileg el lehet karistolni a használt pályagumikkal, meg olcsóbb is, de én gumin nem spórolok..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20352) yodamastah válasza KoVee84 (#20347) üzenetére


yodamastah
őstag

Valóban. Biztos örültek neki a versenyzők hogy utcai keverékkel kell menni :D Jelenleg még a CBR500R junior európa kupa is supercorsán megy. Érdekes mert ha valahol, akkor itt erőltethetné a Pirelli az utca/pálya modelleket. Bár az is lehet hogy az utcai supercorsával (sp) mennek. De az tényleg inkább való pályázásra mint a monstani Corsa.

[ Szerkesztve ]

(#20353) KoVee84 válasza tutis (#20351) üzenetére


KoVee84
senior tag

Mennyi gumit veszel egy szezonban? :F

Ha tehetném és bírnám a szerelgetést (amit nem bírok és helyem sincs hozzá), akkor vennék még egy szett felnit, rá slicket és lehetne menni azzal pályázni.
Viszont arra, hogy évente 2x pályára tévedek, nem feltétlenül akarok feleslegesen pénzt kiadni...

(#20354) Integra válasza ujskodas (#20331) üzenetére


Integra
titán

vigyázzon rád :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20355) DigitXT válasza ALI_G (#20348) üzenetére


DigitXT
félisten

Beszerelheted magadnak is. Én is úgy csináltam: nem nagy kunszt.:R
Mondjuk a motorspecifikus "kábelköteg" erősen megkönnyíti a dolgot, ha
stimmel a motorodhoz (nekem nem volt jó*), az a lehúzás szagú ~5K-ért.

*: gyanítottam, hogy nem lesz tökéletes, de így sem volt teljesen kidobott
pénz, mert legalább a SpeedoHealer oldali csatit nem kellett "gányolnom".

(#20356) tutis válasza KoVee84 (#20353) üzenetére


tutis
őstag

Ez teljesen változó, de kb 1 első 2 hátsó.. Bár mostanában már kevesebbet motorozok.
Pl idén nem mentem még egy métert se, mondjuk csak azért mert nem volt az idom a motoron, tegnap végre össze tudtam rakni a vasat, holnap megkezdem én is a szezont (jobb később mint soha :) )
Még a kipuffot kell megoldanom, de azt a héten elintézem.. Szép új lett a vas :) Majd teszek fel képeket..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20357) ujskodas válasza Integra (#20354) üzenetére


ujskodas
tag

Igyekszem én is vigyåzni rá. Érdekes, ugyanaz a méret, mint a másik sisakom, mégis kisebbnek tűnik. Egyelőre jó passzentos is. Egyébként nem vet fel a pénz, hogy ilyenem van, nyertem.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#20358) Integra válasza ujskodas (#20357) üzenetére


Integra
titán

ugyanaz, mint a cipőknél, nincs két egyforma, hiába a számozás :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20359) HUfantom válasza TayRol (#20350) üzenetére


HUfantom
őstag

De kicsi a világ. ALI_G

Én is szereltettem be Speedohealert, tőlem is 25-öt kértek el szó nélkül.
Kütyű + motorhoz kellő kábel + Szerelés.
Mennyinek kellett volna lennie ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#20360) ALI_G válasza TayRol (#20350) üzenetére


ALI_G
veterán

JO neked. En erre emlekeztem is es rakerdeztem telefonban es kvazi hulyenek nezett hogy en mit kepzelek. Inkabb megrendelem mashol es beszereltetem a szerelommel. Meg lehet sporolok is.
Fantom: tayrolnak elvileg 20 volt de mintha masol is ennyit kert volna.

[ Szerkesztve ]

(#20361) yodamastah válasza ALI_G (#20348) üzenetére


yodamastah
őstag

Beszereled te. Az olcsóbb.

(#20362) Integra válasza HUfantom (#20359) üzenetére


Integra
titán

ez ilyen fontos kütyü?
nem mindegy, hogy csak 240-nel mész mikor 260-at mutat az óra? :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20363) tutis válasza HUfantom (#20359) üzenetére


tutis
őstag

a kütyü+a motorhoz illő kábel = a termék ára.
A beállításért meg felesleges fizetni, hisz van hozzá program mit hogy kell beállítani, a beszerelés meg annyit tesz hogy széthúzol egy csatlakozót és összedugod a speedohealerrel.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20364) yodamastah válasza Integra (#20362) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát mondjuk egy -1 +2 áttétellel meg a gyári csalással már 300at mutat 240 helyett :D

(#20365) Integra válasza yodamastah (#20364) üzenetére


Integra
titán

ok, nekem a fogasokkal való játék kimaradt, jogos :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20366) fattyu


fattyu
veterán

oltári off leszek elnézést de jól rémlek hogy van kollega aki jár japánba vagy épp ott van?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20367) ALI_G válasza Integra (#20362) üzenetére


ALI_G
veterán

nekem más lánckerék van, fogalmam sincs mennyivel megyek gyorsabban :)

(#20368) #25954560 válasza ALI_G (#20367) üzenetére


#25954560
törölt tag

egyszer nezd meg gps-sel tobb sebessegtartomanyban

(#20369) canniball válasza fattyu (#20366) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy rémlik .mf járt arra.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20370) canniball válasza csongi (#20258) üzenetére


canniball
nagyúr

Nabakker, nekem csak ma tűnt fel hogy az én matricám is piros, pedig relatíve fiatal (2006) 4T...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20371) ALI_G válasza #25954560 (#20368) üzenetére


ALI_G
veterán

talán belefér 20k :)

(#20372) Integra válasza ALI_G (#20371) üzenetére


Integra
titán

bele kell, főleg ha a káundenluftfilter is :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20373) HUfantom válasza Integra (#20362) üzenetére


HUfantom
őstag

Nekem az volt a bajom, hogy 30al mentem és 50öt mutatott az óra
aztán 50nél 65et
60nál 75öt
130-nál 160 körül voltam.
27.5%ot mértünk ki az nem kopás. Viszont azóta jó.

Más fogazatú a kis és nagy fogaskerekem a gyorsulás miatt, más a gumi a hátsó kereken, és talán a jeladó sem pont a gyári volt benne. Mind az előző tulajdonos alakította át, szólni már elfelejtett....
Jól megy a motor semmi baja, de nem fogok egy telefont nézegetni, hogy mennyivel megyek.
Olcsóbb volt egy ilyen :)
Én szeretem tudni mennyivel megyek, és ha valamit a rendszerből újra megbontok ezt utána tudom állítani.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#20374) Integra válasza HUfantom (#20373) üzenetére


Integra
titán

legkésőbb egy 30-as csekkből megtudod.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20375) csongi válasza canniball (#20370) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem mind piros, mivel nincs merve a co motoron!

(#20376) #25954560 válasza ALI_G (#20371) üzenetére


#25954560
törölt tag

ezt te tudod. es hogy mire van szukseged :)

(#20377) canniball válasza csongi (#20375) üzenetére


canniball
nagyúr

De ha mind az akkor mégsem olyan ritka a piros matrica mint ahogy azt a linkelt cikkben említik. És akkor igencsak meg fog szaporodni a fekete matricák száma.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20378) ALI_G válasza #25954560 (#20376) üzenetére


ALI_G
veterán

nyilván nem létfontosság mint maga a motorozás :DDD

(#20379) #25954560 válasza ALI_G (#20378) üzenetére


#25954560
törölt tag

a motorozas letfontossagu.
kicsit kondiban tart, kicsit fegyelmet tanit, kicsit tanulsz a fizikarol, kicsit megtanit gondoskodni a vasrol :DDD

jah, genya modon lesajnaloan meregettem a parkoloban a mellettem allo s1000rr gumijait. jo esellyel sosem lattak palyat, raadasul nem mondhatjuk h a teljes futofeluletet hasznalja a kollega. de a motor gyonyoru teljesen feketeben :) es megertem h ha volt ra penze, ezt valasztotta. es viszket a tenyerem kiprobalni egy ilyet. a mellette allo triumph speed triple R is tetszetos. az is fekete. van ott ma meg egy r6 es egy cbr f4, mindketto piros. en vagyok a szegeny kisocsi az oreg kisse kopott viharmacskaval :D az elet szep.

(#20380) Integra válasza #25954560 (#20379) üzenetére


Integra
titán

így van!! :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20381) .mf válasza #25954560 (#20379) üzenetére


.mf
veterán

Ú ne is mondd, szombaton voltam a szervizben a szelepfedél tömítést cserélni, s jött közben egy srác is, elején nem hallottam, hogy miért, de néztem, srácon kengurubőr egyrészes, belevarrva a neve, meg a motorját is akkor még csak távolabbról láttam, 600RR, de átfényezve más árnyalatra. Gondoltam keményen tolhatja a srác, ha kenguru egyrészes. Később láttam közelebbről is a motort, nem viccelek, a festék csillámos volt. De ami utána még jobban ütött, hogy gumicserére jött, és amikor megláttam a gumiját... az, hogy kockás, még hagyján, de a szélén nem egy, hanem bő két ujjnyi rinyacsík :)) a második sor szőr is érintetlen volt. Meg a kengurubőr egyrészes... alig bírtam visszafojtani a röhögést. :))

Ma is toltam még egy M2-2-t este, de sajnos már eléggé sötétedett, s kicsit hűvös is volt. Most nézem, idén már beletettem 2k+-t :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20382) #25954560 válasza .mf (#20381) üzenetére


#25954560
törölt tag

csak nem hasznalja ki maximalisan a rendelkezesere allo technikat.
attol meg kenyelmesben gurul, remek gep van alatta es tetszik neki nagyon ez a motorosfiling :)
mindenkinek mast jelent a motorozas. neki ezt. gondolom boldog volt.

(#20383) yodamastah válasza .mf (#20381) üzenetére


yodamastah
őstag

Lehet ez a melóbajáró motorja, és van külön pályagépe. :)

A legjobb ilyen rinyacsíkos sztori egyik hungaroringes pályanapon volt pár éve. Kint volt egy fazon egy csilli villi zsír új gsxr 1000-el, és valami feltűnően bénán ment, annyira hogy megmértük az idejét mert rendesen közveszélyesnek tűnt ahogy billegett a kanyarokban. 3:10-3:20 körüli időket ment, kanyarokban gyökkettővel, egyenesben nyél gázon. Fickónak valami 10 centis rinyacsík volt hátul ami azért művészet, mert pályán még egészen szar körídőnél is eltűnik a majrécsík. De a legviccesebb az volt hogy a fazon ki volt akadva, hogy nem érti hogy lehet hogy mindenki elmegy mellette, az autópályán soha nem tudja megelőzni senki.

De amúgy meg közúton használt motoron legyen rinyacsík. Közúton közlekedni kell, nem állatkodni...

(#20384) .mf


.mf
veterán

Értem én, de akkor miért egyrészes kengurubőr kínálat-teteje bőrruha? Sőt, még a neve is belevarrva... Közútra bőven jó egy kétrészes marhabőr is. Belevarrott név nélkül...
Bár az is lehet, hogy ez a dizsibájk: odatolja, aztán ezzel, a csillámos festéssel meg a kenguru egyrészessel csajozik. Azok meg úgyse tudják, hogy mi a majrécsík. Meg úgyis sötét van, nem is látszik. Lehet, hogy én csinálom rosszul (amúgy biztos, de ez más téma), hogy rendeltetésszerűen, pályán is használom a motrot meg a gumit. Lehet, hogy a hétvégi pályázás helyett én is inkább fullbőrben valamelyik dizsi előtt fogok feszíteni :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20385) F1DO


F1DO
senior tag

Tudomásul kell venni, hogy attól, hogy valakinek sportmotorja van még nem biztos hogy pályázni akar vele, hanem csak mondjuk néha egy-egy kigyorsításkor átélni azt a húbazmeg érzést. Utcán meg azért nem egyszerű eltüntetni a majrécsíkot..
Ugyanúgy ahogy egész biztosan nem tolja pályán pl. mindegyik Porsche 911-es tulajdonosa sem..
Ha lenne rá pénzem én is egy S1000RR-t használnék a közúti közlekedésre is. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#20386) Integra válasza yodamastah (#20383) üzenetére


Integra
titán

ő a végletek embere volt :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20387) Integra válasza F1DO (#20385) üzenetére


Integra
titán

akkor engem gyűlölni fogsz, de nagyon :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20388) F1DO válasza Integra (#20387) üzenetére


F1DO
senior tag

Miért?

Épp hogy meg tudom érteni mindkét tábort, azokat is akik arra használják a technikát amire eredetileg szánták, illetve akik csak műkedvelőként sokkal szerényebb módon élnek vele..

Emlékezetes volt az a fazon is akit tavaly Persu-val Kecsón láttunk: Aprilia RSV 1000-el rövidgatyában + sportcipőben! ment fel a pályára és egykerekezett próbált egykerekezni egyenesben, míg kanyarodva valami félelmetes tempóban kanyarodott, már attól tartottunk hogy a (nem létező) tempótól oldalra fel fog dőlni..

(#20389) Integra válasza F1DO (#20388) üzenetére


Integra
titán

hát mert ilyen diszkó motort fogok venni utcára :DDD
igen, az apriliás srácra emlékszem, ott voltam én is, megérte már lemenni ezért :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20390) .mf válasza F1DO (#20388) üzenetére


.mf
veterán

Mennyi volt a körideje? Wow, végre valaki, aki valszeg nálam is lassabb ;]

S ha már erről folyik itt a téma: a hétvégén sajnos fostosnak néz ki az idő, talán vasárnap lesz valamivel jobb (19°C max, de legalább eső nélkül), vki tervez pályázást?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20391) #25954560


#25954560
törölt tag

raer valaki hetvegen?
kb ugy masfel evre? :)

(#20392) Bogyó bá' válasza #25954560 (#20391) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha állod a benyát, indulhatunk! Mire megjárjuk, megtanulok motorozni is talán... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20393) #25954560 válasza Bogyó bá' (#20392) üzenetére


#25954560
törölt tag

oh, szoval motorod mar van hozza? :P

(#20394) tutis válasza #25954560 (#20391) üzenetére


tutis
őstag

nem semmi, le a kalappal a srác előtt.. Én tuti nem vállalnám be így. Csapatban, háttértámogatással igen, de nem egyedül, magadra utalva..Mindenesetre életre szóló élmény..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20395) .mf válasza #25954560 (#20391) üzenetére


.mf
veterán

Úúúú dowant dowant dowant :DD
Ezért akarok egyszer egy endurot.
Mondjuk ekkora út azért sok lenne, nekem a terveim eddig csak ilyesmi Azurpart + környéke olasz határtól Spanyolországig; meg esetleg egy Szibéria nyáron és / vagy egy motorháton Távol-Keletre...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20396) boogie84 válasza #25954560 (#20391) üzenetére


boogie84
veterán

Csak pislogtam h miket csinált a gigászi túrák közben, és h milyen helyeken motorozott és azon is h hogyan... :Y

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#20397) zack


zack
nagyúr

Nem akarok aprót linkelni, de feltettem egy 52-es méretű makulátlan komplett 2 részes Arlen Ness bőr kombit.
És most rakom fel a 44-es méretű kemény protektoros Vanucci csizmámat is...
Akit érdekel nézzen rá! ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20398) zenke


zenke
aktív tag

Motornál mit néznek a műszakin? 2hónap múlva lejár.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#20399) Bogyó bá' válasza zenke (#20398) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyjából azokat, amit mindennap, elindulás előtt mindenkinek ellenőriznie kellene. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20400) Integra válasza #25954560 (#20391) üzenetére


Integra
titán

ha kész vagyok az összes szarommal, egy ilyet fogok megejteni valamerre. köszi a linket :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.