Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) zsolt19900


zsolt19900
őstag

segítsetek nekem egy picit lécci, vettem ilyen prisma szóró gittet/kittet ki hogy írja, és fújom fújom csisz csisz fúj fúj és néhol olyan lyukacsos lesz a felület, ez mitől van? 600-1200 csiszolom és műanyagról van szó

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20752) Bogyó bá' válasza Satyricon (#20750) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, megtaláltam a jogszabály kivonatát neked:

"A segédmotoros kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek
114. § A kétkerekű segédmotoros kerékpárra az oldalkocsi nélküli motorkerékpárra vonatkozó, a három- és négykerekű segédmotoros kerékpárra pedig a motoros triciklire vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételeket kell a következő eltérésekkel alkalmazni:
a) segédmotoros kerékpárhoz oldalkocsi nem csatolható,
b) segédmotoros kerékpárra vonószerkezet nem szerelhető fel,
c) segédmotoros kerékpárra a 29. § rendelkezései nem vonatkoznak, a segédmotoros kerékpár fékszerkezeteinek a 12. számú mellékletben meghatározott fékezési követelményeket kell kielégíteniük,
d) a segédmotoros kerékpárra távolsági fényszóró felszerelése nem kötelező,
e) a segédmotoros kerékpár tompított fényszórójára a 43. § (3) bekezdésének a megvilágításra vonatkozó rendelkezései nem vonatkoznak, de a tompított fényszórónak legalább 15 W teljesítményűnek kell lennie,
f) a segédmotoros kerékpárra féklámpa felszerelése nem kötelező,
g) a segédmotoros kerékpáron hangjelzésre kerékpárcsengő, vagy 75-112 dBA hangerejű jelzést adó más hangjelző berendezés alkalmazható,
h) a segédmotoros kerékpár kerekére is felszerelhető a kerékpárra előírt küllőprizma. A pedállal is hajtható segédmotoros kerékpárt fel szabad szerelni mindkét oldali lábpedálon elöl és hátul borostyánsárga fényvisszaverővel.

A segédmotoros kerékpárra vonatkozó további műszaki feltételek
115. § (1) A segédmotoros kerékpárnak a külső zajra (elhaladási zaj), valamint a hajtómotor kipufogógáz szennyezőanyag-tartalmára vonatkozó jóváhagyási jellel kell rendelkeznie.
(2) Segédmotoros kerékpárra csak jóváhagyási jellel ellátott fényszórót, helyzetjelző lámpát és irányjelző lámpát szabad felszerelni. Segédmotoros kerékpáron mind a segédmotoros kerékpárhoz mind a gépjárműhöz jóváhagyott lámpák alkalmazhatók.
(3) A segédmotoros kerékpárt fel kell szerelni két, egymástól független vezérlésű üzemi fékszerkezettel, melyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat.
(4) A segédmotoros kerékpár vázán vagy a vázon rögzített adattáblán beütéssel kell feltüntetni
- a gyártási számot a gyártónak,
- az azonosítási jelet a gyártónak, a forgalmazónak vagy a közlekedési felügyeletnek."

Ha valamelyik nem teljesül, akkor nem segédmotoros kerékpár, azaz a forgalomban nem használható!

Szerk.: Elnézést a topictársaktól, a kérdezőt véletlenül ide irányítottam az Azonnali kérdések-ből, és nem a robogós/ kismotoros topicba! :R

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20753) Satyricon válasza Bogyó bá' (#20752) üzenetére


Satyricon
addikt

Van rajta első hátsó lámpa, duda nem tudom, km óra, és tán index is van. Bár lehet az utóbbi csak dísz rajta. A gyártót nem láttam feltüntetve se a blokkon(ami műanyag, előúször azt hittem, hogy igazi króm blokk XD) se máshol. Az alvázszámot még megnézzük valamelyik nap, és majd írok mi a helyzet. Köszi :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#20754) canniball válasza vlevi (#20747) üzenetére


canniball
nagyúr

Musthave! :C

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20755) lujo10 válasza vendingo (#20737) üzenetére


lujo10
aktív tag

Jó utat és gyertek haza épségben :K

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#20756) Integra válasza Bogyó bá' (#20741) üzenetére


Integra
titán

talicskázás majd holnap, ma egész nap ezt csináltam, még crossfit edzéstrevbe is beleférne bőven, laza 7 órás szopoda.. :DDD
talicskázás, sittes konténerezés holnap :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20757) Bogyó bá' válasza Integra (#20756) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ráér? Unatkozik? Szedje szét a házát! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20758) alvaro válasza Bogyó bá' (#20744) üzenetére


alvaro
senior tag

Ja, mi a 48 óráson voltunk :)

[link]

Ma pedig Tés környékén kerültünk egyet, bár most csak egy motorral. Kéne hamar egy kuplungbowden Hyo GV250-hez, nagyon szakadni készül...

Majd megszokod a hosszabb időt a nyeregben. Eleinte engem is halál lefárasztott 100km, de főleg idegileg. Aztán elmúlt.

(#20759) csongi


csongi
veterán

Holnap reggel Biharba indulunk. Indulas Hodmezovasarhely. Tav: kb 5-600 km. Cel : Csodavar.Tempo 100-as. Ha valakinek van kedve jonni jelezze. Eddig ketten vagyunk.

(#20760) lujo10 válasza csongi (#20759) üzenetére


lujo10
aktív tag

Bakker, megyek melózni :O pedig szívesen ellátogatnék újfent arrafelé.

Esetleg, ha kicsit hamarabb tudom, akkor talán bírtam volna cserélni.

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#20761) csongi válasza lujo10 (#20760) üzenetére


csongi
veterán

Tegnap pontositottuk tesommal, majd beszamolok milyenek most az utak, legtobb majdnem kesz volt az aszfalt ut.

(#20762) zsolt19900


zsolt19900
őstag

egy ilyen plusz lámpapár személyében történő plusz terhelést mennyire enged meg a motor? kell valamit cserélni? nagyobb akku, vezetékelés, biztosíték?

érnek ezek valamit? jobban látni (látszódni) tőlük sötétben?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20763) .mf válasza zsolt19900 (#20762) üzenetére


.mf
veterán

Ha ezek tényleg 2×55W, akkor elég nagy valószínűséggel nagyobb generátor is kell, tehát én nem macerálnék velük. Max. ha az indexeket kicseréled LEDesre, (nálam még a féklámpa is), akkor ki lehet gazdálkodni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20764) zsolt19900 válasza .mf (#20763) üzenetére


zsolt19900
őstag

hm értelek, okés köszönöm szépen a segítséget

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20765) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nagy az Isten állatkertje... :W
Mondjuk a szülőknek is kitekerném a nyakát: a motort megveszik a kölyöknek, miközben se jogsi, se biztosítás, de még bukósisak sincs?!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20766) ALI_G válasza zsolt19900 (#20762) üzenetére


ALI_G
veterán

No speak any foreign language de multkor elvakitott egy ilyennel szerelt motor :)

(#20767) Pocee


Pocee
senior tag

Basszamegahöröle,hogy ilyenkor nem jutok gépközelbe,kérdezném,hogy volt valaki a Soltvadkerti motoros talin?
Itt lakok kb 500 méterre bánnám,ha valakivel nem ittam volna egyet az egészségünkre...

Mr.Brightside

(#20768) Bogyó bá' válasza Pocee (#20767) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem is tudtam a vadkerti találkozóról, igazán átmehettem volna (Kalocsáról). Így csak szokás szerint céltalanul motorozgattam itthon, a környéken... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20769) canniball válasza Bogyó bá' (#20765) üzenetére


canniball
nagyúr

Az is lehet csak elkötötték a fater gépét...

(#20768)
Ha ez vígasztal nálam is az "ismerjük meg lakóhelyünk környékét" program volt terítéken, mint általában. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20770) pH érték


pH érték
aktív tag

Buszsávban lehet motorral menni?

(#20771) Bogyó bá' válasza canniball (#20769) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én előtte, fél napos programként szétkaptam a hátsó féket, de mindent rendben találtam (betétvastagság, zsír- és olajmentesség, beállítás) Ezek szerint ez gyárilag ilyen fos, csak "jelzés értékű" a fékhatás hátul. Azért csodálkoztam, mert YBR125-ön tanultam, azon is kicsi dobfék van hátul, de az legalább fog! Az enyémet maximum poros úton lehet blokkoltatni, de ahhoz is brutális pedálerő szükségeltetik.
Ha már "ott jártam", lemostam a láncot és a lánckereket is, és meglepődve tapasztaltam, hogy az előző tulaj tényleg vadiúj O-gyűrűs láncot, és hátsó lánckereket tett fel, mint mondta is, viszont az első lánckerékre sajnálta a pénzt. Nagyon hamar vennem kell hozzá egyet (ha kapok egyáltalán ehhez a japán belpiacos kis sz*rhoz, lehet, ő is azért nem cserélt, mert nem volt mire), mielőtt kinyírom az új láncot is... :W

(#20770) pH érték: igen, lehet!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20772) pH érték válasza Bogyó bá' (#20771) üzenetére


pH érték
aktív tag

Köszi! :)

Eddig nem mertem a többi motoros után menni. :D

(#20773) canniball válasza Bogyó bá' (#20771) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem lehet húzni rajta? Az én CG-m is kicsit gyengén fogott hátul amikor elhoztuk, de egy kis utánhúzással lehetett korrigálni a dolgot.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20774) Bogyó bá' válasza canniball (#20773) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Rövid (normális) a pedálút, kőkeményre felkeményedik, csak csekély a fékhatás. A betét több, mint 3 mm vastag, a dob átmérője is határon belül van (nem kopott). Fassetuggya,,,
Lehet, hogy egyszerűen túl pici a dob gyárilag (mindössze 110mm-es), alulméretezték...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20775) zsolt19900 válasza ALI_G (#20766) üzenetére


zsolt19900
őstag

áhhá szóval még a fényszórása sem az igazi :( pedig nagyon gondolkodtam valami kiegészítő fényen, de akkor marad a tomp+refi együttes

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20776) Integra válasza Bogyó bá' (#20757) üzenetére


Integra
titán

mai programom ez volt :K
deholnapmostaztánmárténylegmegyekmotorozni!!!! :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20777) Integra válasza #25954560 (#20720) üzenetére


Integra
titán

végre elcsíptem a bringát, hogy lefotózzam neked a gumikat :)
z8 interact, 14.000 km,nél most volt olajcserén éppen.
első és hátsó
apám nem egy aszfaltszaggató betyár, de azért a tehén nyomatékát röhögve elviseli, szóval a 30k km szerintem igenis reális, de hamarabb fog elöregedni a gumi és kap újat, mint, hogy kockásra koptassa az öregem :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20778) yodamastah válasza Integra (#20777) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát.. ez új :D

(#20779) canniball válasza Bogyó bá' (#20774) üzenetére


canniball
nagyúr

Az tényleg kisebb mint az enyém vagy az YBR-é; meg gondolom a tiéd súlyosabb is...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20780) vendingo


vendingo
veterán

2 nap 1000 km. :-)
Holnapra csak egy 350 km-es etap van tervbe, de szinte végig csak szerpentin.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20781) TayRol válasza Integra (#20777) üzenetére


TayRol
veterán

ez tényleg akár az új.:D

(#20782) #25954560 válasza Integra (#20777) üzenetére


#25954560
törölt tag

nezem, nezem.

'elmelet es gyakorlat kozott elmeletileg nincs kulonbseg. gyakorlatilag azonban van'
hogy a budos bubanatos feszkes fittyfeneben mentek ezek 14k-t ilyen kis kopassal? :)
mondjuk lattunk mar olyat h eccercsak 'megindult' a kopas... kivancsi leszek. ha tenyleg jo, lehet felprobalom az ace-ra ha vegre odajutok.

(#20783) Integra válasza #25954560 (#20782) üzenetére


Integra
titán

ez ilyen gumi, nem hinném, hogy egyszer csak megindul a brutális kopás útján. egyrészt a keverék, másrészt a teljesen egyedi huzalozása amit a metzeler használ, mégis van a technológia mögött valami komoly történet, ami működik, mert az én k3 interact-om is nagyon jól bírja, pedig sajnos most többet megyek középen, mint az oldalán és mégsem kockás 6k környékén tarthatok vele talán.
de neked az ace-re inkább m5 interact való, nem a z8, szerintem :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20784) #25954560 válasza Integra (#20783) üzenetére


#25954560
törölt tag

jah, meglatjuk. eleg sokat gurulok most, viszont rengeteget egyenesen :) oszinten sajnalnek valami puhabb gumit gyorsan kockasra koptatni. viszont rettenetesen szorakoztat h amikor megis lehet donteni, akkor tapad szepen. az elet kemeny... :) kompromisszumok mindenhol. lehet ha elfogynak a mostani gumaim, bevallalok valami puhabbat.

mod:
a vicc kedveert megneztem par forumot a z8 futasteljesitmenyerol. es megkevesbe ertem h oreged mit muvel :D

[ Szerkesztve ]

(#20785) Integra válasza #25954560 (#20784) üzenetére


Integra
titán

nemtom, jól bánik a gumikkal :))
imádja amúgy, veszettül tapad neki, egyszer nem csúszott meg neki még, esőben is szuper, nagyon elégedett vele. pedig hogy morgott, mikor lecseréltettem vele a gyári új 0 km-es bridgestone-t.. :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20786) .mf válasza #25954560 (#20782) üzenetére


.mf
veterán

Volt nekem is olyan, ami nem kopott, de cserébe nem is tapadt :DDD
Azóta inkább veszek évente egy szettet, mint hogy a motort dobjam el, mert akkor nem tapadt, amikor leginkább kellett volna...

szerk
&rew, talán valami többkomponensű?

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20787) #25954560 válasza .mf (#20786) üzenetére


#25954560
törölt tag

nekem csak egyszer: metzeler mez2 :D ezzel vettem az ace-t. megvetelkor alig 9 eves volt a gumi. kicsi gazra is elforgott. nem volt fent osszesen 100km-t onnan kezdve h hozzam kerult.
persze, egy tobbkomponensu is jo lehet. jo jatek lesz gumit valasztani.

(#20788) Topiccsendőr válasza #25954560 (#20782) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha nem huzod a gazt, es 3000 nel elvaltod, meg neha belenyulsz a fekbe, akkor te is meg tdod csinalni :)
Vezetesi stilus kerdese. Ezt is el lehetne koptatni, az nem lenne gond :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#20789) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nem gondoltam volna hogy ennyire minőségi alkatrészeket lehet beszerezni a magyar piacon.... se egy rendes gyári index se kormány se visszapill :( szomorú

de azért épülget a motorkám :D csak külföldről

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20790) #25954560 válasza Topiccsendőr (#20788) üzenetére


#25954560
törölt tag

tudatlansagomnal fogva aszittem ennyire nem lehet sporolni a gumival. ezekutan kivancsi lennek mit birna elmeletben egy ilyen egyenesvonalu egyenletes mozgassal, mondjuk fix 70km/h-nal :)

(#20791) Szakbarbár válasza Integra (#20776) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Az enyém meg ez. :DDD
Viszont a hátsó fék szétszedésekor kiderült 1-2 turpisság. A hátsó fékdob kuka :(((

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#20792) zsolt19900


zsolt19900
őstag

kis tanácsot kérnék:

nézegettem -sőt rendeltem is- univerzális indexet ezek mind ilyen harmatgyengék? húznám meg a csavart rajta és félő hogy előbb reped el a tartó háza mint ahogy rendesen megszorítom....

van esetleg tippetek, amik nektek beváltak ilyen univerzális (lehetőleg nem ledes) indexek?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20793) Archer válasza zsolt19900 (#20792) üzenetére


Archer
őstag

Ebayen nem néztél használt gyárit? Szerintem jobban járnál vele.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#20794) #25954560


#25954560
törölt tag

lehet h ezek is ernek valamit:
Troy Lee Designs vedocuccok. csak latokorunk szelesitese miatt...

(#20795) zsolt19900 válasza Archer (#20793) üzenetére


zsolt19900
őstag

ott keresek kutatok, tükröt onnan szerváltam

de index bajosabb lesz :) de akkor megoldom onnan, ha nincsen semmi "költséghatékonyabb" univerzális kütyü

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20796) Integra válasza #25954560 (#20794) üzenetére


Integra
titán

azok a térd és boka protektorok komolynak tűnnek :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20797) zsolt19900


zsolt19900
őstag

és ha találnék valami masszívabb ledes indexet, akkor páronként kell elé dugni egy olyan kis ellenállást amit lehet sőt kell venni, hogy ne villogjon annyit, vagy darabonként kell venni elé?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20798) tutis válasza zsolt19900 (#20797) üzenetére


tutis
őstag

vagy terhelő ellenállást veszel, indexenként egyet, vagy led indexhez való relét, abból 1 db kell, gyári helyére kell bekötni..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20799) ALI_G


ALI_G
veterán

wow [link]

(#20800) Djuree


Djuree
félisten

na tegnap ünnepélyesen megkezdtem én is a motoros szezont, bnőmmel mentünk egy 120km-t, hazafuvaroztam tőlünk :)
élvezte a dolgot, bár a nyitott sisakban nem kapott levegőt sokszor úgy bekavart a plexi alá a szél. de ez van most csak, majd veszek magamnak új sisakot és az enyémet meg neki adom. addig meg megyünk lassabban :) meg a háta elgémberedett, meg most reggel mondta h izomláza is van a hátában. 30 km-enként meg kellett állni nyújtózkodni. hát istenem, szokni kell még neki. ahogy engem nyomott hátulról nekem is fájt kicsit a hátam amúgy.
viszont a jobb lába lezsibbadt, nekem meg a jobb kezem, rezonál a motor, pont 100-110 körül, ahol utazni akarunk. ez mitől lehet? ha gyorsabban megyek akkor se rezonál, meg ha lassabban akkor se. elég kellemetlen hosszabb távon. régen is csinálta, de lehet az utas résznél jobban érezni, nem tudom, nem sűrűn utazok magam mögött :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.