Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) tutis válasza Topiccsendőr (#20700) üzenetére


tutis
őstag

Na ide se megyünk akkor..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20702) Topiccsendőr válasza tutis (#20701) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jo az, csak krvakoran kell menni, egesz napra.
Addig meg elutjuk az idot ugyis.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#20703) HUfantom válasza DonThomasino (#20693) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát leginkább semmit....

Benzin maximum elhozza lábon a találkozóhelyre.
Ilyen, hogy ott helyben mondjuk olajcsere, csak legritkább esetben van. / Piros hó gyakoriság /
Műszaki átnézetést ha akarsz azt is te fizeted...
Ő max elhozza oda ahova mondod, szóval ismét benzin.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#20704) Daywalker válasza HUfantom (#20703) üzenetére


Daywalker
addikt

Minden alku kérdése. Mondta az eladó, hogy nem enged az árból, mert így is olcsóbban adta egy 100-assal mint akkoriban a legolcsóbbak mentek (szabadulni akart a hiteltől). Én meg azt mondtam, hogy jól van, de vizsgáztassa le és tegyen rá egy normális első gumit. Ebbe belement, levizsgáztatta plusz vett rá egy használt elsőt, de ugyanolyan típust, mint a hátsó (de abszolút jó állapotú volt).Tehát máris alkudtam az árból, ha úgy nézzük. Plusz megegyezés előtt el tudtam vinni átnézetni a prop techbe (5 km-re volt) ahol kaptam egy listát, szakvéleményt. Sőt, talán még ezt is ő állta. Ugyanitt a vásárlás napján miután kifizettem le is tudtam cseréltetni a legfontosabbakat - pl. olaj, szűrő, fékfolyadék, meg cseréltettem láncot, lánckereket, de ezeket már én fizettem természetesen.

Tehát biztosítás, átírás és eredetvizsga, ezeket mindenképp ki kell csengetned, a többi alku tárgya...gyakran még az eredetvizsga is az lehet.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20705) ALI_G válasza Topiccsendőr (#20700) üzenetére


ALI_G
veterán

jol latod, orankent 20 perc. Kethete voltam kint, tenyleg igy van. Persze ha nincs eleg bergokart akkor nyilvan valaki felmehet, de sajnos délután tele volt.
Szerinted 40 perc alatt mennyire hűl ki a gumi? :(

kakucson idén hogy megy ez?

[ Szerkesztve ]

(#20706) tutis válasza ALI_G (#20705) üzenetére


tutis
őstag

Kakucson sok nap van ami csak motoros.Tehát csak motorosok zúznak a pályán. Oda kell menni nem vitás :) Jövő hónap elején kijelölhetnénk egy dátumot fórumos pályázásnak..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20707) Daywalker válasza tutis (#20706) üzenetére


Daywalker
addikt

:K

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20708) TommyGun válasza canniball (#20698) üzenetére


TommyGun
őstag

"Ezek szerint jól emlékeztem; de akkor hogy volt más vizsgabiztos rutinon meg forgalmin? :F "

Persze hogy nem ugyanaz volt, a motorkezelés/rutin/bólyakerülgetős/műszaki vizsga az nem ugyanaz mint a forgalmi vizsga. A kettő között meg volt 2 hét és két teljes nap forgalom gyakorlásom, csak akkor mehettem forgalmi vizsgára ha megvan a motor "rutin" vizsga, de szerintem ez mindenhol így van nem?

"Mint minden ez is relatív. Én pl. úgy voltam vele hogy elmegyek B125-re, aztán ha mégsem olyan jó dolog ez a motorozás mint ahogy gondolom akkor nem dobtam ki sok pénzt, ha pedig de akkor elmegyek kieg.-re. Utóbbi eset is árban annyi mintha egyből A-ra mentem volna, időben még talán kevesebb is és kvázi két részletben fizetek, egyetlen hátránya a plusz egy forgalmi vizsga."

Ebből a szempontból valóban igazad van. Akkor kiegészítem úgy hogy aki már pár éve motorozik/robogózik és jogsit is akar mellé, na annak szerintem nem érdemes nagyon vacakolni ;]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#20709) Bogyó bá' válasza TommyGun (#20708) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Érdekes. Az A1/B125 vizsgán 2 perc van a műszaki+bólyakerülgetés és a forgalmi vizsga között. Akkor már boldog voltam, amikor a kerülgetés után azt mondták a fülesben, hogy induljak el a rutinpályáról kifelé, balra, a belváros irányába. Ezek szerint a rutin sikerült...:)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20710) Daywalker válasza Bogyó bá' (#20709) üzenetére


Daywalker
addikt

Azóta változott a vizsgarendszer. Régen úgy volt, ahogy TommyGun írta, most már integrált vizsga van, 3 in 1:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20711) KoVee84 válasza tutis (#20706) üzenetére


KoVee84
senior tag

támogatom! :K

(#20712) TommyGun


TommyGun
őstag

Olyan régen nem lehetett mert 1,5 hónapja volt a nagy 'A' forgalmi vizsgám.
Lehet csak a B125-ön van ez az egyszerűsített.

Mindenesetre nekem a rutinon 15 perc volt a műszaki, minden meg kelett mutatni, a rutin meg motortolással kezdődött és 3 kör a rutinpályán mindegyik körben máshogy kelett kerülgetni a bólyákat.

Oszt ha ez sikerült akkor mentünk forgalomba az oktatóval, ez nekem 2 nap volt, mármint a gyakorlás, de kb 2 hét telt el, oszt jött a forgalmi vizsga.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#20713) Daywalker válasza TommyGun (#20712) üzenetére


Daywalker
addikt

Lehet, hogy a nagy A-nál nem változott csak a B-nél meg B125-nél, ezzel most nem vagyok tisztában. Vagy az csak lehet h terv vót?:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20714) Bogyó bá' válasza TommyGun (#20712) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Valószínűleg tényleg a B125 egyszerűsített vizsga miatt lehetett összevonva, mert nekem 0. feladat (nyolcas tolás) sem volt (nem is kellett előtte gyakorolni), és a 3. feladatot (gyors kör, a végén k*rva nagy fékezéssel) sem kellett megcsinálni. Egyedüli motoros vizsgázó voltam aznap, 2 autós tanuló vizsgája közé besuvasztva. Előző nap késő este tudtam meg, hogy másnap de. 10-kor vizsgázom, az oktató hajnalban felkeltett, hogy előtte akkor még gyorsan egy óra rutin + egy óra forgalom gyakorlás... :)) Így lett összesen 9 vezetett órám a vizsgával együtt. A forgalom viszont teljesen megegyezik a normál A kat. útvonalával és időtartamával.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20715) .mf válasza tutis (#20706) üzenetére


.mf
veterán

Tartom és emelem:
24.-én, jövő pénteken Hringen motoros nyílt nap. Én egy kicsit korábbi munkából indulással szeretnék a végére kinézni legalább egy etapra.
(Akik többet voltak a ringen nyílt napon, nem tudjátok, hogy meddig kell odaérni? Honlap nem volt túl informatív... Attól félek 16 előtt nem érnék oda, aztán csúnya lenne, ha akkor már nem lehetne menni...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20716) Daywalker válasza .mf (#20715) üzenetére


Daywalker
addikt

A 24-e még ez a hónap:DDD Nekem erre a hónapra teljesen leapadt a kincstáram, szóval max június.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20717) canniball válasza TommyGun (#20712) üzenetére


canniball
nagyúr

Neb@ssz! :Y B125-nél ahogy bogyo112 is írta egyben van a műszaki-rutin-forgalmi, B-nél is így van, azt hittem minden kategóriánál ez a gyakorlat...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20718) tutis válasza Daywalker (#20716) üzenetére


tutis
őstag

szintén zenész, ebben a hónapban esélytelen eljutnom bárhova is..De jövő hónapra szervezek egy kakucsot, aki jön, jön, aki nem az lemarad :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20719) Topiccsendőr válasza tutis (#20718) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Aszittem jovohet vege.
Akkor az egy kecso lesz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#20720) #25954560


#25954560
törölt tag

hetvegen olajcsere.
trollolo trollolo... :D

(#20721) menyko válasza Bogyó bá' (#20714) üzenetére


menyko
tag

Továbbá a B125-nél a vizsga során egyedül mész a városban, míg A1/A2/A-nál mehettek ketten is. Érdekes logika.

(#20722) ALI_G válasza tutis (#20706) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezt jó tudni, de ha hétvégén mindig valami program van, akkor hiába. 1-2 hétköznapot tudok beáldozni, mert nincs több.
Augusztusra kivettem már két hetet, 12-23-ig :) nyaralás és pályázás cimen.
Juniusban talan az elso hetvegem foglalt.

(#20723) Bogyó bá' válasza menyko (#20721) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én ezt inkább valóban könnyítésként éltem meg, hiszen abszolút kezdőként (segédmotoros gyakorlat nélkül) legalább nem kellett egy másik kezdő ugyanolyan ügyetlenségére is figyelnem. Az egész oktatás is egyedül történt, csak engem kísért az oktató a kocsijával, ő is jobban tudott a "pancserre" figyelni, vigyázni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20724) tutis válasza ALI_G (#20722) üzenetére


tutis
őstag

létszámtól függ mennyien lennénk, ha sokan akkor érdemes hétköznap menni. Ha kevesen akkor hétvégén is mehetünk a tömegbe..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20725) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Na ITT egy világos kép is :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#20726) .mf válasza mocsanisi (#20725) üzenetére


.mf
veterán

Na látom már erről leszerelted a dobozt, hogy Persu meg ne lincseljen :DDD
Nagyon dizájnos a fékkarod :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20727) mocsanisi válasza .mf (#20726) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Jaja, 50kilós csajszié volt, emelkedőn földúton a háza előtt eldőlt vele, a munkások szedték ki alóla :DDD

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#20728) Daywalker válasza .mf (#20726) üzenetére


Daywalker
addikt

Mos mé?:D Kampókézzel is használható:DDD Btw, nemrég láttam egy ugyanilyet egy tanulómotoron:DDD Legalább tudod, hogy gyári. Utángyártott ropira tört volna:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20729) canniball válasza mocsanisi (#20727) üzenetére


canniball
nagyúr

Most már legalább tudom, hogy a motoron amin tanultam miért volt felemás a két kar, pont így nézett ki. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20730) ALI_G


ALI_G
veterán

Kemény gyerek ez az irnie: [link], 3:34-nél van egy meglepi :) van egy szép nagy esés is benne. Ez a gyerek minden videoban elesett, amit megnéztem :D

(#20731) tutis


tutis
őstag

Mi panaszkodunk a szar utak miatt, ezek meg olyan utakon versenyeznek, amiken én 50-el menve sírok a bukó alatt :) Ez ám a fanatizmus! :C
[link]
[link]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20732) ALI_G válasza tutis (#20731) üzenetére


ALI_G
veterán

Van benne durván pattogás féktávon csóváló hátsóval, tökös legények :)

Kíváncsi vagyok a véleményetekre: [link], érdemes egy ilyet bepróbálni?

(#20734) stifi válasza ALI_G (#20730) üzenetére


stifi
senior tag

amikor láttam hogy 20+ perc, ki akartam kapcsolni, de milyen csajok vannak már benne? nézem!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#20735) zsolt19900


zsolt19900
őstag

[link]

lehetséges, hogy ez dekli takaró elem lenne? segítsetek nekem ebben, mert marhára nem tudom elképzelni, hogy hova való ez a három dolog a motorra

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20736) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#20735) üzenetére


zsolt19900
őstag

közben meglett :B bocsi

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20737) vendingo


vendingo
veterán

Felpakoltam mindent az Balkán túrára, délbe indulok.
Kicsit fosok, fekete az ég. Van esőruhám/esőcsizmám, csak éppen a kesztyűre nem gondoltam, az szarrá fog ázni.
Egész hétre ilyen időt mond az összes országba ahova menni fogok.

0.nap: Sopron-Makó 410 km
1.nap: Szeged-Temesvár(RO)-Deta-Oravita-Turnu Severin-Herkulesfürdő 520 km
2.nap: Herkulesfürdő-Turnu Severin-Kladovo(SRB)-Galambóc-Turija-Zajecar 360 km
3.nap: Zajecar-Nis-Szófia(BG)-Rila 340 km
4.nap: Rila-Delcevo(MKD)-Veles-Ohrid 370 km
5.nap: Ohrid-Debar-Maqellare(AL)-Klos-Shkoder-Virpazar(MNE)-Budva 340 km
6.nap: Budva-Kotori-öböl-Lovcen NP-Cetinje-Podgorica-Babljak-Boan-Zabljak 250 km
7.nap: Zabljak-Mojkovac-Brodarevo(SRB)-Valjevo-Sabac-Novi Sad-Szeged 510 km

persu! Ezt ne olvasd!
Minden túra előtt anyázok az SV miatt, nem lehet rá dobozokat tenni.
Mennyivel könnyebb lenne az életem dobozokkal. Na majd az AT-n :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20738) Bogyó bá' válasza vendingo (#20737) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Irigyellek, vaze', irigyellek! :B (Mondjuk nekem 140-150km-es távokra kellene darabolni az utat, többet nem hiszem, hogy kibírnék egy nap a kis csótányon... :)) )

szerk: mondjuk "bakancslistám" következő tételeként nekem is egy erdélyi körút van felírva, jövőre, egyedül, ha már némileg megtanultam motorozni... ... és addig nem esik szét a drágám!

Amúgy mesélj már, hányan mentek, miféle szállásokon leszel(-tek), stb.?

szerk 2.: Széles utat, olcsó benzint az útra! :K

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20739) canniball válasza vendingo (#20737) üzenetére


canniball
nagyúr

Jó utat! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20740) Integra


Integra
titán

hétvégi program motorozás helyett:
talicskázás, lapátolás :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20741) Bogyó bá' válasza Integra (#20740) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem meg muskátli ültetés, gyomlálás, kapálás. A mocival való foglalatosság meg ki fog merülni a hátsófék szétszerelésében, és ha nagyon ráérek még, akkor egy szivargyújtó aljzat beépítésében (navihoz, telefonhoz). Tök komplett, világítós szivargyújtót (alj +gyújtó) vettem az előbb a helyi traktorboltban 560 forintért. Dácia gyártmány! ;] Azért ha végzek, csak megyek vele este egy órácskát...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20742) vendingo válasza Bogyó bá' (#20738) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi

16 motor lesz, rendes szállások lesznek reggelivel.
Visszafogott tempójú túra lesz, most a nézelődésen lesz a hangsúly.
Nekem a bakancslista első helyén Csernobil és a BP-Bamako rally áll.
Alig várom hogy meglegyen az Afrika Twin, hogy végre nekivághassak ezeknek az utaknak.

A nagy távoktól ne félj. Egy idő után úgy fáj a segged, hogy átesel a ló túloldalára és leszarsz mindent.
Amikor 1000 km-et nyomtam egyhuzamban, akkor majdnem leszakadtak a kezeim, sajgott a seggem, de 600km után semmi se érdekelt, csak hogy minél előbb letudjam a távot.
Remélem épségben hazaér majd mindenki, és nem felejtettem ki semmit a csomagjaimból.
Szerencsére most nem vagyok úgy megpakolva mint amikor kempingezős túrára mentem. (örültem, hogy volt hova ülni a motoron.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20743) vlevi válasza vendingo (#20742) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Egy idő után úgy fáj a segged"
Erre is jó az AT (és persze az összes túraendúró). Olyan az üléspozíció, hogy lazán belefér, ha néhány percet állva gurulsz vele.

(#20744) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, kihalt a topic, úgy látszik, mindenki motorozik, ahogy kell! :DDD
Én már túl vagyok a mai egy órámon / 60 kilométeremen. Most megyek vissza kapálni a kertbe... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20745) canniball válasza Bogyó bá' (#20744) üzenetére


canniball
nagyúr

Én még csak most fogok indulni.
Te meg vegyél egy kapálógépet! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20746) zsolt19900 válasza canniball (#20745) üzenetére


zsolt19900
őstag

vagy szerkesszen a motorjára :P :D és akkor 2in1

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20747) vlevi válasza Bogyó bá' (#20744) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez talán segít :DDD

(#20748) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Engem az azonnali kérdések topicból irányítottak ide, és azt mondták, hogy ki fogtok nevetni ezzel a témával kapcs.ban, de bízom benne, hogy ezt leszámítva komoly, hozzáértő válaszokat kapok... :U

Szóval...

Egyik ismerősömnek van egy kis mini chopperja, teljesen gyári, szóval nem home made-ről van szó. Nem tudom hány ccm3-es, de berántós a motorja, mint a fűnyíróknak. Sztem olyan 50 ccm3-es lehet. kb. 10-15 éve nem volt beindítva, fogalmam sincs beindul-e. Kicsit rozsdás itt-ott, de sztem kinézetre nincs olyan rossz állapotban. A kérdésem az lenne, hogy kb mennyit érhet egy ilyen moci? Van ezeknek is papírja ugyanúgy, mint a rendes mociknak? Vagy helyettesítheti a moci papírjait egy adás-vételi szerződés?

Várom válaszaitokat, ha kiröhögtétek magatokat :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#20749) Bogyó bá' válasza vlevi (#20747) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

2 héttel előbb is szólhattál volna, akkor ezt veszem! :))
Hasonló téma a f*szbukról:

(#20748) Satyricon: Mutass képet, írjál típust, hogy legyen valami információnk, ami alapján rá lehet keresni! Ahhoz, hogy a forgalomban használhasd, mindenképpen meg kell felelnie a segédmotoros kerékpár fogalmának!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20750) Satyricon válasza Bogyó bá' (#20749) üzenetére


Satyricon
addikt

Ok köszi az infot, mondom a srácnak, hogy csináljon pár képet a mociról. De lehet ma már nem tudom belinkelni a képet róla.
Na meg rákeresek, h mi a segédmotoros kerékpár fogalma. Már ezzel is sokat segítettél! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.