Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) vendingo


vendingo
veterán

Szerintetek érdemes lecserélni egy olyan hátsó gumit, aminek a közepén alig van már minta? Kb 1-2mm középen, de az oldalak még full jók.
Túrázni használom, nem pályázni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19852) doc válasza vendingo (#19851) üzenetére


doc
nagyúr

tehat a guminak az a resze, amit hasznalsz teljesen elkopott
szerinted? ;]

(#19853) vendingo válasza doc (#19852) üzenetére


vendingo
veterán

Na majd túra után cserélem. Mire haza érek már semmi minta nem lesz rajta :)

Esetleg ha valaki tudja hasznosítani pályára annak szívesen felajánlom mert a széleken olyan mint az új.
Az előző tulaj nem volt nagy kanyarvadász.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19854) Daywalker válasza vendingo (#19853) üzenetére


Daywalker
addikt

Az csak egy baj, hogy nincs minta, de ilyenkor már kockára van kopva. Szóval hiába van a széleken minta, szar ledönteni a motort (én már csak tudom:DDD az előző gumim hasonló volt). Egyébként, ha kopásjelzőn van én már lecserélném. Elkap egy hirtelen nagy eső és máris kinéz egy perec. De lehet, túlaggódom.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19855) Integra válasza vendingo (#19851) üzenetére


Integra
titán

ugye te most viccből és hergelésből teszel fel ilyen kérdést.... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19856) Daywalker válasza Integra (#19855) üzenetére


Daywalker
addikt

Áh, néha olyan gumival látok embereket motorozni, hogy...áh nem kommentálom:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19857) Integra válasza Daywalker (#19856) üzenetére


Integra
titán

vágom én, hamarabb vesznek ká und em luftfiltert meg láncolajozót, mint egy normális gumit... bámulatos :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19858) doc válasza Daywalker (#19856) üzenetére


doc
nagyúr

valamikor tavaly lattam olyan kepet, ahol csavokam donti a kanyarban a motort, a hatso kereken meg savokban kilatszik a vaszon :DDD

mondjuk lehet hogy csak en aggodom tul, de a kozepen 2-3 mm-es mintamelysegu Z6-nal nagyon gondolkodtam hogy lecserelem a kb. 3000 km-es nemet tura elott
aztan nem maradt ra ido, de ahogy nezem, felesleges is lett volna :) igy 1500 km utan meg mindig siman megvan 2 mm, szoval hazaig mar kibirja

egyebkent ez is elegge kockas, elkepzelheto hogy valakit erdekel majd egy sporttura gumi palyara? :F
vagy ultessek bele viragot? :D

(#19859) vendingo válasza Integra (#19855) üzenetére


vendingo
veterán

Csak rákérdeztem, nincs jobb dolgom melóba, még nem jöttek le a filmek :)
Ismerős azt mondta, hogy ez még full jó, ő nem cserélné :D

Tavaly ősszel idén nyár végére tippeltem a cserét, de gyorsabban kopott mint reméltem.
Túra után rendelem is az új gummát ContiSportAttack 2-t. Elsőt már ősszel cseréltem, 6 éves volt.
Én nem spórolok a biztonságon.

doc: Mivel mint kiderült az én kockás gumim nem jó pályázni ezért megkapja a kutya.
Remélem tovább bírja mint a lábtörlők :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19860) Daywalker válasza doc (#19858) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja igen, van aki pályán elhasználja vászonig (de az sem kockás gumit). Ott mondjuk kisebb a rizikó, hogy beesel a szembejövő 6:20-as alá egy kanyarban, amikor elfikáltál egy hirtelen jött zápor miatt a nyári rucidban, mert még tűzött a nap, amikor elindultál ;]

A virágültetés kiváló ötlet :C

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19861) yodamastah válasza Steven (#19849) üzenetére


yodamastah
őstag

Hol fogsz tapadás határon motorozni vele?

(#19862) Steven


Steven
addikt

nah haza hoztam... mentem egy rövid kört .. tapasztalat azt hogy sokkal jobban tapad és gyorsul .. nem csúszik meg a segge ki gyorsításkor... és könnyebb dönteni... viszont el állították a futóművem ... feszesebbre , azt mondták , ha para vissza állítják ... hétvége után eldöntöm...

bár most inkább sportos mint túrás... mint anno az sv1000...

teló olajba meg ilyen fém db -kák voltak meg fekete volt az olaj.... mutatták:) ideje volt cserélni...

yoda ..: pályázni nem járok... bár persu hívott lehet beadom a derekam.. viszont a másik gumi cserés volt és nem akarom hogy ezen múljon az életem... határon meg nem hiszem, hogy valaha is motoroztam max az én határaimon.. ;]

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19863) Topiccsendőr válasza Steven (#19862) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az mit jelent, h feszesebbre allitottak?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19864) Steven válasza Topiccsendőr (#19863) üzenetére


Steven
addikt

hát hogy fékezek és nem megyek le alfába nem olyan az első futómű mint a hinta ló vagy nemtom... hogy fogalmazzak

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19865) zsolt19900


zsolt19900
őstag

kb mikor kell olajat cserélni? csillapításon is észrevehető a mértéke? ha behúzott első fékkel rátehénkedek, mekkora ellenállást kell éreznem? gs500 még mindig :) ha ez számít

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19866) Daywalker válasza zsolt19900 (#19865) üzenetére


Daywalker
addikt

Amikor a gépkönyv előírja. Ez normál használatban általában 2-3 évet jelent.
A többi kérdés relatív...sok mindentől függ, például attól milyen viszkozitású olajat használtak legutóbb. De egyébként érezni is...de főként csere után:DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19867) Djuree válasza zsolt19900 (#19865) üzenetére


Djuree
félisten

telóba felesleges olajat cserélni ha csak utcán használod...

Daywalker: semmi értelme 2-3 évente :N

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19868) ALI_G válasza yodamastah (#19846) üzenetére


ALI_G
veterán

Remelem jo lesz, mert tovabbra is mobilrol szivatom magam :) meg jo hogy korabban feltoltottem.
https://www.dropbox.com/sh/rql6mhpb2ibn2ng/ZJS-w7yRus

(#19869) Daywalker válasza Djuree (#19867) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem jobban teszed, ha most menekülőre fogod :)) (nem előlem :)) )

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19870) yodamastah válasza ALI_G (#19868) üzenetére


yodamastah
őstag

Ja ezt már mutattad. Nincs ez rojtosra tépve. Viszont el van kopva :D Ha már nem látszik a minta oldalt, akkor dobd le. Jókor jut eszedbe :D

(#19871) vendingo válasza Djuree (#19867) üzenetére


vendingo
veterán

Az én telóm kátyúban gyakran koppant, mintha takony lett volna benne, szarul csillapított.
11 éves olajat lecseréltettem, kiderült, hogy száranként fél deci köddé vált és elég szar volt a viszkozitása mert felveszi a vizet vagy mit. Amióta ki lett cserélve ég és föld a különbség. Na meg a szimeringeknek se árt a csere, mert elöregszenek ezáltal távozhat az olaj is mint az én esetembe.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19872) ALI_G válasza yodamastah (#19870) üzenetére


ALI_G
veterán

Ugy ertettem hogy el van kopva :) ugy emlekszem h a minta nem latszik a szelen.
2 hetig szerelonel volt/van. A gumi a garazsban, fene se gondolta hogy igy jon ki. Ha ezt tudom elore akkor elviszem a gumit a szerelohoz h rakassa fel.

[ Szerkesztve ]

(#19873) vendingo


vendingo
veterán

Szerintetek mennyire életképes, hogy különböző márkájú gumik kerülnek fel a mocira?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19874) .mf válasza Daywalker (#19866) üzenetére


.mf
veterán

"De egyébként érezni is...de főként csere után"

Az vazze, de még mennyire...
Előtte Hring kanyaraiban olyanokat hintáztam, hogy csak néztem.
Most olajcsere és feszesség-állítás után olyan keményen rázott tegnap este M0-n már 180-200-nál is, hogy a táblákat alig bírtam elolvasni...

Djuree: apa, kezdődik :DDD
Aki valamennyit pályán is használja, annak igenis van értelme.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19875) vendingo válasza .mf (#19874) üzenetére


vendingo
veterán

Aki egyáltalán nem használja pályán annak is van értelme.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19876) Djuree válasza .mf (#19874) üzenetére


Djuree
félisten

azért írtam hogy aki utcára használja annak nincs, aki pályára is annak van :U

Daywalker: mert? te mindent úgy teszel ahogy a szervizkönyvben van? akkor neked biztos örülnek, rajtad megszedik magukat. nálunk több 100 millós értékű gépek üzemelnek, sokszor a gyakorlati tapasztalat teljesen mást mutat mint ahogy a szervizkönyvekben van, pedig itt aztán tényleg minden számít.
csomó felesleges dolog is van bennük...
a telóolaj pedig ilyen, ha te 2 évente cseréled és csak utcán használod akkor grat. a szerelőd biztos felhasználja még azt az olajat :DDD :C

vendingo: 11 évesen már azért illik cserélni :DDD nekünk itt van szűrőgépünk, kivonja a víztartalmat, meg a szennyeződéseket. lehet átszűröm majd itt a cégnél :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19877) fattyu válasza Integra (#19834) üzenetére


fattyu
veterán

én is így voltam. azt ma eldurrant agyam. Ebéd helyett feszültséglevezettem... ezt tényleg jobb nem erőltetni....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19878) doc válasza vendingo (#19873) üzenetére


doc
nagyúr

az attol fugg
tobbnyire siman lehet, de vannak olyan gumik amiket csak parban szabad (pl. Metzeler Z6)

(#19879) vendingo válasza doc (#19878) üzenetére


vendingo
veterán

A z6-ot miért csak párban lehet?

Előre Sport attack 2-t vettem 25 ezerért, hátulra 41 ezer lenne, de a sima sport attack meg csak 30 ezer hátra.
Nem fogok 10 ezer ft-on kukacoskodni, megveszem 41-ért a gumit, csak érdeklődöm mi lenne ha?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19880) Djuree válasza vendingo (#19879) üzenetére


Djuree
félisten

sokan akik értenek a gumikhoz, teljesen mást használnak előre mint hátra. én azért biztos ami biztos párban vettem gumit, nem értek hozzá. ahogy vettem akkor is teljesen más volt a 2 gumi.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19881) vendingo válasza Djuree (#19880) üzenetére


vendingo
veterán

1-2 helyen olvastam, hogy SV-re úgy szokták, hogy előre Sport attack hátulra Road attack-ot tesznek és így nagyjából egyszerre kopik el a 2 gumi. Én túragumit semmi pénzért nem tennék fel, inkább tapadjon jobban és bírjon kevesebbet. A biztonság fontosabb mint pár ezres...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19882) doc válasza vendingo (#19879) üzenetére


doc
nagyúr

mert ott az elso gumi vezeti el a vizet a hatso elol is, igy ha valamilyen mas elso gumival hasznalod, a hatso csuszni fog (legalabbis vizes uton, szarazon gondolom mindegy)

(#19883) #25954560 válasza Djuree (#19880) üzenetére


#25954560
törölt tag

illetve sokan palyazni valogatjak ossze a gumaikat, ami legtobb esetben feltetelezi a tokeletes aszfaltot es a joidot.
te utcara valogatod, a szempontjaidnak kulonbozniuk kene.

(#19884) ALI_G


ALI_G
veterán

Én azt az ökölszabályt vezetném be, hogy mindenki vegye a lehető legpuhább keveréket amit még bir a pénztárcája és lehetőleg párban.
Az előre puhább keverék ugyanabból a márkából és tipusból ésszerű választás, ha az első megcsúszik, azt ritkán hozod vissza.

(#19885) #25954560 válasza ALI_G (#19884) üzenetére


#25954560
törölt tag

tudom, a kivetel erositi a szabalyt, de sztem a hipermilerek pont nem a legpuhabb gumakkal szoktak csavarogni. es akik ket szemellyel mennek sokat, azok sem. es akik folyton autopalyan ingaznak, azok sem :) es mind meg is ertem oket.
egyebkent en is tendalok a tapadosabb gumak fele.

(#19886) Daywalker válasza ALI_G (#19884) üzenetére


Daywalker
addikt

Kéne még egy szett felni, és akkor egyiken lenne vmi ragadós gumma, a másikon meg egy sima sportgumi, mint ami pl most is van.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19887) doc válasza ALI_G (#19884) üzenetére


doc
nagyúr

ez igy khm... nagy butasag :)
en pl. egy nagyon puha gumit siman lezabaltam volna a mostani nemetorszagi ut alatt
a Z6-on meg alig latszik valami 1500 km utan :)

el kene felejteni azt a hulye tevkepzetet, hogy a 'nem a legpuhabb' gumi az fabol van. az is tapad remekul, meg ha nem is arra valo hogy az ember folyamatosan karcoljon vele (az orszaguton amugy is eletveszely)
van a VFR klubban olyan srac, aki versenypalyan kemenyen nyomja a sporttura Z6-tal, olyanokat kanyarodva hogy nezni is durva.

en inkabb azt mondom, mindenki a sajat stilusanak megfelelo gumit valassza.
aki neha-neha eloveszi a mocit 100-200km-t gurulni, annak nyilvan jo valasztas egy puha, gyorsan melegedo, jol tapado keverek
de pl. nekem, aki evi 10000 folott megyek, orultseg lenne parezer km-t biro gumikat felrakni, aztan evente 2-3 alkalommal cserelni (teljesen feleslegesen), ahelyett hogy 2 evig jarnek egy szettel (toredek aron, ugyanakkora elmenyfaktorral)

(#19888) zack válasza vendingo (#19881) üzenetére


zack
nagyúr

Ilyet semmiképpen sem csinálnék. Lehet keverni elöl-hátul a típusokat, de azonos keménységű legyen. Eleve egy keményebb túrásabb gumi nem olyan hőfokon kezd el dolgozni mint egy sport. Én nem ajánlom ezt a fajta keverést. :U

Egyébként én is a puha gumi híve voltam nyáron...Én vágott slick-et használtam évekig, és inkább 2x cseréltem nyáron.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19889) vendingo válasza zack (#19888) üzenetére


vendingo
veterán

Én se tenném így fel.
Inkább kiköhögöm 1-másfél szezononként az új hátsó gumi árát. Hátulra még nem vettem soha gumit, kicsit sokkolt a 40+ ezer Ft-os ára. Azt hittem 30-35-ből megúszom, de 41+posta+szerelés.
Átlagba mennyit mennek el a sport gumik? Pl az általam kinézett sport attack 2?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19890) #25954560 válasza zack (#19888) üzenetére


#25954560
törölt tag

ezzel a kijelenteseddel ugyanaz a baj, mint Djuree-eval v ALI_G-eval:
siman valamennyi tapasztalatra es az eddigi tapasztalaton alapulo elkepzelesre epul, nem pedig tesztekre, meresekre vagy akar csak hivatalos dokumentaciokra.
szoval eddig csak azt jelenthetjuk ki, hogy a gumik olyan szeles hatarok kozott hasznalhatoak, hogy utcara szinte az osszes megfelel a legtobb motorozasi stilushoz :)

[ Szerkesztve ]

(#19891) zack válasza vendingo (#19889) üzenetére


zack
nagyúr

Én 10-12k-ért vettem a 10-12 körös slickeket, amivel nagyon sokat spóroltam. Volt olyan, amit 2x lehetett vágni olyan vastag húsa volt. Egy vágással kb 2-3000km simán megtehető utcán.
Talán 2004-ben volt új sport gumim elöl-hátul ami 80k/pár volt.

(#19890) &rew

Ezt a részét értem, de én azt mondom mégis senki se kevergesse, főleg sportmotoron. Még naked, vagy sporttúra okés lehet, de 600-1000 sportmotoron semmiképpen se erőltetném. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19892) #25954560 válasza zack (#19891) üzenetére


#25954560
törölt tag

ertem h ez a velemenyed. ha jol saccolok, abbol kovetkeztetsz h a versenygumiknak nagyobb homerseklet kell ahhoz h elkezdjenek istenesen tapadni (de legalabbis a folyamatos terheles miatt eleve sokkal magasabb homersekletre vannak meretezve).
igenam, de en kicsi keresgeles utan sem tudom h pl a conti roadattack es sportattack gumak tenyleg mas-mas homersekleten dolgoznak-e, nagy atfedessel-e vagy tok egyforma homersekleten. a raceattack-ra is csak saccolni tudom h az jobban hasonlit a versenygumakhoz, de meg nem az.
a kekholdban siman feltettek a road+sport kombot, pedig ok elegge haklisak es megbizom a szakertelmukben.
meg palyazni is voltam tobbszor (yzf1000r) es az en erosen limitalt kepessegeimmel nagyon szepen lehetett csalinkazni palyan veluk, dontogetni is. persu is megkergette kicsit es elegedetten szallt le rola. (marmint elegedetten adta vissza :DDD)

(#19893) zack válasza #25954560 (#19892) üzenetére


zack
nagyúr

De az sporttúra. ;) Volt nekem is. Szerettem. :K De nem lehet vele úgy kanyarodni mint egy GSXR-rel. ;)
Ezért emeltem ki, hogy inkább sportmotoroknál lehet gond, főleg pályán. A túra gumi ha túlmelegszik, ami simán 2-3 kör, iszonyat veszés lesz kanyarban, míg az eleje üzemi hőfokon fog dolgozni. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19894) doc válasza zack (#19891) üzenetére


doc
nagyúr

akkor szamoljunk kicsit (es tekintsunk el attol, hogy a vagott slick utcara illegalis, es attol is, hogy mennyibe kerul ha elkap a rendor es megbuntet vele)

vegyuk a legjobb esetet: 10ezerert veszel 3000 km-re jo gumit
hasonlitsuk ezt ossze egy utcara tervezett gumival, mondjuk a Metzeler Z6-tal (bocs hogy folyton ezt emlegetem, de ezzel van sokezer kilometeres tapasztalatom). ebbol egy vadonat uj 35000 hatra, egy elso/hatso szett 60ezer (de az elso jo esellyel ket hatsot is kiszolgal, szoval egy szett ara inkabb olyan 48000 korul van realisan)

en a Z6-tal mar tobb mint 20ezret mentem, es meg mindig boven jo. de vegyunk csak 15000 km-t

ahhoz hogy te 15ezret menj a vagott slickkel, 5-szor kell venned, vagyis 50.000 forintot koltesz a gumira
ugyanennyi tavra a Z6 48000, tehat mar olcsobb

es akkor meg add hozza a gumicsere koltseget (hacsak nem otthon csereled es centrirozod, de ez szerintem baromi kevesekre jellemzo), es kijon hogy mar anyagilag is dragabb az illegalis vagott slick mint egy normalis orszaguti gumi.
es akkor meg nem beszeltunk a gumishoz szaladgalasrol, arrol hogy mi van ha megbuntetnek erte, stb

raadasul mig az orszaguti gumi orszagutra van tervezve, igy idealis korulmenyek kozott hasznalod, addig a slick versenypalyara van kitalalva, es te teljesen mas modon hasznalod, mint amire kitalaltak, ami mar onmagaban sem jo szerintem :U

(#19895) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Megint kicsit a misztikumba mentunk ugy latom. :D

Valaki, aki benne van a dologban: A guminal van olyan effekt, mint minden rugalmas anyagnal, h ha megnyujtod hirtelen felmelegszik (nagy sebessegnel a cenrifugalis ero miatt kinyulik)
Illetve ugyanennel fogva, lassulasnal az osszeesesnel pedig hirtelen lehul, a kornyezeti homersekletnel joval alacsonyabb homersekletre?
Szoval ha ez igy van, es mivel rugalmas gumirol beszelunk, miert ne lenne igy, akkor baszottnagy a homerseklet ingadozasa, akarmilyen is legyen, es nem csak nagy, hanem ezt nagyon gyorsan is teszi, masodpercek alatt.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19896) zack válasza doc (#19894) üzenetére


zack
nagyúr

Nézd, én nem akarok senkit meggyőzni. A GSXR1000-be beletettem 42e km-t, jó pár vágott slick-et elhasználva. Rendőri ellenőrzésbe nagy számok törvénye alapján belefutottam párszor, de sosem, ismétlen sosem ellenőrizték a gumik állapotát, még a gumi mélységét sem, nem hogy azt, hogy ez most utcai vagy sem. Azon túl láttál már vágott slick-et, amit olyan gumis csinált aki ért is hozzá? Megsúgom, különb, mint sok sportgumi mintája. Persze hiába van minta, azért vízen vigyázni kell vele, de ez bármelyik gumira igaz. Meg aztán a 20 fok alatti hőmérsékletet sem igazán szereti, tehát érteni kell hozzá, mit mikor lehet, főleg egy 160LE+ gépen. Nekem is volt hogy elforgott, volt hogy kidobta a seggét fél méterre, de ez ezredesnél ilyenekre fel kell készülni. Aki nem jártas a motorkezelésben, az ne vegyen slick-et, de erős motort se.
Azon túl a pályagumik is 3 fajtában kaphatóak. Lágy, medium és kemény. A kemény is egy kicsit puhább mint az utcai sport, de cserébe 3x vastagabb a hús a futófelületén. Próbálj meg egy utcai sport gumit megvágni, miután csak középen eltűnt a gumi mélységét jelző csík. Megsúgom nem fog menni. Ez is a lerántásról szól, semmi másról. Borzalmas vékony a hús az utcai sport gumikon, pont azért, hogy minél többször cseréld. Nekem az elmúlt 3 évben a hátsó vágott slickem 5e ment el, mert 2x lehetett vágni, olyan vastag volt a húsa.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19897) doc válasza zack (#19896) üzenetére


doc
nagyúr

Próbálj meg egy utcai sport gumit megvágni,
isten orizz, annal azert tobbre tartom az eletemet :)

Borzalmas vékony a hús az utcai sport gumikon, pont azért, hogy minél többször cseréld.
nem, nem azert :)

Nekem az elmúlt 3 évben a hátsó vágott slickem 5e ment el, mert 2x lehetett vágni, olyan vastag volt a húsa.
nekem meg az elmult 2 evben a hatso nem vagott orszaguti gumim 20ezret, es nem kellett vagdosni ;)

(#19898) zack válasza doc (#19897) üzenetére


zack
nagyúr

Ellenben te lehet nem kanyarodtál olyat amilyet én. :P Nekem pályához nem kellett gumit cserélnem...
Ráadásul én /60-as pályagumit használtam...Utcaiból van ilyen? Tudtommal csak /55 van 190-es gumiból.
Most jön az, hogy neked nincs szükséged /60-ra... :DDD Amíg nem próbáltad, addig ne is mondj semmit, mert én mindkettőt próbáltam. A magasabb oldalfal sok szempontból jobb. Leginkább annak aki szeret kanyarodni. :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19899) Integra


Integra
titán

ma végre előbányásztam a gépet, kicsit poros volt. a ponyva alatt is ilyen lett :DDD

első nap a bringán, meg is volt az első kurvanyázás... esztergom körforgalom dobogókő felé, megyek a körforgalomban, faszanyuka meg a szaros seatban megindul a semmiből és egyszer csak az orrom előtt terem teljes autó oldallal, ahol én éppen kikanyarodtam volna a körforgalomból, fék ezerrel, dudálok, majd letöröm a kart, ez a faszpicsa meg mereven maga elé bámulva megy tovább... mi van ezzel is? lefagyasztotta az agyát a klíma vagy wtf... :(((

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19900) doc válasza zack (#19898) üzenetére


doc
nagyúr

Ellenben te lehet nem kanyarodtál olyat amilyet én.
orszaguton nem is akarok. ahogy mondtam, eleg sokra tartom az eletemet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.