Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) KoVee84 válasza zsolt19900 (#20797) üzenetére


KoVee84
senior tag

ellenállásból is elég egy db páronként...

(#20802) fattyu válasza Djuree (#20800) üzenetére


fattyu
veterán

asszony is jobb lábfejre panaszkodott. Mondjuk nálam a jobb utaslábtartó egyben a kipuf tartókonzol is. Nyilván ott azért van dongás :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20803) Daywalker válasza fattyu (#20802) üzenetére


Daywalker
addikt

Dettó. De idővel megszokta.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20804) KoVee84 válasza Daywalker (#20803) üzenetére


KoVee84
senior tag

A zx6-on akkora ülés van, hogy nincs ilyen probléma :D

(#20805) ujskodas


ujskodas
tag

Sziasztok!
Létezik, hogy az "S"-es AGV kisebb mint a többi sisak ugyanazon mérete? Mert van ugye az új sisakom, [link] és elég szorosnak tűnik az előző ugyancsak ilyen méretű (de más márka HJC ) sisakomhoz képest. Nem egy ponton nyom, hanem úgy összességében mindenhol szűk. Egyébként a fejem 55,5 cm, ha lazára hagyom 56 cm. a méréskor. Az arcpárna 2-3 motorozás után már egész jó, csak maga a sisak tűnik még mindig szűkösnek.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#20806) TayRol válasza ujskodas (#20805) üzenetére


TayRol
veterán

Hogyne. Nekem a Suomyból az S kicsi volt, az M nagy, Shoeiből az S kapásból jó, Araiból M kell, stb...

(#20807) ujskodas válasza TayRol (#20806) üzenetére


ujskodas
tag

Az 56 cm nem mindenhol 56 cm? :O
Régebbi munkahelyemen volt "sapka", abból, azokból 55 -ös volt a méretem.

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#20808) TayRol válasza ujskodas (#20807) üzenetére


TayRol
veterán

de, de az 56 cm nem mindenhol az S-t jelöli.

(#20809) canniball válasza ujskodas (#20805) üzenetére


canniball
nagyúr

Létezik; nekem a régebbi noname XL-es sisakom passzentosabb mint az aktuális L-es Caberg.
mod.
Na látom kicsit lassú vagyok. :B
Amúgy előbbi 62, utóbbi 59-60 és mégis.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20810) ujskodas válasza TayRol (#20808) üzenetére


ujskodas
tag

Itt azt. A linkelt oldalon is, az AGV honlapon is. A HJC-re is rá van írva "S" ill. számmal is erre is "S" és számmal is 55-56 cm. Bár a gyári leírásában is az szerepel, hogy "csökkentett héjméret a" -most pontosan nemtudom mi érdekében. :)

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#20811) TayRol válasza ujskodas (#20810) üzenetére


TayRol
veterán

de lehet hogy a HJC (amihez viszonyítottad) más méretekkel dolgozik. meg a fejforma is döntő. mindenképpen próbálni kell vétel.

(#20812) ujskodas válasza TayRol (#20811) üzenetére


ujskodas
tag

Ezt nyertem, nem volt próba lehetőség, annyi, hogy a méretet én kértem. Végülis a forgalmazó azt mondta, hogy igen, ez ilyen, kibaszott szűk. Na a legvégét én fogalmaztam így meg. Most megyek, mert a fű csak nő és nő, már holnap lesz egy hete, hogy vágtam.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#20813) TayRol válasza ujskodas (#20812) üzenetére


TayRol
veterán

Értem.
Hátha tágul valamennyit...

(#20814) KoVee84 válasza ujskodas (#20812) üzenetére


KoVee84
senior tag

Hol lehetett ilyen kupakot nyerni? :Y

(#20815) csongi válasza Djuree (#20800) üzenetére


csongi
veterán

Milyen motor? Vagy kiegyensúlyozás vagy gumi csinálja ezt.

A tegnapi Románia túra elmaradt, csak a Gyulai vár látogatása lett.

[ Szerkesztve ]

(#20816) ujskodas válasza KoVee84 (#20814) üzenetére


ujskodas
tag

Itt: [link]

Már hirdetnek 3-at a nyeremények közül. (én annyival találkoztam)
Fűnyírás kész, megyek a gyerekekért.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#20817) ujskodas válasza csongi (#20815) üzenetére


ujskodas
tag

Tegnap este érkeztünk Erdélyből. Autóval, családdal voltam. Istenem! Mikor lesznek itt is olyan jó utak? Néhol beszarás milyen jó az útminőség, ráadásul forgalom semmi. pl. Zeteváralja - Székelyvarság. , Zeteváralja - Gyergyó. :C

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#20818) Daywalker válasza ujskodas (#20816) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát b.meg, ha én lennék az egyedüli játékos, akkor sem nyertem volna...magamat ismerve.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20819) .mf válasza ujskodas (#20817) üzenetére


.mf
veterán

Itt is olyan utak vannak, hogy ihaj. Csak máshogy.
Azaz most jöttem a felnistől (motor még mindig ott van)
Még most se volt észrevehető eresztés, és még amikor kapta a kátyút, amíg észre nem vettem, hazafelé is toltam neki, és azóta is mentem vele, igaz óvatosabban. Egész jól viselte. Ahhoz képest, hogy - mint most kiderült - még be is repedt a felni :Y :W

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20820) Daywalker válasza .mf (#20819) üzenetére


Daywalker
addikt

A jó kis Enkei felni...(asszem az van rajta).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20821) KoVee84 válasza Daywalker (#20818) üzenetére


KoVee84
senior tag

:DDD

ujskodas: hol vannak azok meghirdetve, mert én nem találom őket kepesmotoron?

(#20822) Integra válasza ujskodas (#20816) üzenetére


Integra
titán

nálam is, közben napoztattam a hófehér habtestem egy picit :DDD
most valami komolyabb minőségű műtrágyát kell szerválnom a jövő hétre fűnyírás utánra..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20823) Daywalker válasza KoVee84 (#20821) üzenetére


Daywalker
addikt

Egy van fent 120-ért.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20824) ujskodas válasza Daywalker (#20818) üzenetére


ujskodas
tag

Még életemben nem nyertem semit. Épp itt volt az ideje.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#20825) ujskodas válasza KoVee84 (#20821) üzenetére


ujskodas
tag

[link]
[link]
[link]

Hirtelen ennyi. Lehet, hogy van ami ugyanaz, nem néztem.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#20826) Daywalker válasza ujskodas (#20825) üzenetére


Daywalker
addikt

Ennyiért...csak mert oda van íva h rossi...pff

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20827) yodamastah válasza Daywalker (#20826) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát Rossi tavaly több mint 6 milliárd forintot keresett. Valamiből össze kell dobni ezt a lóvét :D

(#20828) Archer válasza Daywalker (#20826) üzenetére


Archer
őstag

Ha nyernék egy ilyet, én is tuti megpróbálnám eladni, aztán max. 80-100 körül vennék valami tuti sisakot ami valószínűleg nem sokkal ad gyengébb védelmet.

Integra: Scotts Landscaper Pro család ha még nem csináltál ilyet, azzal nem tudod elrontani, ha bénán szórod akkor sem égeti ki. Ha már van némi rutinod, akkor jó a Sportsmaster-ből a 26-5-11-es, az olcsóbb mint a másik család viszont nem burkolt.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#20829) Djuree válasza csongi (#20815) üzenetére


Djuree
félisten

600-as fazer. gumival az előző szettel is csinálta pedig az teljesen más volt. kiegyensúlyozás lehet. ezt ki tudják mérni vhol? vagy hogy lehetne ezt megszüntetni? baszott kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20830) KoVee84 válasza ujskodas (#20825) üzenetére


KoVee84
senior tag

hú vazze, nem gondoltam, hogy ennyiért dobálják... :Y még jó, hogy lehet kapni :DDD

Ezek szerint ilyet sem veszek magamnak, hanem keresek tovább vmi elfogadható árut. (max 100e a keret)

(#20831) tutis válasza KoVee84 (#20830) üzenetére


tutis
őstag

hanyas fejméreted van?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20832) stifi válasza Daywalker (#20826) üzenetére


stifi
senior tag

ez tpikusan az a cucc amin mindenki keresni akar, a gyártó, a forgalmazó, a kisker.. és mindenki pofátlanul árazza "fizessen a paraszt" felszólítással, így kerül itthon a boltban ez a cucc 275000 JMF-ba... a lehúzás faktor amúgy itthon hatványozottan megjelenik, külföldön azért ennyire nem nézik hülyének az embert...

én láttam ezt a kupakot élőben, nem szar azért.. de olyan dolgokért kell súlyos tízezreket fizetni benne, ami nekem messze túl van a tűréshatáron.. pár grammért, egy kis áramvonalért, egy kis látőmezőért, egy kis szellőzésért én nem fizetek kb 200k felárat, annyiért nagyon sok mindent lehet kapni...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#20833) Bogyó bá' válasza stifi (#20832) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"... annyiért nagyon sok mindent lehet kapni... " Például rengeteg benzint, amit aztán jól el lehet motorozni! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20834) -Mosquito- válasza ujskodas (#20817) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Akkor majd nézd meg Déva-Vajdahunyad kb 10cm szintkülönbségű aszfalt,beton út motorral élvezet ott közlekedni hát még eltaknyolni. Esetleg a Szent Anna tavat. Ott mindent finomságot megkapsz azon a ~20km-en.. Aszfalt,macskakő,salak,murva,olyan kátyúk hogy csak nézel. Vagy esetleg Homorodfürdő Traszfogarasra vezető út... Érdekes.. :Y :DDD És akkor még igen csak finoman fogalmaztam. Igaz,most negyedszerre is kimegyünk egy karikára ennek ellenére. :B
Zetelaka felett a tározónál van egy qva jó aszfaltozott út,kb Eger-Lillafüred. Na ott tényleg mosolyogva húztuk a gázt.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#20835) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#20834) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én - igaz kocsival - elég sokat túráztam Erdélyben, és az a tapasztalatom, hogy ott a közpénzeket igenis a sz*r utak rendbehozatalára költik az utóbbi pár évben. Persze, rengeteg nagyon rossz út van még (főleg az alsóbbrendűek), de ott folyamatosan javul a színvonal, míg nálunk itthon (a néhány autópályát leszámítva) csak romlik.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20836) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#20835) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Utoljára három éve voltunk. Parajdról a Bucsinon felfelé a Basához volt egy föld/aszfalt megcsúszás kb 2m. Azt 2-3 év alatt nem tudták megcsinálni. Remélem javul a helyzet.. :U

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#20837) .mf válasza Djuree (#20800) üzenetére


.mf
veterán

"na tegnap ünnepélyesen megkezdtem én is a motoros szezont"

El ne siesd :))
Közben én idén már 3k km-t tettem a gépbe, munka mellett szabi nélkül, és szerelésre is sokat állt a motor :)
Meg közel 200k-t is beletettem már szervizek és kopó-fogyó alkatrészek formájában :DDD :-/

A felniket ma megjavították, hátul szinte észre sem venni; elől, bár nem szép, de nálam még az elviselhető lécét nem ütötte le (egy fél hüvelykujjni helyen fel van fémig csiszolva, ahol a túloldalon hegesztették a repedést - amúgy sokkal rosszabbra számítottam, meg megvolt az egész egy délután alatt, odavittem 13h körül, visszamentem érte 16:30-ra, szóval a Felniklinikát csak ajánlani tudom) - leszarom, működik, mehetek végre csapatni. Szóval akkor péntek délután egy munka utáni levezető Hringezés, ki jön? :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20838) KoVee84 válasza tutis (#20831) üzenetére


KoVee84
senior tag

M-L között vagyok pont félúton. Sisakja válogatja.
Eddig a legeslegkomfortosabb sisak a Scorpion Exo 750-ese volt, az 1000 sem volt annyira jó, mint az, azoknak viszont továbbra sem tetszik a a légzéselterelő orrvédőszerűsége (fogalmam sincs mi a hivatalos neve)

[ Szerkesztve ]

(#20839) Djuree válasza .mf (#20837) üzenetére


Djuree
félisten

hamarabb nem tudtam sajna. ugye szülőknél van a motor ilyenkor szezonon kívül, haza kellett érte jutnom, meg 2 hétig szerelőnél volt. meg a tárolást is le kellett ide zsíroznom, de mostmár minden megoldva, mehet ezerrel a zúzás :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20840) ujskodas válasza -Mosquito- (#20834) üzenetére


ujskodas
tag

Pont az az egyik rész, miről írtam, hogy milyen jó. A tó körül még mindig szar, de utána jó.
A Sz. Anna tónál 5 éve nem jártam, arról nem tudok mit mondani. Amerre mi jártunk, arra mindenfelé jók az utak. pl. Bélavásár- Szováta- Udvarhely
Udvarhely-Csíkszereda- Gyergyósz.miklós
Udvarhely-Zetelaka-Liban tető- Gyergyó
Zeteváralja -Székelyvarság ez elég rövid, kb. 6-8 km.

Itthon az autópályán jópénzért kibaszva az "úthibák" tábla, oszt kerülgessél majom 130-nál.

Ja, és Erdélyben nem csak dobnak egy lapáttal a kátyúba , hogy majd betapossa az arajáró forgalom, hanem rendesen kivágva, aládolgozva, hengerelve.
Egyébként ott is van szar út pl. Gyilkostó, Békás szoros. Katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#20841) ALI_G


ALI_G
veterán

Verseny idomhoz hol kapok jó áron race fairing fastener-t? (nem tudom mi a magyar neve)

(#20842) tutis válasza ALI_G (#20841) üzenetére


tutis
őstag

gyors-zár a magyar megfelelője.. Dúzs Petit kérdezd meg..

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20843) Integra válasza Archer (#20828) üzenetére


Integra
titán

ezt a scotts-ot már máshol is láttam, mert ugye van compo meg flora még alapvetően. vettem már szóró kiskocsit :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20844) ALI_G válasza tutis (#20842) üzenetére


ALI_G
veterán

ok, thanks.

(#20845) TommyGun válasza Djuree (#20800) üzenetére


TommyGun
őstag

Hát én áldom az isten a 650es burgonya miatt, iszonyat kényelmes még hátul is, böszme fotel rulez :)
Néha el is felejtem hogy mocin ülök és csak nézelődök 70-el az országúton :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#20846) TommyGun válasza stifi (#20832) üzenetére


TommyGun
őstag

Sírva röhögtem amikor a spanom 150k-ért vett vmi űberfasza sisakot.
Nem pályázik, de ha pályázna mondjuk havonta szerintem akkor is luxus 150-ért egy bukó mert könnyebb 30 grammal vagymi....És még egy redvás napszemüveg se volt benne, kicsit elkókadt a szája amikor az 55k-s sisakomon ami kinyithatós lebillentettem a napszemüveget mikor kisütött a nap és a szart se láttunk :)

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#20847) yodamastah válasza TommyGun (#20846) üzenetére


yodamastah
őstag

Egyszer azért próbálj fel egy japán versenysisakot. Már álló helyben is érezni hogy óriási a különbség egy 50ezres sisakhoz képest. Nagyon jó anyagokat asználnak. Nem csak könnyű, a tömegközpontja is ki van súlyozva. Aerodinamikailag elég jók, pl nagy tempónál is tudod benne forgatni a fejet, és brutájisan jól szellőznek. Mindemellett a védelem is a legjobbak közt van.

Nagyon jók ezek a sisakok, csak hát nem annyval jobbak amennyivel drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#20848) fattyu válasza TommyGun (#20846) üzenetére


fattyu
veterán

én ezt nem értem. Aki nem pályázik miért ne vegyen drága cuccot? pályán nincs tereptárgy meg kalapos skodás.

Mellesleg mér kell lenézni hogy elköltött ennyit? Neki megérte volt rá pénze. Okom van azt hinni sokkal jobb anyagok ( a bőröddel érintkező részei főleg ) vannak benne, jobb az aerodinamikája, csöndesebb.

Nem akarok beszólni de elég tipikus ez a lenézem akinek több pénze van és megmagyarázom hogy az én olcsóbbam miért jobb.

:W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20849) Integra válasza TommyGun (#20846) üzenetére


Integra
titán

inkább veszek napszemüveg nélküli zárt verseny sisakot (shoei vagy arai) 150k-ért, mint egy 55k "full" extrás sisakot, még akkor is, ha csak hetente egyszer megyek benne.. :U
luxus a biztonság? hm....

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20850) TayRol válasza Integra (#20849) üzenetére


TayRol
veterán

én is ezen a véleményen vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.