Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) csongi válasza boogie84 (#19350) üzenetére


csongi
veterán

Milyen motor? Ez valtozo eleg nagy elteresek lehetnek, A fel liter nem biztos hogy eleg. Javaslom merd le mennyi volt benne, es az adhat tampontot.

(#19352) Steven válasza boogie84 (#19350) üzenetére


Steven
addikt

Tegnap yamalube-t vettem nem mindegy h 10w v 20w vagy akarmi... nekem pontossan 440ml t kell bele tölteni

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19353) Djuree válasza Steven (#19352) üzenetére


Djuree
félisten

az fél lityó sincs, biztos annyit kell :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19354) Daywalker válasza Djuree (#19353) üzenetére


Daywalker
addikt

/szár...de amúgy ha jól tudom lehet variálni a szinttel. Az enyémbe 550 ml ment száranként.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19355) Szakbarbár válasza F1DO (#19332) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Azért kérdeztem, hogy van-e itt valakinek ilyen motorja, mert az enyémhez rossz lánckereket adtak a boltban és az említett 2 típusú motorhoz lehet felhasználni. Nekem JTF 434.16-os kellett volna, erre kaptam 436.15-öt, amitől szeretnék megszabadulni. A boltba nem tudom visszavinni, mert novemberben vettem, csak most akartam feltenni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#19356) Steven válasza Djuree (#19353) üzenetére


Steven
addikt

Szerviz es a manual is azt irta , mondta. ..

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19357) KoVee84 válasza KrAt (#19344) üzenetére


KoVee84
senior tag

Szerelgetni szerelgethetsz japán motort is, azzal is lehet/kell foglalkozni.
A te méreteidhez nem lenne egészségesebb vm enduro jellegű? :F

(#19358) Daywalker válasza KoVee84 (#19357) üzenetére


Daywalker
addikt

Trike:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19359) TommyGun


TommyGun
őstag

Nya sikerült a forgalmi vizsgám.

Kérdésem az hogy amit kapok majd esetleg papírkát azzal kell az okmányirodába bemásznom új jogsit kérni?
Mármint hogy a B mellé kerüljön a nagy 'A' ?
Mondjuk igazolást nem tudtak adni merthogy valami IT gebasz van náluk már 1 hete...állítólag a héten kapok papírt a sikeres vizsgáról csak bekell érte menni a petzválba...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#19360) canniball válasza TommyGun (#19359) üzenetére


canniball
nagyúr

Gratula! Alap esetben a sikeres vizsga után pár nappal mehetsz az igazolásért, majd ezzel az okmányirodába. Jól értem: most a fennforgás miatt más papírt kapsz igazolás helyett és a kérdés az hogy azzal is mehetsz-e? Mert ha így van erre szerintem itt senki nem tudja a választ, kérdezz rá "a petzválban".

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19361) TommyGun


TommyGun
őstag

Köszi! :)

Nem, nem kaptam semmilyen papaírt a sikeres vizsga után a vizsgabiztos/oktatótól...
Azt mondták a hét vége felé (csüt péntek) érdeklődjek. Ebből én arra következtettem hogy a vizsgabiztosnak kéne adnia igazolást hogy ügyes voltam és mehetnék vele az okmányirodába, de ezekszerint az a rendes ügymenet hogy sikeres vizsga után mindenképp bekell kullogni a Petzválba egy papírkáért amivel tudok új jogsit csináltatni?

Mellesleg amíg nem kapom meg majd az új jogsi plasztikot, azzal amit adnak fecnit/igazolást hogy van jogsim csak készül, tudok majd vezetni?

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#19362) TommyGun válasza TommyGun (#19361) üzenetére


TommyGun
őstag

Jabocs, tudjátok Pösti nyomi vagyok a Petzvál alatt a Budapesti közlekedési hatóságot értem, elvileg ott a központ.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#19363) csongi válasza TommyGun (#19359) üzenetére


csongi
veterán

Gratulálok!
Igen amit kapsz papírt azzal kell menned az ocsmányirodába és 30 napon belül kell vissza érkeznie az új jogsidnak. Ez lehet 5 nap is. Nekem kivárták a kis piszkok a 30-at. Lehet mert vidéki vagyok :)
Azzal a papírral amit az ocsmánynál kapsz nem vezetheted a motort, csak a meglévő B ketegóriára érvényes. Amúgy rendőrtől függ hogy elfogadja vagy sem. Ha csapatban motorozol, akkor kicsi az esélye, hogy megállítják a rajt.

[ Szerkesztve ]

(#19364) tutis válasza csongi (#19346) üzenetére


tutis
őstag

Az a baj, nem egyértelműen.. Itt se írja le hogy olajcsere kéne, hanem csak annyit ír hogy hátsó rugózás, de hogy ezen belül mire gondol, nem boncolja..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#19365) csongi válasza tutis (#19364) üzenetére


csongi
veterán

A hátsó gátlók sajnos általában egybe préseltek, így javításnak kicsi a valószínűsége. De vannak erre szakosodott, műhelyek akik rendbe tudják szedni, nem olcsó de jóval olcsóbb mint a csere. Az elején meg cserélni kell. 3vente ha lecseréled, megfelelő. Azt meg kell nézni milyet javasol a manual, és olyan viszkozitásút kell önteni bele. lehet a mennyiséggel is játszani, de lehet az olaj keverésével is. Amit persu már korábban írt. 5W X% és 20W x% akkor az kb 15W lesz belőle. ez csak egy elnagyolt példa volt.

(#19366) TommyGun válasza csongi (#19363) üzenetére


TommyGun
őstag

Köszi!

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#19367) .mf válasza KrAt (#19344) üzenetére


.mf
veterán

Az attól függ, mit akarsz: szerelni vagy motorozni? ;]

Gondolj bele, mennyi idősek ezek a darabok. Majd gondolj abba is bele, hogy kiknél miért lehet:
a.) forráshiány - ezesetben a szervizre sem költöttek sokat, a motor széthasznált, lelakott, gányolt
b.) megmaradt, még mindig ott áll a pajtába' - ezesetben a motor x éve nem volt karbantartva, szét van rozsdásodva, rohadva
Add hozzá, hogy ezek eleve egy elég elavult technológiára épülnek - ami mostanra már duplán elavult.

Egy elavult, eleve nem túl nagy teljesítményű szögegyszerű 125 2T blokk a termetedhez szerintem is kevés lesz.

Azt se felejtsd el, hogy egy kocsival ellentétben itt a saját védőfelszerelésedre is költened kell, alsó hangon is 100k+ (nem-fröccsöntött bukó 40k, protektoros kabát akciósan 25k, akciós csizma 20k, kesztyű 10k, gerincprotektor 10k, meg még egy térdvédő se ártana 10k, ez eddig 115k és még csak a legegyszerűbb variációról beszélünk, egy kétrészes bőrruha önmagában 100k+)...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19368) KoVee84 válasza Daywalker (#19358) üzenetére


KoVee84
senior tag

:D
Ezekhez a méretkehez a trike is kicsi. Én ilyenben gondolkodnék:

Komolyra fordítva a szót, esetleg TDR 125 jó lehet. Pörgős, power szelepes, gyerekkorom egyik nagy kedvence, mert egyik haveromnak volt.

[ Szerkesztve ]

(#19369) Daywalker válasza tutis (#19364) üzenetére


Daywalker
addikt

A hátsó rugóstagot nekem sem írja a könyv, csak h check, de semmi javítás vagy ilyesmi. A szétszerelésére sincs semmilyen fejezet, csak kiszerelésre. Ezért is vagyok szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy hozzá kell-e nyúlni, ha nincs baja, hiszen a gáz nem romlik meg. Az autós gátlókhoz sem kell hozzányúlni, amíg jó, tehát amíg van csillapítás rendesen, addig lehet h kár buzerálni. De nem értek hozzá...az első más, ott az olajban van a rugó, nyíródik stb...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19370) canniball válasza TommyGun (#19361) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem, a vizsgabiztostól/oktatótól nem kell papírt kapnod.
És igen, az a rendes ügymenet hogy pár nap után a vizsgaközpontba kell érte bebattyogni.
Ahogy csongi is írja hivatalosan csak akkor ülhetsz kétkerekűre amikor már a kezedben az új jogsi. Ez nekem tavaly ősszel (vidéken) a bejelentéstől számítva 2,5 hét volt.
Nosztalgia on. Bezzeg régen nem így ment: a vizsga után a biztos odaadta a papírt, ott helyben besétáltam az irodába és cca. fél óra múlva kezemben volt a friss-ropogós jogosítvány...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19371) csongi


csongi
veterán

Valaki tudna nekem segíteni Honda foresight 250-es service manualal kapcsolatban? 2001-es.

(#19372) Topiccsendőr válasza Daywalker (#19369) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hazaerek linkelek nehany kepet, hogy eddig mit talaltak a hatso rugostagokban milyen futasteljesitmenynel.
A kromszar nagyon hamar be tud ragodni. Nagyban fugg a konstrukciotol, mennyire vannak csavaro erok rajta stb. A gaz nyomasa is csokken, es az olaj molekulalanca is torik, ami viszkozitas valtozassal jar.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19373) TommyGun válasza canniball (#19370) üzenetére


TommyGun
őstag

Köszi neked is!

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#19374) tutis válasza csongi (#19365) üzenetére


tutis
őstag

elsőt én már cseréltem, most a hátsó jön, már 5 éves a moci :(

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#19375) tutis válasza Daywalker (#19369) üzenetére


tutis
őstag

a hátsóban is van olaj, nem csak gáz. Nekem tavaly ellenőrizték a gázszintet a hátsóban, rendben volt..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#19376) Daywalker válasza tutis (#19375) üzenetére


Daywalker
addikt

Tudom, hogy van benne olaj, mint a kétcsöves gátlóban. Nekem csak az a fura, hogy míg a hasonló elven működő gátlók mondjuk akár 300 000 km-t is kibírnak autóban, addig motorban nem. Ok más méretekről beszélünk, csak elvileg ott is az van, hogy amíg értéken belül van minden, addig nem kell hozzányúlni. Szóval elképzelhető, hogy ezért nincs karbantartási ciklus megadva rá...ha szar, akkor foglalkozni kell vele. Amíg nem, addig felesleges hozzányúlni. De várom persu képeit...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19377) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Telefonban talaltam egyet.

Kb 60 000 km, termeszetesen nem latszik ez a resze a kromszarnak, amig szet nincs szedve.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19378) Daywalker válasza Topiccsendőr (#19377) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, még az is lehet h az enyém is ilyen:DDD Szétszedve szerintem még nem volt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19379) KoVee84 válasza Topiccsendőr (#19377) üzenetére


KoVee84
senior tag

itt most mit kell nézni? :DDD

(#19380) csongi válasza KoVee84 (#19379) üzenetére


csongi
veterán

Kb a szár felénél, hosszirányú illetve kereszt irányban kopás van.

(#19381) yodamastah


yodamastah
őstag

Ez mekkora királyság: [link]

(#19382) KoVee84 válasza csongi (#19380) üzenetére


KoVee84
senior tag

Azt láttam, csak vmi sokkal durvább dologra számítottam :))

(#19383) Topiccsendőr válasza KoVee84 (#19382) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez a kromszar kuka, es viszi magaval a vele erintkezo alkatreszeket.
Igaz, felrobbanni nem fog, meg tuzethanyni sem, szoval nem olyan latvanyos, mint amikor ket amcsi auto osszekoccan egy akciofilmben. Ettol fuggetlenul a problema jelen van.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19384) #25954560 válasza yodamastah (#19381) üzenetére


#25954560
törölt tag

es tenyleg :) tokegyforma sorkettes motorokkal hatalmasakat meccselnek :)

(#19385) boogie84 válasza csongi (#19351) üzenetére


boogie84
veterán

(#19352) Steven

Felhívtam a szakit azt mondta, h 0,5L fékolaj, és 1L teleszkóp olajat kell vegyek. Az elég.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#19386) Steven válasza boogie84 (#19385) üzenetére


Steven
addikt

én is 1 litert vettem, de mint mondtam nem kell bele ennyi ...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19387) Daywalker válasza Steven (#19386) üzenetére


Daywalker
addikt

Én is megnéztem mit ír...érdekes. Cserénél 479 ml, ha csont száraz 565 ml...namármost amikor nekem csinálták ízekre szedték és totál száraz volt:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19388) ALI_G válasza yodamastah (#19279) üzenetére


ALI_G
veterán

Menjenek mar :) veszek idomerot akkor az eleg vagy kecson es az osszes palyan ahol volt eddig fejegyseg (?) ott mar ez se lesz? Felteve hogy vki nem hoz.

(#19389) Tüzi

csak nektek

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19390) Djuree


Djuree
félisten

na nagyon úgy néz ki bnőmnek tetszik a motorozás :) de viszont rendes ruha nélkül nem engedem felülni mögém, vele még óvatosabban mennék, de akkor se kockáztatom őt.
nem tudtok esetleg jó fajta eladó ruhát, használt is jó persze, sőt, az ár most nagyon lényeges? M-es méret kb., de lehet S-es is jó rá, picike tsajszi. fel kéne próbálnia. vagy esetleg ha tudtok vmi jó vételt újonnan akkor azt is hallgatom.
elsősorban most vmi jó protektoros kabát kellene, meg neki vmi motoros farmer jönne be stilusra.
itt a nyakunkon a szezon, tegnap ahogy mentem Debrecenbe már tele voltak az utak motorossal.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19391) ALI_G válasza Tüzi (#19389) üzenetére


ALI_G
veterán

Vahh :)

Djurvee: an egy elado gerincprotektorom is. Mondjuk 175cm alatt kicsi lesz.

(#19392) Type-R válasza Djuree (#19390) üzenetére


Type-R
őstag

(#19393) Djuree válasza ALI_G (#19391) üzenetére


Djuree
félisten

hát bnőm kb. 165cm :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19394) ujskodas


ujskodas
tag

Hali!
Tegnap megvolt a tavaszi szerviz. Olaj-olajsz. -levegőszűrő-munkadíj, Hondánál összesen 31 ezer.
Viszont, 10w-30-ast tettek bele.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#19395) TommyGun válasza Djuree (#19390) üzenetére


TommyGun
őstag

Vaterán vagy képesmotoron tudsz használtat vagy újat is venni. Szerintem motoros kabiból nem gáz a használt főleg ha bőrt vagy cordúrát veszel neki, az viszonylag elnyűhetetlen.

Énis most tervezek acconynak venni kabit bukót kesztyűt. Ha esetleg nacit nem vesztek, szerintem a farmer is jó ha vesztek hozzá térd/sípcsontvédős tépőzáras protektor akkor ráveszi farmerra és az úgy már korrekt.
A motors farmerok szerintem elég drágák főleg a protektorosok...Egy térd/sípcsontvédős protektor újonnan meg 4 ezer Imetbe PL.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#19396) ALI_G válasza Djuree (#19393) üzenetére


ALI_G
veterán

Hasznalt dolgokban a batszi motort keresd. Oldalon is sok dolog fent van de en voltam bent a boltban par hete es eszmeletlen mennyisegu cucca van.
Ha uj erdekel, akkor az adamoto oldalon keresztul az egesz louis katalogusbol lehet rendelni. Van posta/futar/szemelyes atvetel pesten is. Korrekt arc az elado.

(#19397) Djuree


Djuree
félisten

köszi nektek, majd nemsoká megyünk pöstre és akkor szétnézünk ott. használt asszem nyerőbb lesz most, pénze nem nagyon van.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19398) stifi válasza ujskodas (#19394) üzenetére


stifi
senior tag

CBR600F a motorod igaz? a gyári ajánlás 10W-30, volt hogy én is azt kaptam bele, teljesen jó a gyári olaj.

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#19399) Topiccsendőr válasza stifi (#19398) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Maj' lassan kene a bovden, nem jossz valamikor kecso/kakucs fele?
Jovo hetvege?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19400) Tüzi

No, ma beröffentettem a gépet.
Már tegnap is be akartam, csak hullára merült az akksi, egy napot töltőn edződött a feladathoz.
Akksi be, PC testkábel ráköt, összecsavaroz, kulcs elfordít, szivató félig rá, gomb... 1 sec alatt feléledt.
Fél év után.
ennyi :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.