Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47451) midBaller08


midBaller08
csendes tag

Sziasztok!
Erről a laptopról mi a véleményetek??
http://mysoft.hu/details.aspx?pn=59-390528_6GB_S
Vagy úgy árlagban a Lenovo mint márka mennyire megmizható cuccokat gyárt?
A gép amúgy egyetemre kellene, tanulás, filmezés, egy két játékra, szóval nem gamer gép kell de azért pl egy UT, valamely NFS, persze nem a legújjabb dolgok alatt ne hasaljon el.
Esetleg ha tudtok jó lapot nagyon max 140ért akkor ajánljatok.
Köszi! :D

(#47452) Jb001 válasza brumi1024 (#47440) üzenetére


Jb001
tag

Köszi, írtam is hogy nand-ot ír az edigital is, ezért nem értettem, de legalább gyanítottam vmi ilyesmit :)

(#47453) Chaser válasza premete (#47450) üzenetére


Chaser
titán

Ezt én mind tudom :P de ha ő bolti újat akar ez nem jó, ha újszerű is megfelel neki akkor nyilván jó.
SSD meg ebbe már úgyse férne bele, kék fedlapot felárért adja - amit meg is értek -, magyar backlitet is. De 110-ből megvan új kék fedlappal az tény.
Lehet beújítok én is egy fedlapot, több mint egy év gyári garral magyar új backlit billel 85-ért adom az enyémet és még jelentkező se volt:) Fedlapon van egy kis gebasz, de egyébként makulátlan. Új fedlap meg 10k körül van ezüst...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47454) premete válasza Chaser (#47453) üzenetére


premete
veterán

Szerintem a bordó szebb, és az "inkább új" nem ugyanazt jelenti, mint a "csak új", ami nem zárja ki, hogy mire gondolt konkrétan. 10K-ból megvan a bordó/kék is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47455) kuszkusz5


kuszkusz5
csendes tag

Sziasztok!

Erre mit tudtok ajánlani?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
190000-230000 között
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
film, net, játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
GTAIV, Heroes VI, Minecraft, (GTAV :)) ). 1366*768. Nem kell a max részletesség.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
1-2 hetente lesz hurcolva, ne essen szét vagy 4-5 évig
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
egyelőre nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6" 1366*768, fényes/matt mindegy
(8) Notebook tömege?
nem számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
min 500gb HDD, 4GB RAM, ha nincs benne optikai meghajtó, az se baj
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
játék
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Ezeket nézegettem, ha van még javaslatotok, várom :)
[Dell5537]
[Dell3537]
[LenovoZ500]
Lenovoz510
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
csak új

Az egyik legfontosabb lenne a normális hűtés, játék közben ne kapcsoljon ki túlmelegedés miatt, és ha ágyban használom ne olvadjon rá a lábamra.

Köszi, ha tudtok segíteni.

(#47456) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok és ebben kérném a segítségeteket. A laptop nem nekem lesz, hanem ajándékba lesz Édesanyámnak aki csak irodai alkalmazásokra fogja használni, de erről majd később... Jöjjenek a szempontok részletesen:
(1) Most (nyilván nem a mai napon, de még a héten vagy a jövőhéten)
(2) 140K
(3) Irodai használatra lesz (Windows, Excel, zene hallgatás, internetezés, youtube)
(4) Nem lesz játékra használva. (max., ha én gépet újítok, akkor Diablo3, de emiatt nem szeretnék +felárat fizetni :B )
(5) Minőség. Ez a legfontosabb, mert szeretném, ha minél tovább tudná használni! Ezért a fém (fém-műanyag ötvözet) laptopokat előnyben részesítem. Fontos, hogy minőségi laptop legyen.
(6) SSD sajnos egyenlőre nem jöhet szóba az ára miatt, viszont szeretném, ha a beszerelési lehetőség (hely) meglenne a kiválasztott laptopban.
(7) 14-15". Annál kisebb már nem jó, de nagyobb se.
(8) Max. 2kg
(9) Op. nélkül
(10) Elhanyagolható szempont, ugyanis a kinézett laptopokba már mind 0,5T és afölötti a tárhely ami bőven sok is. A memoria úgyszintén 4gb elég, később is lehet bővíteni 8gb-re...
(11) Nincs. Webcam jó, ha van.
(12) Nem. Viszont egy fontos kérdésem lenne: A kinézett laptopban van egy I3-as processzor amibe bele van integrálva egy HD4000 vga. Ha a laptopot egy olyan konstrukcióval veszem amibe van mellette még egy Geforce vga, akkor a teljesítmény "összeadódik", mint a hybrid cf-nél?
(13) Kinézett laptop: Lenovo IdeaPad u510 itt egy HD4000 szerelt vga-val kínálják. Itt 140K van egy olyan változat amibe van mellette +Nvidia GT720. Melyiket válasszam? Az a +NV kártya jól jöhet teljesítményben? Ami még fontos kérdés lenne, hogy a kinézett laptopba lehet +SSD szerelni a HDD mellé?
(14) Talán igen, ha valami nagyon jó érv szól mellette.

Természetesen szívesen fogadok még Tőletek ajánlásokat! Illetve tisztában vagyok azzal, hogy a 1377x768 felbontás nem a legjobb képet fogja szolgálni, viszont olcsó és ami attól jobb az már majdnem x2 annyiba kerülne és nem biztos, hogy az minőségben olyan, mint az U510. Várom a véleményeteket! Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#47457) Aske válasza CsigaGyilkos (#47456) üzenetére


Aske
aktív tag

140-ből használt üzleti.

Fütyül fáramászik.

(#47458) Khelben válasza CsigaGyilkos (#47456) üzenetére


Khelben
nagyúr

fém-műanyag ötvözet

:C

Ha a Lenovo műanyagra gőzölt 1 mikron vastag fémbevonatát érted ez alatt, akkor felejtsd el. Az nem minőség, hanem átverés. (bár az U sorozatot nem ismerem, de nem hiszem, hogy 140k-ért fém házat adnak)

(#47459) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A Dell 7537-be ugyan az a rendkívül foshányinger kijelző került, mint a 3537/5537-be? Értelemszerűen nem az FHD verzióra gondolok. A páromnak nemrég vettünk egy 5521-et, annak a kijelzőjét nem csípem.

Tudom itt csak szar és kevésbé szar között lehet választani.

Annyira dicsértétek a 7537 építési minőségét, hogy most azzal kacérkodom, de nem vagyok allergiás a műanyagra, így egy olcsóbb alternatíva is szóba jöhet.

Most ez a kettő foglalkoztat (előbbire Borote hívta fel a figyelmem):

- Dell 3537 i7-4500U + 8850M (190k)
- Dell 7537 i5-4500U + GT750M (235k)

Tetszik a 7537-ben az építés minősége (még nem tapogattam, de itt is sokat hasonlítjátok a MacBook-hoz, amiből használtam cégest, szerettem), tetszik még a világító billentyűzet és jó pont a hozzá adott Windows is. Az olcsóbbikban meg az tetszik, hogy olcsóbb és talán kiegyensúlyozottabb a hardver.

Munka nem nagyon lenne rajta (arra ott az asztali, IPS monitorral), inkább játék mikor távol vagyok, esetleg videó vágást elkezdeni, renderelés sebessége már nem kritikus. Menne majd bele SSD is később. Gyötörve nem lesz, szállítva max hetente egyszer, ezért sem annyira kritikus az építési minőség, de persze áldozok rá ha érdemes és tényleg megéri.

Sajnos a 7537 esetében hatalmas felára van az FHD kijelzőnek... :(

(#47460) Pocok256 válasza Stauffenberg (#47459) üzenetére


Pocok256
veterán

Holnap megkapom a 7537 et és személyesen betudok róla számolni :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47461) Tikakukac válasza Stauffenberg (#47459) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyanúsan igen, nem bontottam ki serialra megnézni :B De jó dolog, hogy ennél sokkal hányadékabbak is vannak.

Én vegyesen kapom az infókat. Haverom egyenesen a 3537-et vinné el, igazándiból én is. És akkor egyszere volt nálam 3537/5537/7537 is. A 7-es szép meg minden, de nekem túl Mac meg króm meg izé.

Ezt te tudod, te érzed :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47462) Chaser válasza Stauffenberg (#47459) üzenetére


Chaser
titán

Leginkább azt rakják ezekbe ami épp sikerül. Ha fontos a képminőség, meg hw-ben is jobbat szeretnél akkor y510p FHD kijelzővel, normál i5-tel, GT755-tel van 240k körül. Sztem sokkal jobb választás összességében.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47463) Pocok256 válasza Chaser (#47462) üzenetére


Pocok256
veterán

y510p én is rengeteget gondolkoztam, de nekem az már nem laptop kategória egy z500 után :D Valahogy azóta nagyon vonzódom az ilyen vékonyabb csendes gépek után :D

Ettől függetlenül ebben az árkategóriában y510p lenne a legideálisabb vétel.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47464) sid87 válasza premete (#47454) üzenetére


sid87
senior tag

Ahogy nézem a linket az valami ős példány lehet, jó csúnya. :D És az inkább új azt takarta hogy új legyen, ne használt. Használtat semmiből se vennénk.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#47465) Tikakukac válasza sid87 (#47464) üzenetére


Tikakukac
titán

Csúnya: ízlésvilág, színes gépet pláne lakkosat akkor vennék, amikor krumplihámozóval közelítenének a golyóim felé, volt már szép lakkos gépem, kilőném a holdra az összeset.

Én meg újat nem vennék. Szinte emlékszem mikor még új gép fetisiszta voltam, és leraktam a 200k-t a gépemért, amin helyben buktam 1 Deák Ferkót a pénz lerakása utáni másodpercben. És még szart is vettem. Hát köszönöm, megvárom míg leamortizálódik az áruk a felére-negyedére, aztán más sírja tele a párnát :K

Adott keretből amúgy csakis és kizárólag olyan gép lesz amiben a minőség szó nem tud szerepelni. Semmilyen formában.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47466) no01ricsi válasza no01ricsi (#47433) üzenetére


no01ricsi
tag

Talán elkerülte a figyelmetek, de még mindig szükségem lenne a segítségetekre!
Persze visszaolvastam több száz hsz-t és persze a keresőt is tudom már használni :) meg több tesztet is olvastam már(többet is mint kellene), de szívesen venném pár szakértő válaszát, nem túl kioktató stílusban :)

Amúgy értem én: nem tudok akkorát hibázni ezen a szinten de mégis a mai napot erre szántam de már többet nem akarok agyalni.... :))
köszi

PSN ID: PRicsi83

(#47467) Chaser válasza Pocok256 (#47463) üzenetére


Chaser
titán

Jahm, minden nem mehet egyszerre. Ha voltak is valós melegedési gondok y510p-nél, ennél a verziónál az sem áll fenn biztosan, szóval elég korrekt ennyiért. 15-ös gép amúgy sem hordozni való, ha most vastagabb egy kicsit hát vastagabb. Aki 7537-et tud hordozni annak ez se lesz sokkal nagyobb gond.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47468) Tikakukac válasza no01ricsi (#47466) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha csodát akarsz akkor van alfánál 8530W. 17" baromi nagy, nagy felbontás, kegyetlen minőség, durva benne minden amit akarsz. És belefér a keretbe. Hajrá.

Újban mondjuk negyed ilyen gépet vehetsz, mondjuk egy G500 akár 100k-ért is elegendő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47469) Chaser válasza Tikakukac (#47468) üzenetére


Chaser
titán

Akkor már B590 102k-ért:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47470) Tikakukac válasza Chaser (#47469) üzenetére


Tikakukac
titán

Akár, ja. Az a HP az engem is megfogott, de ha már lúd akkor abba kéne ultranagy panel. Lefelé már nem adnék 8510W után én sem ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47471) no01ricsi válasza Tikakukac (#47468) üzenetére


no01ricsi
tag

Csodát szeretjük, de mekkora szerencse kell egy kb 4 éves géphez, hogy minden ok legyen.
Inkább maradok az újnál de azért köszi.

PSN ID: PRicsi83

(#47472) CsigaGyilkos válasza Aske (#47457) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Valami konkrét típust mondhatnál melyikre gondolsz.

Tisztelt (#47458) Khelben: Ezt tőled is kérném. Megfogsz lepődni tényleg fémből van, de nyilván nem az egész. Egyébként nem tilos helyette jobbat ajánlani hasonló árban. Én ezen az áron ezt találtam jónak.

A többi kérdésemre is várok válaszokat. :R

Visca el Barcelona!

(#47473) Tikakukac válasza no01ricsi (#47471) üzenetére


Tikakukac
titán

Feltenném az ehavi fizumat neked, hogy azzal a géppel minden ok. 12 hó garival szerintem totál mindegy :B Amúgy meglepően kevés, én egy 4.5 éves gépet adtam el hibátlanul, majd vettem egy hasonló korban lévőt. Meg még vagy 7-et magamnak, meg másnak vagy 30-at :DDD Ezerszer hamarabb venném meg bármelyik (na azért nem) öreg workstationt használtból, mint boltból azt, ami már az ajtón kilépve is nagyobb rizikófaktor, mint ezek ilyen idősen. Túl sokat láttam már ahhoz, hogy még egyszer az életben 100k-nál többet adjak gépért, újért meg főleg. Eddigi gépeimben a javítási költségek egy alap gép ÁFA tartalmát sem adták még ki.

De te döntesz :R

CsigaGyilkos: A Latitude meg az Elitebook az fém ötvözet, belül is. Minden más az valami bevont dolog vagy hasonló. Nagyon meglepődnék ha lerakva meg szétszedve ütné a felsoroltakat. Ügyesen bánnak az anyagokkal manapság, de ezek a tények :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47474) CsigaGyilkos válasza Tikakukac (#47473) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Értem, köszönöm szépen :R. Egyébként minőség érzetre, akkor is meggyőző árkategóriájában. tudom, hogy ez csak, akkor "ál minőség", de akkor is jó érzetet kelt.

Visca el Barcelona!

(#47475) gery2123 válasza no01ricsi (#47471) üzenetére


gery2123
őstag

Igaza van Tikakukac-nak! Én nemrég egy HP 8530p-t vettem ugyan innen, és semmik baja sincs, se külsőleg se belsőleg, és még nem tudtam megnyikorgatni se. Mondjuk én nem 100k-ért vettem, de az tuti hogy innen veszek majd idővel ismét egy business gépet ha ott az idő. Nem lehet anyagban összehasonlítani a mai 100k-s gépekkel.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#47476) premete válasza sid87 (#47464) üzenetére


premete
veterán

Akkor kár volt kérdezned, ha ennyire tudsz mindent. :)

gery2123 : Persze, hogy igaza van, látott már pár gépet. :)
Néha kicsit túloz, de nagyjából igaza van.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47477) no01ricsi válasza Tikakukac (#47473) üzenetére


no01ricsi
tag

Köszönöm szépen a segítségetek, tényleg.
Nincs semmi okom, hogy kételkedjek abban amit írtok, de nem én mondtam ki az utolsó szót, mivel édesanyám elzárkózott a használttól, ezért nem azt választom.
Talán majd ha egyszer sajátra kell(de minek amíg van céges :D )
Na mind egy úgy néz ki a következő lesz: [Toshiba s C855] persze csak akkor ha meg nem lincseltek ezért a döntésért! De mit tegyek ha már elkövettem azt a hibát h megmutattam, hogy hogy néz ki....
mondjatok rá egy áment és én még alszom rá egyet és holnap megrendelem.
Köszi mégegyszer

PSN ID: PRicsi83

(#47478) jtzk


jtzk
tag

udv. penteken megyek egy hasznalt, de nem olcso laptopot megnezni. kertem az eladot, h tegyen ra op rendszert. Tudom a felepiteset a gepnek, milyen proci vga ram hdd ssd stb van benne, de erdeklodnek, h szerintetek mit vegyek figyelembe? mit nezzek meg kulonosen, nehogy atvagjanak, v eltitkoljanak valami fontosat. Pendrive-on vigyek esetleg valami progit, amivel csekkolhatok ezt azt? Koszonom elore is a valaszatokat :)

(#47479) sid87 válasza Tikakukac (#47465) üzenetére


sid87
senior tag

Gondolom nem lány vagy, így érthető. De a lányoknak a külső fontosabb mint a belső egy gépben. Leszarja hogy hány gigaherces ha szerinte szép.

(#47476) premete

Ebből mi jött le, mi mindent tudok? :)

Annyit tényleg tudok hogy nem használtat akar. Nem nekem lesz a gép. Nekem már van egy HP 4535s-em, és tökéletes.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#47480) Tikakukac válasza no01ricsi (#47477) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha tetszik akkor venni kell. Ennyi. Mást vagy jobbat úgy sem tudunk mondani, mert nincs választék.

jtzk: Pontos típust megkeresni a topikjában és érdeklődni. Ezzel kezdj.

sid87: Anyám és húgom sem lány, mégis gépet kaptak, nem sz@rt. Ott is feltettem a kérdést: most akkor nézni akarod vagy használni? A kettő nem nagyon találkozik. Anyám sziszegett, kapott IPS-es T60-at vasárban kb. Maximális nem női a cucc, munkahelyen is csak néztek mi az. Azóta eltelt lassan 1 év, a gép süvít, és anyám imádja. Nagyjából 2 centis kukim volt amikor már mindent szereltem meg raktam faragtam csináltam, most így ennyi idősen ( és sajnos nem sokkal nagyobb léccel ;] :DDD ) már elértem azt, hogy nem kell ecsetelnem mit miért. Kis pénz volt kis focira, és ha már tényleg számított minden Mátyás vásárláskor, így engedtem a külsőt és vettem olyat amit legalább használni lehet. Bejött. Nagyon sok lét locsoltam a külsőségekbe már, és abból pénzt én viszont még nem nagyon láttam csak buktát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47481) rizso válasza Pocok256 (#47460) üzenetére


rizso
addikt

Ahhh, beszámolót minél előbb! :)

Szóval. Hali srácok!

Multimédia/játék - minél jobb minőség - minél jobb garancia - minél "pénztárca barátabb" ár - röviden-tömören erre kérnék alternatívákat. Amik igencsak plusz pontot érnének, azok a jó hangszórók, szép kijelző, világító billentyűzet, jó hűtés.

A Dell Inspiron 7000 sorozata nagyon bejön képek/videók alapján, bár kicsit drágának találom. Ugyanez a helyzet a Samsung AtivBook 8-cal (de az előző szériás Chronos-szal is), vagy mondjuk az Asus N szériájával. HP Envyt találtam barátibb áron, szerintem a teljesítménye is bőven elegendő lenne számomra, de nem tudom, valahogy félek egy kicsit tőle (HP-ban csalódtam már nem egyszer). Mi van még, ami megfelel a kritériumoknak? Toshiba Satellite sorozatban vannak jó gépek, de szintén drágák. Lenovo Y510...nem tudom, valahogy nem győzött meg, olvasva a topikot vannak vele gondok. Acer gépek közül is lenne alternatíva, csak olyan gagyi hangszórója van, hogy külső nélkül használhatatlan. MSI G-szériában is vannak best-buy-nak tűnő gépek, de valamiért félek egy kicsit tőlük (pedig a gx620 és társai gépek nagyon megfogtak régebben).

Egyéb alternatíva? Esetleg ellenérvek, hogy mit miért ne vegyek számításba? Árban egyébként max. olyan 1000€-ig mennék el, de értelemszerűen jobb lenne minél olcsóbban találni jó gépet. Hogy most otthon vagy itt kint Bécsben venném, igazából mindegy (mondjuk annyiból nem, hogy leginkább részletre venném).

Előre is kösz a válaszokat, tippeket, véleményeket! :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#47482) CsigaGyilkos válasza Tikakukac (#47480) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

"Nagyon sok lét locsoltam a külsőségekbe már, és abból pénzt én viszont még nem nagyon láttam csak buktát."
Ez vonatkozik a Lenovo U510-re is? :B. Laptopok terén nem mozgok annyira otthonosan... Te mernéd ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#47483) Tikakukac válasza CsigaGyilkos (#47482) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem volt nálam, nem is fogtam, így ezt nem merném megmondani. :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47484) raven84


raven84
senior tag

Hali,[link] erről mi a vélemény? Netezésre lenne használva, max 1 kis office semmi másra.

(#47485) 3RROR


3RROR
aktív tag

Mi a véleményetek a Dell Vostro 3500-ról?A 2xxx szérián kívül a Vostro jónak számít?

(#47486) Gazda1 válasza rizso (#47481) üzenetére


Gazda1
tag

Még egy alternatíva esetleg, ha nem gond a 17"-os méret: én egy ilyet vettem múlt héten

Hasonló elvárásaim voltak, mint neked. Lenovo Y510p lett volna a másik kiszemelt, de a dizájnja nem bejövős számomra.

Két dolog hiányzik csak: billentyűzetvilágítás, eSATA port

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#47487) Pocok256 válasza Gazda1 (#47486) üzenetére


Pocok256
veterán

Micsoda kis kazán lehet ez a kis acer :D ;]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47488) troland26 válasza raven84 (#47484) üzenetére


troland26
őstag

én magamnak inkább ezt G500 vagy ezt A512 venném . Mindkettő minőségibb mint az a PB lapos

(#47489) zso85


zso85
tag

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni!
Gép vásárlás előtt állok és nem szeretnék bevásárolni,
Utazáshoz kellene gépet vennem,amiken filmeket szeretnék nézni,játék nem igazán lenne rajta.
Milyen videokártyával szerelt gépet érdemes néznem ami a 1080p vagy 720p filmeket gond nélkül viszi.

Előre is köszönöm a segítséget
Üdv zso

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#47490) troland26 válasza zso85 (#47489) üzenetére


troland26
őstag

Az újabb integrált kártyáknak sem jelent gondot a hd ill fullhd tartalom lejátszása . Új kell vagy használt is jó ? Mennyid van rá ? Matt ? Fényes ?etc etc..... 1 hsz-t töltsd ki legyél szíves ... :)

(#47491) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Üdv, hölgy ismerősömnek segítek laptopot keresni, 160k max, általános otthoni felhasználás, időtálló legyen.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130-160k
(3) Felhasználási kör? általános
(4) Játékra használnád-e? nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? időtálló legyen (mind2)
(6) Szeretnél bele SSD-t? keretbe nem fér bele, majd esetleg 1-2 év múlva
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6", felb.: minél jobb, f/m: mindegy
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélkül is jó
(10) Tárhely (HDD/SSD) és RAM: HDD:mindegy, ram 4GB vagy több, optikai mh. igen
(11) Egyéb kívánság? nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok?
http://www.edigital.hu/Notebook/Samsung_ATIV_Book_4_NP450R5V-X01HU_notebook_feher-p359682.html
http://www.edigital.hu/Notebook/Toshiba_Satellite_C55-A-132_notebook_fekete-p365450.html

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új

[ Szerkesztve ]

(#47492) zso85


zso85
tag

Sziasztok.
Javítottam az első hozzászólás szerint a kérdésemet.
Remélem tudtok segíteni,nem szeretnék bevásárolni!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? akár holnap is
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 100k vagy egy kicsit felette
(3) Felhasználási kör? 720p és 1080p filmek lejátszása
(4) Játékra használnád-e? nem szeretném
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? arany középút kellene
(6) Szeretnél bele SSD-t? nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15.6' utazáshoz szerintem a matt jobb lenne
(8) Notebook tömege? nincs jelentősége
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? operációs rendszer nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, HDD 500Gb RAM 4Gb
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) aksi min 2-3 órát bírjon
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nincs ilyen egyenlőre
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? használt gépet szeretnék elsősorban

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#47493) rizso válasza Gazda1 (#47486) üzenetére


rizso
addikt

Köszi a tippet, de két gondom is van vele:
- szintén elég borsos az ára
- nem tetszik

Utóbbi elég furcsának tűnhet, de olyan laptopot akarok, ami külsőre is nagyon tetszik - és ez az acer nem fogott meg.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#47494) sid87 válasza Tikakukac (#47480) üzenetére


sid87
senior tag

Értem az érveidet, meg a gondolkodásod. :)
Én viszont nem bütykölök semmit, és nem is érdekel. Nekem annyi lett kiadva hogy keressek 100ért valami színes laptopot. :D Gondoltam itt megkérdem mit ajánlotok. De kiderült hogy olyan ami színes és jó is, nincs 100ért.

Szóval átgondolta ezt és a lényeg hogy használható legyen, max 110 és ne fekete színű. Ilyen létezik?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#47495) Pocok256 válasza Yoyoyo (#47491) üzenetére


Pocok256
veterán

160k ból ez bőven kijön. Nagyon szép és igényes gép.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47496) btudos válasza Pocok256 (#47495) üzenetére


btudos
veterán

Csak az a billentyűzet... :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47497) Aske válasza CsigaGyilkos (#47472) üzenetére


Aske
aktív tag

HP Probook 6470B például.

(#47498) Pocok256 válasza btudos (#47496) üzenetére


Pocok256
veterán

Slim kinézetnek ára van. Azért annyira nem borzasztó szerintem.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47499) Stauffenberg válasza Tikakukac (#47461) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szóval te arra szavazol, hogy simán vihető a 3537 is a sokat dicsőített 7537 helyett? :) Mondjuk egyszer még meg kéne fogdosnom mindkettőt. Most is a párom 5521 gépéről írok, így ennek (meg az azonos 5537-nek) a minőségét már ismerem. Már csak az a kérdés, hogy a 35xx és a 75xx mennyire van ettől.

Hol van kiállítva kipróbálható 7537 amúgy?

@Pocok: Várom a beszámolót a 7537-ről! :)

(#47500) btudos válasza Stauffenberg (#47499) üzenetére


btudos
veterán

Na azért a 7537 helyett 3537, az durva... 5537 helyett még azt mondom oké, de azért érződik, hogy belépő cucc. Én még 3521-ként találkoztam vele először, nem tartom jó gépnek, nekem még az 5537 is megérné, de igazából mindkét modell gyenge pontja a billentyűzet, amihez 3537-nél hozzá jön a béna külső borítás. A 7537 egészen más minőségi kategóriát képvisel az eddigi beszámolók alapján. Ha van rá keret, én a 3 Inspiron közül tuti az utóbbit venném.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.