Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#46351) runner 125 válasza Chaser (#46344) üzenetére


runner 125
nagyúr

H érted h csak papíron?

Ami tény, h az itthon megvásárolt TP-kre csak 3 éves szervizgar volt alapból, helyszínit utólagos bővítéssel lehetett vásárolni kb br. 20-30k-ért. Noh most ezt beépítik a gép vételárába, és alapból NBD-vel fog jönni.

Az viszont nem konklúzió, h kint szarul működik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#46352) metalbambi válasza B-L-A-C-K (#46348) üzenetére


metalbambi
tag

egyenlőre nekem gépezni, mert leépítettem gamer asztalim, később viszont egyetemre a barátnőmnek lepasszolom, mechatronika szakos, és kelleni fog neki 1 erős gép...

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#46353) Chaser válasza macilaci78 (#46345) üzenetére


Chaser
titán

45k-tól már van. Attól függ milyen cpu, milyen billzet, kamera, éllapot, 3G van-e stb. Akku nem olcsó bele, perpill van aprón 15-ért 9 cellás Panasonic, én azt már van venném is ha biztos a project. ÍÍÍÍÍbéjen' is min 20-22k ha egyáltalán van. Ugy-k vannak már 6k-tól, de akkuból/töltőből ugy-t ne...
IPS AFFS panel 22-25k körül van most hozzá. Új magyar billzettel, IPS-sel az egész történet meg tud állni 100k alatt. Ezekre már gyari gari nincs, de pl alfa156 1 év garival árulja őket meg egyébként sem romlandók, egyik legjobb sub gép. Net közben kvázi hangtalan, nagyon masszív. Pad nincs arra készülj, csak csikló:) Viszont az nagyon jó. Backlit nincs, thinklight van.

szerk: Ha 13" is megfelel akkor dell E4300 E4310, már most is szemtelenül olcsó a 4300-as, januárra se lesz drágább:) Ott van backlit is, de IPS nem lesz.

runner 125: Többeknek van itthon is NBD garos TP-jük. És többek beszámoltak, hogy sokszor a szerviz azt mondta ugyan vigye már be a gépet:D Meg nem 1-2 nap mint dellnél, ha 1 hétbe belefér már jó. Hát ez vicc. Egyébként kinn sokkal jobban működik eddigi beszámolók szerint. Dell NBD-t meg UK fórumokon szokták köpködni, az meg nálunk működik.
Majd meglátjuk az új felállásban lesz-e több JÓ szervizpartner és jobb/gyorsabb alkatrész ellátottság.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46354) B-L-A-C-K válasza metalbambi (#46352) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kérdezd meg milyen programokat használnak olyan szakon, mert nekem is sok ismerősöm akiknek gyerekei megvetették a szülőkkel az atom brutál gépet az iskolához, és 5% nem használják ki...

Én az ilyen átlagfelhasználóknak jobban ajánlanám a szép kijelzőt, és a masszív anyaghasználatot, mint a nagy hardveres teljesítményt...

[ Szerkesztve ]

(#46355) dunc válasza BBéci (#46343) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen ebben igazad van, viszont akkor az ssd alap (256) mert komoly lenezműveletnél a hdd csúnyán visszafog!

(#46356) macilaci78 válasza Chaser (#46353) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A billentyűzet sem akkora szempont, a mostanin szerb kiosztás van festve, nem matricáztam, hanem megszoktam. :D
Kamera kell, mindegy, milyen, nem borotválkozásra használom a laptopot. Állapot: használt gép: törés-repedés ne legyen, karcok lehetnek. A billentyűzeten legalább a tájékozódási pontok legyenek jól kivehetőek, a kijelző makulátlan (se subpixelhiba, se karc, se foltosodás), a csatlakozók ne lötyögjenek, töltővezeték ne legyen megtörve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46357) Chaser válasza macilaci78 (#46356) üzenetére


Chaser
titán

44-ért adtam el töltő nélkül egy ismerősét most, új magyar billzettel, kamerával, elég patent állapotban, akkuja volt cserés. 45 körül legtöbbször valamilyen szinten defektesek vannak, vagy törés, vagy foltos kijelző, ilyenek, kamera se mindben van. De ki lehet fogni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46358) Pocok256


Pocok256
veterán

Na de mi van a dell inspiron 7537 tesztjével :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46359) brumi1024 válasza Chaser (#46353) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez a szerviz dolog attól is függ mennyire lelkiismeretesen dolgozik maga a szerviz, milyen a márka hazai képviselete stb. , szóval simán előfordulhatnak ilyen különbségek amiket írsz.

(#46360) macilaci78 válasza Chaser (#46357) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jól van, majd ahogy gyűlik a pénzecském, elkezdem kémlelni a vasat. :) Szimpatikusnak tűnik a széria, biztató, hogy nyúzható. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46361) Chaser válasza brumi1024 (#46359) üzenetére


Chaser
titán

Dell NBD-re itthon nem köpködnek, TP-nél meg lehet olyan szervizeket kellene igénybe venni akik alkalmasak is, pár darab van, de az semmi. Meg a lenovo részéről sem mindegy milyen gyorsan küld alkatrészt vagy tart fenn raktárt. De hátha kialakul a jövőben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46362) Tikakukac válasza Pocok256 (#46358) üzenetére


Tikakukac
titán

10-12 játékot kitesztelni SSD-vel és HDD-vel, sima és FHD felbontásal, plusz kétszer mérni minden akksi időt stb. az nem úgy megy. Ezért szoktam én is mondogatni, hogy elsőre mindig jól hangzik, hogy húúú, gépet tesztelni, de ilyen szinten inkább idegesítően pepecselős.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46363) Pocok256 válasza Tikakukac (#46362) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem kell mondani.. tudom milyen. Bár én mániákus vagyok ilyen téren ... ;] Ha nem tesztelek valamit akkor is fut minden monitorozó program meg legtöbbször logolok is :D

Azért kitartást hozzá :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46364) Robson83


Robson83
újonc

Sziasztok! Nézegettem a Mediamarkt újságban a notebookokat ( http://www.mikunu.hu/Budapest/Kereskedelmi-ajanlatok/mediamarkt ) és mivel jó lenne még most venni egyet, szeretném megkérdezni a véleményeteket az Asus x402ca-wx0760 notebookról. Nagyon jó áron van, így óriási a kísértés, csak nem tudom meddig bírja. Főképp cikkírásra használnám, viszont 24 órában, és jó lenne, ha a következő pár évben nem kellene cserélni. Szerintetek bírja a gyűrődést? Van tapasztalat? Köszönöm előre is!

(#46365) hypersteeple válasza premete (#46277) üzenetére


hypersteeple
csendes tag

Sejtettem hogy a 15" súlyra nem lesz könnyű, a "minél könnyebb" inkább csak egy plusz opció lett volna..
Nagyon köszönöm az ajánlást, de sajnos ezt a terméket 260 alatt nem találtam sehol, a limit pedig max 200 lenne.

Úgy látom az általam elvárt igényeknek elég sok hasonló notebook megfelel, van esetleg 15"-os slágertermék? A 200 csak az elméleti maximum, ha olcsóbb az nem baj! :)

(#46366) premete válasza hypersteeple (#46365) üzenetére


premete
veterán

Ott a linken az ára, 189990.- Ft, ez ismereteim szerint belefér a 200 ezerbe. :)
Lehet kapni olcsóbbakat is, de ár/minőség szempontokból amit linkeltem, az jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46367) Dreadloord válasza Pocok256 (#46310) üzenetére


Dreadloord
senior tag

780*220*1,27+szállítás= 220k környéke
És ennek 720p a felbontása, nekem annyira azért nem best buy így, akkor már mellékrkok +20-at és veszek y510p-t, igaz az nem 14 hanem 15 colos:)

(#46368) spyduck válasza Pocok256 (#46358) üzenetére


spyduck
nagyúr

Átadtam egy olyan valakinek aki ért a játékokhoz és a ti igényeiteknek megfelelő tesztet csinál. Nekem semmi időm nem marad :(
A 6440-et meg tudom csinálni mert amikor ide oda megyek viszem magammal, meg ott nem kell játszani. A lényeg a lényegben, h sokkal jobb tesztet kaptok mint amit én tudnék csinálni :)

(#46369) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Ez a Toshiba Satellite C855-2HC megéri az árát? (br. 122.220 Ft) Mennyire jó az anyaghasználata? Irodai használatra tervezne vele az egyik kolléga és egy hírlevélben látta. Én még nem nagyon találkoztam Toshiba laptoppal. A másik, hogy mennyire könnyen szerelhetőek a Toshiba-k? No, nem kell nagy dologra gondolni, csak pl egy optikai meghajtó > SSD cserére. A céges Packard-Bell TJ65ösöket megváltás volt ilyen téren szerelni a Dell Inspiron-ökhöz képest. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46370) Chaser válasza CactuS (#46369) üzenetére


Chaser
titán

Szedj le egy manualt és megtudod. Inspironok közt is van nagyon könnyen szerelhető, az adott típustól függ. Amivel te találkoztál n/m 5010 5110 volt fogadjunk:)
120-ért lenovo B590, ha feltétlen kell i3 120k-ért megkapod. Matt kijelző, kategóriájában jó billzet, jól össze van rakva, szerelni is könnyű.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46371) dunc válasza CactuS (#46369) üzenetére


dunc
nagyúr

A legtöbb toshiba "egycsavaros" könnyen szerelhető, a családba van toshiba nekem is az van, szerintem rendben van, pláne ha irodai környezetbe lesz használva!

(#46372) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Szeretnék egy laptopot minél erősebb hardverrel 3d-s tervezésre.
Ezt néztem ki lenovo g700
Ez elég erős, csak tükröződik a kijelző és kicsit lehetne nagyobb felbontású is.
Van esetleg valami alternatíva ebben az árban hasonló hardverrel de jobb kijelzővel?

Köszi!

(#46373) CactuS válasza Chaser (#46370) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Majdnem telitalálat, N5030, bár a párom Inspiron 1525-ösét egyszer már szintén szét kellett szednem félig, az is hasonlóan könnyű volt az én tufa ujjaimmal. :DDD

Köszi a tippeket, szétnézek a Lenovoknál is, egy már van az ismeretsében (580as azt hiszem, sötétbarna, annak elég tetszetős volt az anyaghasználata)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46374) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!

Apámnak vennék az elromlott gépe helyett másikat. A nagy kérdés, hogy milyet?
- Ne legyen 15"-nál (15,6) kisebb a kijelző
- Leginkább böngészés, levelezés, office, skype fedi le a használat körét
- Ezért az izmos proci és a nagy lemez, erős vga nem hangsúlyos, mondjuk 4 GB-nál kevesebb ram ne legyen benne.
- megbízható típus legyen
- Új legyen, minél hosszabb garival, minél jobb supporttal
- Nem akarok 120e fölé menni árban.

Elsődleges tehát a megbízhatóság és minőség, nem a teljesítmény.

A következő típusokat néztem eddig, elsősorban ezekről örülnék pro/kontra véleményeknek, tapasztalatoknak.

Lenovo B590

Dell Inspiron 3521

Fujitsu Lifebook A512

Ha valaki más típust ajánlana inkább, akkor elsősorban olyat, amely a linkeken található boltnál is kapható.

(#46375) Land


Land
veterán

Üdv!

Barátnőmnek szeretnék laptopot venni az Edigitalban 0 % THM-re. 10 hónapos a futamidő és max 15-20k-t fizetnénk havonta. Így 150k lenne jó esetben, de ha indokolt, akkor 200k-s legyen a gép.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Október 20-ig van a 0 % THM akció, így mostanában. Ha úgy érzitek karácsony körkényén brutális akciók lesznek, akkor eltolhatjuk a vásárlást, de ha nem ,akkor elkezdenénk most törleszteni, hogy minél hamarabb kifusson.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
- 150-200 e Ft.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
- Főleg filmezne, internetezne, de néha játszana is, így egy jobb videókártya hosszú távon jó lenne.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
- Erre most nem tudok válaszolni. Nyitott a játékokra, de jelenleg a Netbook-ján nem futnak el. Brutális játékra talán nem kell gondolni.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
- Is-is.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
- Ha ennyiből kijön, akkor szeretnénk. A PC-met meggyorsította.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
- Standard 15,4"-osra gondoltunk és minél nagyobb felbontásúra. Jelenleg 10"-on 1024*700 (kb) a felbontása a Netobooknak és borzasztó. A matt lenne talán a jobb ha napsütés jönne rá hátulról, de fényes is jöhet. Nem döntő szempont.

(8) Notebook tömege?
- Ölbe véve használná, így ne legyen túl nehéz.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
- Nem szükséges, hogy legyen rajta. Ha igen, akkor Win7/Win8.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
- SSD-re már válaszoltam. HDD 500 GB-os legalább legyen és 4 gb RAM-t minimum tartalmazzon.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- Nincs.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
- Ha erős lesz a gép, akkor fog.:)

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
- Edigitalt néztük ki, konkrét típus még nincs ,mivel jelenleg nem követem pl. a processzorokat. De ha van másik boltban 0% THM akció Pesten, akkor nem zárkózom el "boltcserén".
Extrem Digital

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
- Csak új.

Köszönöm! :R

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#46376) Land válasza Land (#46375) üzenetére


Land
veterán

0% THM benézve.
Telefonokat is nézegettem és arra pl van: link
Így ha nincs véletlenül másik boltban 0 % THM, akció, akkor a hsz-om december környékén válik aktuálissá. Köszi és elnézést.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#46377) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Az alabbi laptopra azt a valaszt kaptam, hogy kifuto termek, valamint, hogy az 5-os szeria folytatodik, csak meg nemtudni milyen masinakkal, milyen kiepitessel es mennyiert. A samsung customer support is megerositette, hogy ezt mar nem gyartjak, es az iponban is mindossze 5 van keszleten, ha elfogy, annyi. Olcsobb sem lesz.

Van valami infotok esetleg, hogy mi lesz a kovetkezo 5-os ATIV book 14" i5 generacio? Tipusszama, kiepitese?

Koszi!

(#46378) seagallo


seagallo
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék hordozható masinát venni, asztali gépem van, szóval nem valami mainframe kéne, hanem olyan, ami elég könnyű (2kg alatt), és jó minőségű. 13'3-14-es méretre gondoltam. 300 eFT-nél nem nagyon szeretnék többet költeni rá, és csak számlával jöhet szóba. Ami igazából még fontos, hogy lehetőleg jó legyen a kijelzője, és külsőre is nézzen ki azért valahogy.

(#46379) Land válasza Land (#46376) üzenetére


Land
veterán

link

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#46380) Fkris válasza B-L-A-C-K (#46187) üzenetére


Fkris
őstag

Köszönöm szépen!
Remélem meg lehet oldani majd a gépben, mert aztmondták, hogy van néhány típus, ahol ez nem tuti!

Viszont pontosítanék.
Találtam egy másik gépet, ezt, Asus.
Ez az eredeti, Dell.

A Dellben gyengébb a processzor, és 3 év garancia van mellé, viszont az Asus nak 2év garanciája van, meg 2gb-os Gt720M-je. Megnéztem egy külföldi oldalon, nemtudom menniyre releváns, de ott azt írják, hogy csak 1 giga a videómemóriája, és ezért a radeonos Dell erősebb.
Viszont a másik oldalon meg ott van, hogy abban gyengébb a prosesszor,kevesebbet eszik, de ez nem lenne lényeges nekem, egyszer vinném el az asztalról, amikor nyaralunk( előreláthatólag).

A másik meg az, hogy a gépek HDMI kimenetén kivezethetek 1080p-s képet egy TV re, de akkor jobban pörgeti majd a proceszort és a videókártyát?Főleg ha játékot vezetek ki :F

Köszönöm szépen az eddigi, és ezutáni válaszokat! :)

Szerk.: Közepes szinten szeretnék futtatni Mass Effect 3-t, és maxon Left4Dead 2-t.
Melyikkel lenne jobban kivitelezhető?

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#46381) Pocok256 válasza Dreadloord (#46367) üzenetére


Pocok256
veterán

14 ben nincs ellenfele :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46382) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Laptopot keresek, szeretnék egy ajánlatot 13/14 és 15 coll-ra is. Maximum 160e forintért. Játék egyáltalán nem lesz használva a gép, csak általános felhasználás a cél, op. rendszer nem feltétlen szükséges.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#46383) Gedeon31 válasza Fkris (#46380) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezt választanám a helyedben :) [link]

(#46384) B-L-A-C-K válasza Fkris (#46380) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én az Dell-t venném, az anyaghasználata kicsit jobb, illetve mint írtad vga is valamivel (amúgy mind2 típus 2 gb-os), illetve nem mind1 hogy valamihez +365 nappal több jótállás van. A procija viszont valóban gyengébb, de elégnek kell lenni annak is, mármint a másikhoz mérten. A lényeg a lényeg ilyen keretből nem tudsz jelenleg jobbat venni, viszont ha komolyan gondolod a játékot én lehet elgondolkodnék azon hogy gyűjtsek e egy komolyabb gépre, főleg ha Full HD-ban multizol....
Illetve említetted hogy csak nyaraláskor vennéd le az asztalról...Na itt már eleve butaságnak tartom hogy notebookot veszel erre a célra, ennek a noti árából azaz 165 ezerből már egy elég jó játékosgépet lehet összerakni, akár monitorral is ami ezt a laptopot állva hagyja többszörösen...

[ Szerkesztve ]

(#46385) Fkris válasza B-L-A-C-K (#46384) üzenetére


Fkris
őstag

Nem gondolkodom nagyon komoly játékban, valahol a casual és a HC gmaer közé tenném amgam.Vannak időszakok, amikor nagyon megfognak a játékok, akkor jórészt mindenevő vagyok, lásd Left4Dead/TotalWar/XCOM/BF3/ME.....
De van amikor meg nem igazán érdeklnek, akkor meg csak netezek, filmezek a gépen, és akkor meg sokkal kényelmesebb lenne, mondjuk az ágyból, vagy a fotelból egy állványról nézni a képernyőt.

Jut eszembe képernyő....
Mivel szeretném nagyobba nézni idővel, ezért 1 éven belül a vásárlást követően vennék egy 32"-os, 1080p-s tvt a szobámba, a mostani 20éves CRT vadállat helyére(a TV-t legutoljára hugom használta a szobámban, amikor épp dolgoztam, és ő gépezés közben Xfaktort nézett :D ), amire rácuppantanám a laptopot, ha pl filmezek/ játszok, és mellé egy BT-os egér/bill kombóval tolnám.

Szóval ezért döntöttem a notebook mellett, van amikor hiányozna, hogy nincs ott velem, de tény, hogy ugyan ilyen képességű gépet, jóformán feleenyiért megkapnék egy asztali PC ben...

A kábeldzsumbuj az íróasztalom mögött meg az őrületbe kerget:S

Szerk.: A Dell nek milyen a supportja magyarországon? Ebben lehetne SSD-re cserélni a HDD-t, majd utóbbit az optikai meghajtó helyére tenni?

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#46386) B-L-A-C-K válasza Fkris (#46385) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor hajrá...

(#46387) laci1978


laci1978
tag

Sziasztok. Úgy néz ki,hogy megtaláltam a nekem valót,pontosabban kettőt,de nem tudok dönteni. Segítenétek nekem abban,hogy véleményt mondtok róluk? Vagy ezt is jól elnéztem. :) :D
Az egyik ez lenne.
A másik pedig ez.
Esetleg ha egyik sem jó választás akkor tudtok-e alternatívát ajánlani általános felhasználásra gyors megbízható gépet 200-220-ig.
Köszönöm. :R
(Tudom sokadjára,ezért bocsi) :R

(#46388) Mentalista


Mentalista
csendes tag

Üdvözlet :)
Egy szakmai véleményt szeretnék kérni erről a laptopról: http://laptop.hu/termek/asus-x75vc-ty098d-i5-white-fd-0
Mire számíthatok? :)

Előre is köszönöm a válaszokat :)

Tervező programok használatához kellene a laptop, arra lennék kíváncsi,hogyha kicsit le van terhelve, akkor mennyire melegszik, mennyire gyors, használható, ilyesmi :)

Ui.: aki esetleg ismeri ezt a szériát, és elmondaná, hogy mit érdemes tudni róla, azt is megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#46389) Chaser válasza laci1978 (#46387) üzenetére


Chaser
titán

Z500 szerintem. Ha úgy adódik takarítani/bővíteni nehézkes, de egyébként jól össze van rakva. Vagy az új inspiron 5737 7737. 3 év gari ezeknél nem elhanyagolandó, 7xxx szériánál backlit bill is van és elvileg unibody-szerű alu házban vannak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46390) Pocok256 válasza Chaser (#46389) üzenetére


Pocok256
veterán

7737 100k val drágább :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46391) laci1978 válasza Chaser (#46389) üzenetére


laci1978
tag

Ja-ja. Az nem épp egy alternatíva. :-)

(#46392) Pocok256 válasza laci1978 (#46391) üzenetére


Pocok256
veterán

Amúgy mindkét gép nagyon jó, de a z500 at személyesen ajánlom ilyen csendes és massive gépet ritkán talál az ember ennyiért főleg, úgy hogy hardveresen is kiegyensúlyozott :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46393) Lehiñito válasza Pocok256 (#46392) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali.

Mikorra várható, hogy kifut ez a z500as ezzel a gt740-es változattal? meddig halogathatom a vásárlást ha én is ez mellett döntenék?

(#46394) Tikakukac válasza Fkris (#46385) üzenetére


Tikakukac
titán

A kábeldzsumbuj az íróasztalom mögött meg az őrületbe kerget:S

BT egér és bill esetében amit mondtál, külső monitorral pontosan 0 darab kábellel lesz kevesebbed notival. Ezen az érven mindig jót röhögök, látná valaki mi van az asztalom mögött. Kit érdekel mi van ott. Dokkban van minden gépem, az asztalon 1 milligramm kábel sincs. Ha nincs külső monitor akkor nyersz 1 tábkábelt és 1 összekötést. Ennyi. Külső egér és billzettel max 2-t még. Ha valaki ezért vagdalja a Deák Ferkókat az ablakon oké, csak ez elég kevés. Nálam legalább.

Májküll: Árzuhanás meg csoda nem lesz, csak hoppon maradás. Ha van cash vegyed, ha nincs akkor úgyis várni kell.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46395) Tiva84


Tiva84
csendes tag

Sziasztok! Régóta olvasgatom a fórumot, de a Toshiba gépek nem igazán volt téma. Általános vélemények a márkáról? illetve a kinézett gépről? Amit kinéztem: [link] Köszi :) :)

(#46396) Pocok256 válasza Lehiñito (#46393) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem fut ki jön a z510 már néhol lehet is venni. Ujfajta haswell proci lesz benne és ugyanaz a gt 740m kb azonos áron.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46397) Lehiñito válasza Pocok256 (#46396) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Laptop szalonnál akciósan 190 jelenleg. Mennyibe kerül mikor nem akciós, mert valahol 210ért láttam a z510-et?
210 körül?

(#46398) laci1978 válasza Lehiñito (#46393) üzenetére


laci1978
tag

Ezt nézd meg itt. :C

(#46399) laci1978


laci1978
tag

Jobb lesz a z510-es? jobb ez az új fajta proci?

(#46400) B-L-A-C-K válasza laci1978 (#46399) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Általában nem jellemző ha valami újításon esik át rosszabb lesz. A prociban meg már alap esetben jobb VGA van HD4600-as ami már egy viszonylag normális notebook vga szintjét hozza...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.