Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47301) Chaser válasza Monyos (#47298) üzenetére


Chaser
titán

Mindkét gép jó. Hw-ben azért ütősebb a HP, gari is fél évvel több. Kettő közül azt venném. Vagy nézz nála T500-at, az is hasonló árban lehet. R500 elég vaskoska.

szerk: Simán belefér egy 120GB-os SSD is újan, azt még meglépném.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47302) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Egyelőre érdeklődés szintjén vagyok, anyámnak szeretnék új notebookot.

(1): Következő hónapban venném
(2): 100-150k Lehetőleg minél olcsóbb. Kb bári előrelépés lesz a mostani 512MB RAM DDR2-es csodához képest :P
(3): Felhasználás irodai munka, videó lejátszás.
(4): Játék nem lesz
(5): Teljesítmény, minőség nem fontos.
(6): SSD jó kérdés. Most vagy 5 perc mire elindul a gépe (HDD+WinXP), ha azt nézzük jó lenne egy SSD. De úgy hallottam Win8 még a Win7nél is jóval gyorsabban indul és fog kelleni neki úgyis egy új eredeti Windows a géphez. Így ha Win8 HDDvel is gyorsan indul, megfelelően gyorsan fut, akkor nem kell SSD.
(7): Méret, felbontás nem lényeg.
(8): Tömege lehet bármennyi
(9): Operációs rendszerrel vagy nélküle? Ehhez nem értek. Windows 7 vagy 8 kell majd rá, de én is fel tudom rá telepíteni elvileg, ha nem különbözik nagyon egy asztali gépre való telepítéstől.
(10): 200Gb tárhely már valószínű elég, tervben van hozzá egy külső USBs vinyó. RAM 4Gb, asztali gépet nem vennék ma már ezalatt, gondolom notebooknál sincs ez másképp. DVD író kellene bele!
(11) Semmi extra. Lehessen Wifivel használni, magyar legyen a billetyűzete.
(12) Nemigazán van CPU vagy VGA igényes alkalmazás.
(13) Nincs semmi kiszemelt
(14) Mindenképpen új legyen

Mostani őskövület gépével a legfőbb baja, hogy kamerával felvett videókat sem tudja akadás nélkül lejátszani. Ilyen felhasználásra lehet elég volna egy intel IGPvel szerelt gép is? Mintha arról olvastam volna korábban, hogy filmeket nem tud jól lejátszani valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#47303) Jb001


Jb001
tag

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni:
(1) 1-2 héten belül
(2) 120, ha vmi jelentősen jobbat lehet kapni +10-ért akkor max. 130.
(3) netezéshez, filmezéshez, játszáshoz
(4) játszáshoz is, de tisztában van vele (az öcsém) hogy nem mindent maxra húzva fog menni, nem probléma
(5) minőség
(6) nem kell SSD
(7) 17", lehetőleg matt
(8) max 3 kiló, ha kevesebb, jobb
(9) Operációs rendszer nélkül
(10) min. 750 Gb HDD, 4 Gb RAM
(11) USB 3.0 legalább egy kellene, HDMI
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? - nem
(13) HP Pavilion g7-2250sh C5T08EA [link]
...ezt azért innen, mert van Debrecenben
Lenovo IdeaPad G700 59-390374 ...ezt azért nem tom honnan, mert egyik sincs Debrecenben :)
szerk.: ...hazudtam, MobilX van Debiben is: [link]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új.

Konkrétan azt sem tudom, intelt v. amd-t kellene preferálni?

Köszönöm a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#47304) Jb001 válasza Jb001 (#47303) üzenetére


Jb001
tag

Bocsánat, szerk.:
Utóbbit innen néztem az ez előtti link nem stimm.
http://www.elektroudvar.hu/lenovo-ideapad-g700-core-duo-pentium-b960-4gb-ddr3-8gb-ssd-1tb-hdd-gt720m-17-3-led-dos-59-377724-p127477.html

Kérdés hogy ezek a szlovák boltok megbízhatók, garancia milyen?

(#47305) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy öreg barátom szeretne egy laptopot venni, viszont a 200k alatti konzumer notik világát nem ismerem :)
A legfontosabb: atomstabil, megbízható gép legyen, amihez nem kell hozzányúlni, aminek jó a hűtése, és minimum 2 év garancia legyen rá, de inkább 3 (1 számításba sem jöhet)
- kb. azonnal kell a gép
- bruttó 100-150.000 ft keret
- netezés, skype az unokákkal, szövegszerkesztés, nyomtatás-scanelés
- nincs játék
- legyen jó minőségű inkább
- SSD nélkül is jó
- 14", ha lehet matt, de biztosan ne nagyfelbontású, hiszen idős ember!
- tömege mindegy
- kizárólag legális OS-el kell a gép
- hdd mindegy, ram 4 GB, se több se kevesebb nem kell, optikai meghajtó legyen
- webkamera kell az unokákhoz
- csak új gép jöhet szóba, amit lehetőleg budapesti plazaban lehet megvenni (ott tud könnyen mozogni, ahol autóval meg tud állni)

[ Szerkesztve ]

(#47306) spyduck válasza Kalandor (#47305) üzenetére


spyduck
nagyúr

Dell Latitude 5430 (üzleti) - 169.900 Ft

[ Szerkesztve ]

(#47307) Chaser válasza DjDanee87 (#47302) üzenetére


Chaser
titán

Erre a célra lenovo B590 pentiumos verzió ios bőven jó, 102-103k-ért már vihető. Bele meg egy 120-as SSD.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47308) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#47280) üzenetére


Dyingsoul
veterán

.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#47309) Chaser válasza Dyingsoul (#47308) üzenetére


Chaser
titán

Pontyozás helyett inkább válaszolj a topik összefoglaló kérdéseire, előrébb leszünk.
"Az első, hogy miben számít a cache memória mérete, azzal tisztában vagyok, hogy minél több, annál jobb, de mire kell ez leginkább, játékra, stb. Értem ezalatt, hogy mi lesz gyorsabb egy nagyobb cachetől?" Alkalmazásfüggő röviden. A cache manapság már nem annyira számottevő mint régen. Kifejezetten erőforrás függő alkalmazás profitál belőle egyértelműen..ha érzékeny rá:)
Példa: asztali E8400 c2d ..valószínűleg hallottál róla. 3Ghz/6MB cache. Egy mai ivy pentium 2800mhz-en 2MB cache társaságában gyorsabb mindenben. Ha videot vágsz, PS-elsz, és fontos, hogy kész legyen minél gyorsabban a munka akkor 4 magos i7, fogyasztás miatt abból is haswell, minél több ram, SSD...ha mellé olyan gépet akarsz ami 5 éven keresztül 100% kiszolgáljon 5 év garbővítes dell lati vagy preicison elég szép összeg ha boltból kell újan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47310) brumi1024 válasza Chaser (#47309) üzenetére


brumi1024
veterán

A 4 magos i7-es Haswellek fogyasztásban nem lettek jelentősen jobbak az Ivy i7-eknél. A TDP például emelkedett, ami terhelés alatti magasabb fogyasztást is jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#47311) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok. Gondolkozok ,hogy leváltom az asztali gépem notira és azt szeretném kérdezni,hogy az asztali i3-3220 processorom kb melyik mobil processzor hasonló vagy ugyanaz teljesítményileg?

:R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#47312) brumi1024 válasza roberto211 (#47311) üzenetére


brumi1024
veterán

i5-3360M, vagy Haswellből majd i5-4300M.

(#47313) Chaser válasza roberto211 (#47311) üzenetére


Chaser
titán

Egy 3Ghz-es 2 magos i5 kb már tud ennyit noteszben. Ha nincs belőle 3G-s akkor 2 magos i7 ilyen órajellel.

szerk: i5-4300M nagyon nem tud ennyit. Az akkor megy 3.3G-n ha minden adott, desktop i3 meg mindig ennyin megy. c2c meg annyival nem jobbak, ha stabilan menne 3G-n folyamatosan akkor befogná.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47314) Diniboy válasza Diniboy (#46989) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Hello erre még valaki ?
Annyiban egészíteném ki hogy meggondoltam, lehet használt, ez esetben a keretösszeg elmehet mondjuk úgy 160K-ig és legyen mondjuk 2 hét múlva esedékes.. Úgy döntöttem, hogy ha már rászánok 100+ ezret akkor ne járjak úgy hogy az új gépet fizetem x hónapig és nem vagyok vele megelégedve mégsem, akkor szánok rá többet, de legyen jó.
Nem érdekes az akkus üzem idő, 10 percet ha bír nekem már elég, de bika Nvidia VGA kártyával szeretném.
Voltam ma a media marktban és megnéztem ezt ,ASUS X75VB-TY063H . Felnyitottam párszor , nézegettem... Értem én hogy a gagyi az gagyi, nem tudom,nekem megfelelőnek tűnt ez is szóval úgy látszik nagyon igénytelen vagyok, de nem tudom felfogni miért jobb az üzleti kategória amit ajánlgattok, ha úgy tetszik ezért is írtam be ide... Egérrel és billel használom így az sem igazán érdekel ha gyengébb a tapipad, meg a bill.... +ha nem láttam még ips kijelzőt és a jelenlegi 1200x800 as felbontás is elég akkor gondolom nem fog hiányozni ezután sem az ips FHD . A 17,3as kijelzőn mondjuk jobb lenne filmet nézni, de ott ülök 50 centire az asztalnál szóval nem gond ha marad a 16os méret , a X59SL kisebb volt.
Leginkább emiatt gondoltam meg magam: The gaming performance of the GeForce GT 740M depends on the used chip. Our benchmarks with a GK107 version show a performance just 10 percent below the GT 650M. Current games (as of 2013) can thus be played in medium to high settings. In older titles, there are also reserves for additional quality features like AA and AF. The GK208 version, however, performs significantly worse and is sometimes even below the GT 640M. Still, the performance depends on the core clock and the GPU Boost 2.0. Detailed benchmarks can be found further down on this page. Azt hinné az ember ha nagyobb a szám, van valami javulás is ...Ezt meg lehetne tudni valahonnan amúgy most melyik 740m van ebben az asusban ? Ha jól értem 64bites és 128 bites ramokkal is szerelik gondolom az utóbbi jobb lenne.
Azért keresek kimondottan nvidiás gépet , mert volt alkalmam kipróbálni 7970el a wowot az asztali gépen és nem estem hanyatt a 6850esemhez képest a javulástól, gondolom a 3,9Ghzes 960T-t nem szereti a játék de akkor is többre számítottam.
Javítás: rossz a [link]

[ Szerkesztve ]

(#47315) Krisz79


Krisz79
őstag

Ez a gép jó áron van ennyiért?
[link]
Ez a videókártya milyen szintű?
Igaz , feketében jobban tetszene...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#47316) jobbab


jobbab
tag

Hello!

Ebben az y510p-ben tényleg ilyen "gyenge" processzor van vagy csak elírás? :F Ha igen, elég egy ilyen erős kártyához?

(#47317) Chaser válasza jobbab (#47316) üzenetére


Chaser
titán

Sztem elírás, 4200m-nek illene benne lennie. De egyszerű, lenovo honlapján csekkold a konfigokat. Vagy ipon topikban kérdezz rá, van pár srác ott akik náluk dolgoznak, biztos segítenek. 99% hogy elírás.
Ez egy újabb rev lehet, ennyiért teljesen korrekt egyébként.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47318) Diniboy válasza jobbab (#47316) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Máshol is megtaláltam ugyanezt a gépet szóval gondolom igen, így szerelik ezt a modelt. Azért csak 1,6ghz mert ultra energia takarékos proci 15 W TDP-vel, gondolom annyira nem gyenge az :)
Clock Speed 1.6 GHz
Max Turbo Frequency 2.6 GHz

(#47319) Diniboy válasza Chaser (#47317) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Bocsi én csak műkedvelő vagyok gondolom neki van igaza

(#47320) Chaser válasza Diniboy (#47319) üzenetére


Chaser
titán

Ez egy gamer gép, ezért kicsi az esélye, hogy u cpu legyen benne..ellentmondás:) Megnéztem, kb ez az egy bolt írja u-nak, többiben m van. Lenovo shopban csak i7-et találtam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47321) DjDanee87 válasza Chaser (#47307) üzenetére


DjDanee87
addikt

Köszi ez jónak tűnik. Win7 vagy Win8 menjen rá szerinted?

(#47322) Diniboy válasza Chaser (#47320) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Valóban máshol nem "U" hanem "M" , ennyire nincs érzékem ezekhez a finomságokhoz, elnézést :R
1xer kell nekem válaszolni és máris becsapom szegény fórumtárst :B

(#47323) jobbab válasza Chaser (#47317) üzenetére


jobbab
tag

Teljesen korrekt? Nem gyenge ez egy kicsit gamer gép kategóriában? Egyébként csak az i7-es változatokat találtam Lenovo shopban, ahogy Te. :B

(#47324) Chaser válasza DjDanee87 (#47321) üzenetére


Chaser
titán

Amelyik szimpatikusabb. W8-cal valami 115-8k körül van.

Diniboy: Előferdül:)

jobbab: Mindig az árcédulához viszonyítunk. Ennyiért teljesen korrekt. Az egy másik dolog, hogy kezdetben 250k körül volt haswell k_vad i7-tel, de az már múlt idő.
Gamer gép nem csak a bele pakolt hw-től gamer. Többek között a design, backlit bill is ezek jellemzője, a hűtés, stb. 1 vga-s rendszerrel sztem optimális ez az i5. Nyilván ha SLI verziót vennél oda nem árt egy i7 se, cpu ne fogja vissza a vga-kat, nem azért veszed. Viszont nézzük a dolog jó oldalát. Ezzel a cpu-val és vga-val valószínűleg nyáron klíma nélküli helyiségben sem lesz gond a hűtéssel.Nagy eséllyel turbot is stabilan tudja használni, úgy meg már kellemes teljesítményt ad. Igazából ebben az ársávban nincs vetélytársa bárhogy nézem. A dell 7537 ami minőségre van ilyen jó, lehet jobb is. Szép vékony kis gép. De vannak nyűgjei. Ott tényleg csak u cpu van, és nem is cserélhető. HD verziós indul kb 220k-tól. Na most a HD kijelző ocsmány. FHD verziója 300k fölött van. y510p erősebb hw-rel FHD-val 24x k most..szóval:) Memória is már újabb LP ddr3 szabvány, azt meg nem dobálják még minden bokorban. Míg normál sodimmből 1x4GB-ot 4-5k-ért kifoghatsz aprón. Billzete y510p-nek valami nagyon jól sikerült hozzáértők szerint. Gar mindkettőre 3 év. Részemről y510p-t venném ha választanom kellene.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47325) Jb001 válasza Jb001 (#47304) üzenetére


Jb001
tag

Valaki tudna nekem is segíteni? #47303-4

[ Szerkesztve ]

(#47326) Chaser válasza Jb001 (#47325) üzenetére


Chaser
titán

Én nem rizikóznám be. Kérdéses, hogy world wide warranty van-e konzumer lenovokra, szerintem nem, de lehet tévedek. Ha nincs akkor gond esetén nem fogja elvinni innen a futár. Garidő is kérdéses, elvileg már mindenhol két évet adnak EU-n belül. Nem látom feltüntetve a garidőt. Billzet nyelve sincs feltüntetve.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47327) Jb001 válasza Chaser (#47326) üzenetére


Jb001
tag

Rendben, én is olvasgattam róla itt, felejtős.

És a gép maga? Jókat nézegetek v. van jobb?

(#47328) brumi1024 válasza Chaser (#47324) üzenetére


brumi1024
veterán

Egy kis tisztázat: A DDR3L is normál so-dimm, sőt miliméterre pontosan ugyanaz, mint a DDR3 so-dimm, annyi különbséggel, hogy a DDR3L 1,35V-os feszültségen dolgozik, míg a DDR3 1,5V-oson. A legtöbb gép esetében ezek kompatibilisek is egymással(pl a macbookomba rakhatnék két DDR3L ramot a jelenlegi két DDR3 helyére(keverni őket nem érdemes, mert az alaplapok általában nem támogatják a so-dimmenkénti különböző feszültséget) működne, és ez így van a legtöbb sandy-ivy-haswell gépnél is), de az új Inspironoknál külön ki van kötve(rá van írva), hogy csak DDR3L-et támogat, egyszerűen azért mert az alaplap nem tud 1,5V feszültséget adni a ramoknak. Szóval ez nem újabb szabvány, sőt elég régóta létezik is(3 éve), csak egy alfaja a DDR3-nak. Pont mint a DDR3U 1,25V-os feszültséggel.

Árban sincs túl nagy különbség külföldön, például: Kingston 4gb DDR3L vs DDR3. Mindkettő Value Ram, szóval nincs felára a simának, ez a legolcsóbb szériája a Kingstonnak.

[ Szerkesztve ]

(#47329) jobbab válasza Chaser (#47324) üzenetére


jobbab
tag

Ez aztán több mint kielégítő válasz volt. Köszönöm! :R
Még azt kérdezném, hogy ha játékra is használnám a laptopot lehet e alternatívája ez a Dell a fent említett y510p-nek? Megéri azt az 50k-s felárat a Haswell i5, a FHD és a GT 755m?

(#47330) 3RROR válasza 3RROR (#47300) üzenetére


3RROR
aktív tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#47331) brumi1024 válasza jobbab (#47329) üzenetére


brumi1024
veterán

Egy darab GT755M-nél erősebb a 8870m papíron, viszont egyelőre driverre várunk, hogy pontosan tudjuk mennyivel. Viszont a két gép között minőségbeli különbség is van(az Y510p javára). Meg természetesen a nagyobb kijelző is nyom a latban valamerre.

[ Szerkesztve ]

(#47332) Chaser válasza brumi1024 (#47328) üzenetére


Chaser
titán

Én nem külföldön élek, te? :F
haswell u: DDR3L-1333/1600; LPDDR3-1333/1600
haswell non-u: DDR3L-1333/1600
Ezt látom intelnél supportban. Vagy elírás, és a kettő ugyanaz, vagy fut két néven. Vagy az LP lowprofilt jelent. bár nem életszerű tényleg, hogy a cpu lássa a ram fizikai méretét:)

jobbab: Ez 17"-os, HD+ felbontás. Igazából nem egy kategória. Minőségben meg pláne nem, y510p sokkal jobb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47333) btudos válasza 3RROR (#47330) üzenetére


btudos
veterán

Kereső: U510 ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47334) 3RROR válasza btudos (#47333) üzenetére


3RROR
aktív tag

Köszönöm szépen! :R
Elnézést a bambaságért.

(#47335) brumi1024 válasza Chaser (#47332) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem, 3 féle van:
1.: DDR3 sima, ez a 1,5 V-os, legelterjedtebb.
2.: DDR3L ez az 1,35 V-os feszültségű variáns, de pont ugyanaz a fizikai méret, mint a DDR3, árban sem különbözik nagyban külföldön, ezért valószínűleg itthon se fog(ezért írtam a külföldi példát). Ez van az új Inspironokban(tudom, itt van előttem), nem az LPDDR3(amit nem tudom honnan veszel).
3.: LPDDR3(Low Power DDR3) mobil SoC-okba(pl Nexus 10, Galaxy S4, iPhone 5s, MacBook Air 2013), általában forrasztva. Extrém alacsony fogyasztás, kicsivel lassabb sebesség.

Amit én mondtam, hogy általában ha egy gépben megy a DDR3(és minimum Sandy van benne) akkor nagyon valószínű, hogy menni fog a DDR3L is, hisz csak feszültségben különböznek, és ugyanez igaz fordítva. Van néhány kivételes eset, lásd az új Inspiron széria, ahol a foglalat alá oda van írva, hogy csak DDR3L-t támogat.

Az Intel oldala egyébként nem tökéletes leírást ad, hisz nyílvánvaló, hogy a non-u Haswellekkel megy a sima DDR3 is nem csak a DDR3L, a legjobb példa erre a fent említett Y510p, ahol Haswell i7 és sima DDR3 van.

[ Szerkesztve ]

(#47336) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Ez a gep meger ennyit?
[link]

Vagy ilyen arkategoriaban milyen lenne meg jo?

koszike

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47337) mulatosdj


mulatosdj
tag

Nagyon szépen köszönöm az itteni segítséget a gépem kiválasztásához! Mostmár magaménak tudhatok egy Dell 5537-et! :D

(#47338) 3RROR válasza btudos (#47333) üzenetére


3RROR
aktív tag

Másik kérdés.Ugyanez a proci adott egy másik gépben csak gt740m-el.Gondolom nem hajtaná ki ezt a videókártyát az i3 így megéri a felárat?

(#47339) Chaser válasza brumi1024 (#47335) üzenetére


Chaser
titán

Ahan, legalább tanulok valamit én is :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47340) base7


base7
csendes tag

Sziasztok!

A régi IBM ThinkPad laptopomat szeretném lecserélni egy közepesen drága gépre (200ezer alatt mindenképp). Leginkább netezésre, iskolai dolgokra, filmnézésére használnám, de azt szeretném, hogy az viszont flottul menjen. Tehát nem kell egy i7es csúcsszuper, de egy i5ös belefér simán.
Ezt a gépet néztem ki, mondanátok véleményt róla:
[link]

Előre is köszi! :)

(#47341) spyduck válasza base7 (#47340) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez kb olyan, hogy régi 320-as BMW-et szeretném erre lecserélni:

Légyszíves válaszolj a 0-ás hsz.-ben lévő pontokra, mert egyelőre nagyon rossz úton jársz ;]

(#47342) base7


base7
csendes tag

Na kifejtettem a kérdésem:

(1) Közeljövőben esedékes.
(2) 200ezer alatt
(3) Felhasználási kör: net, filmezés, esetleg játékok, de az nem fontos annyira, iskolai feladatok
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
(5) A minőség mindenképp.
(6) SSD is jöhet, de nem feltétel.
(7) Inkább matt kijelző és normál felbontás.
(8) A tömeg tökmindegy.
(9) Operációs rendszerrel
(10) Optikai meghajtó jöhet, kb 500-750Gb HDD, 6-8GB RAM
(11) HDMI, webkamera is jó lenne.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? - Ezeket nem tudom micsodák.
(13) [link]
(14) Inkább újonnan szeretném első körben.

(#47343) Chaser válasza base7 (#47340) üzenetére


Chaser
titán

Utálnád...:) Adok egy jó tanácsot ingyen és bérmentve. Ha TP-ről jössz, pláne ilyenről, konzumerben ne gondolkozz, max köpködni fogod. Két vari van:
1. Veszel business gépet használtan sok garral, ez megoldható bolti ár kb 60%-ért legtöbbször. Nagyon jó gépek vannak 200k-ért.
2. Ha mindenképp új kell, dell E5530 FHD kijelzővel 212-3k-ért. Ez játékra korlátozottan alkalmas. Feltételezem nem cél a game, azt a részt nem töltötted ki. Minőségben viszont elég baba, garanciája a legjobb kb ami itthon létezik. Extraként még backlit billzete is van és elég vaskos full alu fedlapja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47344) runner 125 válasza spyduck (#47341) üzenetére


runner 125
nagyúr

A greenpeace szerintem körbetáncolna érte.. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47345) PishT


PishT
tag

sziasztok! Tanácsotokat kérném!

még a hónapban vásárolnám
max130-140ezerért
HD-filmek, office, net,és a többi mindennapos használat mellett,fussanak el a 3D-igényesebb játékok is
kb NBA2k13-14
ezért az árért a legjobb ár/érték arányú
SSD majd később
15-17",inkább matt
legyen tömege
oprendszer nélkül
750-1000GB, 4-6-8GB RAM,DVD RW
egyéb extra nincs
mindenképpen újat szeretnék
kinézettek: (tanácstalanság..)
Intel
AMD
Köszönöm! :R

(#47346) runner 125 válasza PishT (#47345) üzenetére


runner 125
nagyúr

A matt kijelző erősen leszűkíti ezt a kategóriát sajnos.

Az X550 sem rossz vétel, de döntés előtt nézd meg még ezeket is:

U510, G500, ha megnyújtod kicsit a keretet 5537

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47347) Pocok256 válasza runner 125 (#47344) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát ez 10/10 volt :DDD :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47348) PishT válasza runner 125 (#47346) üzenetére


PishT
tag

nagyon jók! :)
a matt kijelző nem feltétlenül fontos. fényes kijelzős is jöhet,ha meggyőző a konfig! :) olyanból lenne tipped?
köszönöm!

(#47349) Groß Spieler


Groß Spieler
csendes tag

Hali, tegnap már irtam de itt mindenféle kérdések vannak amikre valaszolni kell:
1. Ezen a hèten, lehet hogy ma :)
2.165ezer
3. Normál àtlag használatra nem vagyok tervező nem használok llyen komoly progikat
4. Szeretném játékra is használni általàban közepes grafikáj jàtszok nem kell full
5. Játék használat miatt inkàbb a teljesitmény a fontos
6. Nem szeretnék ha van benne jó, de nem külön olyat keresek amibe van
7.15.6-17.3 mindkettő méret jó nekem, felbontás mind1, és a matt jobb mert mert a napon is lehet latni de úgy tudom lehet fóliát venni, szóval z is mind1
8. Tömege? Hát mivel nem 10kiló egy laptop ez nem számit nem az alapián döntök hog. Az egyik 2 dekával kevesebb :)
9. Oprendszer nélkül, azt majd megoldjuk
10. Minimum 500gb 4gb ram ennyi màr elég több nem baj, optikai legyen benne
11. Nem
12. Nem
13. [link]
[link]
[link]
[link]
Igy hirtelen ezeket néztem ki de szivesen fogadok màsik jelölteket ha tudtok jobbakat

x-fire: braveheart1991 || Gigabyte 965p-ds3, Intel c2d e8400, MSI HD 4770 512MB GDDR5, Chieftec 450w, 2*1gb 800mhz Geil Black Dragon, Seagate 320gb 16mb Sata2, Pioner 112D, XDL Happy 5B

(#47350) spammer


spammer
veterán

Egy ismerősöm szeretne gépet venni, engem kérdezett, de az utóbbi időben nem nagyon figyeltem a piacot, szóval a segítségeket kérem, hogy mit ajánlott vennie.

- Ár: minél olcsóbb :) Mondjuk olyan 110-120k-ig.
- Átlagos felhasználás (Net+Office)
- Játék csak FIFA 14, de az sem kell, hogy max grafon menjen.
- 15,4"-es
- Valószínűleg külföldön veszi meg majd, szóval bolt nem lényeges

Ezt nézte ki eddig:

HP Pavilion 15-e040ca 15.6-Inch Notebook A6-5350M 8GB DDR3 500GB 5400rpm AMD HD 8450G DVD Burner Windows 8

Ezt jelenleg olyan 110-120k között megkapja kint, de én inkább valami Lenovora gondoltam, azok megbízhatóbbak szerintem. Mit gondoltok?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.