Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47651) runner 125 válasza dunc (#47650) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mindegy milyentet raksz mellé, csak 1600-as legyen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47652) egon111


egon111
csendes tag

Sziasztok!
A keresztlányom venne gépet 150-180000ft környékén csak új érdekli. A felhasználás internet, office , és néha filmnézés, ritkán hurcolászva. A lényeg, hogy halk legyen és megbízható, hosszú garival.Én a dell és lenovot mondtam neki, de tipusokat már nem ismerem az újaknál. Milyet érdemes venni? rendszer nem kell rá.

(#47653) DjDanee87 válasza DjDanee87 (#47302) üzenetére


DjDanee87
addikt

Visszatértem.

47302-ben kértem segítséget, akkor kaptam egy ajánlatot .

Én ezt mostanában terveztem megvenni anyámnak karácsonyi ajándékként, mert eléggé lassú már a laptopja (amit azóta kiderítettem Acer Aspire 3692NWLC, de RAM fejlesztve lett benne asszem 2Gb DDR2-re).
Ma viszont megkeresett, hogy nem tudja tovább elviselni a lassúságát, és nézzek neki egyet a hétvégén és rendeljem is meg neki, mert nem tűri tovább. Ennyit a tervemről, hogy meglepem karácsonyra :P

Felmerült egy kérdés az ajánlattal kapcsolatban. Tánc az egyik hobbija és szokott kapni jó minőségben kamerával felvett táncverseny videókat. Ezekkel megbirkózna az Intel IGP, illetve évekkel későbbi esetleg még nagyobb felbontású videókkal is?

Ha nem, milyen olcsóbb VGAval szerelt (gondolom azért videókhoz évekkel később sem fog kelleni mostani csúcsvga) gép ajánlott ha játékra nem lesz használva később sem, csak videózásra.

Másik kérdés meg a merevlemezzel kapcsolatos. Ha 120as SSDben gondolkoznánk. Akkor úgy érdemes venni a laptopot, hogy SSDvel van szerelve, vagy inkább vegyek külön egy egyet hasraütésszerűen és úgyjön ki jobban az embert azt beszerelve? De még bonyolultabb a kérdés, mert ha SSD nélkül HDDvel is gyorsan indulna/gyors lenne akkor elég a HDD - ezt nem tudom, nekem a gépemben már jó ideje SSD van, laptopokhoz meg nem értek - nem tudom mennyire lassúak/gyorsak a mai darabok.

(#47654) btudos válasza DjDanee87 (#47653) üzenetére


btudos
veterán

IGP bőven elég a FHD videókhoz is.

Gyárilag semmiképp nem érdemes SSD-vel venni, lehúzás, otthon is pár mozdulattal lehet cserélni a HDD-t SSD-re. Ezért én biztosan utólag venném, ha van rá igény. SSD vagy HDD... Szerintem mindenképp SSD, de HDD-el is lehet élni, csak ne számíts SSD sebességre.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47655) DjDanee87 válasza btudos (#47654) üzenetére


DjDanee87
addikt

Akkor már csak egy kérdés.

Lenovo IdeaPad B590 59-374005 102k
LENOVO G700 59-390374 118k

Javítsatok ki ha tévedek, de a kijelző mérete csak a különbség (meg nyilván a notebook mérete is) a kettő közt.

Nem érné meg akkor már az 1600x900 felbontás azt az extra 16e Ftot ?

(#47656) btudos válasza DjDanee87 (#47655) üzenetére


btudos
veterán

B590 kijelzője matt. Kérdés igazából, hogy melyik méret az ideálisabb, és fényes vagy matt kijelzőt preferál. Ezeket leszámítva nagyjából azonos szintet képviselnek, én a B590-et vennék, a különbözetet inkább SSD-re költeném.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47657) Zimmy88


Zimmy88
tag

Sziasztok!

17,3"-os notebookot keresek, max 130k (de inkább 110-120) értékben, teljesen alap felhasználásra: internet, email, youtube, divx videók. Tehát bőven elég (még sok is) a 4GB ram, 2-2,5GHz két(négy)magos cpu, integrált vga, csak a nagyobb kijelzőméret (és 1600x900-as felbontás) a lényeg, meg hogy (legalább) 2 év gari legyen.

Eddig HP-kat néztem, HP Pavilion g7-2250sh és HP Pavilion 17-e050sh típusokat, van esetleg tapasztalat ezekkel kapcsolatban?

Mit ajánlotok?

FZR2000 ®

(#47658) valenc


valenc
tag

Sziasztok! Barátnőmnek nézek laptopot átlagos használatra. Gpu semmikép sem kéne bele,és a keret az maximum 130 k és mindenképp új kéne.op.rendszer nem lényeg.Ezenkívül kikötés az is hogy 14"-os legyen :S Lehetőleg matt kijelzővel.
Eddig ebben az árkategóriában asusokat láttam illetve pár lenovot.
ez illetve ezlenne a két kiszemelt.A probléma az hogy barátnőmnek az asus tetszik de szerintem ebben az árkategóriában az asusok nem túl jók, cáfoljatok meg ha nem így van.Más ajánlatokat is szívesen vennék :R

[ Szerkesztve ]

(#47659) btudos válasza Zimmy88 (#47657) üzenetére


btudos
veterán

Minőségben nagyon rossz, inkább Lenovo G700.

valenc: Használt gép nem játszik? Ennyi pénzből 14"-on csak nagyon gyenge új gépek vannak, ráadásul a matt kijelző is meglehetősen ritkán teljesül.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47660) Chaser válasza Zimmy88 (#47657) üzenetére


Chaser
titán

G700

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47661) Rendeske válasza Chaser (#47649) üzenetére


Rendeske
tag

Engem meggyőzött...Valami Pentium + SSD kombós gépet tudnál mondani olyan 120K-ért?

Ez B960, ASUS márkájú ugye?

Meg kb mennyi SSD kéne egy WIN7 HOME-nak..?
Nekünk a VGA is mindegy, mert játékra meg grafikus dolgokra nem lesz használva..

(#47662) dunc válasza Zimmy88 (#47657) üzenetére


dunc
nagyúr

(#47663) Ricsex60


Ricsex60
csendes tag

Sziasztok!
Notebookot vásárlás előtt állok és nem nagyon értek ezekhez :) annyi lenne a fontos nekem hogy DVD olvasó legyen és 15,6 colos kép legyen, ha lehet fehérbe vagy pirosba feketét nem szeretem :D Internetezésre használnám pl: facebook, online filmek, youtube. Ára 100.000Ft szánnék rá.
Előre is köszönöm az ajánlásokat!

(#47664) Chaser válasza Rendeske (#47661) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo B590.
Ebbe egy samsung 120GB SSD. Kisebbet nem érdemes venni. Egyrészt alig van már, másrészt legtöbb jóval lassabb. Ez értelmes boltban 22-24k. Edigiben elég jó áron szokott lenni és sok nagy városban van üzletük.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47665) Khelben


Khelben
nagyúr

Szerintetek ha egy használt gépen van oprendszer matrica kulccsal, akkor ha msdn-ről leszedem azt az oprendszert és felrakom, akkor a kóddal tudom aktiválni és jogtisztán használni? Vagy kell hozzá az eredeti telepítő cd is?

(#47666) Chaser válasza Khelben (#47665) üzenetére


Chaser
titán

Nem kell hozzá lemez. A licenszért fizetsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47667) valenc válasza btudos (#47659) üzenetére


valenc
tag

Az a baj hogy nem nagyon :S én is biztos vagyok benne hogy használtan minőségibbet kapna de ez van :S Esetleg még a 13.3" belefér ha abból van jobb.Illetve a matt kijelzőröl le lehet mondani ha csak azon múlik.

(#47668) btudos válasza valenc (#47667) üzenetére


btudos
veterán

Talán még ez a legélhetőbb.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47669) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm kért segítséget tőlem laptop vásárlás ügyében. A problémám hogy a keret 100 nagyon max. 110k. Szóval tudnátok ebben az árkategóriában valami használhatót ajánlani? 13.3-15.6-ig bármekkora kijelző, max 2 kg, op.rendszer nem kell, átlagos felhasználás, játék soha nem lesz rajta, max vmi böngészős, használt gép nem lehet.

szerk.: Ezek az AMD Fusion procik mennyire használhatóak? pl.: link

Előre is köszönöm a segítséget, ManUnited

[ Szerkesztve ]

(#47670) btudos válasza ManUnited (#47669) üzenetére


btudos
veterán

Fujitsu Lifebook AH502, Lenovo Ideapad B590/G500

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47671) Trikki


Trikki
újonc

Sziasztok!

200ezer Ft-os felső határral keresnék laptopot, sajnos nem igazán vagyok otthon a témában. :(
Átlaghasználatnál egy kicsit többre kellene, böngészésen és videónézésen kívül gamelésre (de nem hardcore gamelésre; elég ha csak pár, kisebb rendszerkövetelményű játék fut rajta), PhotoShoppolásra (megintcsak nem ultranagy képek szerkesztésére kell gondolni), illetve videószerkesztésre használnám.

Dell Inspiron 15R (5521)-t néztem ki egyenlőre (viszonylag jó ár + garancia miatt), ti mit javasolnátok?
Az érintőképernyőt számomra fölöslegesnek érzem, viszont a matt képernyő + hosszabb üzemidő plusz pontot jelentene. :)

(#47672) Norbi14


Norbi14
senior tag

120.000 ft ig maximum használtan milyen notebook ajánlott? Játékra, film, zenére lenne használva. Matt kijelzős kéne. Köszi!

(#47673) Chaser válasza Trikki (#47671) üzenetére


Chaser
titán

Dell 5537. 8850m vga-val, az már ddr5. Matt kijelző az nem lesz, erős vga igen, amit némiképp ellensúlyoz a nem túl izmos u cpu, viszont üzemidőben nagyon jó. Ez már haswell generáció.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47674) rizso válasza rizso (#47481) üzenetére


rizso
addikt

Néhány kiszemelt alternatíva:
Asus N76 - i5-3230M, GT740M, 15" FHD matt, 8GB, 2TB, Win8, 908€
Asus N56 - i5-3230M, GT740M, 17" FHD matt, 8GB, 500GB, Win8, 729€
Lenovo Y510p - i5-4200M, GT755M, 15" FHD matt, 8GB, 1TB, DOS, 786€ (Win8-cal 857€)
HP Envy 15 - i5-4200M, GT740M, 15" FHD matt, 12GB, 1TB, Win8, 807€
Dell Inspiron 15 - i7-4500U, GT750M, 15" FHD touch, 8GB, 1TB, Win8, 948€
MSI GX70 - A10-5750M, 8970M, 17" FHD matt, 8GB, 750GB, DOS, 908€
MSI GX60 - A10-5750M, 8970M, 15" FHD matt, 8GB, 750GB, DOS, 857€
MSI GE60 - i7-4700MQ, GTX765M, 15" FHD matt, 4GB, 500GB, DOS, 908€ (ugyanez GT750M-mel 807€)
MSI GE70 - i5-4200M, GT750M, 17" FHD matt, 8GB, 750GB, DOS, 756€ (ugyanez +8GB rammal 807€, vagy ugyanez 1TB+Blu-ray kombóval szintén 807€)

Vélemények, érvek-ellenérvek, esetleg személyes tapasztalat valamelyikkel? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#47675) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

Tudnátok nekem ajánlani pár olyan notebookot ami billentyűzetvilágításos 150k környékén, a mostani gépem megbízhatóságából kiindulva Toshiba, illetve az itt olvasott pár utolsó oldalon a többek által ajánlott Lenovo vonalon ? Általános hétköznapi célokra kellene böngészés, filmnézés, zenehallgatás (nem árt ha az audió teljesítménye jó).

Most egy Toshiba NB550D netbookom van ami gyengécske, viszont a hangja szerintem nagyon jó (harman kardon hangszórós), ezért írtam az előbb az audió teljesítményt.

Az ár tényleg csak kb., egyenlőre tájékozódás szintű. Más márka is érdekel esetleg ami megbízható.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47676) miamiheat02


miamiheat02
újonc

Sziasztok nemrég kinéztem egy sony vaio svf152h1ew notbookot.
Főleg játékra és filmnézésre használnám és azt szeretném tudni hogy tudnék-e rajta mostani játékokkal játszani pl.:cod black ops 2 egyáltalán futnának-e rajta?
A gép adatai:Intel Core i3-3227U / 1,9GHz CPU | 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD | NVIDIA GeForce GT 740M VGA
A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#47677) Vilroy


Vilroy
újonc

Sziasztok!

Most vennék gépet.Max összeg 140ezerért.Irodai munka jellegű használatra..Játékra nem fogom használni.Kijelző mérete 14" körüli.Ha lehet minél könnyebbet szeretnék.Ha lehet op rendszerrel akkor jó de ha nem az se gond.Új gépet keresek.
Ezt néztem: http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/ASUS-X402CA-WX018H-Core-i3-14%22-notebook---Windows-8,103952,460181,879214.html?langId=-19
A lényeg: könnyű és gyors legyen, viszonylag hosszú üzem idővel.
Mit lenne érdemes venni szerintetek?

(#47678) Zimmy88 válasza btudos (#47659) üzenetére


Zimmy88
tag

Hogy érted hogy minőségben nagyon rossz a HP? Nincs szépen összerakva/recseg/kopik? Most néztem meg edigitalban őket, a g7-es egész tűrhetően néz ki, a billentyűje is szigetes. Vagy az AMD proci nem ér sz@rt se? Egyéb rossz tapasztalat? Többektől hallottam, hogy nehéz rá win7-et varázsolni, meg hogy nincs hozzá minden driver.
Igazából nem cél sem a nagyon sok cipelés, sem a tapipad minősége (egérrel lesz használva).

FZR2000 ®

(#47679) Chaser válasza rizso (#47674) üzenetére


Chaser
titán

Én az Y510p-t venném. Jól összerakott, 3 év gar, backlit, kiegyensúlyozott teljesítmény cpu és vga terén. Haswell cpu. FHD kijelző, korrekt ár. Viszonylag korrekt szervizháttér, bár ha kinn veszed ottani viszonyokat nem ismerem. Gyanítom másutt se rosszabb mint itthon.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47680) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Meg tudja valaki mondani mi a különbség a két 5530-as között a kb. 10 ezer forinton kívül?

DELL Latitude E5530 12421

DELL Latitude E5530 12631

összehasonlítás

never go full retard

(#47681) AxeDark


AxeDark
tag

Sziasztok!
Haverom új laptopot szeretne venni és egyelőre ezt nézte ki:
[link]
Játékra is használná, ezért nézett jobb vga-val rendelkezőeket.
Tudtok ebben az árkategóriában ennél jobb választást?
Illetve valaki el tudná nekem magyarázni, hogy ez a laptop miért Windows 8 only?

(#47682) Stauffenberg válasza Zimmy88 (#47678) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az én véleményemre ne adj annyira, nem vagyok notebook szaki, de nemrég elhozta egy ismerősöm a Pavilion G6 gépét, hogy telepítsek neki oprendszert. Lakkozott, ocsmány, ronda, recsegő, ropogó, hupogó műanyag az egész, nem nézek ki belőle sokat. A párom korábbi Acer 5552G gépénél is fosabb, pedig ez már nagy szó, szegény Acer nagyon gyorsan széthullott.

Amúgy a HP mint márka nem rossz, sőt. De ez a Pavilion széria... fujj.

---

Más: Tegnap voltam laptop simogatóban. Megnéztem a Dell 35xx és a 7737 gépeket (sajnos 7537 nem volt, pedig az volna az igazi kiszemeltem). Elvileg szerdán már megjön a szalonba a 7537, rajta is vagyok az értesítőn. De még mindig nem tudom fizessek-e majdnem 50 ezerrel többet érte.

190k - Dell 3537: i7-4500U + 8850M + 8GB + 1 TB HDD
235k - Dell 7537: i5-4200U + GT750M + 4GB + 500GB HDD + Windows 8

Jó persze abszolút nem egy kategória a kettő, de a 3537 mellett szólna a kiegyensúlyozottabb hardver és az olcsóbb ár. A 7537 mellett szól a billentyűzet világítás (bár ezért a minőségért nem adnék többet 5k felárnál, a 7737 alapján nem győzött meg) a kétségkívül sokkal jobb anyaghasználat és építés. De ahhoz a GPU-hoz kicsit gyenge az a CPU és ugyan az a fos kijelző van benne mint a 3537-ben. Az anyagminőség nálam nem kritikus ha már a 3537 is kibír heti egy nap hurcolászás mellett 2-3 évet.

Viszont volt még amin megakadt a szemem: Lenovo U510. Ha lehúzom az igények listájáról a játékot (illetve ha elvagyok a régi klasszikusokkal, mert egyébként van erős PC is a háznál, csak akkor játszogatnék laptopon ha távol vagyok), akkor vajon megfelelő gép-e? Multimédia, szövegszerkesztés lenne a fő feladata. Viszont tartok tőle, hogy az i3-3217U proci gyenge lenne ha néha egy-egy videót meg kéne vágnom rajta. Amúgy a design nagyon bejön és a 140k árával sokat spórolhatnék. Egy SSD menne még bele, így jó pont az mSata port.

Szerdáig még van idő eldöntenem, hogy akarok-e laptopon játszani mai játékokkal. Illetve ha igen, akkor meg akarom-e fizetni a 7537 felárát. De addig is jöhetnek vélemények. :)

A Lenovo Z500-at váltó Z510 mikor jön és milyen konfigurációkban lesz?

(#47683) Dreadloord válasza Stauffenberg (#47682) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Ha jól tévedek, a z510 teljesen ugyanaz lesz mint a z500, csak i7-es proci lesz benne i5 helyett, semmi más változás nem lesz, de a gt 74m-nek bőven elég az i5, szóval ez így nem lesz hú de nagy előrelépés, inkább maradt volna az i5, de kicsit jobb vga-val(pl gt 750m:D) NAjó akkor már túl jó lett volna:D

(#47684) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Véleményeztetni szeretném két gyárto gépeit...
Samsung NP270E5V-K01HU
99990.- Gari 2 év.
Ár,értékaránya érdekelne. Megérné ezt a tipust választani?
Normál netezésre használnám.

Illetve a másik opcio,ami joval drágább is.:
Lenovo Ideapad G580-59-355622
148990.- Gari 2év.
Itt a normál netezés mellet 1 kis játék miatt gondoltam.
De a 2 között van 50e.
Ami miatt lehet az első ára lenne ideálisabb a "bukszám" miatt.
:)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#47685) kerrencs


kerrencs
újonc

Hali!

Tudna vki ajánlani egy gépet erre?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? mostanában
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 100-200 ezer, jobb lenne olcsón megúszni, de ha van jelentős különbség kiadok rá többet
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) internet, filmek, kis játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? régiebbiekkel, mondjuk Heroes VI
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! egyelőre nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? mindenképp matt, 15,6"
(8) Notebook tömege? 2-3 kg
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? semmi extra, optikai jó lenne
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? néha
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

http://www.usanotebook.hu/asus/x550cc-xo072d-intel-es-reg-core-i3-3217u-180ghz-4-gb-ram-500-gb-hdd-kulon-vasarolhato-fekete-hatlap/P32924

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új

Köszi

(#47686) troland26 válasza Stauffenberg (#47682) üzenetére


troland26
őstag

pl itt már van Z510 és egy i7-el is Z510

Ma én is megnéztem a 7737-et ... háát nagyon szimpatikus az anyaghasználat meg az egész úgy ahogy van , kár , hogy nem tudtam megnézni működés közben .. egyébként nehezebbnek tűnt mint 3,5 kg :)

[ Szerkesztve ]

(#47687) Sanya(nemfér


Sanya(nemfér
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok egy megbízható notebookot ajánlani erre?

1, Vásárlás 2 hónapon belül
2, Max 150k
3, Irodai munka (ms office), böngészés
4, Játék: nem
5, Minőség preferálva
6, Csak HDD
7, Méretre 11,6" fölött kéne, felbontás mindegy
8, Minél könnyebb annál jobb
9, Op rendszer nélkül (ha van az se baj)
10,4GB ram kéne, optikai mindegy

Csak új jöhetne szóba, fontos lenne hogy ne full fekete legyen, valami ilyesmi:
http://ipon.hu/webshop/product/asus_vivobook_s200e_ct161h_szurke/501017
Ezt az egyet találtam eddig jónak, szerintetek megéri az érintőképernyő?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#47688) Chaser válasza Krisz79 (#47684) üzenetére


Chaser
titán

Ha nincs játék akkor lenovo B590 2020m pentiummal 102-103k-ért értelmes boltokban. Az Ag580 ha jól látom GT610-es, felejtős. De egyébként is ez a széria már kifutott, utódja a G500.

szerk: Sanya(nemfér Ez egy netbook, lassú cpu-val. Tisztázni kéne pontosan melyik a max méret ami jó neked.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47689) miamiheat02


miamiheat02
újonc

Sziasztok nemrég kinéztem egy sony vaio svf152h1ew notbookot.
Főleg játékra és filmnézésre használnám és azt szeretném tudni hogy tudnék-e rajta mostani játékokkal játszani pl.:cod black ops 2 egyáltalán futnának-e rajta?
A gép adatai:Intel Core i3-3227U / 1,9GHz CPU | 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD | NVIDIA GeForce GT 740M VGA
A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#47690) Dreadloord válasza miamiheat02 (#47689) üzenetére


Dreadloord
senior tag

A proci miatt leves, mennyid lenne a gépre?

(#47691) Krisz79 válasza Chaser (#47688) üzenetére


Krisz79
őstag

Elméletileg meg tudok rendeli más tipust is.
Ha a 100e-ig gondolkodom akkor az általad irt lenovot tanácsolod.?
Pontos tipuszáma?
Ha viszont 150ig gondolkodnék ,akkor mit válasszak???
Pl: proci,ram ,video kártya tekintetében.?
Gyárto,tipusszáma?
Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#47692) miamiheat02 válasza Dreadloord (#47690) üzenetére


miamiheat02
újonc

180 ezer körüli nagyságban van rá pénzem.

(#47693) miamiheat02 válasza miamiheat02 (#47692) üzenetére


miamiheat02
újonc

Tudsz valami jobb gépet ilyen árba?

(#47694) Dreadloord válasza miamiheat02 (#47693) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Én z500-at vettem 190-ért kb 1 hónapja, i5 3230, gt740m, issd winyó, 8 giga ram, és nagyon elégedett vagyok vele, laptopszalon már kifogyott belőle, edigitalt kérdezd meg, háta ott van még belőle.
Én ebben az árkategóriában ezt ajánlanám, alaposan körbenéztem, de minden más gép ennyiért valami miatt nem okés, ha játék is lesz rajta, akkor még mindig ez a legjobb szerintem:)

(#47695) T_A_


T_A_
csendes tag

Sziasztok,

ti melyik gépet választanátok a 4 közül?

- Dell Inspiron 5521
- HP ProBook 4535s
- Lenovo IdeaPad G570
- Lenovo IdeaPad G580

Általános felhasználásra kéne, játszani nem szoktam egyáltalán gépen. Alapvetően mindegyik nagyon jó értékelést kapott, de:

- a két Lenovo közt sok különbség nincs elvileg, mégis az újabb típusnál az egérpadot/annak gombjait nem dícsérték agyon
- ezen kívül ugyanazok a hibák voltak náluk: fényes kijelző, 0.3-Mpixeles webkamera ami nekem nem fontos
- a Dell és a HP-nál is kicsit eltérő de nem súlyos hibák vannak viszont ezekért megéri kiadni 25-30 ezerrel többet?

Ha valaki felhasználóként vagy vmiért ismeri valamelyiket örülnék ha letenné voksát.

(#47696) teszt345


teszt345
tag

15-ös HD ready, matt kijelzős, i7-es laptopot keresnék, 8 GB RAM-mal, dedikált videokártyával, teljesítményben legalább Nvidia 740-es szintű legyen, max. 250 bruttóért. Igazából a gondot az jelenti, hogy szeretnék a winchester helyett/mellett egy min. 128 gigás SSD-t, de ilyen konstrukcióval nem nagyon találkoztam, csak jóval drágábban. Igazából persze az is megoldás, ha garanciavesztés nélkül beépíthető az SSD és azzal együtt belefér az árba. Tudom, ezt most jól megmondtam, de hátha tud valaki javasolni így is valamit. Köszönet...

(#47697) B-L-A-C-K válasza teszt345 (#47696) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Parancsolj: link + vehetsz bele a maradékból egy SSD-t ami garancia vesztés nélkül beletudod rakni, akár a HDD helyére akár beépítő kerettel az optikai meghajtó helyére.

(#47698) rizso válasza Chaser (#47679) üzenetére


rizso
addikt

Valahogy éreztem, hogy az elsőként ajánlott az Y510p lesz ;] Tényleg nem rossz gép, teljesítménye bőven elég, viszont az a vastag és lakkozott kijelzőkeret nem tetszik. Meg kicsit uncsi is az Ideapad vonal, egy ideje asszony Z570-ét koptatom ;]

Többiről vélemény, esetleg személyes tapasztalat valakinek?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#47699) Borote válasza troland26 (#47686) üzenetére


Borote
addikt

3230 gramm :)

(#47696) teszt345: miért pont i7-es gépet szeretnél? Mire fogod használni? 4 magos CPU-t szeretnél, vagy csak az a fontos, hogy i7 legyen?

(#47698) rizso: németeknél/osztrákoknál nincs Dell outlet? Illetve egy használ EliteBook w vagy Dell Precision olcsóért? Aztán rendelni bele egy 7970M-et, oszt' örülés van :DDD (Bár a HP-ban nem tudom, hogy MXM-es-e a GPU).

MSI-t én nem vennék, ráadásul az a A10-5750M - 8970M párosítás elég rendesen kiegyensúlyozatlan.

[ Szerkesztve ]

(#47700) krino


krino
tag

Sziasztok, tudnátok megbízható notebookot ajánlani? Árban 200-250e kategória.(bár ha van vmi nagyon ütös konfig akkor esetleg 300e) Mindenképpen új kellene. Váráslást tekintve 2-3 hónap múlva esedékes, tehát ha tudtok olyan gépet amely megfelelne az igényeknek és csak később jönne szívesen venném ha leírnátok. Képernyő inkább matt és a képernyő méret inkább 14" vagy alatta. Lehetőleg legyen minél könnyebb.(sok utazgatás miatt) Használatot tekintve: netezés, office, photoshop, filmezés, nagyritkán játék (pl assassins creed) op rendszer nem kell mellé. Inkább tényleg legyen minőségi és ha lehet minél hosszabb ideg legyen hű társ :D köszönöm előre is a segítséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.