Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47051) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

120k-ig milyen laptopot érdemes most venni, új legyen, net + word felhasználásra?

Lenovo G500-as sorozat?
Asus X502CA?

Érdekelne ajánlat oprendszerrel és anélkül is.

Köszi!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47052) Core2duo6600 válasza B-L-A-C-K (#46985) üzenetére


Core2duo6600
veterán

No fussunk neki a történetnek még 1 szer.

Akkor egy olyan laptopot keresek, amelyik 4 magos processzorral rendelkezik, ez tipikusan az I5, i7 es.
Nem zárom ki a korábbi generációs CPU kat sem, ha azok elég erősek.
Asztaliban alig van különbség a 3rd és a 4th gen közt, /3770 vs 4770/
Laptop cpu kat nem figyelem annyira, ott is hasonlóan minimális a külöbség ?

És erős vga val rendelkezik.

Most megnéztem a modellt az asztali gépemen is, abban 2 GB os vga van,(Radeon 7700 as sorozat) és simán ment.
Tehát akkor a laptopban is elégnek kell lennie a 2 gigásnak, ha jól gondolom.

Így akkor már könnyebben találunk megfelelőt igaz ?
(A kedves kollegáim meg keverik a szezont a fazonnal...)

Milyenek jöhetnek szóba ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#47053) brumi1024 válasza Core2duo6600 (#47052) üzenetére


brumi1024
veterán

Mobil 4 magos i5 proci nincs. Csak i7-esek a 4 magosak, azok közül se mind. Igen, a mobil Ivy és Haswell közt is elég minimális a különbség a 35-45W-os TDP osztályokban.

Az asztali 7750-7770 nagyjából a mobil HD8850m/8870m szintje, megfelelő procival. A videóram pedig nem határozza meg, hogy milyen erős egy gpu, ezeknél még teljesen felesleges a 2 giga ram, elég az 1 is.

(#47054) netudky


netudky
csendes tag

Hahó, laptopot szeretnék vásárolni. Tételes válaszok a "kötelező" kérdésekre:
(1) most... vagy 1 hét múlva szeretném megvenni.
(2) Max 300000 Ft-om van rá, brutto.
(3) Grafikai tervezésre szeretném használni, renderelésre, photoshop, CAD, mindenmás.
(4) Nem szeretném játékra használni.
(5) A teljesítmény fontosabb, mint a minőség, de most azért pár évig nem szeretnék még ennyi pénzt kifizetni egy új gépre.
(6) Nem tudom, h nekem használna-e az SSD. Ha sokat dob rajta, akkor nyilván igen:)
(7) 15"-os gépeket néztem, minél nagyobb felbontással
(8) Mindennapi cipelése miatt jó lenne, ha könnyű lenne. Viszonylag fontos szempont.
(9) Jó lenne op. rendszerrel :)
(10) Optikai meghajtóhoz nem ragaszkodom (kicserélném ssd-re?), memóriából jó lenne egy 8 GB... a 4 már sokszor kevés.

(13) A Lenovo Y510-es gépét néztem, de nehéz, és nem egy design-díjas termék...
(14) új gépet szeretnék...

Tudtok segíteni? Nagyon megköszönném... :R

(#47055) vomir1


vomir1
tag

Sziasztok!
A Következő lenne a kérdésem!
Szerintetek kb 90kból újonnan kihozható lenne e egy olyan laptop ami odaveri a mostani asztalimat ami a következő dolgokkal operál:
-intel e5300 2.6ghz
-3gb kingston 667mhz ram
-Ati radeon hd 4350 64bit 512mb videókártya
-Asus P5KPL-AM SE alaplap
-160GB Samsung 7200RPM vinyó.
én ezeket néztem eddig:
[link]

[link]

[link]

[link]

(olyan válaszok h 90ért ne vegyek gépet mert kalap ... meg ilyenek nem érdekelnek! ennyim van kész. netezni 720p filmeket nézni kéne!)
A Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#47056) B-L-A-C-K válasza Core2duo6600 (#47052) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na gondoltam én ez a helyzet, bár mondtam is képzavar van kicsit...:)

Még mindig a Dell Precision-t ajánlanám erre a célra leginkább. Vagy esetleg egy új szériás Dell Latitude E6540-essel próbálkoznék HD8790M vga-val. Viszont ezeket pl PH-s forrásokból érdemes beszerezni, mert boltba mind2 szériának az árával elvannak szállva...

(#47057) Tikakukac válasza vomir1 (#47055) üzenetére


Tikakukac
titán

Én még mindig tartom, hogy akinek annyija van amennyi és nem fér bele egy olyan ami egyáltalán már emberszámba vehető az főleg ne verje pocsékra a pénzét. Mert aki lapátolja, hát Istenem, majd megtanulja és vesz másikat. Csak ez kis pénznél nem játszik és így se pénz, se gép, csak sz()pás. Ez a gond a csak ennyis témával.

Ezt kell venned. Újkorában sok száz k-s üzleti gép, úgy pöpec ahogy van. Belépő legalja konzumert venni csak azért mert az dobozos, tök felesleges.

Más: Nagyon nem korrekt még ez a driver, vagy én rontok el valamit az új Inspironokkal. A Grid2 úgy földbe állt ultra alatt, mint a sicc, holott már egy 740M GDDR3-mal is tudott átlag 25-öt, itt meg max 15-öt.
Crysis dettó szívás, szintén átlag 3-4 fps a hiány egy 740M-hez képest, mindegy, hogy i7 vagy i5.

Szóval még várunk, hátha lesz valami.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47058) orbo válasza Tikakukac (#47050) üzenetére


orbo
tag

Erre gondoltál? Toshiba Satellite L50-A-10W

Nem rossz, nem rossz... Toshibát eddig nem nagyon nézegettem, nem is ismerem a márkát. Mit lehet tudni róla, megbízhatóak?

(#47059) vomir1 válasza Tikakukac (#47057) üzenetére


vomir1
tag

ezt így hogy mutattad elég komoly gép Oo, mennyi idős lehet? és mennyire lehet leharcolt állapotban? tudsz vlmit róla?

(#47060) brumi1024 válasza Tikakukac (#47057) üzenetére


brumi1024
veterán

Nálam BF3 Ultra(multiban multis beállítások(mesh, texture-ultra, többi low)) 35 átlag megvan 5737-el. Dota2 meg maxon 54 fps átlaggal megy. Win8/8.1-el próbálkozol? Driver honnan?

Nekem is itt van a Crysis 3 és a Grid 2 telepítője, nemsokára megpróbálkozok velük én is.

[ Szerkesztve ]

(#47061) btudos válasza vomir1 (#47059) üzenetére


btudos
veterán

Ebben a boltban foleg nemet szarmazasu,igen jo allapotu hasznalt gepeket kaphatsz, nagyon korrekt kiszolgalas mellett, ne gondolkozz sokat. :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47062) Tikakukac válasza orbo (#47058) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja ezt néztem. Őszintén: fogalmam sincs. Ha látnám tudnám milyen. A márka meg mindegy, mindegyik tud fost csinálni.

vomir1: Alfa csak ad valami pn-t azzal meg lehet nézni mikori. Vagy kimész hozzá és szemmel is megsasolod. Az a tuti. Nálam anno volt 2 hétig egy, még ifjabb korában, az nagyon príma volt.

brumi1024: 2 változat van: SSD és arra általam rakott win8, driverek pedig a Delltől.
Másik pedig gyári vinyó, előretelepített win8-al, már gyárilag bedriverezve.

Szóval a gond az elég nagy eséllyel nem velem van, a win8 tuti jó, tucatjával raktam már gépekre, a driverek megint frissek és gyáriak. A másik gép meg ugye eleve gyári, ott nem is tudtam elcseszni semmit. A véleményem az, hogy ez így pihenni fog egy darabig, mert sokra így nem megyek a gépekkel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47063) vomir1 válasza btudos (#47061) üzenetére


vomir1
tag

de a német gépeknek más a billentyűzete is nem?

(#47064) btudos válasza vomir1 (#47063) üzenetére


btudos
veterán

Csak a felirat mas, a kiosztas egyezik, kapsz hozza matricat.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47065) vomir1 válasza btudos (#47064) üzenetére


vomir1
tag

értem, köszönöm :) még 1 gond van, vagyis inkább 2, elnézést a sok bajomért, de ilyen vagyok :D gari is németbe szól ezek szerint nem? akkor gariztatást hogyan? valamiint, aksija mennyire lehet halott?..

(#47066) Chaser válasza vomir1 (#47065) üzenetére


Chaser
titán

Dehogy németbe, ide az eladóhoz:) Akkut is elmondja milyen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47067) BBéci válasza Tikakukac (#47050) üzenetére


BBéci
titán

Közben rájöttem, hogy nekem valóban nem kell erős videokártya, de i7-hez általában olyat párosítanak. Viszont a billentyűzet minősége döntő fontosságú, mert rengeteget írok, szöveget szerkesztek, korrektúrázom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47068) Tikakukac válasza BBéci (#47067) üzenetére


Tikakukac
titán

E5530 talán az első olyan gép aminek szerintem is frankó a billzete és van belőle mindenféle i7-es FHD és hasonló dolog. Igaz ott egy jó konfig ütögeti a 320k-t.

spyduck: Nekem vastagon elég volna az i3 is meg a 900p. De itt i7 kellett, hát mondtam i7-es konfigot :B

B-L-A-C-K: Biztos, Dellekből nem követem melyik megy mibe és ki mit gyártott hova :N :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47069) spyduck válasza Tikakukac (#47068) üzenetére


spyduck
nagyúr

i5+FHD - 220k, hova kell annál jobb?

(#47070) B-L-A-C-K válasza Tikakukac (#47068) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor fogalmazzunk úgy hogy az E5520-as mert szinte teljesen ugyan az a billje...:)

(#47071) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok! Erről a laptopról mi a véleményetek? Asus X550CA 15.6" X550CA-XX326
Köszönöm előre is a segítséget!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47072) Pocok256 válasza Tikakukac (#47057) üzenetére


Pocok256
veterán

Furcsállnám én a full hd 25 fps t grid 2 be ultrán 740m el :DD

Amúgy Grid 2 höz egyáltalán nem kell proci.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47074) BBéci válasza Tikakukac (#47068) üzenetére


BBéci
titán

Úgy tűnik az E5530 is kifutónak számít. A Vostro, amit kinéztem 300 bruttó. 5 éve gépelek Pavilionon, nincs bajom a billentyűzetével, annál ne legyen rosszabb. Én még mechanikus Underwood írógépen tanultam gépírást, az után az első elektromos maga volt a kánaán.:K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47075) Chaser válasza BBéci (#47067) üzenetére


Chaser
titán

Ez nem ?:) Billzet nagyon ott van, kijelző is, a gép se rossz, gari meg legjobb...annyira i7 kell bugázol valahonnan aztán kicseréled.

szerk: pavilon, höhö:D Ha jól rémlik 6520-ban is ue. a billzet, első bill aminél közel 100% hatékonysággal tudtam gépelni, ráadásul rohadt halk, olyan nyomáspontja van nem fájdult meg a kezem se, aztán még pilácsol is az ártatlan:) vedd meg amíg nem fut ki, 213k-ért ajándék
szerk2: Nah jó, T60/T500 NMB bill is nagyon ott van, de jóval hangosabb és nagyobb a nyomáspont, ez már közelíti a tökéletest.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47076) runner 125 válasza spyduck (#47073) üzenetére


runner 125
nagyúr

Milyen érdekes, a szinonima szótár pont ilyen sorrendben hozta. :F

;] :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47077) spyduck válasza runner 125 (#47076) üzenetére


spyduck
nagyúr

véletlen biztos ;]

(#47078) Tikakukac válasza Pocok256 (#47072) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt én is furcsállnám, éppen ezért megnyugtató, hogy nem FHD, hanem natívban lőtt eredményről van szó. Ott meg ennyit tudott, nem én mondom, hanem a Fraps.

Az is remek, hogy ahhoz nem kell proci, ettől függetlenül a kapott eredmény olyan szinten gyász, hogy hihetetlen. És nem ez az egyetlen dolog ami össze-vissza dobál pontokat meg fps-ket.

Addig okés, hogy optimalizálunk. De basszus itt még az AMD karira optimalizáld játék is lassú. Tehát a végeredmény az, hogy itt disznóság van.

BBéci: 4 év Pavilion után azért nekem is van tapasztalatom. Hát annál azért van jobb :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47079) Pocok256 válasza Tikakukac (#47078) üzenetére


Pocok256
veterán

Ilyen ez mikor egy gyártóra optimalizálnak termékeket ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47080) KAMELOT válasza spyduck (#47073) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem nekem lesz hanem egy hölgynek. És neki a legfontosabb kritérium az, hogy PIROS!!!! legyen a laptop.
Ha tudsz piros laptopot max 130K-ig akkor kérlek írd le. Köszi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47081) spyduck válasza KAMELOT (#47080) üzenetére


spyduck
nagyúr

Na igen, nagyon sok ilyen ügyfelünk van, nehéz eset. A titkos fegyverem ilyenkor a Samsung két gépe (NP370 és NP470), de a te árkategóriádba csak egy fehér NP370 fér bele. Mutasd meg azért azt is neki!

(#47082) Pocok256 válasza KAMELOT (#47080) üzenetére


Pocok256
veterán

KLIKK

Vagy a best buy

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47083) spyduck válasza Pocok256 (#47082) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez se jobb gép mint az Anusz :N
Utóbbi nagyon jó, de eddig egy nőnek se tetszett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47084) Pocok256 válasza spyduck (#47083) üzenetére


Pocok256
veterán

De a fuji már igen :P

Pedig valami oltári gyönyörű.
Nagyon bejönnek ezek a fujik nekem kinézetre meg mindenhogy kár hogy nem gyártanak gamer hardverrel :D

Na bár az is igaz nem vagyok nő :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47085) kecsawi válasza KAMELOT (#47080) üzenetére


kecsawi
senior tag

Fuji ah552?
:Y megint míg írtam beelőztetek :R

[ Szerkesztve ]

(#47086) spyduck válasza kecsawi (#47085) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tanulj meg gyorsan gépelni ;]

(#47087) B-L-A-C-K válasza spyduck (#47086) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tuti ott ül melletted a kis katonád aki már írja a cikkeket, és te meg itt is csak diktálsz...:D ;]

(#47088) kecsawi válasza spyduck (#47086) üzenetére


kecsawi
senior tag

Ebben a korban már nehezen tanulok, de padról fekvő helyzetben pötyögve inkább benyelem a lemaradást. :D

(#47089) BBéci válasza Chaser (#47075) üzenetére


BBéci
titán

Az i5 3230 éppen nem gyenge, az talán könnyedén megoldaná a BD50-ek átalakítgatását, de kellene bele még 4 GB RAM, egy SSD, amiből a kinézett Vostróban 32 gigás van a 750-es HDD és az i7 mellett. No meg a tréfa-mentesítés. Nem ismerek abban a boltban senkit.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47090) KAMELOT válasza spyduck (#47081) üzenetére


KAMELOT
titán

és Pocok256
1. SONY VAIO fehér laptopja van. Ugye megunta és odaadja édesanyjának aki naponta igénybeveszi.
2. Feltétel: Egész laptop piros legyen. Ugye ilyen nincs most jelenleg, ezért elfogadja ha mondjuk a bill és a képernyő körül fekete, de a többi legyen piros.
3. Amiket mutattatok azokat mi is néztük, de azok inkább bordók mint pirosak + a belseje fekete, ami neki nem tetszik.
4. Árban is megfelel neki.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47092) btudos válasza KAMELOT (#47090) üzenetére


btudos
veterán

Komoly, megunta hogy feher, ezert uj gep kell? :U

Jo persze, ertem hogy az anyjanak megy az elozo, de 130 k-bol ne tamasszon az ember design teren igenyeket, ez meg nem az az arkategoria. Mellesleg akarmelyik Fujitsu/Lenovo G500 jo lehet pirosra foliazva, ha csak a szin szamit.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47093) KAMELOT válasza spyduck (#47091) üzenetére


KAMELOT
titán

Én megértem, hogy gagyi, de most magyarázd egy hamupipőkének akinek apuci mindent megvesz. :) Bizonyos keretek között. Sajnos ezt nálunk a helyi üzletben nem kapni. Amúgy jól néz ki.
600eu okés, de minden a legújabb benne + WIN8

btudos: Full piros kéne. Sajnos ez a gagyi lesz akkor neki. Amire kell neki fotók, web, videó, FB arra jó lesz szerintem ez is. Szekrényben tartja a laptopot és csak otthon használja. Ez a szín tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47094) brumi1024 válasza Tikakukac (#47062) üzenetére


brumi1024
veterán

Mindjárt megnézem én is a játékokat, hogy mi van azokkal, csak egyelőre bugzik a csodálatos és imádnivaló win8, és minden képernyőelalváskor csak resettel lehet életrekelteni a gépet.

(#47095) Core2duo6600 válasza B-L-A-C-K (#47056) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szia !

És mik ezek a PH ás források ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#47096) brumi1024 válasza Core2duo6600 (#47095) üzenetére


brumi1024
veterán

Hardverapró. Pl: alfa156, Mosqu!to...stb.

(#47097) Pocok256 válasza KAMELOT (#47093) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a dell amit spyduck mutatott valami eszméletlen jó gép mind fogásra mind színre mind kinézetre. Nagyon pöpec masina. Megéri a többletet. :)
Csaj ismerősömnek ajánlottam és ő meg is vette nagyon tetszett neki élőben és azóta is megelégedéssel használja :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47098) BBéci válasza KAMELOT (#47093) üzenetére


BBéci
titán

Egy ilyen Hamupipőkét biztosan nem keresnék meg, válogassa a lencsét a hamuból, takarítsa a tűzhelyet az idők végezetéig. :DDD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47099) Ispy válasza BBéci (#46805) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem most ilyen van.

Beleraksz még 4 GB ramot 10k-ért, később meg egy SSD-t.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47100) Serricon


Serricon
senior tag

Sziasztok,

Köszönöm a tippeket, sokat segített.
Még az bizonytalan számomra, hogy oké ott az NBD gari, ami szép és jó, de mi van utána?
Látok most kirakva új használt modelleket, amikre 1-2 év NBD gari van, ha az lejárt, akkor imádkozás, majd kuka, vagy továbbra is hasonló módon megoldott a gari fizetős verzióban? kb 2-3 évet kell kiszolgálnia ami fix, nem lenne jó ha az utolsó félévben újat kellene venni.
Van itt tapasztalata valakinek lejárt gari utáni szervizeléssel? Gondolom ilyen kategóriás gépeknél ez valamennyire megoldott, de meddig?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.