Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#46601) B-L-A-C-K válasza dunc (#46600) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közbe elolvastam...

"Üzleti gépekhez ritkán mellékelnek külön grafikus egységet, itt is a HD4000-es grafikus gyorsítóval kell beérnünk. Flash, HD videók, kisebb vagy régebbi játékok gond nélkül futtathatóak....."

1. Szerintem ez nem üzleti kategória, 2. van benne még egy GT750M ami ezek szerint nem tűnt fel neki, bár GPU-Zvel lefotózta vele...:D

(#46602) dunc: Húsi? :D

[ Szerkesztve ]

(#46602) dunc válasza B-L-A-C-K (#46601) üzenetére


dunc
nagyúr

Húsi a noti lett jó :))

(#46603) troland26 válasza B-L-A-C-K (#46601) üzenetére


troland26
őstag

jaja + " A gép lelke az Intel® i3-as processzora 3110M jelöléssel az Ivy Bridge szériából. 2 fizikai mag és HT támogatás jellemzi"

alatta meg ott a cpu-z ... i5-4200u

A többi paraméternek utána sem merek nézni ... Egyébként tetszik a laptop , csak az én vesszőparipám a "normális" kijelző sajna nincs benne... jó lett volna , ha legalább egy hd+ belekerül

[ Szerkesztve ]

(#46604) troland26 válasza troland26 (#46603) üzenetére


troland26
őstag

Vajon olvassa a szerző a fórumot ? ... csak mert az összes kifogásolt rész javítva lett :)

(#46605) B-L-A-C-K válasza troland26 (#46604) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor valószínű, nem hiszem pont ilyen egybe esés lenne!

Szerintem amúgy több gépet tesztel, és azt a részt egy másik gépből vághatta bele véletlenül mikor kirakta a végleges verziót, vagyis a többit viszonylag szépen leírta, nem hiszem hogy ennyire hülye lenne amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#46606) troland26 válasza B-L-A-C-K (#46605) üzenetére


troland26
őstag

Persze , tuti , hogy nem az .. az lehet amit te mondasz gondolom rosszul ollózta össze a részegységek leírását , aztán nem olvasta újra ...

a másik valami üzleti masina lehet 3110M , 7200 hdd , hd4000 és dell... gondolom ez az [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#46607) Chaser válasza B-L-A-C-K (#46590) üzenetére


Chaser
titán

Hosszú volt az éjszaka, nem sokkal előtte keltem :P

Valószínűleg az inspiron teszt írója is, tele van a cikk elgépelési hibákkal.

Ez nagyon ott van:
"A tesztben szereplő Dell Inspiron 7537-es notebookot a Laptopszalon biztosította, köszönjük!"
Mindezt a laptopszalon oldalán? Szívesen ;]

Ami szimpatikus nekem ebben a gépben. Ha nem forrasztott a cpu kaphat egy értelmeset, mivel FHD verzióban is kijön lehet bele hackelni FHD panelt. Úgy már egész korrekt.

szerk: és az alu ház:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46608) troland26 válasza troland26 (#46606) üzenetére


troland26
őstag

Közbe rájöttem ennek a Latitude tesztnek [link] a paraméterei keveredtek bele a maiba ... a szerző is u.a :)

(#46609) otacon76


otacon76
újonc

Sziasztok!

Az elkövetkezendő napokban szeretnék egy új notebookot vásárolni. A maximális összeg, amit rászánnék 150.000 Ft. Elsősorban video vágásra és kisebb Photoshop munkákra használnám, de azért az sem ártana, ha a játékok is futnának rajta (FPS, TPS, de nem kritérium, a max. felbontás és grafikai részleteség, :) ).
A legfontosabb, hogy egy masszív gép legyen, ne érezzem azt, hogy mindjárt szétesik a kezeim között, ne legyenek lötyögő elemek, valamint legyen benne egy jó grafikus kártya.
Kíváncsi lennék, melyek a tényleg megbízható márkák és boltok és melyek azok, amiket messziről kerüljek. Ha konkrét modelleket ajánlotok az még jobb. :)
Egy ideje már nézelődök a neten, de a bőség zavara miatt még nincs kiszemelt gép.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#46610) Chaser válasza otacon76 (#46609) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért ami belefér legközelebb az elképzeléseidhez inspiron 5521. Jó minőség, graf kártya, erős cpu ennyiért nagyon nem megy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46611) spyduck


spyduck
nagyúr

A cikk meg nem jelent meg, viszont atiportalodik a szalonra. Majd javitva lesz, erdekes mindenesetre.....
Azert vannak meg benne fura dolgok mert az egyseg miatt egy masik cikk van atirva.

Az pedig, h a gpuz mit mutat nem relevans. Cpuz, gpuz, aida is szokott hulyesegeket irni!

[ Szerkesztve ]

(#46612) spyduck válasza troland26 (#46598) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt a linket egyébként, hogyan sikerült megtalálnod?

(#46613) troland26 válasza spyduck (#46611) üzenetére


troland26
őstag

Ahm , nem gondoltam/tuk , hogy egy félkész cikk kikerülhet azért csodálkoztunk rá , hogy a szerző miért támasztja alá a mondandóját egy hibás gpu-z , cpu-z információval ..., de ez lényegtelen . Az én hsz-em előtt volt ajánlva egy link-el ellátott szalonos dell gép . Rányomtam a linkre bejött az ajánlott gép baloldalt a híreknél meg megláttam a 7537 tesztet ...így akadtam rá ....

(#46614) ftsaba28


ftsaba28
csendes tag

Sziasztok!

Mi a különbség az alábbi két Lenovo között

NBK IdeaPad G580 59-387110
IdeaPad G580 - 59-383263

(#46615) spyduck válasza troland26 (#46613) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem tudom ez, h jött össze, na mind1 :DDD

(#46617) troland26 válasza spyduck (#46615) üzenetére


troland26
őstag

Pocok milyen csalódott lesz , hogy lemaradt a premier előtti olvasásról.. :D

(#46618) spyduck válasza troland26 (#46617) üzenetére


spyduck
nagyúr

30% volt feltöltve, a hab a tortán későbbre marad ;]

(#46619) spyduck válasza ftsaba28 (#46614) üzenetére


spyduck
nagyúr

IdeaPad G580 - 59-383263 - ez lakkos gagyi verzió

Erről viszont nem találok semmit: IdeaPad G580 59-387110 :( Dobsz linket ahol ezt árulják?

(#46620) b@zsi


b@zsi
csendes tag

Sziasztok!

Az ajánlásaitokra vagyok kíváncsi,hogy milyen notebookban érdemes gondolkodnom a lentebb konkretizált paraméterek mellett. Az Intel-NV párost előnyben részesítem, de nem vagyok a magam ellensége,ha egy AMD-s felállás egyszerűen jobb,akkor meggyőzhető vagyok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? December
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 280.000,-
(3) Felhasználási kör? játék, CAD, PhotoShop,irodai munka
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? előfordul,de nem ez a fő szempont Bioshock széria, Mass Effect, AC, ha elmennek 1366-on élvezhető beállításokkal akkor az elég.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem lényegi kritérium
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? min 15,6,a többi mindegy
(8) Notebook tömege? lényegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? rendszerrel
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? min 500 GB HDD , SSD opcionális . a memória min. 8 GB, optikai meghajtó nem lényeges
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? igen, CAD (Proe/Creo, Autocad)
(13) Eddig kinézett notebookok? Asus N56VZ, Dell Inspiron 7720, Lenovo Y580 , mind [link] -n lett kinézve
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új

(#46622) ftsaba28 válasza spyduck (#46619) üzenetére


ftsaba28
csendes tag

(#46623) spyduck válasza ftsaba28 (#46622) üzenetére


spyduck
nagyúr

Itt hiányosak az adatok így nem lehet eldönteni, de a gari is vagy rossz vagy külföldi import gépről van szó magyarított billentyűzettel. Keresgélj a megbízható boltok termékpalettája között inkább. Egyébként sokkal előrébb lennénk ha válaszolnál a 0-ás hsz-ben lévő pontokra. A pontos diagnózis a te érdeked ;)

(#46624) b@zsi válasza spyduck (#46621) üzenetére


b@zsi
csendes tag

az SLI hogy szuperál notebookokban? másik dolog:egy ilyen hűtője meddig bírja években kb? mert nem szeretnék évente új laptopra beruházni,mert az előző szétfőtt

(#46625) ftsaba28 válasza spyduck (#46623) üzenetére


ftsaba28
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
max 120 ezer ft körül

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Átlagos felhasználás: netezés, videózás akár hd felbontásban is

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
nem.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Szeretném ha 3-4 év múlva sem avulna el annyira, hogy újat kelljen venni hasonló célú felhasználásra az akkori szoftverek miatt.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
később.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
min.15.6 col.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
min 500 GB hdd, ssd egyenlőre nem
ram 4-8gb

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webcam, usb3, HDMI

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
HD-videójátszás?

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
[link]

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
csak új.
Köszönöm a segítséget.

(#46627) Pocok256 válasza troland26 (#46617) üzenetére


Pocok256
veterán

Dehogy maradtam le meló helyen olvastam :D Csak ott nem kommentelgetek folyamat :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46628) spyduck válasza Pocok256 (#46627) üzenetére


spyduck
nagyúr

wááááá :DDD

(#46629) Pocok256 válasza spyduck (#46628) üzenetére


Pocok256
veterán

Na ha minden igaz hétfőn megveszem a 7537 et (csak legyen a szegedi laptopszalonba) :D Már csak áfás számla a kérdés, hogy valaki tud e nekem gördülékenyen mindent intézni :D (Minden adat megvan hozzá csak egy kedves ügyintéző kellene hozzá)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46630) spyduck válasza Pocok256 (#46629) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az akksi üzemidőn be fogsz halni, én nem hittem el ;]
Elég kemény rekord született!

[ Szerkesztve ]

(#46631) Pocok256 válasza spyduck (#46630) üzenetére


Pocok256
veterán

Azt tudom, hogy böngészéssel csutka fényerőn 6+ óra. Szóval Min féynerő csak úgy állva simán 8-9 óra.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46632) spyduck válasza Pocok256 (#46631) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ne légy kishitű ;]

(#46633) Pocok256 válasza spyduck (#46632) üzenetére


Pocok256
veterán

Jahogy :DD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46634) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mint karácsony előtt a kisgyerekek. Kiforgatják még szegény laptopszalon exportlistáját is, hátha akad valami a számukra :DDD Ha van egy negyed cikk meg pár kép már az is elég. Nem hittem volna ekkora tolakodás lesz valaha egy ilyesmi gépért, de hát na :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46635) Pocok256 válasza Tikakukac (#46634) üzenetére


Pocok256
veterán

Válság van kell az ÓCSÓ gép :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46636) Chaser válasza Tikakukac (#46634) üzenetére


Chaser
titán

Nem rossz azért. Vékonyka, de szerelhető maradt, sok gépnek ez nem sikerült. Unibodyszerű ház, jó vga. Billzetre kíváncsi vagyok. Magam részéről ha kellene 15.6-os gép játékra is akkor ezt venném 200 körül. Jelenlegi áráért nem, akkor vadásznék y510p-t. De ha normalizálódik az ára akkor érdekes lehet, bele FHD kijelző - persze, majd 100k-s felárat fizetek érte gyárilag ;] - meg NBD gar. Kíváncsi vagyok a tesztekre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46637) ett


ett
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Tegnap vettünk egy notebookot barátnőmnek, Toshiba satellite c855-2hc. Oprendszer nélküli.
Ma felvarázsoltam rá a windows 7-et, meg minden más progit ami kell. Erre ma kiírta egyszer ezt:
A problem with the cooling system has been detected.
Please turn off the computer immediatly and return it for service.

Most meg barátnőm éppen felrakta a skype-ot rá, erre megint kiírta az üzenetet.
Valami halk zúgás hallatszik, de nem tudom milyen hangos kéne hogy legyen teljes terhelésen.
Előbb megint kiírta az üzenetet.
Létezik hogy csak alapjáraton pörög a ventilátor? Vagy egyáltalán nem megy?
Mit tudok kezdeni ezzel?
Vagy egyből kifogtam a szart?

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#46638) Pocok256 válasza ett (#46637) üzenetére


Pocok256
veterán

Talán ha a.gép szervízért könyörög mert rossz a hutese akkor talán szervizbe kéne vinni ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46640) Armagedown


Armagedown
őstag

Szerintem vidd vissza , kérjed vissza az árát és a pénzbõl vegyél egy normálisat az ajánlott gépek közül

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#46641) Pocok256 válasza spyduck (#46639) üzenetére


Pocok256
veterán

Már rég aludnom kéne .... :W

Jó cikk lett.. a minimális terhelésnél az eredmény valami hihetetlen :D Pont nekem találták ki :d Ha szüleimnél vagyok otthon mindig tabletként használom a gépemet valahova ledobva az ágyra lecsukott kijelzővel aztán ha kell egy recept felnyitom és megnézem :D 1 napot így kifog bírni máris tablet üzemmódban :D

ui.: Értékelendő, hogy kiemelted, hogy a proci nem mindenhol elegendő :)

3dmarkba pont annyira van lemaradva mint amennyire számítottam olyan 20% al. A leggyengébb i5 höz képest.

ui.2.:
Viszont az alapjárati CPU hőmérséklet elég magas :/

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46642) ett válasza Pocok256 (#46638) üzenetére


ett
aktív tag

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást!

Én is gondoltam hogy el kéne vinni, csak azért írtam ide hogy hátha más is találkozott ilyennel. Vagy megint kifogtam a hibás szart egyből, mint sok más dolognál sajnos.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#46643) Aske válasza spyduck (#46639) üzenetére


Aske
aktív tag

Brutáljó gépnek tűnik. FHD kijelző kéne bele.

Mennyit sírtam ezért, hogy egy ULV procit párosítsanak össze egy 750 szintű videokártyával, és végre megtörtént. Kíváncsi vagyok üzleti vonalon meglépik-e, hogy pl. lati 5530-ba hasonló szintű dedikált kártya, vagy hasonló ULV proci kerüljön.

(#46644) spyduck válasza Pocok256 (#46641) üzenetére


spyduck
nagyúr

A cikket nem én írtam hanem a kis padavanom ;]
Úgy döntöttün, h a CPU limitnek egy komplett cikket szentelünk és nem ebbe építjük bele. Az ehhez tartozó segédeszközök: Dell Inspiron 5537 és 3537 (alacsony fogyasztású i5 vs i7 + HD8850) és IdeaPad Y510p (i5 vs i7 + GT750 vs SLI)

Sztem ez a cikk le fogja majd fedni minden kérdésedet ;)

Az alapszintű magas hőmérséklet a Dell sajátossága, cserébe viszont néma és megy 20 órát az akksi.

Aske: Utána járok mit tartogatnak a gyártók ezzel kapcsolatban.

ett: Nem akarlak megsérteni, de a C855 nem vmi jó gép :(

[ Szerkesztve ]

(#46645) ett válasza spyduck (#46644) üzenetére


ett
aktív tag

Semmi gond, csak ideges lettem emiatt, hogy egy napos a gép és kapásból kifogtam a szart.
Egyébként miért rossz masina ez? Gondolom nem minden toshiba rossz. Mert a herdver alapján nekem megfelel amire kell. Tudom, hogy az akksija nem bírja túl sokáig, ez most nem fontos. A kijelzője fényes, ez sem érdekel annyira.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#46647) btudos válasza ett (#46645) üzenetére


btudos
veterán

Hardver... Egy jó notebook talán legkevésbé fontos összetevője. Olyan tényezőkkel kell számolni, amiken normális esetben nem gondolkodnál, de hatalmas különbség tud lenni két azonos árú, látszólag azonos tudású gép között.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#46648) viko81 válasza spyduck (#46644) üzenetére


viko81
csendes tag

Üdv!

Jó teszt lett,köszönet a Szerzőnek,

, de jóval 200k fölött (szvsz) már fontos a lehetséges vásárlók számára az alu házon kívül egy jó minőségű kijelző is. (full hd touch is csak i7 el együtt lesz ? hát nem tudom)

Pár dolog szúrja a szemem a pontozásnál.

8/10 kijelző : tök átlagos kijelző , ha már tn panel akkor már legalább (ebben az árkategóriában) egy 1600*900 dukálna. ( 2013-ban jóindulttal 6/10 )

8/10 ár érték arány: gyárilag ssd nélkül , harmat hdd (5400 wd scorpio black 110mb/sec sq), átlagos kijelző, 7/10 kis jóindulattal.

ui: még sok hasonló tesztet a jövőben!

(#46649) ett válasza btudos (#46647) üzenetére


ett
aktív tag

Most olvastam el a cikket.
Nekem az anyaghasználatával sincs semmi bajom. Tudom, hogy ez az olcsó kategória, de anyagilag 120-130k a felső limit. Ezt visszavihetem, maximum kicserélik szó nélkül, de az árát nem hiszem, hogy visszakapom.
Ilyen árkategóriában meg nem álmodozhatok ssd-s gépről, meg brutál ips kijelzőről fém borításról, stb.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#46650) Tikakukac válasza Pocok256 (#46641) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem annyira magas az, már azóta javítva lett ;)

Amúgy tök érdekes ez az egész Haswelles dolog. Annyi mindentől függ, hogy épp mi mekkora órajelen fut és mikor throttlingol, hogy hihetetlen. És ebbe beleszól a gyártó is vastagon, hasonló konfiggal az Acer Istennek nem akarta oldani a magokat és túlfűtött, itt meg ahhoz képest teljesen szolidak a hőmérsékletek. Nyakamat tenném rá, hogy még ez alá is vihető a dolog kicsivel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.