Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#46751) RedRain


RedRain
újonc

Sziasztok/
Laptop vásárlás előtt állok, és eléggé noob vagyok ebben a témában....
Az eddigi jelöltek:
[link] -> van rá valami esély hogy win 7 is futna rajta? Nagyrészt játékra (persze nem fullon), film nézésre, photoshop, és Paint tool sai használatra lenne.
[link] Nem tudok a dönteni, bár a g500-as szimpatikusabb, kivéve a win 8..
Tudnátok esetleg még pár típutst írni? A keret max 150.000, a súly teljesen mindegy, és ha lehet akkor ne fémborítású és ne ezüst színű legyen.
Előre is köszönöm.

(#46752) @Jocó@ válasza Tikakukac (#46749) üzenetére


@Jocó@
tag

Egy kicsivel bővebben kifejtenéd kérlek, hogy miért kategorizáltan ennyire mélyre ezeket a gépeket? Hátha én is tanulok belőle :)

(#46753) Tikakukac válasza @Jocó@ (#46752) üzenetére


Tikakukac
titán

Hűtés, általános burkolat, nevenincs benne minden, úgy van összekukázva. Emellé raksz egy Thinkpadot vallásodat leadod helyszínen ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46754) btudos válasza RedRain (#46751) üzenetére


btudos
veterán

Miért ne futna G500-on Win7? :F

Ez egyébként egy érdekes összehasonlítás, a Dell jobb grafikában és garanciában, a G500 minden másban. (Én az utóbbit venném, de ha a játék sokat számít, akkor nem ennyire egyértelmű)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#46755) @Jocó@ válasza Tikakukac (#46753) üzenetére


@Jocó@
tag

Nem vitatkozom, láttam már "minőségi" és minőségi elektronikai eszközöket Ettől függetlenül még számomra nem következik, hogy minden ilyen "összekukázott" darab rossz lenne. Persze, nem is fordul meg a kezem között naponta több, ezért is kértem segítséget. :)

Még akkor lenne teljes a boldogságom, ha tudnál linkelni (akár privában is) hasonló specifikációnak megfelelő Thinkpad-et. :)
Nyilván a garanciát, és a futárt ezesetben hozzá kell számolnom a készülék árához.

(#46756) troland26 válasza btudos (#46754) üzenetére


troland26
őstag

Azt írja vastagon pirossal a G500-hoz , hogy "kizárólag windows 8 támogatás " ...ez mit is jelent pontosan ?

(#46757) spyduck válasza troland26 (#46756) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azt, h a VGA-hoz olyan Win7-es driver van amivel az egyik játék működik a másik viszont már nem. A Lenovo tud a problémáról, javítani fogjak, de egyelőre csak Win8-al működik jól.

(#46758) Tikakukac válasza @Jocó@ (#46755) üzenetére


Tikakukac
titán

100-ból mondjuk 2 esetben nem igaz. Amúgy de ez ilyen egyszerű dolog :B

Garit nem kell hozzászámolni és a futár is ingyen van, mint már mondottam volt.

egy kettő három

Vinyót bővítteted és kész, van egy 1 évig mindenképpen garis géped, és a minőségbeli ugrás sem apró a kinézettekhez képest. Onnan egyedül a probook ért valamit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46759) troland26 válasza spyduck (#46757) üzenetére


troland26
őstag

ahm.... köszönöm :R

(#46760) @Jocó@ válasza Tikakukac (#46758) üzenetére


@Jocó@
tag

Köszönöm szépen! :)

(#46761) valkesz93


valkesz93
csendes tag

Hali!
Asztali gépemet sajnos nem hozhatom be így szükségem van egy laposra. Szeretném ha minimum azt szintet hozná a lapos mint az asztalim.
asztali spec:
CPU:Intel Q6600
VGA: 9600GT
Ram: 4gb

Max 100e-et szánnék rá. használtan venném. Grafikus munkára használnám főleg photoshop, de később szeretnék belenyalni a 3D grafikába szóval jó lenne ha rendelés se ölné meg. Nem játékra kell, két 3 játék az amivel játszani akarok de egyáltalán nem kell h maxon fussanak: Minecraft, Anno 1404, Dirt 2
Amik nem muszáj h meglegyenek de azért jól jönnének:
minőségi külső
webkamera
Amik tényleg kellenének:
4Gb több ram
min 15,6 kijelző
azzal gondba vagyok h matt vagy fényes ezt rátok bíznám.

Választ előre is köszönöm.

(#46762) Tikakukac válasza valkesz93 (#46761) üzenetére


Tikakukac
titán

Procinál már bukni fog az egész. A keret kevés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46763) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! [link] Ennek milyen a bevilágítási technológiája? PWM?

Ez és még [link] ez van partiba. Annyi a különbség,hogy az egyiknek fényes a kijelzője a másiknak matt? Mindekettő pwm? Vagy most teljes hülyeséget kérdeztem?:D

Köszönöm előre is! Illetve Borote-nek is a segítséget !

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46764) valkesz93


valkesz93
csendes tag

Az szép :D
A gépet kb 50-60 között tudom elpasszolni, és 100-ért rosszabbat kapok......
És mi az ami belefér?

[ Szerkesztve ]

(#46765) brumi1024 válasza membrandj (#46763) üzenetére


brumi1024
veterán

A PWM a Pulse-width Modulation, azaz impulzusszélesség modulációt jelenti, ez nem bevilágítási technika, hanem többek közt a CCFL és LED alapú háttérvilágítások fényerőszabályzását teszi lehetővé, azzal, hogy a rájuk kapcsolt feszültséget periodikusan be-ki kapcsolgatja. Egy periódus alatt a bekapcsolt állapot hossza a kikapcsolthoz képest megadja az aktuális fényerőt. A LED-es háttérvilágításoknál ez látványosabb, mert a LED-eket gyorsabban lehet ki-be kapcsolgatni, míg a CCFL még egy darabig világít a lekapcsolt feszültség után is.

Ez főleg alacsonyabb fényerőkön többek számára zavaró és látványos(akár fejfájást is okozhat), mert itt egy periódus alatt hosszabb ideig van kikapcsolt állapotban a háttérvilágítás, mint bekapcsoltban. Mivel viszont asztali monitorokban is elég ritka az olcsóbb kategóriában a PWM mentesség, ezért laptopok esetén ez még inkább a felső kategória sajátja. A HP Elitebook W-k DreamColorja, az Alienware MX18 kijelzője, talán a Dell Precisionok IPS-ei ilyenek, de ezek bőven a 7-800k-s kategóriába sorolhatóak.

Tl;dr: Mindkettő PWM, ebben a kategóriában ne is várj mást.

[ Szerkesztve ]

(#46766) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Van egy döglött noti, amit alkatrészben ki kellene árulni. ASUS k51ac-sx037d. Mennyit kérhetnék el ennek a makulátlan kijelzőjéért?

Remélem nem vagyok túl rossz helyen.

Üdv.

(#46767) Pocok256 válasza banderasz77 (#46766) üzenetére


Pocok256
veterán

Tekintve, hogy az egész gép max 35k körül ér szóval a panel sem ér 10k nál többet ...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46768) johnny82 válasza spyduck (#46266) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Még annyi kérdés ezzel kapcsolatban, hogy már beszéltem velük és 160 GB-os vinyóval kérem. Ez most sata2-es vagy sima sata-s? Van valami, amire még figyelnem kell, kérdezzek még rá valamire? Aztán rendelném is. Az akksit kérdeztem, azt mondták jó.

Üdv!

(#46769) Chaser válasza johnny82 (#46768) üzenetére


Chaser
titán

SATA2-es de édes mindegy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46770) atiy88


atiy88
újonc

Üdv kérlek ajánljatok ezek alapján laptokokat:
-1-2 hónapon belül szeretnék vásárolni.
-Annyit szánok rá amennyiből kijön egy olyan gép ami tudja mindazt amire szeretném használni(de hogy irjak összeget is 100-200ezerig)
-Amire és amilyen programokat használni szeretnék rajta: adatbázis kezelés(PostgreSQL), renderelés, film(tv-re kötve hdmi kimenet mindenképp kell), Pokertracker 4, Camtasia, Team viewer.
-Munkaeszköz lesz tehát legyen minőség, megbízhatóság, a teljesítmény pedig a fentebb leírtak kezelésére legyen alkalmas.
-SSD szeretnék bele 120gb elég.
-Kijelző matt legyen ezenkívül szinte teljesen mindegy Tv-re lesz kötve 90%-ban.
-Nem számít a tömege.
-Operációs rendszer nélkül kell.
-HDD mérete nem fontos SSD mérete a fentebb irt 120GB elégséges.
-Egyéb kívánság csak a HDMI kimenet.
-Nem tudom hogy mi hogy használja a cpu-t és gpu-t de fentebb lerítam a használni kívánt programokat.
-Nincs eddig kinézett notebook.
-Csak új gépet szeretnék.

(#46771) johnny82 válasza Chaser (#46769) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi!

Akkor jó lesz ez a gép? Másra nem kell rákérdezzek?

(#46772) laci1978


laci1978
tag

Sziasztok. Notiba még nem tudtam dönteni mert mindíg el irányítanak másfele akárhányszor bemegyek egy boltba.De most másba kérném a segítségeteket.A feleségem laposát amit már (kérdeztem) egy kicsit fel akarnám "pörgetni",pontosabban van benne egy T6600-as proci amit ki akarok cserélni egy P8600-ra.Ebbe Kecskeméten tudna valaki segíteni? :R

(#46773) Pocok256 válasza atiy88 (#46770) üzenetére


Pocok256
veterán

Felkeresném Afla156 -ot és sürgősen megvenném ezt tőle :)

Vinyo helyett kérd ssd vel és szerintem így kijösz 230k alatt. Tudom nem 200k de a minőséget és a teljesítményt megéri megfizetni főleg ha munkaeszköz lesz.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46774) szabeska


szabeska
addikt

Szép napot! Gyors kérdés!

ez

vagy

ez

?

Gondolom Lenovo, de nah, mégis megkérdezem :) Összeszerelési minőség, proci, kijelző? :) Köszönöm szépen!

F1

(#46775) Pocok256 válasza szabeska (#46774) üzenetére


Pocok256
veterán

Mire használnád ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46776) Tikakukac válasza laci1978 (#46772) üzenetére


Tikakukac
titán

Felesleges cserélned, semmi értelme, meg se éreznéd. Ha pörgetni akarsz akkor SSD-t rakj bele.

dunc: 2-ről 4-re még van értelme, most 8 gigával tolom, de Gimpezhetek meg csinálhatok bármit, plafon 60% kihasználás. Ha még nincs benne 4 giga azt érdemes, bár átlagnak 3 giga is elég és az olcsóság ddr2 alatt is relatív.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46777) dunc válasza Tikakukac (#46776) üzenetére


dunc
nagyúr

+ramot, amúgy Ámen :))

(#46778) szabeska válasza Pocok256 (#46775) üzenetére


szabeska
addikt

Videovágás, fotószerkesztés. ilyenek. ram bővítés mehet később, a proci, a kijelző és a minőség a kérdés :)

F1

(#46779) atiy88 válasza Pocok256 (#46773) üzenetére


atiy88
újonc

Nem veszek használtat még ha van rá egy ideig garancia akkor sem. Azért köszi.

(#46780) laci1978 válasza Tikakukac (#46776) üzenetére


laci1978
tag

3000pénzembe sem kerülne és ha minden igaz kevesebb hőt termel és legalább ki lenne takarítva és ujrapasztázva. Aztán persze teszek majd bele egy 120-as ssd. :-)

(#46781) BBéci


BBéci
titán

Ez megéri az árát?
A full HD kijelző, a 4 db USB csatlakozó és a billentyűzet világítás alapján választottam ki. Prociból jó lenne erősebb, de árban nem megyek nettó 200 fölé.
Sajnos a nemrég említett Dell 7520 már nincs meg. :(

(#46778) szabeska
Amikor itt a PH!-n, fotós körben megemlítettem a laptopon történő fényképszerkesztést, olyat kaptam, hogy azóta is egy irányba szaladok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46782) Pocok256 válasza atiy88 (#46779) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát ha szereted magad alatt vágni a fát tedd :D
Ennél jobbat jobb áron sehol nem kapsz NBD garral van kimaxolva és bőven a bolti ár alatt... Ha csak azért nem veszed meg mert használt akkor elárulok valamit ... valószínűleg 0 perces használt lehet mivel pénzügyileg így jobban kijön az eladó ha így hozza be az országba jogi szabályozások miatt... DE vehetsz helyette egy consumer sokkal lassab gagyi gépet amibe tuti nem leled örömöd... kevesebb garral és tuti nem NBD vel ...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46783) zspeti10


zspeti10
csendes tag

Sziasztok!

120000 Ft-ért szeretnék laptopot venni, ebben az árkategóriában melyek mondhatók jónak? Melyeket ajánlanátok?

Előre is köszi a válaszokat!

(#46784) Pocok256 válasza szabeska (#46778) üzenetére


Pocok256
veterán

Ilyen kis keretből, nem igazán van merítés új gépek között...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46785) Tikakukac válasza laci1978 (#46780) üzenetére


Tikakukac
titán

Kevesebb hő-->rmclock. Ez minden core2 alatt él, ehhez nem kell procicsere. Én még 3000-et sem adnék érte. Fél GHz-et SSD-vel már megéreztem, pár százat nem, soha.

Kezdj az SSD-vel amint van pénz utána meg akkora procit raksz bele amekkorát szeretnél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46786) szabeska válasza Pocok256 (#46784) üzenetére


szabeska
addikt

Csak egy kérdés volt, melyik? :)

F1

(#46787) mhncsa válasza Chaser (#46728) üzenetére


mhncsa
csendes tag

e6220 már csak használtan van, szóval mint írtam, nálam ez kiesik.
A photoshop használat alatt azt értem, hogy nagy ritkán egy weboldal design-hoz jól jönne egy kb szinhű kijelző.
Alapvetően php-zok, asztali gépen, 26"-os monitoron. Viszont ez egy tn paneles monitor, ezért minimális "weboldal design-kodásra" is alkalmatlan, mert ha teljesen szemből nézem, akkor is a képernyő alján és a tetején teljesen más színeket látok...
Persze cserélhetnék monitort is. Olcsóbb egy 26" ips monitor mint egy ips-es laptop.

Viszont van két laptopom:

Egy asus ul20a (su2300 1.2GHz, 2GB, irdatlan lassú winyó) ami lassú és (szerintem) katasztrófa a kijelzője.

A másik egy thinkpad t500 (P8700 2.53GHz, 4GB) ami egész használható sebességű, de 9 cellás aksival majdnem 3 kg. Viszont a kijelzője bár jobb mint az Asus-é, design-ra ez is alkalmatlan.

Szóval a terv az, hogy a két laptopon túladok, és veszek vmi kisebbet...

Találtam egy ThinkPad x230-at 320 körül.

Erről mi a véleményetek?
[link]

Ok, komoly photoshop-hoz nem jó, mert kicsi a felbontás, de ettől függetlenül ez gondolom megbízhatóbb gép mint egy Asus Zenbook.
(Meg mondjuk nem tudom hosszútávon mennyire lehet fárasztó a fullhd felbontás 13"-as kijelzőn.)

(#46788) szabeska válasza BBéci (#46781) üzenetére


szabeska
addikt

Sajnos ez van, ez a keret, és laptop kell, amúgy nem nekem.

F1

(#46789) Gedeon31 válasza spyduck (#46757) üzenetére


Gedeon31
addikt

Úgy tudom Win7-es driver van fent az usb3 sem működik.

(#46790) Chaser válasza mhncsa (#46787) üzenetére


Chaser
titán

Létezik e6230 is ;] ha bevállalod a TP garját akkor hajrá, én nem adnék érte ennyit, max 200-at.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46791) Gicz válasza szabeska (#46788) üzenetére


Gicz
addikt

a legalapabb gagyi 1366x768-as ledes tucat-tömeg lcd teljesen alkalmatlan bárminemű fotó szerkesztésre. kontrasztja gyalázatos (1:300 körüli) függőleges betekintési szöge kb nincs is. ha fekete a képernyő, akkor az alja már egész világos szürke análkél h bármerre mozdítandáa fejed, így lehetetlen bármilyen expo-brighness csúszkát állítani lightroomban.

[ Szerkesztve ]

(#46792) AxBattler válasza mhncsa (#46787) üzenetére


AxBattler
félisten

Dell Latitude E6230, és más gépeket is találsz itt ... X220, 2560p... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46793) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! 2 db kinézett laptop van:
EZ és EZ .

Ki melyiket választaná? Hallottam egy olyat,hogy a fuji üzleti modell ezért több évre van tervezve, mint a lenovo.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46794) Chaser válasza membrandj (#46793) üzenetére


Chaser
titán

Belépő üzleti. Külsőségekben jelenik meg, funkcionalitásban, extrákban kb semmi üzleti nincs benne a pciexpressen kívül. Sok gyártó üzletinek hazudja sok modelljét, pedig köze nincs hozzá, ennek legalább némi köze van hozzá. Matt kijelző, kategóriájában jó szerelés, olcsón bővíthető 3 év garra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46795) membrandj válasza Chaser (#46794) üzenetére


membrandj
nagyúr

Későbbi esetleges ssd bővítés mindkettőn megoldható? Gondolom a dvd író helyére.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46796) Chaser válasza membrandj (#46795) üzenetére


Chaser
titán

Igen. Lenovoban ennek a fujinak a kis társa a B590. Billzete véleményem szerint jobb, G500-asét nem ismerem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46797) mhncsa válasza Chaser (#46790) üzenetére


mhncsa
csendes tag

Az Dell e6230-ról hol írják, hogy IPS paneles?
Itt nagyon nem nem úgy néz ki, mint amiben IPS van:
[link]

ThinkPad garival mi a gond? vagy mivel rosszabb mint pl. a dell vagy a hp esetén?

AxBattler:
A HP 2560p-vel kapcsolatban sem látok sehol olyan review-t ahol írnák, hogy IPS paneles.

[ Szerkesztve ]

(#46798) Nixon18 válasza mhncsa (#46797) üzenetére


Nixon18
senior tag

Chaser azt akarja mondani, hogy megveszed a gépet és utólag veszel és szerelsz/szereltetsz bele IPS-t. Az NBD-be ez belefér.

(#46799) Chaser válasza mhncsa (#46797) üzenetére


Chaser
titán

Már mondtam, vagy kicseréled vagy kicserélteted ha nem értesz hozzá.
Gari témát illetőleg meg olvass utána, dell NBD-nél nincs jobb itthon jelenleg. TP szerviz meg...jelenleg szóra sem érdemes. A minőség se olyan mint rég, dell jön felfelé, TP megy lefelé.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46800) runner 125


runner 125
nagyúr

Szalonnál már Mac-ek is vannak, ollé. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.