Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#46901) BBéci válasza tilbury (#46900) üzenetére


BBéci
titán

Nem ismerem a linkelt laptopokat, de azt tudom, hogy nem az Árukeresőn kellene műszaki adatokat, paramétereket nézni és azokat hasonlítgatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46902) premete válasza tilbury (#46900) üzenetére


premete
veterán

Ez a legjobb (mármint a szöveg, a laptop mindhárom felejtős):
Intel(R) Core i3, Pentium vagy Celeron processzor, NVIDIA(R) GeForce(R) 610M grafika és akár 4 GB DDR3 videomemória a lenyűgöző játék- és multimédiás kimenethez. Az ASUS X55VD noteszgépek kategóriájukban a legjobb mobil teljesítményt nyújtják, legyen szó akár munkáról, akár játékról.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46903) tilbury válasza premete (#46902) üzenetére


tilbury
csendes tag

Értem én, hogy elég "gagyik" ezek a gépek, de ha ennyi pénzt szánnak rá (nettó:kb. 90k) akkor nem várhatunk csodát :(
Ennyire sz..arok ezek?
Esetleg vmi alternatív ajánlat?

(#46904) premete válasza tilbury (#46903) üzenetére


premete
veterán

90-ért lehet kapni korrekt, garanciális üzleti gépet, ami nem esik szét az első héten, és nem veszi el a kedvét egy életre a számítástechnikától a delikvensnek.
Újban is vannak jobbak ennyiért, de senki sem gondolatolvasó, hogy kitalálja, melyik boltban tudjátok megvenni (ezért sem árt az első hsz. megválaszolása).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46905) tilbury válasza premete (#46904) üzenetére


tilbury
csendes tag

[innen lennének rendelve]

igaz azóta már változott a kiírás, mióta hozzám eljutott a lista.
Lehet érdemesebb lenne pár ezrest hozzárakni még?

(#46906) premete válasza tilbury (#46905) üzenetére


premete
veterán

A linkelt listádon lévők közül egyiket sem venném meg, 90-ért ilyet kapsz 105-ért, de ez 66-ért is veri a listában lévők nagyobb részét (ha nem az összeset)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46907) orbo válasza Pocok256 (#46887) üzenetére


orbo
tag

Micsoda hiánycikk...
Én is elmentem az Allee-ba, naívan gondoltam megnézem élőben is, de nagyon nem is tudtak még róla az eladók. :)
Hol olvastad ezt a tesztet?

(#46908) orbo válasza k1raly (#46893) üzenetére


orbo
tag

A napokban én is szemeztem ezzel a géppel, kedden az Allee Best-ben 1 db volt még belőle a kiállítotton kívül.
Jó árban van nem hozzáértő véleményem szerint, bár az anyaghasználata annyira nem tetszett, nagyon gagyi műanyagnak tűnt. :)
Kíváncsi lennék a hozzáértők véleményére én is! :K

(#46909) tilbury válasza premete (#46906) üzenetére


tilbury
csendes tag

Hmm, ezek tényleg jó árak. Nem is értem, hogy lehet ekkora különbség.
Jól látom, hogy ezek nagy része fordított ÁFA-s?
Szemezgetek innen is, lehet még kérdezek 1-2-ről.
Thx

(#46910) runner 125 válasza tilbury (#46909) üzenetére


runner 125
nagyúr

Használt termék.., 0%-os számlával.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#46911) stratova válasza tilbury (#46909) üzenetére


stratova
veterán

Azért van ott noti pár 27%-kal is, ha esetleg módodban állna visszaigényelni, de ahogy látom főként a régebbi darabok.

Egyébként az i5-520M-ben Intel HD Graphics lakik, ami a GMA 4500MHD-nél fejlettebb.

[ Szerkesztve ]

(#46912) Pocok256 válasza orbo (#46907) üzenetére


Pocok256
veterán

Notebook review fórumán tettek ki pár unigine heaven eredményt :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46913) Chaser válasza tilbury (#46900) üzenetére


Chaser
titán

Egyik se, ha új kell lenovo B590. 2020m cpu-val 103k körül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46914) johnny82 válasza spyduck (#46266) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Ma megjött ez a gép, de nem magyar a bill. Fel kellene matricázni? Előre volt telepítve win7 home basic (aktiválni elfelejtették ;] ), de azt nem tudom, hogy minden driver fel lett-e hozzá rendesen telepítve. Vagy szerintetek érdemes lenne újratelepíteni? Nekem win7 home premium-om van, 64 bites.

Köszi, üdv!

Mod: most látom, adtak hozzá matricát is a billentyűzetre.

[ Szerkesztve ]

(#46915) Bazs-


Bazs-
tag

Minőségben mekkora különbség van egy Dell E5530 ( i5-3230M, FHD ) és egy Y510p ( i5-4200M, GT 755M, FHD )?
Tudom, hogy teljesen más kategória a kettő, de biztos van tapasztalatotok velük kapcsolatban. Valamint árban mennyivel érdemes többet adni az Y510p-ért ? Mindkét gép új.

u.i.: az említett y510p-n mennyire futnak el a játékok normális sebességgel ? Néhány FPS, stratégiai játék és talán Fifa.

Köszi előre is.

(#46916) btudos válasza johnny82 (#46914) üzenetére


btudos
veterán

Nem felejtették el aktiválni, nem járt hozzá Win7, azért van csak próbaverzió rajta.

A gépek legtöbbször külföldi származásúak, ezért nem magyar a billentyűzet.

Bazs-: Y510p-n elég jól futnak a játékok, és minőségre sincs sok gond vele, persze azért nem Latitude szint, főleg nem garanciát is nézve. Az E5530-on nem nagyon fogsz játszani, a HD4000 nem ad élvezhető játékélményt. Döntsd el mi a fontosabb, a masszív üzleti kialakítás, ennek megfelelő felszereltséggel (pl. dokkoló port, EC slot) és a prémium garancia, vagy a grafikus teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#46917) Tikakukac válasza Bazs- (#46915) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha pofánvágod az y510p-t egy E5530-al akkor a maradványok 99%-a Lenovo-s lesz. Totál más, ahogy mondod.

A kérdést meg nem tudom értelmezni, az egyik üzleti gép, aki arra használja a alaptopot amire kitalálták, a Lenovo meg egy öszvér, szükségmegoldásként. Ha kell játék durván akkor úgyis a Lenovo a megoldás, nem kell összehasonlítani semmit.

Raklap tesztet találsz neten 510p-ről, nézd át őket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46918) johnny82 válasza btudos (#46916) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

A szmájlit láttad ugye?

A matricát azt meg úgy ragasszam fel, ahogy nekem van rendesen a billentyűzeten? Vagy előtte nem árt kipróbálni?

Driverekkel mi a helyzet?

Köszi, üdv!

(#46919) btudos válasza johnny82 (#46918) üzenetére


btudos
veterán

Ha van saját Win7-ed, rakd fel azt, és a HP oldaláról szedj le hozzá drivereket.

Matricát szeretnéd kipróbálni, vagy a billentyűzetet? Értelemszerűen a magyar kiosztásnak megfelelően matricázd fel a billentyűzetet, ha magyarul akarod használni.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#46920) Chaser válasza btudos (#46919) üzenetére


Chaser
titán

;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46921) johnny82 válasza btudos (#46919) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Köszi, a kép sokat segített! Már csak annyi kérdésem van, hogy az itt található illesztőprogramok közül melyikeket töltsem le konkrétan?

Köszi!

(#46922) btudos: renben, köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#46922) btudos válasza johnny82 (#46921) üzenetére


btudos
veterán

Tippelj ;) Nyilván érdemes mindegyiket felrakni, hogy biztosan minden rendben legyen.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#46923) Bazs- válasza Tikakukac (#46917) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi a választ mindkettőtöknek. Számítottam rá, hogy valami hasonló lesz :D
Eredetileg munkára kellett volna a gép, de közben változtak a dolgok és ezért került képbe a Lenovo. Valószínűleg az is lesz a végső befutó.

Teszteket már olvastam, de mindenhol csak az i7-es verziót látom. i5-el nem találtam sehol. Ha tudtok linket, azt megköszönném.

(#46924) P00By válasza P00By (#46890) üzenetére


P00By
nagyúr

Senki? :B

(#46925) johnny82 válasza btudos (#46922) üzenetére


johnny82
őstag

Szerinted miért nem ismeri a pendrájvomat? Minden usb-t kipróbáltam, de semmi. :F

(#46926) btudos válasza P00By (#46924) üzenetére


btudos
veterán

Egyik sem IPS. A Lenovo elég jó gép, ugyanaz mint a Z500, csak belül kapott ráncfelvarrást, az Acerrel nincs tapasztalatom.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#46927) stratova válasza btudos (#46926) üzenetére


stratova
veterán

Az Acer miért ne lenne IPS?

(#46928) btudos válasza stratova (#46927) üzenetére


btudos
veterán

Jogos, benéztem. :B

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#46929) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Sziasztok !

Egy erős laptopot keresek.
Az elvárások a hardverrel kapcsolatban :
Nagy memóriával rendelkező VGA 4 Gb vagy több !!!
RAM 16 Gb

Jó lenne ha a vga SLI-S lenne, vagy CF es, tehát 2 db.
A cég 3 modellek mutógatása, amik elég összetettek.

Max ár 500 000 HUF
Winyo nem különösebben lényeges, de nyilán ebben a kategóriában már gyorsak vannak benne !

Minél elöbb szeretném vásárolni.

Igen, komoly érv, hogy a gép színvilága ne csicsa micsa legyen, hanem mormális.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#46930) Szepi1979 válasza Core2duo6600 (#46929) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Szia!

Az általad használt programok biztos kihasználják az sli-t? Ha erős és visszafogott kinézetű gép kell nézd meg a Dell precisionokat. Ha áfás számla nem fontos találsz az aprón is újat jó áron.

“ nem kell mindig nyerni “

(#46931) Core2duo6600 válasza Szepi1979 (#46930) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Szoftvergyártó szerint igen, de a 4 gb az ami fontos a VGA ramot illetően.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#46932) B-L-A-C-K válasza Core2duo6600 (#46931) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Link + memória bővítés, + SSD.

(#46933) margithid


margithid
veterán

A notebookcheck benchmark listájára mennyire lehet adni?
Azért kérdezem, mert amig egy core i3 2375m csak 359. helyen van, addig egy pentium 2020m 169.
Ez lehetséges? Vagy valami elírás?

(#46934) btudos válasza margithid (#46933) üzenetére


btudos
veterán

Az i3 2375m egy Sandy Bridge ULV proci, simán erősebb egy rendes Pentium nála, nincs ebben semmi elírás.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#46935) Core2duo6600 válasza B-L-A-C-K (#46932) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt találtam meg elösször, de nem tetszik a kollegának, mert pirosan világít a billentyüzet

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#46936) Tikakukac válasza margithid (#46933) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez simán lehetséges. A Core2 procim úgy zabálja az I3U-kat meg akár az i5U-kat és nem csúcs sima i3-mat és 2 magos i7-et, mint annak a rendje. Nyers teljesítményben még mindig az van, hogy órajel jó magasra, meg sok cache. Én mindig röhögök mikor valami izmozik a gépével, és akkor nesze, itt egy 50k-s gép és a mostani paletta felét megeszi, undervoltozható és szinte nem is melegszik. Ennyit ér a világ :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46937) spyduck


spyduck
nagyúr

Közérdekű

Az új Dell Inspiron notebookokba DDR3L memória van ami nem kompatibilis a DDR3 memóriákkal, ellenben 15%-al kevesebbet fogyaszt.

(#46938) premete válasza Core2duo6600 (#46935) üzenetére


premete
veterán

Az "A cég 3 modellek" az valami játék?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46939) margithid válasza Tikakukac (#46936) üzenetére


margithid
veterán

Nézegetve ez a laptop nagyon megéri az árát: [link]
A proci bőven elég, a gépház elég jó minőségű, Ramot egyszerű bővíteni.
i5 felára szeritnem nem éri meg. jól gondolom? turbo-n kivül sok eltérés nincs a két proci között.

(#46940) premete válasza Tikakukac (#46936) üzenetére


premete
veterán

Arra a "core2 zabálja a kétmagos i7-et" azért kíváncsi lennék. Az enyém ennyi a benchmarkban:
61 Intel Core i7-3540M 512KB + 4MB 35 3000 ‑ 3700 2/4
4319.52
5029.52
10810.52
1.532
3.452
10.37
14.86

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46941) Tikakukac válasza premete (#46940) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát nem én találtam ki, menj fel notebookcheckre, nézd meg a listát, üsd ki a T9600-at, és nézd meg mennyi i7 lesz alatta a listában. Nem 1-2 :P
12-t számoltam meg, valóságban nem tudom, mert nincs mindegyikből, de ha a listát nézzük amiről szó volt akkor bizony ez így van.

Mondom, nézd meg. Én elhiszem, hogy neked ez van meg az van. Meg ilyen és olyan, de bizony egy T9600 alatt 12 darab i7 van legalább, ha nem számoltam el.

margithid: Pötyörészni vastagon elég oda a dual-core is, i3 főleg. i5 felesleges, hacsak nem létszükséglet a turbo.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46942) Core2duo6600 válasza premete (#46938) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szia !

Nem játékra kell, de 3d és modellt kell rajta mutogatni.
Ezért kell az erős VGA.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#46943) P00By


P00By
nagyúr

Köszönöm! :R

(#46944) B-L-A-C-K válasza Core2duo6600 (#46942) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

4GB-os SLI rendszerű VGA-t ezen kívül 500 ezer alatt nem tudok, amúgy a bill.-t ki lehet kapcsolni (ha jól tudom ebben a modellben is) és értelemszerűen nem világit.

Amúgy mi ez a program amihez dupla vga kell és minimum 4GB?

[ Szerkesztve ]

(#46945) Chaser válasza spyduck (#46937) üzenetére


Chaser
titán

Szuper, fél W helyett 0.4W..de hülye tud lenni a dell is ;) :U

Tikakukac: Az én jelenlegi 520m-em is kalapál egy T9400-et, attól függ mi a meló, T9600 csak akkor lehet jobb ha szigorúan 2 magos dolog megy és csak az órajel számít. Ha az adott i7 órajele van akkora mint a T9600-é, nem létezik, hogy gyorsabb legyen a c2d, mivel c2c minden generáció gyorsabb az előzőnél. NBC-n is vannak néha érdekes táblák, pl nem mindegy mi alapján állítottak fel a sorrendet. Persze ettől T9600 nem rossz mai napig, de hm...Az E8400 nagy király volt desktopban pl, mai ivy pentium veri kisebb órajelen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46946) Pocok256 válasza spyduck (#46937) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát ez csodálatos árban meg dupla annyi és kb sehol sem lehet kapni... Ezek mellé még jön, hogy még mindig nem elérhető a konfig :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46947) spyduck válasza Pocok256 (#46946) üzenetére


spyduck
nagyúr

1000ft-al lesz drágább és szerdára érkezik egy nagyobb csomag.

(#46948) Tikakukac válasza Chaser (#46945) üzenetére


Tikakukac
titán

Hangsúlyozom ismét, noticsekkes listáról volt szó, és ott bizony a száraz számok szerint a T9600 jobbat dob sok esetben. Nyilván ha turbo kell akkor vérezni fog.
És azt sem állítottam sehol, hogy azonos órajelen lévő i7-et ver a c2d. Én azt mondtam, hogy van egy rakat olyan erősnek titulált proci az éterben i generációban amit aprítanak a jobb c2d procik is.
Desktopba se menjünk bele, az is egy másik témaság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46949) alex89


alex89
senior tag

Sziasztok!

Édesapám 50. születésnapjára szeretnék egy notit venni. Ez ugyan nem egyértelműen, de jelen esetben azonban mégis előrevetíti azt, hogy korából adódóan nem egy technikai zseni.
Alapvetően általános felhasználásra kellene neki a gép, internetezni, emailt intézni, nyomtatni scannelni, fényképeket kezelni tárolni stb... ebből kifolyólag a legalsó kategóriát szemeltem ki számára, hiszen az előbb felsorolt dolgokra ezek a gépek is tökéletesen alkalmasak ami a hardwaret illeti(szerintem). Feltételezem itt is mint szinte minden műszaki cikknél nem érdemes a legolcsóbbat venni és jön az általános érvényű mondás miszerint "kicsivel többért sokkal jobbat kapni.." viszont, ha még ahhoz is rakok egy kicsit akkor még sokkal jobbat kapok... és így tovább 300e-ig meg sem állva :D Tehát a keret 110-120e ft körül(operációs rendszer nélkül).
Méretben a szokásos 15,6"-ra gondoltam (kisebb nem kell), legyen benne optikai meghajtó, min 4gb ram(még jobb lenne 6gb), sima win 7 lesz rajta és otthoni gépkén fog üzemelni hálózatról, így az akkus üzemidő kevésbé mérvadó.
Két lényeges kérdés adódik tehát, egyik a hardware vonalon merre induljak. Intel vonalon: Pentium B960, 2117U, 2020M esetleg (butított?) i3-3217U 1.8ghz még beleférhet. Fogalmam sincs pl ezek, hogy viszonyulnak egymáshoz "erőben" :F AMD vonalon: A4-4300M, A6-4455M, A8-4500M is beleférhet esetleg.
Másik és talán leglényegesebb kérdés a márka, fogalmam sincs ezen szegmensben melyik megbízhatónak, pl hallottam olyat, hogy a lenovo valami gagyi nem abs műanyagból van és idővel elrepedezik széttörik...(lehet egy nettó baromság, nem tudom), a lényeg, hogy hasonló problémába nem szeretnék belefutni. Tehát inkább legyen megbízható, mint szép/vékony designos.
Pár dologra válaszolva felsorolás szerűen ami kimaradt:
most lenne esedékes a vásárlás, járték nem lenne de ha mégis (öcsém jóvoltából) akkor talán érdemesebb amd vga-val szerelt verziókat nézni ha jól sejtem, kijelzőből szerintem inkább a matt(jobban látható?), ssd most még nem talán 1-2 év múlva akár odd helyére ha máshova nem fér, webkamera előny de nem feltétel, új gép jöhet szóba csak lehetőleg minél több garival.

ui.: A T-vel kezdődő és esco-ra végződő áruházban jelenleg van egy lenovo g580-as nevezetű ketyere, canon multifunkciós nyomtatóval(tudom béna de pont jól jönne), táskával, egérrel, nekem 105e- ft-ért elhozható lenne. :U

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#46950) runner 125 válasza alex89 (#46949) üzenetére


runner 125
nagyúr

A tesco-s G580 fényes, felejtsd el.

Lenovo G500, A512

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.