Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47351) Chaser válasza spammer (#47350) üzenetére


Chaser
titán

15.6"
Lenovo B590 pl

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47352) spammer válasza Chaser (#47351) üzenetére


spammer
veterán

Ja igen, 15,6", rosszul írtam. Köszi, lecsekkolom és továbbítom neki.

Ha másnak is van javaslata, jöhet, nem baj, ha többől tud választani :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#47353) Vert1g0 válasza Vert1g0 (#47117) üzenetére


Vert1g0
újonc

Sziasztok!

Ebben tudna vki segíteni? Nem tudok dönteni :F

Időközben találtam még egy versenyzőt

Ez most hirtelen tökéletesnek tűnik, a matt kijelző viszont nem elírás? Mindenhol fényessel van ez a típus.

(#47354) mulatosdj


mulatosdj
tag

Dell 5537re csak win8 rakható? Lehet e másikat vagy ajánlott e még ezen kivül más(gondolok win7-re)?!

(#47355) brumi1024 válasza mulatosdj (#47354) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem nagyon van hozzá win7 driver.

[ Szerkesztve ]

(#47356) Pocok256


Pocok256
veterán

Csütörtökön végre kezeim között lesz a 7537 :C (nem is tudom mikor vártam ennyire laptopot mint most :D )

Szóval lehet ilyen témában most már hozzám is fordulni majd :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47357) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Egyik haver laptop vásárlás előtt áll.
A következők lennének a fontosak:
- jó akku idő!!
- sima hd felbontás elég
- kompaktság (14" is elég)
- 500 gb tárhely

A keret: max 150k.

Előre is köszönöm!

(#47358) coolpet válasza brumi1024 (#47355) üzenetére


coolpet
senior tag

Ezert adjak linuxxal, mert az naprakesz :D

(#47359) Gedeon31 válasza coolpet (#47358) üzenetére


Gedeon31
addikt

Linuxxal nem volt még dolgom lehet azzal valamit kezdeni egy laptopon? ;]

(#47360) Jb001 válasza Jb001 (#47303) üzenetére


Jb001
tag

Valaki erre mondana valamit? Megköszönném.

Am. most épp ezen áll a voks, vajon jól döntünk?

(#47361) Motaba78 válasza Gedeon31 (#47359) üzenetére


Motaba78
őstag

minden normális dolgot meg lehet oldani vele, az otthoni felhasználók kb. 75-80%-nak is elég lenne.

(#47362) coolpet válasza Gedeon31 (#47359) üzenetére


coolpet
senior tag

Aki meg eleteben nem latott gepet, annak edesmindegy hogy linux vagy windows, nincs kulonbseg szamara, aki meg megszokta egyiket(vagy masikat) annak meg a masik eletidegen.
Persze egy normalisan osszerakott linux disztribuciorol beszelunk, nem egy hazilag osszepakolt garazsprojectrol.

Atlag usernek edes mindegy. Viszont nem mennek a dolgok egymas kozott(linuxon a wines, win-en a linuxos), de 99%-nak van alternativaja, csak megszokas kerdese.

Ennyi. Egyik sem jobb a masiknak, kinek a sor, kinek a bor.

(#47363) Meklod


Meklod
tag

Sziasztok!

Notit szeretnék venni játékra főleg! Keretem 240 körül lenne !
Erről valakinek véleménye/tapasztalat van [link] ?
A 8870m milyen kategóriának számít?(pl egy gtx 560m hoz képest?) Azt sem látom,hogy a linkelt gépen ddr5-ös vagy 3-as ram van.... valaki tudja esetleg?

Nagyon megköszönném a segítségeteket!

Üdv!

(#47364) premete válasza brumi1024 (#47355) üzenetére


premete
veterán

Szerintem megoldható: intelnél ott van minden driver, a lan realtek szintén.
@coolpet: mennek azok is, wine, vagy cygwin, ha muszáj.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47365) Gedeon31 válasza coolpet (#47362) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szemét dolog a most kikerülő laptopok gyártóitól vennem kel egy ilyen rendszert ,ha normálisan akarom használni nem valami buherált torrentes vackot.

(#47366) Chaser válasza Gedeon31 (#47365) üzenetére


Chaser
titán

Az a sz@ros, hogy ennyibe kerül. Ez csak egy nyomorult OS, ha tökéletesen működne akkor is max 10k egy oem-ért ami még korrekt lenne az M$-től.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47367) Gedeon31 válasza Chaser (#47366) üzenetére


Gedeon31
addikt

Win8-ra csak két év adtak,hogy lehet frissíteni 8.1 -re ez is nagy szemétség. Utána megint szarnak a laptop gyártok a Win8-ra vehetsz megint másikat.

(#47368) szabonagyur válasza Gedeon31 (#47367) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért ritka az a laptop gyártó szerintem aki mondjuk több évig is aktívan támogat egy laptopot minden szoftverrel! A 8.1 meg ugyanaz mint a 8 szóval azért menni fog rajta nem kell ennyire eltúlozni ezt, hogy kijött az új.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47369) Gedeon31 válasza szabonagyur (#47368) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ugyanaz lenne ,akkor nem lenne belőle 8 és 8.1. :U

(#47370) szabonagyur válasza Gedeon31 (#47369) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen de az MS írta is, hogy mostantól nincsenek Szerviz Pakkok, hanem minden évben ki jön egy önállóan is telepíthető új Windows! És amúgy igenis ugyanaz, mivel akkor ennyi erővel a SP nélküli Windows XP meg a SP-2es sem ugyanaz, hiszen az SP2 rengetek újdonságot hozott, sok minden gyökeresen megváltozott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47371) Gedeon31 válasza szabonagyur (#47370) üzenetére


Gedeon31
addikt

Minden évben drágább lesz az amúgy sem olcsó alap 8-as sem. :D

(#47372) szabonagyur válasza Gedeon31 (#47371) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó ezzel nem tudsz mit csinálni... Sokak számára jobb mégis mint ha csak Apple szerű gépek lennének kötelező OS X rendszerrel, amit ha akarsz ha nem megveszel az amúgy sem olcsó géppel.. :U
Nem Apple hardver esetében meg nem kötelező MS szoftvert használni sem...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47373) Stauffenberg válasza Gedeon31 (#47367) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Javíts ki ha tévedek, de a 8.1 ingyen jár a Win 8 tulajoknak upgrade formájában, míg aki eddig nem vette meg a nyolcast, az a régi áron kapja meg a 8.1-et.

Még a 8.1 megjelenése előtt néztem a hivatalos árakat, ugyan ennyi volt.

Akkor most mi a gond?

(#47374) Gedeon31 válasza Stauffenberg (#47373) üzenetére


Gedeon31
addikt

Kicsit vissza olvasnál az nekem meg kell venni egy olyan rendszert amit nem biztos szeretnék és igen borsós áron.

(#47375) szabonagyur válasza Gedeon31 (#47374) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nem akarsz Win8.1-t vegyél MAC gépet vagy ott a linusz. Nem támogathat egy laptop gyártó sem minden rendszer évekig.
Valamint ha nem közel mindenki csak lopná az MS szoftvereket akkor talán nem pár felhasználón akarná behúzni az elvárt bevételét az MS sem. MS-nek egy célja van elérni egy bevételt, ha azt 1 millió felhasználó fizeti ki akkor annyi... És igen itt jön majd ha csak 10e ft lenne akkor mindenki megvenné. Ez is tévedés mivel akkor sem venné meg senki mert a torrent ingyen van még mindig.

@ (#47373) Stauffenberg: igazad van csak egy upgrade a Win8 tulajoknak illetve ugyanazon az áron meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47376) Tikakukac válasza Gedeon31 (#47365) üzenetére


Tikakukac
titán

Köcsög laptop gyártók, meg köcsög Intel, régen 12 cellás utazóakksi kellett a 6 cellás mellé, hogy alapjáraton menjen egy üzleti gép 1 napot (mákkal), most meg egy sima vékony gép elmegy ugyanennyit. Az MS meg mondjuk legalább nagyjából csinál hozzá rendes kernelt és hasonlók. Én most kifejezetten rühellem az összeset, mert a munkámmal miattuk nem a haladok, de azért nem feltétlen ásnám be őket. Csak a piac torz csöppet.

Bazekker fogd már fel, hogy egy core2 meg egy Haswell és az ezekhez kapcsolódó rszegységek annyira mások, hogy egyszerűen ez impossibru. Nem tudom mennyire foglalkozol fejlesztéssel/programozással de konkrétan az van, hogy már egy rohadt betű változás egy programozható egységben is azt jelenti, hogy eshetek neki pár ezer sornak. És akkor ez egy semmi, egy laptopban ebből szakajtónyi van. A hugyosra peccselt rendszer az szívás lesz. Mindig is az volt. A NASA az elvan 40 éves dolgokkal, de ott nem is akarnak SLI konfigokat meg hasonlókat laptopba rakni. Ez a difi amit sokan kifelejtenek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47377) Gedeon31 válasza szabonagyur (#47375) üzenetére


Gedeon31
addikt

Persze nem támogathat nehogy szegények maradjanak a MS vezérek.

(#47378) szabonagyur válasza Gedeon31 (#47377) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahhoz hogy mit támogat egy laptop gyártó mi köze az MS-nek? Jó persze neki érdeke, hogy az új rendszert vigyék, DE!!! a laptop gyártó sem fog alkalmazni még plusz 5 programozót, hogy minden aktívan használt oprendszerhez friss szoftvereket készítsen. A Win7-es gépek sem nagyon támogatták az akkor közkedvelt XP-t sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47379) brumi1024 válasza premete (#47364) üzenetére


brumi1024
veterán

Kipróbáltam, nem ment, nem véletlenül mondom. Nem volt hajlandó feltelepülni se a lan driver se a wlan driver(ami ráadásul oem rebranded Dell ahhoz meg ugye a Dell ad drivert).

szabonagyur: Csak egy kérdés: miért is kötelező az OS X a macekhez? Azt raksz rá amit szeretnél, pont "ugyanolyan" számítógép mint a Windows-os gépek, sőt, elég fasza a Windows telepítés, mert ha OS x gyári programmal készíted el a telepítő pendriveot isoból akkor a telepítés után egy teljesen feldriverezett géped lesz, ahol pl arra is figyeltek, hogy a fényerőszabályzás animációja ugyanúgy nézzen ki mint OS X-en.

[ Szerkesztve ]

(#47380) Gedeon31 válasza szabonagyur (#47378) üzenetére


Gedeon31
addikt

A Win7-es gépek sem nagyon támogatták az akkor közkedvelt XP-t sem.

Win7 előtt a Vista volt azért. ;]

(#47381) szabonagyur válasza Gedeon31 (#47380) üzenetére


szabonagyur
félisten

És hogy jön ide a vista? Win7 támogatást akarsz egy új gépnek, ami támogatja a jelen futó 2 legújabb oprendszer a Win8-at és 8.1-et. Kész így van rendjén. Még mindig azt írom amit nem olvasol el, hogy egy laptop gyártó sem támogat párhuzamosan sok rendszert sokáig! Főleg ahogy kolléga is írta fentebb az új hardverek új szolgáltatásait sem támogatja minden régi rendszer. Ha támogatnák a 7-et de mondjuk nem képes a szolgáltatás kezelésére akkor megint a laptop gyártó lenne a hibás, hogy minek írta, hogy Win7 ha még sem mennek a dolgok...

(#47379) brumi1024 azért írtam, hogy MAC gép OS X mivel általában valaki azért vesz drágán MAC gépet, hogy OS X fusson rajta!

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47382) brumi1024 válasza szabonagyur (#47368) üzenetére


brumi1024
veterán

Aktív támogatás van, csak hogy az általad felhozott Apple példával éljek: az új OS X (10.9 mostanság jelenik meg) támogatja az első, 6 évvel ezelőtt megjelent MBP-t.

A másik pedig az ár. Az oprendszer maga az almánál nem drága 4-5k az újabb változat legálisan, csak ugye meg kell venni hozzá a hardvert. Az pedig szériafüggő, hogy melyiknek milyen az ár-érték aránya.

(#47383) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Maximum 140k-ig bezárólag keresek notit egyetemi használatra;
- fehér legyen
- HD filmek és videók menjenek rajta
- talán egy kis AutoCAD és ehhez hasonlók is lesznek majd
- lehetőleg oprendszer nélkül

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47384) Gedeon31 válasza szabonagyur (#47381) üzenetére


Gedeon31
addikt

Úgy jön ide a Vista Te le ragadtál az XP-nél ,arra se ment támogatás a Win7 megjelenésekor ,erre írtam persze, mert előtte volt a Vista látom nehéz érteni és olvasni is amit írok.

(#47385) brumi1024 válasza Gedeon31 (#47384) üzenetére


brumi1024
veterán

A Vista elég speciális eset volt. Nagyon nagy ellenszenvvel találkozott ezért utána meglepően sokáig könnyen és nehézség nélkül használható volt az XP a laptopokon. Ehhez képest a Vista/Win7 majdani kifutása sokkal gyorsabb lesz.

(#47386) Gedeon31 válasza brumi1024 (#47385) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szerinted most nincs ellenszenv a 8-al szemben?

(#47387) szabonagyur válasza Gedeon31 (#47384) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mindegy nem vitatkozok erről mert most meg már te utalsz arra, hogy nem volt akkor támogatás... De akkor most minek legyen Win7 támogatás ha van a jelenlegi OS-nek támogatása? Amúgy meg ahogy most a 8-as driverek kompatibilisek a 8.1-el, úgy anno a Win7 driverek is 99%-ban mentek Vista alatt és fordítva is..

De mindegy nem vitatkozok ezen többet ez amúgy is a Milyen notebookot vegyek topik és nem a miért drága az MS szoftver topik. Akinek nem tetszik, hogy a laptop gyártó nem támogatja a Win7et vagy bármit szidja a laptop gyártót, rajta múlik, hogy mihez ír szoftvert meg mihez nem.

@(#47386) Miért amikor kijött a Vista/Win7 sítlus nem volt ellenszenv senkinél? Dehogynem akkor lázadtak csak még az emberek ellene, Amúgy meg semmi baj nincs a 8-al, a kezdő képernyőn kívül az ég világon minden ugyanaz mint a 7 esetében. Mondj valami olyan ami miatt a 8 nem olyan jó legalább mint a 7?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47388) Gedeon31 válasza szabonagyur (#47387) üzenetére


Gedeon31
addikt

Mond ezt annak ,aki idősebb korban tér át a 7-ről a 8-ra. Biztos megdicsér. :)

(#47389) Bjørgersson válasza Gedeon31 (#47388) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Srácok, nem lehetne inkább a Windowsok feletti szájakarate helyett segíteni azoknak, akiknek szükség van rá? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47390) Stauffenberg válasza Gedeon31 (#47374) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az autó esetén nem vered az asztalt a szalonban, hogy miért kell üzemanyagot tankolni bele? Drága a Windows, de mindig is az volt! Tudod mennyiért vettem én anno legális Windows 98 SE kiadást? Jobb ha le sem írom, aki akarja kutakodjon neten régi árlisták után.

Egyébként megjelenés körül fillérekért hozzá lehetett jutni. A Samsung például ingyen adta az upgrade licencet SSD mellé. De több ismerősöm is 10k alatt jutott hozzá. Most elmúltak már a bevezetési akciók, már csak teljes áron tudod.

Ha ennyire fontos, hogy Windows is legyen, akkor vegyél úgy gépet aminek az árában már benne van a rendszer vagy kalkulálj úgy, hogy arra is elkülönítesz egy kis pénzt.

Minden más esetben ha ingyen rendszert akarsz, akkor ott a Linux.

(#47391) Gedeon31 válasza Bjørgersson (#47389) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szívemből szóltál :R :)

(#47392) szabonagyur válasza Bjørgersson (#47389) üzenetére


szabonagyur
félisten

De befejeztem :)

@(#47388) Azért az idősebb korbán áttérés nem tudom, hogy jött ide... De akkor ennyi erővel ne fejlődjön soha semmi mivel az pénzbe kerül vagy másabb lesz mint korábban és akkor már valami újat kell tanulni esetleg...

Ezért áll úgy egész Magyarország ahogy, mivel ha valami nem ingyen van nem jó, de azért fejlődjön is minden.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47393) Chaser válasza Bjørgersson (#47389) üzenetére


Chaser
titán

Talán ez a legjobb ha feér kell, de nem feltétlen.

Stauffenberg: VUP verziót adott a samu, tehát az önállóan semmi. Kell hozzá egy legális eredeti egyéb win licensz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47394) Meklod válasza Bjørgersson (#47389) üzenetére


Meklod
tag

Támogatom az ötletet! :C
Valaki? [link] :U

(#47395) Pocok256


Pocok256
veterán

Halkan megsugom, hogy konzumer es egy vállalati között ezért is van árban ekkora különbség mert ott nem ritka, hogy ma kiadott gépek meg z xp t is támogatják vagy kiadásuk után meg 5 évvel is érkezik rá driver. Ott megfizeted a programozokat...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47396) Stauffenberg válasza Chaser (#47393) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is azt mondtam. Upgrade licenc.

Vistával és W7-el biztosan működött, az XP-ben nem vagyok biztos, de emlékeim szerint az is elég volt. Szóval ha valaki az elmúlt 10 év bármelyik legális Windows licencével rendelkezett. Akinek nem volt eredeti az meg amúgy is hiába remélt egy ajándék jogtiszta MS oprendszert.

(#47397) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!!!

1, Egy hónapon belül
2, 180.000
3, Játék: DotA2 Egyéb: öcsém lakberendező iskolába jár, szóval ehhez kapcsolódó programokat biztosan fog használni, nem ismerem ezeket, de gondolom RAM zabálók.
4, Nem nagy játékos, tényleg csak DotA2 szokott menni, néha egy kis GTA SA
5, Minőság
6, Nem feltétlenül, később egyébként is bővíthető (általában).
7, HD ready minimum, matt/fényes nem tudom, szép színek kellenek (a lakberendezéshez, gondolom én)
8, Lényegtelen
9, Nélkül
10, Tárhely: 750; Memória: 8GB szerintem kelleni fog; Optikai nem szükséges
11, Semmi extra
12, Tervező programok gondolom hazsnálnak CPU-t RAM mellett,
13, Nekem egy ASUS k55vj (i5,8gb,1tb,nvidia2gb) van, valami hasonlóra gondoltam, ezt anno 170-ért vettem és simán megy vele vegas, ps, premier.
14, kizárólag új 2-3 év garancia.

Köszönöm a segítséget! :)

No Future

(#47398) brumi1024 válasza Meklod (#47363) üzenetére


brumi1024
veterán

Teszt majd jön a gépről, de gddr5-ös ram van a gpuban, így kb GTX670M szint, és jó a gép ha kell a 17" nem jársz vele rosszul.

(#47399) Bjørgersson válasza Chaser (#47393) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! Bár én sokkalom a 140k-t egy ilyen gépért. Olyan 120 körül nem reálisabb lenne? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47400) Meklod válasza brumi1024 (#47398) üzenetére


Meklod
tag

Hálás köszönet! :R Még 2 kérdésem volna:
1. A 4200u proci nem fogja vissza nagyon a gpu-t játékoknál? (pl lagg..)
2. Hűtése milyen? A gpu nem melegszik túl intezívebb játék során? Mivel maga a noti elég vékonyka,így szerintem elég sanszos,hogy nem a "hűvös" notik közé tartozik.... Anno egy HP notival is sokat szenvedtem, mert mindig kikapcsolt félóra játék után ,túlmelegedés miatt és lehetőleg nem akarom újra átélni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.