Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47801) Chaser válasza Švejk (#47799) üzenetére


Chaser
titán

Senki nem fogja neked garantálni hány év lesz bennük, sok tényezős történet. Mindkettő viszonylag jól össze van rakva, van rájuk 2 év gari. Fujira olcsón vehetsz még 1 évet, 6-8k-ért. Ha olyan gép kell amit tutiziher használhatsz 5 évig akkor dell E5530+garkiterjesztés 5 évre, csak az már 200k+ kategória.
A bestbuy a 2020m-es B590, i3 max 5-8k felárat ér:) Akkor érte volna meg, amikor a 2020m modell még 110k felett volt, de most akár 102k-ért meg lehet venni mysoftnál. Ha PS-ezel akkor kihasználod az i3-mat, de netezésnél nem. Dobsz bele egy SSD-t azt meg fogod érezni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47802) Švejk válasza Chaser (#47801) üzenetére


Švejk
őstag

Hálás köszönet mindkettőtöknek! :R
Szerintem is elég lesz a 2020M, főleg hogy játékra egyáltalán nem kellene. Akkor már csak a márka a kérdés.
Lenovo, vagy Fujitsu? Kiben bízhat inkább az ember?
Illetve melyik bolttól érdemes rendelni? Ez a Laptopszalon, vagy a Mysoft korrekt boltok? Esetleg LapTop.hu?

[ Szerkesztve ]

(#47803) brumi1024 válasza Chaser (#47797) üzenetére


brumi1024
veterán

De ha 17" az alapvető cél akkor miért csak 15"-ost ajánlasz? 5737 és 3737 inkább. Bár gondolom a 7537 helyett 5737 akart lenni.

(#47804) DonMaster


DonMaster
addikt

sziasztok
ez és e között mi is a különbség mert elvileg ugyan az és az olcsobb még sshd-val is szerelt , a fémréteg az mindketönél van? mert max abban különbözhet hogy enyi az árkülönbség , más oldalon is megtaláltam pl a laptopszalon oldalán is ott is ugyan igy vanak az sshd-s olcsobb , elirás csak nem de mi lehet a különbség?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#47805) Khelben válasza DonMaster (#47804) üzenetére


Khelben
nagyúr

A G-s Lenovonál nincs fémréteg, az csak egy vevőcsalogató átverés.

(#47806) Krisz79


Krisz79
őstag

Lenovo G500 59-390091. 123.900.-
Lenovo G500 59-390064. 138.900.-

Itt néztem mindkettőt ki.
[link]

Érdemes a drágább i3-ban gondolkodnom?
15ezerrel drágább.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#47807) zso85


zso85
tag

Sziasztok.
Átlagos felhasználásra net és filmezésre mennyire jó egy ilyen masina???

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#47808) dunc válasza Krisz79 (#47806) üzenetére


dunc
nagyúr

Szia nem!

(#47809) spyduck válasza Khelben (#47805) üzenetére


spyduck
nagyúr

A kulonbozo homersekletet mivel magyarazod?

Megmertem oket infras homerovel es alacsonyabb mint a muanyage.

Szerk: egyebkent ketfajta G500 van, az egyik valoban muanyag, a masiknak viszont a palmrestje alu.

[ Szerkesztve ]

(#47810) Chaser válasza Švejk (#47802) üzenetére


Chaser
titán

A szalon is és mysoft is korrekt, tehát ott érdemes venni kettő közül amelyikben olcsóbb az áldozat.. Gépelni jobb a B590-en.

brumi1024: Jah az akart lenni... :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47811) Khelben válasza spyduck (#47809) üzenetére


Khelben
nagyúr

1 évig használtam, hidd el nekem :) Biztos megvan a magyarázata, hogy mi az, de mindenben műanyagként viselkedik (melegszik, gyűjti a karcokat, ujjlenyomatokat, stb). Most fém házas gépet használok, látom a különbséget.

(#47812) Krisz79 válasza dunc (#47808) üzenetére


Krisz79
őstag

Kaphatnék indokot rá?
Ma szeretnék rendelni 1et....
Remélem mind kinézetre,mint tudásban megelégedett gazdája leszek... :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#47813) spyduck válasza Khelben (#47811) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az egy hajszalvekony femboritas, de mindjart szolok a szervizesunknek, h bontson szet egyet ;)
Kideritjuk a titkot!

(#47814) btudos válasza Khelben (#47811) üzenetére


btudos
veterán

Fem haz es fem bevonat nagyon nem ugyanaz.

A G580 es a G500 bizonyos verzioi fem palmrestet kaptak.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47815) spyduck válasza btudos (#47814) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az egyik szervizes azt mondja fem lap, a masik pedig, h femes festek XD
Most elfoglaltak, de szetszedik ha lesz idejuk. En is kivancsi vagyok ra :)

(#47816) Khelben válasza btudos (#47814) üzenetére


Khelben
nagyúr

G500 még nem volt a kezemben, de annó a G770-et fém bevonatúnak hirdette még a Lenovo saját oldala is (a webshopokról nem is beszélve), miközben köze nem volt a fémhez.

(#47815) spyduck : az a fémes festék lesz az, én arra fogadok :)

[ Szerkesztve ]

(#47817) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
Ismerősnek keresnénk laptopot, számítok a segítségetekre! :)
Először is, a pénzbeli limit 150k, ennél több nem lehet, sőt, jobb lenne, ha kevesebb lenne (nyilván :D).

Amire használva lesz:
- Office minden mennyiségben
- Filmnézés
- Böngészés
- Játék nuku

Elég alap dolgokra kéne, nem kell izomtibor 16 mag stb., de egy nagy HDD jó lenne a filmek miatt. :)

Előre is köszi a segítséget! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#47818) btudos válasza spyduck (#47815) üzenetére


btudos
veterán

Fene se tudja mar, a G580-nak konnyebben elhittem hogy tenyleg fem a bevonat, a G500 mar gyanus hogy csak festek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47819) ojojoj0213


ojojoj0213
csendes tag

sziasztok!
a téma adott, szeretném megvenni életem lapiját :)
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - november 5-10 közt
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? - 160K
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) - mind
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? - főként CoD. azon belül 2-től felfelé de érdekelnek az új NfS-ek valamint Fifa legújabbja
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - mindőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - igen, a 160K-n felül egy 128-asat
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? - 1280×800 vagy nagyobb, fényes
(8) Notebook tömege? - max 3-4 kg
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? - nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? - (6)-os pont, 4GB, DDR3-as illetve igen szeretnék bele optikai meghajtót
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - webkamera
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? - igen (4)-es pont
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) - eddig csak márkák vannak, Fujitsu, Acer, Levono
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? - csak és kizárólag új, minél több év garral.

előre is köszönöm :R

(#47820) Azura


Azura
csendes tag

Sziasztok

gépvásárlás előtt állok és kérném a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? közeljövőben
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? max 200.000 Ft
(3) Felhasználási kör? Netezés, filmnézés, néha minimális irodai munka
(4) Játékra használnád-e? nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! ha árba belefér igen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 13-14, többi nem preferencia
(8) Notebook tömege? max 2 kg
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Windows
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 250 GB+, optikai meghajtó nem feltétlen kell bele
(11) Egyéb kívánság?
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Samsungokat és Lenovokat néztem, de nem köteleződtem el egyelőre semmi iránt
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? újat szeretnék

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket
Némó

(#47821) Chaser válasza Khelben (#47816) üzenetére


Chaser
titán

Szerintem mikronos fémréteg, amit rágőzölnek a műanyagra. Szóval egyikőtöknek sincs igaza ;] :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47822) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
A lányomnak kellene aki most ötödikes és jó lenne ha az általánost kihúzná a gép teljesen laikus vagyok ezért fordulok hozzátok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Karácsony
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? ~100 000 ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)Ami általánosban kell(net,kicsi játék)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?Sims
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?mindegy
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?Szemüveges a lány
(8) Notebook tömege?mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?ha lehet op rendszerrel ha nem megoldom
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? :F
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) :F
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? :F
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?csak újban gondolkodunk

(#47823) spyduck válasza tankal (#47822) üzenetére


spyduck
nagyúr

LifeBook A512 és IdeaPad B590 a két legjobb. Előbbi sokkal jobb választás sztem.

[ Szerkesztve ]

(#47824) spyduck válasza Azura (#47820) üzenetére


spyduck
nagyúr

LifeBook UH552, Latitude E5430, ProBook 4340s, Thinkpad Edge E431

Én az E530-at preferálom a legjobban, de jó az összes több is.

[ Szerkesztve ]

(#47825) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Egyik ismerődöm szeretne gépet venni amin játszani is szeretne, a határ 150e+max pár ezer forint. Eddig akár mennyire is ellenzem az ASUS-t, de ezt találtuk best buy-nak ebben az árkategóriában. Valaki esetleg ajánlana mást? Ja még annyi hogy 17-es kijelzőset szeretne, ettől csak akkor térne el ha valami sokkal jobb gépet találna (bár ezt kétlem ilyen áron).
Más releváns infó nincs

Akár használt is érdeklné

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#47826) Tikakukac válasza TheProb (#47825) üzenetére


Tikakukac
titán

Kis pénz kis foci. 17"-es gémer gép 150k-ból jó nincs, öszvér megoldások lehetnek, de nem feltétlen mondanám ezeket jó befektetésnek. A notin játék az elég luxus dolog, ahhoz meg pénz kell, gyűjtést javasolnék még.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47828) Tikakukac


Tikakukac
titán

5537 teszt is van. Egy bő 10-est faragnék rajta és tuti lenne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47829) TheProb válasza spyduck (#47827) üzenetére


TheProb
veterán

Ezt is néztük de az az i3-as elég húrka...

(#47826) Tikakukac: azért a 740M elég szépen viszi a gameket, az az asus amit linkeltem, leszámítva hogy Asus mért nem jó?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#47830) Tikakukac válasza TheProb (#47829) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem ne mondd, a K56CB volt nálam is :P Szóval igen, a 740M az korrekt.

Egyetlen egy gond van azzal az Asussal: olcsó, mégis erős a belseje. Miként lehet: ördögöd van, nagyon spórolós kívülről is, meg nyilván szabtak innen-onnan kicsit belülről is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47831) kerrencs


kerrencs
újonc

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy mekkora különbség van az alábbi gpu-k között?

AMD Radeon HD 8570M - Lenovo G500
NVIDIA GeForce GT 720M - Lenovo U510
AMD Radeon HD 7650M - HP Probook 4540s

Leginkább a HP felé hajlok, ha nincs nagy különbség ezek között a gpu-k között.
Köszi

(#47832) csuszi


csuszi
aktív tag

sziasztok. segítséget szeretnék kérni. ritkán fordul elő, hogy kis kutatómunkával az ember ne juthatna hozzá a kívánt információhoz, de itt elég nagy a kesze-kusza. sok márka, rengeteg típus, azoknál rengeteg variáció, totál vakfolt.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? következő pár hónapban, amikor a legjobb vételre rátalálok.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? trükkös kérdés, mert ha kell rászánok 200at, de inkább maradnék 150 körül. nem kell 17 col, elég a 15 is.
(3) Felhasználási kör? 90%ban nulla terhelés, internet, szövegszerk., office, film, youtube. de 10% ami miatt most venném a gépet, hogy sokat utazok, és közben repeket csinálnék, sc2 és lol-ban. tehát játék, rep nézése, fraps, és ezt renderelni/tömöríteni és feltölteni youtube-ra. sony vegas és társai. lehetőleg ne olvadjon le a gép 3 hónap alatt, bírja ezt a heti kb 2 alkalmat.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? lásd előző pont, plusz info, lehetőleg szebb graf a rep minősége miatt.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? passz, mindkettő, telj. kell a vázolt munkához, de minőség, hogy ne rohangáljak szervizbe félévente.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! amint olvastam a topikot, jobb ha utólag tudok belerakni ssd-et, tehát gari vesztés nélkül ssd bele utólag, ha ez nem lehetséges akkor kell, igen ssd.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? nem tudom, nem értek hozzá.
(8) Notebook tömege? 2.5kg alatt. lehetőleg könnyebb, csak bírja a hűtés
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? tök 8.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 4-8 ram, hdd 3-400, ssd 128.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? 3as pont.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nincs, nem tudom merre menjek. talán lenovoban bíznék, de nem zárkózok el más márkáktól.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? használt jöhet, csak legyen megbízható, tudja a 3as pontot, és ne 3 órán át tömörítsen, bírja az sc2/lol duót.

nagyon köszönöm, totál nem értek hozzá, ez az első noetbookom, eddig only desktop, abban nem vagyiok ilyen láma, csak mivel alig vagyok otthon, ezért kell egy ilyen gépecske.

:))

[ Szerkesztve ]

(#47833) Stauffenberg válasza Tikakukac (#47828) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ugyan az a kijelző van benne mint a 7537-ben? Ez foglalkoztat már napok óta és mivel még nincs a környéken sehol kipróbálható 7537, ezért tudni akarom. :D A cikkből azt vettem le, hogy az 5537 tök ugyan azt az átlagon aluli hányadékot kapta mint az 5521. Remélem a 7537 egy fokkal azért jobb és kevésbé hánytat.

(#47834) TheProb válasza Tikakukac (#47830) üzenetére


TheProb
veterán

Mondjuk ez asuséknál sajnos még a 210ezres kategóriában is így van.. Többször, több helyre írtam már, hogy mennyi bajom volt a géppel. Saját tapasztalat...

Visszatérve a dologra, a srác nem tud többet összeszedni sajnos. Az az acer szerintem elég ratyi, legalábbis cpu téren.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#47835) Borote válasza Stauffenberg (#47833) üzenetére


Borote
addikt

Ugyanazt az ÁTLAGOS hányadékot :DDD (sajnos...)

(#47836) TheProb válasza kerrencs (#47831) üzenetére


TheProb
veterán

Itt tudsz összehasonlításokat nézni az egyes gpu és cpu típusuk között. (benchmarkokat nézd)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#47837) Tikakukac válasza Stauffenberg (#47833) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez azért necces mert ugye több beszállító is lehet és eltérő minőség. Amúgy emlékeim szerint 7537-ben színe legalább volt, de ez valamiért elég fakó maradt végig. Mindenesetre nekem egyre megy nem jó és nem jó ;]

TheProb: Egyik sem megváltás, az az Acer is elég érdekes lehet, igyekszek belőle meglovasítani egyet ha tudok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47839) gettz


gettz
csendes tag

Sziasztok,

szeretnék vásárolni egy kis lapost, játékra, programozásra, filmezésre, netezésre szeretném használni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár már ma.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150-180 000 FT
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
játék,photoshop,office,netbeans/eclipse
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve
részletességgel szeretnéd futtatni?
League of Legends, World of Warcraft
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6" (azt hiszem ez a standard), felbontás igazából 1440x900 - 1920x1080, matt vagy fényes az mindegy
(8) Notebook tömege?
lényegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
oprendszer nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD: 1TB ; RAM: 4-8GB; Optikai meghajtó: igen
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
hdmi,webkamera
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
videot nem renderelek, csak jatek ami talan megterhelné.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
http://www.edigital.hu/Notebook/HP_Pavilion_15-e005sh_E6A74EA_notebook-p361316.html
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
használt is jöhet, nem ragaszkodom az újhoz

A segítségeteket előre is köszönöm!

Szép estét!

Üdv,
Balázs

(#47840) kerrencs válasza TheProb (#47836) üzenetére


kerrencs
újonc

Igen nezegettem itt es kb 20-30 helyes kulonbseg van koztuk a rangsorban. De nem tudtam eldonteni hogy ez most relevans kulonbseg-e? Szerinted a HP 4540s jo valasztas lenne?
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#47841) TheProb válasza kerrencs (#47831) üzenetére


TheProb
veterán

Személy szerint sokallom az árát

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#47842) tjodion


tjodion
újonc

Sziasztok, remélem tudtok nekem segíteni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hét
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130-140.000Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Photoshop és Illustrator használata
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Középút
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem lenne rossz, de a keretem kevés hozzá.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 13" fölött, FHD lenne a legjobb, de nem valószínű így egy jobb minőségű HD, lehetőleg matt
(8) Notebook tömege? nem számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? legalább 4 gb ram, nem fontos az optikai meghajtó
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) memóriakártya olvasó jó lenne ha lenne, de nem gond ha nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Photoshop és Illustrator
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Legalább két év garanciával igen.
Ahogy olvasgattam a topicot láttam, hogy esetlegesen egy használt üzleti kategóriás géppel jobban járnék, szóval ha tudtok megbízható helyről olyat ajánlani akkor nyitott vagyok rá.
Remélem elég információt adtam meg.
Köszönöm a válaszaitokat előre is.

(#47843) japy


japy
őstag

Sziasztok! Vennék használt laptopot
Acer Aspire E1-571 Core i3 notebook
Adatai:
Processzor Intel Core i3-2348M 2,3
Processzor adatai 2 Cores, 3M Cache, 2.30 GHz
Memória 4 GB DDR3
Merevlemez 500 GB
Grafikus vezérlő Intel HD Graphics 3000
Kijelző 15,6" fényes LED-es kijelző
Kijelző felbontása 1366x768 (HD)
Optikai meghajtó DVD S-MULTI
LAN 10/100/1000 Mbit/s
Wi-Fi
USB 2.0: 3 db
USB 3.0: 0 db
Bluetooth
HDMI
Kártyaolvasó
Kamera
Induló súly 2,45 kg
Akkumulátor 6 cella
Billentyűzet nyelve magyar
65000Ft lenne az ára Megér ez ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#47844) btudos válasza japy (#47843) üzenetére


btudos
veterán

Mire kell a gép? Ennyi pénzből idősebb, de nagyságrendekkel minőségibb, használhatóbb gépet kapsz, mint ez az abszolut belépő Acer.

Használtan tuti nem vennék consumer gépet.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47845) japy válasza btudos (#47844) üzenetére


japy
őstag

Internetre munkára! Játékra nemigen. Akkor javaslat ebben az árban?

(#47846) premete válasza japy (#47845) üzenetére


premete
veterán

Például ilyent

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47847) kerrencs válasza TheProb (#47841) üzenetére


kerrencs
újonc

Miert? Atlagos hardware fem hazban matt kijelzovel es 3 ev garanciaval nem igazan talaltam hasonlot. Esetleg tudnal ajanlani valamit?

(#47848) btudos válasza japy (#47845) üzenetére


btudos
veterán

Thinkpad, Elitebook, Latitude vonalról válassz valamit. Igaz hogy idősebb gépek, de itt még garanciát is kapsz rájuk.

A szoftveres támogatottság, a masszivitás, a megbízhatóság mind olyan dolgok, amikben ezek az egykori high-end business gépek a legjobbak, és hétköznapi használatban sokkal nagyobb élmény használni őket, mint az újabb, de gyengébb minőséget, rosszabb billentyűzetet adó consumer gépeket.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#47849) Stauffenberg válasza spyduck (#47838) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt nem kell bemutatnod, ismerem a dörgést, de az 5521 kijelzője például kifejezetten fakó és színtelen, láttam már a HD kijelzők között is ennél jóval jobbat (kevésbé szart). Azért jó lenne ha nem ugyan az lenne a 7537-ben is... Az FHD verziónak túl nagy a felára.

Egy elméleti kérdés: mennyibe fájna ha egy 7537-be FHD panelt akarnék rakni? Van erre lehetőség garancia mellett?

(#47850) Chaser válasza Stauffenberg (#47849) üzenetére


Chaser
titán

Random rakják beléjük, ez a legrosszabb. Teljesen kiszámíthatatlan, amit láttál lehet kevésbé volt ocsmány, következő szállítmányban már ocsmányabb volt. Éppen mit sikerül legolcsóbban venni...samsungokban van konstans panel, ők ugye gyártanak panelt is. A dologban annyi szépséghiba van, hogy náluk kb minden HD panel rusnya..viszont a FHD már egészen más kategória náluk is.
Amit meg lehet csinálni...ha szoktál szerelgetni panelcsere FHD-ra, bayen kapsz 22k körül olyat hogy ihajj, frankó AUO. Nyom nélkül meg lehet oldani, gond esetén vissza a gyári. Vagy veszel NBD gart a gépre kb 20-25k-ért 1 évet és akkor nem fog vele foglalkozni már senki hogy milyen panel van benne esetleges gond esetén.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.