Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#169151) Ispy válasza Mr Dini (#169143) üzenetére


Ispy
veterán

Tudom használt gépet nem akarsz, de mégis szerintem az lenne a jó, mert ha már elköltesz 200k-t, akkor nem mindegy, hogy az 1-2 évig megy el, hanem 4-5 és akármire is használni tudod, ha már van. Egy dell 5570-et megkapsz 150k-ból, gyári akksival, ami szinte zsír új (7% elhasználodással írják).

Ha ennek ellenére sem akarsz használtat, akkor vegyél valami dellt vagy hpt, ami a keretedből futja, nem celeron proci van benne, hanem min i3, ssd és 8gb ram és amire a legtöbb garit adják.

És akkor ha csak asztalon hever, akkor jó eséllyel kihúzza a 2 évet vagy többet, szerencsétől függően.

Dell 5470 van fennt HA-n, 135k-ért, ebbe egy magyar villágítós bill +10k, i7, IPS, 16GB ram, 256-os SSD win 10 pro, 93%-os akksi és 1 év szerviz gari, összesen 145k.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169152) jerry311 válasza jerry311 (#169131) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ötlet?

(#169153) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Mi az az Intel processzoral szerelt notebook, ami hozza egy Ryzen 5 2600X asztali cpu teljesítményét?

[ Szerkesztve ]

(#169154) lastmohican2


lastmohican2
tag

Sziasztok! Laptopot szeretnénk venni, pedagógusnak, iskolai és otthoni használatra 200 ezerig. Főleg office használatra, videó konferenciára (digitális oktatáshoz), netezésre, kivetítésre lenne használva.
Kb. ilyenre gondoltam: https://www.emag.hu/lenovo-ideapad-3-15are05-15-6-fullhd-laptop-amd-ryzen-5-4500u-8gb-256gb-ssd-m-2-amd-radeon-graphics-freedos-magyar-billentyuzet-kek-81w40046hv-hu/pd/D3MT1YMBM/
SSD, 6 vagy 8 Gb memória, jó proci, webcam, stabil internet, (ha van rajta RJ-45 az plusz, de nem muszály), BT, mikrofon, jó aksi...
Szintén fontos lenne, hogy strapabíró legyen, mert sokat lesz szállítva napi szinten is óráról-órára.

* esetleg érdemes megvárni a Black Friday akciókat vele?

[ Szerkesztve ]

(#169155) Ispy válasza lastmohican2 (#169154) üzenetére


Ispy
veterán

"200 ezerig"
"Szintén fontos lenne, hogy strapabíró legyen,"

Nincs ilyen gép.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169156) Mikulásbá válasza lastmohican2 (#169154) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Erre még mindig használt üzletit néznék, a 200 ezer is tartható és elég strapabíróak is.

(#169157) peet05 válasza peet05 (#169150) üzenetére


peet05
tag

Erre valaki?
Vagy ennyire borzasztó lenne a kiszemelt? :DDD

(#169158) Manipura


Manipura
csendes tag

Sziasztok! Elsősorban irodai felhasználásra lenne, de szabad óráimban játszanék is egy keveset. Két régi játékkal: SW:The old republic, LOTRO. Az alábbi két gép valamelyikén lehetne elfogadható grafikai beállításokkal játszani velük?
Acer TravelMate TMP215-52-53V0 NX.VLLEU.003
ACER ASPIRE 3 A315-23-R8BG (NX.HVTEU.01Z)

(#169159) Mr.Mojo


Mr.Mojo
friss újonc

Sziasztok!

Nekem is jól jönne egy kis segítség, mert teljesen tanácstalan vagyok. Munkára kellene a laptop elsősorban, nagyobb teljesítményű, mert általában sok cucc fut egyszerre, plusz egy halom chrome tab, ilyesmik, de grafikai vagy fejlesztői szoftvert nem kell, hogy elbírjon. Egy könnyű de megbízható, strapabíró laptopot szeretnék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában, ami épp piacon van
(2) A gépre szánt összeg forintban? 4-500 E Ft
(3) Felhasználás? Irodai munka
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Régebbi játékok, néha (pl. Anno 1404)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14' környéke, kímélje a szemet (nem tudom melyik az :) )
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 16 GB RAM preferált, a többi kb mindegy
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új

Köszi előre a segítséget!

(#169160) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kérdéssor:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, minél előbb. (esetleg fekete pénteken, közeli akciókkor)

(2) A gépre szánt összeg?
100eFt, plusz-mínusz 30-40e (részletre?)

(3) Felhasználás?
70% Internetezés, 10% MS Office 10% Filmnézés, 10% Képnézegetés/rendszerezés

Nem játszani kell.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12-16”, lehetőleg matt, IPS jó lenne a filmek miatt, de nem hinném, hogy belefér

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Relatíve ritkán hordozva, utazás közben elméletileg nem használva

(7) Operációs rendszer?
Win 10 Home és később áttérne 11-re

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256GB-ra gondoltam, tárolva nem sok minden lenne a gépen, pár film, kép, stb. SSD lenne jó, ha belefér, de winyó is megteszi. 4GB RAM a Win 11 minimum igénye, és ez már középtávon is lehet, hogy emelkedni fog, ezt a gépet kb. 10 évig szeretné használni, ezért 8GB ideálisabb lenne.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Billentyűzetmatricázás kizárt, lásd lent.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szóbajöhet a használt is, 2-féle konfigban (de csak gyárilag magyar billentyűvel):
-1., Win 11-es támogatás a fenti paraméterekkel, de olcsóbban,
-2., Csak Win 10 támogatás esetén max. 30eFt-ért. (mert 4 év múlva elméletileg megszűnik a Win 10 támogatása)

Bővebben: Bratyónak lenne a gép, aki egyrészt nem ért hozzá, másrészt utálja a gépeket, de a mai világban már nehéz net nélkül. Én értek hozzá, de a notikat nem szeretem, desktop Pc-s vok. Én használt, Refurbishment gépet ajánlottam Neki átmatricázott billentyűzettel, mert az ár elsődleges tényező. A lényeg, hogy nem bízik a matricázásban… (lekopik, nem az van rajta, ami megjelenik gépeléskor, stb.) Mondom, ha baj van vele, akkor egy sima USB-s bill. -etet rádug. De arra nincs helye. Akkor alkohollal leszedi a matricát kopás, stb. esetén, és rak másikat, de az se jó. Ez van. Próbálkoztam, de nem hiszem, hogy meg tudom győzni (Itt a fórumban Ti is írhatnátok neki matricázós tapasztalataitokról).
Baromi drágák a gépek, ezért valami olyan kéne, amit nem kell 5 év múlva lecserélni, ideális lenne a 10-éves Windowsos használhatóság.
Most egy HP Compaq nx6325-öse van az kb. 2006-2007-es gép (1GB RAM, 2 magos, 1,7GHz-es AMD K8, Win 7, ez utóbbi már eléggé haldoklik, mondom linux még eltántorogna rajta valahogy, de úgy érzem a Linuxtól is fél… )

Szóval mit ajánlanátok?
-Köszi!

(#169161) beach head


beach head
senior tag

(#169162) Mr.Mojo válasza Mr.Mojo (#169159) üzenetére


Mr.Mojo
friss újonc

Ezekre sikerült leszűrni eddig, ezekről tudtok véleményt mondani esetleg?
1. https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/dell/inspiron-5502-5502fi7wc2-p678645699/
2. https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/conceptd-3-pro-cn314-72-757z-nx-c5seu-007-p646308753/

(#169163) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek hosszas olvasgatás után, van két gép és most csak ezt a kettőt szeretném összehasonlítani.

Lenovo V15 G2 - AMD Ryzen 5 5500U (2,10 GHz - 4,00 GHz) 8 GB DDR4, 256 GB SSD M.2 PCIe 3.0 NVMe 15,6" FHD (1920x1080) IPS LED - 3 év garancia

MSI Modern 14 B11MO - Intel® Core™ i3-1115G4 (3,00 - 4,10 GHz) 8 GB DDR4, 256 GB M.2 SSD 14 "FHD (1920x1080) IPS - 2 év garancia

Teljesítményben nyilvánvalóan nem szeretném összehasonlítani, ár sem lényeg (egyébként egy árban vannak). Abban az esetben viszont ha a teljesítménytől és a mérettő eltekintünk melyik lenne jobb választás hosszútávon, minőség, szerviz szempontjából? A Lenovo részéről nem olvastam túl jókat, az MSI-ről viszont nem sokat találtam. Külsőre egyértelműen levett az MSI a lábamról, viszont teljesítményben a Lenovo jobb.

(#169164) Ispy válasza alexride (#169163) üzenetére


Ispy
veterán

Egyik szarabb, mint a másik. ;] :P

Én eleve nem vennék olyan gépet, aminek nincsen itthon megbízható szervizháttere, nos a Lenovonak van itthon, csak nem megbízható, az MSI-nek meg szerintem nincsen nálunk.

Gari szempontjából szerintem Dell és HP. Lenovo is jó, csak az üzleti szériában.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169165) Silverboy válasza Ispy (#169164) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Még mindig az Albacomp a hazai MSI szervíz :) .

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#169166) Ispy válasza Silverboy (#169165) üzenetére


Ispy
veterán

Igen? Akkor szorri, úgy rémlett, hogy a csehekhez viszik, de akkor lehet keverem az asus-szal (vagy bármivel ;] )

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169167) nagysz válasza Ispy (#169166) üzenetére


nagysz
tag

Az asus-szal ne keverd, mert annak meg a FixDirect Kft. a szervize óbudán ;]

(#169168) Ispy válasza nagysz (#169167) üzenetére


Ispy
veterán

Nagyon penge vagyok ma reggel. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169169) Silverboy válasza Ispy (#169168) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Dupla expresso-t javaslok, 1 cukorral, kis tejjel ;]

#169162 Mr.Mojo
Lenovo ThinkPad E14
Apple MacBook Pro 13"
Huawei MateBook X Pro
HP Spectre
Dell XPS, Latitude

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#169170) Pano válasza Ispy (#169166) üzenetére


Pano
addikt

Acer volt ilyen csehes téma. Bár lehet még mindig az.

(#169171) lastmohican2 válasza Mikulásbá (#169156) üzenetére


lastmohican2
tag

Köszönöm a segítséget. Használtat nem szeretne venni, s ezen az összegen belül kellene keresni. A strapabíróság min múlik? Fémház vs. műanyag, vagy egyéb dolgok is közrejátszanak?

@Ispy Köszi neked is. Esetleg van ajánlás egy kevésbé strapabíró, az említett összegen belül lévő laptopra? Az általam belinkeltre egy vélemény?

(#169172) Silverboy válasza lastmohican2 (#169171) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Strapabíróság, 2 dologból adódik, össze anyag (ez lehet műanyag is akár) + kialakítás.

Jelenleg kimondható, nem kapható ebbe az ár szegmensben, üzemi biztosan semmi (már gyakorlatilag 400 felett kell nézni). Most ehhez add hozzá, hogy 2 éve a 200K volt 90-110K... és csak romlott a helyzet. Van 1-1 konstrukció ami kibír pár évet, inkább így mondanám, ahogy régen is volt, de a többség a kukakategória. Ideapad meg mindig az volt. Dell-HP belépők általában a 2-3 akár több évet bírni szokták. Legyen elégséges a hűtés és ne ropi műanyagból legyen.

Dell vostro
HP 245
Acer Aspire
Huaweii Matebook

Szeritnem a Huaweii megfelelne a célra, de minden forrasztott kb rajta.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#169173) Lewzke


Lewzke
őstag

Sziasztok! A modern üzleti gépekben mennyire van jelen a SATA 2.5 inch foglalat? A vékony ultrabookokban már nincs, de az üzletiben gondolom mindegyikben van, vagy mégse? Gondolkodom gép cserén, de van egy nagy méretű Samsung 860 PRO SSD-m és nem szeretném eladni, megtartanám háttértárnak, mert tartós jószág. Ez lenne természetesen az adattár, az nvme-re kerülne a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#169174) Dhampir válasza Pano (#169170) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Acer központi szervize Csehországban található és emellett Magyarországon, Budapesten az EC-CO Kft. is fogadja a gépeket, ha oda el tudja juttatni a felhasználó. A hazai szerviz esetében érdemes lehet utánanézni a beküldés előtt, hogy időközben nem változtak-e meg a feltételek.

(#169175) Mikulásbá válasza Lewzke (#169173) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Konkrét gépnek kell utána nézni, így általánosságban nem lehet 100%-ra mondani.

(#169176) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok,

Olyan laptopot keresek melyben a vezetékes hálózati kártya intel chipsetes. (Intel I217, I218, I219 vagy más széria is jó lehet)
Ami továbbá fontos, hogy i5 vagy i7 10-11. generációs procival legyen ami teljes értékű és nagy teljesítményű.
Legalább 16GB ram, minimum 500GB, de inkább 1TB gyors SSD.

Hátha tudtok valamit, mert én belebuktam a keresésbe. :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#169177) alexride válasza Silverboy (#169165) üzenetére


alexride
csendes tag

És arról van információ mennyire megbízható? Összességében ha azt a szempontot nézzük, hogy azért pár évet kibírjon a megvásárolt gép, akkor inkább az MSI Modern 14 felé billen a mérleg mintsem a Lenovo V15 felé? Tudom, sajnos 200 ezer forint körül nem szabad csodát várni manapság, de ha már veszek szeretnék alapos lenni. Szétnézek még a HP-k között is a fentebb írtak alapján.

(#169178) Silverboy válasza alexride (#169177) üzenetére


Silverboy
aktív tag

"Leno V az a paletta legalja!" Több szót nem fecsérelnék rá :)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#169179) rodman73


rodman73
aktív tag

(1) Mostanában
(2) 2-300.000 forint
(3) WoW Classic TBC leginkább
(4) Full HD, 60 fps környéke jó lenne akár visszafogott grafikával is
(5) 13-15-17, lehet bármekkora
(6) Lakáson belül lenne hordozva, egyik szintről a másikra, ezért nem jöhet szóba sajnos asztali gép
(7) Win 10
(8) 256 gb ssd, 8 gb ram
(9) HDMI, ha esetleg tv-re szeretném kötni
(10) Jó lenne egy új gép, de attól félek a pénz elég szükős rá. Esetleg használt is, de garancia jó lenne

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#169180) Narxis


Narxis
nagyúr

Sziasztok! Faterom Fujitsu laptopja megadta magát, bekapcsolásnál már sípol és nincs kép. Filmnézésre, böngészni kellene neki egy 17-es laptop kamionba, esetleg néha egy Red Alert 2 vagy 3 még fusson el rajta ja és legyen legalább 3 usb port. Használtan van valami strapabíró? Újonnan ezt néztem [link] Az árra azt mondta, hogy minél olcsóbban de kb. jó lenne 200-230-ból megúszni.

Thanos was right.

(#169181) Pyttawrx válasza Narxis (#169180) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én ramot megnézném. Illetve mi a fuji pontos típusa, és ni a beep kód, azaz hogy sípol.
Azt a lenovo notit meg ne vedd

(#169182) Narxis válasza Pyttawrx (#169181) üzenetére


Narxis
nagyúr

Külföldön van, nem tudom megnézni. Sajnos nem emlékszem a tipusára, legolcsóbb Fuji volt 4-5 évvel ezelőtt és 15,6-os méretben.

Thanos was right.

(#169183) SeniorTilla válasza Lewzke (#169173) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem foglalkoznék ilyen régi sata ssd-vel. Ez olyan kb, mint: Van négy használt gumim 255/45R18, ehhez keresek új autót amire még jó lesz. Fordítva ülsz a lovon. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169184) oreg0503


oreg0503
tag

Sziasztok.
Ismerősömnek kellene irodai felhasználásra (net, email, táblázat, word) egy 15" -os ÚJ noti.
a keret 110-130e forint. Tudom hogy kevés, próbáltam feljebb srófolni a keretet, de így is a 80 induló árnál kicsit sikerült emelnem az összeget.
Esetleg ajánlat?

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#169185) SeniorTilla válasza rodman73 (#169179) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Már ne haragudj, de hogy lehet ilyen kritériumokkal feltenni olyan kérdést, hogy mit ajánlunk???

13-15-17, lehet bármekkora

Találd ki mit szeretnél először.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169186) Pano válasza oreg0503 (#169184) üzenetére


Pano
addikt

Olyat ami nem fog szétesni vagy nem ő akarja kidobni az ablakon egy szimpla youtube videó lejátszásakor is? Nincs.
Egy telefon teljesítményben többet bír és gyorsabb, mint az ennyiért kapható új notik, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#169187) oreg0503 válasza Pano (#169186) üzenetére


oreg0503
tag

Hát igen. Ettől féltem, de belül tudtam hogy ez van. Sajnos az ismerősömet nem tudom meggyőzni erről. Nekem a fő gépem mellett egy használt Dell Latitude van, az teljesen jó, pedig 3. generációs I5 van benne. De Ő használtat sem akar. Mindegy.
Köszönöm a segítséget és a lelki támogatást.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#169188) Lewzke válasza SeniorTilla (#169183) üzenetére


Lewzke
őstag

Igen egy 860 PRO 2TB kukára való. Ne viccelj, a hasonlatod nem állja meg a helyét. :)
Lenovo Thinkbook 14 G2 ARE-t szemeltem ki, mivel Ryzenes, van benne 2.5 SATA foglalat és nvme is. Nvme-re menne a rendszer természetesen. A méret pont a kiszemelt, egyedül az érdekelne mennyire szerelhető, a hátlapot leveszem és ott van minden, vagy rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

(#169189) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#169183) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem valamit benéztél... ez egy samu 860 PRO 2TB. Lehet régi, de ez még mindig bőven továbbvihető bármibe, ahol van 2,5" hely. :)

(#169190) Pano válasza oreg0503 (#169187) üzenetére


Pano
addikt

Ismerem ezt az ördögi kört. Ha meg ráhagyod, hogy az ő baja lesz, majd megtudja, akkor te leszel a hibás, hogy egy szart ajánlottál neki.
Én az ilyet már úgy intézem el ismerősnek/rokonnak, hogy ha nem akar hinni nekem, akkor megmondom neki, hogy vegyen amit akar én ebben az árban semmihez nem adom a nevem (szakmailag).

[ Szerkesztve ]

(#169191) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#169189) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezt értem, de egy sata SSD-hez venni gépet...

Van persze, pl. itt ülök előtte, az Omen 2xnvme, plusz egy sata. De én nem az SSD-hez vennék gépet, mert többe fog kerülni a leves, mint a hús.

Zbook-ok is tudják a SATA portot 2xnvme mellett, lehet ilyet is nézni

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169192) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#169191) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ugyi, hogy van :). Itt ment az félre, nem ehhez keresett, de ha már van, akkor jó ha olyat néz amibe bele tudja tenni. :) ennyi

(#169193) starius


starius
tag

4-500 körül mi a best buy játékra? vagy jobban járok ha használtat nézek ?

(#169194) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

Először is köszönöm a kezdő kérdésekre a válaszokat, mivel sosem volt új gépem, így a válaszok után úgy gondoltam elmegyek egy áruházba meggyőződni arról amiről beszéltek. Teljesen elképedve nyitottam fel egy-két Lenovo és HP gép kijelzőjét, miközben a zsanértól hajlott el a váz, sőt van amelyiknek a képernyője is benyomódott alul felhajtás közben :( Borzasztó ez az anyag minőség ami 200-250 ezer forint körüli, sőt még drágább gépekben is jelen van.

Amire jutottam, hogy biztosan 14-es gép fog kelleni nekem, stabilabb, hordozható és bőven elegendő a mérete.

Teljesítmény, konfiguráció szintén nem szempont most, a Lenovo Ideapad 5-ös szériának a 14-es gépei már meggyőzőek számomra első körben, de a garancia miatt mégis a Thinkbook 14 G2 széria ami felé hajlok. Van esetleg ajánlott 14-es gép 200-250 ezer forint körül ami nem hajlik, hullik szét? Sajnos csak új jöhet szóba, konfiguráció nem szempont, csak kiindulási pontot szeretnék. :R

(#169195) Lewzke válasza alexride (#169194) üzenetére


Lewzke
őstag

Én is ezt nézegetem most a Thinkbook 14 G2 AMD változatot, volt már a kezedben? Engem is érdekelne mennyire masszív. Elvileg a hátlap is fém, de ez a Thinkpad olcsóbb koppintása, nem tudom mennyit bírna napi hordozással.

(#169196) alexride válasza Lewzke (#169195) üzenetére


alexride
csendes tag

Az sajnos nem volt kirakva, nekem külsőre az Ideapad 5 14-es gépe teljesen megfelelne már, én nem annyira sűrűn hordanám el, de sajnos annál a garanciális háttér nem biztos. Ebből kiindulva gondoltam a Thinkbookra, illetve a munkahelyemen van fél éve egy Thinkbook 15-IIL amire azt mondom inkább, hogy nem rossz de nem igazán hordanám rendszeresen sehova, és mi sem pakoljuk szinte sosem. Bár ennek a konkrét típusnak egyébként csak a kijelző hátlapja fém. Ugyanebből 14-es már szerintem annyival stabilabb lehet, hogy szívesebben hordanám ha kell. Hosszútávú tapasztalatom nincs ezekkel.

(#169197) Takika14


Takika14
aktív tag

Sziasztok!

Milyen laptopot ajánlanátok 400 ezer forintig bezárólag? Nézegettem egy ideje a kínálatot, de nem tudom eldönteni.

Böngészés, filmnézés, játékra kellene.

Olyat keresek ami ezt az összeget kb kimaxolja tudásban.

(#169198) Dhampir válasza Takika14 (#169197) üzenetére


Dhampir
félisten

"Nyitó" hozzászólásnak: :)

A kérdéssort nem töltötted ki, ha jól látom, így például processzort, kijelzőméretet sem pontosítottál, valamint nem derül ki az sem, hogy a magyarországi kissé szerény árupalettáról keresgélsz-e.

Ne hallgass rám, mert ennél jobbak is vannak/lehetnek és más gyártók is léteznek:

15" kijelzőméret vonalon, ha szerényebb színtérrel rendelkező IPS kijelző is jó, valamint elég egy Nvidia GTX 1050/1050 Ti, akkor például Intel processzorral a Dell G15 5511, és ugyanennek AMD Ryzen processzoros változata a Dell G15 5515.

Amennyiben találsz jó áron Lenovo Legion 5 laptopot GTX 1660Ti vagy RTX 2060 videokártyával, akkor ezeket is megnézheted, habár a hivatalos szerviz megítélése még mindig vegyes előjelű. Ezekben legalább 100% sRGB kijelzővel szerelt típusokat érdemes felkutatni.

Érdemes lehet még további pénzmennyiséget gyűjteni egy minimum RTX 3060-as videokártyával szerelt laptopra.

A szervizháttér mibenléte is nagyon fontos szempont.

A játékra legjobb laptop-guruk leginkább itt tobzódnak:
Gaming notebook topik

[ Szerkesztve ]

(#169199) Takika14 válasza Dhampir (#169198) üzenetére


Takika14
aktív tag

Bocsi a hiányos infóért! Köszönöm a segítséget, így már el tudok indulni valamerre. :R

(#169200) rodman73 válasza SeniorTilla (#169185) üzenetére


rodman73
aktív tag

15-17 lenne a leginkább szimpatikus. De mivel néha vagy akár sokszor a tv-re is lenne kötve ezért nem ragaszkodom egyik konkrét képernyő mérethez is. Jöhet ajánlás 15 és 17 collra is, ha nem gond nektek. ;) Bár a 17 coll szerintem már kiesik az ár kategóriából sajnos. :(

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.