Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:56:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon imádom a 7 Pro-mat, és a következő is szinte biztos hogy Oneplus lesz

Nekem felnőttek a többi gyártóhoz teljesen, frissítésben verhetetlenek

Talán néhány helyen kamerában gyengébbek, de kültéren tökéletes, beltérben meg annyival egyik sem tud többet hogy igazán jó fotót lehessen készíteni bármelyikkel. Nekem hatalmas szivfajdalmam pl hogy egy családi ünneplést, karácsonyt stb... nem lehet rendesen megörökíteni, mert minden elmosódik beltéri fény mellett, bemozdul, nincsenek élek, részletek, sajnos ez nem is fog változni amíg ilyen kegyetlen a fizika hozzánk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Plazmacucci válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem akarok vitatkozni, meg vitát indítani, de egy Samsung 1,5-ös rekesszel beltérben teljesen használható, és még a fehéregyensúlyt is eltalálja. Ehhez képest a Pixelem hurka beltérben. Ezzel azt akarom mondani, hogy meg lehet azt csinálni rendesen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) janeszgol válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

A Huawei P20 is teljesen vállalható képet csinált beltérben, lámpafénynél. Illetve az A3 2016 és 2017 is jó volt ebben. A Huawei P10 már-már röccent, a Galaxy A7 2018 viszont kevés már oda. Utóbbi kettőnek van jó pillanata, de elég magas az elrontott képek aránya.

(#4) Silenzio


Silenzio
addikt

"Az elektronikus stabilizálás mindig bekapcsolva marad, de csak 30 fps-nél van meg, 60-nál már az optikai stabira korlátozódik a rendszer." Mindenki képzelje ide a "But why?" mémet.

"A Super Stable mód nagyon jól maszkolja el a lépkedésből eredő rezgéseket, illetve svenkeléskor is sokat segít azon, hogy élvezhető maradjon a mozgókép, de csak Full HD és 30 fps mellett vethető be, a főkamerát használja." És retekfossá maszatolja a képet, sokszorosan alulmúlva az S10-et, pedig már az is rossz volt.

(#1) enginev3.0:
Tavaly valami 10x cseréltem telefon, és tapasztatam eget és földet egyaránt a csúcskategóriában. A Huawei Mate 20 Pro pl. lazán vette azokat az akadályokat beltérben, amiket felhoztál.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5) zolomon17 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


zolomon17
senior tag

Én azt tapasztalom, hogy frissítés oldalon pont kezd elgurulni a gyógyszer :( Valóban hamar jött az Android 10 alapú Oxygen (6T-re legalábbis) viszont az eddigi talán legtöbb hibával:
- rosszabb akkuidő
- borzalmas notch kezelés (az elrejtés nevetségesen pocsék megvalósítása)
- akadó appok (pl. Chrome rendszeresen fagy)

És ezek csak amik elsőre eszembe jutnak.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#6) L4mie


L4mie
veterán

Oneplus-t a nagyon jó ár/érték jellemezte.
És nem véletlen múltidőben írtam :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7) nico9519


nico9519
tag

Budapesten van olyan hely ahol meg lehet tekinteni élőben a telefont? Néztem már az Alza bemutatótermét, illetve random szolgáltatói üzleteket, de sehol se láttam :( Pedig a méretei miatt jó lenne megtapogatni.

(#8) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Tesóm ezt a telefont kapta karácsonyra. Nagyon gyors, szép meg minden, de én 720 Eurót - amennyibe került - nem adnék érte. Hol van már az a flagship killer árazás, ami hajdanán volt... :U

A teljes kijelző nagyon király, sokkal jobban tetszik, mint a lyukasztott kijelző megoldások(ezért értetlenül állok a leakek elől, amik szerint a következő Oneplusnak is lyukasztott kijelzője lesz).

A méretétől nem kell félni, bár nagy telefon, de a lekerekített oldalak végett szerintem megszokható(pedig nekem kis kezeim vannak).

Viszont kamerában szerintem nincs ott, ahol ennyi pénzért lennie kellene. Elsőre a kijelzőn nagyon szépen mutatnak a fotók és majd leesik az állad, hogy milyen szép színei vannak, de mikor átraktam monitorra és belenagyítgattam, már bőven előjöttek a hibák. Ha valakit érdekel teszek fel majd néhány összehasonlító fotót, ahol látható a Nexus 5x-em illetve a Panasonic Lumix GX9-em mellett.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#9) -FreaK- válasza zolomon17 (#5) üzenetére


-FreaK-
veterán

Chrome-al nekem is van néha gondom (7T), ilyen akadás, fagyás szerű. Viszont most épp jó, nekem úgy tűnik, hogy a Chrome hibája, frissítés változtathatott rajta.

(#10) rankesz


rankesz
veterán

"illetve van belőle a fekete McLaren Edition 12 GB RAM-mal, de az már most kifogyott a gyártó oldala alapján."

Viszont alzánál van belőle, igaz kicsit borsos áron... [link]

(#11) Shyciii válasza -FreaK- (#9) üzenetére


Shyciii
veterán

Chrome-ot el kell felejteni. Ha mindenképp CHromium motorosat szeretnél, akkor Brave Browser. Google accountban levő cuccodat az is tudja kezelni, beilleszteni automatikusan, csak sokkal biztonságosabb ls gyorsabb, mint a gyári Chrome.

(#12) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!!
2 hónapja nyúzok egy illen példányt, teljesen megvagyok vele elégedve.
Az igaz, hogy nincs IP minősítése, de mindenhol ott a gumitömítés, vizálló mikrofon-hangszórórács (JerryRigEverything úr vidóján látható), nekem 7-8 óra kijelző idővel 3 napot elketyeg (mi8 1,5 napot ment el), fényképezőrész soha rosszabat ne produkáljon, éjszak kevés fénynél meg ott a G-cam.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13) hajbel


hajbel
addikt

Nálam ez a felsorolt telefonok mellett egyértelműen ajánlott. S10 lehet talán vele egy kategóriában, de ott ugye nincs 90Hz, van viszont lyuk a kijelzőben. Kisebb akku, rengeteg bloatware, ami tovább meríti a 3400mAh akksit. Nincs teljes értékű gcam sem S10-en. Az egyetlen dolog ami hiányozhat az a kamerák közti váltás, zoom videóknál. Viszont a garanciát és a garancián kívüli javítást figyelembe véve nálam az OP 7T Pro ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#14) drkaputt


drkaputt
csendes tag

"Hogy mindez fog-e sikerülni a vezeték nélküli töltés, a minősített vízállóság és néhány ismert kamerás kompromisszum ismeretében is?"

MIért lenne bárki a vezeték nélküli töltés ismeretében, ha egyszer nincs neki?...

(#15) enginev3.0 válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem s8 volt az utolsó samsungom, de attól még egyáltalán nem voltam elragadtatva ilyen téren

:R
Semmi vita

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16) Plazmacucci válasza enginev3.0 (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

lehet az még küzdött a helyzettel meg a szoftver sem volt a topon, de én a Note9 mellett nagyon meg voltam elégedve a beltérivel. Meg merem kockáztatni, hogy a Pixel négyet is odaveri.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17) enginev3.0 válasza Plazmacucci (#16) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lehet egyszer próbálkozok még samsunggal, sőt, szinte biztos, csak csináljanak szépet
Nekem jelenleg már ez az első szempont a csúcskategóriában, minden másban a legtöbb hozza amit kell

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

P30 Pro-t cseréltem Mclaren-re és nem bántam meg. Jó ez a telefon!

https://utdetailing.hu/

(#19) *Mukeey* válasza Shyciii (#11) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Persze oké, elfelejtjük és inkább használunk majd valami fusi tákolt browsert. :C

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#20) Kocsó válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Egyetértek a kolléga úrral! :C
Nekem a 3-as óta csak OnePlus-om volt, megvettem mindet, amikor megjelent.
Most a 7 és a 7T kimaradt, mert vártam a 6T McLaren edition utódjára :B :B :B
Nem kellett sokat várni, 7T Pro után nem sokkal meg is jelent. :R
Még csak most lakom be a 7T Pro McLaren Edition-öm, de eddig nagyon tetszik a telefon.
Igaz el kellett játszanom a root-al, mire sikerült összehozni ( közben egyszer tégláztam is :U ) de már minden szuperül működik (AdAway, Vanced, Telekom app, stb.)
Fotós képességeit még nem próbálgattam és a 12GB RAM-ot sem tudtam még megfingatni de ez a lekerekített él nagyon furcsa, sosem volt még ilyenem.

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#21) enginev3.0 válasza Kocsó (#20) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én imádom, szép, és nem zavaró egyáltalán , foghatom bárhogy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22) HarleyCustom válasza -FreaK- (#9) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Pixel-en sosem akadt/akad a Chrome.
Anno az 5T-men mindig laggolt, pedig nem most volt.
Ezt azóta sem kezeli az OP rendesen.
Ez nem a Chrome hibája szerintem...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#23) #95462144 válasza -FreaK- (#9) üzenetére


#95462144
törölt tag

Huawei és Samsung készülékeken semmi gond nincs vele, most is arról írok, fluid, gyors és sosem fagy le. Semmire nem cserélném le. Ez OP hiba több, mint valószínű.

(#24) atike


atike
nagyúr

Nekem is tetszett... :) Bár nem venném meg az tény.

(#25) lemmy71


lemmy71
őstag

Nézegettem web shopokban 200 körüli árakon, esetleg valakinek valami ajánlata hogy hol érdemes rárepülni :F Eu -s töltőfej jár hozzá, vagy valami gagyi átalakító "protézis"?

(#26) tibcsi0407 válasza lemmy71 (#25) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha nem fontos a garancia, akkor Gearbest.

https://utdetailing.hu/

(#27) batai15


batai15
félisten

Az a oxygen os tökéletes egyvelege a nagy tudású rendszernek és a stock Android gördülékenyenségének és kinézetenek . Jó lenne végre használni egy oneplust.

(#28) lemmy71 válasza tibcsi0407 (#26) üzenetére


lemmy71
őstag

A Gearbest -l egyszer már megégettem a kezem, a pénzt elutaltam és azóta sem kaptam semmit, hiába a millió levél számlakivonat és Silent77 fórumtárs közbenjárása:(( A garancia annyira nem izgat, csak bírjon annyit mint a Z2 -ő ;]

(#29) petymeg


petymeg
addikt

Jó telefon ez, mint eddig az összes 1+, de már messze nem az deal, mint pár generációval ezelőtt.
Amikor megvettem a Galaxy Note 9 telefonomat, akkor az egyik nagy 1+ fan haverom azzal ugratott, hogy ő abból az árból kettőt venne. Ma már ez nincs így.

Az a karbon tok viccnek is rossz, Alin 2 dodóért különb van, mekkora lehúzás már.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#30) joey04


joey04
titán

Jó vétel, de már közel sem annyira mint régen. Akkor volt pár kompromisszum a csúcsmodellekhez képest, de sokkal olcsóbb volt. Most nagyon picivel kevesebb a kompromisszum, de az ár már jóval magasabb. jó az ár/érték aránya, de rosszabb mint a régi szériáknak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) L4mie válasza joey04 (#30) üzenetére


L4mie
veterán

ennyi,
Nekem a legnagyobb fájdalmam a notification ledet hiányolom szinte az összes csúcs / felsőközép készülékről......hangszóró mellé beférne szerintem egy picike led. :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#32) #78791680


#78791680
törölt tag

Megint jonnek az arazassal valo problemak. Vegyuk mar figyelembe hogy mar sokkal minosegibb az egesz telefon :) Nyilvan nem fogjak a Pro modelleket 170 ezerert adni :W Meg mindig a legjobb deal.

[ Szerkesztve ]

(#33) tibcsi0407 válasza lemmy71 (#28) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért ne bírna. ;)
Itt is jó az XDA- társadalom. Aligha várom, hogy az AOSPA kész legyen és tudjam azzal használni. :))

https://utdetailing.hu/

(#34) L4mie válasza #78791680 (#32) üzenetére


L4mie
veterán

Igen jövünk, mert baromira nem nyújta azt mint mondjuk anno legpopulárisabb O+ a 3/t
2016-os viszonylatban tudott nyújtani.
O+ mostanra Ár-tudás-érték viszonyításban a konkurenciával egy szinten van :U.
Nehezebben élik meg a dolgot azok akik jó áron szereztek és nagy megelégedéssel használták évekig az anno kíváló készüléket és mostanra gondolkoztak a cserén. Akik meg nem tapasztalták meg anno azok vagy belekóstolnak és valszin elégedetten fogják használni, vagy egy vállrándítással +pénzért vesznek nagyobb tudású készüléket maguknak, mert nekik kell a QI, vagy az IP akárhány esetleg ha még létezik akkor jack.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#35) enginev3.0 válasza L4mie (#34) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tehát kb pont annyival olcsóbb, mint amennyivel kevesebbet tud, mégis mindenki picsog hogy milyen drága

Miről van szó?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36) lemmy71 válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


lemmy71
őstag

Mielőtt beleugranák alaposan utána nézek, mint anno kicsinek ;) Nagyon szemezgettem az oppo reno ace -l is, a gundam edition ráadásul nagyon tetszetős, egyedül a magyar nyelv hiánya fogott vissza tőle. A gyerkőc megkapta karácsonyra a Z6 Pro -t, izmosabb gyorstöltő és nfc kivételével nagyon jó kis készülék.

(#37) L4mie válasza enginev3.0 (#35) üzenetére


L4mie
veterán

Nem, az "picsog" aki megszokta a jóval jobb árazásukat és márkahű akart lenni.
Éppen szembesül, hogy hoppá már nem kapom meg 140-160 ért az aktuális csúcsközeli baromijó OP-t mert már mainstream babérokra és árazásra tör a gyártó QQ
/köztük én is/.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#38) tibcsi0407 válasza lemmy71 (#36) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Reno sem lehet sokkal rosszabb, de a támogatottság a Oneplus-nál jobb szokott lenni.

https://utdetailing.hu/

(#39) enginev3.0 válasza L4mie (#37) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ne vedd magadra, és tudom hogy nyers megfogalmazás, de aki ezt másképp gondolta annó, az bolond

Nyilván egy új gyártó nem adhatja ugyan annyiért a csúcs telefonokat mint a már régóta ismertek, de minden drágul, és mindenki egyre többet akar

Főleg egy gyártó

:K

Szerk.: és emellé még szerintem okosan is csinálták, mert elég sok évig voltak olcsóak, így elég sokan megvették a telefonjukat, és megszerettek, ki ezért ki azért, így elég szép bázist építettek ki maguknak ennyi év alatt

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40) #78791680 válasza L4mie (#34) üzenetére


#78791680
törölt tag

Ugyanazt erzem amit OP 3-ig, csak most mar magasabb minosegerzettel, jobb rezgomotorral, jobb hangszorokkal stb parosul.. Regen a szoftvert elte mindenki, a teloban max annyi volt a kulonleges hogy egyedibb volt a hatlap.

[ Szerkesztve ]

(#41) lemmy71 válasza tibcsi0407 (#38) üzenetére


lemmy71
őstag

Én nem szoktam annyira váltogatni, ha felteszek valamit és nekem jó akkor az végig kíséri a készüléket ;) Maga a kijelző dizájn sem hoz nagyon tűzbe, a klasszikus kávás nekem előnyösebb a védelem szempontjából, egyedül a magyar nyelvi fájl kellene nagyon nekem a renohoz, de sehol sem találok :F A hazai op fórumok meg annyira kihaltak hogy esélytelen minden próbálkozás :W

[ Szerkesztve ]

(#42) L4mie válasza enginev3.0 (#39) üzenetére


L4mie
veterán

Értem, de szerintem nem bolond inkább naív és reméli, hogy egy vállalatot nem kizárólag a profit éltet, hát sajnos DE.
Két dolgot tehet,
- Telesír minden lehetségef fórumot, ennek 0.001% eredménye van de jól esik :D
- Dobja a gyártót és vesz magának mástól olcsóbban, vagy nagyobb tudással és csak reménykedik, hogy annyira elégedett lesz mint korábban.

Pixo: azért jó olvasni, hogy tudnak feljebb lépni.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#43) Hopkins95 válasza enginev3.0 (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Minden drágul a csillagos égig, csak a fizetésünk nem emelkedik arányosan... :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#44) #78791680 válasza Hopkins95 (#43) üzenetére


#78791680
törölt tag

De akkor is unalmas mar ez a sok komment a "magas arakkal" :(

(#45) enginev3.0 válasza Hopkins95 (#43) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezzel egyetértek, de ez is a folyamat része, persze a magyaroknál kritikán aluli a helyzet általában

De gondold el úgy, ha mindent megtudnál venni, hamar ráunnál az életre, nem lenne miért küzdeni
(Persze, ez nagyon nem egyenlő a minimálbért keresők világával amit írtam, azért azoknál az embereknél sokkal rosszabb a helyzet, legalábbis annyira rossz, amennyire rossznak soha senkinek nem szabadna lennie, de ez már nagyon off)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46) hajbel válasza L4mie (#34) üzenetére


hajbel
addikt

Tele a padlás az olcsó kínai csúcs soc-os telefonokkal. Fejlődniük kellett valamerre. A szoftvtvert és a kameraszoftvert, valamint a hardvert is fejleszteniük kellett, hogy lépést tartsanak a konkurenciával. Nem rúghatnának ma labdával gyenge kijelzővel, ronda kinézettel, rossz kamerával. Ráadásul mivel nem kínai piacra szánt termék, reklámozniuk is kell. A nexus/pixel telefonok és a OP a fogyasztói igények miatt mentek el ilyen irányba. Mondjuk a pixel túllőtt a célon. Egyébként meg ott a nem pro változat, annak jobb az ár/érték aránya.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#47) enginev3.0 válasza hajbel (#46) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát én a pixeleken jobban le vagyok döbbenve, hogy azok milyen árat képviselnek...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48) Timer


Timer
veterán

Aki a 125 ezer forint környéki OnePlus 3-at viszonyítja a OnePlus 7T Pro árához, az két dolgot semmiképp ne felejtsen el! Először is, a Pro egy idén debütáló új vonal, szóval amihez mérni illene a 3-at, az inkább a 7, vagy a 7T. Akkor volt egy készülék a kínálatban, most van kettő, és deklaráltan a non-Pro modell az alapvonal folytatása a gyártó részéről.

A másik dolog, hogy az OP3 idejében mennyi is volt egy korabeli iphone / galaxy ugyanakkora tárhellyel és memóriával? Ja várjunk, a memóriát húzzuk ki, mert akkor a galaxy és az iphone sem kínált 6 GB RAM-ot, ha jól emlékszem. Na szóval, nézzük mondjuk az azonos tárhelyes verziókat! Ha valaki akarja, túrja ki pontosan, de nekem elég annyi, hogy amikor én vettem az OP3-at, a Galaxy kicsivel több, mint a duplája volt gyártói garanciával. Nézzük meg, most mi a helyzet! Lehet, hogy most nem kerül kétszer annyiba, csak mondjuk 70 százalékkal többe. Magyarán, 3 év alatt buktunk az ár/teljesítményből 30 százalékot. Nem érzem rettenetesen soknak, ennyit fejlődött is a brand, szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#49) Kroni1


Kroni1
veterán

"Hogy mindez fog-e sikerülni a vezeték nélküli töltés, a minősített vízállóság és néhány ismert kamerás kompromisszum ismeretében is?"

Na nálam már itt, az első bekezdésnél ki is esett ez a teló.. pedig örülnék minél több qi tölthetö ip68-as ellenfélnek, de így marad tovßbbra is a Samsung...

(#50) joey04 válasza enginev3.0 (#35) üzenetére


joey04
titán

Pont ez az, hogy régen nem annyival volt olcsóbb mint amennyivel kevesebbet tud, hanem sokkal olcsóbb volt. Picsogás meg nincs, csak ténymegállapítás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.